LAUD M.A.C. puzzelrit Optreden Tornado P.v. „De Bergvliegers Victoria '28 weer winnaar „Allard van Bruggen" jeugdtoernooi Zaalhandbaltoernooi H MarkeÊO Handwerkhuis „ANS" HOLTENS NIEUWSBLAD Geslaagd Architektenburo als informatiecentrum voor bouwzaken Uitslagen Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" Alternatieve betrouwbaarheidsrit 24 JUNI 1982 - PAG. 9 Het Enschedese „Victoria '28" is het afgelopen wee kend met een zeer ruime voorsprong evenals in 1981 weer winnaar geworden van het „Allard van Brug gen" jeugdtoernooi dat door de Jeugdcommissie van de S.V. „Holten" op sportpark „Meermanskamp" werd georganiseerd. Deelnemende verenigingen wa ren de S.V. „Schalkhaar", „Victoria '28" en de S.V. Holten". De „Victoria" junioren stonden na de eerste dag met 67 punten uit 54 wedstrijden op kop. Schalkhaar scoorde 34 punten en Holten kwam niet verder dan 21 punten De voorzitter van de Jeugdafdeling van Holten de heer J. Heyda sprak bij het uit reiken van de dagprijzen de hoop uit dat de pupillen van Holten en Schalkhaar zondags de balans wat in evenwicht zouden brengen. Door de junio ren was buiten hun medeweten een z.g. „Fair play cup" te ver dienen, beschikbaar gesteld door de heer J. van Doorninck voor die vereniging die op zaterdag met de 9 deelnemende elftallen zich het sportiefst gedroeg. De uitstekende scheidsrechters moesten door middel van een speciaal puntensysteem beoorde len welke vereniging deze cup verdiende. De junioren kwamen bij het tellen van de punten met zeer klein verschil uit de bus en ze mochten uit handen van de heer Doorninck de bo kaal in ontvangst nemen. Zondag kwamen onder wat minder gunstige weersomstan digheden de pupillen in actie en ook nu bleek bij het opmaken van eindstand „Victoria" met een score van 69 punten uit 60 wedstrijdjes de beste prestatie te hebben geleverd. Holten dat zaterdags 21 punten behaalde pakte er zondags 8 bij terwijl Schalkhaar niet verder kwam dan 23 punten. De „Victoria" pups wonnen hiermee de dagprijs en zorgden voor een compleet succes voor hun vereniging. 1. „Victoria '28" 136 p.; 2. S.V. „Holten" 69 p.; 3. „Schalkhaar" 57 p. Middels een speciaal puntensys teem kreeg men voor een wed strijd die met meer dan 3 doel punten verschil werd gewonnen 1 bonuspunt. Holten F1 wist hiervan 3 keer te profiteren, Vic toria behaalde 22 bonuspunten, Holten 10 en Schalkhaar slechts 2. De prijzen werden weer uitge reikt door de heer Heyda. Alle F pupillen kregen een mooi her inneringsvaantje. De heer Kees van Bruggen reikte na een korte toespraak, waarin hij wees op de spelverruwing en hoe mooi voetbal toch eigenlijk wezen kan, de flonkerende wisselbokaal uit aan de winnende vereniging „Victoria '28". Wanneer het „de Tukkers" lukt om ook het vol gende tournooi te winnen dan krijgt de bokaal een definitief plaatsje in hun prijzenkast. Aan de jeugd van de S.V. Hol ten de opdracht om aan de ze gereeks van de Enschedeërs het volgende jaar een eind te ma ken. De prachtige bokaal zou het in de prijzekast in het ont moetingscentrum „Meermans kamp" ook heel goed doen. 