DEELCERTIFICATEN VOOR ALLE 15 GESLAAGDEN DAG-MAVO VOLWASSENEN 'Mediscl ie dienst Waardebon LAATSTE MAAL DIPLOMA-UITREIKING ALS ZELFSTANDIGE H.N.O.-SCHOOL ..DE NOORDENBARG" DE LAATBLOEIER Kerkdiensten w voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Ontdek Gamma's komplete bouwmaterialen-programma Gamma maakt t u makkelijk. HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Homa kampioen Speklappen MARKTl Hessen, Enterstraat 190. Tel. 05480-15488. 22 JUNI 1982 -PAG. 3 Donderdag 24 -juni: 19.00 uur: Demonstratie scha penscheren en oude ambachten op Smidsbelt. Gezelligheid rond de „eethuisjes" en diverse te Dijkerhoek werd donderdag stands 19.30 uur: Ledenverga dering Chr. Schoolvereniging in school „Het Kompas". Vrijdag 25 juni: 9.00 uur: Military Holten (Dres suur) Terrein Beuseberg/Zuur- berg. 20.00 uur: Military Holten (country en westernavond). 20.00 uur: Meeting met medewerking van Jeugdkoor uit Leiden met reli-musical „Marcus" in' „de kandelaar" (Stationsstraat). lan alle 15 geslaagden van de S.G. Midden-IJssel, fdeling Holten werden maandag 21 juni uit handen an coördinatrice Anne Kok de verschillende ver porven deelcertificaten uitgereikt. Naam, toenaam in ook de vakken waarvoor men slaagde werden al jerder vermeld in H.N. De heer Ekkel, con-rector 'an de S.G. Midden-IJssel sprak in zijn (felicitatie) ede over de gezellige sfeer die altijd weer heerste ijdens pauzes en na afloop van de lessen. „We leren inderling van elkaar door de wisselwerking tussen locent en cursist", aldus de heer Nekkel. „Bij het )nderwijs aan volwassenen ligt het accent duidelijk neer op het communicatieve". Verder merkte hij op lat het Dagonderwijs voor volwassenen in Holten mder leiding van Anne Kok een prima vlucht heeft renomen. Goedzo Proficiateen prima slogan om het leer jaar en de behaalde certi ficaten af te sluiten en in ontvangst te nemen. S.G. Midden IJssel afdeling Holten deed dit op haar manier tijdens spelletjes na afloop van het uitde len van de 15 deelcertifi caten die de 15 geslaag den ten deel vielen. Hier valt weinig aan toe te voegen! Wethouder Warrink was even eens aanwezig om zijn felicita ties richting de geslaagden aan te bieden. „Een dergelijke stu- diebijdrage bepaald mede het functioneren in het maatschap pelijke gebeuren", aldus de heer Warrink. „Studie zal niet altijd omgezet hoeven en kunnen wor den in een betaalde functie in deze maatschappij, maar ook op basis van vrijwilligheid zullen er legio mogelijkheden zijn en dit zou ik zeker willen aanmoedi gen". Mevrouw Anne Kok be nadrukte nog even het tot stand komen van de inmiddels al weer tweede schoolkrant en merkte op graag mensen bereid te vin den voor het plaatsnemen in de redactie van deze „Laatbloeier". Laatste spreker was de rector de heer J. Westhöf, die op zijn wijze de cursisten feliciteerde en ook Anne Kok als begeleidend coördinatrice opnieuw in het zonnetje zette. Dank ook vanuit zijn kant aan het Gemeentebes tuur van Holten en de aanwe zigheid van de heren Warrink en Friedrichs. Door één van de cursisten werd Anne bloemen aangeboden voor haar vele be wezen diensten in de vorm van aandacht en begrip voor die cursisten die vaak wegens moei lijke omstandigheden moesten afhaken. Tussentijds werd een spel gespeeld en muziek ge maakt door de groep éerste jaars „muziekstudenten". Na af loop een receptie, waar ook weer uit de onderlinge gesprek ken bleek hoe groot de saamho righeid was en is onder cursis ten van Dagonderwijs voor Vol wassenen in Holten. In een tjokvolle feestzaal van „Het Bonte Paard" 16 juni j.l. aan 92 eindexamenkandidaten van „De Noordenbarg" het diploma uitgereikt. Voor de 