É®4lll ms i mmm WÊÊÊm, m mSÈÈÊSÈÊfëmm o ur o het mooiste portret van het hele jaar! m >ae .HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 APRIL 1982 - PAG. 17. Versterk het contrast Deze narcissenfoto is zo geslaagd, omdat de fotograaf de bloemen in de zon heeft gezet met op de ach tergrond een zwart carton. Dat be wust versterken van het contrast is een van de mogelijkheden om een boeiend en opvallend effect te ver krijgen. Kinderen en dieren Het meest-dankbare motief ook om te filmen: de combinatie kind en dier. A Itijd goed voor een paar leu ke scènes, zeker in het voorjaar als de bomen nog maar net in het blad zitten. Wie een film maakt van een jaar uit het leven van het gezin moet de lente beslist ruim de aan dacht geven. Zo 'n tafereel is een ideaal filmonderwerp. Kinderen in de lente Nog een foto- of filmidee voor deze lentedagen: ga eens met de camera naar de school van wiv zoon of dochter en maak, bij het uitgaan van de school, een paar opnamen. Zo'n spontane foto offümscène van je eigen klas is voor later een kostelijk bezit, want als je de ge zichten ziet van je klasgenoten, be leef je in gedachten weer veel van je kindertijd. /gs Er zijn van alle seizoenen geslaagde foto's te ma- ken. Maar de lente is wel het mooiste model, dat een mens zich wensen kan. Kijk eens naar een paar nar cissen in de zon. Of naar zo'n stel jonge eendjes in een sloot. Naar kinderen met een paar ponies. Of een boer derij in een lentewei. Zelfs een schilder, die zijn vakan tiehuisje opknapt, levert een vooijaarsfoto op. Daarom het goede advies aan ieder, die de lente intens wil bele ven: bekijk dit seizoen óók door de zoeker van uw ca mera en maak nu de mooiste seizoenportretten vanhet jaar. Let op de lichtval Deze foto geeft lentefotografen een goede raad, die hier boven staat. "'-Vi Wie zo 'n motief ziet, heeft de nei ging er de camera op te richten en direct de ontspanknop in te druk- Geduldwerk We willen niemand aanzetten om jong vogelgeluk te verstoren. Eenden zijn in de vrije natuur niet zo gesteld op de belangstelling van ken. Beter is eerst te kijken waar de zon vandaan komt en als het kan een plaats te kiezen, waar het zonlicht op z'n voordeligst uit- komlTDat is hier bewust gedaan en het resultaat is een sterke foto. mensen. Maar als u zich rustig houdt en veel geduld hebt en ook een beetje geluk, dan is het moge lijk om zo'n aandoenlijk stel dons beesten te fotograferen. Zeker in een park met een vijver is het een boeiende opgave om zo'n lentefoto te schieten. Huis in de lente Zomaar een huis in de lentezon. Niets bijzonders, denkt u waar schijnlijk. Toch is 't fijn om zo je huis of je straat of je stad in de lente op de plaat te zetten. Goed voor de vele donkere dagen in de rest van het jaar, want zo'n foto Kaarsjes in de kastanje Zo worden ze genoemd: de „kaars jes" van een kastanje. Ze zijn het symbool van alle bloemen, die we in deze maanden overal in het land kunnen bewonderen en fotografe ren. Uit de hele wereld komen dit voorjaar de buitenlanders naar Ne derland om te genieten van het bloemenfeest in de Keukenhof, op de Flor iade of waar je maar bloe men of bloesem kunt vinden, 't Is logisch dat wij, die er zo dicht bij wonen, er zeker naar zullen gaan kijken ook om al dat moois in fo to 's mee naar huis te nemen, Molens op de plaat Op zaterdag 8 mei brengt de lande lijke Fiets- en Molendag vele hon derdduizenden op de weg om per fiets een tocht langs een of meer molens in bedrijf te maken, 'n Ex tra aantrekkelijk element is de „molen-fotowedstrijd", waar u aan kunt meedoen. Over deze wedstrijd vindt u in het april-nummer van „de Kampioen het bondsblad van de ANWB, alle informatie. Ook wordt er in de Trosradio-uitzendin- gen op die zaterdagmorgen aan dacht aan besteed. Ook een lenteplaat Er zijn veel onderwerpen, die een lentefoto kunnen opleveren. Zelfs zo'n doe-het-zelver, die zijn eigen vakantiehuis schildert, is een mo- flU tief, dat laat zien: de zomer is in aantocht! Ook al had die schilder er best wat vrolijker bij kunnen kijken! vormt het bewijs, dat er na kou en regen ook weer zulke dagen zullen komen waarin de wereld om je heen licht en vrolijk is. Wie zo'n fo to maakt van zijn omgeving, kan er een vergroting of poster van laten maken en deze inlijsten zodat je er het hele jaar door van kunt genieten. hun eerste strandwandeling. Deze dapperen hebben zelfs de schoenen en kousen uitgetrokken en daar zit best een leuke plaat in. Eerste strandwandeling Aan het strand is er in de lente weer van alles te beleven. De men sen zoeken de zee op en maken De eerste rijles In de stad denk je dan aan een au torijles. Maar op het platteland kan dat ook een paardrijles zijn, want die is daar nog gewoon. Toch moet je wel geluk hebben om zo'n plaatje te kunnen schieten van een opa, die zijn kleinzoon de eerste paardrijles geeft. Dat geluk heeft niet iedereen; het is echter wel ze ker dat je er voor op uit moet trek ken. Op zoek naar de vele voor jaarsmotieven, die er nu weer op de wegen en in de velden, in de par ken en soms zelfs vlak bij huis zijn te vinden.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 17