OPHEFFINGS UITVERKOOP 30% KORTING Resultaten s.v. Holten Wedstrijden Holt ens damesvoetbal ZANGMANIFESTATIE B.V. TWENTRAC Ponyconoours Bergmltertjes op Hemelvaartsdag HOLTENS NIEUWSBLAD Programma „Blauw Wit' EVi@ub@iëiarid@! Koopman TE KOOP: DIVERSE GEBRUIKTE FORD-TREKKERS Ford 7600 met Fritzmeier cab. Ford 7600 4-wiel met Hara cab. Ford 6700 cab. - Ford 4600 cab. OPRAAPDOSEEKWAGENS Fahr E 327 en Mengele Law. 300 OPRAAPWAGENS: Bergman, Kemper, IVIiedema VEENHUIS tank 3200 liter Diverse hooimachines ploegen en kunstmeststrooiers JUNIOREN Macht hebben en Liefhebben NIEUW! NIEUW! NIEUW! ml °rrt ISCO orresteijn Ruwvoer, goedkoopste veevoer T.T.-toernooi voor basisscholen BRIDGECLUB HOLTEN KNIPTIP ff AUTOBEDRIJF BAKKER PAG. 13 Hector Al-Holten Al. In een meer spannende dan goede wedstrijd deelden de beide rivalen Holten en Hector de punten zodat waarschijnlijk Holten als vierde is geëindigd. Het Holterdoelpunt kwam op naam van Henk Have'rdag. RKSV A2-Holten A2 2-6. Tegen het laag genoteerde RHSV won Holten overtuigend met 2-6 al waren de beide tegendoelpunten niet nodig ge weest. Het A2-elftal dat een goed seizoen achter de rug heeft eindigde op de zesde plaats. Holten Bl-Hector BI. In een slechte wedstrijd verloor Holten de derby verdiend met 0-2 van Hector na een ruststand van 0-0. Door deze uitslag heeft men 21 punten uit 22 wedstrij den vergaard wat recht geeft op een 7e plaats. Twente B3, Holten B2 2-7. In therorie zou deze ontmoeting een .makkie' geweest zijn, maar Holten voetbalde in de eerste helft te lakoniek. Dit kwam mede door de slechte opkomst, zodat er drie man van Holten B3 geleend moest worden. De ruststand was 2-2. Na de rust „walste" Holten over Twente heen. Rob Somer was vandaag weer bijzonder schotvaardigd (viermaal, (hattrick). De wed strijd tegen Twente was de laat ste voor de competitie. A.S. za terdag moet Holten naar Zeist voor een toernooi. Holten B3-Omhoog B2 5-1. Doordat Holten uit de laatste periode veel punten heeft verg aard kon men rustig de compe titie uitspelen wat resulteerde in een klimkende overwinning op Omhoog. De doelpunten kwa men van de voet van Vlogtman (2x) en Nijenhuis (3x). Mvv '29 Cl-Holten Cl 2-1. Ondanks een 0-1 voorsprong bij rust door Arno is Holten er niet in geslaagd om de tweede plaats te veroveren van Mvv '29. De sondanks heeft de ploeg van „Eg en Kaatje" een prachtig re sultaat neergezet. Vesos Cl-Holten C2 2-1. In een telerustellende wedstrijd heeft Holten beide puntjes in Hellendoom laten liggen waar door de kans op het kampioen schap is verkeken. Het Holter doelpunt kwam op naam van I Paul Akkermans. Holten C3-Haarle C3 1-0. Holten boekte een magere 1-0 zege wat bij rust al was bereikt. Door deze zege is men thuis na de winterstop ongeslagen geble ven. Een hele prestatie. op alle artikelen De Chr. Gem. Zangvereniging „Hoop op de Zegen" te Wierden organiseert op 19 juni a.s. een grote zangmdnifestatie in de openblucht vóór het Gemeente huis in Wierden, waar totaal 11 gemengde koren uit de omge ving aan zullen meewerken. Aanvang van deze openlucht zang: 19.00 uur. De volgende ko ren zullen aan deze manifestatie meewerken als één koor: Hoop op Zegen-Wierden, Looft den Heer-Notter, Soli Deo Gloria- Daarle, Looft den Heer-Enter, Hervormd Kerkkoor-Den Ham, Gereformeerd Kerkkoor-Rij ssen, Looft den Heer-Hellendoom, God is mijn Lied-Sibculo, Inter kerkelijk Gemengd Koor- Vriezenveen, Hervormd Kerkkoor-Rijssen en Looft den Heer-Den Ham. Het totale aan tal deelnemers omvat ca. 1000 stemmen. Van deze manifestatie zal op een later tijdstip een langspeelplaat worden opgeno men, die vanaf heden al bij de diverse koren is te bestellen. De organisatie streeft ernaar om voor het gebeuren ook de lande lijke pers, radio (ook regionaal) en T.V. acte de présence te la ten geven. Keizersweg 64 - Holten - Tel. 05483-28 55 Verkoop buiten werkuren 05759-28 40 of 05700-2 55 48 KNIPTIP Gewoon eens Vi doen op een zonnige avond: een zonsondergang fo tograferen. 