i Aktiviteiten kinderjury Medische diensten ardanta ALDUS BESLOOT DE RAAD, VOOR HET LAATST IN ZIJN HUIDIGE SAMENSTELLING Wethouder Warrink: Teveel verplichtingen P.v.dA: Matiging beiastingheffen is basis verkiezingsprogram omdat moet Kerkdiensten Jeu de boules bij de Schure ♦bouwmaterialen Ardanta. De Stijlvolle Uitvaartverzorger. HOLTENS NIEUWSBLAD Lijst 2 HOLTEN voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft AGENDA Voor de afbouw heeft Gamma Rijssen alles om er wat moois van te maken. Gamma maakt ft u makkelijk. 27 MEI 1982 - -PAC-. Niet gewoon kort maar krachtig, maar héél kort en héél krachtig besloot de raad dinsdag haar laatste raadsvergadering vóór de verkiezingen aankomende woensdag. Vorige week al wer den door ons de verschillende raadsaangelegenheden naar vo ren gehaald en we kunnen dan ook de zittingsperiode van de huidige raad afsluiten met een tamelijk kort raadsverslag, om de doodeenvoudige reden dat er weinig meer te zeggen valt. De vuilniswagen gaat inderdaad op zeer korte termijn in de revisie en de heer Ter Harst merkte ons inziens terecht op dat we blij mogen zijn dat zich geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan met een dergelijk „onveilig werkstuk". Ook de heer Stegeman gaf toe dat eer der maatregelen genomen had den dienen te worden, gedane zaken nemen geen keer. Het wegdek onder het „kleine viaduct" zal worden verlaagd ten behoeve van bedrijfsverkeer richting de Haar I. Gemeentebe langen vond het een klungelige oplossing maar gezien de hui dige financiële omstandigheden inderdaad de beste. De andere fracties gingen eveneens ak koord en de heer Stegeman merkte op blij te zijn met dit akkoord gaan en ook met de vlotte medewerking van de Spoorwegen. Zes kleedlokalen op sportveld Meermanskamp worden voorzien van een nieuwe dakbedekking en de bestra tingswerkzaamheden rondom de Kerkstraat (Komplan fase II) zullen een aanvang krijgen. De heer Westerik vreesde nog even dat deze werkzaamheden vóór en ook tijdens de zomervakantie zouden geschieden, maar men kon hem geruststellen. Pas na de bouwvakvakantie, „Dus nfr de zomer?", stelde de heer Wes terik, zal worden begonnen met de werkzaamheden. Een goede presentatie van het dorp Holten ten opzichte van de vakantie gangers lijkt gewaarborgd! De grondprijs in het bestem mingsplan Bedrijventerrein de Haar II werd vastgesteld op 45,80. gulden per vierkante me ter. „Aan deze verhoging is ge zien de rentevoet en exploitatie- duur niet te ontkomen", zo stelde voorzitter de heer Van Rappard. Ook de heer Westerik vond: „Tijd kost geld". ff ff Het Ontwerp sociaal-cultüreel plan 1982-'85 en het Ontwerp sociaal-cultureel programma 1982 werd in tegenstelling tot wat B&W plus de raad zich hadden voorgesteld bijna zonder slag of stoot aangenomen. De heer Nijkamp (CDA) vroeg als eerste het woord, maar meer om zijn waardering uit te spreken over de goede opzet en invulling van het totaal". Er is door de ambtelijke medewerkers enorm veel werk verzet en ik denk dat het vooral aan hen te danken is, dat de werkgroep niet is ver dwaald in een doolhof van wel- zijnswetgeving. Plan en pro gramma moesten zijn afgestemd op onze Holtense situatie", zo stelde de heer Nijkamp. „Het eindresultaat voldoet daar in alle redelijkheid aan. Het wel zijnsbeleid is nu terug op de plaats waar zij hoort, namelijk de locale overheid. Het beleid dient zodanig te functioneren dat iedere Holtenaar zich op ge lijkwaardige wijze kan ont plooien