Powerplay licochet Secret Attair Yazoo Stem „Schaap" en steun Saeftinghe mm- IHHIJKin Ito5*- ssssgaiw Geslaagde sportdag agrarische scholen "BATO" start afdeling Yoga A\$ je tussen de S en 16 joor bint a w en je wilt: I j dinsdag 8 juni a.s. PcoSw-ftetvofo, pêmk wi r" to NNat moet je doen? Voorbeelden: -AvSSu'- HQLTENS NIEUWSBLAD - 3 JUNI 1982 - PAG. 7 Begin vorig jaar verscheen met Powerplay een nieuw Neder lands trio aan het popfirmament. Jan van der Meij/zang- gitaar, Peter van Straaten/baséang en Leon Klaasse/drums- piano-zang hadden alledrie al de nodige bekendheid: de eerste twee als leden van Vitesse en Leon als lid van Sfweet D'Bus- ter. Als debuutsingle verscheen van Powerplay „Love can break your heart" waarmee ze een kleine hit scoorden, waana met „Sailing" een tweede, niet succesvolle single verscheen. Hoewel volgens de gebruikelijke gang van zaken dan een langspeler hoort te volgen, bouwde Powerplay de bekendheid verder uit via zo'n 150 optredens die ze de laatste jaren ga ven. Begin '82 werd samen met producer Hans Vermeulen (Sandy Coast) begonnen aan de opnames voor de debuutelpee „Avanti". Daarop zijn „Love can break your heart" en hun single „Make it alone" terug te vinden met verder nog 10 eigen composities, meerendeels door Jan geschreven. Naast de singlenummers zijn „You'll want it; you'll get it", „Get on the backseat", „Waiting", „For you" en het instrumentale titel nummer de beste songs. De stijl van Powerplay is een menge ling van Amerikaanse powerpop en Europese rock die lekker in het gehoor ligt. Helaas kunnen niet alle nummers de door de singles gewekte verwachtingen waarmaken: voor deze de buutelpee blijft het daarom bij de waardering .redelijk'. Po werpl ay/Avanti CBS CX 85544 Een ander Nederlands trio waarvan een eerste lp is versche nen is Ricochet, afkomstig uit Haarlem en bestaande uit Frank Hellingman/drums, Simon Plantings/bas en Dick Jong man/gitaar. Vanaf hun 16e is het drietal al bezig in diverse groepen en zo'n jaar of drie geleden begonnen Frank en Dick samen nummers te componeren. Vorig jaar bracht Simon de groep Ricochet op de huidige sterkte van drie man en werd er vanaf dat moment wat energieker aan een carrière gewerkt. Ze tekenden een platencontract bij het Backdoor label en samen met Ton v.d. Bremer namen ze 11 (eigen) songs op waarmee de debuutelpee een feit was. Beide componisten ge ven country-rock als inspiratiebron waarbij hen, gezien de sound op deze lp, vooral de muziek van the Charlie Daniels Band aanspreekt. „One shot woman", „We don't say stay away", „Pinups", ,L,We believe", „Sweet to the sweets" en „Cats and dogs" zijn daarvoor het bewijs: pittige songs met overheersend gitaarspel dat wel iets weg heeft van de New Adventures. Het Noordhollandse driemanschap Ricochet komt vanuit het niets tevoorschijn met een verrassend debuutalbum met toch duidelijk meer rock als country. Ricochet Backdoor 6350 059 De Engelse formatie Secret Affair begon haar live- en platen- carriëre ten tijde van de Mod-rage in Engeland, het moment waarop ook the Jam bekend begon te worden. Ontwikkelde the Jam zich in de loop der jaren middels een steeds meer eigen geluid en uitstekende elpees tot de topgroep van Enge land: voor Secret Affair was zulk succes niet weggelegd. Na de uitstekend ontvangen debuutelpee „Glory boy's" uit 1979 verscheen een jaar later „Behind closed doors"; een plaat waarop de groep even de muzikale richting kwijt was. Met een fikse vertraging is nu ook in ons land de al in '81 opge nomen derde lp „Business as usual" uitgebracht. Hierop is Secret Affair weer teruggekeerd naar de aanstekeleijke dans muziek die „Glory boys" zo aantrekkelijk maakte, Ian Paige en David Cairns blijken nog steeds in staat te zijn pakkende en melodieuze songs te schrijven. Naast de overeenkomsten met the Jam doet de meerstemmige