't Was al met al een geslaagd en perfect georganiseerd tournooi. Voor de medewerking zeggen de heren van de tournooicommissie Max Dalemans en Leendert Traanman aan allen heel harte lijk dank. Aan de Algemene School voor Lager en Middelbaar Beroep sonderwijs te Deventer zijn voor het diploma „Kinderverzor ging/Jeugd verzorging" geslaagd: H.B. Brouwers, I. v.d. Meer, I.H. Meester en J.H. Rosman te Hol ten Aan de Chr. Scholengemeen schap voor lager en middelbaar beroepsonderwijs 't Noordbroek te Almelo slaagde voor hét di ploma Algemene Schakeloplei ding (2 jarig) M. Kolkman, en aan de Hanzeschool voor H.N.O. te Almelo slaagden in MBO-CD opleiding Jacqueline Jansen en Jenny Vukkink en Karin Jalving voor het Inas-diploma (2-jarig) De uiteindelijke uitslag was: 1. H. Kettelarij 155.2 cm., 2. A. ,De Rietvoorn, Een greep uit de verschillende modellen die in maquettevorm een aantal bouwmogelijkheden weergeven. Op 29 juni a.s. zal H.K.H. Prin ses Margriet om 10.30 uur de of ficiële openingshandeling ver richten voor de 5 dagen durende Nationale Manifestatie Land bouw '82 op de terreinen van Flevohof in de IJsselmeerpol- ders. De inleidende woorden zul len worden gesproken door Drs. J. de Koning, Minister van Landbouw en Visserij. Dit is het startsein voor een aaneengesloten programma van dinsdag 29 juni tot en met za terdag 3 juli, waarin door mid del van evenementen, shows, tentoonstellingen en symposia de gehele Nederlandse land- en tuinbouw onder de aandacht wordt gebracht. De vele aspek- ten van de agrarische sektor komen aan bod: landbouwwerk tuigen en machines, de akker- bouwsektor, de beste Neder landse koeien, de paarden van o.a. de warmbloed- en koud- bloedstamboeken, de Neder landse schapen- en geitenrassen, de tuinbouwsektor, onderzoek en wetenschap maar ook toelever ing, verwerking en afzet van land- en tuinbouwprodukten. De manifestatie is informatief en ontspannend voor de mensen uit het vakgebied, maar tegelijker tijd boeiend en attraktief voor de leek. Een kinderdierendag, spektakulaire trekker-trek wed strijden en dagelijkse optredens van internationale folkloristische Ulfman 152.2 cm., 3. H. Kers 100.9 cm., 4. Joh. v. Avezaath 69.5 cm., 5. H. Middeldorp 61 cm., 6. D.J. Aanstoot 55.8 cm., 7. Flierman 55.4 cm., 8. Foks 49.8 Zondag 27 juni a.s. orga niseert Holten voor het derde achtereenvolgende jaar een zaalhandbaltoer- nooi. Evenals vorig jaar strijden 6 teams om de door Truus Arends 3 jaar geleden beschikbaar ge stelde bokaal. De deelnemende verenigingen zijn: A.B.S. uit Bathmen; D.H.V. uit Delden; Heeten; H.V.N. '70 uit Nijverdal; W.S.V. '38 uit De venter en het organiserende Holten. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur in Sporthal 't Mossink. Het toernooi duurt tot ongeveer 17.00 uur. We hopen, dat vele Holtenaren het ongetr wijfeld spannende gebeuren zul len bezoeken. De toegang is gra tis. Geslaagd Gerda Schuitert-toernooi. Ter afsluiting van het handbal seizoen ging de Holtense hand- baljeugd met 5 teams naar het jaarlijkse Gerda Schuitert- toernooi, dat dit jaar te Bath men werd gehouden. Alhoewel geen eerste plaatsen werden ge haald, waren de resultaten dit jaar goed. Al won 1 maal; speelde 2 maal gelijk - waarvan 1 tegen de uiteindelijke kam pioen - en verloor 2; eindstand een 4e plaats. Holten BI verloor 1 maal, speelde 2 maal gelijk en won 2 maal; een 2e plaats. B2 verloor 2 maal, speelde 1 maal gelijk en won 1 maal; eindstand een 3e plaats. Cl verloor 3 maal en won 1 maal, maar behaalde dans- en zanggroepen dragen hiertoe bij. Het doel van Landbouw '82 is om nationaal en internationaal de aandacht te vestigen op het niveau dat door de Nederlandse land- en tuinbouw is bereikt. Landbouw '82 vindt plaats in het kader