gemeente holten HANDBALUITSLAGEN Schakers kampioen Vijfendertig jaar motorwedstrijden in Holten JAN PAALMAN KLAVERJASKAMPIOEN BERGRUITERTJES- 1VIEIIWS HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTEN WON RUIM VAN AKTIEF! HOLTEN-K.C.V.O. ONBESLIST Door burgemeester en wethouders op 13 april 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Commissie voor woonruimtezaken Voorverkoop zwemabonnementen Aanmelden zwemles Officiële publikatie. STEMMEN BIJ VOLMACHT STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER I 22 APRIL 1982 PAG. 5 Een door een 3 tal blessures op papier verzwakt, Holten heeft de uitwedstrijd tegen Actief toch ruim gewonnen. Holten dat Meino v. Beek en Frank Neute boom moest missen en ook Wim Dalhuisen niet kon opstellen moest na een 1-0 voorsprong te hebben genomen, toestaan dat Actief het heft in handen nam. Holten kwam met 4-1 achter, maar zag toch kans de achter stand bij de rust tot 7-6 te ver kleinen. Na de rust werd Holten sterker. Het tempo ging omhoog en een goed op dreef zijnde Frans v. Gennep en Francis Luesink zorgden er o.a. voor, dat Holten met een goede 2e helft de winst met 10-13 mee naar huis kon nemen. Doelpun ten: Frans v. Gennep 8; Francis Luesink 6; John Lamping 2, Jan de Wit, Nico Vorst 1. De dames senioren speelden uit tegen V. en K. Holten speelde goed maar had te vaak proble men met de juiste richting van de schoten. V. en K. kwam een 4-1 rust met 6-2 gewonnen. B2 speelde thuis tegen Achilles. Achilles was in de eerste helft sterker en kwam met 7-1 voor. Na rust kreeg Holten meer vat op het spel. Toch kon Holten de achterstand niet meer verkleinen en verloor met 7-16. Cl speelde een leuke wedstrijd uit tegen A.B.S. Na een voor sprong van 7-3 bfi rust won Hol ten verdiend met 9-4. Programma. za. 24-4: Al thuis tegen Bos kamp om 13.50. BI uit tegen Apeldoorn om 14.30. Vertrek 13.00. B2 thuis tegen V. en K. om 13.00. Cl uit tegen Boskamp om 11.00. Vertrek 10.00 Dl uit tegen A.B.S. om 14.00. Vertrek 13.00. Zo. 25-4: Dames junioren uit tegen Heeten om 13.15 Vertrek 12.30. Dames senioren uit tegen Actief om 13.15. Vertrek 12.15. Heren senioren thuis tegen D.S.C. om 11.00. Standen: Door de winst van Holten blijft de koppositie vast in handen met 2 punten voor sprong op D.S.C. Voorwaarts liet een steekje vallen door met 10- 10 gelijk te spelen tegen W.S.W. D.S.C. won van Raalte met 12-8. De stand is nu: 1. Holten 7-12; 2. D.S.C. 7-10; 3 Voorwaarts 7-8; 4. Raalte 7-6; 5. Actief 7-4; 6. W.S.V. 7-2. Zondag speelt Holten thuis tegen D.S.C. Bij winst wordt de kans op een kam pioenschap groot, maar met de blessures in gedachte, zal het geen makkelijke opgave worden. Steun van een flinke supporter- schare zal zeker helpen!! Holten-D.S.C. zondag 11.00 Sportpark Meermanskamp!! daardoor by rust met 5-4 voor. Na rust bleven beide partijen aan elkaar gewaagd. Holten kwam op gelijke voet, maar er Vorige week behaalde het Holtense schaaktiental het kampioen- schap van de Eerste K, asse t, va» de Schaakbond verijase, Het Rechterschot. Armemarie Ophof, de overgebleven konkurren Bome 1, werd na- Frida Meilink 1 melijk met een 51/2-41/2 overwinning afgesloten, waardoor Hol- t j ten nu zes matchpunten meer heeft, terwijl er nog maar één In de ui rij wedstrijd te spelen is. Na de degradatie van vorig seizoen, keert jutuoren tegen Actief kregen de onderbondsklasse. dames weinig kans. Actief was veel sterker en won na een 6-0 De Holtenaren begonnen aan de ruststand makkelijk met 14-2. wedstrijd met de wetenschap Jeugd. dat een gelijkspel al voldoende Al speelde tegen Heeten. In een was voor het behalen van het leuke wedstrijd was Heeten net kampioenschap, maar ook bij ies beter. Na een ruststand van verlies had Holten nog de beste 2-4 werd met 6-10 verloren. BI kansen omdat het in de laatste won wederom. Ook de 3e wed- ronde tegen het reeds gedegra- strijd, nu tegen Pacelli