Resultaten Blauw Wit :lc Programma Radio Oost JUNIOREN GEZINSVERZORGING VOERT AKTIE TEGEN BEZUINIGINGEN 1 HOLTENS NIEUWSBLAD I IkunsTnier] Blauw Wit D1-Holten Dl Blauw Wit Dl, dat de laatste weken veel beter gaat voetbal len heeft tegen plaats- genoot Holten Dl de volle winst ge pakt. De rood-zwarten starten beter en kwamen na 5 minuten verdiend op 1-0. Blauw Wit kreeg hierna wat meer vat op het spel en bepaalde de rust stand op 1-1. In de tweede helft, was Blauw Wit de betere ploeg en Holten mocht van geluk spreken dat maar nipt met 2-1 werd verloren. Blauw Wit D3-SWN D5 Blauw Wit D3 won verdiend met 3-0 van SWN D5, maar kwam erg moeilijk tot scoren. Kansen waren er vele maar het was een probleem om de juiste richting Blauw Wit Fl-Holten Fl In deze wedstrijd werd door beide ploegen aanvallend ge speeld. Blauw Wit „maakte" in de eerste tien minuten het spel maar Holten kwam, nadat Re- mon voor Blauw Wit de score had geopend, uit een vrije trap langzij. In de tweede helft waren de partijen volledig aan elkaar gewaagd en de 2-2 eindstand was juist. te vinden. Rust: 1-0. In de 2e helft werd het tempo opgevoerd en er werd veel op doel gescho ten maar de keeper, paal en lat stonden een grote zege in de weg. Het bleef by 3-0. Blauw Wit speelde zonder haar vaste doelman Oedze Blok die in het ziekenhuis verblijft. Oedze van harte beterschap! Hulsense Boys Cl-Blauw Wit Cl Tegen rode lantaarndrager heeft Blauw Wit het niet gemakkeiyk gehad. Wel kwamen ze al na 5 minuten door Edwin op 1-0 maar de vreugde was van korte duur want door een blunder van doelman Jan kwamen de boys geiyk en die stand bleef tot 10 minuten voor rust toen Hans S. van plm. 20 meter een hard schot loste waarby de bal via een boys speler in het doel ver dween (1-2). Na de rust weer een aanvallend Blauw Wit en een op de counter spelende tegenstan der. Gelukkig had Ronnie goed door hoe hy de buitenspel Holten b3-RKSV b2 2-2. 3 Weken geleden stond Holten b3 nog troosteloos onderaan maar inmiddels heeft men 6 punten vergaard en met nog enkele puntjes moet dit genoeg zijn om de degradatie af te wenden. De doelpunten van Holter-zijde waren van Bert Blauw. Enter cl-Holten cl 0-2. Holten zette de opgaande lijn van de laatste weken voort door een verdiende overwinning op de Enterse rood-witten. Voor de jongens van „Eg en Kaatje" ligt een derde plaats in het ver- sèhiet. Holten C2-RKSV cl 9-0. Holten heeft zich goed hersteld van de nederlaag tegen kam pioensconcurrent SOS cl. Want qp het hoofdveld waren de top schutters Jan Meilink en Arjan Krijgsman met elk 3 keer. Holten c3-Enter V. c3 5-0. C3 heeft goed overwinterd want cle ploeg van Gerrit en Toon scoort er ernstig op los respec tievelijk 3-0, 8-0, 11-0 en zater- ig j.l. 5-0 waaronder 2 goals van Martens en Jongman. I Beto al-Holten al 0-2. Holten al heeft inmiddels een slechtere periode achter de rug, getuige de drie achtereenvol gende overwinningen, waaronder tweemaal tegen Deto respectie velijk 1-0 en 2-0. Met deze uit slag heeft men nog uitzicht op de derde plaats. Holten a2~Blauw Wit a2 8-1. Holten a2 won de derby ver diend met 3-1. Was het de vo rige keer nog de wedstrijd van de gemiste kansen, deze keer benutte de koelbloedig. Rood-Zwarten ze Holten bl-KOSC bl 2-1. Holten bl dat verzwakt aantrad door blessures en ziekte won moeizaam van het laag geno teerde KOSC. Rob Somer zorgde voor