Wandelen met Het Overijssels Landschap Geslaagden ,De Noordenbarg' Israël en de Libanon Ie Nationale Kampioenschappen Valschermzweven Flevohof Radio Oos vronwen op de fiets Ho/tens Fonds Nationale Hulpverlening 28 juni-3 juli 1982 Plattelandsvrouwen gingen dagje uit HOLTENS NIEUWSBLAD ié*»® Meeting Fietsdriedaagse Nieuw Heeten 17 JUNI 1982 -PAG. 13 Mijn volk ik weet niet of je mij om deze regels haat, omdat ik je in dit gedicht waarschijnlijk wel verraad. Maar ik voerde deze week zo'n innerlijke strijd, om Israël ,,'t beloofde land" wat ik nü niet benijd. „Begin" het lot van duizenden levens ligt in je handen, Ik keur het af het bombarderen, het doden en al die branden Waarom dit moorden in de Libanon, omdat de Palestijnen in Galilea verzet tegen je begon? Ze zijn toch wreed uit eigen land verdreven, je kunt ze vredelievend weer een onderkomen geven, ondanks 't verzet mijn volk een „bede": Geef ze een stukje eigen staat, ze hebben recht op vrede Geef hen terug wat je ze eens hebt ontnomen, al zijn ze nog zo fout geef hen een onderkomen. Ben je vergeten wat in veertig, vijf en veertig, met ons joden is geschied, een groot verlies nog iedre dag, doe dit dan ook aan and'ren niet Je bombardeert in Beiroet luk raak, onschuldigen dood je daardoor al te vaak. Het is nu even rustig van weerskanten een stilstand, hoelang, een etmaal, dan is er weer die dodelijke hand. 1. Natuurlijk zijn de Palestijnen fout Galilea te bombarderen 2. Een ambassadeur neer te schieten alles kun je niet tolere ren 3. Maar dit bloedvergieten en vernielen is ook niets gedaan 4. En dan op de Ubanezen zij hebben er geen schuld aan. Denk aan wat in de tweede wereldoorlog met velen van óns is gebeurd Die je iedre dag nog mist en zo lang je leeft omtreurt Zend al die gruwelfüms op de T.V. ook niet meer uit Ze maken onze wonden open, de jeugd zegt het geen fluit Holten, juni 1982 B.C. de Haas-Boekbinder Zaterdag 19 en zondag 20 juni worden op de Flevohof in de Flevopolder de internationale kampioenschappen valschermen (parasailen) gehouden voor Rara-Air teams. De organisatie van dit unieke evenement is in handen van de Para Zweefclub Gelderland die samen met de Flevohof een dergelijk even ement voor het eerst in Neder land organiseert; 11 teams uit Donderdag 17 juni 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. Het Knelpuntenpro gramma. vrijdag 18 juni 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda' regionaal weerbericht 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, re gionaal weerbericht. ,Met Radio Oost het weekend in', een pro gramma waarin o.m. uitgaan stips en de film- en t.v.-rubriek. zaterdag 19 juni 1982 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. Het sportprogramma van Radio Oost. zondag 20 juni 1982 11.00-12.00 uur: ANP Het ver- zoekplatenprogramma van Radio Oost waarin o.m. agenda en evt. korte sportnabeschouwingen. 18.00-19.00 uur: ANP. Het sport- programma van Radio Oost. maandag 21 juni 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerbericht, de groente- en fruitprijzen door Jan Rietveld .17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, ^agenda. Het Boerenprogramma waarin o.m. het boerenweerbe- richt en de tips voor de rund veehouderij, dinsdag 22 juni 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weeroverzicht 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. Het programma Mensen maken nieuws/muziek, woensdag 23 juni 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaalweeroverzicht 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerovendcht. Het programma Midweek. binnen- en