zang van het viertal in b.v. „Hide and seek" en „I could be you" sterk aan de Beat- les denken. Hoewel op „Business as usual" eigenlijk geen slechte nummers staan zijn „Hide and seek", „Follow the lea der", „I could be you", „Three wise monkeys" en „One day (in your life)" toch een aparte vermelding waard. Voor veel groepen is de derde elpee het begin van het einde; voor Se cret Affair kan deze schitterende lp de start van een succes periode betekenen! Secret Affair/Business as usual Arista 204 496 Tot nu toe heb ik deze rubriek nog nooit aandacht besteed aan singles, uitzonderingen bevestigen zoals bekend echter de regel en daarom even wat informatie betreffende Yazoo en hun single „Only you". Het duo Yazoo bestaat uit Vince Clarke (ex Depeche Mode) en Alison Moyet en vliegt met dit nummer momenteel de Engelse hitlijsten op. Tot het moment dat Vince uit Depeche Mode stapte was hij de componist van al hun hits en hij is ook de grote drijfveer achter Yazoo. Het eerste nummer dat hij samen met zangeres Alison Moyet heeft opgenomen is tevens een van z'n beste, een zeer com merciële deun voorzien van swingend synthesizerspel en zeer fraaie zang. Helaas begint het erop te lijken dat het nummer in ons land de hitlijsten niet bereikt en dat is doodzonde; de song is zeker zo goed als „Don't you want me" van Human League en hoort dus zeker in de top 3! Overigens scoort ook Depeche Mode momenteel op hetzelfde Mute label een gigan tische hit in Engeland met „The meaning of love". Yazoo/Only you Mute 101 631 HENK GLDENHOF De tweede etappe van mijn Ronde van de Verzorgingsstaat bracht mij naar een stukje Nederland, dat ik nog nooit eer der met eigen ogen had mogen aanschouwen: Zeeuws- Vlaanderen. Na enkele vinnige demarrages had ik het pelo ton o.l.v. Dries van A. ver achter mij gelaten en passeerde ik als eerste en enige de streep in Emmahaven, een plaatsnaam, die u op mo^ie landkaarten zelden zult aantreffen. Ooit was Emmahaven een blozend getijhaventje, waar menig biet werd in- en uitge laden. Nu gaat het om een achttal huizen en één café (De Weegbrug) aan deze kant van de dijk. Aan de andere kant lijkt niemandsland te liggen. Het einde van de we reld misschien? Ik heb het nu over het Oos ten van Zeeuws-Vlaanderen, daar waar de Schelde België verlaat, Nederland binnen komt en dan gelijk Wester- schelde wordt genoemd. Daar, tussen dijk en Wester- schelde, ligt een uitgestrekt schorrengebied met een op pervlakte van rond de 2700 hectare. Biologen, milieu deskundigen en natuurlief hebbers plegen eerbiedig te fluisteren als dit unieke stukje Nederland ter sprake komt. Dan hebben ze het over schorren met zeeaster, Engels slijkgras, zeebies, kweldergras, melkkruid en schijnspurrie. Hun spiedende ogen kunnen getuigen van de kleinste beweging van de be rgeend, de wulp, de kok- en zilvermeeuw, de visjesdief, de kievit, de kiekendief en de buizerd. En hun door vette klei aangetaste laarzen getui gen van de verscholen geu len, die bij iedere vloed vol stromen. Schorren en fluiste- raars blijven droog, tenzij giertij en stormweer hun niet te stuiten werk doen. Dan gaat het met recht om „Het verdronken Land van Saef tinghe". Saeftinghe dus. Tot in de Middeleeuwen driftig be woond. Daarna door storm vloeden, slecht dijkonderhoud en militair ge-, c.q. misbruik geworden tot wat het nu is: buitendijks schor en slik. Anno 1982 is het Verdronken Land van Saeftinthe het grootste brakwatergebied van Europa. En dat niet alleen. Het gaat ook om het enige gebied in Nederland waar nog buitendijks schapen wor den gehoed. Door beweiding van rond de Dinsdag 25 mei moest de L.A.S. „de Gaarden" in Wierden op de jaarlijkse sportdag de strijd aanbinden tegen de agrar. scho len aldaar. De leerlingen van klas 1, 2 en 3 kwamen in aktie op de onderde len: sprint, doelschieten, bal gooien, kogelstoten, verspringen