Sportperikelen i IJver Blaiw Wit liet beloond Holten is „uitgebekerd" hlINTDMifT Puzzelrit Programma Sporthal „JANSEN I" KAMPIOEN HOOFDKLASSE DAMES I KAMPIOEN? 6e straatvoetbaltoernooi HOLTENS NIEUWSBLAD vol leyb alver. holten Uitslag schietwedstrijd s.v. „De Eendracht" HOLTENS DAMESVOETBAL Programma s.v. „Holten' 5 APRIL 1982 -PAG. 7 el sportperikelen waren er afgelopen dinsdag in openbare vergadering van de Sportcommissie niet verhapstukken. Van de lijst van ingekomen stuk- ii struikelde men even over punt 11, een brief van heer van Doorninck betreffende de besteding ba- saldo van de sponsoring van de voetbalwedstrijd ;en Oost-Nederland. Een overschot, bij het afslui- i van de balans zou ten goede moeten komen aan Stichting Paardrijden Gehandicapten. De heer n Doorninck zou ten aanzien hiervan zelf een fï- ncieel rapport maken. Door hem ook werd om ee financiële afwikkeling gevraagd. Men ging ak- brd. i aanzien van punt 10 van de ekomen stukken betreffende i klacht van de badminton- b Holten over de storing in warmwatervoorziening in de irthal, vond de sportcommis- unaniem dat de strekking t deze brief op zijn minst on- btvaardig genoemd kon wor- l Punt 12 van dezelfde lijst rof de Avondfietsvierdaagse voorzitter Rustebiel stelde »r met de voltallige sport- nmissie (op de valreep van i nieuw te benoemen) aan se Vierdaagse deel te nemen. tekende in ieder geval zelf >r deelname. Zijn oproep ld gehoor en de heer Luesink 1de zeifis voor een npetitie-element in te voegen. Avondfietsvierdaagse wordt louden van 12 tot en met 16 i, met de Sportcommissie?? ;enda sgekomen aan de agenda it het allereerst om punt vier, i voorstel aan het college van W de gemeenteraad te ad eren een krediet van 44.000 [den te vragen ten behoeve 1 uitbreiding van kleedgele- iheid bij de tennisbanen. Het it hierbij om het vergroten a de kleedlokalen van 10 tot vierkante meter. De kosten or deze uitbreiding worden groot op 36.000 gulden. In ncipe vrij laag omdat de uit ering in eigen beheer kan fden genomen. Gemeld als at drie op de prioriteitenlijst, i dit binnen de bestaande be- iting (zonder extra financiële ers van de gemeente) gereaii- »rd kunnen worden. Ondanks a eerder afwijzend principebes- t van B W vinden we vol- ende aanleiding om toch met voorstel te komen", aldus voorzitter. „Zonodig wil ik de ïgemeester mondeling de zaak der toelichten", zo stelde de gr Rustebiel. De heer Luesink ferkte op in dat geval toch oral de zelfwerkzaamheid te nadrukken. Ook de heer Wes- rik zag weinig problemen ten inzien van het voorstel: „Laten niet het hele bedrag (op)sou- iren". Hiermee doelend op het taaibedrag van ruim 72.000 gulden, een bedrag dat herge- schikt kon worden onder andere als gevolg van het niet opvullen van (gedeeltelijke) vakatures bij het zwembad en de sportvelden. Men ging akkoord. Terugdraaien uitgangspunt De sportcommissie ging akkoord met het terugdraaien van het derde uitgangspunt betreffende de verkiezing van leden van de Sportcommissie dat als volgt luidt; bij verenigingen die uit meerdere afdelingen bestaan, wordt elke afdeling als een af zonderlijke vereniging be schouwd, één en ander ter beoordeling van de Sportcom missie. Naar aanleiding hiervan werd door z.v.v. Blauw Wit '66 bij brief d.d. 28 december 1981 gevraagd de afdeling zaalvoetbal binnen die vereniging als een afzonderlijke vereniging te be schouwen. Dit eerder aangeno men punt werd met instemming van de voltallige sportcommissie teruggedraaid omdat in de prak tijk inmiddels meerdere aanvra gen zijn geweest, waarvan ver schillende van dubieuze aard. „Waar ligt de grens? Er komen teveel voorstellen waarmee we geen raad weten", zo stelde de voorzitter. „We vrezen daardoor toch moeilijkheden te krijgen in de