Clubkampio enschap judo s.v. BATO 1 Goed spelend Blauw Wit laat punt aan Markvogels Resultaten Blauw Wit Resultaten s.v. Holten [3 LANDBOUWORGANISATIES OVERIJSSEL ORGANISEREN; OPENLUCHT MANIFESTATIE BOER-BRUG-BURGER NIEUW DIIBBELMUGE IJSSELBRIIG HOLTENS NIEUWSBLAD Toertochten Wielervereniging Holten 40, 80, 120 kilometer Holtens Kampioenschap Volleyhal 1982 „Truusbokaal" JAARVERGADERING H.S.V. ,DE RIETVOORN SENIOREN PJGO cross/oopcompetitie werd afgesloten SCHIETWEDSTRIJDEN 29 APRIL 1982- -PAG Op dramatische wijze heeft Blauw Wit afgelopen zaterdag tegen Markvogels één winstpunt aan de gastheren moeten laten. Na een snelle voorsprong verzuimden de Holtenaren de marge te vergro ten en in de blessuretijd zagen de Vogels via een strafschop kans om de stand gelijk te trekken. De met enige vrees tegemoet geziene strijd tegen de Markeloérs (thuis werd kansloos met 4-1 verloren) begon zeer voorspoedig. Blauw Wit nam meteen het initiatief en ondanks de straffe wind tégen werd meteen het Markvogelsdoel onder vuur genomen. In de 6e minuut hadden de Blauw Witten al succes. Een vrije trap van de deze middag op het middenveld spelende Henk Bo- ilink (zijn handblessure was genezen) bereikte het hoofd van de hoog opspringende Harry ten Woldhuis die de bal doorkopte naar Richard Beldman. Zijn schot belandde weliswaar op de lat, maar in de verwarring liep Ter Borg van de thuisclub de terugstui- tende bal in het eigen doel (1-0). Het bleef na deze treffer een gelijkopgaande strijd, waarin het met goede inzet spelende Blauw Wit voortdurend licht in de meerderheid bleef. Na een kwartier bereikte een goede pass van de weer overtuigend spelende Henri Stam de snelle Richard Beldman, maar de Markvogels-goalie redde uitlopend. Aan de andere kant kreeg de verder onopvallend spelende Buursink een goede kans, maar zijn kopbal verdween over het opnieuw met verve door Gerrit Paalman verdedigde doel. Door dat Paalman het werk onder de lat moest opknappen in verband met een knieblessure van Eddy van Dijk had trainer Scholten de A-junior Roland Ravenshorst als libero opgesteld. Voortreffe lijk gesteund door routenier Jan Pruntel, hij speelde zijn beste wedstrijd van dit seizoen, wist de jonge verdediger zijn taak tot volle tevredenheid uit te voeren. Spelend als zaterdag is hij zeker een belofte voor de toekomst. In de laatste tien minuten voor de pauze kreeg Blauw Wit nog enige goede kansen, maar de soms té hard ingrijpende Mark- vogelsdefensie wist erger te voorkomen. De tweede helft was het over wicht van de Holtenaren nog groter dan voor de rust. Legio kansen werden er gecreëerd, maar in de afwerking werd jammerlijk gefaald. De beste kansen waren voor Richard Bel dman (2x) en Jan Harbers, maar beiden zagen geen kans om de Vogelsdoelman te passeren. Dat lukte wel aan de andere kant, maar het doelpunt in de 25e minuut werd door de goed lei dende arbiter Vps terecht afge keurd, omdat er een overtreding tegen Gert Paalman aan vooraf was gegaan. Nadat in de 41e minuut Richard Beldman een kans voor open doel, na goed aangeven van de weer enorm hardwerkende Ten Wolthuis op onbegrijpelijke wijze had gemist kwam het slotoffensief van de thuisclub. De gasten moesten terug en in blessuretijd werd een hoge voorzet door André Schuppert met de hand beroerd binnen het strafschopgebied. Wijnands liet zich deze kans niet ontnemen en schoot de Vo gels naast de bezoekers (1-1). Stand ie klasse: Eversberg 18- 32; Daarle 18-21; M.V.V. '69 18- 19; Denekamp 18-19; Blauw Wit 18-18; Delden 18-18; Markvogels 18-18; BZSV 19-18; Vesos 19-18; P.S.V. 17-10; Boswinkel 18-8. De drie landbouworganisaties in Overijssel O.L.M., A.B.T.B. en C.B.T.B. organiseren voor de vierde maal een openlucht manifes tatie, die toeschouwers een kijkje gunt achter de agrarische schermen, van het moderne boerenbedrijf. Het geheel is in een speelse, wat gemakkelijke vorm, gegoten om zoveel mogelijk bij jong en oud aan te speken. Daarom ook is met opzet gekozen voor veel beestenspul. Koeien, kalfjes, varkens, biggen, kuikentjes, kippen, schapen, lammeren, bijen en paarden zullen op woensdag 5 mei in Deventer te zien zijn. Op de Brink, waar de landbouwmanifestatie gehouden wordt, is een verdeling gemaakt in straatjes, waar de vier sektoren van de landbouw worden uitgebeeld. De vier zijn: tuinbouw, melkveehouderij, ver edeling en akkerbouw. Het is vanzelfsprekend, dat in het melk veehouderijstraatje veefokkers prima stamboekvee laten zien, zo wel zwartbont als roodbont keurig gestald in moderne ligboxcn. De kinderen zullen gecharmeerd zijn van de kalfjes, die de veen- ouders meebrengen. De moderne apparatuur op de boerderij, zoals melkmachines en melkkoeltank ontbreken evenmin. Een natuur lijk zijn er volop zuivelprodukten. Van één ervan, de kaas, kan men op de manifestatie zien hoe ze wordt gemaakt. Het tuinbouwstraatje zal vooral de liefhebbers van groente en bloemen aantrekken. Tuinders en fruittelers tonen hier hoe ze dagelijks op hun bedrijf werken. Hiertoe wordt de Brink voor een gedeelte omgetoverd in een tuinbouw- en fruitbedrijf. Vrachtwa gens vol zwarte grond, speciale machines en honderden plantjes spelen in dit onderdeel van de manifestatie een rol. In dit geheel is ook plaats ingeruimd voor een presentatie van de veiling in Twello. Markvogels F2-Ho!ten F3 Zaterdagmorgen j.l. moesten Zaterdag 1 mei organiseert de Wielervereniging Holten weer een toertocht met afstanden van 40, 80 en 120 kilometer. Gestart wordt vanaf sporthal 't Mossink tussen 8 en 10.00 uur. Inschrijf kosten 2.50 gulden, inclusief een herinnering 7.50 gulden. Iedereen kan meedoen van jong tot oud. onze jongste pups het opnemen tegen Markvogels. Van de koude heeft F2 weinig last gehad, want er werd maar liefst 6x gescoord, terwijl Markvogels maar lx scoorde. Onbezorgd en nog zon der systeem wordt er nog door deze jongens gespeeld. Waar de bal is, zijn zij ook. Ga zo verder en succes in de volgende wed strijden met jullie leider Wessels. S.V.V.N. El-Holten El In een door El zeer slecht ge speelde wedstrijd werd voor de tweede keer dit seizoen verloren. Toch zijn deze nederlagen een beetje te wijten aan het niet ak- tief deelnemen aan het spel door vele spelers. Met meer in zet en aandacht moeten er be tere resultaten kunnen volgen jongens. Voor het publiek zal dit alles een grote trekpleister zijn. Even verderop kunnen ze in een kraam precies zien hoe men koude groenteschotels klaar maakt. Proeven hoort daar na tuurlijk ook bij. Even verderop zal een tuinbouwdeskundige uit leg geven over verschillende soorten nieuwe groenten. Hij vertelt van alles over ijsbergsla, broccoli, vleestomaten en ret tich. In de sektor tuinbouw ne men bloemen een belangrijke plaats in. Ze ontbreken dan ook niet in Deventer. Demonstraties bloemschikken, bloemenverkoop en veel informatie