gemeente RAADSBESLUITEN Programma Landbouw 29 juni t.m. 3 juli '82: A Holtens Fonds Internationale Hulpverlening 28 jnni t.m. 3 jnli landbouw '82 Feest in Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders op 15 juni 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. KlBBdgBlBgsnhBdBn tennisclub oké Fietsdriedaagse Nieuw Heeten Schapendag VERKIEZING LEDEN TWEEDE KAMER DER STATEN GENERAAL Inlichtingen kiezersregister paS Ondanks zijn 14 agendapunten en een aantal inge komen stukken had de raad niet zo vreselijk veel te verhapstukken dinsdag 22 juni. Slechts een enkel punt was voor de raad aanleiding van zich te doen spreken. Het volgende punt schoot Janneke Metse- makers (PvdA) in het verkeerde keelgat. Té forse huurverhoging De huurverhoging van 10 pro cent betreffende het pand Aal- tinksweg 7 vond Janneke Met- semakers van de P.v.d.A. wel wat al te gortig, zeker in het licht van de volgens haar slechte kwaliteit waarin het pand verkeert. „De kwaliteit van de woning staat zeker niet in verhouding tot deze huurverho ging", zo stelde mevrouw Met- semakers. „Het gaat om een tamelijk vochtig pand en de kosten die men als huurder heeft zijn van dien aard dat een huurverhoging van 10% niet aannemelijk lijkt en ook niet in verhouding ligt". Burgemeester van Rappard vond haar betoog echter geen aanleiding om nu niet over te gaan tot deze huur verhoging. Wel stelde de voorzit ter dat de bewoners van het pand volgens een bezwaarschrift procedure alsnog bezwaar kun nen aantekenen tegen de gang van zaken. Opnieuw kwam Jan neke Metsemakers in het geweer en stelde voor dan liever trend matig te verhogen in de vorm van 6 procent. Wethouder Ste- geman trok een parallel tussen de woning Aaltinksweg 7 en Smidsbelt 6. „Deze panden lij ken me een goed vergelijk. Te lage huren moeten nu worden aangepast. Dit is in het verleden veel te lang blijven liggen", al dus de heer Stegeman. Voorzit ter van Rappart merkte op dat de bewoners van het pand Aal tinksweg in eerste instantie bij de gemeente aan de bel hadden moeten trekken, wanneer er be zwaren zijn tegen het pand. Janneke Metsemakers vond ech ter dat los van het oordeel van de huurder ook een willekeurig raadslid bezwaar kan aanteke nen tegen deze in haar ogen te forse huurverhoging van 10%. Zy kreeg niemand achter zich en het voorstel over te gaan tot de huurverhoging van genoemd percentage werd akkoord be vonden. De kleedgelegenheden ten be hoeve van de tennisclub op sportveldencomplex Meermans kamp zullen inderdaad worden uitgebreid en verbeterd. Toch hadden zowel P.v.d.A als WD in principe hun bezwaren hier tegen en wel op grond van het niet meer juist aanhouden van de eerder opgestelde prioriteiten lijst. „Uiteindeiyk als derde aan de orde en we moeten zeker in de toekomst waken voor het ge geven dat in de praktyk mis schien teveel kleinigheden gerea liseerd gaan worden nog voor de eerste prioriteit ,,'t Vletgoar" rond is. Oké, in het licht van de zelfwerkzaamheid van de vereni ging en de daarmee gepaard gaande kostenbesparing en ook gezien het feit dat de kleedgele genheid dringend aan uitbrei ding toe is had geen van de partyen principieel bezwaar meer. Uitbreiding van de kleed gelegenheden zou op deze wy niet ten koste gaan van ,,'t Vletgoar". Toch nog even een waarschuwende vinger van de heer Moeliker: „Laten we niet op deze voet doorgaan". De raad ging akkoord. Het jaarlijks school- en volksfeest in Dijkerhoek heeft dit jaar plaats op woensdag 30 juni. Het feest wordt dinsdagavond 29 juni ingezet met een grote feestavond in zaal „Het Bonte Paard" die verzorgd zal worden door het Dijkerhoeks amateur toneelgezel- schap D.A.T.» dus dat zit so wie so weer snor. Een rijk afwissp_ lend programma met toneel, conference, zang, komische sketch en dol plezier! Woensdagmorgen 30 juni is het feest voor de schooljeugd (ver- m trek van de optocht vanaf de llnnolcohiofon school om half negen) in de ¥UIJGSdU!IICrl.