Tennisclub Holten levert kampioenen m Geslaagd toernooi voor mini s Bergruiternieuws I Trekking verloting HOLTENS NIEUWSBLAD PONYCONCOURS UITSTEKEND GESLAAGD Ponyclub „Markelo" groots winnaar volleybalver. holten Gerrit Wegstapel biljartkampioen Hemelvaartsdag werd onder goede weersomstandig heden op het terrein op de Borkeld door het bestuur van de ponyclub „De Bergruitertjes" het jaarlijks concours georganiseerd waaraan door plm. 125 com binaties van de ponyclubs „Bergruitertjes" (Holten) „Oosterhofruitertjes (Rijssen) „Hertruitertjes" (Hel lendoom) „Eschruitertjes" (Wierden), „Markelo" en „Looleeruitertjes" (Almelo) werd deelgenomen, 's Morgens werden de dressuurproeven (individueel en afdelingsdressuur) verreden als mede de voorwed strijden springconcours in de namiddag. Het middagprogramma opende met een grote parade die geïn specteerd werd door burgemees ter mr. W.L.F.C. van Rappard, de heer .Slaghekke te Bome, bondsvertegenwoordiger en mevr. P. Wansink-Timmer, voor zitter van de organiserende ver eniging. De paradeprijs werd toegekend aan „De Bergruiter tjes" De concoursjury bestond uit de h.h. A. Huzinga en Th. Luiten te Holten, H. Rutter- kamp, Westerbork, B.J. Holter- man, Haarle. E.H. Lamers, Raal- te., H.B. Schotman, en G. Schatman, Mariënheem en G.A.M. Stolmeijer-Cremer en L. Stolmeijer te Nijverdal. Het par cours was zeer deskundig ge bouwd door de heer H. Beunk te Rijssen Pauline Wansink fun geerde als omroepster en ze deed dit op voortreffelijke wijze. Show Een zeer gewaardeerd onderdeel van het middagprogramma was een show van welshpony's en tuigpaarden met voertuigen uit het grijs verleden. De jury die bestond uit dé h.h. H. Rutter- I kamp te Westerbork (Dr.). H. Beunk te Rijssen die het totaal beoordeelde (menners, wagen, paard, tuig en de ouderwetse kledij van de inzittende dames, heren en kinderen) kende de prijzen als volgt toe: Welshpony's: 1. Dies. Tuitert, Holten met „Silvia"; 2. Mevr. Agterkamp- Temmink met „Kobus"; 3. Mevr. Jansen-Bronsvoort met Tuigpaarden 1. W. Klein Lankhorst, Okken- broek met „Roselien"; 2. E. Ha verslag, Dijkerhoek met „In diaan": 3. L. Veneklaas met „Dorus"; 4. D. Podt, Dijkerhoek met „Troongravin" en Paola"; E. Veneklaas met „Nellie" en Pasja van Holten"; 6. G. ter Maat, Borkeld; 7. H. Tempelman met „Wanita". Dank De voorz. van de ponyclub b mevr. Wansink-Timmer sprak een woord van dank tot de jury leden, tot de M.A.C. „De Hol- terberg" voor het beschikbaar stellen van de geluidsinstallatie, tot instellingen, en bedrijven, verenigingen en particulieren die - Bij de tijdens het ponyconcours gehouden trekking van de door de ponyclub „De Bergruitertjes" gehouden verloting vielen de prijzen op de lotnummers: 3673 - 67 - 3513 - 1359 - 1465 - 3417 - 1126 - 2097 - 541 - 1662 - 1673 - 791 - 3802 - 3839 - 433 - 3072 - 911 - 378 en 1854. De hoofdprijs (met OAD 5 dagen naar Parijs) viel op lot nr. 3673 dat was ge kocht door postbode Aaftink uit de Oranjestraat. Proficiat! prijzen beschikbaar stelden en de zakenmensen die door hun advertenties de uitgave van een goed verzorgd programmaboekje mogelijk maakten en de afd. Holten EHBO. Uitslagen: Afdelingsdressuur 8-tallen: 