en korfwerpen. Beide partijen waren hierin vol komen aan elkaar gewaagd en scoorden een gelijk aantal pun ten. Tussen de middag werd de esta fette afgewerkt. Op dit onder deel was Holten veruit de sterk ste. Het voetballen dat 's mid dags onder ideale weersomstan digheden plaats had bracht vo lop spanning bij de eerste klas- sers die enorm hard streden voor de zege maar het draaide op een puntenverdeling uit. Bij de 2e klassers gaf Holten de (voetbal) toon en won royaal. Op velerlei verzoek heeft het Bestuur van s.v. BATO gemeend per september te starten met een cursus YOGA. In deze tijd waarin spanningen, onrust en zorgen ons vaak de baas lijken te worden op lichamelijk en geestelijk gebied, kan yoga een hele steun betekenen. Door middel van houdingen, gecom bineerd met de juiste ademha ling en met ontspanningsoefe ningen bevordert yoga een goede gezondheid, rust en har monie. Yoga is geschikt voor zowel man als vrouw, ongeacht leeftijd, godsdienst of levenso vertuiging. De lessen worden gegeven door Monique Schunck, die haar opleiding volgde bij de Stichting Yoga en Vedanta. Ter kennismaking zal worden gestart met een reeks van 8 lessen van elk een uur. Het lesgeld van deze cursus bedraagt f 40.-. Hierna kunt u inschrijven voor een cursus van 12 lessen, waarin dieper en vollediger op de yoga-techniek zal worden inge gaan. Het lesgeld van deze cur sus is afhankelijk van het aantal deelnemers, maar zal niet meer bedragen dan f60.-. Lestijden: woensdagmorgen 9.30-10.30 uur, donderdagavond 19.15-20.15 uur. Kleding: makkelijk zittende kle ding, liefst niet syntetisch, warme trui of vest en sokken. Yoga-matje, dun stevig matrasje of dunne slaapzak. Opgave vóór 1 sept. bij het se cretariaat van s.v. BATO mw. Eggink-ten Velde, Korte Diesen- plasstraatl, tel. 2000. Helaas brachten de heren en,, een dame uit klas 3 er ba# weinig van terecht. Ze verloren alles. Foei! Bij het opmaken van de eindstand bleek Wierden met miniem verschil te hebben ge wonnen. 't Was al met al een geslaagd en heel gezellig even ement. 5000 schapen kon de uitzon derlijke vegetatie zich eeuwen handhaven en uitbreiden. Schorren en schapen vorm den een twee-eenheid zoals schapen en heide in onze Middeleeuwse contreien. Zo was het. Ook in Saefting he. De 50-er jaren waren nog maar amper voorbij of ook in die hoek van het land sloeg het grootschalig denken ge nadeloos toe. Ineens was er geen plaats meer voor scha pen. De kudde slonk, de animo werd geringer, de ve getatie verruigde, de zeehon den en bruinvissen hielden het voor gezien en de ver scheidenheid aan planten- en vogelgemeenschappen ver minderde. Saeftinghe dreigde echt te verdrinken. Niet in water, maar in naïeve verge telheid. Edoch, het milieubesef drong door in de 70-er jaren. Zo zeer, dat het gebied in 1976 als S taatsnatuurreservaat werd aangewezen met de stichting Het Zeeuwse Land schap als beheerder. De erfe nis bestond uit een restant van 300 Suffolk-schapen, veel te weinig voor zo'n groot ge bied als Saeftinghe is. Waar bij nog kwam dat de laatste schaapherder in dat gebied, Ward Verbist, de VUT- gerechtigde leeftijd had be reikt, een goede reden voor hem om staf en broodtas aan de binnendijkse wilgen te hangen. Het begin van een kleinschalige economische crisis als het ware. Er kwam uiteindelijk een Tukker 'van de oostelijke heidegronden aan te pas economische orde op Zeeuwse zaken te stellen: de van oorsprong uit Almelo af komstige nu 41-jarige Jan Boom (wél familie). Hij zag het beroep van schaapherder als een natuurlijk vervolg op zijn biologische jeugdzondes in de afgravingen van Vasse en Sibculo, zijn studie che mie in Utrecht, zijn milieu vriendelijke activiteiten in het Waddengebied en langs de Rijn en zijn gifooriog tegen de autoritieten in Broek en Waterland. En dat niet alleen. Jan Boom be schouwt zijn