gemeente holten gemeente holten ALDUS BESLOOT DE RAAD Koninginnedag 1982 Zuid-Afrikakoerier van de leestafel Ruitersport krijgt zijn onderkomen Verbreden ManescMjnsweg en aantal wegen woor- zi'en wan slijtlagen generaal- Cohen Open land- en tuinbouwdagen Minder onkruidbe strijdingsmiddelen HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden Amnesty verlegt haar koers Plattelandsvrouwen afdeling Espelo HERDENKING VERZETSTRIJDERS Door burgemeester en wethouders op 20 april 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Ophalen huisvuil Sluiting gemeentelijke diensten en bedrijven Stoken of hebben van een vuur Hinderwet Uitzending Radio Diessenpias" zaterdag 1 mei 29 APRIL 1982 PAG. 5 Met de stemmen van WD en Gemeentebelangen tegen werd toch het voorstel van de P.v.d.A. om de Zuid- Afrikakoerier van de leestafel in het Gemeentehuis te laten ver wijderen aangenomen. „Ook passieve medewerking aan een systeem als in Zuid-Afrika ach- aldus Spijker. CDA (Westerik) kon met de P.v.d.A. meegaan en vond de koerier niet direct pas sen op de leestafel binnen een Gemeentehuis. „We moeten ons beperken tot informatie omtrent gemeentelijk gebeuren", zo vond Westerik. Gemeentebelangen vond dat het publiek zelf wel ten wij onjuist", aldus de heer uit kan maken wat men leest. Moeliker. De VVD vond niet ter Toch werd het voorstel aange- beschikking stellen van dit soort nomen met de stemmen van lectuur een vorm van censuur. WD en Gemeentebelangen „Wij zijn tegenstander van één- tegen plus eveneens tegen de zijdige informatieverschaffing", CDA wethouder. De heer v.d. Harst (P.v.d.A) de mechanische methode on- stelde opnieuw het probleem kruid wordt bestreden. Er wordt onkruid-bestrijdingsmiddelen aan dus aan gewerkt aldus de brief de orde. Naar aanleiding van van de heer v.d. Harst. De brief vragen uit de hoek van de P.v.d.A vorig jaar november is een rapport verschenen van de meldt verder dat de fractie be grip heeft voor het feit dat op korte termijn niet overgescha- dienst gemeentewerken, waarin keld kan worden op mechanisch een kosten vergelijking wordt onkruid bestrijden, maar vindt gemaakt tussen mechanische en wel dat eventueel vooruitlopend chemische bestrijding van on kruid in plantsoenen. Tevens is het de bedoelihg dat de com missie gemeentewerken binnen kort een kijkje gaat nemen in enkele gemeenten, waar volgens hierop alvast in mindere mate (halveren) van deze middelen gebruik dient te worden ge maakt. Waar deze middelen wel worden gebruikt dient de ge meenschap op de hoogte worden 8.45-9.00 uur: Muzikale rondgang Holtense Muziek vereniging Finish Smidsbelt. 9.00-9.30 uur: Etalagewedstrijd in de Dorps straat/Oranjestraat. Een leuke wedstrijd voor de kleuters en de leerlingen van de lagere scholen. 9.30-12.00 uur: Ti-ka-spo-spe-toemooi voor tieners in „Kalfstermansweide". Leeftijd: 12 t.m. 16 jaar. Een dubbel-dol-dwaas programma met o.a. hobbelfiets, geblinddoekt elkaar yoghurt voeren etc. etc. Toegang gratis. 11.00-12.30 uur: Poppenkastvoorstelling in het gym nastieklokaal aan de Vrijheidslaan. Toegang gratis voor de jeugd van plm. 4 t.m. plm. 7 jaar. 11.00-12.30 uur: Spelprogramma in sporthal ,,'t Mos sink" voor teams uit de klassen 3 t.m. 6 van alle lagere scholten. Toegang gratis. 