de overwinning zo dat de „periodetdtel" (13 uit 7) niet in gevaar kwam. Excelsior b3-Holten b2 2-0. Het wisselvallige b2 heeft niet voor een verrassing kunnen zor gen omdat de geboden kansen niet werden benut. De doelpun ten werden geiyk verdeeld over beide helften. Holten El-Sp. Rijssen El Waar in Rijssen nog zeer ge makkelijk werd gewonnen met 1-3, was deze wedstrijd het tegenovergestelde. Volkomen verdiend werd met 0-3 verloren. Opvallend was wel, dat Sp. Rijssen een totaal ander elftal had. Toch was deze nederlaag volkomen verdiend. Volgende week beter jongens. moest „zetten" waarin de boys enkele malen intrapten. Halver wege de 2e helft zorgde Hans S voor 3-1 maar binnen een mi nuut kwamen de boys terug tot 3-2 door geklungel in de Blauw Wit verdediging. De boys zetten toen alles op alles om geiyk te komen maar Blauw Wit gaf geen krimp. Al met al een spor tieve wedstryd onder goede lei ding waaraan het talrijke pu bliek veel plezier beleefde. Blauw Wit C2-Markvogels Cl In een matig gespeelde wedstrijd heeft Blauw Wit de beide pun tjes thuis gehouden. Rust: 2-0. Na rust kwamen de gasten nog terug tot 2-1 maar hierna wer den ze door Blauw Wit wegges peeld. Eindstand: 6-1. Cl heeft thans 17 punten behaald uit 11 wedstrijden. Een goed resultaat! KNIPTIP Kikvorsperspectief...1^ dat is een foto, geno men van een heel laag standpunt. Je krijgt er vaak verrassen de effecten door. Blauw Wit F1-Holten F1 In een zeer spannende wedstrijd hebben de elftallen de punten gedeeld. Blauw Wit nam in de eerste helft een voorsprong door een geweldige aktie van de aan voerder. Door deze achterstand nam Holten wel het intiatief over. Daardoor ontstonden er vele doelrijpe kansen. Uit een vrije trap kon Remco dan ook de gelijkmaker scoren. In de tweede helft wederom het zelfde beeld. Holten de betere ploeg maar door weer een solo van de aanvoerder kon Blauw Wit op nieuw een voorsprong nemen. Toch zag Erik van Beek pal voor tyd kans om de verdiende gelijkmaker te scoren. 10.000 arbeidsplaatsen verloren zullen gaan en 20.000 hulpverle ningen niet meer verricht kun nen worden. Enerzyds omdat verdere bezuiniging via alpha- hulp niet meer mogeiyk zal zyn, anderzyds omdat ook de wacht geldregelingen door de instellin gen gefinancierd moeten worden. De Centrale Raad voor Gezins verzorging ïs bet landelijk advies- en service-orgaan voor 243 instellingen voor gezinsver zorging waar jaarlijks door 85.000 helpenden en verzorgen den bijna 50 miljoen uren hulp aan ca. 200.000 gezinnen en/of alleenstaanden wordt geboden. Het bestuur van de Centrale Raad voor Gezinsverzorging (de landeiyke organisatie voor de gezinsverzorging) heeft dan ook besloten op 26 april a.s. om 14.00 uur een landeiyke manifes tatie in de Houtrusthallen te Den Haag te organiseren waar mede zy haar zorg en haar pro test over de komende ontwikke lingen naar voren wil brengen. Voor die tyd zal er op allerlei andere manieren aandacht aan de gezinsverzorging worden ge geven o.a. door plaatseiyke en/of Binnen de gezinsverzorging zul len nog dit jaar ruim 10.000 medewerkers door gedwongen ontslagen moeten verdwijnen. Dit heeft de Centrale Raad voor Gezinsverzorging berekend op basis van een notitie die Staatssekretaris de Boer van CRM aan de Tweede Kamer heeft gezonden. Uit deze notitie waarover op 28 april door de Kamer zal worden gesproken biykt dat de