Winkelende moeders en attentie Hockey- Holtense kampioenschappen vollybal Truus bokaal Holten kam pioen Opkomst laatste koffieconcert erg magertjes HOLTENS NIEUWSBLAD PUPILLEIV HOLTEN F2 KAMPIOEN 11 Fietspuzzeltocht SSBSïSÈS modem, Een moederdag attentie in de vorm van. 250 rode en zwarte doosjes gevuld met bonbons werden aan,, 'respectievelijk. 250 winkelende „moeders", wandelend en winke lend in de Oranjestraat, aangeboden door: Fotografie Henk Mulder, Restaurant Vosman, Schildersbedrijf StukkefIntervisie Opticien, Bloemsiërkunst Marjo, Twee- 'wiélerhuis Jan Stam én Garage Schuppert. Waarschijnlijk vanwége de prima weersomstandighe den zondag was de opkomst tijdens het laatste kof fieconcert van dit seizoen eigenlijk minimaal. Slechts rond de 50 mensen hadden de weg naar de aula van de Scholengemeenschap en het lekkere weer getrot seerd en zaten in afwachting van het „Variatie en semble", uit België, "die het spijtig genoeg zonder vio list Hippéns moesten stellen. Deze kon door èeii bles sure niet-spelen. Dit was vooral eek tóemsJglUng voor gitarist Jean van der Schuérën;, cïlc doör 'het inlassen van twee solostiikkenlfiét; ëemis wari jtwée aantrekkelijke composities van Anton Babèlli en'ETic- colo Paganini moest compenseren. Deze teleurstelling viel voor de pauze dan ook te beluisteren door een tekort aan inspiratie, echter niet bij pianist Carl Ver- bracken, die in een eigen compositie „Barcarolle" de toehoorders bij zich inscheepte voor een muzikale gondelvaart. Knap gespeelde sfeervolle programma1 muziek. Daarbij leek Verbracken zeker geïnspireerd door Chopin en Liszt in de verwerking van de the ma's. Ook in zijn wpls in Des, na de pauze was deze voorkeur te beluisteren en voor zijn fraai toucher en afwerking kan men-veel waardering hebben. Dc gebroeders Guy, tiercel ten Christian van den Bpfgbt res- pectievelijk spelend op. klarinet^ vibrafoon en..contrabas openden het concert met een Trio* van de Belgische componist Logist, een stuk dat ietsje moeilijk in het gehoor lag. Na de pauze kwa men hun kwaliteiten veel beter tot hun recht, allereerst"'in de uitvoering van het Gran Duo voor contrabas, klarinet en pia no, van Giovanni "Bfftëssini. Deze aantrekkelijke romantische muziek stelde nogal wat eisen aan de uitvoerders die in een prachtig samenspel dit deel van het concert tot een hoogtepunt maakte. De prachtige toon van de klarinet en de verbazingwek- kende hoogte van de i melodie voor de contrabas brachten vo lop luister-plezier. Gitarist van der Schüeren speelde vervolgens de prelude nr. 1 van Hector de Villa Lobes. Mooie muziek, zeer verfijnd uitgevoerd. Een concert heèft éen eind en dat werd dui delijk gevormd door de Wereld première van een Trio voor Vi brafoon, Klarinet en Contrabas, van G. de Kerpel, die met het Belgisch klarinet kwartet in sep tember 1981 te beluisteren was. Een gematigd moderne composi tie die door bezetting en ver werking van het thematisch ma teriaal op inspirerende wijze werd uitgevoerd door de ge broeders van der Borght, die ook hierin hun buitengewone kwaliteit bewezen. In het alge meen kan gezegd worden, dat deze docenten van het Konink lijk Conservatorium over groot talent en improvisatievermogen beschikken, dat vooral na de pauze naar voren kwam en dit tot een geslaagd concert maak te. Los van de voorkeur voor In de beslissingswedstrijd tegen Voorwaarts heeft Holten de winst gepakt en daarmee het kampioenschap in de 2e klasse A gehaald. In de hitte van de zondagmiddag begon Holten niet sterk. Uit de eerste aanval len zag Voorwaarts kans een kleine voorsprong te nemen (3- 1). Daarna kwam Holten beter in haar spel en zag na ongeveer 15 minuten kans voor het eerst gelijk te komen (5-5). De wed strijd ging daarna gelijk op, waarbij Holten langzamerhand het betere van het spel kreeg. Vlak voor rust zag Holten kans met snelle break outs de verde diging van Voorwaarts uit te spelen. De rust