Medische diensten volop in de belangstelling Schrijversechtpaar Winkler-Vonk JAN RIJKEBOER: „KLEUREN EN SITUATIES HANGEN AF VAN GEMOEDSSTEMMING" Kerkdiensten Groepeupresentatie in J.S. de "Mure ▲JMK BURGERLIJKE STAND Nationale Astmacollecte OUDERAVOND KOLKLEUTERSCHOOL voor iedereea difc iets te bouwen te verbouwen heest H0LTENS NIEUWSBLAD Aan de publicisten Johan Winkler (83) en Rex Brico werd vrijdag in Amsterdam in de Nieuwe Kerk in Amsterdam de Spaanprijs, inhoudende een bedrag van 2000 gulden, uitgereikt. De heer Johan Winkler woont al een aantal jaren in Holten, maar is gebo ren in Haarlem en getogen in Amsterdam. Johan Winkler werd de Spaanprijs toegekend voor ruim 50 jaar journalistieke werkzaamheden en vanwege zijn oprichtingswerkzaamheden van de dagelijkse rubriek Geestelijk Levens. Een rubriek die in verschillende kranten en bladen opzien baarde. De Spaanprijs wordt eens per 2 jaar uitgereikt. Geschiedenis Johan Winkler studeerde M.O. Duits en voor korte tijd Theolo gie. Zijn eerste journalistieke 'werk deed hij voor „Het Volk", waar hij tot 1940 verslaggever, kunstredactuur, chef redactie en later algemeen chef was. Na de oorlog werd hij in '45 adjunct hoofdredacteur bij NRC Han delsblad en begin '48 bekleedde hij deze functie bij Het Parool. Van 1950 tot 1954 was hij hoofd redacteur van Vrij Nederland. Later werd hij hoofdredacteur •van Kluwer Dagbladen in De venter. Tevens werkte hij als free-lancer voor andere bladen, deed hij veel vertaalwerkzaam heden en schreef boeken. In het tijdschrift senior verzorgde de heer Winkler de rubriek „Oud-, ouder, oudst", onder het pseu doniem Bonpappa. Deze Bon pappa's werden onlangs gebun deld en tijdens de boekenweek uitgegeven onder de zoals hij zelf stelt toepasselijke titel „Laatste Verzet". „Mijn schrij verstalenten zou ik toe willen „schrijven" aan mijn grootvader Johan Winkler (Leeuwarden) die de grondslag legde voor Dialect studie en Namenkunde. Naar hem is in het noorden een straat genoemd Annie Winkler-Vonk Zijn vrouw Annie Winkler-Vonk (73) verdiende haar sporen met het schrijven van kinderverhalen en kinderstrips. Deze werden gebundeld en door uitgeverij Fontijn uitgegeven. Onlangs zijn twee van deze boeken in her druk verschenen, bijna gelijtijdig met het uitkomen van „Laatste Verzet". „Een samenloop waar we erg gelukkig mee zijn". Zij begon op 20-jarige leeftijd als secretaresse bij de Arbeider spers, maar stapte al gauw over naar het schrijven van korte verhalen en het maken van in terviews. In 1938 „verhuisde" zij dan ook naar de redactie van „Het Volk", waar zij een Vrouwen- en Kinderrubriek voor haar rekening nam. Annie Winkler-Vonk was het die in 1953 de eerste vertalingen van „Heidi" in Nederland introdu ceerde. Als zijnde de belangsrijkste pe riode in hun leven wordt aange geven de opbouw van de Arbei derspers (1930). Een vijftien aquarellen van schilder annex wiskundeleraar Jan Rijkeboer (45) hangen vanaf heden in Galery „La Cigale" ten toon en te koop, in prijs variërend tussen de 250 en 450 gulden. Jan Rijkeboer geboren in Amsterdam en als wiskundeleraar werkzaam op de Scholengemeenschap in Holten tekent en schildert eigenlijk ai vanaf jeugdige leeftijd. Het maken van aquarellen zoals ze op de expositie te zien zijn dateert echter van zo'n vier jaar geleden. Voorheen werkte hij veel met olieverf. Hij noemt zichzelf als schilder autodidactisch, met andere woorden de kennis die hij ten aanzien van de schilderkunst heeft heeft hij zichzelf aangeleerd. Geboren: Alexander Christian z.v. B.J.C. Hogeslag en H.C.E. van Asselt (Geb. te Deventer); Gerritdina Catarina d.v. J.D. Vincent en J. Hofstra (geb. te Deventer). Overleden: M. Boode, oud 85 jaar. Holten Gehuwd: B.H. Werink, oud 26 jaar, Hardenberg en: P.J. Dijk stra, oud 25 jaar, Hardenberg Ned. herv. kerk: 8.30 u. en 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll.: Inwendige zending. Oppasdienst: mevr. van Bruggen- Meesterberends en Berty Veneklaas-Slots.; 10.00 uur Jon- gerendienst in gebouw „Irene". Geref. kerk: 9.30 uur ds. G.H. v.d. Berg van Aalten; 19.15 uur ds. S. Poelman van Mariënberg. In beide diensten is de le coll. voor eigen jeugdwerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Andrea Schipper, mevr. Hulsman-Zwiers, mevr. Tromop-Nijkamp (res). Mevr. Beldman-Staman, Johanna Fa- ber, mevr. Aanstoot-Stam (res.). Kindemevéndienst: (klas 3) o.l.v. de heer C. Beukenkamp. R.K. kerk: zaterdag: 17.00 uur; zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uitgangscoll. Inwendige zending. Okkenbroek: 10.00 uur J. van Willigen v.d. Veen van Deventer. Uitgangscoll. Algemeen diaco nale doeleinden. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur; zondag: 8.00 u. en 11.00 uur. Het Astma Fonds houdt zich al meer dan 20 jaar bezig met de bestrijding van een van de meest hardnekkige ziekten, na melijk astma en andere andere chronische luchtwegaandoenin gen bronchitis en longemfyseem. Deze aandoeningen komen veel meer voor dan men over het al gemeen denkt. De gevolgen van astma en aanverwante luchtwe gaandoeningen (CARA) zyn ei genlijk schrikbarend. Ze vallen echter niet op, omdat het een verborgen ziekte is. Mensen in ademnood trekken zich terug. Het is letterlijk een benauwend probleem voor de vele honder dduizenden mensen die er aan lijden. Daarvoor is veel geld nodig. In de week van 19 t.m. 25 april vindt de nationale astma- collecte plaats. Helpt u ook mee deze te doen slagen? „Het scheppen van sferen, mid dels de vele mogelijkheden die je hebt met verschillende vor men en beelden van lichtinval, gecombineerd met de gemoed stoestand die ik voel op het moment van schilderen zijn be palend voor het eindresultaat", vertelt Jan Rijkeboer. Bij het bekijken van de stukken lijkt dit een juiste formulering, want hij blijkt in staat met gebruik van praktisch dezelfde kleur schakeringen totaal wisselende beelden op te roepen. De stuk ken die hij maakt zijn „bosbe- vindingen" die hij éénmaal weer thuis, vanuit zijn fantasie weer geeft. Zijn stemming op dat moment bepaald of het een wat somber melancholisch geheel wordt of juist een meer zonnig en licht werkstuk. Zijn aquarel len spelen zich hoofdzakelijk af op het grondgebeuren in de bossen en langs de paden. Eén van zijn werkstukken heeft hij dan ook de toepasselijke naam „Sous Bois" gegeven. Het per spectief in de stukken is waar schijnlijk het enige raakvlak met zijn beroep. „Verder is deze „hobby" een zalig contrast met mijn dagelijkse werkzaamhe den". Andere bezigheden zijn le zen en filatelie. De tentoonstel ling duurt tot en met 8 mei. Eerder exposeerde Jan Rijke boer in het congrescentrum in Noordwijkerhout en momenteel loopt een tentoonstelling met 18 aquarellen in Engeland. Op vrijdagavond 16 april stelt Jeugdsociëteit „De Schure" zijn ruimte beschikbaar voor een Holtense Groepenpresentatie. Wat bedoelen wij daar nu mee? Wel wij vragen ons af, of er binnen de gemeente Holten mensen zijn, die regelmatig in groepsverband muziek maken. Gewoon, voor hun plezier of om