Fietskar is uitkomst GRASZAAD MET SNELLE BEGINGR0E1 'pbergsysteem produkt van 't jaar DIT IETS VOOR HEM? Bovenfreesschaaf èn beitel ïéfr alles VADER DAG: 20 JUNI Bet (Curver) Toolstar Systeem bestaat uit (spij- fer)bakken, (gereed- ichapjrekjes en diverse iaken die opgehangen borden aan een schakel- rail aan de muur of aan ie draagbeugel van de Tools tar-basisset. Bet grote voordeel is dat nen nu alles in één keer pee kan nemen naar de plaats van de klus en dat leen-en-weer-geloop voor tomen kan worden. Als iet karwei geklaard is ;aan de bakken en rekjes veer terug aan de rail tan de muur. peze rails worden bijgele- rerd zowel bij de basisset ils bij de onderdelen. De nasisset bestaat uit een »rote onderbak met een iraagbeugel, een losse npbergvak en een gereed- rchaprek. In een leuke nadeauverpakking is de pasisset te koop voor '34.95. Df liever eerst maar zo'n npklapbare werktafel die iet andere hierbij ge- ilaatste plaatje laat zien? Taak werkt het immers jeel plezierig wanneer u >p een vaste plek in huis fclusjes kunt uitvoeren. U lebt dan in één keer alle ïereedschappen en mate- jalen onder handbereik. Toch zit er een nadeel ian zo'n vaste werkplek: lij vraagt ruimte. Vooral ie noodzakelijke werk- nank blijkt een sta-in- le-weg wanneer hij niet h gebruik is. De oplos- ling van dat probleem is le nieuwe Wallmate (van Slack Decker) die op- 'eklapt praktisch geen uimte inneemt. Bereedschap heeft bijna pij iedereen een vaste plek in huis. Soms is dat :rgens op zolder, in de Wallmate - vaste werk- hoogte 80 cm. - hebt u voor elk soort klus een prima werkstek met een groot werkoppervlak van 74x45 cm. Het draagver mogen is 160 kg. Hierboven de Swingline, een handtacker inclusief een nieuwe eletrische nietmachi ne. Er zijn verscheidene ty pen, zowel voor nieten als voor spijkers. Voor Gazelle is een ge stroomlijnde kunststof fietskar ontwikkeld, be staande uit een bak en een klemdeksel. Als voordelen kunnen ge noemd worden: door de toepassing van kunst stof géén onderhoud; de bagage blijft onder alle omstandigheden droog; de kar is geheel wit, dus vbeilig èn koel; het lage gewicht: 16 kg. kompleet; het feit dat de „carrosserie" geheel zelfdragend is. De trekstang wordt on der de zadelpen beves tigd met een kogelge wricht, dat garandeert het soepel manoevreren van fiets-met>kar. De kas rs voorzien van een standaard, zodat hij gemakkelijk weg gezet kan worden. De fiets wordt, mede als gevolg van de con stant stijgende benzi neprijs, een steeds po pulairder vervoermid del. Zowel in het dage lijkse leven als voor vakanties komt de fiets steeds meer „in". Het grote bezwaar dat maar weinig bagage meege nomen kan worden is nu met deze nieuwe fietskar geheel onder vangen. Het is mogelijk om extra bagage (bij voorbeeld tent, kam peeruitrusting, enzo voort) op het deksel mee tenemen. Ook voor het doen van de weke lijkse boodschappen en allerlei andere karwei tjes is deze nieuwe fietskar een uitkomst. Indien nodig kan de kar met de stang om hoog tegen een muur worden gezet, zodat hij maar weinig plaats in neemt. Afmetingen: 82 X 74 X 50 cm. (L X B X H). (f.395.- van Cerver). kelder of misschien in de garage. Wat is er makke lijker dan die hoek me teen in te richten als vaste plaats om klusjes en karweitjes te doen? U hebt dan alles wat u no dig hebt bij de hand. Of zo'n oplossing ook bij u mogelijk is? U hebt er vast wel eens over nage dacht. Maar wanneer uw huis niet groot is of wan neer de garage in gebruik is om de auto te stallen, wil dat in de praktijk wel eens problemen geven: een werktafel of werk bank neemt nu eenmaal veel ruimte in beslag. Sinds kort is er de Wall mate een altijd stabiele werktafel, die u na ge bruik tegen de muur kunt wegklappen. Met een schaafmachine (foto hieronder) ontdekt? Wij denken dat ze niet half weten hoe vaak er wat in huis valt te schaven en hoeveel plezier ze dan van zo'n apparaat kunnen hebben. Misschien vormt ook de prijs een beletsel, want elektrische schaven zijn niet bepaald goedkoop. In dat laatste brengt Black Decker nu verandering met een nieuwe elektrische schaaf van maar f 169.