toekomst". De heer Westerik merkte op geen bezwaren tégen het eerder aangenomen voorstel (op zich) te hebben maar vond het wel wenselijk duidelijkheid te scheppen en consequent te handelen. „Als dit een terugd raaien van een eerder aangeno men uitgangspunt tot gevolg heeft vind ik dat geen bezwaar". „Nu al is het zo dat we hulp in moeten roepen ten aanzien van verschillende situaties. Een te rugnemen van het eerder vast gestelde uitgangspunt zou alle problematiek in één keer oplos sen", zo vond de voorzitter. Men ging akkoord. Restte nog één nagekomen voorstel betreffende een accommodatie op de Bor- keld voor de ruitersport (pony en paardenclub). In behandeling is een aanvraag voor een krediet van 13.000 gulden. Vooruitlopend om alvast taken te verdelen en voorbereidingen te treffen. In dien een positief bericht afkomt kan men snel aan het werk. Woensdag 7 april behaalde het eerste team van de Biljartvereni ging „Jansen" het kampioenschap in de hoofdklasse van de Bil jartbond „Ons Genoegen". In de thuiswedstrijd tegen B.V. „De Budde" uit Nijverdal werd het een klinkende 8-0 zege. Het win nende team bestaat uit Arie Albers, Sijtse Markvoort, Jan Har- bers en Ap Jansen, Proficiat. Eindelijk is het dan zo ver!! Aanstaande zaterdag (17 april) speelt het eerste damesteam van Mintonette haar voorlaatste wedstrijd. De dames kunnen echter in deze wedstrijd al kam pioen worden. Ze hebben nog maar twee punten nodig om on aantastbaar op kop te komen. Kom dus allemaal om de dames te steunen bij deze belangrijke strijd! We vertrekken zaterdag om 15.30 vanaf de sporthal in Holten naar Nijverdal (Noetsele). Attentie Attentie Attentie Morgenavond is het zo ver! He ren 1 tegen Heren 3. Bij heren 3 heeft een streng selektieproce- dure 9 spelers over doen houden van de oorspronkelijke 11. Met deze 9 heren wordt heren 1 te- en optimistisch gestemd Blauw-Wit, dat de laatste 'eken het ritme weer aardig te pakken scheen te ebben, werd in Delden door de gelijknamige ploeg >t de orde geroepen. Ondanks een overwicht in zo- 'el taktische als technische zin, slaagden de Hauw-Witters er niet in dit overwicht in klinkende oelpunten om te zetten. Zodoende eindigde de land zoals men begonnen was: 0-0. ét in de eerste helft de wind de rug leek Blauw-Wit de lus op simpele wijze op te linnen knappen. Omdat vooral middenveld van de Holtena- n alle vrijheid kreeg, had Del en een erg moeilijke eerste elft. Aanval na aanval rolde op et Delden-doel af. De eerste èst voor de Delden-goalie kwam an Harry ten Wolthuis: zijn ge- laatste kopbal werd door Delman te Vaanholt vakkundig it de hoek geplukt. Nadat in 16e minuut Jan Verveda een eruggelegde bal van Harry net ings de verkeerde kant van de aal zag gaan, was het enkele ainuten later Richard Beldman (ie, na een misser van laatste ïan Wolters van Delden, plots- laps de bal voor de voeten reeg in kansrijke positie. Zijn chot met het zwakke rechter (een was echter geen probleem 'oor de Delden-doelman. Aldus Boeiden uit een veelvoud aan lansen geen doelpunten voort in bewees doelman te Vaanholt fan Deiden na nog enkele af- itandschoten van Boünk en Perveda zijn goede vorm. Direkt na de thee probeerde Delden middels snelle uitvallen via de vleugels een vroegtijdig succes te boeken. Dat dit niet gelukte was te danken aan keeper Eddy van Dijk die bin nen een tijdsbestek van tien minuten twee keer corrigerend moest optreden en zodoende twee .zekere" doelpunten voor kwam. De beste kans voor Blauw-Wit in de tweede helft kwam op naam van Henry Stam. N& een doelscrimmage werd zijn schot in de draai vanaf ongeveer 10 meter in een reflex door de Delden-goalie tot corner ver werkt. Teneinde wat fris bloed in de strijd te werpen, bracht trainer Scholten in het laatste half