Medische diensten AUTOVOETBAL SPANNEND SPEKTAKEL 0LM bezorgt over staking De Falkland .tauwmalerialeii Kerkdiensten Ontdek Gamma's komplete bouwmaterialen-programma! Gamma maakt t u makkelijk. voor iedereen die iets te bouwen ol te verbouwen heeft AGENDA Radio Diessenplas heeft weer maandelijkse uitzending GESLAAGDEN L.T.S. RIJSSEN H0LTENS NIEUWSBLAD Een stukje Oranjestraat dat dateert uit ongeveer 1919. Op de foto het pand van Hotel Vosman, dat zoals de gevelsteen aan geeft gezet is in 1902. De gevelsteen vermeldt tevens de letters H.V. en A.DS. Uiterst links is nog net zichtbaar de boerderij van de familie Pot (zie HJV. 11 maart) en bij de boom een paardekribbeOp de boom was een kennisge ving geprikt, iets dat in die tijd een normaal ver schijnsel was. De personen De auto's waren aan de voor- afgevlagd om dat een auto het zijn van links naar rechts kant uitgerust met een raam- liet afweten. Veelal gelukt het (achterin) Gait v.d. Bos, werk van zware buizen (shovel) dan door opduwen met 1 en of Pot's Miene, n^et alleen om de bal op te 2 wagens om de kever weer aan vangen en vooruit te duwen de praat te krijgen en in enkele maar ook om de auto heel te gevallen moest er zelfs een De Holtense Motor- en Automobielclub „De Hol ter- berg" organiseerde Pinkstermaandag op een terrein aan de Beusebergerweg een autovoetbalwedstrijd waaraan werd deelgenomen door teams van clubs uit Bathmen, Haarle, Markelo en Holten. In wed strijdjes van 2 keer 10 minuten kwamen telkens teams van 3 „spelers", met voor het overgrote deel VW-kevers, in de piste van plm. 60 bij 40 meter om de speelbal van 200 kilogram van in elkaar geperste autobinnenbanden bij de tegenpartij over de doellijn te drukken. Harm Pot Naatje Vosman en Vos- man sr. Op de voorgrond; Bertha, Hanna en Miene houden' Zonder deze extra voor- trekker aan te Pas komen- j Aaftink, Diena Vosman 'r^ontect met" de "zware S Jopie Klein Nagelvoort, waarschijnlijk „onbespeelbaar" Herman Vosman en bij het rijwiel van de foto zon. Van de motor wordt' er bij deze graaf staat Co Mulder, nog vrij nieuwe tak van sport iFoto uit het archief van J. enorm veel gevergd en vele ma- ïSmale len moest de wedstrijd worden De Overijsselsche Landbouw veevoer", sten, cLM-voorzitter Maatschappij maakt zich grote DJ Jonkhans. Met name voor zorgen over de stakingen in de de varkens- en de pluimveehou- Rotterdamse havens. De aan- derij zal dat funest zijn. Deze voer van granen voor veevoer veredelingslandbouw is volledig wordt hierdoor geblokkeerd, aangewezen op veevoer uit de Voor de veehouderij kan dat tot fabrieken. Ander voedsel voor de grote problemen gaan leiden, dieren is er bijna niet. Normali se situatie begint langzamer- ter zou mais nog een uitkomst hand gevaarlijk te worden. Als kunnen bieden, maar de meeste die stakingen nog een week du- kuilhopen met mais zijn op. ren, kunnen we problemen gaan Daarom moet er volgens het krijgen met de aanvoer van het Dagelijks Bestuur van de OLM I snel een oplossing komen voor In vele gevallen lukte het echter niet om de motor weer op gang te krijgen en zo kon het gebeu ren dat in de finale die ging tussen het team van Holten en Haarle „Mac-coureurs" in het team van Haarle meedraaiden. Het Mac-team dat over de sterkste rijders beschikte én over het beste materiaal (alle wagens „overleefden" het ge weld) gaf ook in de finale Haarle geen schijn van kans. De nummer 44 van Arte Tjoonic nummer 35 van Toon Tibben van het Markelose team en van Haarle „knuffelen" de bal. Ned. Herv. kerk 8.30 u. ds. G. van Schuppen van Wierden; 10.00 u. ds. F. Klok van Ryssen. Uitgangs- coll. Kerkkoor en Helicon. Oppasdienst: mevr. Teeselink-Scheperboer en Rita Meilink. 