A gemeente holten Waar gaan we heen „Hij komt ons vriendelijk tegen" MEVROUW V.D. STOUW NAM AFSCHEID VAN DE DORPSSCHOOL A\ HOLTENS NIEUWSBLAD „GESTOLEN GOED GEDUT NIET" IN J.S. DE SCHURE ZONDAGSSCHOOLMEUWS DIJKERHOEK DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 30 MAART 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1 BOUWVERGUNNINGEN: OPHALEN HUISVUIL SLUITING VUILCONTAINER AAN DE WAAGWEG GEMEENSCHAPPELIJKE VUILNISBEGRAAFPLAATS TE MARKELO SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN SP0RTC0MMISSIE GEMEENTELIJK OPENLUCHTZWEMBAD „TWENHAARSVELD" VOORVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN TARIEVEN ABONNEMENTEN ZWEMLESSEN TER-INZAGE-LEGGING ONTWERP ALGEMENE SUBSIDIEVERORDENING WELZIJN 8 APRIL 1982 •PAG. 5 Na 23 jaar werkzaam te zijn geweest als schoonmaakster van de Dorpsschool nam mevrouw v.d. Stouw-Bannink onlangs afscheid, zij het met pijn in het hart. „Graag had ik de 25 jaar volge- maakt, maar mijn gezondheid liet dit niet toe", vertelt ze. Tot voor kort ging zij dagelijks drie uur per dag, na schooltijd gewapend met emmer en dweil en bezem de school weer van een schoon „gezicht" voorzien. Zij deed dit samen met de dames D. Willemsen en F. Ebregts. Deze beide dames zullen nu zonder me vrouw v.d. Stouw het werk moeten klaren. PAASVUREN Op le Paasdag worden er, zover ons nu bekend is, vier Paas vuren ontstoken en wel in de buurtschappen Beuseberg, Noorderenk (Zuurberg) en Dijkerhoek (Espelodijk) en Espelo. Om plm. 21 uur worden de paasvuren aangestoken. Een prachtig schouwspel, waar een ieder zeker van zal genieten. Trekt u uw kinderen vooral oude kleren aan. Eén van de symbolische betekenissen van de Twentse paasvu ren. Er wordt wel eens verteld, dat er enkele generaties geleden, nog Twentse boeren waren, die aan de symbolische functio nele betekenis van zo'n paasvuur nog geloof en waarde hechfc- ten. Zo ver het licht van het op Eerste Paasdag ontstoken paasvuur reikte, zo ver zou het land gezegend worden met vruchtbaarheid. En dan kon het gebeuren, dat zo'n boer een brandende tak uit de vuurhoop haalde om er de uiterste hoe ken van zijn akker en weilanden mee langs te gaan, waar het licht van het vuur zelf niet zó ver zou reiken. Museum Bos Dierenwereld Dagelijks geopend van: 9 tot 18 uur, zo. van 12 tot 18 uur. Tevens is Bos Dierenwereld verrijkt met een groots Alpendio rama, een kreatie van de heer Kees Bos, Holterbergweg 12. Bezoekerscentrum Staatsbosbeheer In de paasvakantie geopend van 10 tot 16.30 uur. Nijverdalse- bergweg 5. Midgetgolf De golfbanen op de Holterberg aan de Toeristenweg tegenover hotel 't Lósse Hoes" en de golfbaan bij camping „De Haspel" zijn met goed weer de gehele dag (Paasvakantie) geopend. Kegelcentrum Dagelijks geopend vanaf 14 uur. Groepen div. arrangementen mogelijk na tel. afspraak, tel. 05483-3978 of 05704-1540. Dorps straat 20. Kinderboerderij Strubbert Alle dagen geopend van di. t.m. vr. van 10 tot 17 uur, zo. en za. van 13 tot 16 uur. Koebushorst 7, Laren. Kaasboerderij Cats Op dinsdags rondleiding kaasboerderij om 14.30 uur. Larense- weg 106 (oude Larenseweg volgen). Kaasboerderij Smale In, de paasvakantie kunt u op dinsdag en donderdagmorgen el wel van 8.30 tot 10 uur het kaasmaken in praktijk zien. Wit- tendijk 7, Kring van Dorth, tel. 05704-1451. AC Wegrestaurant Expositie batikdoeken van de Indonesiër Yudi Soekardio. Het restaurant is alle dagen geopend en ligt aan de A-l. Bibliotheek Expositie