arda Medische diensten Politieke partijen aktief op warenmarkt Kinder- en jeugdtelefoon draait twee maanden w- mm ONDERDEEL T.H.D. DEVENTER iCerfedienslen Ardanta. De Stijlvolle Uitvaartverzorger. Duitse dansgroep op bezoek aAJanMki Moederdag 1982 vo@r Iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft T HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Rfll#|f II OLD HOLTEN: OPNIEUW STATION DIJKERHOEK 13 MEI 1982 PAG. 3 Nu na twee maanden werken blijkt dat gemiddeld vier tele foontjes per dag verwerkt wor den. De gemiddelde gesprekken worden langer en het „grapjes- werk" neemt af. Allerlei flauwe Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk 8.30 uur en 10.00 uur (Jeugd dienst) ds. H.J. Ekker. Uit- gangscoll. Jeugdwelzijn/Kin derbescherming. Oppasdienst: mevr. Van Bruggen-Traanman en Fenny Lammers. Hemelvaartsdag: 10.00 uur ds. H.J Ekker. Uitgangcoll. Fonds kerinterieur. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Kornet van Nij- verdal; 19.15 uur ds. D. de Bruijn van Den Ham. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: Klas 3 o.l.v. Jannie Dijkink. Oppasdienst: Mevr. Zwiers- van Berkel, mevr. Welink- Stam, mevr. Lubberdink- Assink (res.). Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. Hemelvaartsdag: 9.30 uur ds. H. Lenters van Apeldoorn. In deze dienst is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur: zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons. Uit- gangscoll. Jeugdwelzijn/kin derbescherming. Okkenbroek: 9.30 uur ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. Jeugdwelzijn/Kin derbescherming Hemelvaartsdag: 9.30 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll.: Jeugdwelzijn/Kinderbescherminf 9.30 uur ds. G. Bouman. Nieuw Heeten; Zaterdag 19.00 uur zondag: 8.00 en 11.00 uur. belletjes die je de eerste weKen te verwerken kreeg raken van de baan en het geheel begint een „gezicht" te krijgen aldus een medewerkster. Het gaat veelal om problemen rondom sexualiteit, relatie's én groeps vorming (met daarin geldende normen). Iets waar veel jongeren problemen mee hebben. Als je je niet volgens bepaalde normen gedraagd val je al gauw buiten de boot met alle consequenties van dien. De Kinder- en jeugd- telefoon heeft 20 vrijwilli- gers/sters ter beschikking Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor bejaarden, zieken en invalide verzekert èn verzorgt de uitvaart HOLTEN: Uitvaartleider: H. Koopman. Deventerweg 4, tel. 05483 - 1920. Aula "Memento Mori", Reilinksweg, tel. 05483 - 3237. RUSSEN: Uitvaartleider: R. Vriesema, Schapendijk 30, tel. 05480 - 13481. Aula "Het Lentfert", tel. 05480-13481. Door een misverstand en verwis seling van foto's kloppen de na men niet onder de vorige foto van het voormalige station Dij kerhoek. (HJV. 6 mei). Zij beho ren bij de bovenstaande foto t.w. (vlnr) W. Beijers le ambt. ter se cretarie), Jo Paalman (thans mevr. J. Stukker-Paalman), Lien Beijers (thans mevr. E. van de Sande-Beijers), Jan Paalman (arb. telegrafist), Henk Paalman (omgekomen met een bommen werper in de slag om de Java- zee) en G.L.W. Beijers (haltechef). Wie de mensen zijn op de vorige foto is niet bekend. cussie worden gehouden. In het forum zullen zitting hebben de heren H.J. Westerik, H. Stege- man en A.J. Nijkamp. Het forum zal onder leiding staan van de heer Beeftink, bestuurslid C.D.A. Holten. Op woensdag 26 mei zullen 's middags de 4 zittende raadspartijen op uitnodiging van de Scholengemeenschap Holten deelnemen aan een discussie tij dens het vak „Maatschappijleer en staatsinrichting", 's Avonds zal het CDA met de andere 3 partyen aktief aanwezig zijn op de openbare forumavond in „Het Bonte Paard" in Dijker- Het was zaterdag voor Moederdag, en ik was hopeloos van slag Er was iets zó verkeerd gegaan, ik dacht ben ik daar schuldig aan Ik wist dat kan gewoonweg niet, ik doe geen mens bewust verdriet. Om vijf uur ging de bel bij mij, een bloemstuk, een gedichtje er bij. Ik mag er wel niet over praten, waar moet ik dan mijn dankwoord laten. Op 't kaartje stond geen naam geschreven, Wie heeft mij zo iets moois gegeven. Het was iemand wiens leed ik deel, mensen met leed zijn er zo veel. Toen ik trouwde heeft vader mij drie beloften gevraagd, in twee ervan ben ik niet volledig geslaagd. De eerste was, maak nooit schulden, zorg dat je altijd betaalt, die belofte heb ik tot nu toe gehaald. Als je gaat stemmen dan altijd liberaal, daar ging ik de fout in, op iemand met een vogelnaam stemde ik eenmaal Het is zijn nagedachtenis die ik eer, hoewel het niet altijd eens zijnde, stem ik zijn WD toch maar weer. Het leed van de hele wereld, niet steeds op je schouders laden, dat hebt U mij als 't laatste aangeraden. Daar mijn lieve vader hebt U verkeerd aan gedaan, U bent zelf in uw leven mij daarin steeds voorgegaan. Holten. 