echt iets op te bouwen voor de toekomst, en misschien willen zij wel eens voor publiek spe len? Nou, dat kan dus op 16 april In principe komt elke vorm van muziek hiervoor in aanmerking, waaronder jazz, klassiek, pop, country en wes tern, etc. Het is de bedoeling, dat iedere groep plm. 30 min.de tijd heeft, om zijn muzikale kunnen te presenteren. Opgave voor deze activitiet kan tot donderdag 15 april bij Jeugdsoc. „De Schure" (2755) of bij Paul de Vrijer (5700-3 24 60) of Mein- dert Koopman (13 03). De avond zal beginnen om 21.00 uur en de toegang is gratis. VRIJDAG 16 APRIL: 19.30 uur: Vierde Klaverjaswed- strijd comp. '81/'82 en trekking verloting Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp". ZATERDAG 17 APRIL: 20.00 uur: Jaarlijkse Feestavond Hengelsportvereniging „De Riet voorn" in café-rest. „De Poppe". ZONDAG 18 APRIL: 14.00 uur: Start eerste deelne mer puzzelrit M.AC. „De Hol- terberg" (zie adv. en bericht). 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" uit Bathmen (zie adv.). MAANDAG 19 APRIL: 19.00-20.00 uur: Spreekuur F.N.V. in 't Kolnus. 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". 19.45 uur: Discussie-avond afd. Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt" o.l.v. mevr. Smit te Almelo. DINSDAG 20 APRIL: 20.00 uur: Kringvergadering Herv. Vrouwengroepen in „Be- thanie" Dijkerhoek. Spr. de heer de Vries van „Effatha" Chr. On derwijsinstituut voor dove kin deren te Voorburg. Vanaf 19.00 uur gelegenheid voor koffiedrin ken. WOENSDAG 21 APRIL: 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zal „Vosman". Lezing over de rol en positie van de vrouw in Europa en de landbouw in de EEG. DONDERDAG 22 APRIL: 13.30-16.00 uur: Verkoopmiddag „Tesselschade - Arbeid Adelt" ten huize van mevr. Sijtsema- Tesch, Pastoriestraat 50 (zie ber.). 20.00 uur: Bijeenkomst Chr. Plattelandsvrouwenbond afd. Holten in „De Kandelaar". Be spreking van het boek „Danse res zonder benen" van Clara As- scher door mevr. Cousin te Twello. 20.00 uur: Jaarvergadering Hen- gelsp.veren. „De Rietvoorn" in café-rest. „De Poppe". WOENSDAG 28 APRIL - 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Dijkerhoek in „Het Bonte Paard". Vertoning Bondsfilm „50 jaar Plattelandsvrouwenwerk". VRIJDAG 30 APRIL: 13.00 uur: Kampioensmotocross op de Zuurberg. Org. M.A.C. „Holterberg". M&ÉËllr seoi VRSgr Tel Q5470-22B4 Slalliaslaai 24 smn Tel 15483-1847 Nsagereg 15 Openingstijden: ma. t.m. vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9-00-12.00 Koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Op de in de kleuterschool ge houden ouderavond kon de voorz. mevr. J.A.M. Arts een groot aantal ouders welkom he ten. De hoofdleidster mevr. E. Wittenberg-Geers vertelde over de achoolactiviteiten die in de komende maanden aan de orde komen. Ook werd er o.a. ge sproken over de toekomstige medezeggenschapsraad, het leer lingenaantal en de indeling van de klassen na de zomervakantie. Twee leden van de oüdercom- missie, nu ouderraad genoemd, mevr. J.A.M. Arts en mevr. J. Kevelam verlieten de commissie. In plaats werden als nieuwe le den welkom geheten mevr. Z. Tutert en mevr. K. Knapen. De afscheidnemende dames werd hartelijk dank gezegd voor al het gedane werk en hen werd een prachtige plant aangeboden. Na de pauze werd een kijkje ge nomen op de tentoonstelling van vele door de kinderen ge maakte werkstukjes die allemaal stonden in het teken van Pasen. De volgende dag was het voor de kleuters een feestelijke dag. 