$eK|r Programma Sporthal fMossink' HOCKEYLUSTRUM VOLDEED AAN ZUN VERWACHTINGEN «Ataan. Holtense Klaveriasclub H.K.C." s.g. Holten Blauw Wit totaaldag Dankbare uitvoerders Lnstrnnr cabaret.... Programma s.v. Holten (jengd) TEAM AUGUST MULLER/COR v.d. RIJL BEKRONING PRIMA VOOR-SEIZOEN H0LTENS NIEUWSBLAD Cabaret stelde tien jaar Hockey aan de „stick" PINKSTERMAANDAG AUTOVOETBAL IN HOLTEN bergorganiseert Pink stermaandag op een ter rein aan de Beuseberger- weg autovoetbal waaraan coureurs uit Bathmen, Markelo, Heeten en Holten zullen deelnemen. Uit Hol ten komen aan de start de „maccers" Egbert Jansen, Jan Vos, Jan Lubbersen en Anton Reijlink. De wedstrijd wordt „ge speeld" met een plm. tweehonderd kilo zware bal met een doorsnee van 1 meter. De auto's die aan de strijd deelnemen zijn o.a. uitgerust met extra zware bumpers. Het spectacu laire evenement in Holten voor de eerste keer- met volop spanning, sensatie en geweld begint om 13.00 uur. Zaterdag 15 mei werd er door de S.G. Holten deelgenomen aan een zwaar internationaal 'r handbal- en basketbaltoumooi in Doetinchem. De deelnemende l ploegen kwamen uit Duitsland, i Belgie, Oostenrijk, Luxemburg,"" Denemarken en Nederland. Het--- meisjess handbal team van de* S.G. Holten wist hier, in een 1 veld van 10 teams, door te drin- gen tot de kleine finale. In de verlenging werd met 6-5 van België verloren waardoor onze Holtense meisjes een knappe 4e j plaats behaalden. De zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit" sluit traditie ge trouw op zaterdag 29 mei op sportpark „Meermanskamp" het seizoen 1981/1982 af met een „Totaaldag" waarop niet alleen de spelers maar ook de suppor ters volop in actie komen. Met de verschillende activiteiten zal worden gestart om half tien en als alles volgens plan verloopt zal rond half vijf de prijsuitrei king plaats hebben. Voor de middag wordt er een spelcicuit afgewerkt met 12 op drachten met o.a. penalty schie ten om de prachtige „Penalty bokaal". Voor de supporters wordt er een apart spelcircuit opgezet dat tot 15.30 uur „be speelbaar" is. 's Middags wordt; er onderling gevoetbald door de; senioren, junioren en pupillen- teams. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 8.30-9.30 uur: Gereedmaken^ spelcircuit; 9.30-12.30 Uur: Spel circuit; 12.30-13.15 uur: PAUZE: 13.15-15.45 uur: Voetbaltoernooi voor gëhéel „Blauw Wit"; 15.45- 16.05 uur; Finale voetbal touri nooi; 16.10-16.30 uur: Finale pe nalty schieten; 16.30-17.00 uur Prijsuitreiking en sluiting. De spelers an Blauw Wit wordt verzocht voor het toumooi een blauw-wit en een wit shirt mee te nemen. Veel succes en, tot ziens op de totaaldag op zater dag 29 mei. voor ae weck van 29-05-1982 tot en met 4)4-06-1982 Zaterdag: 20.00-21.00 zaalvoetbal, hr. Lammertink Zondag: Gesloten i.v.m. Ie Pinksterdag Maandag Gesloten Dinsdag: 16.15-22.30 Mintonette 1.00-18.30 instructielokaal -St. SoCuWe. Woensdag: 08.10-15.30 scholen gemeenschap 17,00-18.00 volleybal, leraren osg 18.30-23.00 Badmintonclub Donderdag 08.10-16.30 scholen gemeenschap Vrijdag: 08,10-15.30 scholenge meenschap 18.00-24.00 Mintonette Daarna voor de oudere de groep Swinging Solicitors uit Amsterdam. Een 200 man was aanwezig om tot rond één uur aan het Lustrum luister bij te zetten. Zondag, de beslissende dag, kon er weinig meer fout gaan, behalve dan het tamelijk hoge gras dat de hoc- kyers parten speelde gedurende het toernooi. Volgende keer be ter! Het tienjarig lustrum van de Hockey Club Holten zit er weer op! Na maanden van voorbereidingen en taken verdelen en hier en daar even sleutelen aan het draaiboek, kon vrijdagavond met een speciale Lustrum Productie het spits worden afgebeten van een tweedaags Lustrum toernooi waar 12 teams voor hadden inge schreven. Het weer, waarvan men voor wat betreft het buitenge- beuren toch tamelijk afhankelijk was speelde redelijk mee, met uitzondering van de finalewedstrijden, toen de regen werkelijk met bakken uit de hemel viel. Uitslagen: 1-Wageningen, 2-Holten, 3-Blijswijk, 4-Hengelo