ardanta ^Medisch ie dienstel Viering 75 jaar Christelijk Onderwijs overtrof stoutste verwachtingen Kerkdiensten Ardanta. De Stijlvolle Uitvaartverzorger. 7 Tienersoos voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA 'De Zonnebloem"in Holten De jeugd van tegenwoordig BURGERLIJKE STAND 8 APRIL 1982 -PAG. 3 „We zijn meer dan tevreden over de prima gang van zaken en de fijne berichten vanuit de ver schillende hoeken over positieve ervaringen rondom de viering „75 jaar Christelijk Onder wijs", vertelt een moe, maar voldaan hoofd van „De Schakel", de heer Chr. Vogely. Samen met „meester" Knijff kaarten we na over de drie feestdagen die na een lange periode van voorbe reidingen (23 oktober 1980 ging er een eerste voorstel richting het bestuur) prima geslaagd genoemd kunnen worden. „De beren die we op onze weg zagen bleken er helemaal niet te zijn en alles verliep ronduit fantastisch", aldus de heer Vogely „De vele commissies die het werk voorbereid hadden verdienen zeker een woord van lof'. Het feest in vogelvlucht Woensdag de 31ste werd het programma ingeluid met een Samenkomst in „De Kadelaar", met als sprekers Ds. H.J. Stuk- ker en de heer J. Rietberg. De eerste spreker gaf zijn visie op de toekomst van het Christelijk Onderwijs, laatste spreker blikte terug in het verleden. Zang tij dens de herdenkingsbijeenkomst werd verzorgd door Riek Bolink, mevrouw J. Kruk-Aanstoot, To en Dini Landeweerd, Hanneke Meijer, Willemien Grobbe, Johan Steunenberg, Arjan Verboom en Johanna Koopman. Na afloop volgde een officiële ontvangst door het schoolbestuur. Sprekers waren burgemeester van Rap- pard: die de goede samenwer king benadrukte van de hoofden van Openbaar en Bijzonder On derwijs. De heer Munk (Inspec teur van Onderwijs) gaf aan een Ned. Herv. Kerk Donderdag 8 april (Witte donderdag). 19.30 uur ds. W. Vons. Viering Heilig Avond maal. Uitgangscollecte voor diaconaal project. Goede Vrijdag: 10.00 u. ds. H.J. Ekker m.m.v. Jongeren koor „Helicon". Uitganscoll. voor diaconaal project. Eerste Paasdag: 8.30 uur ds. C.C. Addink. Paasviering voor jong en oud met kinde ren van de zondagsschool. 10.00 uur: ds. C.C. Addink m.m.v. kerkkoor. Uitgangs- coll. Paascoll. voor landelijk kerkewerk. Oppasdienst: mevr. Pieffers- Stegeman en Ariëtte Groen. Tweede Paasdag: 10.00 uur ds. W. Vons. Geref. Kerk Goede Vrijdag: 19.15 ds. J. Radstaak van Heemse. (Ie coll. voor de kerk en 2e voor rente en aflossing) Eerste Paasdag: 9.30 uur ds. P.J. Ribberink van 'Vrooms- hoop. 19.15 uur ds. E.J. Oomkes van Daarlerveen (le coll. voor de evangelisatie in Ned. en 2e voor rente en af lossing). Tweede Paasdag: 9.30 uur ds. J. Zijlstra van Vorden (Ge- zinsdienst m.m.v. Holtense Mannenkoor), (le coll. voor Alg. Chr. Doeleinden, 2e voor rente en aflossing). Oppasdienst (le Paasdag): mevr. Manenschijn-Roelofs, mevr. Offringa-Werkman, mevr. van Dijk-Aanstoot (res.). Mevr. Veldhuis-Bos, mevr. Withaar-Stam, mevr. Saalmink-Stam (res.). R.K. Kerk (geb. „Irene") Zaterdag: 20.30 uur Paaswake Eerste Paasdag: 9.30 uur. Paasmaandag: 9.30 uur. Dijkerhoek Goede Vrijdag: 10.00 uur ds. W. Vons. Viering Heilig Avondmaal. Uitgangscoll. voor diaconaal project. Eerste Paasdag: 10.00 uur ds. H.J. Ekker. Okkenbroek Goede Vrijdag: 19.30 uur ds. G. Bouman. Maaltijd des He ren. le Paasdag: 10.00 u. ds. G. Bouman. 2e Paasdag: 10.00 u. ds. G. Bouman. In beide diensten uitgangscoll. Paascollecte. Nieuw Heeten Goede Vrijdag: 15.00 u. Kruisweg. 