van het themajaar „Water 82". In de IJsselmeer- polders, één van de grootste wa terstaatkundige werken van ons land, nemen de land- en tuin bouw namelijk een zeer belang rijke plaats in en bereikte daar de afgelopen 50 jaar een hoog niveau. De manifestatie vindt plaats op een 25 ha. groot even emententerrein van Flevohof, waarop verschillende keurings terreinen, een concours hippi- queterrein, demonstratievelden voor akkerbouw- en tuinbouw, 150.000 vierkante meter tentoon stellingshallen, ontvangstruimten en restaurants zijn aangelegd en opgebouwd. Het Bestuur van de Stichting Landbouw '82, dat wordt ge vormd door vertegenwoordigers van de drie Nederlandse Land bouworganisaties, is er in zeer korte tijd in geslaagd om, op alle fronten gesteund door Stichting Flevohof, dit aanvan kelijk regionale initiatief van de IJsselmeerpolders, te laten uit groeien tot een Nationale Mani festatie, waarvoor uit binnen- en buitenland grote belangstelling cm., 9. H. Achterkamp 40.3 cm., 10. H. Stegeman 39.9 cm., 11. D. Klunder 37.7 cm., 12. J. Klunder 36.7 cm., 13. G. Jansen Koll. 35.6 cm., 14. H. Aanstoot 33.1 cm., 15. R.J. Slotman 32.6 cm., 16. Denekamp 24.2 cm., 17. W. Pinkert 22.5 cm., 18. G. Driezes 20.5 cm., 19. Vrugteveen 19.5 cm. De volgende wedstrijd is op zondag 4 juli in het Twenteka naal te Lochem bij de Ampsen- sebrug van 7.00-9.00 uur. door een veel beter doelgemid- delde een 3e plaats. De jongste meisjes verloren 3 maal, maar wonnen ook 2 maal en behaal den een 5e plaats. Een geslaagd toernooi, mede dankzij het goede weer, dat zeker voor her haling volgend jaar in aanmer king komt. Kampioen Vitesse: 1. H. Willems 2886 p.; 2. G. Eg berts 2831 p.; 3. F.M. Meester 2649 p. Orleans (Fr.): Voor de wedvlucht vanaf Ore lans (583 km.) werden 111 dui ven ingekorfd. Ook deze vlucht had een snel verloop. Lossing: 06.30 uur, aankomst le duif: 12.57.33 u., aankomst laatste duif: 14.04.43. H.K.H. Prinses Margriet opent op 29 juni Landbouw '82 verwacht mag worden. Temeer daar een bezoek aan Landbouw '82 gekombineerd kan worden met Flevohof, waar de intema- Zondag 4 juli a.s. organiseert jeugdsociëteit „de Schure" sa men met MAC „de Holterberg" een alternatieve betrouwbaar- heidsrit. Dus niet op motoren, maar... op de fiets. Aanvankelijk zou de MAC de betrouwbaar- heidsrit of Overijsselrit begin maart houden. Het is een jaar lijks terugkerend evenement, waarbij men op de motor een route door de Holterberg moest afleggen en daarbij z'n kunnen moest laten zien bij allerlei be- hendigheidsproeven. Dit jaar echter kreeg de MAC hiervoor geen toestemming. Maar na ja ren van succes, willen we het ook dit jaar niet voorbij laten gaan. Om daarbij de mensen niet tot overlast te zijn, doen we het op de milieuvriendelijke en geluidloze fiets. De route loopt De regionaal bekende volksfor matie Tornado gaat zaterdag 26 juni een optreden verzorgen in jeugdsociëteit „Splinter" (voor malige Cosy-Ian) te Markelo. Een geweld ge avond voor iedereen die van In het winkelpand hoek Kerkstraat-Larenseweg waar tot voor kort gevestigd was „Hes ters Mode" (onder de gouden luifel) zal op donderdag 15 juli 's middags om 14.00 uur officieel het Handwerkhuis „Ans" worden geopend. De Holtenaren die het handwerkhuis „Bos" aan de La- renseweg erg misten zullen zeker blij zijn met de vestiging van „Ans" die ook een handwerkhuis in Enter heeft. tionale thematuinen met tropi sche kassen, de 