en 5-E.H.V. uit Enschede. Veel aktie Veel aktie tijdens de dagen öp en rond de speciaal voor deze gelegenheid opgestelde „feest tent" in het sportdal. Vrijdaga vond tijdens de openings „Spe cial" stond deze bol van belang stellenden. Circa 200 mensen waren aanwezig om bijval en vooral applaus te geven in de richting van de uitvoerders van in het bijzonder de cabaretvoor- Sfeer en gezelligheid rondom het hockeyveld en vooral grote drukte op het terrasjes. Het weer speelde redelijk mee. stelling, opgevoerd na de pauze en bestaande uit een 17-tal goed in elkaar gedraaide sketches, al lemaal gekoppeld aan „dat ver domde Hockey" en onder de noemer „Dit overkomt je maar eens in de 10 jaar"!!! Thema's en teksten waren voor het overgrote deel opgezet en geschreven door Henriëtte de Reuver. Vanaf half maart was de groep geregeld bijeen om by toebeurt te repeteren. „De laat ste maand zijn we zo'n twee maal per week aan 't oefenen geweest, met als generale don derdag in de feesttent inclusief belichting en geluid", zegt Mar- griet Hanewinkel. Magnifieke pianobegeleiding was er van Ward Oostvogel, Jan Willem Lubberhuizen zorgde voor licht en geluid. Een bijna professio nele voorstelling waarbij heel wat Hockeytafereeltjes op de „stick" werden genomen. Voor de pauze zorgden de jeugdgroe pen meisjes A, B en D plus de groepen Huisvrouwen en Be stuur voor prima inhoudelijk vermaak. Een pluim vooral voor de meisjes die zelf voor muziek en teksten verantwoordelijk wa- ren- Getoonde film, vooraf gaande aan het cabaret werden verzorgd door Paul Larijssens, de dia's die tijdens de pauze werden vertoond en uiteraard ook in het teken stonden van 10 jaar Hockey Club Holten werden vertoond door Jacob Jan van Keulen. De kostuums die tijdens de cabaretvoorstelling werden gedragen werden voor een deel (rokken en sjerpen) gemaakt door Alie Braunius. Zaterdagochtend om elf uur werd officieel door burgemeester van Rappard, samen met 200 ste lid Marieke Steunenberg de „Bully" openingsslag geslagen. Marieke Steunenberg kreeg uit handen van voorzitter John Reinhard een T-shirt met als rugnummer 200. Aanwezig tij dens de receptie waren ook de heer Rustebiel (voorzitter sport- commissie) en de heer Wissink (afdeling sportzaken gemeente huis). Zaterdagavond werd het toepasselijke Zwijn (terug van weggeweest) verorberd en was er voor de jeugd de discogroep „Luiyt" uit Holten. Nieuw in het hockeytoemooi was kwam te staan en 15 seconden Bus en scheidsrechter Peter Ha-~ de snuffelhoek". Een hoek waar kreeg om de bal in het doel te newinkel. één speler tegenover één keeper krijgen. Op de foto speler Erik De Holtense Motor- en au tomobielclub ,JDe Holter- Totaal uitslag comp. seizoen ,81-'82. 1. J. Spenkelink 1583 p.; 2. J.J. van Langen 1582 p.; 3. J. Mane schijn 1565 p.; 4. J. Klunder 1554 p.; 5. D. Beldman 1545 p.; 6. H.J. Prins 1543 p.; 7. H. Theijn 1534 p.; 8. G.H. Efftink 1533 p.; 9. Ant. Aanstoot 1528 p.; 10. M. Bruggeman 1525 (7) p.; 11. G.J. van Aefct 1525 (5) p.; 12. Mevr. W. Wessels 1514 p.; 13. Klaas ten Veen 1508 p.; 14. H. Nijkamp 1506 p.; 15. Mevr. H. Klunder 1500 p.; 16. B. Prinsen 1498 p.; 17. Mevr. G. Prins- Beldman 1491 p.; 18. F. Voskes 1483 p.; 19 J.W, van Langen 1482 p.; 20. W. v.d. Velde 1475 p.; 21. H. Kappert 1454 p.; 22. H.J. van Langen 1449 p.; 23. J. Bruinsma 1446 p.; 24. Paalman 1429 p. (poedelprijs) Mevr. M Prinsen en de heer P. Pasman hadden niet voldoende „boompjes" gespeeld om geklas seerd te worden. Het kaartsei- zoen werd afgesloten met een gezellige kegelavond in „Barba- rosse" waar vele prachtige prij zen waren te winnen. Rond de klok van twaalf wenste voorzit ter Kappert allen een zomer met veel zon en een prettige vakantie, 't Was al met al een buitengewoon geslaagde avond. Vrijdag 28 mei: Holten Al (oud)-Holten 2 19.00 u. Zaterdag 29 mei: Toumooi A.B.S.: Holten E2 Vertrek: 8.00 u.; Holten C3 Vertrek: 12.15 u. Toumooi Heeten: Holten B3 Vertrek: 9.15 u. Dinsdag 1 juni: Holten A sel. (nieuw)-N.E.O. 19.00 u.; Holten B sel. (nieuw)-N.E.O. 