19.30 u. Plechtige herdenking Jezus Kruisdood. Paaszaterdag: 23.00 uui Paaswake Eerste Paasdag: 8.00 u. en 11.00 u. 15.30 u. Plechtig Lof. Paasmaandag: 8.00 u. H. Mis, 11.00 u. H. Mis met jonge renkoor. niet te somber toekomstbeeld te willen schetsen, door andere sprekers soms benadrukt. De heer Wassink sprak namen de besturenraad van het Prot. Chr. Onderwijs, de heer A.J. Nijkamp namens de kerken, de heer Haan namens het bestuur van de Chr. Kleuterschool de heer W. Bakker namens de voorzitter van de Rayonschoolraad en de heer C. Kenemans als zoon van het vroegere hoofd van de school de heer P. Kenemans. Deze bedankte alsnog het ge meentebestuur voor de straatr naamgeving, als eerbetoon aan zijn vader. Het officiële gedeelte donderdag 1 april was de recep tie van het bestuur in de hal van de school, waar de heer Jans Beldman (schrijver van het jubileumboekje) het door Jan Rietman gerestaureerde glas in loodraam aanbood. Het raam kreeg een plaats boven de tussen- deur in de hal van de school. Het raam heeft na af braak van de oude school jaren bij de heer Schuppert op zolder gelegen. Van de buren van de school kreeg men een Zonnewij zer, die zijn plaats in de tuin zal vinden. Er volgde een bazar en een gezellig samenzijn. Zo'n 400 mensen waren aanwezig. De kinderfeesten gingen vrij dagmorgen officieel van start met het hijsen van beide schoolvlaggen, door de beide hoofden van de scholen. Er volgde een revue waar door alle klassen aan deelgenomen werd en om half twaalf vertrok een optocht met versierde wagens door het dorp, met na afloop een gezamenlijke maaltijd in Irene. Vrijdag- en zaterdagavond stonden in het teken van de reüni, met de eerste dag een aanbod van ruim 500 reünisten en zaterdag ging het zelfs om zo'n 1000 mensen. „Het weer was prima, waardoor men ook buiten de gelegenheid had met elkaar te praten. Veel foto's werden gemaakt in groepsver band, met oud- leerkrachten. Van alle oud-leerkrachten was zeker 90 procent aanwezig", ver telt de heer Chr. Knijff. „Het lijkt erop dat door deze reüni-avonden nieuwe contacten zijn gelegd". Als voorzitter van de reünicommissie heeft de heer Knijff tevens deze avonden geopend. De oude films en dia's die doorlopend in de schoolloka len werden vertoond trokken erg veel belangstelling. Zoveel zelfs dat afgelopen maandagavond op veler verzoek nog eens een her haling hiervan plaatsvond. De schoolkinderen kregen bij wijze herinnering een foto van de school, met alle leerlingen van de school aangeboden. Van de jubileumboekjes zijn er nog een honderdtal over die alsnog voor een bedrag van 6 gulden besteld kunnen worden bij mevrouw Schuppert-Stam Gaardenstraat 11 (secretaresse) en de heer D. Beldman, Waar- denborghstraat 32 Holten. Jubileum concert De herdenking van het 75-jarig bestaan werd zaterdagavond af gesloten met een zeer gewaar deerd concert door de gezamen lijke koren in de Ned. Herv. Kerk die tot bijna de laatste plaats was bezet. Aan dit gevarieerde programma werkten mee: het Hervormd Kerkkoor, bij verhindering van dirigent J. Op den Dries; o.l.v. Bert van Jaarsveld, Apeldoorn; het Hol- tens Mannenkoor o.l.v. Bert van Jaarsveld. Holtens Gemengd Koor o.l.v. Kotkamp te Hengelo; het Jongerenkoor „Helicon" o.l.v. Ineke Jaarsveld-Kevelaan, Apeldoorn; het Bejaardenkoor Holten o.l.v. J.H. van Engbrink; het kinderkoor „Moziëk" o.l.v. Eline Paalman-Lam; het Jonge renkoor „Perspectief' o.l.v. J.H. van Engbrink; een koperkwar tet bestaande uit Johan Abbink, Hans Landeweerd,; Hans Paal man en Marianne Paalman.; Casperd Schuppert, dwarsfluit, Gerard Koopman, orgelsolo, An ton Koopman, orgelbegeleiding en Tjalli Dorlas-Heeres, piano. De voorzitter va het schoolbes tuur de heer J.H. Baard sprak een dankwoord tot de koren, de musici en de dirigenten en hij bood bloemen aan. De Holtense gemeenschap opgedeeld in di verse groepen heeft vanavond weer duidelijk getoond dat de oude noabergeest nog steeds aanwezig is. We hebben dit bui tengewoon op prijs gesteld. Baard bracht tevens dank aan de jubileumcommissie o.l.v, van daar onvermoeibare voorzitter het hoofd der school H. Ch. Vo gely die bergen werk heeft ver zet. Dank ook aan de subcom missies die zelfstandig onderde len van het programma uitwerk ten met assistentie van een hele schare medewerkers(sters). Dank ook aan alle gulle gevers voor de kleine school op het eiland Anquilla, dank aan de buren voor de prachtige zonnewijzer, dank aan alle medewerkers, onmogelijk bij name te noemen. Bovenal dank aan God die in het verleden en heden onze school heeft gezegend. Met Hem gaan wij ook de toekomst in vertrouwen tegemoet zo besloot voorzitter Baard. De prachtig geslaagde avond werd besloten met het zingen van het Wilhel mus. Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor bejaarden, zieken en invaliden. veizekert én verzorgt de uitvaart HOLTEN: Uitvaartleider: H. Koopman, Deventerweg 4, tel. 05483 -1920. Aula "Memento Mori", Reilinksweg, tel. 05483 - 3237. RUSSEN: Uitvaartleider: R. Vriesema, Schapendijk 30, tel. 05480 -13481. Aula "Het Lentfert", tel. 05480 -13481. Met geplooide gezichten en gestoken in kledij „van toen" „De Schakelter gelegenheid van het jubileum Donderdag 8 april: 20.00 uur: Ledenvergadering van de afd. Holten FNV (NW/NKV) rest. „Vosman". Vrijdag 9 april (Goede Vrijdag): Alle banken in Holten de gehele dag gesloten. 20.00 uur: Verwerping van Paas- artikelen in „Meermanskamp" door de Supp. Veren. S.V. „Hol ten" (zie bericht). Zondag 11 april: 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Plm. 21.00 uur: Ontsteken van het grootste Paasvuur 1982 door burgemeester mr. ridder van Rappard. Woensdag 14 april: 20.00 uur: Filmavond afd. Dij kerhoek en Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en afd. poseerden leerkrachten van OLM jn café-rest. „Het Bonte Paard". Vertoond zal worden de film „Als je met een boer trOUWt". De afdeling Holten van „de Zonnebloem" welke gestart is in ja nuari 1980 en inmiddels is uitgegroeid tot een ledental van 46 is op zoek naar dames of heren, welke op basis van vrijwillligheid ons „te" kleine groepje wil helpen bij het bezoek aan langdurige zieken, thuiszittende gehandicapten en hulpbehoevende of vereen zaamde bejaarden. Het ligt in onze bedoeling met onze vrijwilligers die mensen te bereiken die zich door wat voor omstandig heden dan ook niet „normaal" in het maatschappelijk leven kunnen begeven. Wij proberen tevens waar dit mogelijk is, in nauw contact met andere in ons dorp werkende organisaties een stukje medeleven en medewerking te bieden. Daarnaast willen wij U er op atten deren dat „de Zonnebloem" voor deze groep medeburgers vakan tiemogelijkheden kan bieden, o.a. nationale of regionale vakantiewe ken, Hotelbootreizen op de Rijn en vakantieweken in volledig aange paste bungalows of sta-caravans. Tenslotte doen wij een beroep op u om u voor f 12.50 per jaar als lid bij ons aan te sluiten. Over het geschrevene is meer in- De jeugd van tegenwoordig is zo slecht, het wordt maar al te vaak ten onrechte gezegd. Ik vraag mij af wat hiervan wel de oorzaak is, komt het niet door een te groot liefde gemis. Heeft deze jeugd die ouders ook gehad, zoals ik, een onmeetbaar grote schat, een vader die met je ging nootje schieten, petje ballen, vissen in een kartonnen zee, verstoppertje speelde, knikkerde en tolde, hij deed aan ieder spelletje mee, waarbij je als achttienjarige nog op schoot zat en dolde. Als hij jarig was kreeg hij een koekgebonden op zijn arm, een bloem aan 't oortje van zijn kop, voor alles liep hij warm. Bij zijn ontbijt bordje veel kleine geschenken, hoe blij hij was weet ik, geen mens kan zich dat denken. Dan stond hij op 't balkon en zong het hoogste lied: Er is er een jarig vandaag vergeten jullie hem niet. En als hij daags de boer op was om textiel te verkopen,, ging je uit school hem tegemoet van Assen naar Rolde lopen. En hoe we thuis gekomen naar zijn pantoffels zochten, wat hebben mijn zus en ik daar dikwijls om gevochten, om het eerste te zijn, onze vader te verwennen, ik denk dat vele kinderen zo'n vader niet meer kennen. Een moeder die er altijd was voor jou in vreugde en verdriet, die troostte en begreep als je de moed soms zakken liet, een eigen zitkamer in huis voor vrienden en vriendinnen, 's avonds de straat op was er niet bij, 't was thuis gezellig binnen. Mijn ouders moesten niet zo nodig overal naar toe, en kenden niet „toe zeurnu niet we zijn zo vrees'lijk moe" Die slechte jeugd heeft warme liefde waarschijnlijk niet gekend, werd nooit door