Ronde van Overijssel (31ste) wordt groots wielerfestival VEERTIEN TWENTENAREN OP DE BARRICADEN Alle sponsors Alles oké? Karren maar ERELIJST WINNAARS romid© van OVÊRU RIJSSEN Bergklassement Snackbar de Tunnel I 17 T.P. 113 (door Wim ALMELO - RIJSSEN - Zaterdag a.s. wordt Overijssel weer door de wieler koorts getroffen. Om elf uur starten de beste Nederlandse amateurwielrenners voor de 31ste uitgave van de Ronde van Overijssel een pronkstuk van het wioelercomité Overijssel en het Dagblad Tubantiai. Liefst 192 kilometer door mooi Overijssel staan bijna honderd amateurs te wachten. Onderweg staan Neeskens) de renners talrijke geldpremies te wach ten. Op de Broekheurnerring in En schede (12.00 uur), Kuipersberg bij Ootmarsum (12.50), bij café de Mooie Vrouw in Mariaparochie (13.20), op de Lemelerberg (14.25), in Luttenberg aan de Butselaarsstraat (14.25), op de Nij- verdalse Berg (14.40). Leuke gelegenhe den om een sprintende wielerkaravaan op kopgroep te aanschouwen. Vorig jaar stonden op de Leme- ken en natuurlijk ook aan de fi- v|er de finish ligt van deze 31ste lerberg en op de Nijverdalse nish aan de Karei Doorman- uitgave. Wie wordt de opvolger Bèrg duizenden mensen .te kii- straat in Rijssen waar om half van de Noordeling Jan Feiken die trouwens ook weer mees trijdt, al is zijn vorm op dit moment zeker niet daverend. Maar dat zegt weinig. Ook vorig jaar was Jan Feiken niet in al lergrootste vorm een week vóór „Overijssel". Maar hij won toch deze Veendammer. We zien trouwens verschillende oudwinnaars van Overijssel op nieuw op de deelnemerslijst staan. Arie Hassink uit Neede is er, evenals Frits Schür uit Di- dam, Arie Versluis- uit Ameide en Herman Snoeyink uit Dene kamp. De laatste vijf winnaaj :s van Overijssel zijn allen dus weer present. Het kan et ?n uiterst boeiende wielerronde c loor Over ijssel worden. Daar is. iedereen ht over eens. We hope: nmet zijn allen dat de vele werkzaamhe den van het wielercorni jté Over ijssel zaterdag beloond worden met een prachtig sport je >f spek takel, een klassieker 'a-u.Overijs sel waardig. Overigei is kan het voor Arie Hassink ét in van zijn laatste klassiekers zf jn. Hij wordt vermoedelijk g esc borst na handtastelijkheden ii i Friesland met Dries Klein. lyppomshnop den hun fciflenberg '.lellendoorn iggdgn im.porochie ;niiverdol Qlmel o leckum ,Jk ben wat zenuwachtig en dat erwijl alles moet beginnen. Dit is voor mij de eerste keer dat ik rondemiss ben. Maar we zien wel hoe alles zaterdag verloopt". Rondemiss José Broeils uit En schede, 16 jaar nog maar, zal zaterdag aan de finish na 192 slopende kilometers de winnaar van de 31ste uitgave gaan hul digen. José Broeils heeft geen voorkeur. ,Jiet moet sportief verlopen en de sterkste moet winnen", merkt ze professioneel op. José Broeils, keurig gekapt door kapsalon Frederique in Bome en modieus gekleed door Modehuis Ter Harmsen in Rijssen, zal door Datsun-garage Beltman uit Rijs sen rondgereden worden. Bel tman stelde voor de pers ook vier Datsuns beschikbaar. Want vele persvertegenwoordigers wil- leti „Overijssel" niet missen. Kuipersberg - Lemelerberg - voor het bergklassement. Ie Nijverdalseberg - Holterberg Prijs f75.-, 2e prijs f50.-, 3e en Herikerberg tellen mee Prijs f25.-. Tot ziens Henk en Willy Perenstraat 2 - Almelo Tel. 05490-13397 Leverancier lunchpakketten Voor een HAP groot of klein moet bij Snackbar De Tunnel zijn -tU'omm p n rijrichting 163 atstand ttpremie-of kiassem. sprint tiodmorsum iib bergen r? ALMELO - De bepijling op de 192,6 km. lange route is weer aangebracht. Ook de laatste routëwijziging in Enschede waar de renners niet de Losserse- straat opdraaien maar door het Florapark gaan, de Kotkamps- sweg over naar de Oldenzaalse- straat richting Oldenzaal. Ook dat kon Cor van Laar de secretaris-penningmeester op advies van de Waterstaat aan brengen. Het wielercorni té onder voorzitterschap van Barend Meulenbeld heeft al 31 jaar er varing met organiseren. Toch brengt elke wielerronde de no dige spanning rond de vraag of alles wel in orde is. Cor van Laar die deze week op een laat ste vergadering alles heeft door genomen zegt dat „Overijssel" klaar is om de wielerkaravaan te ontvangen. „We hebben met Barend Meu lenbeld, Ben Roesink, Gerard Trébert, Wim Flim die Ligten- berg is komen vervangen en Henk van de Berg, de zaken he lemaal rond. ALMELO - Minstens