herderlijke taak (het ging overigens om een gewone vacature) als een aanloop naar een modem, volwaardig economisch be drijf tegen een Middeleeuws décor: schapen houden op schorren met als doel pro- duktie van vlees, wol en melk Zoiets heet eigentijdse crisisbestrijding en dat is schaars. Schaars zijn ook de financiële middelen. Maar daarin kunt u schaapherder Jan Boom helpen bij het voeren van zijn ongelijke strijd tegen grootschalig denken in Hol lands weer en Zeeuwse wind. De Coöperatie Saeftinghe die hem voor ogen staat en die volop gesteund wordt door het Zeeuws Landschap moet snel over voldoende eigen middelen kunnen beschikken om schaapskudde en nieuwe kooi de gewenste omvang te geven. Er is een bedrag van 100.000 gulden nodig. Dat bedrag wordt bijeengebracht door een minderheidsgroep in onze samenleving die bereid is een financiële bijdrage te leveren in de strijd om het behoud van een van de laat ste stukken buitendijks na tuurgebied in samenhang met kleinschalige landbouw. Een bijdrage op postrekening 5265034 t.n.v. Stichting Be houd Saeftinghe te Aerden- hout mag in dit geval wor den beschouwd als een regel rechte daad van milieu vriendelijkheid. En daar kan niemand slechter van worden. Stem dus schaap en steun Saeftinghe. Het is nog niet te laat! SpeGUWlvoozicu. je postzegelverzameling verkopen je elektrische trein uitbreiden een fototoestel ruilen een club(je) oprichten zingen bij een popgroep een aquarium aanschaffen- een collectie legpuzzels verkopen een •je dan moet je op dinsdag 8 juni f plaatsen. Je eigen advertentie (t.m, 15 woor den) bij meer dan 100.000 gezinnen*, waar Dagblad Tubantia, Hengelo's Dagblad, Dagblad van het Oosten gelezen wordt. (betaalde oplage per 21-2-1981 101.893) En dat voor de speciale zakgeld- prijs* van f 3.24 ünci. 4% btw> Normaal zou zo'n advertentie f 11.02 kosten (incl. 4% BTW). Jouw wens, jouw aanbieding op dinsdag 8 juni a.s. im Dagblad Tubantia - Hengelo's Dagblad-Dagblad van het Oosten. Een beste kans op succes. Je vindt wat je zoekt in de Jeugdtrekkers op DAGBLAD TUBANTIA HENGELO'S DAGBLAD DAGBLAD VAN HET OOSTEN Kijk bij de voorbeelden hoe je het beste een advertentie kunt opstellen. Vul de tekst in op de bon in deze advertentie en breng deze naar één van onze kantoren en betaal bij inlevering f 3.2 Als er geen kantoor bij je in de buurt is, stuur dan de ingevulde bon samen met een betaal- of eurocheque of een girobetaalkaart ten bedrage van f 3.24 in een gesloten envelop naar: Dagblad Tubantia Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede. (Een postzegel hoeft er niet op!) Uiterlijk maandag 7 juni a.s. om 12 uur 's middags moetje advertentie in ons bezit zijn, anders kan deze niet meer op dinsdag 8 juni worden geplaatst. Wil je meer dan één Jeugdtrekker plaatsen, vraag dan aan de buren of je de bon uit hun krant mag gebruiken. N.B, Brieven onder nr. zijn bij Jeugdtrekkers niet mogelijk. Uitsluitend advertenties met adres en woonplaats en/of telefoon nummer worden opgenomen. CHulh-spe&n. Vie wil 1 x per week met m schaken (in Borne). Bel Tineke Wanting, 054-2 43 60. dw&tó&ri' Kinderboeken en pockets te koop f 2.- p st. Wijnandstr. 81. Almelo. Wie ruilt platen en posters met mij. Riet Haves, Leussinkplantsoen 21, Hengelo. <Ppo%t Goede voetbalschoenen maat 38 te koop gevraagd door Jan Degens, Westermaatweg 85, Denekamp. Je advertentie wordt opgenomen in één van de volgende rubrieken: «Rijden - rollen - varen «Muziek Ruilen - hobby -'verzamelen «Sport •Speelgoed «Foto-optiek «Clubs-spelen •Dieren «Vraag en aanbod diversen Naam: Breng de ingevulde bon naar één van onze kantoren en betaal f 3,24. ALMELO Grotestraat 75 Schouwburgplein 7 ENSCHEDE Langestraat. 18k Getfertslngel 51 BUSSEN Elsenerstraat 26-30 Enterstraat 10 -vwiujnn, Rubriek aandtekêniü

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7