13.00-17.00 uur: Nationale Kampioenscross „Zijspan nen" op de Zuurberg. Org. M.A.C. „De Hol- terberg". gesteld wanneer en met welke middelen er wordt gespoten. Verder moeten de bewoners worden geïnformeerd over de gevaren die er aan verbonden zijn, in verband met kinderen, huisdieren en gebruik van plan ten als voedsel (bijvoorbeeld ro- zebottels). In zijn antwoord stelde B W dat men middels informatie in Holtens Nieuws blad aan zal kondigen in welke periode er rekening mee moét worden gehouden, dat chemi sche bestrijdingsmiddelen zullen worden toegepast. Zoveel moge lijk zal daarbij worden aangege ven, waar en om welke midde len het gaat. De vraag van de heer v.d. Harst, zo staat in het antwoord, lijkt ons zeer redelijk, maar zou praktisch gezien niet volledig kunnen worden ingewil ligd. Het spuiten met bestrij dingsmiddelen is sterk afhanke lijk van het weer, waardoor het niet altijd vooraf exact te bepa len is wanneer er wordt gespo ten. De heer v.d. Harst ging ge zien de huidige situatie akkoord met het antwoord van de ge meente. Wel vond hij op korte termijn een discussie ten aam zien van chemische bestrijdings- problemen noodzakelijk. WORDT AANGEPAST De P.v.d.A. was in principe tegen het voorstel van aanpas sing spoorwegovergang Dikkes- teensweg. Volgens het voorstel zou het lengteprofiel gevaar kunnen opleveren voor „diepla- ders". In verband hiermee heeft de NS verzocht het lengteprofiel te verbeteren. Moeliker en ook v.d. Harst zagen het probleem niet direct zitten. „Het gemak waarmee NS zijn problemen overhevelt naar gemeenten lijkt met niet zo fijngevoelig", aldus Moeliker. De VVD was verdeeld de heer Spijker gaf de heer Moe liker gelijk en stelde eveneens dat de NS in deze verdomd ge makkelijk handelt. Robers zag het anders en vond dat in eer ste instantie Gemeentewerken maar moest bepalen hoe groot de urgentie is en niet de finan ciële commissies. Voorzitter de heer van Rappard stelde dat het zeker niet om een verplichting ging maar meer een zaak van: of nu voor een relatief klein be drag (3000 gulden) de spoorweg tot een kwalitatief goede over gang te maken of in een later stadium voor meer geld toch voor het blok gezet te worden. Men ging akkoord. De raad ging akkoord met het beschikbaar stellen van 13.000 gulden ten gunste van de ruiter sport (beide verenigingen) voor een eenvoudig onderkomen met toiletten op het terrein voor de ruitersport. Een hartewens gaat hiermee in vervulling. Punt van discussie leek niet zozeer het aanbrengen van slijtlagen op de volgende gemeentewegen; Bren- 15.00-16.30 uur: Koninginnefeest voor ouderen in derweg, Fiisweg plus zijtak, Maatmansweg, Mane- Gevarieerd program sporthal ,,'t Mossink1 ma. Toegang gratis. 17.30-20.00 uur: Volksspelen op „Kalfstermansweide". De beste 8 teams plaatsen zich voor de fi naleronde op woensdag 5 mei van 18.00- 20.00 uur in „Kalfstermansweide" 20.30-24.00 uur: Groot Oranjebal in de aula van de Scholengemeenschap met muzikale mede werking van „Dixieland Limited Orchestra". Vrij entree. Organisatie: Stichting viering Nationale Feestdagen Holten Gemeentebelangen zag een vinger toegestoken en prefereerde de Bk B TV» l - ^ele hand door op te merk™ dat er dan meer wegen zijn die i\J I S^M-i^CStlP^nniflCS \fflfl #^uervoor in aanmerking komen. „Denk aan de Oude Stationsweg", W V uwe stelde v.d. Brink-Moeliker (Pv.cLA): „We moeten het onderhoud vari wegen niet steeds uitstellen, maar doorgaan met verharding. Ver- breding van wegen kan aan de orde worden gesteld aan de hand van het beleid van wegen. Wethouder Stegeman zag het probleem van de heer Westerik wel zitten, maar het wachten was volgens hem op het beruchte schip met geld. Ook de Oude Stationsweg betitelde hij als zeer slecht. „Financieel kan het gewoon niet" Westerik vroeg de wethouder ten slotte veel aandacht te geven aan de bermen. De heer Stegeman opperde