2,5 km lange spoorlijn en het puntervaarge- bied nieuwe attrakties vormen. Foto- onderschrift: H.K.H. Prin ses Margriet opent op 29 jüni Landbouw '82. door de Zuurberg en ook": nu moeten de mensen allerlei-.be- hendigheidsproeven afleggen Ook wordt een prijs uitgeloofd voor de meest origineelste fiets. We starten vanaf 14.00 uur vanaf de Schure. De opgave dient vóór zondag 4 juli om 12.00 uur te gebeuren en wel bij Jeugdsociëteit „de Schure" (ir. het weekend), tel. 2755 en door de week bij: Gerrit Meyer, tel 3573. Men kan in 2 categorieën mee doen en we willen vragen diit a: bij de opgave te vermelden:: Ca- tegorie 1: is kinderen t.m.': 12 jaar. Categorie 2: is 13 jaar en ouder. De deelname is gratis. We hopen op een grote deelna me, wat de sfeer zeker ter goede zal komen, dus tot ziens op zondag 4 juli. lol, gezelligheid, een drankjeer: muziek houdt. In de eetstc plaats omdat het een thuisop treden van onze gitaarvirtüöos is en in de tweede plaats orhdai de zomervakantie voor de deur staat en iedereen zal weten, waarom hij/zij deze streken ont vlucht. We mogen er misschier wel bij verklappen, dames, :üa' de bassist weer op vrije voeter is en dus weer door iedereen aan de haak kan worden gesla gen. Maar hij is niet de enige hoor! Tornado bestaat uit de volgende personeelsleden: Henk Veltkamp gitaar en zang; Henk Reitseiïia - basgitaar en zang; Francis Lue- sink - zang; Meindert Koopman drumstel; Freek Beekman - soo- loos. Omstreeks half 10 zullen' de deuren wel opengaan en 'voor f3,50 kunt u zich toegang ver schaffen tot dit grootse theater spektakel. Wees snel want dc zaal is niet zo groot!! Het Holtens architektenburo Beeftink heeft het plan opgevat, als een soort architektenwinkel, informaties over bouwzaken te verstrekken, aan een ieder die dat wenst, zonder dat daar direkt kosten aan verbonden zijn. Hoe stelt architekt Beeftink zich dit voor? „Toekomstige bouwers zien vaak door de bomen het bos niet meer. Er moet meer duidelijkheid en informatie komen naar deze mensen toe om tot een juiste beslissing te komen", aldus Beeftink. Hij vervolgt: „De Haar II is nog lang niet volge bouwd. .Ook ligt het bestemmingsplan „De Beuseberg" er nog. Er is wel degelijk belangstelling om te bouwen maar men neemt vaak de le stap niet omdat het een onzekere stap is en men weet niet waar men uiteindelijk terecht komt. Daarom zetten wij onze deur wagenwijd open om die le stap te vergemakkelijken. Om volledig te kunnen informeren wat nieuwbouw betreft hebben wü meerdere plannen ontwikkeld voor premie A, premie B en vrije sektor woningen. Van deze plannen zijn maquettes gemaakt om daardoor een goed ruim telijk beeld te krijgen van het plan. Het is gemakkelijker op deze wijze een voorkeur uit te spre ken. Wijzigingen kunnen worden aangebracht, persoonlijke wensen ingebracht en verwerkt. Wanneer nu een toekomstige bouwer met het plan akkoord is kan het worden aanbesteed onder een aantal aannemers. De totale stichtingskosten kunnen dan worden bepaald d.w.z. de grondkosten, de laagste aanneemsom, architektenkosten, aan sluitkosten etc. bij elkaar geteld. Aan de hand van deze stich tingskosten en het belastbaar inkomen kan de premie A of premie B worden vastgesteld alsmede de rente van de hypo theek, waarna de jaarlijkse woonlasten kunnen worden be paald. Wanneer deze weg is bewandeld zijn de onzekere faktoren voor een toekomstige bouwer grotendeels