MlflDM Muller/v. d. Bij! 3e in Lochem JAARVERGADERING VOETBAL S.V. HOLTEN Viswedstrijd voor de jeugd Derde plaats voor poloclub „Twenhaarsveld' Programma Sporthal 'tMossink' duif PAARDENDAG TIJDENS LANDBOUW '82 DONDERDAG 1 JULI: Reli-Musical Teun Schuppert had snelste Deelnemers Military Holten op 25 en 26 juni H0LTENS NIEUWSBLAD Puzzelrit volleybalver. holten Mintonette won twee maal en speelde 2 maal gelijk Programma s.v. „Holten' I" 17 JUNI 1982 - -PAG. 11 Paardendag tijdens B Landbouw '82 op donder dag 1 juli: Interessant zowel voor ingewijde als leek. Het paard heeft als on- misbare schakel in het 'boerenbedrijf zijn plaats I allang moeten afstaan aan de tractor. Toch zijn de viervoeters nog steeds een wezenlijk onderdeel in de landbouwwereid. Vandaar dat de organisa toren van „Landbouw '82", een manifestatie waar de land- en tuin bouw in ons land zich zal presenteren (van 29 juni tot en met 3 juli op terreinen van Flevohof), een aparte paardendag in het totale programma hebben opgenomen. Het paardengebeuren zal zich afspelen op donderdag 1 juli. De organ sator van deze dag, de stichting „Hippische Ma nifestatie IJsselmeerpol- ders '82", heeft gemeend er een zogenaamde „aan geklede paardendag" van te moeten maken. Daar door kan zowel de inge wijde paardenliefhebber als de leek aan zijn of haar trekken komen. Het programma is dan ook op beide groepen afge stemd. Keuringen Tijdens het ochtendprogramma zullen de keuringen van het ^Warmbloedpaardenstamboek Nederland (WPN) centraal staan jen dan met name voor de afde ling Zuider-zeeland (Flevoland jen Noordoostpolder) die haar jaarlijkse keuring ter gelegen- eid van „Landbouw '82" naar levohofterreinen gaat verplaat- ien. De morgenkeuringen zijn [voorkeuringen. De prijswinnaars 'orden 's middags bekend ge laakt als de beste paarden in e verschillende rubrieken nog ;ens aan een kritisch oog wor- len onderworpen door de keur- leesters. Naast deze keuringen "Vinden in het morgenprogramma de voorwedstrijden van het ringsteken plaats. Een folkloris tisch gebeuren waarvoor uit Noord-Holland een groep ouder- wetse boerenwagens, getrokken door paarden en als passagiers in klederdracht gestoken perso nen, overkomt. De finale van de ringsteekwedstrijden zal tijdens het middagprogramma worden 'gehouden. Show en demonstraties Dat middagprogramma is een combinatie van show, demon- •straties met wedstrijdelement, wedstrijden en keuringen. Zo sullen de jeugdkampioenschaps- xeuringen van het WPN (1 en 2-jarige paarden) worden afge werkt terwijl tevens de dagkam- pioenschapskeuring van het WPN plaats heeft. Maar ook de keuring van WPN-rijpaarden „onder den zadel" is de moeite van het vermelden waard. De beste paarden die in deze keu ring naar voren komen gaan naar de nationale kampioen schappen. Een pure paardens- how is het optreden van een iaantal trekpaarden uit Brabant. Deze koudbloeds zullen laten zien wat voor kracht zij kunnen ontwikkelen als een toom van dergelijke kolossen zich schrap .zet. Verder is er een rassendefilé en zal men kennis kunnen ne men van de verschillende aan spanningen die er mogelijk zijn. In het kader van de demonstra ties met wedstrijdelement pas sen de tweespannen tuigpony's waarbij het gaat om de gang en de vierspannen pony's waarbij de wendbaarheid van de combi natie bepalend zal zijn voor de uitslag. Springcompetitie Een belangrijk onderdeel van het middagprogramma wordt ook de wedstrijd in het kader van de nationale springcompeti tie voor vijfjarige paarden. On der auspiciën van de Ned. Hipp. Sportbond en in samenwerking met de basisorganisaties worden er op een twintigtal plaatsen in het land voorwedstrijden gehou