foto's van de heer J. Boering. Openingstijden: ma. t.m. vr. van 14.30 tot 17 uur en van 18.30 tot 20 uur, woens dags van 10 tot 12.30 en van 14.30 tot 17 uur. Rörikstraat 3. Manege Beldman Paasmaandag 4 uurs-rit. Aanvang 10 uur, van te voren opge ven. Manege Beldman, Borkeldsweg 2, tel. 1287. Manege „Snorrewind" Alle dagen gelegenheid tot rijden (le Paasdag gesloten) Ma nege „Snorrewind", Borkeldweg 1, Markelo, tel. 05476-1471. Galerie „La Cigale" Expositie van Josephine van den Berg uit Holten, van wan ddecoraties en droogbloemen. De exp. is tot 10 april geopend. Woensdag 7 april: Bij goed weer, fietstocht onder leiding, vertrek 14 uur vanaf VW-kantoor. Deelname fl.- p.p. Opgave graag van te voren. Pauze in een boerenherberg met veel antieke spullen. Donderdag 8 april Fietstocht onder leiding, zie wo. 7 april. Maandag 12 april Film in Jeugd Sociëteit „De Schure". Beusebergerweg 27. Film „De avond dat Hollywood op z'n kop staat". Vrijdag 16 april Groepenpresentatie in Jeugd Sociëteit „De Schure", Beuseber gerweg 27. De avond begint om 20.30 uur. Ootmarsum: le Paasdag paasvuur en vlöggelen een zg. rondgang door het centrum. Al zingende trekt men rond. Dit is een oud gebruik uit vroeger tijden. Inl.: VW Ootmarsum, tel. 05419-2183. Denekamp: Palmzondag optocht om 12.30 uur. Om 13 uur eieren garde ren. Paaszaterdag 13 uur houthalen voor paasvuur. Zondag middag 13 uur optocht naar Singraven. Inl.: VW Denekamp, tel. 05413-1205. Allerlei Alle recreatieparken t.w. Avonturenpark Hellendoom, Pony park Slagharen, Gouden Handen, 's Heerenberg en de Waar beek te Hengelo zijn alle geopend. Aan het VW-kantoor zijn mapjes met fiets- en wandeltochten verkrijgbaar, alsmede wandelkaar ten, autokaarten en ANWB- routes. Verder wensen wij u prettige en zonnige Paasdagen en tot weerziens in Holten. Tijdens de receptie kreeg zij bloe men, waardebonnen, een tegel met het wapen van de gemeente Holten en een foto van de Dorpsschool aangeboden. Alom werd zij door de verschillende sprekers geprezen om „haar schone school" en voort reffelijke inzet. Burgemeester van Rappard sprak namens de gemeente, de heer Die- mer namens de school en de heer Van Bruggen namens de ouder commissie. Oud hoofd van de Dorpsschool, de heer Brouwer, was ook aanwezig om samen met zijn vrouw, afscheid te nemen van mevrouw v.d. Stouw, die gedurende 18 jaar in „zijn" pe riode werkzaam was. „Met zijn komst was ik erg blij", aldus me vrouw v.d. Stouw. Inmiddels op non-actief, vertelt zij nu al de dagelijkse contacten te missen, met de verschillende leer krachten. „Het zal wennen zijn, maar ik merk dat het mijn gezond heid ten goede komt. De tijd die ik nu meer beschikbaar heb, ga ik besteden aan fietsen en lezen". Tweede Paasdag weer een film in de Schure. Dit keer hebben de vrijwilligers gekozen voor een sensationele komische film. De politie van Miami krijgt grijze haren van het stijgende aantal inbraken. Na arrestatie van een heler besluiten ze een val op te zetten. De politie neemt de plaats in van de heler en in een mum van tijd weet de hele on derwereld dat de nieuwe eige naar geweldige prijzen betaalt. De één na de ander komt zijn gestolen goederen aanbieden, niet wetende dat zij door middel van een verborgen kamera keu rig netjes worden geregistreerd. Als het geld op is en het pak huis vol gestolen goederen staat, worden alle vaste „klanten" uitr genodigd voor een geweldig feest. De hele onderwereld bij elkaar op een grote party, dan