uur Eric Mondeel en Henk Mekenkamp in de strijd voor Henk Bolink en Jan Paalman. Het laatste kwartier perste Blauw-Wit er nog een „eind sprint" uit. Maar de schoten van Eric Mondeel, Harry ten Wol thuis en Richard Beldman von den niet de juiste richting óf doelman ten Vaanholt van Del den op hun weg. x gemoet getreden. Bij heren 3 houdt men er rekening mee, dat het snel afgelopen zal zijn voor heren 1. Ze schijnen verschil lende verrassingen in petto te hebben. Heren 1 heeft zich zeer gekoncentreerd op deze wed strijd. Sommigen zijn in train ingskamp geweest in Brabant; anderen bereidden zich thuis voor op deze match. In verband met de te verwach ten files op de toegangswegen naar de sporthal te Holen, is de wedstrijd verlaat tot 21.00 uur. Op het hoofdveldü! Volgens de laatste berichten zijn er nog een aantal kaarten te koop. Maar kom vroeg, anders gaat heel dit feest aan Uw neus voorbij. En een feest zal het worden; wie er ook wint!!! Dat staat nu "al vast!!! Mintonetters en Mintonetsters Op dinsdag 4 en 11 mei is er een training in de sporthal in verband met eindexamens van de scholengemeenschap. Schrijf dit vast in de agenda, zodat je niet voor niets naar de sporthal komt!!! Binnenkort vindt er weer het jaarlijkse volleybalkampioen schap voor rekreanten om de Truusbokaal plaats. De Mintonette-rekreanten hebben deze bokaal al twee maal weten te bemachtigen. We verwachten dit jaar dus ook weer heel wat. Liefhebbers voor deelname aan dit toernooi kunnen meer inlich tingen krijgen by Arie Langen- doen of by Karei Jol. Programma vrijdag 16 april, thuiswedstrij den; sporthal 't Mossink, Hol ten. (19.00) meisjes B, team B-Rivo B (19.00) meisjes C, team C-Zwaluwen (19.00) jongens A-WA (20.00) heren 1-Heren 3 (20.00) dames 3-Katers 1 (20.00) dames 4-WA 2. Vrijdag 16 april, uitwedstrijden (19.00) Volley-meisjes C, team A Wierden, Dikkenshal (20.30) Eversberg-dames 2 Ny- verdal, Noetsele. Het voetbaldal schijnt voor de roodzwarte elf steeds dieper te worden. Technisch gaat het nog wel, maar tactisch hangt alles als los zand aan el kaar. Een aantal spelers schijnt niet in de gaten te hebben dat de pro blemen alleen door het team als geheel opgelost moeten worden. Met name als er initiatief verwacht wordt staan teveen Holten-spelers passief te kijken wat de medespeler met de bal doet. In aanvallend op zicht wreekt zich dit tel kens weer. Ook in de wedstrijd tegen Epe deed zich dit weer voor. Hoewel de gasten goede tegen stand boden, hadden de Holte naren een veldoverwicht. Het in itiatief ging echter van veel te weinig spelers uit om voor ver rassingen te zorgen. Ondanks het veldoverwicht werd het de keeper van Epe nauwelijks lastig gemaakt. De rust brak aan met een 0-0 stand. Na de thee probeerde Epe het spel te verplaatsen, hetgeen aanvankelijk ook lukte. Na 10 minuten leidde dit tot de eerste en enige treffer. Logen van Epe zette door enkele knappe bewe gingen het centrum van de Holten-verdediging op het ver keerde been en passeerde daarna zeer beheerst Baren Breukink. Daarna mocht Holten het initiatief weer nemen, doch aangezien het initiatief beperkt bleef tot te weinig spelers, moest het teveel komen van so listisch werk. De keeper van Epe hoefde zich slechts te be perken tot wat correctiewerk. De bekerwedstrijd was voor Hol ten teneinde. Holten - K.C.V.O. De slotfase van de competitie gaat thans in. Het is te hopen dat de Holten-spelers zich gedu rende deze slotfase nu eens be wust worden van hun eigen kunnen. Alleen door aanvallend voetbal kan het dal verlaten worden. Dit probleem kan niet door enkele spelers geklaard worden, maar door het gehele team. Het hoofd verliezen ty- dens de wedstrijd is daarbij een slechte zaak. Aanvallend voetbal betekent initiatief ontwikkelen, vragen om de bal en niet alleen in actie komen als men de bal in zijn bezit heeft. De Holten-elf hebben bewezen in de afgelopen jaren op derde klasse-niveau te kunnen opereren, dat bewys zal nu ook in de komende weken geleverd moeten worden. A.s. zondag kimt u getuige zyn van de start van de slotfase van deze competitie. Holten K.C.V.O. begint om 14.30 uur. Op woensdag 7 april '82 werd in de Blauw Wit kantine de lo ting verricht voor de poule in deling van het 6e Straatvoet- baltoemooi op 6 juni '82 op het sportcomplex' „Meer mans- kamp". 