Clubkampioenschappen Badmintonclub Holten rei Rond 800 deelnemers tijdens Programma Sporthal 3e „Ronde VcUl Holtes Poloclub Twenhaarsveld nog te zwak Bergruitertjesnieuws p 't Mossink' Starttijden B.C. HOLTEN WINT JAARLIJKS CLUBTEAM TOERNOOI MAX DALEMANS NIEUWE SECRETARIS AFDELING VOETBAL S.V. HOLTEN Ineke Kerkhof met „Nuky Nick" kampioen '82 HOLTENS NIEUWSBLAD 3mS&S&wi baflmiBtonclnb.holten Om de Snorrewindtrofee 24 JUNI 1982 -PAG. 7 Na een gedwongen pauze vanwege de examens van de Scholengemeenschap in de sporthal, zijn over een periode van vier weken de clubkampioenschappen afgewerkt. Omdat de laatste jaren de onder breking door de examens veelal bijdroeg tot een teruggang aan belangstelling, had het bestuur besloten deze kampioenschappen dit jaar na de examenperiode te laten plaatsvinden. De finalewedstrijden werden op 18 juni j.l. gespeeld nadat er in de voorrondes reeds een honderdtal wedstrijden waren verwerkt. Na een geslaagd toernooi werden de prijzen dezelfde avond uitgereikt. Uitslagen: herenenkel: 1. Frans v. Gennep, damesenkel: 1. Wil v. Gennep, 2. 2. Sytze Meinsma, 3. Eddie Wil- Jetty Dooresteijn, 3. Rini Ver- lemink. burg. damesdubbel: 1. Ans Ja- Op zaterdag 12 juni namen en kele leden van de Bergruitertjes deel aan de door de Almelose Ponyclub „Looleeruitertjes" j georganiseerde „Ruiterdagen" Erik Vincent won met „Mark" de ,2e prijs springen klasse Z en iwerd ook bij het jachtspringen. Zaterdag 19 juni trok de hele club naar Heerde om deel te nemen aan het uitnodigingscon cours van de P.C. „De Horstrui tertjes'-'. Hier werden de vol gende resultaten behaald: !5e prijs 8-tallen afd. dressuur. Dressuur klasse B cat. D: 3e Jolanda Bolink met „Miss Stella" 125 p.; 4e. Simone Brug- ■stl De afdeling: voetbal van de S.V. Holten hield jongstleden vrijdag haar jaarlijkse ledenvergader ing. Ondanks de wereld-, kampioenschappen kon voorzitter Warrink een 70-tal leden welkom he ten. In zijn openings woord memoreerde hij het teleurstellende resul taat van het eerste elftal, et tot stand komen van de nieuwe organisatie- tructuur van de S.V. olten en de beleidsnota, elke door .het bestuur jvan de afdeling voetbal is opgesteld. Tijdens deze ledenvergadering werd fleze beleidsnota door de leden aanvaard. Dit be tekent dat bij het senio renvoetbal het accent nadrukkelijk komt te lig gen bij de eerste drie elf tallen. Hiertoe zal naast de seniorencommissie een Commissie geformeerd worden, die zich speciaal Zal bezig houden met prestatiegericht voetbal. Daarnaast zal de vorming en opleiding van de jeugd op een hoger ni veau gebracht worden, o.a. door een gericht se lectiesysteem. Een daar toe opgesteld jeugdplan werd tijdens deze leden vergadering onder de ti- |tel „Wie de jeugd heeft..." aangeboden aan het be stuur door de voorzitter van de jeugdcommissie fle heer J. Heyda. De technische leiding zal wat betreft de senioren n handen zijn van trainer G. Oade Roelink, geassisteerd door W. Schooien. Bij de jeugd is de supervisie in handen iran de heer G. Kerkhof uit Enter, geassisteerd door vele vrijwilligers uit de seniorengroep. l/erkiezing Bij de bestuursverkiezingen werden J. Warrink en A. Ak- Kermans herkozen. T. Deyk, die tich na een 8-jarige diensttijd piet herkiesbaar stelde, zal wor pen opgevolgd door een afge vaardigde uit de clubhuiscom- piissie, dit ten gevolge van het tewijzigdebeleid. Tussentijds af tredend waren mevr. W. krikkink-Kappert en Jan Mark- voort. die als secretaris 14 jaar rang de S.V. „Holten" op een ponrtmffr'jjke wijze heeft ver- cobs/Rini Verburg. 2. Jet de Beus/Dinie Wegstapel, 3. Ria Groeneveld/Heike v. 't Hdlt. herendubbel: 1. Sytze' Mein- sma/Hans Verburg, 2. Jan Ja- cobs/Eddie Willemink, 3. Frans v. Gennep/Erik v. Weezep. gemengddubbel: 1. Wil v. Ge nnep/Frans v. Gennep, 2. Eggie Lamping/Sytze Meinsma, 3. Heike v. 