werd na deerde Vriezenveen 1 moet spe- HOLTEN is er niet in ge slaagd om K.C.V.O. te verslaan. Twee machte loze voorhoedes waren het meest kenmerkende van deze wedstrijd, beide ploegen deden in dat op zicht weinig voor elkaar onder, al moet gezegd worden dat er wel twee zeer fraaie reddingen van Barend Breukink nodig waren om de nul op het scorebord te houden. Voor de rust was Holten het meest aanvallend en haalde de wedstrijd nog een redelijk peil. In de 25 minuut was het Nico Labobar, die overschoot uit een voorzet van Andre Dekker, die deze middag met weinig succes als centrumspits opereerde. Na een half uur spelen herhaalde het zich nog eens, nu was het de deze middag falende Evert Dalemans, die nog overschoot. K.C.V.O. stelde daar in de eer ste drie kwartier niets tegen over. Na de pauze trachtten de gasten het spel te verplaatsen en toen bleek dat Holten het op individuele snelheid moest af leggen. Een schitterende redding van Barend in de twintigste mi nuut voorkwam dat de Vaasse- naren een voorsprong konden nemen. Het plaatsen bij de Hol tenaren werd zienderogen slech ter en enkele spelers wekten de indruk niet meer te geloven in een overwinning. In de twintig ste minuut had Daniel Saaman- gun de wedstrijd kunnen beslis sen, toen hij uit een bekeken pass van Andre de bal kreeg toegeschoven. Het schot was echter te zacht, waardoor de keeper corner kon werken. De laatste mogelijkheid was echter voor K.C.V.O., toen hun midvoor vijf minuten voor af loop voor open doel hoog over- kopte. De 0-0 was een juiste stand van deze matige wed strijd. Met nog vier wedstrijden voor de boeg staan de rood zwarten resp. 3 en 5 punten achter op de medegegadigden voor de twee degradatieplaatsen. A.S. zondag moet Holten uit tegen Daventria, dat door de nederlaag tegen Schalkhaar practisch kansloos is geworden voor de titel. Een mooie gele genheid voor trainer Oude Roe link om aanvallend eens te ex perimenteren. De wedstrijd be gint om 14.30 uur. Als op Koninginnedag - vrijdag, 30 april - de zware motoren over het circuit „De Zuurberg" daveren, is dat een motorsportevenement, dat door de MAC „De Holterberg" al vele jaren op verschillende data van elk jaar en in verschillende klassen wordt georgani seerd. De wedstrijden (motocross) van Koninginne dag zijn onder meer een kampioensrit voor zijspan nen (senioren en internationaal), die veel belangstel ling zullen trekken. De eerste motorwedstrijden, voorloopsters van het motorgebeuren op 30 april, die ook veel belangstelling trokken, werden gehouden op 5 mei 1947, 2e bevrijdingsdag, op de Holterberg. Zij werden in de morgen van die dag, voorafgegaan door een z.g. Maple-Leaf-sterrit, als een hommage aan onze bevrijders, de Canadezen. jaar na de oorlog - verschillende keren gereden moest worden; 125 cc, 7 ronden, plm. 28 km., 250 cc, 7 ronden, 350 cc, 8 ron den, 32 km., 500 cc, 8 ronden, 32 km. De rijtijd bedroeg plm. 1 uur. De deelnemers kwamen, deels als sterryders, uit alle de len van het land en hebben evenals de vele belangstellenden, zeer genoten van dit eerste mo torsportevenement na de bevrij ding. Het programma bevatte naast de stemt en de wedstrij den in de middag, een maaltijd voor de renners, helpers en da mes in de hotels Holterman en Vosman en om 8 uur een bala vond in een grote tent achter hotel „In den Swarten Ruyter", waar burgemeester, mr. W.H. Enklaar, de prijzen uitreikte. De organisatie ging uit van de KNMV-groepen Deventer en Holten. Leden van de sport- commissie voor Holten waren: H.J. Bouwhuis, voorzitter, C.A. Muller, secretaris, Joh. F. van Geenhuizen, penningmeester en J. Dolman, J. Maats, T. Stok kers en Joh. Schuppert, com missarissen. De algemene leiding berustte bij H. Würtz, 2e voor zitter van Deventer. Circuit Er was een circuit uitgezet o.a. door het Niemendal, ten noorden van de Motieweg, met start en finish halfweg 't Lósse Hoes en de