-. Met de introduktie van de nieuwe serie Interquartz is er nu eindelijk een systeem op de markt dat iedereen in de gele genheid stelt voor een betaal bare prijs elk huis betrouwbaar te beveiligen. En dat inbraakbe veiliging geen overbodige luxe is, blijkt wel uit de cijfers: alleen in 1981 al zo'n 407.000 geregi streerde inbraken. Dat het daarbij niet alleen om grote hui zen gaat, is wel duidelijk, want de gemiddelde waarde van het gestolen goed ligt rond de hon derd gulden. Redenen genoeg dus om daar wat aan te doen, en zoals de politie al lang laat verluiden: „U moet er zelf iets aan doen". Met de systemen van Interquartz is dat goed mo gelijk, want voor ca. f90.- tot f150.- wordt een centraal sys teem geleverd, dat alle toegan gen van het huis door middel van sensoren effectief beveiligt. Iedere doe-het-zelver maakt we ieens een werkstuk waarbij grote precisie is vereist. Denk aan een stoel, een tafel of bij voorbeeld het afhangen van een deur. In die gevallen kan de - voor velen onbekende - boven- frees uitstekende diensten be wijzen. Zo'n elektrische ma chine levert professioneel werk tot op de millimeter nauwkeu rig of zelfs tot op de halve mil limeter. Vaderdag is vaderdag, ook als het regent. Onze tekenaar Bemardus heeft er dè oplossing voor gevonden. iazonbezitters die hun gazon zelf inge- iaaid hebben, herinneren zich ongetwij feld nog dat het lang duurde voordat het jras op begon te komen en dat het nog leel langer duurde voordat men een ge floten grasmat had. Gedurende die tijd is iet gazon erg kwetsbaar voor slechte Weersomstandigheden, zoals droogte of jtortbuien. Men mag er niet overheenlo- >en en honden moeten worden geweerd. En tot overmaat van ramp komt men bms tot de ontdekking dat het onkruid groeit dan het ingezaaide gras. at veel mensen zo tegen deze pro- opzien, laten ze dan ook liever i slechte, versleten grasmat liggen dan dat ze overgaan tot het aanleggen van een nieuw gazon. Eigenlijk zou er dan ook gazongras moe ten zijn dat snel opkomt en een vlotte begingroei heeft. Sinds kort is er zulk ga zongras. De oplossing van dit probleem lag bij de weidebouw, waar de grassoort Engels raaigras veel gebruikt wordt voor de inzaai van nieuwe weilanden. Want het zaad van deze soort komt snel op en door de vlotte groei van de jonge plan tjes heeft men reeds in enkele weken een groen grasmat. Een groot voordeel van Engels raaigras is ook dat het een sterke grassoort is die goed tegen betreden kan. Engels raaigras zou dan ook ideaal zijn in gazonmengsels. Maar helaas is het weidetype van Engels raaigras veel te grof. Voor plantenveredelaars vormde dit echter een uitdaging en men ging aan het werk om fijnbladige rassen te kwe ken. En met succes, want enkele jaren geleden, kwamen de eerste nieuwe rassen beschikbaar. Het resultaat was verbluf fend. Wat fijnbladigheid en zodedichtheid betreft zijn deze rassen volkomen verge lijkbaar met de traditionele gazongrassen. Maar ze hebben wel de snelle opkomst en vlotte begingroei van Engels raaigras. En wat het belangrijkste is, ze kunnen zelfs nog beter tegen betreding dan het weidetypes van Engels raaigras. Het schaarse zaad dat tot nu toe van de nieuwe rassen beschikbaar was, werd in eerste instantie gebruikt voor de inzaai van sportvelden. De zaadprodukt-ie begint nu echter goed op gang te komen en daarom heeft Ba- renbrug, kweker van het topras Barry, besloten om ook de particulier van het nieuwe zaad te laten profiteren. Vanaf dit jaar bestaat Barenbrug-Speelgazon daarom voor 25% uit Engels raaigras, ga zontype. Ook in het Speelgazon