Hockey- MINTONETTEtkr Resultaten sv Holten Programma Sporthal Holten verliest van mede degradatie kandidaat Cupa mi HOLTENS NIEUWSBLAD echte Programma s.v. „Holten' JUNIOREN Programma „Blauw Wit' PONYCLUB BERGRUITERS volleybalver. holten Z.P.C. „Twenhaarsveld zwom naar een derde plaats 8 APRIL 1982 - me Deze zeer belangrijke wedstrijd werd volkomen onnodig door de rood zwarten verloren. Gedu rende 2x driekwartier hadden zij het initiatief, maar het wordt zolang- zamerhand een obsessie als het op scoren aan komt. Ieder lef ontbreekt, terwijl de voorhoede in de huidige samenstelling zich simpelweg uit de wedstrijd laat spelen, dit gevoegd bij het feit dat het spel van de midden linie niet direct genoeg is, maakt dat de achter hoede van de tegenstan der telkens weer de kans krijgt er een voet tussen 'te krijgen. Reeds in de 5e minuut was een misser van de achterhoede van Holten de inleiding tot 1-0. By een hoge inzet verdween de bal over de achterhoede en toen ook Barend vergat uit te ko men, was het voor de goed meegekomen Klaasen een koud kunstje de score te openen. Hol ten probeerde de bakens te ver zetten, doch verder dan een aantal schoten over en een serie corners kwam men niet. Tus sendoor moest Henk Warrink nog een keer van de doellijn koppen by een inzet van CUPA. Na de pauze verhoogden de Holtenaren de pressie en dit werd ze in de tiende minuut noodlottig, toen bij een counter van de gastheren de achter hoede van de roodzwarten wat al te gemakkelijk werd uitge speeld en invaller de Croon de stand op 2-0 bracht. Holten ging daarna over tot Engels voetbal. De achterhoede van CUPA raakte in paniek. Na een half uur spelen smaakte de hard werkende Nico Labobar het ge noegen om Holten terug te brengen in race. Helaas kwam In een goede wedstrijd is een over alle linies sterker Holten 2 niet verder gekomen dan een 1-1 tegen Hoeve V.2 Holten begon meteen fel offensief en beheerste het spelbeeld. Hoeve probeerde met lange ha len de voorwaartsen aan het werk te zetten, maar de achter hoede van Holten stak in een goede vorm. Maar het was toch Hoeve dat plotseling de leiding nam. Naar een vrije trap op links in de 40e minuut was de rechtsbuiten die de bal hard in kopte. Even was Holten 2 aan geslagen maar herstelde zich echter snel en weer kwamen er mogelijkheden. Na de rust ver hoogde Holten het tempo for ceerde het spel door nog agres siever in de aanval te gaan. Maar Holten moest wachten tot de laatste minuut. Eerst miste Gert Bannink nog maar het was toch de zelfde speler die na een verkeerde terugspeelbal van de laatste man doeltreffend afronde 1-1. Een eerlijke en verdiende uitslag van deze aantrekkelijke strijd. Door deze gelijkspel en het verlies van de concurrent heeft Holten 2 het kampioen schap in eigen hand. Een weekend met veel doelpun ten ligt achter ons. Helaas moesten de Holterkeepers vaker vissen dan hun collega's. Met een midweeks inhaalprogramma zijn de standenlij sten er wat overzichtelijker door geworden. Hoeve V. 2-Holten 2 1-1. Rietvo gels 3-Holten 3 3-0. Kansloos ging Holten in de uitwedstrijd tegen de groenwitten ten onder Het wordt nu zaak a.s. maandag de wedstrijd tegen NEO in winst om te zetten. Holten 4-PH 6 0-0 en Wierden 2-Holten 4 4-2. Holten heeft in haar dubbelprogramma slechts 1 punt kunnen bemachtigen. Tegen PH, de koploper, werd prima en