öBB speelweide spelletjes by „Het Bonte Paard" en plezier in de Zaterdag 26 juni organiseert de feestzaal met een goochelaar en School- en Volksfeestcommissie smullen van heerlyke feestbrood- in samenwerking met de Schiet- jes. 's middags worden in de vereniging „De Zaagmolen" om .feestweide (vanaf 1.00 uur) 7.00 uur op het terrein by „Het Bonte Paard" een vogelschiete- venement om de titel Schut- terskoning. De schutter die de romp van de hoge paal schiet wacht een grootse huldiging. Jovemi organiseert even als voorgaande jaren weer een fietsdriedaagse. Dit keer van 28 juni tot en met 1 juli (1 juli als inhaalavond). De af standen zUn 15 en 30 kilome ter. Start en finish bij Tim mermanshuis „Het Honk" en gestart kan worden vanaf 18.00 uur. De routes zUn weer uitgezet door het mooie Sal- landsche landschap en ieder een die de afstanden uit fietst krijgt een herinne ringsmedaille. De oudste deelnemer krijgt door „Het Lósse Hoes" een diner aan geboden voor twee personen, de jongste krijgt een leuke attentie. Jovemi wenst een ieder veel fietsgenot! volksspelen gehouden o.a. stoe lendans, hindernis paren, kuip- steken, schieten op personele en vrije baan. 's Avonds om half acht een spectaculair nummer om de sterkste man van de Voor verder byzonderheden ver- Schoolkring Dykerhoek. Beide wjjzen we naar de advertentie in avonden is er dansen in „Het dit blad. Bonte Paard", Geboren: Hendrika Gerritdina d.v. G.H.D. Bronsvoort en H. Hutterd; Suzanne Janien dv H.J. Hoefman en R.H. Rensen; Her- mina Johanna dv A. Pasop en B.H. Paalman; Gerhardus Ge- rwin zv D. Wessels en Z. Vrug- gink; Renske dv H.J. Nieuwen- huis en A.G.H. de Bruin (geb. te Deventer). Gehuwd: W.A.G. Mollink, oud 25 jaar, Raalte en: R.H. Meerman, oud 24 jaar, Holten. Overleden: C. Heyning-Jacobs, oud 85 jaar. Holten PAG. 5 In de komende week zal de jaarlijkse huis-aan-huis-actie voor het Holtens Fonds Internationale Hulpverlening weer gehouden wor den. Ongeveer 3/4 van de opbrengst zal bestemd worden voor het bekende landbouwproject in Ghana en ongeveer 1/4 is bestemd voor het project „Vluchtelingen", dat helaas wereldwyd is. Neemt u vooral goed kennis van de folder, die u ontvangt en vul het aangeboden offerzakje royaal s.v.p. De vaste bijdragers van het Holtens Fonds voor Internationale hulpverlening gaven als voortrekkers zoals gewoonlijk het goede voorbeeld en stortten reeds ruim 1800.- op rk. nr. 32.85.14.489., t.n.v. Holtens Fonds Internationale Hulpverlening bij de Rabo bank te Holten (giro 875587) Volg dit goede voorbeeld! Direct door storting èn door insluiting van een ingevuld formuliertje in het u volgende week aangeboden offerzakje kimt óók u vaste bijdrager worden. Woensdag 30 juni: Gezamenlijke fokveekeuring van het Koninklijk Fries Rundvee Wk Syndicaat en het Koninklijk Nederlands Rundvee Stamboek. Na - een inleiding door drs. J.J. Schouten volgt de kampioenskeuring van de beste 360 topkoeien uit beide stamboeken, waaruit de „be ste koe van Nederland" tevoorschijn zal komen. In één van de hallen op het permanente expositieterrein zyn 24 beste Neder landse zwartbonten, roodbonten en blaarkoppen byeengebracht. Deze dag staat ook in het teken van de plattelandsvrouwen. Vanaf 10.00 uur vindt het semposium „Vrouw in land- en tuinbouw" plaats georganiseerd door de 3 gezamenlijke plattelandsvrouwenor ganisaties. Spreeksters zyn ir. Margot Horsmans-Pyis, vertegen woordigster van vrouwen binnen de federatie van Europese Land bouw, mevr. Hanja May-Weggen, lid van het Europese Parlement en mevr. Legien Kromkamp, eindredacteur van de N.C.R.V.