buitenland, behorend tot de wereldtop, zullen aan deze internationale wedstrijd deelnemen. Het valschermzweven of parasai len is enige tijd geleden uit Amerika overgewaaid naar het Europese vasteland en heeft in Nederland de afgelopen jaren een hoge vlucht genomen. Za terdag 19 juni zal loco burgemeester W.J. Twisk van Dronten om 8.45 uur het start sein geven voor de eerste inter nationale kampioenschappen pa rasailen in Nederland. Om 9.00 uur begint de eerste wedstrijd- vlucht. Bij de wedstrijd gaat het om het uitvoeren van precisie- landingen op een doelschijf van 10 cm. doorsnede. De teams en individuele springers met de laagste totaalafstandscore over vijf ronden komen in aanmer king voor de verschillende prij zen. Zondag 20 juni worden de wedstrijden vanaf 8.30 uur voortgezet. Vanaf 14.30 verzorgt de Para-Club Gelderland de monstraties voor het publiek en een aantal genodigden. De de monstratie is gericht op show- vluchten, zowel solo als met meerdere parasailers. Onder an dere zullen moeilijke manoeu vres worden gedemonstreerd. Tevens zal het meest moderne materiaal op dit gebied te zien zijn, waarover uitgebreide infor matie wordt verstrekt. De prij suitreiking zal om 16.00 uur plaatsvinden. Valschermzweven is een jonge dynamieke luchtsport, ontstaan uit het parachutespringen. Een parachutist wordt met een geopende parachute de lucht in getrokken door een auto of boot. Op hoogten variërend van 50-1000 m. wordt de kabel los gekoppeld en daalt men als pa rachutist naar beneden. Van daag de dag is par as ailing als sport enorm populair. Vooral met de komst van Ram-Air pa rachutes, de zogenaamde ma trassen, die een optimale be stuurbaarheid hebben, is para sailen een topsport geworden. Perfect materiaal en goede be heersing van de valschermzwe ver zijn de twee voornaamste voorwaarden voor deze nieuwe tak van sport. Wie kennis wil maken met het valschermzweven is 19 en 20 juni welkom op Flevohof. Vooral de demonstraties op zondag 20 juni die om 14.00 uur aanvangen zijn voor het publiek het meest attraktief. De geslaagden zijn: Irma v.d. Berg, Marcel Colée, Jacqueline Klaassen, Thea Markvoort, Joke Jansen Manen- schijn, Wilma Mekenkamp, Ge- rda Müller, Thea Paalman, Hendrika Smale, Joke Witten, Jantina Aanstoot, Michéle v.d. Assum, Solita Bakker, Jolanda Boode, Rita Bronsvoort, Dinie Eertink, Ineke Leeftink, Alina Mossink, Minie Schoneveld, Ma- rietje Slijkhuis, Erna Vincent, Erna Baan, Ineke Bosman, Ma- rietje Brinks, Ingrid Brouwers, Irma Eiling, Willy de Ham, Ma rian Haverslag, Hennie Nijland, Jozien Rutgers, Karin Schintz, Joke Ulfman, Joke Vruggink, Jennine Pettinga, Anita Agter- kamp Geert Brands, Susanne Jovemi organiseert even als voorgaande jaren weer een fietsdriedaagse. Dit keer van 28 juni tot en met 1 juli (1 juli als inhaalavond). De af standen zijn 15 en 30 kilome ter. Start en finish bij Tim mermanshuis „Het Honk" en gestart kan worden vanaf 18.00 uur. De routes zijn weer uitgezet door het mooie Sal- landsche landschap en ieder een die de afstanden uit fietst krijgt een herinne ringsmedaille. De oudste deelnemer krijgt door „Het Lösse Hoes" een diner aan geboden voor twee personen, de jongste krijgt een leuke attentie. Jovemi wenst een ieder veel fietsgenot! Op vrijdag 25 juni om 20.00 uur vindt er in het Geref. Kerkelijk centrum „De Kandelaar" Sta tionsstraat) een optreden plaats van het bekende Petra- jeugdkoor uit Leiden, met de reli-musical „Marcus en de blijde boodschap". In deze musi cal wordt op een bijzonder aan sprekende wijze het evangelie van Marcus vertolkt, dat voor jong en oud zeer beslist de moeite