geconcentreerd ge speeld, wat resulteerde in een gelijkspel. In Wierden ging het echter mis. De eerste helft was de thuisclub beter, wat uitge drukt werd in een ruime voor sprong die de tweede helft niet meer in te halen was. Holten 5-Sportlust 2 1-1 en Hol ten 5-Tukkers 4 2-1. De beide thuiswedstrijden heeft Holten weer op het goede spoor ge bracht. Drie punten werden be haald, waarbij in het bizonder de zege op koploper de Tukkers vermeldenswaard is. Holten 6-Luctor 7 2-2. Twee ploegen die na 90 minuten voetbal tevreden het veld verlie ten. Luctor, omdat het aan 1 punt genoeg had om kampioen te worden en Holten omdat ie der puntje broodnodig is. Luctor 5-Holten 7 1-2. Met enkele gastspelers trok Hol ten vanaf de aftrap fel ten aan val, wetende dat Luctor op de ranglijst gepasseerd kon worden. De thuisclub bleek bizonder kwetsbaar, want toen er nog maar 7 man in het veld stonden zag de scheidsrechter zich ge noodzaakt om midden in de 2e helft de wedstrijd te staken. Holten 8-Almelo 6 1-5. Holten was niet opgewassen tegen een technisch veel betere tegenstander. Het enige hoogte punt in deze wedstrijd was het feit dat Jan Beltman, de keeper een strafschop tot 3 maal toe wist te stoppen. Enter 6-Holten 9 5-1. Enter had nog alle belang bij de punten, omdat het nog in volle gevecht is om de promotie plaats. Holten daarentegen toonde weinig interesse om voor een goed resultaat te knokken. Holten 10-RKSV 4 2-5. Na de successenreeks van de af gelopen weken kwam deze koude douche. De Rijssenaren waren duidelijk beter dan de eerste ontmoeting die ze maar ternauwernood wisten te winnen. RKSV 3-Holten 11 1-1. Holten boekte de zesde remise van dit seizoen. Het hele jaar draait de ploeg al op 50% ren dement. in deze teleurstellende stand in het laatste kwartier echter geen verandering meer. In deze de gradatieduels blijkt Holten over te weinig spelers te beschikken, die kunnen knocken. André, Nico en Bert Knapen zijn niet in staat de anderen mee te trekken. Met name de voor hoede kan in deze beslissende fase van de competitie geen en kele vuist maken. Holten en Roda Deelden de punten Het was prachtig voetbalweer en een matige wedstrijd. Holten had de eerste helft, duidelijk het initiatief en was sterker. De combinaties werden echter te ver doorgevoerd, waardoor de achterhoede van de Deventena- ren heel gemakkelijk de baas kon blijven. Na de thee wogen de partijen meer tegen elkaar op. Een goed schot van Wim Tulier na tien minuten spelen werd ietwat gelukkig comer ge werkt door een der verdedigers. Na 20 minuten spelen was Ba rend de oorzaak dat de gasten op 1-0 konden komen. Bij een hoge inzet sloeg hij de bal met de vlakke hand voor de voeten van Huub Rouw, in plaats van de bal te vangen erf te stompen. De RODA speler bedacht zich moment en scoorde via een lob. Het pleit voor de Holtenaren dat ze zich niet lieten ontmoe digen door deze tegenslag. Eerst kopte Evert Dalemans uit een voorzet van André Dekker tegen de lat in de 30e minuut. Enkele minuten voor afloop slaagde de weer zeer hard werkende Nico Labobar op rechts door te bre ken en hij gaf de bal door aan Bert Knapen, die met een hard schot scoorde en Holten de meer dan verdiende gelijkmaker bezorgde. Of dit ene punt nog perspectieven biedt zal in de komende wedstrijden moeten blijken. Holten-Epe As. zaterdag speelt Holten