den. De springwedstrijd tijdens „Landbouw '82" zal eveneens bepalend zijn voor deze lande lijke springwedstrijd. Gedurende de vijf dagen dat „Landbouw '82" wordt gehouden zal in een speciaal paarden- paviljoen een permanente ten toonstelling worden gehouden. Naast informatie-en verkoop stands kan men daar terecht om een aantal toppaarden uit de Nederlandse fokkerij te be wonderen. En dat is met name bedoeld om de Nederlandse paardenfokkerij nog eens extra in de schijnwerpers te plaatsen en de belangstelling voor het fokken van paarden te vergro ten. Vrijdag 25 Juni zal het Petra jeugdkoor uit Leiden een optre den verzorgen in de geref. kerk „de Kandelaar". Dit jeugdkoor bestaat al ruim tien jaar en wordt gevormd door een koor- groep en een combo. Ruime landelijke bekendheid kreeg de groép vooral door de Nederlands talige „reli-musicals": een geheel van muziek, zang en gesproken Woord zonder een centraal the ma. Deze avond is georganiseerd door de jeugd van de 3 plaatse lijke kerken. Aanvang 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid voor napraten en koffie drinken. Pro gramma kost fl.- Zaterdag 12 juni was een belangrijke dag voor het eerste heren- team van Mintonette. In een soort na-kompetitie moest beslist worden wie alsnog zou promoveren naar de 2de klasse. Er waren zeven teams die moesten spelen om twee promotieplaatsen. Min tonette zat in een poule met Verdan en ATC. De eerste wedstrijd tegen Ver dan werd binnen drie kwartier gewonnen door Mintonette. Er werd redelijk gevolleybald in een matig spannende wedstrijd, waarin Mintonette duidelijk de sterkste was. Na een erg lange pauze (van drie uur) moest Mintonette aan treden tegen ATC. Deze heren hadden in de tussentijd ook ge wonnen van Verdan. In punten stonden de beide teams dus ge lijk. Toch moest Mintonette winnen, omdat in 'geval van gelijk-spel de setstanden beslis send zouden zijn. ATC stond wat dat betreft duidelijk boven aan. Het begon allemaal goed voor Mintonette. In de eerste set werd goed gespeeld en zon der al te veel krachtinspanning werd deze set gewonnen. Opti mistisch begon Mintonette aan de tweede set. Helaas bleek het toen allemaal niet meer te luk ken. ATC nam een flinke voor sprong, die Mintonette niet meer in kon halen. ATC won, zodat deze wedstrijd in een gelijk-spel eindigde. Zo werd Mintonette tweede in z'n poule. Omdat er nog een heel klein kansje op een derde promotieplaats is, moest Minto nette nog een laatste wedstrijd spelen. En wel tegen nummer twee van de andere poule: een herenteam van Volley. Mintonet te, nog teleurgesteld dor het verlies in de vorige wedstrijd, verloor de eerste set tegen dit team achter elkaar. Ze geloofden er niet meer in en waren ook moe van een hele dag volleybal. Tegen vijven begon de tweede set en het hele team verwachtte om half zes onder de douche te staan. Niets was echter minder waar. Sterk spelend won Minto nette de tweede set en was een derde, beslissende set noodzake lijk. Ook deze set werd door Mintonette gewonnen (hoewel met de grootste moeite). In to taal won Mintonette dus twee maal en speelden ze eenmaal gelijk. Hierdoor werd Mintonette derde in het toernooi en bestaat er nog een heel klein promotie kansje. En al gebeurt dat niet, dan nog hebben de heren een prima prestatie geleverd dit jaar. Afgelopen zondag werd in Lo chem de 3e wedstrijd meetellend voor het Nederlands kampioen schap zijspancross verreden. Bij de start van de le manche aan de equipe van Gas- tel/hunkmans onmiddelijk de leiding gevolgd door Tony Bens met bakkenist Jan de Wild. Au gust Muller en Cor van der Bijl bezetten na de le ronde de 4e plaats. Van Gastel bleek erg veel