19.00 u. Woensdag 2 juni: Holten C sel. (nieuw)-Haaksbergen 19.00 u. Renée Bruins, Rein van Couwelaar, Margriet Hane winkel, Jacob Jan van Keu len, Dot Laurijssens, Paul Laurijssens, Jan Willem Lub berhuizen, Ward Oostvogel, Bemd Pfeffer, Henriëtte de Reuver, Peter de Reuver, Inez Scheltens.,en vele an deren. Hl «OUuANO en Cor vertrokken als vierde, maar het duurde slechts enkele ronden voordat zij de 2e plaats hadden bereikt. Fox/Cooper hadden op dat moment al een voorsprong van 12 seconden op Muller/v.d. Bijl, omdat ze vrij baan hadden. August en Cor werden fel belaagd door Ba- kens/v. Vliet, en het lukte Ba kens zelfs nog een keer om Au gust voorbij te steken, doch dit werd net als in de le manche direkt afgestraft zodat August de 2e plaats in handen hield. De combinaties van Muller/v.d. Bijl en Bakens/v. Vliet leverden zo'n enorme strijd dat ze sterk be gonnen in te lopen op de kop lopers Fox/Cooper. De voor sprong van Fox bedroeg aan de finish nog slechts 5 seconden. Eerste werden in deze 2e man che dus Fox/Cooper, met als 2e August Muller met Cor v.d. Bijl en als 3e Bakens/v. Vliet. 4e werden de Nederlanders Van Gastel/Hurkmans en 5e de Zwit- sers Bollh'alder/Büsser. De winnaars van de le manche, Grogg/Hüsser kwamen in deze 2e manche niet verder dan een 6e plaats. De eindoverwinning ging dus naar Het Holtense duo Mul ler/v.d. Bijl, met als 2e de Zwit sers Grogg/Hüsser en als 3e de Engelsen Fox/Cooper. Door deze uitstekende prestatie zijn August en Cor nu opgeklommen naar de' 5e plaats op de wereldrang lijst. Stand w.k.: 1. Bollhalder/Büsser (CH); 2. Van Heugten/Kiggen (NL); 3. Fox/Cooper (GB); 4. Brockhausen/Rebele (W-Dl); 5. Muller/v.d. Bijl. Het. team August MullerICor v.d. Bijl inmiddels vijfde op de We reldranglijst. Twee tweede plaat sen werden veroverd in Gendt bij Nijmegen afgelopen zondag. Afgelopen zondag werd in Gendt (bij Nijmegen) de Nederlandse Grand-Prix zijspan moto-cross verreden. Het circuit was een typische buitenlandse baan, d.w.z. een circuit met een harde onder grond en vele stenen. De Neder landers die echte zand- specialisten zijn waren hier dus flink in het nadeel. De tydtraining wees uit dat de Nederlanders Van Gastel/Hurk mans hët snelste hadden ge traind met als tweede de we reldkampioen Van Heugten/Kig gen. August Muller en Cor v.d. Bijl hadden de elfde tijd op de klokken gezet. Bij de start van de le manche vertrokken Ton van Heugten/Frits Kiggen als eerste, op de voet gevolgd door de Zwitsers Grogg/Hüsser. Mul ler/v.d. Bijl vertrokken als 5e. Bij terugkomst op het startveld ontstond grote consternatie on der het publiek. Snelste starters Van Heugten/Kiggen waren in aanraking gekomen met Grogg/Hüsser, waarbij Van Heugten's machine over de kop sloeg en waarby van Heugten de machine boven op zich kreeg. Van Heugten werd naar het zie kenhuis gebracht waar hij en kele dagen zal moeten blijven Grogg/Hüsser hadden intussen een voorsprong opgebouwd van zo'n 13 seconden. August Muller en Cor v.d. Bijl klommen snel op naar de 2e plaats, op de voet gevolgd door Bekens/v. Vliet en de Zwitsers Bachtold met diens Nederlandse gelegenheids passagier Sies Hurkmans. Na enkele ronden haalde BSchtold Bakens in om vervolgens de jacht te openen op Muller/v.d. Bijl. Bachtold had veel voordeel - van z'n linkse bak op dit cir cuit, dit in tegenstelling tot Au gust Muller, die met een rechtse bak rijdt. Op een gegeven mo ment haalde Büchtold August en Cor zelfs in, doch August en Cor straften dit ogenblikkelijk af en pakten de 2e terug, plaats terug, werden in deze manche Grogg/Hüsser met op de tweede plaats de subliem sturende Au gust Muller met Cor v.d. Bijl en als derde de Zwitser Bachtold en Hurkmans. Bakens/van Vliet werden vijfde na enkele ronden voor de finish nog te zijn inge haald door de Zwitsers Bollhal der/Büsser. Bij de start van de 2e manche vertrok het Engelse duo Fox/Cooper als eerste, gevólgd door Bakens/v. Vliet en de En gelsen Good/Whithers. August

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3