moet het een koud kunstje zijn iedereen te arresteren! Als het feest in volle gang is, verschijnt er een konkurrerende heler met een knokploeg om op geweldda dige wijze „deel te nemen" aan de feestvreugde. Alle moeite schijnt voor niets te zijn ge weest. Hou je van een sensatio nele film, en wil je ook nog wat lachen, kom dan 2e Paasdag om half drie (14.30 uur) naar J.S. „de Schure". ZONDAGSSCHOOLMEUWS Eerste Paasdag, 11 april a.s. vie ren we met alle zondagsschool kinderen hun ouders en andere gemeenteleden, het Paasfeest in de N.H. kerk. Aanvang half negen. Alle kinderen verzamelen zich om kwart over acht bij de Dorpsschool (Tuinstraat) en ko men onder begeleiding van hun juf en/of meester naar de kerk. We hopen samen met U en de kinderen een gezegende Paas- dienst te vieren. Na afloop van de kerkdienst be staat er voor die kinderen, die dat zelf graag willen, de gele genheid om samen met de jon geren van de Jongerendienst, enige Paasliederen te zingen in het Bejaardenhuis De Diessen- plass. Daarna vindt in gebouw Irene een paasmaaltyd plaats, waarby de meisjes en jongens van klas 6 van zondagsschool ook ver wacht worden. In verband met de organisatie van deze maal tijd, even afbellen als je niet meedoet, (tel.: 21 26). Eén van de grootste mensen uit het geestelijk ver zet tijdens de tweede wereldoorlog was de, nog niet zo heel lang geleden overledendis. Buskes. Mede aan dit verzet had hij zijn grote bekendheid te danken, en leeft hij nog voor velen, ook nadat hij gestorven is. Eén van zijn indrukwekkende verhalen vind ik zijn belevenis op Pasen 1944 in een gijzelaarskamp ergens in het Brabantse land. In dat kamp werden ook regelmatig door de ge vangenen op min of meer illegale wijze kerkdien sten gehouden en op die paasmorgen moest ds. Buskes voorgaan. Hij slenterde, zich wat medite rend voorbereidend, voor de dienst door het kamp en kwam toen een paar Duitse bewakers tegen. De gevangenen hadden onderling afgesproken dat zij geen woord zouden wisselen met de vijand, zeker geen vriendschappelijk woord. Doch zie, op dat moment gebeurde er iets. „Op dat moment", zo vertelt hij, „werd er iets in mij geboren van Jezus. Hoe zou ik toch kunnen preken van Jezus die op stond uit de dood en toch voorbijgaan aan deze Duitse jongens zonder een woord te zeggen op de paasmorgen?" Op dat moment heeft ds. Buskes zijn woord gebroken en die Duitse jongens een hand gegeven en een gezegend Paasfeest gewenst. Hij kon niet anders dan hen vriendelijk tegenko men. Misschien was en is het ons ook nog niet opgeval len dat Jezus op de Paasmorgen en ook daarna de merisen vriendelijk tegenkwam? Ja, zegt U mis schien, dat waren dan ook zijn vrienden. Maar dan zeg ik dat je het van je vrienden maar heb ben moet. Zij hebben Hem en wij hebben Hem immers laten vallen als een baksteen, Nochtans,. Hij komt ons vriendelijk tegen. Ik denk dat dit het wonder van Pasen is dat Hij ons vriendelijk tegenkomt, en daarbij leg ik dan eerst het accent op het woord „vriendelijk". Het is goed om dit accent te leggen in een grimmige wereld met grimmige mensen, ja zelfs grimmige christenmen sen die het geweld en de gewelddadigheid recht vaardigen als het gaat om de zogenaamde goede zaak te dienen. Jezus komt ons vriendelijk tegen en in die vriendelijkheid is Hij ontwapenend. Het is goed om dit in onze oren te knopen, op en na het Paasfeest 1982. En dit te bedenken dat Hij weliswaar vriendelijk doch daarom niet minder ons „tegenkomt" en „tegenstaat" in onze grimmig heid. Om ons te ontwapenen met en tot vriende lijkheid. Het is te hopen dat op en na dit Paas feest een wonder gebeurt. Het wonder dat we Hem ontmoeten die ons vriendelijk tegenkomt. Een vriendelijke groet uit Okkenbroek van G. Bouman. Dit jaar gaan we het paasfeest vieren met een paasontbyt. En wel op le Paasdag om 8.30 uur in de hal van de Dykerhoekse- school. Na het paasontbyt gaan we zieken, ouderen en alleen staanden verrassen. Denken jul lie ook aan de eezamenliike zondagsschooldienst op Goede Vrydag om 9 uur in Bethanië, dus vóór kerktyd. We hopen dat we velen van jullie zullen ont moeten. Het zondagsschoolpersoneel Dfl- kerhoek aan de heer G.J. Baltes voor de bouw van een woning op het perceel Köllingserf 49 aan de heer J. Klein Teeselink voor de bouw van een woning op het perceel Köllingserf 47; 2. aan Mr. W.L.F.C. van Rappard vergunning verleend voor het kappen van 2 bomen bij het pand Jeurlinksweg 1. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. In verband met de komende feestdagen zal het huisvuil als volgt worden opgehaald: het huisvuil van vrijdag 9 april en maandag 12 april wordt op dinsdag 13 april opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 30 april wordt op maandag 3 mei opgehaald. In verband met de Goede Vrijdag zal de vuilcontainer bij de werf Gemeentewerken aan de Waagweg op vrijdag 9 april a.s. de gehele dag gesloten zijn. Ingaande 13 april a.s. zal de huidige vuilnisbegraafplaats te Markelo tot nadere publikatie gesloten zijn. Per dezelfde datum wordt aan de andere zijde van de autosnelweg A1 (E8) een voormalige zandafgraving in gebruik genomen als vuilnisbegraaf plaats. Deze is te bereiken via de Singelweg welke onmiddellijk gren zende aan de noordzijde van voornoemde autosnelweg aansluit aan de Provinciale weg Rijssen-Markelo (nabij steenfabriek Smeijers en Voort man). De nieuwe situering zal ter plaatse middels borden zo duidelijk mogelijk worden aangegeven. De openingstijden blijven onveranderd. Wethouder Stegeman houdt voortaan, voor onbepaalde tijd, spreekuur op maandag van 4-5 uur n.m. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie zal worden gehouden op 13 april a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan o.a. voorstellen betreffende: -'kleedgelegenheid tenniscomplex - verkiezing sportcommissie - O.P.C. kerstzaalvoetbaltoernooi. Vanaf zaterdag 1 mei a.s. weer dagelijks geopend tot plm. 15 september. Zaterdag 1 mei en zondag 2 mei gratis toegang. OPENINGSTIJDEN zaterdag 9.00 tot 18.00 uur zondag 13.00 tot 18.00 uur maandag t/m vrijdag 7.00 tot 20.00 uur (in mei en september tot 18.30 of 19.00 u. Wanneer de weersomstandigheden daartoe aanleiding geven, kan van deze openingstijden worden afgeweken. Aanvragen (uitsluitend schriftelijk) tussen 5 en 22 april a.s. inleveren op het gemeentehuis of zenden aan de Sportcommissie, Postbus 13, 7540 AA Holten. Het verdient aanbeveling gebruik te maken van de vorige week huis-aan-huis verspreide aanvraagformulieren. Deze formulieren zijn ook op het gemeentehuis verkrijgbaar. Tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald, tegen gelijktijdige betaling van de kosten, in het gemeentehuis op: 26 april: namen met beginletters A t/m F 27 april: namen met beginletters G t/m L 28 april: nomen met beginletters M t/m S 29 april: namen met beginletters T t/m Z Het gemeentehuis is voor dit doel op deze dagen geopend van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. Voor op 29 april nog niet afgehaalde abonnementen vervalt het recht op het voorverkooptarief. INDIVIDUEEL ABONNEMENT: voorverkoop normaal a. personen van 16 jaar en ouder f29.50 f34.