haast te hebben want deze equipe had aan het eind van deze le manche een voorsprong van 37 seconden. August Muller kwam in de 4e ronde plotseling door op een 6e plaats, hetgeen te wijten was aan een losgescho ten kontaktonderbreker. Dat August en Cor echter wel goede plannen hadden bewezen ze door na een indrukwekkende inhaalrace, waarbij de Neder lands kampioenen Jan Ba kens/jaap van Vliet ook gepas seerd werden, alsnog 3e te wor den achter V. Gastel/hurkmans en Bens/de Wild. 4e werden als nog Bakens/v. Vliet. De 2e manche bracht opnieuw een kopstart voor V. Gas tel/hurkmans met als 2e de in de le manche uitgevallen v.d. Laan/v. vliet en als 3e Mul- ler/v.d. Bijl. Het was duidelijk dat er veel supporters van Au gust en Cor waren, want bij doorkomst van de le ronde zwaaide velen met hun pro grammaboekje, hetgeen erop duidde dat August en Cor de kop hadden genomen. Zes ron den lang gingen Muller/v.d. Bijl op kop, doch toen zag de brild- ragende bakkenist Cor van der Bijl door de vele modder niet meer, zodat ze niet meer voluit konden gaan. V. Gastel nam zijn kansen waar en pakte de kop positie over. Ook .moesten de Holtenaren, Bens de Wild nog voorbij laten. De laatste bocht voor de finish Vrijdag 18 juni wordt in het ei gen clubhuis de jaarvergadering s.v. Holten afdeling voetbal ge houden, waarvan de agenda er als volgt uitziet; 1. Opening 2. Verslag ledenvergadering van 4 maart 1982. 3. Jaarverslag secretaris en penningmeester. 4. Beleidsnota. 5. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn: J. Warrink - Herkiesbaar, A. Akkermans - Herkiesbaar, T. Deyk -Niet herkiesbaar. Tussentijds aftr.: B.J. Markvoort Secretaris, mevr. Krinkkink- Kappert - afd. damesvoetbal. 6. Uitreiking erespelden ter ge legenheid van een 25-jarig lidmaatschap van onze vereni ging. 7. Behandeling begroting 1982- 1983 met aansluitend contribu- tievoorstellen. 8. Benoeming van de afgevaar- B6l6ldspi3n digden naar de ledenraad. 9. Bekendmaking selectiegroe- pen en elftalindeling. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Voor de week van 19 juni 1982 tot en met 25 juni 1982 ^aterdag: 19.00-20.00 zaalvoetbal, jhr. Jonkman. Zondag: 10.00-18.00 Badminton club. Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 18.00-22.30 Badmin tonclub. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 16.15-22.30 Mintonet te; 16.00-18.30 instructielokaal-St. iSoCuWe. Woensdag: 08.10-15.30 scholen gemeenschap; 17.00-18.00 volley bal, leraren osg; 18.30-23.00 Badmintonclub. Donderdag: 08.10-16.30 scholen gemeenschap; 20.00-21.00 All! Stars. Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 18.30-23.00 Mintonet te. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25) en indien mogelijk tussen 0800-12.00 uur. Tijdens de jaarvergadering zul len 21 leden een erespel krijgen uitgereikt, te weten: G.J. Aaf- tink, Larenseweg 76; J.A. Jan sen, Dorpsstraat 1; J. Kalfster- man, Gaardenstraat 57; J. Traaman, Pastoriestraat 29; A. Meerman, Markeloseweg 3; A. Vincent, Vixeboxestraat 13 allen lid sedert 1949. A. Traaman, Diessenplasstraat 36 (1951); G.M. Bannink, Schoutenstraat 12 (1953); J.G. Nijland, Gaarden straat 15 (1953); H.F. Klein Vel- derman, Rfjssenseweg 14 (1955); H.J. Brands, Noordenbergstraat 12 (1956); J. ten Velde, Dorps straat (1956); A. Klein Velder- man, Drostenstraat; J.W. Nfjen- huis, Churchilstr. 16; A. Oolbek- kink, Larenseweg 57; G. Paal man, Churchilstraat 18; H.W. Rietberg, Köllingserf 11; G. Soer, Noordenbergstraat 18; G.J. Tuitert, Dorpsstr. 