begro- tingsoverschryding van 1981 van f35 miljoen nog een doorwer king in 1982 zal hebben van f45 miljoen. Volgens CRM leiden de cyfers in de notitie tot een ver lies van 4.500 arbeidsplaatsen en het beëindigen van 15.000 hulp verleningen, maar de Centrale Raad heeft becyferd dat ruim donderdag 22 april 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. Knelpunten in de regio. Vrijdag 23 april 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, re gionaal weerbericht. ,Met Radio Oost het weekend in', een pro gramma waarin o.m. uitgaantips en de film- en t.v.-rubriek. Zaterdag 24 april 1982 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. Het sportprogramma van Radio Oost. Zondag 25 april 1982: 11.00-12.00 uur: ANP. Het ver- zoekplatenprogramma van radio Oost, waarin o.m. agenda en evt. korte sportnabeschouwin- gen. 18.00-19.00 uur: ANP. Het pro gramma van Radio Oost. Maandag 26 april 1982: 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerbericht en de groente- en fruitprijzen door Jan Rietveld. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. Het Boerenprogramma waarin o.m. het boerenweerbe- richt en de tips voor de rund veehouderij, daarna de consu mentenrubriek op de koop toe. Dinsdag 27 april 1982: 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda. Het programma .mensen maken nieuws/muziek'. Woensdag 28 april 1982: 12.0- 0-12.30 uur; ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerbericht. Het programma .Midweek'. VONDELSTRAAT 164 - AMSTERDAM voor Jong Oranje of een ander vertegenwoordigd elftal zal er zaterdag weer staan. De vorm is stijgende, zoals hij zelf zegt. Tot juni volgend jaar zal hij zeker onder contract staan bij de De venter Eagles. Daarna zit het er dik in dat de dan pas 25 jaar oude Wim Woudsma bij een an dere club gaat voetballen. „Ik vind Go Ahead prachtig daar gaat het niet om, maar na acht jaar wil ik dan ook wel eens wat anders. Op iedere serieus contact wordt ingegaan, of het hier is of in het buitenland! Daarom moet ik gewoon goed presenteren, iedere wedstrijd weer. Wim Woudsma, de aanval lende middenvelder, spelend op bijna alle plaatsen bij Go Ahead, zal zaterdag tegen het roemruchte Ajax zijn huid zo duur mogelijk verkopen, zonder dat Johan Cruyff bang hoeft te zijn door hem uit de wedstrijd te worden geschopt. Als ik dat nodig heb, stop ik onmiddellijk! AGRARISCHE FILM- EN DISCUSSIE-AVONI) Woensdag 7 april hielden de O.L.M. afd. Holten en de Platte- landsvr. afd. Espelo, Holten, en Dijkerhoek een agrarische film en discussieavond in restaurant „Het Bonte Paard". De avond werd geopend door de 2de voorzitter van de O.L.M. de heer G. Blankena, die allen welkom heette en speciaal enkele dames van de boerinnengroep van de Landbouw Hogeschool uit Wageningen die deze avond verzorgden. De boerinnengroep is opgericht als tegenhanger van de boeren groep die werkt sinds 1971, en waarin alleen de mannen naar voren komen. Deze boerinnen groep wil niet alleen de mooie maar ook de minder mooie kan ten van het „boerin zyn" naar voren brengen. De film die werd gedraaid „Als je met een boer trouwt" leende zich hier prima voor en bracht dan ook de dis cussie goed op gang. Aan het slot van deze goed bezochte avond sprak mevr. G. Krikkink-Reylink agrarisch ver tegenwoordigster van de afd. Espelo een woord van dank tot de dames uit Wageningen en wenste allen wel thuis. geniet van dit leventje al zit hij zeker niet stil. Een avondstudie boekhouden kost veel tyd. Leren en voetballen is een uit- stekende combinatie vindt Wim Woudsma nu 24 jaar. 