brak aan met een 11-9 voorsprong voor Holten. Na rust hield Holten de voor sprong tot halverwege de tweede helft vast. Toen zag Voorwaarts kans om terug te komen tot 15-15. Voorwaarts kwam zeifis met 16-15 voor, maar kon toen slechts door enkele grove over tredingen de Holtense aanval stoppen. Uit de 3 toegekende strafworpen scoorde Jan de Wit even zo vele keren feilloos raak. Voorwaarts kon de gelijkmaker niet meer scoren, Holten was bij een gelijk spel ook kampioen geworden door een beter compe- titiedoelgemiddelde, en moest met de 2e plaats genoegen ne men in deze spannende veld- competitie 81/82. Doelpunten: Jan de Wit; 7; John Lamping 5; Frans v. Gennep 3; Francis Luesink Johan Plan- tinga, Rudi v.d. Voet 1. Het kampioenschap wordt officieel gevierd. De receptie is zaterda gavond om'18.00 uur op Meer manskamp. klassiek of modem, was na de pauze een goed evenwicht in de programmering. R.B. Afsluiting Met dit laatste concert werd te vens de serie van zes concerten afgesloten, die de werkgroep Koffieconcerten voor het seizoen '81-'82 had geprogrammeerd. Namens de werkgroep vertelde de heer van Wingerden dat de plannen voor het nieuwe seizoen '82-'83 alweer in grote lijnen is vastgelegd. In de opzet van de concerten komt weinig verander ing, wel zal naar alle waarschijn lijkheid het seizoen eerder wor den afgesloten. „Zonnige zonda gen hebben een duidelijke scha duwzijde voor de koffieconcer ten", aldus de heer van Winger den. „Ervaringen hebben ge leerd, dat als buiten de tempe ratuur stijgt, het aantal bezoe kers daalt. Toch kijken bezoe kers en werkgroep met veel vol doening terug op het afgelopen seizoen". Zondag 28 september wordt het nieuwe seizoen geopend; te gast is dan de bekende harpiste Na- suni Nagasawa. In een pittige wedstrijd lukte het Blauw Wit F 2 niet om Hol ten F2 onder controle te krijgen. De hitte speelde in die wedstrijd ook een grote rol maar door dapper te vëchten kwamen de rood-zwartjes voor rust toch op 1-0. door een mooi doelpunt van Han. Na de rust was Holten beter op dreef en het duurde maar even of het werd 2-0 door Han die ook voor 3-0 zorgde. Het kam pioenschap was toen binnen handbereik en werd helemaal zeker gesteld toen Coen er 4-0 van maakte. Prima gedaan jon gens en van harte proficiat! Hier het heren seniorenteam van de S.V. Holten afd. handbal, dat na een beslissingswedstrijd klasse A. Van links naar rechts. Vorst, Jan de Wit, Francis Lue- boven: Frank Neuteboom, Rudi sink, Jan Victor Dorlas, Herman v.d. Voet, Meino v. Beek, Eric Stukker. Op de foto ontbreekt tegen Voorwaarts met 18-17 te ter Hoeven, John Lamping, Jo- Wim Dalhuisen die door ziekte hebben gewonnen de kam- pioensvlag kon hijsen in de 2e han Plantinga, Jan Neuteboom, afwezig was. Onder: Frans v. Gennep, Nico Zaterdag 15 mei vertrokken al vroeg 2 meisjes- en 2 jongens- sixes naar de Minislotdag, die voor de 4e achtereenvolgende keer uitstekend werd georgani seerd op deze hete dag door een gevarieerd programma van za- klopen, skilopen, busjesgooien, een speurtocht en natuurlijk een flink aantal wedstrijden. Hoewel ondanks de goede prestaties géén van de bekers voor ons bestemd bleek, was het een leuke leerzame dag geweest en verbrand en doodmoe keerden ze huistoe. Keiler en Baggerstoemooi Intussen op het Sportdal werd een sportieve strijd gestreden om de Keiler en Baggerswissel- beker door de Mixed-A teams van Goor, Lochem en Holten. Keilers en Baggers zijn de bijna volwassen meisjes en jongens van wilde zwijnen, vandaar. Uitslag: 1. Goor; 2. Goor; 3. Lo chem; 4. Lochem; 5. Holten; Holten. Als aandenken kreeg elke deelnemer een hockeystick die van brooddeeg was gebak ken. Uitgepuft werd tijdens de barbecue, waarna met frisse moed met „Disco Luyt" het toernooi werd besloten. Promotiewedstrijd Bekroning van deze dag werd de overwinning van Jongens C op Haaksbergen C: 4-3. Deze wedstrijd, gespeeld in Lochem, met veel eigen publiek