57 en J.W. Veeneklaas, Landuwerweg 11 en zou nog veel problemen opleve ren voor Muller. V.d. Laan/hoog- evorst waren August en Cor erg dicht genaderd en in een affes of niets poging probeerde v.d. Laan Muller nog te passeren, waarbij beide kombinaties el kaar raakten en Muller bijna op de kant ging en v.d. Laan 3e werd. Na een protest van Mul ler, dat na het horen van 2 baancommisarissen werdtoege- kend werden ze alsnog 3e en v.d. Laan 4e. In de tussenstand zijn August en Cor op de 2e plaats blijven staan, doch kopman v.d. Laan staat momenteel 3e en v. Gas tel/hurkmans zijn nu de nieuwe leiders. Uitslag Lochem: le manche: 1. V. Gastel/hurkmans; 2. Bens/de Wild; 3. Muller/v.d. Bijl; 4. Ba kens/v. Vliet. 2e manche: 1. V. Gastel/hurk mans; 2. Bens/de Wild; 3. Mul ler/v.d. Bijl; 4. v.d. Laan/hoogen- verst. Op woensdag 9 juni werd de eerste wedstrijd voor de jeugd ge houden door de H.S.V. „De Rietvoorn". Er waren 24 deelnemers en de vangst was goed. In totaal werd er 4.56 m. vis boven water gehaald. De uitslag: 1. Jan Wansink 136.9 cm.; 2. André Tuitert 90.8 cm.; 3. Martin Scheperman 43.6 cm.; 4. Erik Ulfman 40.2 cm.; 5. Marcel Kers 32.4 cm.; 6. Marian Spenkelink 30.9 cm.; 7. Ronald KI. Tees- elink 30.5 cm.; 8. Jan Oosterkamp 21.2 cm.; 9. Gerard Brands 16.7 cm.; 10. Arjan Zanting 13 cm. De volgende wedstrijd is op zaterdag 10 juli 's morgens van 9.00- 11.00 uur. Vertrek om 8.15 uur vanaf de sporthal op de fiets. Op gave voor deelname aan deze wedstrijd bij W. Pinkert, Hoffestraat 19, tel. 35 50. Voor de wedvlucht Compiegne (Fr.) - 408 km.- werden door de P.V. „De Bergvliegers" 171 dui ven ingekorfd. De vlucht had ondanks de tropische tempera tuur een goed verloop. Lossing: 7.00 uur bij kalme N.W.-wind. Aankomst le duif 13.05.01. Aan komst laatste duif: 14.09.57. T. Schuppert: 1; A. ten Dam 2-20; M. Lodeweges: 3-7-10-19; W. Aaftink: 4; J. Aaftink: 5-34; H. Willems: 6-9-15-26; F.M. Meester: 8; G. Egberts: 11-14-16-17; G.J. Koetsier: 12-13; HJ. ten Velde: 18; E. Veneklaas: 21-29; Gert Steunenberg: 22-23-27-35; A. van Beek: 24-37; H. Wansink: 25-36. De verenigingsprijzen waren van de zakenlieden fa. H. Stokkers, fa. Zanting en fa. Godeschalk. PROGRAMMA ZATERDAG 19 JUNI Holten A (sel.) nieuw-A.B.S. 14.45 uur Holten B (sel.) nieuw-A.B.S. 14.45 uur Holten C2-A.B.S. C2 13.30 uur (nieuwe elftallen) Holten C3-A.B.S. C3 13.30 uur (nieuwe elftallen) Voor indeling van de elftallen zie in het kastje bij Beltman. ZONDAG 20 JUNI Holten Cl-Herveld Cl 10.00 uur (nieuwe elftallen) Holten Dl-Herveld Dl 11.15 uur (nieuwe elftallen) Holten D2-Herveld D2 11.15 uur (nieuwe elftallen) Voor indeling van de elftallen zie in het kastje bij Beltman. De Holtense Motor- en automo bielclub „De Holterberg" orga niseert op zondag 20 juni voor de 4e keer in dit seizoen een puzzelrit voor motoren en au to's. De rit over een lengte van plm. 35 km. is uitgezet door de clubleden Henk Oolbekkink en Herman Bekkemens. Er kan worden gestart in de A en B klasse. Het clubbestuur heeft voor deze rit weer een aantal mooie prijzen beschikbaar ge steld. De start is om 14.30 uur bij clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat waar inschrijven mogelijk is vanaf 13.30 uur. 9a. Allen lid sedert 1957. Omdat het aantal getrouwe le den steeds meer toe neemt is deze erespeld ontworpen, die uitgereikt zal worden bij een 25 en 40-jarig lang lidmaatschap. Uitreiking vindt steeds plaats op de jaarvergadering. Zaterdagavond 12 juni j.l. heeft de zwemclub een waterpolo wedstrijd georganiseerd met deelname van onderstaande clubs: poloclub „de Mors" uit Rijssen; poloclub „Maarkei" uit Markelo; en de organiserende club „Twenhaarsveld". Holten startte de wedstrijd tegen Rijssen, dat sterk begon en sterk bleef spelen. De Holte naren kregen een achterstand van 5 goals te verwerken maar tegen