waardoor met name het particulier initiatief bevorderd zal worden. Dat de betrokken heid van de plaatselijke bevol king weieens te wensen overliet en vaak nog te wensen overlaat is waarschijnlijk het gevolg van een labyrinth van maatregelen, die niet altijd begrepen worden". Ook de andere fracties stemden akkoord en gingen zij het met „Ue gemeente Holten zal de komende jaren uiterst terughoudend dienen te zijn in het opleggen van lastenverzwaringen aan zowel de burgers als het bedrijfsleven". Deze stelling vormt de basis van het P.v.d.A. verkiezingsprogram voor de zittingsperiode van de gemeenteraad 1982/1986. Volgens de P.v.d.A. zullen de jaren tachtig helaas worden geken merkt door noodzakelijke bezuinigingen welke zich in alle gele dingen van de samenleving zullen manifesteren. Zeker in die si tuatie dient de (gemeentelijke) overheid zelf het voorbeeld te ge ven in het doorvoeren van bezuinigingen in de eigen begroting en niet de tekorten afwentelen op de burgers. andries moeliker PvdA' andere bewoordingen mee met de heer Nijkamp. De enige kri tiek kwam van achter de tafel en wel van de heer Warrink. „Alle lof is volkomen terecht, het plan geeft een overzichtelijk beeld en met het plan als zoda nig heb ik dan ook geen enkele moeite. Punt is alleen dat het ons opgelegd is door CRM", zo vond de heer Warrink. Het pro gramma is mijns inzien teveel een papieren model. Zelf beleid kunnen bepalen en daar ook be schikbare gelden voor hebben zou in de toekomst meer aan passing aan de realiteit kunnen betekenen. CRM wil nu al een plan voor het volgend jaar, iets wat ondoenlijk is te voorspellen, mede met het oog op het grote scala van aktiviteiten en cursus sen die kunnen gaan komen, maar waar nooit zo ver van te voren zekerheid over kan be staan. Punt is gewoon dat we zelf niet als puur enthousiasme een programma hebben opge steld, het waren verplichtingen vanuit CRM. Anderzijds wil de P.v.d.A. het voorzieningen-niveau op peil ge houden zien en waar mogelijk nog uitbreiden of verbeteren. Om dit te bereiken dient het toekomstige beleid plaats te vinden volgens tevoren door de gemeenteraad vastgestelde be leidsplannen die zich over meer dere jaren uitstrekken. Deze meerjarenbegroting dient een weloverwogen samenhang te vertonen tussen de diverse ge meentelijke taken en dient ook vooral financieel te worden ver taald. Volgens de P.v.d.A. dient de komende jaren grote aandacht te worden besteed aan een vei liger en meer leefbare dorpskern. Teneinde hiertoe te geraken dient allereerst een oplossing te worden gevonden voor omleiding van het (doorgaande) autover keer en vervolgens herinrichting (verfraaiing) van de Dorpsstraat. Hoog op het P.v.d.A. verlang lijstje staan verder een centraal gelegen „dorpshuis", energie- Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10:00 uur ds. W. Vons. In de 2e dienst gezinsavond- maal. Medewerking Jonge renkoor „Helicon". Uitgangs- coll.: Pinksterzendingscollec- te. Oppasdienst: mevr. Lichtenberg-Schooien en Ma rianne Boogaard. Pinkster maandag: 10.00 uur ds. H.J. Ekker. Geref. Kerk: 9.30 en 19.15 uur ds. L. van Dalfsen van Rotterdam. Pinkstermaandag: 9.30 uur ds. L. van Dalfsen (Zang- dienst). Tijdens de Pinkster dagen is de le coll. voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Willy Brinks, Marianne Kolkman, Wilma Aanstoot (res.). Mevr. Withaar-Kruithof, Marianna Harting, mevr. Stam-Veldhuis (res.). R.K. Kerk (Geb. „Irene") Zat. 17.00 uur. Zondag 9.30 uur. 2e Pinksterdag geen dienst. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. H.J. Ekker m.m.v. Kerkkoor. Pinkster- zendingscollecte bij de uit gang. Okkenbroek: 9.30 uur ds. A.H. van Pijpen van Wijhe. Uitgangscoll.: Zending. Pinkstermaandag: 9.30 uur ds. G. Bouman. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 en 11.00 uur. 2e Pink sterdag: 8.00 en 11.00 uur. besparende maatregelen, open bare commissievergaderingen, stimulering van emancipatieak- tiviteiten en een schoon leefmi lieu. „Boules" wordt door vele Fran sen erg fanatiek beoefend. Op het dorpsplein, waar de goege meente zich verzamelt, wordt regelmatig een spelletje boules gespeeld. Het wordt op ieder vlak stuk grond gespeeld, dat men er geschikt voor acht en zowel voetgangers als automo bilisten hebben dat te respecte ren. Het spel wordt gespeeld met ijzeren ballen van ongeveer 8 cm. doorsnede en men moet deze proberen zo dicht mogelijk bij een klein houten balletje, cochonnet genaamd, te gooien. Maandag 31 mei (2e Pinkster dag) kan men z'n kunsten ba nen bij jeugdsociëteit de Schu re. „Leken" en geroutineerde spelers kunnen mee doen. Men speelt met 3 personen per team. Voor de jeu de boules zorgt de Schure. Aanvang is 14.30 uur maar men kan zich opgeven van vrijdagavond tot maan dagmiddag 14.15 uur. Er kunnen maximaal 8 teams meedeoen dus zorg dat je er snel bij bent. Deelname is 1.- per persoon. r GOOR Iel 05470-22B4 Slatlinslaai 24 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 mum za. 9.00-12.00 Iel 05181-1817 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! Donderdag 27 mei: 20.00 uur Werkvergadering M.A.C. „De Holterberg" in verband met au tovoetbal (31 mei) in clubhuis „De Biester" (zie adv. Vrijdag 28 mei: 20.00 uur Poli tieke discussieavond CDA, P.v.d.A., WD, Gemeentebelang en Jeugdsoos „De Schure" in „Het Paalhuus" (zie ber.). Zaterdag 29 mei: 8.30 uur Aan vang „Sport- en speldag" ZW „Blauw Wit" op „Meermans kamp" (zie ber.). Zondag 30 mei: 14.00 uur Dan sen in Bar-dancing „De Wip- pert" (zie adv.); 19.30 uur Dan sen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie). Maandag 31 mei: (Pinkster maandag): 13.00 uur Autovoetbal M.A.C. „De Holterberg" in de Beuseberg zie adv. en bericht).; 14.00 uur Dansen in Bar-dancing „De Wippert". Woensdag 2 juni: 8.00-19.00 uur: Stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad; 19.00 uur: Puzzelfietstocht afd. Dijkerhoek N.B. van Platte landsvrouwen vanaf „Het Bonte Paard". Na de tocht bekijken video-opnamen programma „Mies" Reporter Wim Paalman. Donderdag 3 juni: 20.00 uur Diploma-uitreiking L.A.S. „De Gaarden" in res. „Vosman" Zaterdag 5 juni: 8.30 uur Aan vang Straatvoetbaltoumooi 1982 op sportpark „Meermanskamp". Donderdag 10 juni: 15.00-21.00 uur Informatieavond over de bouw en verkoop van woningen. In zaal „Vosman" (zie adv.). Zaterdag 12 en zondag 13 juni: 9.00 uur Aanvang „Allard van Bruggen. Jeugdtoumooi" S.V. „Holten" op „Meermanskamp". Zondag 13 juni: 10.00 uur Start Koetsenrit „De Bergryders" hoek S 14-Raaltèrweg. Maandag 14 juni: 19.30 uur Laatste ruilavond seizoen 1981- '82 Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Zaterdag 19 juni: 19.00 uur Dui zend stemmige zangmanifestatie voor het gemeentehuis te Wier den. J lil 1 i i. BBBBBBB BBB_B_B B I I B BBIS BBB .OBBIBIBIZBBBIS De Gamma Bouwmarkt in Ryssen heeft een enorme sortering afbouw- materialen. Stuk voor stuk van prima kwaliteit en tegen zeer lage pry zen U kunt er kiezen uit o.a.: Wand- en vloertegels: grote kollektie van alle bekende merken zoals Mosa, Sphinx, Steenbok, de Valk, Kerkdriel en nog vele andere. Mozaïek: alleen al uit voorraad ruim 30 soorten. Steenstrips: o.a. gebakken steenstrips, keuze uit ±35 soorten. Prijzen per m2 vanaf 19.