was erg spannend en de uitslag werd punt voor punt over en weer bevochten. Overige uitslagen: Heren 1 - Drienerlo 2-1; E.H.V. 4 - Holten 2 0-4; Holten 3 - P.W. 4 2-0. Alle wedstrijden gewonnen; warm weer is duidelijk in ons voordeel! Wilde zwijnentoemooi 1982 Komend weekend vieren wij feest! In de feesttent in het Sporthal te Holten.Programma: Vrijdag 21 mei om 20.00 uur. Lustrum-cabaret 1. Spes-Patriae; 2. Pauze.; 3. Dit overkomt je maar eens in de 10 jaar; No sticks, please zaterdag 22 mei om 11.30 uur Receptie, tevens feestelijke af slag toernooi. Deelnemende teams komen uit Alphen ad. Rijn, Bleiswijk, Delft, Deventer, Enschede, Hengelo, Lochem, Maarssen, Nijverdal, Wagenin- gen, en Holten. Er wordt gespeeld in een „staart-" en een „kop-poule" met als nieuwigheidje de „snuf fel". Van 18.00-19.30 uur Zwijn aan het spit 18.30 uur Disco Luyt 2L00 uur live optreden The Swinging Solicitors Zondag 23 mei 11.00 uur begin nen de eerste wedstrijden weer 13.30 uur finale poule; 16.35 uur Finale; 16.15 uur Prijsuitreiking. De laatste bijeenkomst van dit seizoen, werd georganiseerd door een ééndagsbestuur, en wel op donderdagavond 13 mei j.l. Er stond een fietspuzzeltocht op het programma, Het eindpunt was hotel „Vos man", alwaar men nog-plaats namen moest raden. Ook deed een rollade de rondgang, en moest men raden hoeveel meter touw zich hierom heen bevond. Dit werd geraden door Mevr. Bosschers, zij mocht de rollade mee naar huis nemen. De an dere prijzen waren vooyMevr. Jansen, Mevr. Homans} Mevr. ter Haar, Mevr. EbrechtS," Mevr. Westerik en de poedelprijs was voor Mevr. Jansen. l Na dit gezellig samenzijn, bedankte d'd fPresi dente Mevr. Legdeur-Magermans, het ééndagsbestuur hartelijk voor deze gezellige avond ter af sluiting van het seizoen, en zij wenste allen een goede zomer, fijne vakantie en graag tot ziens - in september.- - - - Na een fanatiek gevecht lukte genheidsteam als het team van laan. Voor de derde maal sleepte het de Wanderers zowel het gele- Jeanet Gervedink Nijhuis te vers- zij de Truüshokaat in de wacht. Vrijdagavond kwart voor zeven viel het startsein voor de strijd om de titel .Volleybalkampioen van Holten', met als strijdtoneel sporthal 't Mossink. Er viel heel wat te verdienen aan de „Truusbokaal", de winnaarstrofee die door Truus Arends van T Mossink beschikbaar was gesteld. Spanning genoeg! Al twee maal ging de bokaal naar de Holten Wanderers, een splintergroep van de Heren rekreanten van Mintonette aangevuld met „huurlingen". Al voor de wedstrijden begonnen, waren zij van hun succes overtuigd en dat dit andere teams aanzette tot zware konkurrentie werd al spoedig duidelijk. In drie poules van vijf teams werd eerst een halve kompetitie gespeeld, waar de Wanderers ten koste van o.a. Bato '67 en het team van Ab Waakop Refjers een plaats in de finalepoule veroverden. Ook in de andere poules werd een zware strijd gestreden. Jeanet Gervedink Nijhuis versloeg het Bato Bestuur en het team van Frederique Waakop Reijers en drong daarmee ook door in de finale, evenals het gele genheidsteam, een .samenraapsel' uit de Mintonettegelederen, dat zich plaatste ten koste van o.a. de Ewings en de Houtweg. In de finalepoule ontmoetten de poulewinnaars elkaar, waarbij de Holten Wanderers goed op tempera tuur bleven doordat zij alle wedstrijden achter elkaar moesten spelen. Desondanks werd er fanatiek gevochten en lukte het de Wanderers zowel het Gelegenheidsteam als het team van Jeanet Gervedink Nijhuis te verslaan, waardoor de Truusbokaal voor de derde maal werd gewonnen. In een dankwoord richtte de voorzitter van de organiserende volleybalvereniging Mintonette, Leo Thiele, zich tot de deelnemers en komplimenteerde hen met de geweldige sportieve inzet waarmee dit toumooi was gespeeld. Tenslotte mocht Ine, de vrouwelijke Wanderer, de Truusbokaal in ontvangst nemen. 4

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 11