DE VAKANTIE SERVICE Bij-impressie Nissan Sunny Nissan's schot in de roos WAKANTIE S AiMtfiüf JAN-ZWIER BALIES B.V. Prettige vakantie: VAN T OEVER EN MARKVOORT V.A.G voor voordelig en vertrouwd vakmanschap HOBA AUTOBEDRIJF B.V. Unieke tentoonstelling in Autotron begint iet advertenties lezen AUTO-VERHUUR EN LEASING DOUANE GEEF MUZIEK KADO! «ffJnrre; orresteijn OCCASIONS Officieel Fia^dealer MAASKANT Fa. T. Stukker en Zn. „E.H.A.G." Autobedrijf H. Reverts HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 JUNI 1982 - PAG. 9 DOUANE De vakantietijd breekt aan. Tijd van onbezorgde ontspanning. Maar voor de meeste auto's is de vakantie echter de vuurproef. Reden genoeg om uw auto vóór u ermee op vakantie gaat even goed te laten controleren door onze vakmensen. Zij kijken hem helemaal voor u na. Met de modernste feilloze apparatuur. Zij controleren de accu, ontsteking, - carburateur-afstelling, V-riem, koelsysteem, uitlaat, kop peling, remmen, schokbrekers, banden, verlichting, ruitewissers, trekhaak/contactdoos. Eventuele afstel lingen worden voor u verricht U krijgt advies over mee te nemen reserve-onderdelen en desgewenst een dealer- lijst van uw vakantieland. Zodat u straks onbezorgd op vakantie kunt gaan. En uw vakantieplezier niet wordt verstoord door ver velende verrassingen. En dat voor slechts 60,- Altijd doen dus! Dan moet uw auto natuurlijk TIPTOP in orde zijn. Laat uw auto daarom tijdig nakijken bij een vakkundig en vertrouwd adres. Wij staan zoals U weet steeds weer voor U klaar I Maakt U tijdig een afspraak Momenteel hebben wij zeer goede en mooie auto's in voorraad. Officiéél TOYOTA verkoop en service dealer sinds 1971 Deventeryveg 5 - Bathmen - Telefoon 05704-1652 Natuurlijk repareren wij ook alle andere merken auto's. RUSSEN NUVERDAL 05480-1 42 25 05486-1 29 74 Romax... de beste merkuitlaat van Nederland, nu met kwaliteitscertificaat Uw V.A.G dealer voor Volkswagen en Audi GESLAAGD? 1SCO Larenseweg 14 - Holten - Tel. 23 92 Fiat Ritmo 65 L 3-drs.1980 Fiat Ritmo 75CL 3-drs1980 Fiat Ritmo 75CL1979 Fiat 127 1050CL1979 Fiat 128 CL1977 Lada 1500 combi LPG1980 Fiat 127 Spec1978 Fiat 127 1050 L 1978 Fiat Ritmo 65 L 3-drs1980 Fiat'Ritmo 75 CL 5-drs1979 Honda Civic 3-drs1980 Boomkamp 27 - Rijssen Telefoon 05480-131Q5 De nieuwe Sunny van Datsun, pardon de naam is nu Nissan, maakt de komende dagen z'n entree bij het Nederlandse pu bliek. In maart in Genève voor de internationela autopers en het Zwitserse publiek gepresen teerd. We bieden de lezers nu al de gelegenheid via een rij-in- druk kennis te maken met deze geheel nieuw ontwikkelde auto. De oude Sunny was nog met achterwielaandrijving, de nieu we heeft net als de Cherry en de Stanza aandrijving op de voorwielen. Voor de kleinere auto's en die in de lichtere middenklasse een uitstekende oplossing, voor de grotere au to's zien we liever het oude concept. Opvallende kenmerken zijn: voorwielaandrijving, nieu we motoren met 1300 of 1500 ce. inhoud, onafhankelijke wie lophanging rondom, 2, 3 of 5 deuren, complete uitvoering etc. Tijdens het rijden merkten we nauwelijks verschil in acceleratie bij de 1300 en de 1500. Van 0 tot 80 in resp. 8 en 7.5 sec. Van 80 tot 100 in 4.6 en 4.5 sec. De modern geconstrueerde motoren hebben een gunstig koppel, waardoor aan de 4e versnelling al een overdrive karakter gege ven kan worden. De vijfde ligt met 1 0.73 nog gunstiger. Wie veel op de lange weg rijdt zal de voorkeur dienen te geven aan de vijfbak-versie. In de 5e draait de motor bij 140 km snel heid 3500 toeren, in de 4e 4500 toeren. Bij 100 km snelheid is dit resp. 2500 en 3000. De wegligging gedroeg zich vrij neutraal. Bij het insturen van een snel genomen bocht kwam duidelijk „onderstuur" naar voren en bij gas loslaten ging dit over in overstuur. Maar bij normaal rustig rijden bleek neutraal de juiste benaming te zijn. Een uiterst goedmoedige en plezierige auto. Over het ver bruik kunnen we nog weinig vertellen. Een rij-impressie strekt zich niet over een grote afstand uit, dus metingen wor den pas gedaan wanneer een volledige test gemaakt wordt en die staat voor de komende we ken op het programma. Dat het verbruik gunstig zal uitvallen behoeft geen twijfel. De Stanza kwam hiermede al uitstekend te voorschijn, de Sunny zal daar zeker niet voor onder doen. Het interieur biedt veel ruim te. Vooral achterin kunnen de benen behoorlijk gestrekt wor den, zelfs als de bestuurder z'n stoel verder naar achteren schuift. De rechter achterplaats biedt nog meer ruimte. Het dashboard geeft veel en duide lijke informatie. De GL-versies hebben een toerenteller en we vinden dat altijd een nuttig in strument. De 1300 2-deurs staat geprijsd voor f 14.995,-, de luxere versie voor f 15.995.