1. „Markelo" (M) 120 p.: 2. „Markelo" (L) 122 p,; 3. L„Her- truitertjes" 112 p. Dressuur B ring I: 1. Xngrid Muller, Markelo met „Radja" 130 p.; 2. Claudia Be- verdam, Almelo met „David" 123 p.; 3. Jolanda Bolink, Holten met „Miss Stella" 122 p.; 4. Zwennie Vincent, Holten met „Maasdal Coy" 121 p. Ring 2: 1. Katinka ten Ham H'doom; 2. Gerinda ter Steege, Rijssen; 3. Pascal Donders, Al melo; 4. Myrthe Kremer, Wier den. Ring 3: 1. Yvonne Dekkers. H'doom; 2. Willy Roelofs, Wier den; 3. Willy van Coeverden, Holten met „Kuifje" 124 p. Ring 4: 1. Diana Heiligers, Mar kelo; 2. Ester Grafen, Markelo; 3. Anja van Ommen, Markelo; 4. Nicole Vrieling, Wierden. Ring 5 (II-dressuur): 1. Herman Lodeweges, Holten met „Azman" 128 p.; 2. Manda Stegeman, Wierden; 3. Ester Vrielink, Wier den. Ring 6 (L2 dressuur): 1. Martin Zwiers, Markelo; 2. Dinant Hei- lersig, Markelo; 3. Angela Dam, H'doom; 4. Annemarie Bever- dam, Almelo. Ring 7 M en Z-dressuur: 1. Helma Bokhorst, Markelo 126 p.; 2. Barenda Grafen, Markelo 125 p.; 2. Anita Leestemaker, Hellendoom 121 p.; 4. Hennie Amtink, Markelo 120 p. Springen: B-springen cat. A en B: 1. Silvia Leus met „Kitty" Bergruitertjes 0 strf.p.; 2. Zwennie Vincent met „Maasdal Coy" Bergruitertjes 3 strf.p.; 3. Albert van der Maat met „Pietertje" Hellendoom 3 strf.p. Springen C cat. A/B: 1. Claudia Beverdam, Almelo 61 p.; Dianne Bronsvoort, Hel lendoom 60 p.; 3. Jan Stokman, Hellendoom 56 p.; 4. Pascal Be tten, Hertruitertjes 55 p. Springen B - cat. D: 1. Martin Zwiers, Markelo 61 p.; 2. Marga Tempelman, Markelo 59 p.; 3. Brenda Grafen, Markelo 58 p.; 4. Jeanet Pekkeriet, Holten 56 p.; 5. Alisja Roodnat, Holten 54 p.; 6. Arnold ter Maat, Holten 52 p. Inspringen cat. D (na barrage): 1. Joke 'Muller met „Raspoetin" Markelo; 2. Arjan Veneklaas met „Tornado" Rijssen; 3. Annet Mulder met „Ronco" Hellen doom; 4. Liesbeth Dollekamp met „Spencer" Markelo; 5. An gela Dam met „Monarch" Hel lendoom. De ponyclub ,J/larke\o" tijdens de grote parade Springen M cat. C/D (na barra ge): 1. Ron Tempelman met „Marengo" Markelo; 2. Manda Stegeman met „Suki" Wierden; 3. Maijan de Visser met „Gold Fire" Markelo; 4. Henny Amtink met „Pieter" Markelo; 5. Tonnie Zwienenberg met „Jumper" Markelo. Springen Z cat. C/D handicap: 1. Erik Vincent met „Mark" Holten 0 strf.p.; 2. Teun Jan Hargeerds met „Yvonne" Mar kelo 3 strf.p.; 3. Karin Engeltjes met „Whisky" Markelo 4 strf.p.; 4. Martin v.d. Linde met „Fer nando" Rijssen 15 strf.p. Dit laatste onderdeel van het programma was een zeer span nende. Erik Vincent (kampioen van Overijssel in 1980) toonde in de eerste rit meteen z'n grote klasse door foutloos rond te komen. „Mark" toucheerde wel een paar keer maar alles bleef liggen. De drie andere combina ties wisten toen dat er foutloos gereden moest worden voor een barrage en Teun Jan Hargeerds scheen dit te lukken. Helaas weigerde „Yvonne" op de voor laatste hindernis en aangezien ook Karin Engeltjes en Martin v.d. Linde strafpunten opliepen was Erik winnaar. De ponyclub „Markelo" excelleerde op het perfect georganiseerde even ement door 8 van de 14 be schikbare eerste prijzen te win nen. J.W. Tuigpaardenshow op het pony- concours, vooraan ,Jndiaan" van Haverslag en daarachter ,JJo- rus" vond Veneklaas: Op de ach- nog niet afgebouwd toch tergrond de cantine die hoewel bruikt kon worden. Nadat vorige week reeds 1 kampioenschap gevierd kon worden heeft de Tennisclub Holten dit weekend gemerkt dat zij te weinig vlaggen heeft om voor elk team het dundoek uit te steken. In totaal zijn 5 teams kampioen geworden in de zaterdag- en zon dagcompetitie. Wie de teams dan ook samengesteld hebben, zij kunnen er trots op zijn. ZATERDAGCOMPETITIE: Kampioen werd op vorige week het mix-lA team van Dick Ho- vingh. Als goede afsluiting werd zaterdag nog even T.C. Pelikaan met 5-0 aan de zegekar gebonden. Kampioen werd zaterdag mix-IB team, bestaande uit Han Muize- belt, Ted Abrahamsen, Ineke Willemsen en Henna Dondertman. Zij versloegen in de beslissende wedstrijd T.C. Goor met 3-2. Evenals mix-lA moeten promotie-wedstrijden gespeeld worden. Kampioen werd het mix-3A team, bestaande uit Martien Willem sen, Leo Thiele, Patty v.d. Assem en Joke Dogterom. Zij versloe gen in de laatste wedstrijd T.C. Lettele met 4-1. ZONDAGCOMPETITIE: Kampioen werd het le mix team, bestaande uit Joost Bogers, Edwin Brouwer, Carla Heemstra en Danielle Scheltens. Met veel overtuiging werd de competitie gespeeld, maar ook met over macht want om met 12 punten voorsprong op Drijvers uit Deven ter als le te eindigen zegt wel wat. Dit team gaat zonder promo tiewedstrijden over naar een hogere klasse. Kampioen werd tot slot het 2e mix-team van Jolanda Lukkien, Arianne v. Geel, Eric Hovingh en Mark v.d. Werf. Ook met grote voorsprong op Ramele werd de competitie afgesloten. Dit team moet wel promotiewedstrijden spelen, vermoedelijk in Noord Brabant om in de 4e klasse té mogen uitkomen. Wij wensen dit jonge team veel succes. Het verdere overzicht. Zaterdag: Heren 1 heeft de laat ste wedstrijd verloren met 4-1 maar heeft zich duidelijk kun nen handhaven in de 3e klasse. Opvallend is dat Rien v. Dijk gedurende deze competitie alle enkelspelen heeft gewonnen. Gemengd 2 van Frans Colee verloor met 5-0 in Markelo. Markelo werd hiermee kam pioen. Mocht u denken dat het een makkelijke overwinning was, dan heeft u het mis want alle partijen gingen in 3 sets. Aan vang om 14.00 uur, einde 21.30 uur. Sensatie bij het team be staande uit Arno Huiting, Boy Heddendorp, Alko v. Setten, Mary Pagrach en Betsy v.d. Werf. Indien van de T.C.Wierden met 3-2 gewonnen zou worden, was dit team ook kampioen. He laas een verstuikte enkel van Boy hield de zege buiten de deur, dus ook het kampioen schap. Stand 2-2 dus alles nog mogelijk. Beslissing tijdens de heren-dubbel, le set verlies 6-2, 2e set winst 3-6, 3e set, dikke enkele van Boy, zwaar in ver band en een achterstand van 5-0, doorgaan is het parool dus ophalen tot 5-4, maar dan wordt het zwakke punt door de tegen partij ontdekt en moet de winst bij Wierden blijven. Jammer. Andere uitslagen zijn niet bin nen gekomen. Zondag: Juniorèn mix 3, Dick Hovingh, Andries v. Iperen, Margo Kramer en Marjo Speelman, heeft goede resulta ten geboekt. Een 2e plaats was het resultaat en dit team zal volgend jaar, als het weer in deze samenstelling kan spelen zeker van zich