9 mei 1982 B.C. de Haas-Boekbinder. sgs::: Met de komende raadsverkiezingen in het verschiet worden weer diverse aktiviteiten georganiseerd waarin burgers en politieke partijen zich kunnen manifesteren. Om te beginnen wordt op dinsdag 18 mei door het CDA een openbare bijeenkomst belegd in „de Kandelaar" waarin naast de lijsttrekker ook de volgende viër kandidaten van lijst 1 zich zullen presenteren. Aansluitend zal er een forumdis- hoek. Op vryuag zb mei zuilen CDA, Gemeentebelang, P.v.d.A. en WD present zijn op de we kelijkse warenmarkt Op enigzins ludieke wijze zullen dan in een door het gemeente bestuur beschikbaar gestelde kraam de politieke standpunten aan het publiek kenbaar worden gemaakt. Tenslotte zal het CDA op uitnodiging van Jeugdsoos „De Schure" op de avond van 28 mei met de jongeren over po litieke vraagstukken van ge dachten wisselen. Voor deze avond zyn tevens uitgenodigd de P.v.d.A, Gemeentebelang, WD. Arts: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00- en 16.00 uur. Hemelvaartsdag: J.H.A. Bruins (woensd. 17.00- vrijdagmorgen 8.00 uur) WKIJKVERPLEGINg: Mevr. M.H. Honig-van 't Spijker, Fliermatenw. 13. tel. 05731-445 b.g.g. 05700- 22700. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, St. Kruiswerk, Gaarden- straat 29. Tel. 1436. Spreek uur wijkverpleegkundige elke werkdag voor afhalen en te rugbezorgen van magazynar- tikelen. Hemelvaartsdag: Mevr. H. AanstootrLensink, Hexelseweg 22a. Wierden, tel. 05496-1566 b.g.g. 05700-22700 Tandarts: L.H. Mees ten Oever, Noord- achteresweg 8a, Markelo, tel. 05476-2992. Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hemelvaartsdag: F.B. Zeilstra, "Brederodestr. 6, Rijssen, tel. 05480-14569 Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw: Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dek je: Inlichtingen tel. 1201 of 16517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaardenstraat Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 0548- 3-2784. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 1814. Politie: Te!. 1353 en 2665. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht). Als onderdeel van de Telefonische Hulpdienst in Deventer draait 'sinds twee maanden de Kinder- en jeugdtelefoon. Vanaf 1 maart werd met deze opzet gestart, die in 1979 in Amsterdam als eerste 'plaats in Nederland van de grond kwam. Andere plaatsen waar inmiddels een degelijke telefoondienst functioneerd zijn Rotterdam, UtrechtGroningen, Eindhoven en Alkmaar. In Deventer werd geko- zen voor de opzet om jongeren van iets rijpere leeftijd als vrijwilli- I gers aan te trekken. „Om kinderen van gelijke leeftijd met elkaar te \laten praten leek ons niet altijd de juiste oplossing, vandaar dat we kozen voor de groep tussen de 15 en 20 jaar. Als zijnde de grootste groep „bellers", verwachten we de leeftijdsgroep 12-14 jarigen", al- j dus Ella de Mooy, koördinatrice van het totaal. Eerder hadden wij in H.N. een interview met haar waarin zij een toelichting gaf op het gebeuren binnen zo'n telefonische hulpdienst en het functioneren ervan. Anonimiteit en de gemakkelijke bereikbaarheid werden toen door haar aangehaald als zijnde de stevige poten onder de formule. 