't Is echt niet moeilijk. Senioren: Dond. 13 mei: Blauw Wit 3 - Blauw Wit 4, 19.30 uur Junioren: (Zat. 15 mei): Toumooi Daarle voor C2, Ver trek 12.45 uur. Woensdag 19 mei: Blauw Wit C2 - Enter C2, 19.00 uur. Zaterdag 22 mei: Tournooi Haarle voor Al, ver trek 13.30 u. Toumooi Haarle voor BI, ver trek 11.00 u. Toumooi Ommen voor C2, ver trek 12.15 u, Pupillen (Zaterdag 15 mei): Tournooien: Blauw Wit El naar R.V. A. 8.45 u., v. 8.15 u. Blauw Wit D3 - naar R.V. A. 9.10 u. V. 8.30 u. Blauw Wit Dl naar Huls. Boys. A. 9.22 u. V. 8.30 u. Blauw Wit D2 - Holten 2. A. 10.00 u. Blauw Wit F2 - Holten F3. A. 10.00 ul. Dinsdag 18 mei: SWN 1 - Blauw Wit Dl. A. 18.00 u. V. 17.15 u. De competitie 1981-1982 zit er op. Zondag j.l. is het restant af gewerkt van dit voor de s.v. zo matig verlopen seizoen. Vict. boys 1 - Holten 1 3-2; Holten 2 - Tubanters 3 3-3; Haarle 3 - Hol ten 4 3-2. Nog één keer werden de spieren samen gebundeld om toch nog een waardig afscheid te nemen van de 3e klasse. He laas heeft het niet zo mogen zijn. Voor sommige spelers was het niettemin aanleiding om na afloop een danig feestje te bou wen. Holten 5 - Haarle 2 1-0. Een Holten 5 op dreef is voor iedere ploeg moeilijk te stuiten. Ook Haarle ondervond dit aan den lijve. Holten 8 - Bomer- broek 7 2-2. Holten deed uitste- kend werk door het hoog ge klasseerde B. broek één puntje af te snoepen. Dat de ploeg toch beter kan dan dat de stand doet vermoeden is nu wel bewezen. Holten 10 - SDOL 5 2-3. Een leuke en spannende party toonden twee zeer sportief spelende teams de toeschouwers. Kansen over en weer. Met uit- eindelyk de Luttenbergers als gelukkige winnaars. Joop Arf- man tekende voor de beide Hol ter doelpunten, waarvan de tweede in aanmerking komt voor het doelpunt van de maand mei. Voor de Tarzan-cup werden 2 wedstrijden gespeeld. Holten 6 - Holten 7 2-3. Holten 7 verraste haar tegenstander duideiyk. Het favoriete zesde kwam twee keer na een achter stand terug maar in de slotfase was een discutabel doelpunt uit een penalty beslissend. Holten 11 - Holten 9 1-2. De veteranen hebben het zichzelf moeiiyk ge maakt door de handicapregeling niet volledig te benutten. Bo vendien was als ieder jaar het negende enorm gebrand om de fel begeerde beker binnen te ha len. Machthebben en Liefhebben. Macht en Liefde zijn woorden met een ruime betekenis. Macht klinkt ons vaak negatief uitoefenen en daardoor veel geklaard kunnen krijgen. Met macht bedoelen we ook b.v. de werkeloosheid, die veel mensen en gezinnen onder druk zet. Tegenover de macht staat de liefde, die liefde van mens tot mens, de liefde van God tot de mensen. Op zondag 16 mei zal in de N.H. Kerk te Holten een jeugddienst gehouden worden over dit thema. De dienst begint om 10 uur en zal worden geleid door Ds. Ekker. Verder zal medewer- king verleend worden door ons kerkkoor. Na de dienst is er gele genheid om in gebouw Irene nog wat na te praten onder het genot van een kopje koffie. Jeugddienstcommissie. QUEEN: Hot Space PAUL MC CARTNEY: Tug of war ALAN PARSONS PROJECT: Eye in the sky CAMEL: The single factor JEAN MICHEL JARRE: The concerts in China BUCKS FIZZ: Are you ready THE CURE: Pornography ROSE R0YCE: Stronger than ever i3 Larenseweg 14, Holten, tel. 2392 De resultaten in de veehouderij houden nauw verband met een goed grasland gebruik. Van het voederrantsoen is het eigen ge wonnen voer het goedkoopste deel. Doch alleen van goed grasland Is veel en goed ruwvoer te halen. Aan de bemesting en verzorging van de grasmat moeten daarbij hoge eisen worden gesteld. Voor goed weidegras of goed ruwvoeder is stikstof alleen niet voldoende. Ook elementen als fosfaat, kali, kalk en magnesium vragen de aandacht. Vorige week maandag werd een zware wedstrijd gespeeld en ver loren tegen de Zweef. Al vrij snel stond men achter en deze achterstand wegwerken was er niet by. Men verloor met 8-1. Het enige doelpunt werd ge maakt door Joke Witten. 