- b. personen van 3 t/m 15 jaar en PAS-65 f 20.00 f 23.- GEZINS-ABONNEMENT: a. één der ouders f29.50 f34.- b. beide ouders f 53.00 f 62.- c. kinderen 16 jaar en ouder (inwonend ongehuwd) f 20.00 f 23.- d. kinderen 3 t/m 15 jaar f 8.00 f 9.- Het onder eend vermelde tarief geldt alleen wanneer gelijktijdig ook voor tenminste één van de ouders een abonnement wordt aangevraagd. Voor kinderen beneden de leeftijd van 3 jaar is geen toegangsgeld verschul digd. Bepalend is de leeftijd op 1 mei 1982. De zwemlessen voor de diploma's A en B beginnen op 10 mei, zowel voor kinderen als voor volwassenen. De lesdagen zijn maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, voor kinderen naar keuze 's morgens voor schooltijd of's middags na schooltijd en voor volwassenen al naargelang de behoefte overdag of 's avonds. De kosten bedragen f21.- per periode van 3 weken (is 12 lessen), exclusief bewijs van toegang. Voor kinderen geldt dat zij voor 1 oktober 1982 de leeftijd van 6 jaar moeten hebben bereikt. Plaatsing geschiedt in volgorde van aanmelding. Aanmelding is mogelijk vanaf 26 april a.s. dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur aan de kassa van het zwembad (tel. 16 55) en vanaf 3 mei dagelijks gedurende de openingstijden van het zwembad. De Rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk bepaalt dat de gemeente raad een subsidieverordening vast moet stellen. In deze subsidieverordening wordt met name geregeld aan welke voorschriften de sociaal-culturele aktiviteiten moeten voldoen om voor subsidie in aanmerking te kunnen komen. De Rijksbijdrageregeling sociaal-kultureel werk bepaalt voorts dat de subsidieverordening niet eerder door de gemeenteraad vastgesteld mag worden dan nadat de plaatselijke bevolking en de diverse plaatse lijke verenigingen, instellingen, groeperingen e.d. bij de totstandkoming daarvan betrokken zijn geweest. Teneinde een ieder in de gemeente Holten in staat te stellen kennis te nemen van het ontwerp algemene subsidieverordening welzijn, zoals deze door de Werkgroep Welzijn behandeld en vastgesteld is, ligt een exemplaar van dit ontwerp van 8 april 1982 tot en met 22 april 1982 ter inzage in: a. het gemeentehuis, afdeling Welzijnszaken, Dorpsstraat 27; b. sporthal 't Mossink, Keizersweg 22; c. de bibliotheek, Rörikstraat 3; d. gebouw Bethanië, Maatmansweg 1; e. gebouw Het Trefpunt, Valeweg 2. Gedurende de termijn van ter-inzage-legging kan een ieder c.q. iedere vereniging, instelling, groepering en/of belanghebbende in de gemeente Holten schriftelijk met redenen omklede bezwaren tegen het ont werp algemene subsidieverordening welzijn bij de gemeenteraad indienen. Na 22 april 1982 ingekomen bezwaarschriften zullen in principe niet meer in behandeling kunnen worden genomen. Voor eventueel gewenste nadere informatie kan men zich wenden tot de ambtenaar belast met welzijnszaken, de heer D.S.E. van Merlevoort. tel (05483) 16 66, toestel 29. De ter gemeentesecretarie bekende sociaal-culturele verenigingen, groeperingen e.d. zijn inmiddels van het bovenstaande in kennis gesteld en hebben een exemplaar van het ontwerp algemene subsidieverorde ning welzijn toegestuurd gekregen.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5