Vossenweg, dat door de rijders, uitsluitend nieuwelin gen, want het was nog maar 2 Blauw Witter Jan Paal man van de Rijssenseweg is vrijdagzvond voor de derde achtereenvolgende keer Klaverjaskampioen geworden van de door de ZW „Blauw Wit" georga niseerde wedstrijden competitie 1981/'82. Hij won deze laatste wed strijd niet maar boekte wel de hoogste totaal score (12601 pnt) in drie van de 4 wedstrijden die meetellen voor het kam pioenschap. Jan werd hiermee gelukgewenst door de voorzitter van de „Activiteitencommissie Blauw Wit" Dick Bel- dman die hem de eerste prijs een waardebon van Vijftig gulden uitreikte. Tweede werd Henny Paalman (Vixseboxse- straat) die 12595 punten behaalde en derde W. Al- bers (Kenemansstraat) die 12342 punten vergaarde. Zij kregen een waardebon van resp. f. 25.- en f. 15.- Uitslag laatste wedstrijd: 1. Jaap Thalen 4316 p.; 2. Ben IJspeert 4043 p.; 3. M Brugge- man 3990 p.; 4. W. Albers 3941 p.; 5. K. Jol 3910 p.; 7. Mevr. Prins-Beldman 3908 p.; 7. Henk Hovenkamp 3836 p.; 8. Hans Prins 3793 p.; 9. H. Prinsen 3957 p.; 10. Mevr. Klunder 3738 p. De poedelprijs was voor Rikus Kremer die bleef steken op 2463 punten. In een extra wedstrijd (12 keer geven) werd de beste (1581 punten) geleverd door het koppel Bruggeman-Kappert. Bij de gratis verloting waren de drie prijzen voor Mevr. Tromop-Prins, Henk Hovenkamp en Ben IJs peert. Dick Beldman sprak een woord van dank tot hen die prijzen beschikbaar stelden voor de klaverjaswedstrijden (waar voor ook nu weer zo'n grote be langstelling bestond dat tafels geleend moesten worden van de S.V. Holten) tot de fa. van Bruggen en Zn voor de geluid sinstallatie en tot de dames Thalen en Hovenkamp van het buffet die «'"ipn (sinds '78/79) zorgden voor gratis en een hartig hapje bij een drankje Verloting: In de pauze had door de wachtmeesters van de plaatse lijke rijkspolitie A. Beuwer en T. Beker de trekking plaats van de grote verloting die werd gehou den ten bate van de Jeugdafde ling van Blauw Wit. De Hoofd prijs een vijfdaagse vakantiereis) met OAD naar Parijs viel op lotnummer 2 13 2 dat was ge kocht door de heer Henny Jal- ving, Kosterspad 6. Proficiat!!! 2e prijs (workmate) G. Aanstoot, Diessenplasstraat 20; 3e prijs (grote vleesschotel) H.J. Oolbek- king, Oranjestraat, 4e prijs (pa rasol met voet) Wander Drent. Noordenbargstraat 17. De 5e t.e.m. de 25ste prijs vielen op de nummer: 1583 - 1541 - 14 - 1373 1471 - 1282 - 1214 - 1333 - 355 - 1251 - 2273 - 258 - 2109 - 870 - 988 - 806 - 215 - 809 - 1279 - 2250. Dinsdag 27 april a.s. zal de be jaardensociëteit weer gehouden worden in gebouw Irene. Aan vang 14.30 uur. Zaterdag 17 april ging onze club naar het kringconcours van de „Vjenneruiters" uit Vriezenveen. Ze behaalden daar de volgende prijzen. Dressuur klasse B. Categorie B. 5e pr. Silvia Leus met „Ken neth" 112 pnt. Klasse B Categorie D. 3e pr. Jolanda Bolink met „Miss Stella" 116 pnt. 6e pr. Melanie Hulskamp met „Glenn" 116 pnt. Dressuur klasse L Cat. D. 4e pr. Herman Lodeweges met „Armon" 127 pnt. Klasse L2 Cat. D. 2e pr. Berdien Paalman met „Mandy" 125 pnt. Springen klasse B Cat. B le pr. Silvia Leus met „Ken neth". Klasse L Cat. D. 4e pr. Marie Elise Dollekamp met „Akimbo". len. Toch begon voor Holten de match niet gemakkelijk. De score werd geopend door Midde- link met een remise, maar door verlies van Scheperman kwamen ze op achterstand. Overwinnin en van Dinant van Beek, inval ler Ten Brinke, en Rietman de den de balans echter in Holtens voordeel omslaan. Beijer, met een stuk minder spelend, wist echter zijn tegenstander te be zwendelen en kon een remises telling op het bord brengen. Hij kreeg meer dan hij verdiende nadat zijn opponent een winst poging ondernam: een plotse linge doorbraak leverde de on verwachte winst op! Het kampioenschap werd bin nengehaald door een remise van Van der Knaap, die door het oog van de naald kroop