19 april werd thuisgespeeld tegen de dames uit Almelo. Eindstand 1-1, Donderdagavond 22 april moesten de Holtense dames aantreden tegen Excel sior uit Ryssen, waarvan men (voor het eerst) wist te winnen. Vooral na de rust kwam Holten steeds meer in aktie, en met een schot van Joke Witten Kwam Holten op voorsprong. Een kwartier later maakte Anja Voortman het feest compleet, door met een fantastisch doel punt de overwinning zeker te stellen. Maandag 26 april werd gespeeld tegen een zware tegen stander uit Hellendoom. Toch werd een opgelopen achterstand weer snel ingehaald met een doelpunt van Jacqueline Claas- sen, maar door een blunder van de Holtense keeper werd het weer 1-2. Om nog een punt weg te halen maakte Holten nog wel een doelpunt. Programma: donderdag 27 mei Holten-Dos '37. In het algemeen geldt hierbij 'dat de bemesting gelijke tred moet houden met de onttrek king. Bij een extra maaisnede wordt dit voor fosfaat en kali nogal eens vergeten. Een extra fosfaat- en kaligift blijft dan achterwege. Herhaling geeft een teruggang in de bemestingstoe stand. Via Magnesamon krijgen kalk en magnesium de laatste jaren meer aandacht. Dit is een goede zaak. De samenstelling van deze meststof is gebaseerd op instandhouding van de kalk en magnesiumtoestand van de grond. Daarom bevat magnesa mon 22% stikstof, 7% magne sium en heeft het 4% zuurbin- dende waarde. Met het advies wordt uitgegaan van een jaargift van 1400 kg. magnesamon. Dat is een hoeveelheid die in meer dere keren moet worden gege ven. Magnesamon blijft als stik- stofmest daardoor niet beperkt tot de eerste en laatste snede. Ook gedurende het seizoen moet deze meststof worden gestrooid. Alleen dan kunnen kalk- en magnesiumtoestand op het ge wenste peil blijven. Blauw Wit CI-De Zweef Cl Tegen de gasten uit Nijverdal had Blauw Wit met een door elkaar gehutselde achterhoede (gevolg van Afmeldingen) weinig of niets in te brengen. In het begin liep het nog aardig bij de thuisclub maar toen het eenmaal 0-2 was en even daarna een ongelukkige handsbal bin nen de 16 meterlijn strafschop en 3-0 betekende werd Blauw Wit weggespeeld. Voorstopper Erik vocht als een leeuw en Fred hield de gevaariyke rechtsbuiten goed in bedwang maar de goed keepende Jan K. kon niet voorkomen dat de Zweef met een royale 7-0 zege huistoe ging. Een wedstrijd om snel te vergeten. G.F.C. C2-Blauw Wit C2. In een goed gespeelde wedstrijd heeft Blauw Wit de beide pun tjes meegebracht uit Goor. Uit mooi aangegeven corners van Frans bepaalde John Peter de rust stand op 0-2. Na rust kwam GFC sterk terug maar de Blauw Wit hield de deur gesloten en wist uit een snelle tegenaanval de op 0-3 te bepalen. Houën zo jongens. Met nog twee wedstrij den te spelen hebben we nog kans op het kampioenschap! Resultaten Blauw Wit pupillen Blauw Wit D3-RKSV D2 In deze laatste comp. wedstrijd had Blauw Wit alle moeite met RKSV dat samen met Blauw Wit de lüst aanvoerd. Beide teams hadden wat last van ze nuwen en Blauw Wit kwam al vrij snel met 1-0 achter door een misverstand in de verdediging. Na rust speelde Blauw Wit beter en de gelijkmaker was verdiend. Eindstand: 1-1. Markvogels F2-Blauvv Wit F2 Blauw Wit was in de helft beter dan de