zijn hier de attrakties. „Knapen" van trekkers zullen te zien zijn in het akkerbouw- straatje. Machines van 150 paardekrachten en meer. In een stand wordt het verhaal van de fabrieksaardappel tot eindpro- dukt verteld. Voor velen zal het De stad Deventer staat woensdag 5 mei 1982 in het teken van de landbouw. De drie Provinciale Landbouwor ganisaties OLM, ABTB en CBTB houden op die datum de manifestatie „3B" (Boer- Brug-Burger). OLM, ABTB en CBTB willen hiermee een brug slaan tussen stad en platteland. Het evenement zal overdag op de Brink in Deventer worden gehouden van plm. tien uur tot vijf uur. Over de agrarische tak verede ling valt natuurlijk ook veel te tonen. Vooral levend spul. Een heuse beer, een zeug met big gen, één- en tweedagskuikens, eieren die op de vijfde mei uit komen, diverse kipperassen, enz. enz. Een spektakulair onderdeel van dit straatje wordt de barbecue, waarop koks vlees zullen rooste ren. Met de invulling van deze vier straatjes is de manifestatie nog niet kompleet. Er valt nog veel meer te zien. Schapen en lam meren, een spinster, een klom penmaker. een korvenvlechter, een kast met bijen, oude land bouwmachines, paarden en nog veel meer. Een bijzonderheid is ook een demonstratie-baan waar trekker-trek-machines hun kun nen tonen. Een hoogtepunt wordt ongetwij feld het optreden van kaasdra gers uit Alkmaar. Voor het De venter Waaggebouw laten zij ie der uur het optasten, het wegen en het vervoer van honderden Edammer kazen zien. Die kaasdragers lopen ook mee in een kleine optocht, die om negen uur aan de Singel start. Van daaraf gaat een stoet, met aan het hoofd een gigantische oude landbouw-stoommachine, door de binnenstad naar de Brink als inleiding op de ope ning van het evenement. Het startsein voor de land bouwmanifestatie wordt om half tien gegeven. Vanaf dat moment kan het publiek terecht bij de talloze attrakties, die - zo ver wachten de organisatoren - ze ker zullen aanslaan bij het pu bliek. een openbaring zijn wat er all- maal uit een aardappel gemaakt wordt. Datzelfde geldt ook voor suiker en granen, waarvan het nodige getoond en verteld wordt. Wat die granen betreft is te zien hoe met een molen meel gemalen wordt. Ook dit jaar zal er in de Holtense sporthal weer gestreden worden om de titel: Holtens Volleybal kampioen, die bekroond wordt met de traditioneel wordende „Truusbokaal". Aan dit toumooi kunnen mixed-teams, bestaan de uit (ex-)Holtenaren meedoen, waarbij maximaal vier kompetitiespelers per team mogen uitkomen. Reeds tweemaal achtereen is de titel onder hevige spanning ver overd door de heren Mintonette en het lijdt geen twijfel dat ook dit jaar weer een zware strijd zal losbarsten. Het toumooi zal op Vrijdag 14 mei as. in 't Mos sink gespeeld worden; de aan vang is om 19.00 uur. Rond 23.30 zal de uitreiking van de Truusbokaal plaatsvinden. Het belooft weer een prima volleyba lavond te worden, waarbij toe schouwers natuurlijk van harte welkom zijn. De inschrijving per team be draagt f20.