1 Dezelfde uitgangsrgpten gelden ook voor de Kinder- en jeugdtele- foon. De tijden ^„c hierop door jongeren een beroep kan worden- i gedaan ligger _ts anders. Men kan dagelijks tussen 16.00 uur en 20.00 uur t _cht bij telefoonnummer 1 12 23. (Op de T.H.D. kan men gedr .nde 24 uur per dag een beroep doen). gelBkelBk verdeeld tussen jon gens en meisjesm Er wordt vaak gewerkt met een dubbele bezet ting, ook om ruggespraak met elkaar te kunnen hebben in de vorm van ondersteuning. Even als bij de T.H.D. richt de Kin dertelefoon zich op iedereen zonder een bepaald doel. Op de achtergrond zijn deskundigen van verschillende instanties aangesloten en in een werkgroep vertegenwoordigt, waarop men steeds een beroep kan doen (ju risten, artsen en psychiaters). Men is positief over de eerste aanzet van de telefoondienst voor jongeren. „Natuurlijk moet zoiets groeien en we verwachten dan ook uitbreiding van zowel aantal als tijdsduur van de ge sprekken in de toekomst. In vergelijking met het landelijke beeld blijken de problemen on geveer gelijk onder jongeren. Iets wat eigenlijk op zich al een ruggesteun voor vele zou kun- De ontvangst van de uit plm. 20 De Duitse volksdansgroep Die Neustadter volkstanzkreis" Op uitnodiging van de altijd actieve folkloristi sche boerendansgroep „De Holtense Boerendan- sers" brengt de volks dansgroep „Die Neustad ter Volkstanzkreis" van zondag 16 mei tot zater dag 22 mei een bezoek aan Holten. nen zijn. personen bestaande groep zal s Iel 05470-22B4 SlallBDSIaao 24 RBIHN Tel. 05483-1847 ffaegveg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! plaatshebben in hotel „De Hol- terberg". Gedurende het verblijf in Holten worden de gasten on dergebracht bij leden van de Holtense groep. De groep uit Neustadt, die tournees maakte door tal van landen in Europa, heeft in die week een druk pro gramma af te werken. Maandag 17 mei eerst een optreden in Amsterdam en daarna in Volen- dam. Dinsdagmiddag 18 mei zal de groep om twaalf uur op het gemeentehuis worden ontvangen door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard en 's mid dags zijn optredens gepland in Deventer en Zutphen terwijl op woensdag 19 mei demonstraties gegeven zullen worden in Apel doorn en in het kleinste stadje in ons land Bronkhorst. Don derdag 20 mei (Hemelvaartsdag) om 11.00 uur danst, speelt en zingt de groep op „Smidsbelt" in Holten. Om plm. half elf is het vertrek van hotel „De Hol- terberg" in gèzelschap van de boerenkapel „De Knollentrek- kers" uit Borculo „De Holtense Boerendansers". 's Middags volgt dan nog een optreden in Nieuw Millingen en op vrijdag 21 mei wordt er nog gedanst in Beekbergen en Apeldoorn. Het bezoek wordt vrijdag 21 mei met een gezellige avond en een diner afgesloten in hotel „De Holterberg". Verhaaltjes telefoon Aan de geinlijn, de hitlijn en het telefonische weerbericht voegt het maandblad ,JtlNDERENvanaf 5 mei een nieuwe telefoonlijn toe: de ,J<INDEREN" verhaaltjes tele foon. Iedere dag krijgt men na het draaien van 023-356784 nieuwe tips om zelf voorleesverhaaltjes voor kleuters en peuters te ma ken. De teksten zijn geschreven en ingesproken door schrijfster Thera Coppens. Haar verhaaltjes kunt u ook elke maand in ,J<.IN DEREN" lezen. Donderdag 13 mei: 20.00-21.00 uur: Verzilvering vakantiezegels zomervakantie (namen P t.e.m. Z) bfj G. Kruimelaar, vert. C.N.V. Smidsbelt 6. 19.30 uur: Fietspuzzeltocht Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten. 20.00 uur: Voorlichtingsavond van de Dagschool voor volwas senen in de Dorpsschool. Film „Als je wilt kun je meedoen". 20.00 uur Gemeenteavond Her vormde Gemeente in gebouw „Irene". Vrijdag 14 mei: 18.00 uur: Inza meling van lompen in de buurt schappen door en voor „HMV" Zondag 16 mei: 1.30 uur Koffie concert door Belgisch Variatie ensemble in aula Scholenge meenschap „Holten". 14.00 uur Start eerste deelnemer puzzelrit „M.A.C. „De Holter berg" by clubhuis „De Biester" (zie ad.v. en ber.) 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 17 mei: 120.00 uur Jaarvergadering afd. Holten E.H.B.O. in zaal „Vosman". Dinsdag 18 mei: Uitstapje bej. Sociëteit naar Duitsland. Ver trek 8.30 uur vanaf „Diessen- plas". 20.00 u. Openbare vergadering afd. Holten CDA in „De Kande laar" (zie ber.). Donderdag 20 mei (Hemel vaartsdag): 7.30 uur Anvang concours ponyclub „Bergruiters". Terrein Borkeldweg (zie ber.). 11.00 uur Folklore show op „Smidsbelt" (zie adv. en be richt). Zaterdag 22 mei: 11.00 uur. Aanvang le dag „Wilde Zwynen- toumooi" 1982, tevens viering van het 10-jarig bestaan van de Hockeyclub „Holten" in het Sporthal. Zondag 23 mei: Tweede dag „Wilde Zwynentoumooi Finales en prijsuitreiking.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3