's Morgens neemt hy de leerstof door en maakt huiswerk. Om half twee worden de voetbalspullen byel- kaar en stapt hy in zyn snelle BMW, die hem naar het Deven ter stadion brengt voor de dage lijkse trainingen die om half vier beginen. Andere club? Zeven jaar Go Ahead Eagles. Spelen tegen de allerbeste voet ballers van Nederland. Cruyff, Neeskens, Van Hanegem of de ploeg van Rinus Michels FC- Köln. Wim Woudsma heeft ze al lemaal gehad. Vorig jaar was hy byna verdwenen by Deventer, toen Feyenoord belangstelling toonde. Dat ging niet door. Wim Woudsma meermalen spelend (door Wim Neeskens) HULSEN - Ook Nijverdal en omstreken is door de Ajax-koorts getroffen. Zeker 600 voetballief hebbers trekken komende zaterdagavond naar de Adelaarshorst om Go Ahead en Ajax te zien spe len. De middenvelder van Go Ahead Wim Woudsma, sinds enkele maanden in Hulsen bij Nijverdal woonachtig, was zo van zijn twee kaartjes af. Zijn broer had ook een fiks aantal kaarten voor supporters meegenomen. Het Cruyff-effect ijlt na, al stelt Wim Woudsma dat bij belangrijke en mogelijk interessante wedstrij den altijd enkele honderden Nijverdaller naar Deventer trekken. „Ik heb zelfs het vermoeden dat Go Ahead hier wat beter ligt dan FC Twen te, waar na verhouding maar enkele mensen naar toe gaan. Daarbij komt ook wel dat Deventer amper twintig minuten rijden is. Gemakshalve wil de bescheiden Wim Woudsma niet zeggen dat hij als Nijverdaller natuurlijk een fikse suppor- tersschare achter zich heeft staan. Voor Wim Woudsma is het duel tegen koploper Ajax niet meer of minder dan welke tegenstan der dan ook. Ik ga het veld in om te winnen. Voor my maakt het vrijwel niets uit. Ik loop nu al zeven jaar by Go Ahead rond en heb al heel wat topclubs, zowel in Nederland als in het buitenland meegemaakt. On langs zyn we nog naar Koeweit geweest, waar we het nationale elftal van Koeweit ontmoetten. Koeweit heeft zich geklasseerd voor de wereldkampioenschap pen in Spanje Voor die aankomende jonge spe lers by ons, geloof ik wel dat Ajax net iets meer betekent. Niet voor niets is het stadion al weken uitverkocht. Daarom ook hoop ik dat Ajax op volle „oor logssterkte" naar Deventer komt. We hebben een bevlieging nodig. De laatste weken ging het allemaal wat minder. Moge- Ujk komen we tegen Ajax tot onze beste seizoenprestatie. Ik kan me vorig jaar nog herinne ren, waarin we weg werden ge speeld. De revanchegedachte leeft by my sterk". Zeven jaar topniveau. Zoals gezegd, speelt Wim Woudsma, zoon van de veelvou dig zaterdagintemational Kas Woudsma, al zeven seizoenen op topniveau. Go Ahead Eagles haalde hem op 17 jarige leeftyd naar Deventer. Voorheen was de jonge Wim Woudsma seizoenen- lang de veel scorende uitblinker by Hulsense Boys, uitkomend in de derde klasse van het zater dagvoetbal. Voor Wim Woudsma ging een droom in vervulling: spelend in de eredivisie en full- profvoetballer. Tot voor kort waren alle spelers van de De venter Eagles fullprofs, maar daar is verandering in gekomen. Wim Woudsma is één van de weinigen die nog fullprof is. Hy - Wim Woudsma bereidt zich voor elke wedstrijd terdege voor.'

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7