-. Voor die 1000 gulden meer wordt o.a. ge tint glas geleverd, een interval- stand op de ruitenwissers, een AM FM drukknopradio, volle dig stoffen bekleding, tapijt vloerbedekking en brede be- schermlijsten langs de zijflanken. Het aantal modellen is direct al 8, waaronder een coupé en een vijfdeurs stationcar. Deze laatste gaat f 18.815.- kosten. Dat deze Sunny al voor onder de 15 mille, uiteraard af impor teur, geleverd gaat worden maakt hem juist zo interessant. Want de rijkwaliteiten, de ruim te voor het gezin, de compleet heid ook al in z'n eenvoudigste versie en het fraaie aanzien zijn belangrijke facetten voor een succesvolle verkoop. AUTOMOBIELBEDRIJF Holferweg 2, Markelo Tel. 05476-2454 Het kan ons geen fluit schelen uit welk land uw auto komt, want we hebben toch altijd een originele Romax - uitlaat voor u GRATIS MONTAGE Tot midden september is er in de Middenbeuk van het Autotron een tentoonstelling, die zowel boeiend als instructief is. Het thema van deze expositie is „Ontwikkeling van de personenauto in verleden, he den en toekomst." Er worden zaken getoond die ken merkend, vooruitstrevend en soms zelfs gezichtsbepa lend zijn geweest voor de ontwikkeling van de perso nenauto. j Deze tentoonstelling over de i ontwikkeling van de automobiel mag een unicum voor Nederland genoemd worden omdat het nog nooit eerder is gebeurd dat au tomobielconcerns, wetenschappe lijke instellingen en publiek ge lijktijdig hun mening geven over de auto van de toekomst. Op deze „Odysee in het ont wikkelingsland van de automo biel" zijn te zien: -Inzendingen van TNO, TH- Delft en TH-Eindhoven, die vertellen over hun werkzaam heden betreffende veiligheid, vormgeving en zuinigheid. -Inzendingen van Ford, General Motors, Volkswagen en British Leyland die een kijkje geven in hun ontwikkelingskeuken. - Inzendingen van de door Auto visie en Autotron gehouden ontwerpwedstrijd. Deze geven een goed beeld van hoe het publiek denkt over de vol gende „autogeneratie". - Antieke automobielen die me de bepalend zijn geweest voor de ontwikkeling van de perso nenwagen. TNO geeft op de tentoonstel ling een indruk van haar weten schappelijk onderzoek naar het voorkomen van letsel bij ver keersongevallen. Er staan een gebotste personenwagen met een dummy in de gordel, een ma quette van de hypermoderne ex perimentenhal met botsfacilitei- ten, panelen met foto's van bot singen en verklarende teksten. Automobielconcerns Belangrijke automobielcon cerns hebben hun „paradepaard- jes" aan het Autotron uitge leend. Enkele van deze prototy pes arriveren pas eind mei. De „Probe 3" van Ford is een le vende demonstratie van vrij den ken op alle mogelijke technische gebieden. De „Ghia Shuttler" is een spor tieve, wigvormige tweezitter. Met dit ontwerp heeft Ford getracht een efficiënte ruimtebenutting en zuinigheid tot het uiterste door te voeren. De „Tech I" is een stroomlijn- studie van General Motors (Opel), waarbij gebruik is ge maakt van bepaalde Opel-Ka- dett7r componenten, zoals dwars- Het juni-nummer van Autose- lekt bevat weer heel wat infor matie. Een verslag in woord en beeld van de Turijnse autosalon waar altijd de meest fraaie mo dellen getoond worden. De „haute couture van" de automo bielindustrie zetelt nu eenmaal in dat land. Een interview met een vrouwelijke ontwerper en wel met Marilena Corvasce die een nieuw Ghia model ont wierp. Als test de Renault 5 Al pine Turbo, dan een verslag van de Lancia Rallye. Historie in de vorm van een reportage over het vroegere beroemde merk Delage. Techniek over compressoren. Uitgediept wordt de mechanische Rootes com pressor. Autovisie's laatste nummer bracht een test van de Rover 2000, een boeiende reportage over het verkeersbeeld in Rio de Janeiro, een interessant ver haal over een excentrieke auto en wel de Clénet. Dan de ru brieken met o.m. Autogekken op zijwegen, Autovisie-consult, de Sportkrant etc. Het komende nummer brengt een test van de Daihatsu Charmant, een verhaal over autostoelen en een verslag van de Grand Prix van Monaco. Wie deze race volgde, vooral de eindfase, zal onthutst gekeken hebben naar de slachting die in de laatste ronde ontstond. Personen- en bedrijfsauto-dealer goede en gebruikte auto's van uw Mazda-dealer met Mazda/Bovag garantie Mazda 323 1978 Mazda 626 1981 Mazda 929 1977 7451 BV Holten - telefoon 05483-12 26 Roerdompstraat 6 - 7471 OW - Goor Telefoon 05470-23 15, geplaatste motor met voor wiel-aandrijving. De „Auto 2000" van Volkswagen is vertegenwoordigd door een duidelijk schaalmodel: 1 op 4. Eisen met betrekking op de aë rodynamica hebben de vorm van dit „geesteskind" bepaald. Toyota Corolla 1978 Ford Escort zeer mooi 41.000 km. 1975 Aifasud met gas1978 Petiguot 304-504 Diesel 1977 Peuguot104 1978 Renault 5 TL met schuifdak1978 Volvo 66 53.000 km1976 Opel Kadett 63.000 km1976 Citroen GS Break1979 bestelwagens busjes (tot 9 pers.) «personenauto's

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9