22ste en tevens de laatste keer als „De Noordenbarg" zo memoreerde de voorzitter van de Commissie van Advies, de heer Morsink, in zijn openingswoord voor ruim 300 aanwezigen. Naast ouders en personeel konden welkom geheten worden mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard, burgemeester van Holten, mevr. A. Groot Nibbelink-Vermaas, wethouder van onderwijs te Bathmen, vertegenwoordigers van plaatselijke afdelingen van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij uit Holten en omgeving, van de verenigingen van Plattelandsvrou wen en Plattelandsjongeren, vertegenwoordigers van het landbouwonderwijs en van de Scholengemeenschap Holten. De laatste keer dus als zelfstandige H.N.O.-school, omdat de volgende jaren de diploma-uitreiking ook een scholengemeenschapszaak geworden zal zijn. Dan zal „De Marke" als school voor lager beroepsonderwijs met richtingen voor agrari sche beroepen en in de verzorgende, dienstverlenende kantoor- en verkoop- en textielverwerkende beroepen in de streek van Bathmen, Holten, Markelo (en ook Rijssen, Raalte, Diepenveen, Goor enz.) krachtiger staan en gevarieerder onder wijs kunnen aanbieden voor die streek en ook gedragen door maatschappelijke geledingen in de streek, aldus schetste de heer Morsink in 't kort de positie van de school voor de toekomst. Mevr. J. Bréedveld-Hoogenboezem feliciteerde daarna als vertegenwoordigster van het bevoegd gezag en bestuurslid van de Onderwijs Commissie der O.L.M. de leerlingen. De directeur der school, de heer Cammeraat, richtte zich in zijn toespraak vooral tot leerlingen en ouders. Hij wilde de kans waarnemen om nog een lesje maatschappijleer mee te geven. Eén van de weinige momenten dat dat samen aan ouders en leerlingen zou kunnen. Hij hoopte daarmee duidelijk te maken dat onderwijs niet meer een zaak van het onderwijs alleen is. Vroeger lag duidelijk het accent van beleidsbepaling bij scholen en schoolinspectie. Nu is onderwijs duidelijk een zaak van politiek geworden - en niet alleen (meer) van geld beschikbaar stellen - maar organisatorisch zowel als wat de onderwijsin houd betreft. Het parlement discussieert over dit soort wetten. Het Nederlandse volk - de ouders - hebben daar dus invloed op. De jongeren van nu die op school zitten en het voortgezet onderwijs verlaten, moeten zich ook bewust zijn dat ze daar invloed op hebben. Met 18 jaar kunnen ze en mogen ze stemmen ook voor goed onderwijs voor de toekomst. Als je je daaraan onttrekt door thuis te blij ven, niet aan overleg mee te doen, niet te demonstreren voor mijn part, niet te stemmen, dan^ werk je eraan mee de democratie af te laten brokkelen en de bestuurbaarheid te verslechteren. Dat geeft dan weer ruimte voor verradicalise ring die uit kan lopen op heel nare politeke situaties. Onderwijs in de vorm van puur technisch bezig zijn met talen, wiskunde, ambachtelijke vakken enz. is niet voldoende meer. De huidige samenleving is zo inge* wikkeld geworden en heeft zo veel problematiek op het gebied van techniek, ruimtebeheer, na tuurbeheer, economie, de sociale huishouding dat scholing van leerlingen op deze gebieden een veel ruimere plaats in moet gaan nemen. Het is zo langza merhand een „to be or not to be" geworden. Dat vraagt naast vaardigheden van hoofd en hand die van het „hart". Problemen oplossen is iff. niet alleen een kwestie van kennis en techniek, maar ook van menselijkheid. Aan de ene kant wil de mens concurrentie en overleven voor zichzelf in de eerste plaats. Aan de andere kant weet de mens niet zonder samenwerking, sa men verantwoordelijk zijn, ook samen delen te kunnen. Dat zal geleerd moeten worden. Dat is