thuis de bekerwedstrijd tegen Epe. De wedstrijd begint om 18.00 uur. De bekerwedstrijden zijn niet vrij toegankelijk, ook niet voor de leden!! Gedurende de Paasdagen heb ben de roodzwarten verder vrij af. De rest van programma ziet er als volgt uit. Thuis pelen de Holtenaren nog tegen: K.C.V.O (op 18 april), AB.S., CUPA. Uit tegen: Daventria, Victoria Boys. Zaterdag 10 april: 18.00 u. Be kerwedstrijd Holten I - Epe I. Tweede Paasdag: T.V.O. 2 - Holten 2 10.00 u. V. 8.45 u.; Hol ten 3 - NEO 3 10.00 u.; Holten 4 Luctor 4 10.00 u.; Luctor 3 - Holten 5 11.00 u. V. 10.00 u.; Holten 7 - Omhoog 2 10.00 u.; Holten 8 - Bomerbroek 7 10.30 u.; Holten 10 - SDOL 5 10.30 u.; SDOL 8 - Holten 11 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 6 en Holten 9 zijn vrij. Junioren: Enter V. Al - Holten Al 2.30 uur. V. 1.30 uur; Holten A2 - Sp. Rijssen A2 2.30 uur; Omhoog A2 - Holten A3 2.30 uur. V. 1.45 uur; Holten BI - ON BI 2.30 uur; Holten B2 - Wier den BI 12.45 uur; SVZW B2 - Holten B3 12.45 uur V. 12.00 uur; Holten Cl - Rietvogels Cl I.00 uur; Vesos Cl - Holten C2 II.30 uur. V. 10.45 uur; Holten C3 is vrij. Pupillen: Omhoog Dl - Holten Dl A. 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten D2 - Excelsior D3 12.00 u.; Hol ten D3 - GFC D2 12.00 u.; Ex celsior D7 - Holten D4 10.15 u. V. 9.45 u.; Enter El - Holten El 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten E2 - SWN E3 11.00 u.; Holten E3 - SWN E5 11.00 u.; Holten F1 - Sp. Rijssen F1 11.00 u.; Markvo gels F1 - Holten F2 10.00 u. V. 9.30 u.; Blauw Wit F2 - Holten F3 10.00 U. Meisjesvoetbal: Holten - Excel sior 12.00 u. K0SC Al-Holten Al Koploper KOSC had weinig problemen met de Holtense formatie van trainer ten Bol- scher. Door de nederlagen van de afgelopen weken heeft men geen kans meer op de titel zo dat men de rest van de compe titie vrijuit kan spelen. Holten A2-Enter V. A2 Wanneer iedereen een doelpunt wil maken kan de uitslag nog wel eens tegenvallen, dit ge beurde bij Holten A2 waar men tenslotte 36 doelpunten wist te maken over beide wedstrijden. Holten A3-Eversberg Al Holten A3 dat tegen de koplo per moest aantreden miste de unieke gelegenheid in de le helft om op voorsprong te ko men door een gemiste penalty. Na de eerste tegengoal brak het verzet van Holten zodat Ever- sberg het halve dozijn vol kon maken. Holten B1-WSchool BI Holten BI dat aan een gewel dige opmars bezig is bond deze keer WSchool aan de zegekar. Goaltjesdief Jan Wansink scoorde net zoals vorige week dinsdag alle drie doelpunten zo dat Holten uit de laatste 5 wed strijden maar liefst 9 punten heeft behaald. Holten B3-De Zweef B2 Holten B3 dat in hevig gevecht is gewikkeld met Excelsior om de laatste plaats, verloor ver diend van De Zweef dat uitein delijk 3 keer meer scoorde. Toch is het ook vermeldenswaard de enorme inzet die de Holtense jongens gaven. Excelsior C1-Holten Cf Een schitterende wedstrijd van onze jongens, die met 0-2 werd gewonnen. In de eerste helft werd er maar matig gespeeld en er werden geen doelpunten ge scoord, doch in de tweede helft was Holten oppermachtig en PAG. 7 werden twee knappe doelpunten gescoord door Jac Speelman en Arno Stukker. Sos C1-Holten C2 Een met spanning tegemoet ge ziene wedstrijd was die tussen Sos en Holten. Deze wedstrijd moest aantonen wie de sterkste was in deze wedstrijd. Het zwakke Holten