veertien Twentse amateurwielrenners zijn zaterdag présent in de 31ste Ronde van Overijssel. Van Expert-Radio TV Hifi is dat Reinier Hassink de fietsende postbode uit Neede, een broer van Arie Hassink. Reinier Has sink „wil er zaterdag invlie gen". Zijn vorm is goed,' gezien een uitstekende uitslag zondag jl in Siegburg. Zijn ploeggenoot is Jan Koster uit Nijverdal die probeert bij de eerste twintig prijsrijders te komen. Nijverdaller Henk Boeve komt voor Markthof Union uit. Ploeg leider Ton van der Valk ver wacht-dat Boevé zaterdag wat laat zien. Wierdenaar Peter Steyn rijdt dit jaar voor het eerst 'vdór Mako-Claening- Service. Peter Steyn heeft zich nog vrij weinig laten zien, Za terdag kan daar verandering in komen. Een plaats bij de eerste tien is ook automatische plaat sing voor de nationale wegkam- pioenschappen. Liefst vijf Twentse renners zijn onderge bracht in R en B glasgebr. Mar tens bouw-Pinarello. Ploegleider Jan van Katwijk vertrouwt erop dat zijn Twentse mannen hem H niet in de steek laten. Jan Pos- thuma uit Hengelo presteerde opperbest in Zuid Holland (der de). Dick van Egmond uit Nij verdal reed uitstekend in Fries land zondag j.l. Rob Kleinsman uit Hengelo is een eerste jaars amateur, maar word wel tweede bij de Nederlandse junioren. Moet dus aanleg hebben voor wielrenner. Nico Wolthuis uit Almelo is eigenlijk een verras sing. De Almeloër rijdend voor CC 75 uit Nijverdal, reed al drie klassiekers mee voorin. Hij werd zesde in Friesland. Hij kon er zaterdag best eens bijzitten. Jan ^Hekman uit Den Ham is nooit echt doorgebroken. Mogelijk zal .Overijssel de eerste stap daartoe zijn. Een vraagteken voor ons is Hans Böom uit Markelo. Hans Boomr-sterk in de veldrijderij en vierde op" de wereldkampioen schappen in Lanervily, heeft minder getraind dan andere sei zoenen. Hij heeft eén werkkring bij de gemeente Hengelo gevon den en is in het wegseizoen nog niet op de voorgrond getreden. Hans Boom rijdt voor Jan van Erp-Cegels-Rian open haarden, de ploeg van Jan van Erp en Jan Gisbers. Hans Boom is ge selecteerd voor de 100 km ploeg die deelneemt aan de wereld kampioenschappen. Hans Boom moet met Overijssel bewijzen hoever het nu werkelijk met zijn vorm is. Of zorgt Hans Boom toch weer voor een prettige ver rassing. Wie weet is hij er toe in staat. Dat bewees de Markeloër Mexico gereden en is aan het terugkomen. De von n is er weer en kan zaterdag e 'ten hoofdrol spelen. Snoeyink, ou d winnaar, is tot veel in staat K ar gemakke lijk winnen als hij ajn zinnen er op zet. Om half zes weten we of een Twentenaar gehuldigd gaat worden of niet. De Tubanters Hengelo, C.C. 75 Nijverdal; Het Oosten Enschede; Dagblad Tubantia Enschede, Fa. Höften Wierden; Fa. Witzand Aadorp; Wegenbouw Neeskens Bome; Snackbar De Tunnel Almelo; Interieurbouw H. Ho- man Goor; Fa. Beltman Datsun Dealer, Rijssen; Cafetaria Frans Almelo; Rijwielhandel B, Boom Enter; Film's Installatie bedrijf Rijssen; De Zwaluwen Almelo; O.W.C. Oldenzaal; Twentse Ros Haaksbergen; Fa. Vloedgraven Luttenberg; Radio Freie Nijver dal; Aann. bedr. Koopmans Glanerbrug; Café Kamphuis Rijssen; Café De Mooie Vrouw Almelo; Rest. Reggehal Rijssen; Fa. Holtkamp Hengelo; Antiek De Doofpot Zenderen; Bonds spaarbank Almelo en Autobed rijf Kamo Almelo. 1968 Jan Krekerls 1969 Bart Solaro 1970 John Cornelisse 1971 Charles de Smit 1972 Jo v. Pol 1973 Jan Aling 1974 Jan Lenferink 1975 Wil v. Helvoirt 1976 Arie Hassink 1977 Frits Schür 1978 Herman Snoeyink 1979 Ad. Versluis 1980 Herman Snoeyink 1981 Jan Feiken. in het verleden maar al te vakk. Amstelbier van Herman Krott stuurt twee coryfeeën naar Over ijssel, te weten Arie Hassink en Jos Alberts, beiden uit Neede. Zowel Alberts als Hassink willen winnen. Het zou in Nederland hun eerste klassieke triomf van dit seizoen zijn na een paar ere plaatsen en dc Duitse zege van Hassink in Keulen. De vorm is er. Hassink won Siegburg, Jos Alberts in Limburg. Han Vaan- hold (Haaksbergen) en Herman Snoeyink (Denekamp) zijn an dere Twentse favorieten zater dag in Rijssen. Vaanhold heeft 1952 1953 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 Piet Smit Mies Stolker Coen Niesten Piet Damen Harry Scholten Bas Maliepaard Jan Jansen Piet v/d Horst Henk Comelissen Leo v. Dongen Gerben Karsten Ad v. Kemenade Gerard Vianen Ted Blom

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7