en daarmee de vijf bordpunten volmaakte. Luchtgeweer Klasse A: 1. G. Koopman, 173 p.; 2. H.J. Nek kers, 171 p.; 3. D.J. Nijendijk 167 p.; 4. G.A. Haverslag, 163 p.; 5. G.J. Schuppert, 143 p. 4 x 9.; 6. G.H. Paalman, 143 p. (3 x 9;. Klasse B: 1. H. Mulder, 167 p.; 2. Dick Jansen, 163 p.; 3. B.J. Oplaat, 161 p.; 4. A. Paalman, 137 p.; 5. E.J. Grootentraast, 137 P- Klasse C. 1. Wim Paalman, 150 P.: 2. H. Vincent, 143 p.; 3. Bert Paalman, 141 p.; 4. G.J. Sluiter, 129 p. Klasse D: 1. J. ten Wolthuis, 140 p.; 2r G.J. van Aefst, 110 p. (2 x 9).; 3. Bert Tromop, 110 p. (1 x 9); 4. E. Tromop, 106 p. (1 x 9). Luichtpistool (Open klasse(: 1. H.J. Nekkers, 167 p.; 2. G.H. Paalman, 163 p.; 3. Ab Biele- man, 144 p. Rust De rust op de Holterberg en omgeving, waarover dit voorjaar nog al wat te doen is geweest by de MAC, speelde ook toen al 35 jaar geleden een rol. Holtens burgervader schreef in een „Ten geleide" bij het programma, na dat hij op Holtens natuurschoon had gewezen: „Gij treft deze gemeente echter aan onder de ongunstigste omstandigheden, die er voor de ware natuurlief hebbers hebben bestaan, doch ik mag verwachten, dat velen uwer, wanneer het motorgedaver is verstomd en de stilte en de rust weder op de Holterberg zijn teruggekeerd, zullen terugkeren om te genieten van rust en schoonheid, die hier in zo rijke mate te vinden zijn! Van de be doeling om van de maple-leaf- sterrit een jaarlijks evenement te maken, is niets terecht ge komen. In samenwerking met de Braderiecommissie - ter dekking van het financieel risico - heeft de MAC „De Holterberg", die haar naam waarschijnlijk ont leende aan deze eerste wedstrijd, een paar jaar later beslag weten te leggen op de terreinen op de Zuurberg, waar de motoren op Koninginnedag weer zullen da veren. W.B. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: •aan de heer G.W. Stevens voor het vergroten van een rundveestal bij het perceel Sangeldijk 10; •aan de heer H. Krieger voor het bouwen van een berging/hobbyruimte bij het perceel Beusebergerweg 15; •aan de heer E.A. Postma voor het plaatsen van een dakkapel op de woning Schoutenstraat 57; •aan de heer F.J. Vorkink voor verbouw/vergroting van een varkens- schuur en werktuigenberging bij het perceel Langstraat 18; •aan de heer L. Veneklaas voor de bouw van een berging bij het perceel Patrijzenweg 1; •aan de heer L. Veneklaas voor de bouw van een berging bij het perceel Patrijzenweg 6. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPHALEN HUISVUIL Het huisvuil van vrijdag 30 april wordt op maandag 3 mei opgehaald. LEDIGEN BEERPUTTEN E.D. De gemeentelijke kolkenzuiger wordt in verband met een defect afgesto ten. In verband hiermede kunnen geen diensten meer aan derden (bijv. ledigen beerputten e.d.) worden aangeboden. De eerstvolgende zitting van de commissie wordt niet gehouden op dinsdag 4 mei a.s. maar op dinsdag 27 april a.s. en wel des avonds van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. Aanvragen voor seizoensbonnementen van zwembad Twenhaarsveld kunnen nog tot en met vrijdagmorgen 23 april (tot 12.30 uur) ter gemeentesecretarie worden ingeleverd. Daarna vervalt het voorverkoop tarief en is het hogere, normale tarief verschuldigd. De tijdig in de voorverkoop aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald op het gemeentehuis, op de hierna genoemde dagen van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur: 26 april: namen met beginletters A t/m F 27 april: namen met beginletters G t/m L 28 april: namen met beginletters M t/m S 29 april: namen met beginletters T t/m Z De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. Bij verhindering op de aangegeven dag, is het ook mogelijk de abonnemen ten op één van de andere genoemde dagen af te halen. Voor op 29 april nog niet afgehaalde abonnementen vervalt het recht op het voorverkoop tarief. Aanmelding voor zwemles voor de