had weinig in te brengen tegen Sos zodat deze voorlopig de strijd heeft gewon nen. Holten C3-Sp. Rijssen C3 Holten C3 is op de goede weg getuige de 22 doelpunten van de laatste 3 wedstrijden waardoor Holten langzaam naar de koplo pers toesluipt. De eerste helft was niet zo best maar in de tweede helft sloeg Holten toe, 3 doelpunten namelijk. Meisjes B kampioen Aangename verrassing tijdens het foto-nemen. Opnieuw feest. Van harte gefeliciteerd dames. Zondag 4 april Toppunt'van luxe. Heerlijk zit ten langs de lijn in de zon en alle elftallen thuis. Er viel veel fraais te bezien. Heren Vetera nen begon lekker vroeg, slim bekeken met dat weer, en won van Ares. Leuke wedstrijd en vooral het tegendoelpunt oogstte applaus. Heren II in degradatie-angst wist een Senioren: Delden 1-Blauw Wit 1 2.30 u. V. 1.00 u. Excelsior 9-Blauw Wit 2 12.45 u. V. 11.45 u. Blauw Wit 4-DES 7 2.30 u. Blauw Wit 6-Kozakkenstraat 2.30 u. Junioren: Blauw Wit Al-Enter Al 2.30 u. Blauw Wit A2 - vrij Vesos Bl-Blauw Wit BI 12.45 u. V. 12.00 u. Blauw Wit Cl-De Zweef Cl 12.45 u. GFC C2-Blauw Wit C2 12.00 u. V. 11.15 u. knappe zege op Goor te behalen en Heren m had de handen vol aan Almelo, dat als koploper te recht werd gevreesd. Belangrijk was de uitslag Heren I-Dieren. Om Dieren als hekkesluiter voor te blijven moest op z'n minst een gelijkspel uit de bus komen. Er werd krap gefloten en dat maakte de wedstrijd wat minder flitsend, echter de doelpunten waren voor ons. Uitslagen: Hengelo A2-Jongens A 3-1; Nijverdal B-Jongens B 11-1; D.K.S. B-meisjes B 0-7; Hengelo C-jongens C 5-8; E.H.V. D-Meisjes D 1-3; Holten I-Meisjes D 1-3; Holten I-Dieren I 2-0; Holten H-Goor 3 2-1; Hol ten III-Almelo 5 0-3; Holten vet.-Ares 3-1. Prettige paasdaj In het kader van het komend lustrum liet de Hockeyclub Hol ten zich vereeuwigen in het Sportdal. Heel wat leden hadden gehoor gegeven aan de oproep en het technische gedeelte le verde al knipperend tegen de zon vrolijke momenten op. Leden van de ponyclub hebben zaterdag 3 april op het kring- concours georganiseerd door de P.C. „Looleeruiters" in Almelo de volgende successen behaald: Achttal dressuur 2e prijs met 111 punten. Dressuur cat. B. klasse B: 1 zwennie Vincent met „Coy" 130 pt- Cat. D klasse B: 1. Herman Lo- deweges mét „Azmon" 130 p. Cat. D klasse L: 3. Arnold ter Maat met „Simone Lie" 127 p.; 4. Erik Vincent met „Mark", 120 pt. Springen Klasse B cat. B: 5. Silvia Leus met „Kenneth". Klasse B cat. D: 7. Hetty Bel- dman met „Angin". Springen klasse Z cat. D: 1. Erik Vincent met „Mark". Pupillen: Blauw Wit Dl-PH D2 10.00 u. Twenthe D4-Blauw Wit D2 10.00 u. V. 9.15 u. SOS D3-Blauw Wit D3 9.00 u. V. 8.15 u. Blauw Wit El-DES El 10.00 u. Excelsior Fl-Blauw Wit F1 10.15 u. V. 9.30 u. Blauw Wit F2-Holten F3 10.00 u. Week van 10-4-1982 tot en met 16-4-1982 Zaterdag: 09.00-17.00 uur H.M.V., instructiedag majorettes; 19.00-20.00 uur zaalvoetbal, hr. Gütlich; 20.00-22.00 uur zaal voetbal, hr. Kolkman. Zondag: le Paasdag - gesloten. Maandag: 2e Paasdag. Dinsdag: 16.15-22.30 uur Mintonette; 22.30-23.30 uur z.v.v. Blauw Wit '66; 16.00-18.30 uur instructielokaal St. SoCuWe. Woensdag: 11.00-16.00 uur De Schure; 16.00-17.00 uur s.v. Hol ten, afd. handbal; 18.30-23.00 uur Badmintonclub. Donderdag: 17.00-22.00 uur s.v. Holten, afd. handbal; 22.00- 23.00 uur zaalvoetbalcompetitie, K.N.V.B.; 