-radio rubriek „Boer en tuinder". Zaterdag 3 juli: Op deze laatste dag zullen vele oude herinneringen worden opge haald over de beginjaren van de Wieringermeer, Noord-Oostpolder en Flevoland. Er staat dan nameüjk een reünie op het programma voor „iedereen die heeft meegewerkt aan het in cultuur brengen van en de opbouw van de gemeenschap in de Usselmeerpolders". Deze zaterdag zal ook in het teken staan van de geit. Driehonder dvijftig geiten die zyn uitgekozen tijdens prvinciale voorselecties zullen hier worden gekeurd. Op het zaterdagprogramma staan ver der nog een demonstratie trekker-trek en een jongerendierendag waaraan alle kinderen tot 13 jaar mee kunnen doen. Alle dieren worden gekeurd waarby de jury vooral zal letten op verzorging en omgang met het dier en op de leukste combinatie kind-dier. Voor elk kind dat meedoet is er een prijs en 's middags volgt een compleet verzorgd programma in het grote kinderdorp van Flevo- hof met o.a. een poppenkastspel en een spooktocht. Op Land bouw'82 neemt ook het tentoonstellingsgebeuren een belangrijke plaats in. Naast alle levende have is hier ook de toeleverende en verwerkende industrie vertegenwordigd, evenals de produktschap- pen, promotie-instellingen en het Ministerie van Landbouw en Vis serij, die het onderwerp Landbouwwetenschap zal belichten. Voor verkoop van toegangskaarten by de meeste RABO-banken in het gehele land. Hoogtepunt van de officiële opening is een groots défilé, waarin alle werktuigen en machines uit de land- en tuinbouw centraal staan. Eén gedeelte be staat uit een rijdende tentoonstelling die een beeld geeft van de ontwikkelingen in de land- en tuin bouw in de laatste 50 jaar. De Rijksdienst voor de Usselmeerpolders brengt het complete ontginnings proces in beeld. Alle praalwagens en machines van dit kilometerlange défilé worden op het mechanisa- tieterrein en het centrale expositieterrein de hele week tentoongesteld. Verder zal de openingsdag in het teken staan van de aardappel. Ir. G.MJ. Braks - oud-minister van Landbouw en Visserij, zal spreken over de economische waarde van de aardappel. Op een demonstratieveld zijn 180 verschillende rassen te zien. Vrijdag 2 juli: Het programma is hoogst interessant voor zowel de ingewyde als de leek. Allereerst vindt het nationaal kampioenschap schapen scheren plaats, een kunst die uiterste precisie, vaardigheid en snelheid vereist. Verder worden er demonstraties gegeven van crea tief bezig zyn met wol, zoals spinnen, weven, knopen, verven etc. Een spectaculair onderdeel van de schapendag is de sheep-dog-trial waarin het drijven van schapen door speciaal getrainde honden wordt geshowd. Aan deze wedstrijd verleent de Border Collie Club medewerking. Donderdag 1 juli: Het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN) afd. Zuiderzee land, houdt op deze dag haar exterieur keuringen van rijpaard, tuigpaard, basismerriën en veulens. Tevens vindt er een keuring i plaats van rijpaarden onder den zadel en tuigpaarden voorgereden i met de showwagen. Naast deze keuringen staat er ook een wed strijd ringsteken op het programma. Het tweede symposium van de plattelandsvrouwenorganisaties is getiteld „Vrouw en beroep". Mevr. Dieneke Mulock-Houwer, voorz. Directie Coördinatie Eman cipatiebeleid, mevr. Joke Huisman, schrijfster van het boek „Vrou wen in mannenberoepen" en mevr. Johanna Liese-Smit tuinders vrouw uit Dronten zullen spreken over actuele onderwerpen. 1. BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer J.G. Haverslag voor het vergroten van de woning Tromopsweg 3; aan Nido-Universa! voor de bouw of uitbreiding van het kan toor en showroom Industriestraat 7; aan de heer J.W. Paalman voor het uitbreiden van een land bouwwerktuigenberging bij het perceel Evertjesweg 9; aan de heer H.J. Arfman voor de bouw van een rundveestal bij het perceel Helhuizerweg 32; 2. aan Werkgroep Expo Water '82 te Groningen toestemming verleend tot het plaatsen van een reklamebord c.q. spandoek i.v.m. de expositie Expo Water '82; 3. aan de Holtense Handelsvereniging ontheffing verleend voor diverse zomeraktiviteiten in de periode 10 juni t.m. 17 augustus 1982. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester van Holten brengt op grond van artikel D5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtin gen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet be hoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der kieswet is een ieder bevoegd schrif telijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezers register te vragen. 17 juni 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5