vogeltjes maar kwam toch maar moeizaam tot ope ningstreffer van Remco Gazan. Hierna kwamen de jongens be ter op dreef en Remco-alias Wil lem Kieft zorgde voor 2-0 en 3-0. De gasten kwamen hierna terug tot 3-1 maar vlak voor rust scoorde Jeroen 4-1. Na de rust maakte Blauw Wit in moeiiykheden en de vogeltjes fladderden steeds maar weer op het Blauw Wit doel af en scho ten 3 keer raak. Blauw Wit zag toen pas het gevaar en ging te rug vechten en het nieuwe ta lent Coen Hovenkamp maakte met een schitterende lob er 5-4 van Daarna schoot Remco nog drie keer raak en tenslotte be paalde Han de eindstand op 9-4. Jongens fantastisch gedaan. Dennis de hartelijke groeten en beterschap! Blauw Wit Fl-Enter V. F1 In een goed gespeelde wedstrijd heeft F1 een ruime 4-0 zege be haald Blauw Wit was veel ster ker en de gasten uit Enter kwamen by uitzondering maar over de middenlijn. Rust 2-0 Door een eigen goal en een zui ver genomen strafschop VAN Hans. Na rust schoot Remon nog twee keer raak-Prima wed strijd jongens! Ongeveer 125 combinaties zullen op Hemelvaartsdag deelnemen aan het grote ponyconcours dat de „Be- rgruitertjes" organiseren op het terrein aan de Postweg op de Borkeld. De deelnemers zijn leden van de volgende verenigingen in kring 5 van de Kon. Ned. Fed.: „Oosterhofruiters", Rijssen; „Marke- lo" te Markelo; „Looleeruiters", Almelo; „Esruiters", Wierden; „Hertriiiters", Hellendoom en „Bergrui- ters", Holten. Het hippisch festyn begint 's morgens om half 8 met de dres suur voor achttallen met aan sluitend individuele dressuur en springen klasse B. (voorselectie). Het middagprogramma opent om 13.30 uur met een grote pa rade en een demonstratie van de Vereniging van het aange spannen paard „De Bergrijders" te Holten. De parade zal worden afgenomen door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rap- pard, de bondsafgevaardigde de heer Slaghekke te Bome en mevr. Wansink-Timmer, voorz. Op zaterdag 29 mei a.s. organiseert de T.T.V. Holten een toernooi voor alle leerlingen van de basisscholen in de Gemeente Holten. Dit even ement zal in de gymzaal van de Scholengemeen schap worden gehouden, aanvang 10.00 uur. Deelname is gratis en men kan zich opgeven tot 22 mei bij: Henk Hendriks, Noordenbergstraat 5 tel. 23 51 of Nico Valk, Candastraat 50, tel. 14 13. Tevens houdt de Tafeltennis vereniging gedurende de maand mei een aantal „Open dagen", d.w.z. dat een ieder uit Holten op de maandagen en dinsdagen 17, 18, 25 en 25 mei zonder verdere verplichtingen een tafel tennisballetje kan slaan!!!! van „De Bergruiters". Na de parade volgt het springen in de klassen B.L. en M/Z. Al met al een programma dat de belangstelling verdient van een groot aantal belangstellenden. Tijdens het middagprogramma zal tevens de trekking van de grote verloting plaats hebben met de hoofdprijs een 5-daagse OAD-reis naar Parijs. Einduitslag bekercompetitie 1981-1982. Bekerwinnaars: hm. Dekker - v.d. Meulen met 57,73%; 2. hm. Hanenburg - Jansen 56,09%; 3. hm. v. Veen - Jongman 55,03%; 4. hm. v. Gee- restein Zn. 53,74%; 5. hm. v.d. Assem - Bontje 52,96%; 6. dms. Glaudemans - Ter Harmsel 52,60%; 7. hm. Dekkers - Dis- bergen 51,85%; 8. dms. v. Veen - Rustebiel 50,97%; 9. mevr. v. Geerestein - hr. v. Iddekinge 48,66%; 10. hm. Goorman - Rus tebiel 48,07%; 11. echtp. Vendel 47,44%; 12. mevr. Klijnsma - hr. Dijkstra 46,60%; 13. hm. School- eman - Prins 45,97%; 14. echtp. Wiegman 45,12%; 15. echtp. Sa- wade 45%. Breng een kleurenfilm, als-ie vol is, metéén naar uw fo tovakman! De (kleur)kwaliteit van belichte films wordt er namelijk op de lange duur niet beter op. KERKSTRAAT 138 - NIJVERDAL TELEFOON 05486-1 62 65.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 13