diploma's A en B is mogelijk vanaf 26 april a.s., dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur aan het zwembad (tel. 16 55) en vanaf 3 mei tijdens de openingsuren. De plaatsing geschiedt in volgorde van aanmelding. De lessen beginnen op 10 mei en worden gegeven op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, voor kinderen 's morgens vóór of 's middags nó schooltijd en voor volwassenen, al naar gelang de behoefte, overdag en/of 's avonds. Kinderen die worden aangemeld moeten voor 1 oktober 1982 de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. De kosten bedragen f 21.- per lesperiode van 3 weken, exclusief bewijs van toegang. Uitloting en rentebetaling obligatielening 1952 groot f 60.000- Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de reste rende obligatienummers 34 en 47 van de obligatielening 1952, oorspron kelijk groot f 60.000.- per 3 mei a.s. betaalbaar zullen worden gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstr. 24 te Holten, tegen inwisseling van de obligaties. De rente van de lening wordt eveneens op 3 mei a.s. betaalbaar gesteld tegen inwisseling van rentecoupon nummer 30 bij voornoemde bankin stelling. Holten, 20 april 1982. Burgemeester en Wethouders van Holten, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. Verkiezing van de leden van de gemeenteraad 1. De burgemeester van Holten brengt ingevolge artikel K8 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. verkiezingen van de leden van de gemeenteraad bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet, uiterlijk 14 dagen vóór de dag der stemming door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester der gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Het verzoek om bij volmacht te stemmen wordt niet ingewilligd wanneer de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 7. De kiezer kan na ontvangst van zijn oproepingskaart t.e.m. de dag der stemming zelf een andere kiezer die in hetzelfde stemdistrict staat ingeschreven machtigen voor hem te stemmen door overdraging van zijn oproepingskaart aan die kiezer. 8. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Datum: 19 april 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard Verkiezing van de leden van de gemeenteraad 1. De burgemeester van Holten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan een kiezer op zijn schriftelijk of mondeling verzoek kan worden toegestaan aan de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad op 2 juni 1982 deel te nemen in een stembureau naar zijn keuze. 2. Deze mogelijkheid bestaat niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, dient daarvan na de dag der kandidaatstelling, doch uiterlijk op de veertiende dag voor die der stemming (dus uiterlijk op 19 mei 1982), schriftelijk, door middel van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is, mededeling te doen aan de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Hij geeft daarbij óp: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum en het jaar van zijn geboorte; c. de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersre gister is opgenomen, alsmede zijn adres aldaar op de dag der kandidaatstelling; d. de gemeente en het adres waar hij de verklaring, dat hij bevoegd is in een stembureau naar zijn keuze te stemmen (kiezerslegitimatiekaart), wenst te ontvangen. 4. De kiezer kan na ontvangst van zijn oproepingskaart door in persoon ter secretarie van deze gemeente te verschijnen, tot uiterlijk 28 mei 1982 onder overlegging van zijn oproepingskaart, deze kaart doen omzetten in een kiezerslegitimatiekaart, waarmede hij in een stembu reau van zijn keuze kan stemmen. 5. De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart kan zich, ter uitoefening van zijn kiesrecht, aanmelden in een stembureau van zijn keuze. Datum: 19 april 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5