't Holt/Hans Verburg. geman met „Ashkar" 122 p.; 5e. Alisja Roodnat met „Maurits" 121 p. Springen klasse B cat. C: 4e Jolanda v.d. Kolk met „An- jo". Klasse L cat. D: 5e Arnold ter Maat met „Si mone Lie"; 10e Herman Lode- weges met „Azmon". Klasse M cat. D: le prijs Marie Èlise Dollekamp met „Akimbo". Klasse Z cat. D: le prijs: Erik Vincent met „Mark". vuld. De scheidende bestuursle den werden door de voorzitter toegesproken en hartelijk dank gezegd voor de vele diensten, die zij de verenigihg hedben bewezen. Bovendien werd de harmonie geprezen, waarin dit alles heeft, kunnen plaatsvinden. Als opvolger van B.J. Markvoort werd gekozen M. Dalemans, waardoor het dagelijks bestuur thans bestaat uit J. Warrink, voorzitter; M. Dalemans, secre taris en S. Markvoort, penning meester. Functioneel maken verder deel uit van het alge meen bestuur 1 afgevaardigde van iedere commissie. Begroting De begroting 1982-1983 werd met algemene stemmen goedge keurd, hetgeen tevens betekende dat de contributie gehandhaafd werd op het huidige niveau, nl. f100.- voor senioren, f60.- voor junioren en f55.- voor de pupil len. De niet-selende leden beta len f40.-. Het ledenaantal be droeg per 1 juni 531, terwijl het nieuwe seizoen aan de competi tie deelgenomen wordt door 190 senioren en 278 jeugdspelers. Een reclamecommissie be staande uit de leden J. Nikkels, H. Kalfsterman, H. Biesters, J. Beltman en A. v.d. Maat stelt een onderzoek in naar de moge lijkheden tot het plaatsen van reclameborden rond het hoofd terrein. Binnenkort zal gestart worden met een acquisitie onder de Holtense bedrijven. Mocht dit tot onvoldoende respons leiden dan zal in ruimer verband ac quisitie gepleegd worden. Dank Tenslotte werden alle vrijwilli gers door de voorzitter hartelijk dank gezegd voor het vele werk dat zij in het afgelopen jaar hebben verricht. Speciaal de supportersvereniging heeft zich in de afgelopen jaren een on misbare plaats verworven, waar bij de leden erop werd gewezen dat er van hun kant best wat meer belangstelling getoond mocht worden bij de activitei ten, georganiseerd door de sup portersclub. Aan het 25-jarig ju bileum van Henk Tuller, die samen met zijn vrouw Gerda de „Toto en Lotto" gedurende die periode heeft verzorgd en Gert Willems, die als chauffeur van de OAD-bus er voor zorgde dat de rood-zwarten veilig én op tijd op de plaats van bestemming waren zal t.z.t. nog aandacht worden geschonken. Na de af loop van de vergadering konden de leden kennis nemen van de nieuwe elftalindeling comp. '82/'83. voor de week van 26 juni 1982 tot en met 2 juli 1982 Zondag. 11.00-17.00 halve hal, hr. Claudemans Zondag, 10.00-18.00 handbaltoemooi, mevr. Arends Maandag. 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-22.30 badmintonclub Dinsdag. 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 instructielokaal - St. SoCuWe Woensdag. 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 volleybal, leraren osg 18.30-23.00 badmintonclub Donderdag. 08.10-16.30 scholengemeenschap VRIJDAG. 08.10-15.30 scholengemeenschap Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00- 12.00 uur. Zaterdag 10 juli wordt in Holten voor de derde maal de „Ronde van Holten" georganiseerd, rondom het U-vlees complex op de Kol. Wielervereniging CC'75 uit Nijverdal en IJsclub de Noordpool uit Hol ten hebben de organisatie van het evenement in handen. Voorafgaande aan het „echte" wielerspekta kel zal de inmiddels traditioneel geworden „Dikke bandenrace" verreden worden, door schoolkinderen van alle lagere scholen uit Holten, die klassikaal en per leeftijdsgroep aan de start zullen verschijnen. Voor die kinderen die een ander soort fiets hebben (bijvoorbeeld een racefiets) zal een superklas worden verreden. Vorig jaar deden aan dit spektakel ruim 250 kinderen mee. de dames zijn alle categorieën al ruim overtekend. Bij de liefheb bers is men overgegaan tot het indelen van twee series omdat de animo zo bijzonder groot was. Bij de veteranen gaat het om 85 deelnemers: nieuwelingen 98. dames (nog) 45 en amateurs 97. „Het is algemeen bekend dat de groep dames wat meer de tijd neemt om in te schrijven, omdat deze categorie eigenlijk nooit vol is", aldus de heer Bouwhuis. „We hopen dan ook op nog iets meer respons van die zijde! 