echter dat de bermen wel degelijk de nodige aandacht krijgen en dat onderhoud regelmatig gebeurt. „Een moeilijke zaak, want met regen worden de bermen weer vrij snel platgereden", aldus wethouder Stegeman. Westerik gaf er uiteindelijk de voorkeur aan de Maneschijnsweg even van gediend. AIS het lijstje van opnieuw te verharden wegen te schrappen en in het Koninklijke kader van het beleid van wegen alsnog tot een verbreding te kun- De plechtigheid vond plaats op luchtmacht voor de provincies nen komen. De "WD vond dat eerst maar eens de nog bestaande vrijdag 23 april 1982 om 12.30 Overijssel en Gelderland heeft zandwegen verhard zouden moeten worden alvorens aan verbreden De Nationaal Territoriaal Commandant, generaal-majoor C.E. Cohen heeft de dertiende NTC-legpenning uitgereikt aan de plaatsvervangend Provin ciaal Militair commandant hij heeft een grote bijdrage gele verd aan de civiel-militaire samenwerking binnen de pro vincie Overijssel. Hierdoor heeft luitenant-kolonel Holdijk het Nationaal Territo- Overijssel, tevens liaison-officier riaal Commando op een uitste- Koninklijke luitenant-kolonel Luchtmacht, J.J. Holdijk. kende wijze liaison-officier uur op de appèlplaats van de Westenbergkazerne te haar. hij zich in het bijzonder inge- van een aantal wegen te denken. Schalk- spannen om de kwaliteit van de \m m samenwerking tussen de Konin- Luitenant-kolonel Holdijk mocht klijke land- en luchtmacht in de de legpenning in ontvangst ne- genoemde provincies op een men om de volgende redenen: hoewel hij afkomstig is uit een wel zeer gespecialiseerde sec tor binnen de Koninklijke luchtmacht (verkeersleider), hoog niveau te brengen. Overste Holdijk gaat per 1 mei 1982 met functioneel leeftijd sontslag, na zijn huidige functie heeft hij zich met grote voort- drie jaar bekleed te hebben, varendheid in zijn functie bij Vanaf 1 juni 1982 neemt het PMC-Overijssel ingewerkt, hij heeft met grote inzet zowel de Provinciaal Militair Com- luitenant-kolonel C.C. de Smidt de functie van plaatsvervangend Provinciaal Militair Comman- mandant, Luiténant>kolonel dant over. J.F. Speiring, vervangen, de De NTC-legpenning is ingesteld werkzaamheden in de Staf ge- op 1 januari 1978 om diegenen coördineerd als aan zijn func- te eren, die hun functie bij het tie gestalte gegeven. NTC op bijzonder goede wijze hij heeft de werkzaamheden die hebben verricht, danwel een uit- verbonden zijn aan de voorbe- zonderlijke prestatie hebben ge- reiding van het militair gezag lèverd of als blijk van erkente- met enthousiasme en vasthou- fijkheid voor het NTC bewezen diensten. dendheid afgerond. Op dinsdag 4 mei worden in Markelo de verzetstrijders uit Overijssel herdacht. Programma: plm. 18.45 uur: Samenkomst bij het verzetsmonument op de Markeloseberg 19.00 uur: Signaal „Geef acht" Twee minuten stilte 19.03 uur: Kranslegging. „Last Post" door hoornblazer van de Markelose Fanfare. Défilé langs het monument met bloemlegging Daarna samenkomst in de „Kop'ren Smorre" onder het ge not van een kopje koffie, aange boden door het gemeentebestuur van Markelo Gevonden: bruine ronde porte monnee, inh. plm. f5.- en elas tiekjes; zilveren armband „Wen- SPOORWEGOVERGANG dy", geb. 30 mrt. '78; Digitaal horloge met zwarte band; Fietss- leuteltjes; wieldop Toyota; bb. van f 10.-; rode nylonwant; een b.b. van f5.- en f10.- (in elkaar gebouwen); blauwe schoen; twee vingerhandschoenen, skai, grijs/zwart. Verloren: gouden armband, naamplaatje „Margreet"; blauw jack met wit ruitje; gouden bro che (twee staafjes); gymschoen blauwachtig, witte strepen, „Adidag" 6; Duitse staander, 8 jaar, reu, bruin/wit; krantentas „Deventer Dagblad"; leren hon- denriem met halsband; zwarte knipportemonnee met 18 b.b. van f100.