25 teams lieten zich inschrijven, enkele teams misten de boot door niet of te laat op de in- schrijfavond te komen. Er wordt in vijf poules van elk vijf teams gespeeld. De afspraak is gemaakt dat er een volledig programma wordt afgewerkt, hetgeen neerkomt op een totaal van 100 wedstrijden. De aanvang van de eerste wed- Zaterdag 17 april, uitwedstrij den (10.00) ATC A-jongens C Henge lo, Veldwyk (13.00) Sp. Wilhelm-hfdkl. meisjes A Enschede, Pathmoshal (13.00) Flash B-meisjes C, team B Ny ver dal, Noetsele (15.00) WA 2-heren 2 Albergen, De Danne (16.00) Flash-dames 1 Nyverdal, Noetsele. Luchtgeweer: klasse A: 1. G. Koopman 173 p., 2. G.J. Schuppert 162 p., 3. D.J. Nijendyk 155 p., 4. H.J. Nekkers 153 p., 5. G.A. Haverslag 144 p.; klasse B: 1. Dick Jansen 172 p., 2. H. Mulder 163 p., 3. B.J. Oplaat 152 p., 4. E.J. Grootentraast 149 p., 5. A. Paal man; klasse C: 1. W. Paalman 155 p., 2. Bert Paalman 136 p., 3. H. Vincent 119 p.; klasse D: 1. J. ten Wolthuis 146 p., 2. G.J. van Aefct 133 p. Luchtpistool (Open klasse): 1. G.H. Paalman 174 p., 2. A. Bieleman 154 p., 3. H. Mulder 153 'p. Holtens Damesvoetball Maandag 29 maart maart begon voor de Holtense Dames de competitie weer. De eerste wed strijd werd thuis gespeeld tegen de Dames uit Hulzen. Aan het begin van de wedstrijd ging het gelijk op, maar Holten ging langzamerhand de wedstrijd overheersen. Toch kwam de voorhoede maar niet tot scoren. Er werden veel kansen gemist. Tot vlak voor tijd zette Jaque- line Claassen Holten verdiend op 1-0. Op maandagavond 5 april werd er vriendschappelijk gespeeld tegen Den Ham. Ook in deze wedstrijd kwam Holten niet tot scoren in de eerste helft. In de tweede helft kwam Holten in de aanval, zo werd toch nog ge wonnen met 2-0. Op tweede Paasdag werd er in Hellendoom een toernooi ge speeld op het veld van Vesos. Om half 9 's morgens moesten we al aantreden tegen Bome. Uitslag 0-0. De tweede wedstrijd was een harde wedstrijd tegen de dames uit Bergentheim. Al snel kwam Holten op 1-0 ach terstand. Door doorlopen van een tegenstandster moest de Holtense keepster het veld voor de rest van de dag verlaten. In de 3e wedstrijd kwam er een vervangster in het doel. Ook zij kon na 5 minuten het veld ver laten door een enkelblessure. Zo miste Holten 2 speelsters en werden van de 5 wedstrijden 3 gelijk gespeeld en 2 verloren. Zonder dat Holten ook maar één doelpunt kon maken. Programma: 19 april Holten- Luctor.; 26 april; Holten-Vesos. Senioren: Holten 1-KCVO I 14.30 u.; Holten 2-Haaksbergen 3 10.00 u; Hector 2-Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u.; De Zweef 4-Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 5 is vry; Holten 6-Wierden 4 10.00 u.; SOS 3-Holten 7 10.00 u. V. 9.00 u,; Holten 8-PH 11 10.30 u.; Hol ten 9-Omhoog 7 10.00 u.; SOS 6-Holten 10 11.45 u. V. 10.45 u.; Holten 11-Haarle 5 10.30 u. Woensdag 21 april: Holten 7-De Zweef 5 18.30 u. Donderdag 22 april: Holten 9-SOS 5 18.30 u. Junioren: DETO A 1-Holten Al 2.30 uur vertrek 1.15 uur; Holten A2-Blauw-wit A 2 2.30 uur; Hol ten B 1-KOSC BI 2.30 uur; Ex celsior B3-Holten B2 12.45 uur vertrek 12.00 uur; Holten bij- RKSV B2 2.30 uur; Enter Cl- Holten Cl 2.30 uur vertrek 1.45 uur; Holten C2-RKSV Cl 1.00 uur; Holten C3-Enter V. C3 1.00 uur; Holten A3 is vry. Dinsdag 20 april: Holten Al- Enter V. Al 18.45 uur; Excelsior A4-Holten A3 18.45 uur vertrek 18.00 uur; Stevo Bl-Holten BI 18.45 uur vertrek 17.30 uur, Hec tor B3-Holten B2 18.45 uur ver trek 18.00 uur; Holten B3-SDOL B2 18.45 uur. Pupillen: Blauw-Wit Dl-Holten Dl A. 10.00 u.; Holten D2.