waard is. De avond wordt georganiseerd door de jeugddienstcommissies van de gezamenlijke kerken in Holten. U bent heel hartelijk welkom! Gerei a Schuitertoernooi Alle jeugdteams van de handba lafdeling van de S.V. Holten 'nemen zondag a.s. deel aan het jaarlijkse Gerda Schuiterttour- nooi. Het toumooi, dat in Bathmen gehouden wordt start om 9.30. Vertrek van C, B en A teams per fiets om 8.45 vanaf Meermanskamp. De Welpen gaan met de auto om 9.00 vanaf Meermanskamp. Gezien de drukte is het verstandig je vast om te kleden. Lr.gel, Ineke in 't Veld, Nicolé Leonhardt, Hans Pettinga, Henny Schooien, Jaap Trotsen- burg, Hermien Vruwink, Lorence Welting, Gerda Wesseldijk, Ton- nie Jansen, Monika Koeslag en Jan Tuitert allen te Holten. Coby Bruin, Marja Nijland, He- leen Steen, Jacomien Boezewin kel, Truus Brinkmans, Anita Hoevink, Ina Brinkmans, Han- neke Kolkman, Gerdie v.d. Vegt, Hans Peter van Velthoven, An neke Vooijs, en Gerrie Schooien en Auke Faber allen te Markelo. Alie Klein Kranenbarg, Jeanette v.d. Wal, Betsie Broekhuis, Wilma Reilink, Wilma Groot Nibbelink, Ridi Heuvelman, Erie Rouwenhorst, Geri van Schoot- en, Hilda Brinkman, Gerlien Holmer, Anita Poesse, Joke Rat- tink, Ria Roeterdink, Jennie Bo- link, Maija van Bijnen, Marja Kromdijk, Gea Reilink en Ge- rtien Ruijsch allen te Bathmen. Esther Ditzel en Aijan Voort- man te Rijssen. José Hoentjen en Ida Lensink, Laren. Dinie Jansen, Nieuw Heeten. Ina Nij- kamp, Oxe. Riekje Nijenhuis, Haarle. en Karin Teeselink, Ok- kenbroek. Afstudeerrichtingen: Huishoudkunde: geslaagd 36, af gewezen 2, herexamen 2. Gezondheidskunde: geslaagd 25. Kantoorpraktijk: geslaagd 21, herexamen 1. Verkoopkunde: geslaagd 9, af gewezen 1. De diploma's zullen donderdag 17 juni op een gezellige avond worden uitgereikt in café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek. Aan de school voor algemeen vormend beroepsoriënterend onder wijs van de Overijsselse Landbouw Maatschappij „De Noorden barg LHNO" te Holten zijn voor het einddiploma van de 97 kan didaten 91 geslaagd, drie kwamen iets tekort en mogen het nog es proberen en helaas haalden drie leerlingen het niet Een prach tig resultaat! In een zestal reservaten van Het Overijssels Landschap vinden in de maanden juni, juli en augus tus vaste wandelingen plaats. Nieuw zijn dit jaar de excursies in Groot Brunink (gemeente En schede) en in het Wierdense Veld (nabij Nijverdal). Voor groepen dient men een aparte afspraak te maken met de des betreffende medewerker. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het kantoor van Het Overijssels Landschap, Postbus 64, 7720 AB Dalfsen, telefoon 05290-731. 1. Haardennen/Reestdal. Hier kunt u iedere dinsdagmorgen wandelen door het Haarden- nen/Reestdalgebied onder lei ding van onze medewerker G. van Middendorp, Oud Aver- eest 20, Balkbrug, telefoon 05230-56721. De wandeling start om 9.30 uur vanaf het educatief-biologisch centrum „De Wheem", Oud Avereest 22 (recht tegenover de NH-kerk). De wandeling duurt ruim 2 uur. Tijdens de wandeling kunt u volop genieten van een afwisselend landschap, dat voornamelijk bestaat uit bos- en heidepercelen, houtwallen, oude cultuurgronden en oever landen langs de Reest. We treffen hier nog vele oude mo numentale boerderijen aan. Na afloop is het - onder genot van een kop koffie - nog wat gezellig napraten. De eerste Vorige week woensdagavond hebben de plattelandsvrouwen uit Dijkerhoek him jaarlijks te rugkerende fietstocht gehouden. De rit werd uitgezet door de he ren: J. Baltes; W. Stevens; A. Roeterdink. Om 7 uur was de start vanaf het Bonte paard en met prach tig weer werd er in 11/2 uur gepuzzeld en gefietst in de naaste omgeving van Espelo, Waterhoek en Neerdorp. De le prijs was voor Hannie Tempel man; 2e prijs: Hennie Klaas- sens; poedelprijs Hendrika Lug- genhorst. Mini Jansen Mane schijn kreeg een extra prijs voor het raden van een lengte vraag. 