10.00 uur Jon- gerendienst in „Irene". Geref. kerk 9.30 uur ds. A.G. Kornet van Nyverdal. 19.15 uur ds. P.J. Ribberink van Vroomshoop (Bevestiging ambtdragers). In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst (klas 4) o.l.v. mevr. J. Stam- Slotboom. Oppasdienst: Mevr. Tromop-Imhof, mevr. Paalman-Verveda, Jeanette Potman (res.). Mevr. Stam- Compagne, mevr. Stam- Ebrecht, mevr. Schuppert- Haasjes (res.). R.K. Kerk (gebouw „Irene)" Zaterdag 17.00 uur - zondag 9.30 uur. Dijkerhoek 9.30 uur ds. W. Vons. Uit- gangscoll. Kerkkoor en Heli con. Okkenbroek 9.30 uur ds. Ph. F. Faber van Bathmen. Uitgangscoll. Plaatselijke diakonie, Nieuw Heeteh Zaterdag: 19.00 uur - zondag: 8.00 en 11.00 uur. (6-1). Anton Reilink was in dit duel met 3 doelpunten top scorer. M.A.C.-manager Johan Meilink maakte na de wedstrijd een ere-rondje. Berend Jan Paalman, die de algehele leiding had van de wedstrijd, sprak een woord van dank tot allen die meewerkten aan het welslagen en hij dankte in 't bijzonder Jan Kevelam die het terrein be schikbaar stelde. Er waren plm. 1000 bezoekers, die waarschijn lijk een autocross meer waarde ren, maar die wat sensatie en spektakel betreft toch ruim schoots aan hun trekken kwa de havenstaking, zodat het vee op tijd voer kan krijgen. In de rundveehouderij speelt dit alles wat minder. De dieren kunnen hier de wei in en gras vreten. Vaak wordt er wel krachtvoer men. Het „speelveld" werd 2 bijgevoerd, maar dat is niet keer besproeid met elkens plm. noodzakelijk om de dieren in le- 2000 liter water en dit was voor ven te houden. „Het zal alleen verschillende rijders een extra liters melk schelen, wanneer het krachtvoer uitblijft", legt de heer Jonkhans uit. Zaterdag 5 juni a.s. is het zover. Dan is er weer maandelijkse uit zending van Radio Diessenplas vanuit de recreatiezaal van het bejaardencentrum. Er komen opnieuw 2 leerlingen van de muziekschool hun prestaties la ten horen op blokfluit en gitaar. Het zijn de dames Marjo Boer- tien en Marloes Wille. Het zan geresje Silvia uit Enschede (be kend van t.v. en radio) komt ook enkele liedjes zingen en dat zal zeker de moeite van het aanhoren waard zijn. Wil Vos zal het geheel presenteren. Jeanet Droog en Janny Mondeel nemen de interviews voor hun rekening terwijl Fred Droog weer achter de knoppen gaat zitten. Belang stellenden buiten de „Diessen plas" zijn ook van harte welkom om eens te komen kijken en luisteren. De uitzending is van 10-11 uur. handicap. De prijzen die beston den uit prachtige bekers werden 's avonds in clubcafé „De Bies- ter" uitgereikt door Paalman. De uitslag: Mac - Bathmen 2-0; Haarle - Markelo 1-0; Bathmen - Haarle 0-1; MAC - Markelo 3-0; Haarle - MAC 2-4; Markelo - Bathmen 0-2. Margareth Tatcher, Een kenau met een ziel zo koud als een gletscher, ontelbare gezinnen zijn door deze vrouw, ontwricht en gedompeld in diepe rouw. Of Engeland schuldig is of Argentijnen, de laatsten, en ze moeten wer van de Falklands verdwijnen, onrechtmatig hebber^ zij het in bezit genomen, maar Margareet had niet zo snel met de vloot moeten opstomen Misschien was er dan nog een vreedzame oplossing geweest, maar the first lady brieste terstond als een wild beest waarom heeft ze niet de wijze Salomo gespeeld, en de eilanden in twee gelijke helften verdeeld? Ach ja, ik heb het natuurlijk volkomen mis, weet ik veel wat juist en onjuist is, van de politiek snap ik ook geen fluit, ze gaan het kabinet in, en het kabinet uit. Zo'n ouderwetse slaapkamer met een bed, noemde je dat vroeger ook niet een kabinet? Ik zie ze er al liggen Tatcher en minister Nott, nee hoor geen sex ze