-; opgave kan gebeu ren bij K. Jol, Beuseberger- weg 13, tel. 26 95. Blauw Wit Cl-Hulsense Boys Cl Cl dat op 17 april de uitwed strijd van de boys met 2-3 won pakte ook in de thuiswedstrijd de beide puntjes (3-2). Met de straffe wind in de mg kwam de thuisclub met rust op 2-1 door twee prima goals van Edwin en 1 van Jan S. Dé 'boys moesten het in de eer- i ste helft hebben van counters waaruit ze een keer scoorden, (rust 3-1). In de 2e helft deed Blauw Wit het piano aan, op z'n boerenflui- tjes. De jarige Gerwin demon streerde mooie staaltjes voetbal maar in doelpunten resulteerde dat niet. De Blauw Witters knalden meer dan eens tegen paal en lat of schoten net naast. Een minuut voor tijd kwamen de gasten nog terug, 't Was een presentje van gelegenheidsdoel man Jan N. die, voor dat hij uittrapte, de bal te ver voor zich uitrolden. Een attente boy was er toen als de kippen bij om de bal in te schieten en de eindstand op 3-2 te bepalen. Hector C5-Blauw Wit C2 Boordevol strijdlust trok Blauw Wit C2 naar Goor waar al gauw bleek dat winnen van Hector geen problemen zou opleveren. Rust 1-4. In de 2e helft kwam Hector nog terug tot 2-4 maar kwam er verder niet meer aan te pas. Eindstand 2-7. Goed zo jongens! Houën zo! Holten Fl-Enter Vooruit F1 In de eerste helft van deze wed strijd wist het wat sterkere Hol ten helaas niet te scoren. Enter Vooruit wist dit echter wel te doen, door via een afzwaaier Herbert te verschalken. Holten probeerde nog wel van alles, maar het lukte niet, zodat de eindstand 0-1 werd. Van de plm. 740 leden die de Hengelsportvereniging „De Rie thoorn" telt waren er op de in café-rest. „De Poppe" gehouden jaarvergadering slechts 19 op komen dagen en dat noemde voorzitter H. Kers in z'n ope ningswoord zeer teleurstellend. De voorzitter deelde verder mede dat het met de visstand in het „Catsmeer" in' de Beuse- berg vermoedelijk nog wel zal meevallen want hij zelf en en kele leden zagen in de voor jaarszon nog tal van vissen „springen". Er zal om de plas een nieuwe afrastering (plm. 3 Afgelopen zaterdag werd in Markelo de laatste wedstrijd gelopen voor de PJGO crossloopcompetitie 1982. Deze competitie, die voor de tiende keer werd georganiseerd, omvat een serie van 6 cross lopen (Bathmen, Enschede, Almelo, Delden, Diepenheim en Marke lo), waarvan de 4 beste klasseringen meetellen voor de eindrang schikking. Op de 5 kilometer was voor de Holtense atletiekvereniging de jeugd vertegenwoordigd in de personen van Jeroen van de Ree, Gerwin Leppink, Wim Klein Baiting en Hendri Markvoort. Deze konden nog niet in de voorste gelederen meestrijden, maar ze hebben nog de tijd om zich verder te ontwikkelen. Vooral van de eerste twee mag wat dat betreft in de toekomst het één en ander verwacht worden. Op de 10 kilometer werd op nieuw een Holtenaar kampioen. Na de overwinning van Meindert Koopman vorig jaar, werd nu Egbert Veneklaas winnaar. Hij blonk vooral uit in het zware crosswerk, dat hem op het lijf geschreven lijkt. In de laatste wedstrijd slaagde hij er zelfs in om de incidenteel meelopende, en als talent bekendstaande, Gerrit Voortman uit Rijssen te verslaan. Op de tweede plaats eindigde (niet in Holten woon achtig maar daar wel zeer be kend) Freek Beekman, bij wie de stemming voor de wedstrijd omgekeerd evenredig is met de prestatie tijdens de wedstrijd. Als zeven eindigde hier Bertus Stevens, die in tegenstelling tot Egbert een ontzettende hekel heeft aan bulten in het par cours. In alle tevredenheid liep Horst Louwes op deze afstand ook z'n kilometers. Meedoen is minstens net zo belangrijk als winnen. Dit geldt ook voor alle andere Holtenaren, die niet in dit verhaal zijn opgenomen (geen lid van onze atletiekver eniging). Op de 20 kilometer (de kilome tervreters) werden we vertegen woordigd door Gerard Beltman, Ap