- B.E.S.O.S. D2 A. 12.00 u.; Twen- the D5-Holten D3 A. 10.00 u. V. 9.15 U. Holten D4-Enter V. D2 A. 12.00 u.; Holten El-Sp. Ryssen El A. 110.00 u.; Hulz.Boys El-Holten E2 A. 10.00 u. V. 9.15 u.; De Zweef E3-Holten E3 A. 11.00 u. V. 10.15 u.; Blauw-Wit Fl-Holten F1 A. 10:00 u.; Holten F2- R.K.S.V. F1 A. 11.00 u.; Holten F3-Excelsior F3 A. 11.00 u. Meisjesvoetbal: Daarlerveen- Holten. De Holtense Motor- en automo bielclub „De Holterberg" organi seert op zondag 18 april de 2e puzzelrit in dit seizoen. De deel nemers kunnen starten in de sport- en tourklasse voor de rit van plm. 40 km. die door de clubleden Ab Schuppert en Dirk Schooien is uitgezet binnen de gemeente Holten. De eerste deelnemer gaat om 14.00 uur van start by clubhuis „De Bies- ter" (Stationsstraat) waarvan 13.30 uur kan worden ingeschre ven. Het MAC-bestuur heeft voor deze rit weer een aantal aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld. De finish is bij café „De Preuter" aan de Mar- keloseweg. stryden zal zyn om 8.45 uur terwyl het einde van het toer nooi rond de klok van 17.00 uur zal liggen. De duur van de wed strijden zal ongeveer 25 minuten bedragen. De leiders van de teams dienen de namen van de spelers voor de aanvang der wedstrijden aan het wedstrijdse- kretariaat op te geven en dienen tevens de kleuren van shirt en reserve shirt voor aanvang van het toernooi aan het sekreta- rfaat bekend te maken. Evenals vorige toernooien heeft ook nu „Sporthuis Beltman" weer een prachtige Cup beschikbaar ge steld voor de toernooi winnaar. Deze Cup zal door één der he ren firmanten worden uitgereikt. Als de weersomstandigheden mee werken belooft het weer een prachtige sportdag te wor den. De toemooicommissie re kent en vertrouwt op sportiviteit en zelfdicipline tydens en na de wedstrijden. Ook voor dit toer nooi geldt het oude gezegde „De fluitist beslist". De pule indeling luidt als volgt: Poule 1: Goldsteinstraat, Kene- manstraat, Dijkerhoek 1, Noord enbergstraat en Borkeld. Poule 2: Verzetstraat, Schouten- straat I, Oranjestraat, Gaarden II, Dykerhoek II. Poule 3: Churchillstraat, Schou tenstraat II, Hoffesstraat, Look en Beuseberg II. Poule 4: Gaarden I, Hol terbroek, Espelo, Kozakkenstraat en Dies- senplasstraat. Poule 5: Ab Jansenstraat, Lage- weg, Beuseberg I, Dorpstraat en Canadastraat. Week van 17-04-1982 tot en met 23-04-1982 Zaterdag: 10.00-14.00 badminton, fa. Klynveld Kraayenhof en Co. 14.30-15.30 zaalvoetbal, mevr. Husslage 18.30-19.30 zaalvoetbal, hr. E.H. Wissink 19.30-22.30 zaalvoetbal, Gereformeerde Jeugdvereniging. Zondag: 11.00-12.00 zaalvoetbal, S.M.R. de Zessprong 18.00-19.00 zaalvoetbal, hr. Vinkenburg 20.00-22.00 zaalvoetbal, hr. A. Bruggeman. Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-22.30 Badmintonclub. Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66 16.00-18.30 instructielokaal-St. SoCuWe. woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. handbal 18.30-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 17.00-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 All Stars Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette. Voor reservering van nog vrij uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrydagmiddag 12.00 uur recht- streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelyk tussen 08.00- 12.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7