23.00-24.00 uur zaal voetbal, All Stars. Vrijdag: 18.30-23.00 uur Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 16 66 toestel 25). en indien mogelijk tussen 08.00- 12.00 uur. Mintonette t-V.V.A. 1 Op papier een makkie deze jon gens uit Albergen. Maar het is al eens eerder gebleken dat zoiets in de praktijk aardig kan tegenvallen. Concentratie en motivatie zijn dan ook vaak be slissend in deze duels. Beide fa cetten van het spel bleken de eerste twee sets bij alle twee ploegen evenveel aanwezig te zijn. Technisch en taktisch was Mintonette echter veel sterker, zodat beide sets met een ruime marge in de zak van Mintonette verdwenen. De derde set leefden de Albergers even op. Tot 6-6 had Mintonette er erg veel moeite mee om de tegenstand te breken, het werd zelfs 8-8. Toen kwamen de rust, het over zicht en de punten weer terug, zodat deze wedstrijd dik ver diend een ruime 3-0 zege voor Mintonette werd. Met deze overwinning is dit team nog steeds in de race om het kam pioenschap. mits de concurrent Vrivo zo vriendelijk wil zijn om nog een paar sets te verliezen in de nog resterende wedstrijden. Ook een tweede plaats biedt re delijke promotiekansen, zodat een succesvolle afsluiting van het seizoen zeker binnen hand bereik ligt. Volgende wedstrijd op het programma van Minto nette heren 1 is de seizoenklap per tegen het Mintonette heren 3 team op 16 april. Zie voor een voorbeschouwing van dit spek takel het verslag van onze spe ciale korrespondent elders in dit blad, en op de sportpagina's van de landelijke dagbladen die ver schijnen op 15 en 16 april. Attentie! Nog acht nachtjes slapen!! Volgende week vrijdag (16 april) de big match! Heren 3-Heren 1!!!! Impressies uit de teams: Heren 3: (een speler die ano niem wil blijven) „We vreten ze op! Wat denken ze wel die broekies! Moet je ze zien. Is dat nu Mintonettes toekomst? Ze zouden eens wat meer lèf moe ten tonen! Nee, ik denk dat ze hooguit één set winnen. En die schenken we ze dan, uit meelij! Anders gaan ze vast huilen, die kinderen. Let maar op, volgende week vrijdag!" Heren 1: (anonieme verklaring) „Zelfs aan elf man zullen ze niet genoeg hebben. Ze hebben geen eens conditie voor 2 sets! Ze denken zeker dat volleybal ook door oude mannen onbeperkt gespeeld kan worden! Op hun tenen zullen ze lopen, die oude mannen. Misschien gunnen we ze één set. Uit meelij! Je moet ze, net als kinderen toch wat gunnen! Ze zijn toch al zo hu meurig op die leeftijd. Volgende week kun je ze zien zweten. Let maar op!" Aldus enige impres sies! Denk erom! Om 20.00 uur aanwezig in sporthal 't Mossink. Dan zult U wat meemaken. In verband met het komende Paasweekend wordt er deze week niet gevolleybald. Vol gende week zijn we echter weer present en rekenen we op Uw aanwezigheid. 55 Op zaterdagmiddag 3 april j.l. nam onze zwemclub in Zutphen deel aan een zeskamp dat georganiseerd was door zwemclub A.B.S. uit BaChmen. Hierbij werd deelgenomen door de clubs van: Numph uit Gorsel; A.Z.C. Steenderen; Vorden '64 uit Vorden; de Duikelaar uit Laren; Twenhaarsveld uit Holten; A.B.S. uit Bathmen. Ondanks een kleine vergissing tijdens de estafette, waarbij 2 le den, meisjes en heren 75 m. zwom inplaats van 50 m. behaalden onze club toch nog de derde plaats en waren er nog erg gelukkig mee ook.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7