niet meer alleen een kwestie van gezin, maar zal een zaak van school en gezin moeten zijn. Het zal in de toekomst bepalend zijn voor de kwaliteit van de samenleving, hoe ouders en jeugd, school en overheid met elkaar willen en kunnen bezig zijn, hoe het onderwijs in elkaar moet steken. De medezeggen schap is als hij goed gebruikt wordt, één mogelijkheid. De in richting van het onderwijs een andere. Beide zijn ruimschoots Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. W. Vons; 10.00 uur ds. J. van Wier van Rijs sen. Uitgangscollecte: onkos ten kerkblad. Oppasdienst: mevr. Schoolen-Aanstoot en Irma Jansen. Na de 2e dienst koffiedrinken met de vakan tiegasten in „Irene". Geref. Kerk: 9.30 uur ds. G. van Reeuwijk van Wierden; 19.15 uur ds. L.J. Bouman van Wierden. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor tente en aflossing. Kindeme- vendienst klas 5 o.l.v. Harry Hoekjen klas o.l.v. Ypie Sijs- ling! Oppasdienst: mevr. Stam-Slotboom, mevr. Beltman-Slootweg, Petra van Wingerden (res.). R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur; zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uit- gangscollecte: onkosten kerk blad. Okkenbroek: 9.30 uur ds. J. van Willigen van de Veen uit Deventer. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur; zondag: 8.00 en. 11.00 uur. Het vignet van de onlangs ge boren'.schoolkrant van de S.G. Midden-IJssel in Holten, met als toepasselijk onderschrift „De Laatbloeier". Zondag 20 juni j.l. nam trimclub „Homa" deel aan het Markelose kampioenschap touwtrekken. „Hora" mocht aan dit toernooi meedoen omdat de leden van „Homa" uit Holten en uit Mar kelo komen. „Homa" betekent ook: Holten-Markelo. De heren van „Homa" vormden een ijzer- sterk team. Van te voren was er al druk getraind. De wedstrijden vonden plaats op het parkeer terrein bij Dika v.d. Kruusweg. De heren kwamen zonder veel moeite in de finale. Pas in de finale kwam het er op aan. Het kostte grote inspanning maar „Homa" wist beslag te leggen op een eerste plaats. Hiermee kwamen ze in het bezit van een grote wisselbeker „de Kruus- wegbokaal". De dames van „Homa" weerden zich ook bij zonder goed. Ook zij hadden ge traind, maar dit was hun eerste wedstrijd. Toch eindigden ze op een eervolle derde plaats. Het damesteam uit het Markelose- broek won zonder hier veel moeite voor te hoeven doen. Al met al was het een bijzonder geslaagde middag. Niet alleen vanwege de resultaten maar ook door de gunstige weersomstan digheden en de prettige sfeer die er heerste. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 GOOR RBlIfN za. 9.00-12.00 1(105470-2261 Iel 05483-1847 koopavond Goor Stdiiislaa 24 Waa|«eg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! in discussie. Dat de jongeren het wat hun toekomst betreft niet makkelijk hebben is niet te ontkennen. Het betekent echter niet dat er geen toekomst meer zou zijn. De doen van de mens van 't ogenblik is (en hij citeert nu uit een aantal publicaties) dat de mens de neiging heeft al leen maar aan „doem" te den ken - Pessimisme en ontmoedi ging staan hoog genoteerd. De heer Cammeraat zegt: Ik geloof nóg steeds in de hoop (mis schien wel met een hoofdletter) Hoop op zegen is echt dan pas effectief als we er niet "op gaan zitten wachten of het van „bo ven" of van „links" of van „rechts" komt. Er is ook een ac tievere manier van benaderen. Men kan ook wegen zoeken om oplossingen te vinden - hoop op „wegen" -. Creatief willen zyn, fantasie wil len hebben om oplossingen te zóeken voor eigen kleine belan getjes heen. Bid en werk gaat nog steeds helemaal op. Werk aan je toekomst: Of je nu ver dere opleidingen gaat