Koetsier en Dinant Mark voort, die helaas vroegtijdig af moest haken. Gerard is er waar schijnlijk net in geslaagd om zijn doel (een plaats bij de eer ste tien) te bereiken, en kan dus terugzien op een geslaagde competitie hoewel ook hij geen echte crosser is. Appie tenslotte, de man die ontzettend veel wedstrijdkilometers verslindt, eindigde als een goede midden moter. De senioren van de s.v. Holten hebben een slecht weekend ach ter de rug. Slechts 2 van de 10 competitiewedstrijden werden in winst omgezet. Daventria 1-Holten 1 2-0. GFG 3-Holten 2 0-0. Holten 3-GFC 2 1-1. Holten le verde een uitstekende prestatie door GFC 2 voorlopig nog van het kampioenschap af te hou den. Het gelijke spel was voor de Goorse mannen niet vol doende om hun talrijk meege komen supporters in jubelstem ming te brengen. Holten 4-Almelo 3 1-1. Voor de thuisclub stond er in deze wed strijd veel op het spel. De pun- tendeling was allerminst bevre digend, omdat de rode lantaarn nog steeds in hun bezit blijft met nog 1 wedstrijd te spelen. Sportlust 2-Holten 5 3-0. Voor Holten 5 is het seizoen qua prestatie reeds geëindigd. En als keeper Gerrit Soer niet in zo'n goede vorm was geweest was de uitslag wellicht nog veel be schamender geweest. RKSV 2-Holten 6 6-4. In deze meer spannende dan fraaie wed strijd waren 10 doelpunten te verdelen. De Rijssenaren namen revanche op de nederlaag eerder deze competitie opgelopen. Holten 7-De Zweef 5 3-1. Reeds vorige week woensdag behaalde het zevende een zeer nuttige zege in de strijd de dreigende degradatie te ontlopen. Wordt er a.s. zondag thuis ook nog eens van SOS gewonnen dan is klas- sebehoud verzekerd. Almelo 6-Holten 8 3-1. Holten kon de stand alleszins dragelijk houden tegen een beter Almelo. Van de laatste 2 thuiswedstrij den mogen we zeker 3 punten verwachten. Holten 9-SOS 5 0-0. Omhoog 7-Holten 9 0-5. Holten kwam af gelopen week 2x binnen de lij nen. Met 3 winstpunten maakt de ploeg weer een flinke stap opwaart-s. Holten 10-Wierden 6 1-11. Holten was een wel wat al te gewillig slachtoffer van de Wierden- veteranen. Met de grootste seizoen-nederlaag komt dit elftal weer op een bescheiden plaats op de ranglijst. De rood-zwarten toonden weinig inzet, terwijl Wierden juist liet blijken alle be lang bij een overwinning te hebben om zodoende nog eens kans op het kampioenschap te behouden. RV 4-Holten 11 0-1. Holten 11 beëindigde de competitie met een goede wedstrijd tegen RV. Door de 1-0 winst is de vierde plaats voorgoed in bezit. Wie had daar aan het begin van het seizoen op gerekend? meter vanaf de waterkant) worden geplaatst zodat het jongvee niet meer kan „pootje baden". Na het openingswoord bracht secr. Jan ten Zijthoff het jaar verslag uit en werd door pen ningmeester E. Elzink gerappor teerd over de financiën. De fi nanciële positie van de club is gunstig en over 1981 steeg het banksaldo mede door een forse stijging van het ledental. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren Tigelaar (Ryssen) en G. Slotman had boeken en bescheiden in orde bevonden. De kascontrole etc. zal wat betreft 1982 plaats heb ben door de heren Slotman en H. Achterkamp. Als bestuursle den werden herkozen de heren B. Groot Obbink en J.A.G. Ool- bekkink. De heer Derk Haan, die wegens drukke werkzaamhe den aftrad als bestuurslid, werd voor het vele en belangrijke werk gedurende 7 jaar voor de vereniging gedaan hartelijk dank gezegd. Hem werd een cadeau bon aangeboden. Na gehouden rondvraag wenste voorzitter Kers allen wel thuis en een goed visseizoen Zondag 25 april In de derde klasse C zorgde Holten 1 voor een geweldige verrassing door Arnhem te kloppen. Het was een felle en spectaculaire wedstrijd en een zeer bevredigende eindstand (1- 0) voor het talrijke publiek. Uitslagen: Jongens A-P.W. A 4-1; Jongens B-D.K.S. B3 11-1; Goor B2-Meisjes B 1-7; Holten 1-Amhem 1 1-0; Nijverdal 2-Holten 2 1-1; Holten vet.-Bully vet, 3-4. Wedstrijdprogramma Zaterdag 1 mei Meisjes B-Goor B2 aanvang 11.00 uur schr. D. Laurijssens/M. Hanewinkel. Promotiewedstrijden Zaterdag 1 mei: Meisjes A-Hardenberg A aanvang 13.00 uur, gespeeld te Nijverdal Vrijdag 7 mei: Meisjes B-Lochem B aanvang 18.30 uur, gespeeld te Raalte. Op vrijdag 23 april j.l. hield de afdeling JUDO van de S.V. Bato onderlinge wedstrijden om het kampioen schap 1982. Er werd door de jongste en de wat ou dere judoka's flink strijd geleverd om de zo begeerde titels. De Indeling van de poules gebeurde naar leef tijd en gewicht. De wedstrijden stonden onder leiding van 'de judoleraar de heer Wijnholds en werden in een vlot tempo afgewerkt. De uitslagen waren als volgt: Vrijdag 7 mei vindt in aanwe- de burgemeesters van Deventer zigheid van ZKH Prins Be- en Apeldoorn, de officiële ope- mhard, President Directeur Drs. ningsrit plaats, op de nieuwe L.F. Ploeger en onder meer de dubbelsporige IJsselbrug. Zater- commissarissen van de provin- dag 8 mei zullen er tussen De- cies Gelderland en Overijssel en venter en Apeldoorn stoomritten ramfmnnTmnriymi mi hiiwii worden gereden. Vertrektijden uit Deventer: 10.33, 12.00, 13.30, groep 1: 6/7 jarigen 1. Michel Kappert; 2. Gerrie van Lies; 3. Dieter Heineman. Groep 2: 7/9 jarigen 1. Peter Blijleven; 2. Egbert Rietberg; 3. Ronnie Kappert. Groep 3: 7/9 jarigen 1. Pim Beukenkamp; 2. Carolien Tro- mop; 3. Paul Reinhard. Groep 4: 9/11 jarigen 1. Eddy Kruk; 2. Henk Jan Beltman; 3. Gerben Reilink. Groep 5: 11 jaar en ouder 1. Marco Pieck; 2. Lydia ten Dam; 3. Henri Aanstoot. Groep 6: 11 jaar en ouder 1. Erik Vincent; 2. Paul Baerends; 3. M. van Lies. Groep 7: 11 jaar en ouder 1. Zwennie Vincent; 2. Erik Bog aard, Henk Pieffers en Tijnco Pieck; 3. Henk Jan Torn Broers. De afdeling Judo van S.V. Bato houdt de trainingstijden op vrijdagmiddag vanaf 16.30 uur in de gymzaal aan de Vrijheids laan. 15.00 en 16.30. Er zijn alleen re tourbiljetten verkrijgbaar en deze kosten 7 gulden. Ter gele genheid van de ingebruikname van de spoorbrug en ter herden king van het feit dat 500 jaar geleden de eerste oeververbinding over de IJssel werd gelegd wor den van donderdag 29 april tot en met zaterdag 8 mei de Brug feesten in Deventer georgani seerd. Bij de in zaal „Vosman" door de S.V. „De Eendracht" gehouden wedstrijden waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer klasse A: 1. G. Koopman 175 p. 2. G.A. Haver slag 165 p.; 3. G.H. Paalman 163 p.; 4. D.J. Nijendijk 160 p.; 5. H.J. Nekkers 154 p.; 6. G.J. Schuppert 150 p. Klasse B: H. Mulder 167 p.; 2. Dick Jansen 155 p.; 3. E.J. Grootentraast 151 p.; 4. B.J. Op laat 142 p. Klasse C: 1. Bert Paalman 157 p.; 2. W. Paalman 156 p.; 3: H. Vincent 143 p.; 4. G.J. Sluiter 136 p. Klasse D: 1. J. ten Wolthuis 2. J.A. Aanstoot 133 p.; 3. G.J. van Aefst 120 p.; 4. E. Tromp 102 p.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 11