- en kleingeld; rond jongenshorloge met zwarte gladde polsband; witte, linnen tas met gymspullen; zwarte kat; bossleutels (plm. 5 sleutels); bruine leren handtas inh. auto papieren/paspoort/portemonnee e.d.); zonnebril met doublé rand; twee blauw schoenen m. 42; donkerbruine portemonnee inh. plm. f125.- eurocheque en bank- pasje; kleine donkerbruine por temonnee met rits, inh. f45.- en treinkaartje. De schrijfavonden, welke de Werkgroep Holten van Amnesty International tot nu toe telkens organiseerde trekken nauwelijks belangstelling meer. Toch acht zij dit werk voor de vele men sen in de wereld Van grote be tekenis. De vraag is daarom bij de werkgroep opgekomen of de verengingen in onze gemeente en met name de vrouwenver enigingen niet bereid zouden zijn tijdens hun bijeenkomsten, bijvoorbeeld in de pauze brie ven te schrijven voor de gevan genen. Materiaal en voordeel- brieven zouden dan door de werkgroep worden verstrekt. Mocht dit in het huidige sei zoen niet meer mogelijk zijn, dan zou er met het programma van komende vergaderseizoen vast rekening mee gehouden kunnen worden. Een aantal verenigingen is reeds aange schreven en heeft reeds positief gereageerd, andere verenigingen kunnen nog een verzoek ver wachten. De werkgroep heeft hiermede voorlopig haar koers verlegd. De afdeling Espelo van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen hield op maanda gavond 19 april haar laatste bij eenkomst van dit seizoen in het gebouw het Trefpunt. De pres. mevr. Tuitert opende de verga dering en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder mevr. G.H. Smit-Nooteboom uit Alme lo. Mevr. Smit was discussieleid ster bij de behandeling van het onderwerp „Kies jij, Kies ik, Kiezen wij voor verantwoorde lijkheid". De vragen werden via een puzzel gespeeld. Deze puzzel had als vragen. Wat gaat er door u heen? Wat kiest u? Wat zijn de gevolgen? Dit leverde dan ook een levendige discussie over diverse actuele onderwer pen op. Mevr. Smit besloot de avond met het voorlezen van een verhaal, waarna de Pres. Mevr. Tuitert haar hiervoor har telijk dankte, en allen wel thuis wenste. De organisaties van boeren en tuinders besloten overal in het land open land- en tuinbouwda gen te organiseren. Elk gebied 1 en elk bedryfstype zal hiervoor zijn eigen dag bepalen. Op 3 april noodde de tuinbouw in 23 gebieden tot een bezoek aan kassen en veilingen, terwijl op die dag in Friesland ook een akkerbouwroute en een veehou derijroute werden uitgezet. Voor de provincie Overijssel geldt de eerst volgende opendag 19 juni. Op die dag zijn 100 bedrijven via 19 fietsroutes te bezichtigen. Alle takken van land- en tuin bouw doen mee. Voor meer in formatie: CBTB/W.E. van der Meulen 05200-18180, OLM/H Siemes 05200-1 22 47. Onder het motto „Vriendschap op het platteland" organiseren ULG, PJGU en de Bond van Plattelandsvrouwen op 19 juni een open dag. Behalve boerder- ijbezoek is er ook aandacht voor schaapscheren en rietdekken. schijnsweg, Beusebergerweg, de wegen in het villa terrein Look, Kriegersteeg, Oude Diepenveenseweg, Geskesdijk - vanaf de spoorwegovergang tot aan de Borkeldsweg - en de Wilhelminastraat. In totaal betreft dit ca. 55.900 m2 slijtlaag. Met uitzondering van de Maneschijnsweg. De heer Westerik (CDA) merkte op dat het zijn fractie tijdens een fietstochtje aldaar opgevallen was dat deze weg aan beide kanten zodanig zou zijn