het einde probeerde Ed win Stegehuis daar iets tegen te doen en scoorde een tegengoal. De tweede wedstrijd werd ge speeld tussen Markelo en Rijs sen dat een mooi en aantrekke lijk spel zou worden, er werd om en om gescoord en de over winning was wederom voor Rijs sen. Hiema werd de laatste wedstrijd gespeeld tussen Holten en Mar kelo en het was Ernst van de Ende die het spel opende met een prachtige goal. Holten be gon het spel te beheersen en een tweede goal werd gemaakt door Anton Aarsen, maar Mar kelo kwam terug met een tegengoal 1-2. Tegen rust en wisseltijd scoorde Edwin Stege huis het derde goal voor Holten. In de tweede helft kregen de Holtenaren een strafworp tegen die onhoudbaar was voor keeper Dinant Pekkeriet. Holten was aangeslagen en zakte terug met nog eens 6 goals tegen. Holten-Rijssen 1-5 le plaats voor Rijssen; Rijssen-Markelo 5-3 2e plaats voor Markelo; Markelo-Holten 8-3 3e plaats voor Holten. Aanstaande zaterdagavond 19 juni om half zeven is er weer een waterpolotoemooi tussen clubs uit Goor-Holten-Raalte in het nieuwe bad van „Twen haarsveld" (Gratis toegang). Om tot een aantal duidelijke af spraken te kunnen komen is een beleidsplan opgezet. Het was technisch en financieel onmoge lijk alle leden in het bezit te stellen van dit plan. Twee be langrijke punten in dit plan zijn ten eerste een beroep te doen op de leden om te komen tot meer prestatiegericht voetbal. Ook de jeugdafdeling zal op het gewenste niveau moeten komen, aldus het plan. Verder speelt organisatie en communicatie een belangrijke rol bij de uitvoering van het beleid. Voorgesteld wordt dan ook hiervoor een be stuur te kiezen, bestaande uit een voorzitter, secretaris en een penningmeester (het dagelijks bestuur) bijgestaan door leden die kwaliteitszetels gaan be mannen (jeugd, senioren en da mesvoetbal). Contributie Hoewel de begroting niet hele maal sluitend was wordt géén contributieverhoging voorge steld. w. duitsland H. Klugmann; Mej. Suzanne Specht; Hans Melzer; T. Böck- mann; H. Karsten; dr. Topp. Nederland J. Arts Venray; T. Bosch Gramsbergen; H. Brugman Hen gelo; J. Dormans Bom; mej. C. Emondt Enschede; mej. L. Fre- deriks Deventer; W. Horsey Boekelo; H. Jansen Venray; A. Kruger Helvoirt; R. Kruithof Ansen; mw. J. v. Leeuwen Lie- rop; M. Lips Made; M. Luyben Vught; mej. B. Mecking Aalten; G. Nijboer Buurse; G.W. Olysla- ger Lievelde; G. v. Raay Bame- veld; H. Rhebergen Borculo; J. Scherff Wijk en Aalburg; A. Schipper Neede; L. Steeghs Pannineen; E. Stibbe Helvoirt; M. Stokman Schalkwijk; J. Ver hoeven St. Michielsgestel; mej. A. Waanders Helvoirt; B. Wa genvoort Vorden; J. Weyers Ruurlo; M. Woestenenk Laren Gld. M-combinaties Jos Pronk Hellendoom; Rob Brink Soest: P. Arts Tilburg; J, Bakker Hillegom; mej. K. Ga- lema Loosdrecht; W.L. Horsey Boekelo; G. Lozeman Putten; G. Tepperik Schalkhaar; A. Aarts Ede; J. Berendsen Uddel; F. Be- gaarts Halsteren; G.J. Boonk Diepenheim; T. Bosch Grams- bergen; J.A. Bronkhorst Ermelo; H. Brugman Hengelo; W. de Bruyn Loon op Zand; B. de Bruyn Loon op Zand; W. v. Ge stel Hooge Mierde; A. Hazelaar Eemdijk; J. Hoogendoom Hilva renbeek; J. Jansen Meerselo; Mw. E. Kamphuis Bameveld; N. Knol Markelo; J. Koster Har derwijk; mw. W. v. Leeuwen Lie- rop; mw. A. Lips Made; H. Mec king Aalten; H. v. Miltenburg Schalkwijk; J. Mulder Voorst; J. Olyslager Lievelde; J. Oostveld Beek; E. v. Raay Bameveld; mw. M. Rierink-Koster Ede; A. Rosman Amsterveen; P. v.d. Schans Bameveld; J. v. Niel- Schuuren Oisterwijk; E. Stibbe Helvoirt; G. Stork Almelo; W. Vermunt Oudenbosch; mej. A. Waanders Helvoirt; E. Westen dorp Kampen.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 11