laten horen. De 2 herenteams hebben het dit jaar minder goed gedaan, mede door de opdringende jeugd 1 van de tegenstanders. Heren 1 en heren 2 zijn zelfs gedegradeerd, on danks het feit dat John v.d. As sem op de laatste speeldag tegen Twello 100% speelde, het mocht niet baten. Van de dinsdag-damescompetitie en van de jeugdeompetitie, verwacht ik uiterlijk zondagavond copy in de bus van de Kenemansstraat 8, volgende week op deze plaats verslag te kunnen doen. Komende evenementen. Maandag 31 mei is er het Ge- zinstoemooi, inschrijving is mo gelijk op de lijst in de hal van het clubhuis. Van de penningmeester. Er zijn nog een aantal labels in het clubhuis aanwezig van leden die hun contributie wel hebben betaald, maar kennelijk nog niet op de baan geweest zijn. Copy voor 1 X Stuiten. Een ieder die copy heeft voor ons clubblad wordt thans ver zocht dit zo vlug mogelijk in te leveren bij de redactie. Spoed. Opgave tennislessen. De opgave voor de 2e periode gaat heden van start. Een ieder die alleen of in groepsverband lessen wil volgen kan zich daar voor bij de trainster melden. De kosten bedragen f38.50 per les uur, U kunt ook telefonisch in lichtingen verkrijgen of opgave doen bij Marianne Renssen in het clubhuis, tel. 31 77 of thuis 05730-61 87. Huisvrouwen tenniscursus Op twee ochtenden in de week van 7 t/m 11 juni zal ereen cursus plaatsvinden voor zoveel huisvrouwen die maar willen. U zult tennisles krijgen op zowel technisch als taktisch gebied. Een ieder kan zich hiervoor aanmelden, jong of oud, begin nend of gevorderd. U bent wel kom. Om vast een indruk te ge ven volgt hier een summier schema van de ochtend; 8.45 verzamelen in het clubhuis, 9.00-9.30 conditietest; 9.30-10.30 tennis; 10.30-10.45 koffie en vla- flip; 10.45-11.30 tennis. U kunt zich voor beide ochten den opgeven bij de trainster. Kosten bij deelname van 30 personen 5.- p.p. per ochtend. Doe mee, zeg het voort, hoe meer ziel, hoe meer vreugd. Gaarne bij opgave vermelden de speelsterkte en de ochtend die u het meest schikt. Jeugd mix-team zaterdag Vorige week werd melding ge maakt dat het team van Sy- brand v.d. Meulen e.c. nog een 3e set in het damesdubbel moesten spelen als inhaal pro gramma. Resultaat, gewonnen, einduitslag 4-1 tegen D.L.T.C. De laatste wedstrijd van de competitie leverde een overwin ning op van 3-2 tegen Park Braband dat ondanks deze ne derlaag kampioen werd. Een 2e plaats in deze competitie is werkelijk goed te noemen. Laatste nieuws Onder super-visie van een dame, Anneke Wissing, werd afgelopen maandag- Heren-avondtennis ge speeld opkomst 20 man. le prijs het koppel Frans Colee en Kees Brussee (27). Aanmoedigings prijs: Peter Arts en Ben Litjens (8). Afgelopen zaterdag speelden vier(!) mini-teams van Min to ne tte mee in een volleybaltoer nooi in Haaksbergen. De resul taten waren erg goed voor de meisjes en jongens; twee eerste prijzen werden mee naar huis genomen. Natuurlijk werd er weer met erg veel plezier ge speeld, zoals uit onderstaande verslagjes wel te lezen valt. Mintonette B schreef: Minto- nette A en C hadden de eerste plaats in poule A en C gehaald. Wij hadden de laatste plaats in poule B. We hebben, leuk ge