afgebrokkeld dat verbreding tot 4 meter geen overbodige luxe zou zijn. „De zijkanten zijn compleet stukgereden", aldus Westerik „Akkoord het kost extra geld, maar ik vraag me af of dat niet opweegt tegen de mijns inziens hoge onderhoudskosten". STICHTING „OVERIJSSELS VER2ETSMONU,1^ENT,, 1940 - 1945 1. BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. en A. Koetsier voor het gedeeltelijk vergroten van de woningen Schoutenstraat 29 en 31; - aan mevr. C. Verhaar voor het gedeeltelijk vergroten van de woning Borkeldsweg 9; - aan de heer J.L. Reinhard voor het gedeeltelijk vergroten van de woning Motieweg 21; - aan de heer J. van Wingerden voor het gedeeltelijk vergroten van de woning Markollenweg 3; - aan de heer H. van Beek voor de bouw van een duivenhok bij de woning Markepad 1; - aan de heer G.D. Müller voor het gedeeltelijk veranderen en vergroten van de woning Haarstraat 1a; - aan de heer J.G, Prins voor het vergroten van een mestkalverenstal bij het pand Helhuizerweg 16; 2. aan het Ned. Rode Kruis, afdeling Holten, vergunning verieend voor het houden van een collecte in de periode 24 mei t/m 5 juni. Het huisvuil van vrijdag 30 april wordt op maandag 3 mei opgehaald. De gemeentelijke diensten en bedrijven zullen met uitzondering van de vleeskeuringsdienst, op woensdag 5 mei a.s. gesloten zijn. De laatste tijd komt het herhaaldelijk voor, dat door particulieren een kleine hoeveelheid takken en/of tuinafval ter plaatse wordt verbrand. Teneinde te voorkomen dat de brandweer onnodig wordt gealarmeerd wordt de aandacht van belanghebbenden erop gevestigd, dat tijdig voor het ontsteken van een vuur hiervan mededeling moet worden gedaan aan: Kantoor gemeentewerken. Dorpsstraat 24b, telefoon 1471. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 3 mei 1982 tot 3 juni 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. G.H. Bosman, Beumersteeg 10 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest,, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 600 liter) 2. G.J. Klein Teeselink, Vonderschottenweg 14, te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 600 liter) 3. B.J. Stevens, Espelodijk 7 te Holten (tot een nieuwe, de gehele inrichting- rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie - omvattende vergunning). Betreft gedeelte ter noordzijde van de weg. 4. B.J. Stevens Espelodijk 7 te Holten (tot een nieuwe, de gehele inrichting, - rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van nest, annex opslag van dieselolie - omvattende vergunning). Betreft gedeelte ter oostzijde van de weg. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22, alhier. Van de hiervoren vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 3 juni 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvra gen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 27 mei 1982, met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Zaterdag 1 mei a.s. is er weer de maandelijkse uitzending van „Radio Diessenpias" vanuit de rekreatiezaal. Naast een optreden van twee leerlingen van de muziekschool t.w. Yvonne Hanenburg en Marian Ossebaard op de piano, komen Dr. Sijtsema en mevr. Langenbarg het één en ander vertellen over het Rode Kruis en het Welfarewerk. ©ok wordt de uitslag bekend gemaakt van de quiz naar aanleiding van de ekspositie van wylen dhr. Stukker. Het geheel wordt aan elkaar gepraat door Jeanette Droog en Everdien Spakman, de interviews doen Wil Vos en Janny Mondeel en de techniek is als vanouds in handen van Fred Droog.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5