van Park is het het nieuwe gazontype opgenomen. Dank zij de vlotte aanslag van het nieuwe gazontype kan de inzaai van een nieuw gazon nauwelijks meer mislukken. Bovendien krijgt men een grasmat die vrijwel even goed tegen betreden kan als de professionele sportvelden. De bovenfrees wordt speciaal gebruikt voor werk waarbij pre cisie erg belangrijk is. U kimt er sponningen voor scharnieren mee maken of tapgaten, sleuven en groeven voor speciale hout verbindingen. Maar u kunt er ook heel simpel - met een gelei der - profielranden of verstek kanten mee frezen of overste kende materialen mee wegscha ven. Komt uw werk ,in het zicht', dus blijft u het zien wan neer het klaar is? Ook dan is de bovenfrees praktisch onmisbaar. U freest er rechte profielen mee om een verrassend effect te creëren op het front van een kastje. Of u maakt - uit de vrije hand of met de geleider - fanta siepatronen, figuren, woorden of andere vormen op b.v. de rug van een stoel. De mogelijkheden zijn vrijwel onbeperkt. De machine is eigenlijk een combinatie van een elektrische schaaf en een elektrische beitel: een schaaf voor het afkanten en een beitel voor het uithakken. Het resultaat is altijd beter dan wanneer u het werk met de hand zou uitvoeren, omdat u machinaal nu eenmaal een veel grotere precisie bereikt. Het is zonder meer mogelijk om over een grote lengte een rechte groef te frezen, wat met de hand praktisch uitgesloten is. Natuur lijk kunt u ook een bouwpakket kopen of een deel van het werk uitbesteden. Vaak bent u dan veel geld kwijt terwijl u dan juist het aardigste gedeelte van het karwei uit handen geeft. Met een echte bovenfrees kunt u het gemakkelijk zelf. Vooral de DN 67 van Black Decker is, ook al door zijn lichte gewicht en stevige handgrepen, goed bestuurbaar. De freesdiepte kunt u simpel instellen tot 04, mm nauwkeurig. Precisie in optima forma! Waarom hebben slechts weinig doe-het-zelvers het enorme ge mak van een elektrische Het werken met een kettingzaag (foto hieronder) is ook voor de Doe-het>zelver geen probleem. Een vereiste is echter, dat het apparaat mechanisch en elek trisch veilig moet zijn en dat het gewicht en de ergonomische vormgeving een aangenaam werken zonder vermoeid te ra ken, mogelijk maakt. Aan deze eisen voldoet de nieuwe Bosch kettingzaag, PKE 30. Bescher ming van de hand, inschakelbe- veiliging, bescherming van de punt van het zwaard en een in richting die een eventueel ge broken ketting opvangt, zorgen voor de hoogst mogelijke bevei liging van de gebruiker. De eerste elektronische pendel- decoupeerzaagmachine ter we reld voor de Doe-het-Zelver. (foto hieronder). De nieuwe pendel-decoupeerzaagmacmine PST 55 PE is een unieke ma chine voor de Doe-hetrZelver. Enkele in het oog springende voordelen zijn: 3 standen- schakelaar voor instelling pen delbeweging; regel-electronic met keuzeschakelaar voor ieder ge wenst aantal slagen met con stante kracht binnen het regel- bereik; verende en laag liggende geleiderol voor zijdelings en ver ticaal geleiden van het zaag blad; hoge zaagsnelheid en grote wendbaarheid; bijzonder nauw keurig uitgebalanceerde zaag- houder voor trillingvrij werken; beproefde bajonetraansluiting voor snelle en veilige montage van het zaagblad; sterkte 380 W motor (f325.-) HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 JUNI 1982 - PAG. 9 Bet opberg- en meeneemsysteem voor gereed- ichappen (zie foto) in mooi Engels Toolstar ge- laamd, is gaan strijken met het predikaat „Pro- lukt van het jaar 1982 in de sector Vrijetijd" en eel op de Internationale Hausratmesse in Keulen. De wedstrijd werd georganiseerd door het Fach- verband Konsum-Kunststoffwaren die actief is op het gebied van o.a. kwaliteit, etikettering, DIN- normen en het testen van materialen en produk- ten.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9