38 dames fietsten mee en kregen aan het eind van de rit een kop koffie een snee kren- temik aangeboden. Mevr. Kroon bedankte de heren voor het uit zetten van de rit en overhan digde hen een worst. Ook Wim Paalman kreeg een worst en wel voor Video opname van het programma en Mies waar 30 van onze leden naar toe zijn in November. Sommigen van ons konden zich nog een keer be kijken op de T.V. Het Bestuur wenste alle leden een prettige vakantie en tot ziens in sept voor een lezing van de heer van Balgooy uit Havelte met als onderwerp. Hoe houd ik contact met het ouder wor dende kind. En eind sept. een flets of auto tocht naar de kassen van de Tropische landbouw school in Deventer. Geboren: Janneke dv D.J. van Zon en J. Smale; Jolande dv D.J. Tromop en J.H. Prins (geb. te Deventer); Johan Albert zv. J. Bosschers en J. Ulfman (geb. te Deventer). Overleden: J. RocHjk, oud 90 jaar, Holten. Ondertrouwd: H.R. Beldman, oud 25 jaar, Holten en: G.W. Aanstoot, oud 29 jaar, Holten. Gehuwd: B.H. Arfman, oud 24 jaar, Gorssel en: P.G. van Be- rkel, oud 23 jaar, Hellendoom. R.P. Luchtenburg, oud 23 jaar, Diepenveen en: A. Dikkers, oud 20 jaar. Holten. Vorige week donderdag gingen de Espelose Plattelandsvrouwen een dagje richting Duitsland. Het was een verrassingstocht, geor ganiseerd door een gekozen reiscommissie, ,'s Morgens om kwart over acht werd al richting 's Heerenberg gekoerst, waar in café de Molenpoort koffie met gebak werd genuttigd. Toen toog de groep naar het oude klooster de „Gouden Handen" waar erg ge noten werd van de vele bezienswaardigheden. Daarna de grens over naar het Prickingshof bij Haltem waar het diner klaar stond. De terugreis liep via Gronau, de Lutte, richting Oldenzaal weer naar het thuisfront Espelo, waar mevrouw Luggenhorst (tweede presidente) de reiscommissie bedankte voor het vele werk, allen wel thuis wenste en vooral ook een mooie zomer. Naast het hoofddoel van deze actie, het bekende en ver trouwde landbouwproject in Ghana zal één-vierde van de opbrengst van deze actie be steed worden voor een elk jaar wisselend project, dat dit jaar het project „Vluchtelingen" ge worden is. Vluchtelingen - men sen zoals wij - zijn mensen, die vanwege hun ras, hun geloof of hun politieke overtuiging niet veilig meer zijn in hun eigen land en terwille van hun leven of hun vrijheid hun oude ver trouwde omgeving, hun familie en bezit moesten verlaten. Hun aantal bedraagt in de hele we reld reeds vele miljoenen en stijgt nog steeds, terwijl kinde ren, die in het opgroeien juist inzonderheid en vertrouwde vei lige omgeving nodig hebben, de helft uit maken van deze groeiende miljoenen massa van mensen, die zich opgejaagd en in den vreemde voelen. Duidelijk is het in elk geval hoezeer het Holtens Fonds van Internatio nale Hulpverlening óók uw steun nodig heeft. Daarom doen nu wat velen reeds déden: Wordt vaste bijdrager door overmaking .van uw vaste bij drage op giro 875587 van de Rabobank te Holten, ten gunste van rek.nr. 32.85.14.489, ten name van Holten's Fonds Inter nationale Hulpverlening, met vermelding „vaste bijdrage" want: met die daad, geeft u ruggegraat aan het Werelddia- konaat. wandeling in het seizoen vindt plaats op dinsdag 15 juni ai. 2. Groot Brunink. Het landgoed Groot Brunink is gelegen ten zuiden van de stad Enschede en