speeld. We waren met Caroline Dogterom, Brigitte Rambonnet, Yvonne Langendoen en Erna Krooshof. We moesten 3 wed strijden en 1 finalewedstrijd spe len. De eerste wedstrijd was tegen Verdan. De stand werd 14-9 voor Verdan. De tweede wedstrijd was tegen SW. De stand werd 5-17 voor SW. De derde wedstrijd was tegen Boe merang. De stand werd 14-21 voor Boemerang. Toen moesten we de finalewedstrijd spelen tegen de jongens van Verdan. De stand werd 15-9 voor Ver dan. Mintonette C schreef: Vanmor gen vertrokken we om 8 uur naar Haaksbergen. Daar waren we om plm. kwart voor negen. De eerste wedstrijd begon om 9 uur. Wij moesten eerst tegen Boemerang. Daarmee hebben we gelijk gespeeld met 14-14. De volgende wedstrijd hebben we met 24-6 gewonnen van Minto nette D. De laatste wedstrijd was heel spannend, we moesten tegen Verdan. We hebben toch nog gewonnen. Onze groep had de eerste prijs. Mintonette D schreef: Zaterdag 22 mei hadden wij een toernooi in Haaksbergen. Wij hebben van Pollux verloren met 21-11. De tweede wedstrijd tegen Verdan verloren we met 19-2. De derde wedstrijd verloren we met 24-6. De laatste wedstrijd hebben we met 24-5 verloren van Boeme rang. Dus we hebben alles ver loren. Ondanks het verlies voor twee teams een geslaagde mor gen voor de mini's. Bergruiternieuws: Op concour sen te Markelo, Lonneker, Vrie- zenveen en Lochem hebben Be- rgruiters de volgende resultaten behaald: Markelo: Xngrid van Dijk met „Punette" 2e prijs B-springen en 5e prijs L2 dressuur en tevens de beste combinatie van de dag. Rikus Bronsvoort met „Auteur S" 4e prijs L-springen. Lochem: Dries Willems met „Pedro" 2e prijs dressuur L2. Vriezenveen: Ingrid van Dijk met „Ukkié" 2e prijs dressuur LI en met „Punette" 5e prijs dressuur L2. Jan Schoneveld met „Opponent" 4e prijs dres suur Z. Op 22 mei werd op het eigen terrein op de Borkeld de tweede wedstrijd om het club kampioenschap 1982 gehouden bestaande uit de twee onderde len dressuur en springen. Uitslag dressuur: 1. Ingrid van Dijk met „Punette" 138 p.; 2. Iepy Bijma met „Landa" 125 P.: 3. J. Volkers met „Arabelle" 124 p.; 4. Harm Kuiper met „Phil- mine" 123 p.; 5. Jan Bronsvoort met „Umo" 121 p. Springen: 1. Sandra Dieperink met „Sander; 2. Iepy Bijma met „Landa"; 3. Ingrid van Dijk met „Punette"; 4. J. Volkers met „Arabelle"; 5. Theo van Dijk met Ukkie"; 6. Ineke ter Maat met „Twellight". De stand na 3 onderdelen is: 1. Iepy Bijma 62 p. 2. Ingrid van Dijk 54 p. 3. Sandra Dieperink 52 p. 4. J. Volkers 51 p. 5. Jan Bronsvoort 45 p. vrijdagavond werden op het bil jart van de B.V. „Kalfsterman" de finales gespeeld van het „J.K.V.-toemooi" Jansen- Kalfsterman-Vlishoek). Kam pioen van Holten werd Wegsta pel (Noordenbargstraat) van de B.V. „Kalfsterman" die al z'n partijen won. Tweede werd Herman Menk- horst van de B.V. „Jansen" en de derde prijs was voor Ab Jan sen eveneens van de B.V. „Jan sen". 4. H. Nikkels van B.V. „Vlishoek" 5. H. Jalving van B.V. „Kalf sterman" 6. H.M. Nikkels van B.V. „Vlis hoek". Van links naar rechts: kampioen Gerrit Wegstapel, Herman Merk horst, Ab Jansen, Herman Nikkels, Henny Jalving en Henk Nikkels.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9