smeden alleen een komplot Tatcher heb jij zelf een kind, dat je naar de Falklands stuurt, en daar de dood misschien vindt, mijn hart bloed om al die gezinnen in rouw, en ik ben helaas geen moeder maar wel een ontredderde vrouw. Die fregatten, tanks, vliegmachines vernield zeggen me niets, maar zij die ongewild strijden en daarbij vallen zeggen mij iets. Costa Mendez, Tatcher luister naar wat de Verenigde Naties zeg gen, buig van weerskanten die stijve koppen, en laat dit onnodige bloedverlies tenspoedigste stoppen. Holten, juni 1982 B.C. de Haas-Boekbinder Gamma Ryssen is er ook voor de grote klussen. U vindt er een enorme sortering bouwmaterialen. Natuurlijk tegen de bekende lage Gammaprijzen. En... desgewenst 'franko werk' geleverd. Kijkt u maar eens wat Gamma u allemaal te bieden heeft: cement, steen, steenstrips, dakpannen, zand, grind, wand- en vloertegels, keukens, betonartikelen, open haarden, Travertin vensterbankplaten, asbestr materialen, p.v.c. riolering, dakventilatie, tuimeldakramen, vloeren, stukadoorsmaterialen, aluminium schuifpuien en ramen, binnen en buiten deuren, garage kanteldeuren en nog veel meer. Maar dat niet alleen: ook voor adviezen bent u by ons hartelyk welkom. Ryssen, Enterstraat 190. Tel. 05480-15488. 9.00 uur „Allard van Bruggen" jeugdtoemooi S.V. Holten" op „Meermanskamp". Zondag 13 juni: 10.00 uur Start Koetsenrit „De Bergrijders" bij Volkerink, hoek S14-Raalterweg. Maandag 14 juni: 19.30 uur Laatste ruilavond sei zoen 1981-1982 Holtense Postze gelclub in rest. „Vosman". Zaterdag 19 juni: 19.00 uur Duizendstemmigë zangmanifestatie voor het ge meentehuis te Wierden. Aan de Rijssense Lagere Tech nische School zijn geslaagd de Holtense leerlingen: voor de kursus „Booglassen voor begin ners": A. Aanstoot, H.D. Brinks, G.J.A. Keuterman, H. Dijkink, P.G. Bruggeman en M.I. Velt- kamp; voor de kursus „Auto geen lassen voor gevorderden en booglassen voor gevorderden: A.J. Hegeman, voor de kursus „Autogeen lassen voor begin ners" J. Dykink. ^BBttSBÊSr ECDR Iel 05470-2264 Statluslaai 24 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 ABITIN za- 9.00-12.00 Tel.B5483-1847 koopavond Goor Rsigiej 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onöereén dak! J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur WIJKVERPLEGING Mevr. M.H. Honig, Flierma- tenweg 13, tel. 05731-445 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en berugbezorgen van magazynartikelen. TANDARTS R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen, tel. 05480-1 31 94. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw: Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 óf dienstdoende arts. OPEN BEJAARDENWERK TAFELTJE DEKJE tel. 12 01 of Inlichtingen 1 65 17. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienst- VERLENING MIDDEN OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14 POLITIE Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34 BRANDWEER Telefoon 011 (dag en nacht) PAG. 3 Donderdag 3 juni: 20.00 uur Feestelijke diploma uitreiking Lag. Agrarische School „De Gaarden" in rest. „Vosman". Zaterdag 5 juni: 8.30 uur aanvang Straatvoetbal- toemooi 1982 op sportpark „Meermanskamp". Zondag 6 juni 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 7 juni: 20.00-21.00 u. Verkiezing leden Sportcommissie in zaal Vosman (zie off. mededelingen gemeente Holten) Dinsdag 8 juni: 19.30 uur Openbare vergadering sportcommissie ten gemeente- - huize. Donderdag 10 juni: 15.00-21.00 uur Informatieavond over de bouw en verkoop van woningen in zaal „Vosman". Zaterdag 12 en zondag 13 juni:

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3