volgen, in je werk of dat je werkeloos bent de eerste tijd. Doe wat aan je toekomst, van jezelf en de ge meenschap. De diploma's werden door de heer Koelemay samen met mevr. Breedveld-Hoogenboezem uitgereikt. Elk van de leerlingen kreeg niet alleen een karakteris- tiekje van zijn schooltijd mee, maar ook een woordje voor de toekomst. Al kostte dat bij meer dan 90 leerlingen wat tyd, voor de leerlingen was het een zeer gewaardeerd moment en daar ging het in deze avond om. Bij het diploma kreeg elke leerling een roos aangeboden. Na de diploma-uitreiking gaven de leerlingen d.m.v. zang, mu ziek en gedichten nog blijk van hun gevoelens over de vier jaar die ze op „De Noordenbarg" ge zeten hadden en dat bleek een heel plezierige tijd geweest te zijn. Dat werd nog eens onder streept met de boeketten bloe men die aan alle aanwezige per soneelsleden van de school door de leerlingen werden overhan digd. De lijst van geslaagden is in het vorige nummer van Het Holtens Nieuwsblad geplaatst. Daaruit zy'n weggevallen de ge slaagden Jan Pasman en André Kikkert uit Rijssen: Gerrie Bultman uit Laren; Erna Kap- pert uit Holten. Verder slaagden na herexamen alsnog Jeanette Langevoort te Deventer en Diana Nijenhuis te Holten. Zaterdag 26 juni: 9.00 uur: Military Holten (weg- parcours, cross-country en springen). 10.00 uur: Rommel markt/Boeldag t.b.v. „Holtense Muziekvereniging" in een bij ga rage exp. bedrijf Müller (Kei- zersweg). 19.00 uur: Vogelschie- tevenement en huldiging Schut- terskoning. Terrein „Het Bonte Paard" Dijkerhoek. 20.00 uur: Afhalen kaarten lijsstekenaars en opgave deelname volksspelen in „Het Bonte' Paard". Zondag 27 juni: 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie advv Maandag 28 juni - zaterdag 3 julo: Jaarlijkse actie voor Holtens -Fonds Internationale Hulpverle ning. Dinsdag 29 juni: 20.00 uur: Jaarlijkse Feestavond schoolkring Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard" m.m.v. Dij- kerhoeks Amateur Toneel „D.A.T.". Woensdag 30 juni: 8.30 uur: Aanvang School- en Volksfeest in Dijkerhoek. Vrijdag 2 juli: 19.30 uur: Bezichtiging verbouwd en uitgebreid Dorpshuis Okken broek (zie ber.). Zaterdag 3 juli: 19.30 uur: Première openlucht spel „Vakantie in dé Alpen" door toneelverenigingen „C.O.C." en „O.C.H." m.m.v. Holtense Muziekvereniging en Tirolerka- pel op „Smidsbelt". Kom, zei de chef-slager van VS MARKT, ik denk dat mijn klanten wel wat extra voordeel kunnen gebruiken. Kom met deze waardebon naar mijn slagerij en u krijgt kilo magere Ryssen Geldig 24-25 en 26 juni 'UI - m Gamma R\jssen is er ook voor de grote klussen. U vindt er een enorme sortering bouwmaterialen. Natuurlijk tegen de bekende lage Gammaprijzen. En... desgewenst 'franko werk' geleverd. Kijkt u maar eens wat Gamma u allemaal te bieden heeft: cement, steen, steenstrips, dakpannen, zand, grind, wand- en vloertegels, keukens, betonartikelen, open haarden, Travertin vensterbankplaten, asbest- materialen, p.v.c. riolering, dakventilatie, tuimeldakramen, vloeren, stukadoorsmaterialen, aluminium schuifpuien en ramen, binnen en buiten deuren, garage kanteldeuren en nog veel meer. Maar dat niet alleen: ook voor adviezen bent u bij ons hartelijk welkom. ARTS: W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: H. Assis, Maasstraat 280, De venter, tel. 05700-3 01 90 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Tandarts: T.L Lafeber, Henri Dunant- straat 1, Rijssen, tel. 05480- 1 83 83. Spreekuur voor spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw: Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 815-11.3G uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3