heeft een oppervlakte van 85 a. Medewerker H. Koster (Buurserstraat 401, Enschede, telefoon 053-761680) leidt hierop de dinsdagmiddag de excursies. Het vertrekpunt vinden we aan het begin van de oprijlaan kruispunt Groot Bruninklaan - Groot Bru- ninksstraat. Vertrektijd 14.00 uur. Duur van de wandeling plm. 11/2 uur. De eerste wan deling in het seizoen vindt plaats op dinsdag 15 juni a.s. De oprijlaan is beplant met Amerikaanse eiken. DKE GIDS LEIDT DE GROEP OVER DE ES LANGS DE Bruninksbeek, met een zeld zame flora en door oude loof bossen. Ook zal u de plek ge wezen worden waar eertijds het oude herenhuis heeft ge staan. Fraai is de boerderij „Hof Brunink" die uit de 18e eeuw stamt. We bereiken Groot Brunink, door vanuit Enschede de ANWB-borden Ahaus-Buurse te volgen. Na verloop van tijd kome we op de Buurserstraat. Na bord - einde bebouwde kom - nemen we de eerste weg rechts (Gr. Bruninksstraatij. Na plm. 500 m zien we links de oprijlaan van Groot Brunink. Dit land goed is ook bereikbaar met het openbaar vervoer. Vanaf NS-station lijn B (Wesseler- brink) en lijn 10 (Buurse) uit stappen halte Groot Bruninks- straat. 3. Lemelerberg. Op de Lemeler- berg kunt u iedere woensdag morgen terecht. Deze wande ling staat onder leiding Van onze medewerker M. Knigge (overdag bereikbaar op het kantoor van Het Overijsséls Landschap, telefoon 05290-731). Vertrekpunt: parkeerterrein bij het beginpunt van de wandel route aan de Ledeboerweg te Lemele. Vertrektijd 09.30 uur. De wandeling duurt 2 1/2 uur. Deze wandeling voert ons over de zuidhelling langs jenever besstruwelen en door de zand verstuiving. Bij helder weer hebben we vanaf de top een prachtig uitzicht over een deel van Sail and. De eerste wande ling vindt plaats op woensdag 16 juni a.s. 1. Wierdense Veld. Het Wier dense Veld is een 400 ha. groot hoogveengebied met een rijke flora en fauna. Opvallend is het grote aantal wulpen. Als gastheer treedt hier op onze medewerker G. Pastink (tele foon 05486-13824) die u veel zal laten zien van de schoon heid van dit gebied. Startpunt van de wandeling is de schaapskooi aan de Zuidelijke Hoofddijk (vanuit Hulsen rich ting gemeentelijke vuilstortrij- den). De schaapskooi ligt schuin tegenover deze vuil- stort. De wandelingen vinden hier iedere woensdagmiddag plaats; aanvang 14.00 uur. De eerste wandeling vindt plaats op woensdag 16 juni a.s. Duur van de wandeling plm. 11/2 uur. 5. Dal van de Mosbeek. Nog maals woensdagmiddag, maar nu het Dal van de Mosbeek in Noord-oost Twente. Onze me dewerker J.G. ten Hoopen te Mander, telefoon 05418-428, verwacht u hier op woens dagmiddag om 14.00 uur bij de Watermolen van Bels te Vasse (in Vasse borden vol gen). De wandeling duurt ruim 2 uur. De heer Ten Hoopen voert u over de Mandere, lngs het Mandergrafveld naar de Galgenberg. Een deel van de route gaat over het Komie- zenpad. Op de terugweg wordt de Watermon van Frans be zocht, waarin een kleine per manente expositie is onderge bracht. De le wandeling in dit gebied vindt plaats op woens dag 16 juni a.s. 6. Beerzerved. G. van Midden dorp (telefoon 05230-56721) leidt u nogmaals rond op de donderdagochtend en wel in het Beerzerved. Verrekput: de ANWB-paddestoel nr. 22163, op de driesprong in Beerze. Vertrktj 9.30 uur. De wande ling duurt 2 12 uur. Het Beer- zerveld is een gebied met zeer veel awisselin. Al wandelend kunnen we hier volop genieten van bos- en heideterreien, zandverstuiving, jeneversstru welen en veenputten. De esie wandeling in dit gebied vindt plaats op dnderdag 17 juni a.s 08-06-1982

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 13