weggenomen waarna hij dan pas een definitieve beslissing hoeft te nemen. Ook ten aanzien van woningen in de vrije sektor geldt de zelfde procedure. Er zijn ongetwijfeld ook in Holten veel men sen die wel eens denken aan zeff bouwen of verbouwen. Juist deze mensen moeten goede informaties kunnen krijgen. Ook de gemeente geeft informaties, maar om tot bouwen of verbouwen van een woning te komen is meer nodig n.l. een deskundige begeleiding om tot een plan te komen en om de financiële konsekwenties te kunnen overzien. Ook door de veelheid aan informatie die ons daagfijks onder ogen komt van allerlei bouwplannen in de krant wordt het ons niet duidelijker, vaak zijn deze informaties ook onvolledig of zelfs misleidend. Het gaat er voor alles om mensen die gaan bouwen of verbouwen een goede en objectieve voorlich ting te geven. Daar willen wij als architektenburo graag aan mee werken, ook om de werkloosheid in de bouw te helpen bestrijden. Ook adviseren wij bij kleine verbouwingen en mede als binnen- huisarchitekt bij diverse interieurwerkzaamheden, kleurenad- viezen etc. Een ieder die belangstelling heeft of nadere informaties wenst voor nu of in de toekomst mag bij ons binnenlopen of even bellen voor een afspraak", aldus architekt Beeftink. Zes k zeven jaar geleden was de Regge nog een stinkend slootje met pikzwart water, waar geen leven meer in voor kwam. Onge looflijk dat daar nu niet alleen weer prachtig helder water door stroomt, maar er bevindt zich zelfs weer vis in. Woensdagavond 16 juni toonde de Hengelsportvereniging „De Rietvoorn" dat overdui delijk aan. Tien meter vis brachten de vissers op het droge en wel met 30 man sterk. Een zeer goede vissersopkomst ook gezien de concurrentie van het wereldkampioenschap op de t.v. H. Willems kampioen „Vitesse" Door de Bergvliegers werd aan de wedvlucht St. Ghislain (275 km.) met 187 duiven deelgeno men. De vlucht had mede door de gunstige z.w. wind een zeer snel verloop. Lossing: 07.10 uur, aankomst le duif 10.02.54 u., aankomst laatste duif: 10.27.50 uur. 1-5-21 G.J. Koetsier; 2-14-19 Joh. Veldhuis; 3-6-10 H. Willems; 4-20-27 G. Egberts; 8-17 H.J. ten Velde; 9-33 F.M. Meester; 12-18 Comb. Kwintenberg; 15-16-23 Teun Schuppert; 20 Jan Aaftink; 24 H. van Beek; 29-34 A. ten Dam (2). 1-2-4-7 H. Willems; 3-30 G.J. Koetsier; 5-33 E. Veneklaas; 6 H. van Beek; 8-17 Jan Aaftink; 10 M. Lodeweges; 11-29 H. Wan- sink; 13-20-21 A. ten Dam (2); 14 W. Aaftink; 15-32 Gert Steunen berg; 18-22-25 G.J. Egberts; 19-27 Joh. Veldhuis; 23-35 Comb. Kwintenberg; 26 Teun Schup pert; 28-34 H.J. ten Velde; 36 J.A. Jansen. Aan de vierde puzzelrit die de Motor- en automobielclub „De Holterberg" in dit seizoen orga niseerde namen ondanks „Va derdag" 55 automoblisten deel. De finish was bij café „Jacht- lust" in Loo-Bathmen waar Henk Oolbekkink de prijzen uitr reikte. Alle deelnemers waren vol lof over de uitgezette rit van plm. 38 kilometer. De uitslag: A-klasse: 1. Toldijk 1 str.p H.J. Cortumme, 2. H. Paalman, Wierden 1 str.p.; 3. H. Horsfcing, Vorden 31 str.p. B-klasse: 11. Broer Pekkeriet, Holten 94 strf.p. C-klasse: 1. W. Leerkes, Lettele 38 strf.p; 2. Aberson, Dalfseh 44 str.p; 3. J. Hannink, Raalte; 61 str.p.; 4. J.A.M. Brok, DalCsen 70.; 5. D. Bouwhuis, Hellendoom 72 str.p. D-klasse: 1. G. Achterkamp, Holten 141 str.p.; 2. Johan van Bruggen. Holten 212 str.p.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9