's Morgens moesten ze op zoek naar prachtig geverfde eieren die op het schoolplein waren verstopt, 't Was een prettige be zigheid. Om 12.00 uur bleven alle kleuters op school om aan vrolijk gedekte tafels een paas- maaltijd te gebruiken. Na afloop van de gezellige dag ging ieder een huiswaarts met een grote tas vol met leuke werkstukjes van de kijkavond. De paasva kantie was begonnen. De Overijsselsche Landbouw Maatschappij heeft plannen om aktie te ondernemen tegen de opdeling van de provincie Overijssel. De O.L.M. gaat een groot aantal provinciaal werkende organisaties benaderen om zich gezamenlijk tegen de opsplitsingsplannen te verzetten. Het is de bedoeling, dat er een soort protestbijeen komst wordt belegd. Hierin zal een brief „op hoge poten" aan minister Van Thijn van Binnenlandse Zaken aan de orde komen. De gezamenlijke provinciale organisaties zullen in die brief een beroep op de bewindsman doen om een wetsvoorstel voor opde ling van Overijssel niet in te dienen. Zo'n opsplitsing brengt voor provinciaal werkende organisaties tal van problemen met zich Voor de O.L.M. bijvoorbeeld be tekent de opdeling van Overijs sel een flinke verzwaring van het werk. Eenvoudig omdat de landbouworganisatie dan ineens met twee provinciale besturen te maken krijgt. De provinciés hebben heel wat met landbouw te maken. Zaken als streekplan nen, ruilverkavelingen, land schapsparken, enz., komen voor een flink deel uit de provinciale koker. Nu kan de O.L.M, dit soort punten met een provin ciaal bestuur afhandelen. Straks gebeurt dat dubbelop, vreest de O.L.M. Bovendien brengt zoiets voorde landbouworganisatie ex tra kosten met zich mee. Dat is niet het enige bezwaar van de landbouworganisatie in Overijs sel. In deze tijd van bezuinigin gen vindt de O.L.M. het niet op z'n plaats om tientallen miljoe nen; guldens te besteden aan de vorming van de nieuwe provin cies Twente, IJsselmeerpolders en IJsselland. Wat de laatste betreft is de O.L.M. van oordeel, dat IJsselland veel te klein wordt. „Zoals de minister nu voorstelt, is IJsselland niet meer dan een mini-provincie. Het gebied is niet groot genoeg om er be stuurlijk wat goeds van te kun nen maken", stelde het Hoofd bestuur van de O.L.M. in de vergadering, waarin de opdeling van Overijssel besproken werd. Al eerder heeft de landbouwor ganisatie samen met A.B.T.B. en C.B.T.B. bij de minister van Binnenlandse Zaken protest aangetekend tegen een splitsing van de provincie. Nu de nieuwe bewindsman Van Thijn in april met nieuwe voorstellen wil ko men, vindt de O.L.M., dat er opnieuw aan de alarmbel ge trokken moet worden. Arts: J.H.A. Bruins, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: mevr. J. Roelvink, Rielerweg 148, De venter, tel. 05700-2 10 89 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, St. Kruiswerk, Gaarden- straat29, tel. 14 36. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Tandarts: R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen, tel. 05480-1 31 94. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 urn- Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat31. Ziekenvervoer: Alarmnum mer 0011 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkda gen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 urn en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorzie- ning, tel. 18 14. Politie: Tél. 13 53 en 26 65. Na 18.00 urn- bellen 05200- 7 12 34. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht). ■ësb

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3