10.00 uur dikke bandenrace (jeugd lagere scholen) Vanaf half twaalf, na afloop van de „Dikke bandenrace" die om tien uur zal beginnen, komen maar liefst zes categorieën aan de start, te weten: Veteranen, twee groepen liefhebbers (A en B), Nieuwelingen, dames en de amateurs. „Dit jaar zullen voor het eerst ook de dames starten en we zijn daar erg blij mee", aldus de heer Bouwhuis, voorzit ter van de Noordpool. „Het lijkt er eindelek op dat steeds meer dames de wielersport gaan waarderen! Met uitzondering van Zondag 20 juni j.l. vond het tweede Clubteam Toernooi van de Badminton Club Holten plaats in de sporthal 't Mossink. Inzet was de 'Truus Bokaal', een wisselbeker die vorig jaar was gewonnen door B.C. Diepenveen. Dit jaar namen deel B.C. Deventer, B.C. Diepenveen, B.C. Wijhe, SVS Schalkhaar en B.C. Holten. Uit de 3e, 4e en 5e klasse van de distriktscompetitie waren 12 teams uitgenodigd om in deze klassen hun krachten te meten. De deelnemers konden individuele punten verzamelen en tevens voor de vereniging waarvoor zij uitkwamen. Er werden alleen gemengd dubbels gespeeld, waarbij de heren voor elke wedstrijd-een andere dame kregen toegewezen. Na een uiterst sportief en geslaagd toernooi konden Truus Arends en de voorzitter van B.C.H. Hans Verburg de wisselbeker uitreiken aan de jongste speler van het toernooi John Jacobs, die namens de Badmintonclub Holten de 'Truus Bokaal' in ontvangst mocht nemen. B.C. Holten was weer een trofee rijker. Overige uitslagen: 3e klasse: dames 1. Yvonne Beuker BC Diepenveen, 2. Heike v. 't Holt BC Holten, 3. Ans Roelofs BC Deventer, heren 1. John Preusterink BC Diepenveen, 2. Hans Zuethoff BC Holten, 3. Paul de Witte SVS Schalkhaar. 4e klasse: dames 1. Ans Jacobs BC Holten, 2. Tiny v.d. Runstraat BC Holten, 3. Wil Schol BC Diepenveen, heren 1. Hans verburg BC Holten, 2. Rein Bonte BC Deventer, 3. Hans v.d. Berg BC Wijhe. 5e klasse: dames 1. Jolanda Hillebrand BC Wije, 2. Jetty Dorresteijn BC Holten, 3. Harriet Vosselman BC Wijhe. heren 1. Jan Jacobs BC Holten, 2. Th. Aarsen BC Holten, 3. René Kaal BC Diepenveen. Badmintonclubs 1. BC Holten 568 punten, 2. BC Deventer 567 punten, 3. BC Wijhe 565 punten, 4. BC Diepenveen 516 punten, 5. SVS Schalkhaar 508 punten. 11.30 uur veteranen 12.45 uur liefhebbers B 14.00 uur liefhebbers A 15.15 uur nieuwelingen 17.30 uur dames 19.00 uur amateurs. Prijzen worden beschikbaar ge steld volgens het KNWU- systeem systeem en bij de Dikke bandenrace gaat het om de „Vruwink Oil" Bokaal, die overigens verleden jaar in het bezit kwam van' de Kolschool. Door de kinderen kunnen verder medailles en vaantjes worden gewonnen. In de verschillnde ca tegorieën met ongetwijfeld als grote trekker de groep ama teurs, zullen vele prominenten aan de start verschijnen. We komen hier in~ het volgende nummer van H.N. op terug. Medeorganisator de heer Maats merkte nog op dat zijn harte- wens, een Wielerronde midden door het dorp en dan tijdens de braderieweek, een prima ge slaagd festijn zou kunnen wor den. „De sfeer die er dan in het dorp heerst (kermis) past im mers bij uitstek bij een derge lijk gebeuren?" Eigenlijk nog niet zo'n gek idee! Zaterdag 19 juni j.l. heeft er een waterpolo- wedstrijd plaatsge vonden met deelname van clubs van de Whee uit Goor, de „Oostdobbers uit Raalte en de organiserende club „Twenhaars veld" Ondanks het wisselvalige "weer was er toch een redelijk aantal toeschouwers die onze club aanmoedigde. Als openingswed strijd werd er gespeeld tussen Holten en Goor en het was Wim Bode die onze eerste goal scoorde in de tweede minuut die gevolgd werd met 2 tegen goals. Na rust/wissel kregen de Holte- naren nog 2 goals tpcren door een toch sterker spelend Goor, 4-1 De tweede wedstrijd ging tussen Goor en Raalte die volledig werd beheerst door Goorse ploeg. De overwinning was dan ook voor Goor. De volgende wedstrijd ging tussen Holten en Raalte. Holten speelde sterker en Anton Aarsen scoorde dan ook vlug het eerste goal, de verdediging was prima en we gingen de rust in met 1 goal voor. De tweede helft verliep minder gunstig voor onze ploeg en men kreeg al vlug een tegengoal te verwerken. De ploeg was moe _-n aangeslagen. Voor weeper Erik Bekkernens was er nog voldoende werk om de stand te beperken tot 8-1 voor Raalte. Een goede ervaring voor de Hol tenaren daar de club in de ko mende competitie ook tegen de „Oostdobbers moeten spelen. Holten - Goor 1-4; Goor le plaats; Goor - Raalte 6-1 Raalte 2e plaats; Raaalte - Holten 8-1 Holten 3e plaats. Voor aanstaande zaterdag spelen de Holtenaren tegen A.B.S. uit Bathmen in het bad Loöier- mark. Vertrek van de ploeg en eventuele toeschouwers om 16.45 vanaf de dorpsschool In manege „Snorrewind" aan de Markelose Borkeldweg werden het afgelopen weekend voor de twaalfde keer onderlinge wed strijden georganiseerd om de fraaie „Snorrewind" trofee. Aan het evenement werd deelgenomen door jongelui, dames en heren die hier komen „lessen" of hun paard of pony in „pension" hebben. Algeheel winnaar en „Snorrewind-kampioen '82" werd Ineke Kerkhof met „Nuky Nick". Bij dc dressuur werd zowel door de jeugd als ouderen met veel inzet gereden en ook bij het springen werd een sportieve strijd geleverd om de hoogste eer. De presta ties werden beoordeeld door Wim Aaltink en H.W.G. Vixseboxse die geassisteerd werden door Ria en Fenny Rietman. Voor een vlot verloop tekenden Ineke Kerkhof, Jan en Rikus Bronsvoort. Uitslagen: Dressuur klasse B (Jeugd): 1. Nicollé Bazuin met Sabine": 2. Al- bert Hoeks met „Katinka"; 3. Ivo Slaghekke met „Pino": 4. Pa trick Koolbergen met „Apricie"; 5. Nancy Seegers met „Katinka"; 6. Leonieke van Embden met „Apricie". Dressuur klasse L (Jeugd): 1. Liesbeth Muller met „Acteur"; 2. David Sterenberg met „Katinka"; 3. Everique van Beek met „Apri cie"; 4. Aline Valster met „Oskar"; 5. Ronald Elias met „Meteoor"; 6. Dorethé Slaghekke met „Ivala". Dressuur klasse B (paarden): 1. Ben Stem met „Fury"; 2. Ria Bolk met „Flamingo"; 3. Riek Slaghekke met „Castello"; 4. Jan Kiffen met „Tim"; 5. Esther ten Wolthuis met „Rossel". Dressuur klasse L: 1. Henk Wolbers met „Golden Lady"; 2. Ineke Kerkhof met „Nuky Nick"; 3. Paula Loorbach met „Rendolf': 4. Rikus Bronsvoort met „Auteur S"; 5. Ellen van Pauw met „Oran- ja"; 6. Frits Swart met „Ontario". Springen (Jeugd): 1. David Sterenberg met „Katinka"; 2. Albert Hoeks met „Katinka"; 3. Mireille Jansen met „Apricie"; 4 Dorothé Slaghekke met „Ivala"; 5. Helene Pluygers met „Mirella". Springen klasse B: 1. Brinio IJsebrand met „Mark": 2. Anja Olthof met „Mark"; 3. Marita Schouwink met „Diregent": 4. Jan Brons voort met- „Umo"; 5. Vincent IJsebrand met „Apricie". Springen klasse L: 1. Ronald Elias met „Meteoor"; 2. Rikus Bronsvoort met „Auteur S"; 3. Frits Swart met „Ontario"; 4. Paula Loorbach met „Rendolf'; 5. Ineke Kerkhof met „Nuky Nick". De heer Cor van Aanholt gaf tijdens de wedstrijden met „Meteoor"' een dressuurdemonstratie. De prijzen werden uitgereikt door mane gehouder Johan Bronsvoort die tevens een woord van dank sprak tot allen die meewerkten aan het welslagen van de ruiterdagen en de velen die hun belangstelling toonden.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7