-. Open haarden: zowel in inbouw- als in voorzethaarden 'n grote keuze. Keukens: in onze toonzaal presenteren wy ±17 modellen. Stuk voor stuk naar wens en op maat leverbaar. Houten schroten: in diverse soorten en afmetingen. Verder vindt u by Gamma ook: wandplaten, Travertin vensterbankplaten, plafondplaten, Polynorm kozijnen, deuren, gewassen grindtegels, houten kozijnen en ramen, isolatiematerialen en nog veel meer. Ryssen, Enterstraat 190. Tel. 05480-15488 De eindmiddag van de aktiviteiten rondom de kinderjury zal dit jaar plaatsvinden op zaterdagmiddag 5 juni 1982, in de bibliotheek van Nijverdal, Grotestraat 13, tel. 05486-13342. De middag begint om 2 uur. Kinderen uit de volgende bibliotheken hebben meege daan: Aadorp, Bergentheim, Blokzijl, Broekland, Daarlerveen, Dalf sen, Diepenheim, Diepenveen, Enter, Genemuiden, Gramsbergen, Hardenberg, Hasselt, Heino, Hellendoom, Holten, Hoonhorst, Kuin- re, Lemele, Luttenberg, Nieuwleusen, Nijverdal, Rouveen, Rijssen, Schalkhaar, St. Jansklooster, Staphorst, Steenwijk, Steenwijker- wold, Vollenhove, Vriezenveen, Vroomshoop, Westerhaar, Wierden, Wijhe en Zwartsluis. Er werden weer acht boeken gelezen en be sproken, te weten: Bond, R. - De nacht van de panter; Byars, B. - De t.v.-vriend; Daele, H. van - Pitjemoer; Dahl, R. - De griezels; Donnelly, E. - De rode kous; Dros, I. - De zomer van dat jaar; Lam, J. 't - Japie en de anderen; Singer, M. - Het blijft pijn doen. Als spreker is de schrijfster Imme Dros uitgenodigd terwijl het theatergezelschap „Lijn Negen" de tweede helft van de middag zal verzorgen. Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor bejaarden, zieken en invaliden. verzekert én verzorgt de uitvaart HOLTEN: Uitvaartleider: H. Koopman, Deventerweg 4, tel. 05483 -1920. Aula "Memento Mori", Reilinksweg, tel. 05483 - 3237. RIJSSEN: Uitvaartleider: R. Vriesema, Schapendijk 30, tel. 05480 - 13481. Aula "Het Lentfert", tel. 05480 -13481. Arts Van vrijdagmiddag 28 mei 17.00 uur tot dinsdagochtend 1 juni 8.00 uur W.R. van Couwelaar, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: 29-30 mei: Mevr. M. Koggel, Magijnenenk 155, Deventer, tel. 05700-25757, b.g.g. 22700. U kunt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat 29, tel. 1436. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke werkdag van 13.30- 14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijnartikelen. Tandarts: 29 en 30 mei: A.J. Boerman, Zuiderstr. 27a, Rijssen, tel. 05480-12535; 31 Mei: J. •Webbink, de Ruyterstr. 19, Rijssen, tel. 05480-14140. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: 29-30 mei: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-1515 Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw: Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje Inlichtingen tel. 1201 of 16517. Zuigelingenconsultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 0548- 3-2784. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. Gem. energiebedrijf Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 1814 Politie: Tel. 1353 en 2665. Na 18.00 uur bellen 05200-71234 Brandweer Telefoon 011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7