ouders zoals ik eens echt heel fijn verwend, leiding ontbrak, ze werden volkomen losgelaten, wij hebben niet het recht over slechte jeugd te praten. Ze zoeken elders wat ze thuis te weinig werd gegeven, ouders van nu ga meer met en voor uw kinderen leven. Holten, Pasen 1982 Dit rijmpje loopt niet zo precies, maar dat zij mij vergeven, U weet hoe mooi een jeugd kan zijn, hoe rijk een kinderleven Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 tm HOUW za. 9.00-12.00 IeL05470-2264 Tel.05483-1847 koopavond Goor Slalliaslaai 21 Waigitg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak formatie verkrijgbaar bij: hr. en mevr. Gerritsen, Verzetstraat 35, tel. 1290; mevr. Kemper, Waarden- borchstraat 34, tel. 1738; Mevr. Eh- ren, Borkeldsweg 13, tel. 2243; Mevr. Weltink, Bergmanstraat 20, tel. 3137. Vanaf woensdag 7 april zal de tienersoos (voorheen Musky) weer opengaan en zal beginnen met een openingsinstuif van 15.30-17.00 uur. Donderdag 8 april en vrijdag 9 april zijn er vakantie-instuiven van 16.00- 17.00 uur. Vrijdag 9 april is er dan van 20.00-22.30 uur een competitie 21 en Tweede Paas dag is er van 14.30-17.00 uur „een soos middag nieuwe stijl". Gevonden: Rechter zwarte handschoen; bb. van fl. 25.-; een paar motorhandschoenen; han gertje .Geloof, Hoop en Liefde"; zilveren hangertje; schooletui met inhoud; broche met draak erop. Verloren: Verloopas van een tractor; trouwring met incriptie 5-1-79 5-9-80 Ria; blauw regen pak in zakje; herenhorloge, blauwe wijzerplaat, van het merk Ruhla; sleutelbos, met 3 huissleutels en 3 autosleutels van Honda; een zwarte shawl; rode benzinedop van een Visa; rood doosje met beugel; dwerg papegaai, blauw, gebroken sna vel; sleutel van BMW; plm. fl. 90.- aan papiergeld: OPBRENGST "ANQULLA" ONDERWIJSPROJECT Tijdens de festiviteiten ron dom 75 jaar Christelijk On derwijs in Holten werden een collecte, een bazar en een verkoping georganiseerd waarvan de opbrengst be stemd is voor een Onderwij sproject in Anquilla. De netto-opbrengst hiervan is inmiddels bekend en bedraagt 4000 gulden. Geen geld, maar uitsluitend goederen zullen naar Anquilla gaan. Voor degene die nog een gift of gave wil doen staat het vol gende nummer op de RABO- bank in Holten open; 3285.60782 Vrijdag 16 april: 19.30 uur: Vierde Klaverjasavond comp. 1981/'82 en trekking ver loting Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp". Zaterdag 17 april: 20.00 uur: Jaarlijkse Feestavond Hengelsportvereni^ng „De Riet voorn" ir est. „De Poppe". Maandag 19 april: 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". 19.45 uur: Discussieavond afd. Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Espelo in „Trefpunt" o.l.v. mevr. Smit uit Almelo. Woensdag 21 april: 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Lezing over de rol en positie van de vrouw in Europa en de landbouw in de EEG. Donderdag 22 april: 20.00 uur: Jaarvergadering H.S.V. „De Rietvoorn" in café- rest. „De Poppe". Geboren: Berry zv. G. Koopman en J. H. Paalman; Gerrit Jan Willem zv. G. W. Hoekman en G. J. Groot Bronsvoort (geb. te Deventer). Overleden: T. Bijma, oud 54 jaar, Holten (overl. te Deventer). B.C. de Haas-Boekbinder ARTS: Vrijd. 17.00 u., dinsdag 8.00 u. J.F. Sijtsema, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Vrijd. 9 en zat. 10 april mevr. M.H. Honig-van 't Spijker, Fliermatenweg 13, tel. 05731-445 b.g.g. 05700-22700. le en 2e Paasdag mevr. M. Schenk, Nagelhoutstraat 51, tel. 3377, b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 u. St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 1436. DIERENARTS: 10, 11 en 12 april W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. TANDARTS: 9 en 10 april J.Ph. Koppert, T. van Amerongenstr. 25, Markelo, tel. 05476-2200. 11 en* 12 april W. Pot, Bil- derdijkstraat 3, Goor, tel. 05470-2279. Spreekuur spoed gevallen 17.00-17.30 uur'. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. OPEN BEJAARDENWERK TAFELTJE DEKJE Inlichtingen tel. 1201 of 16517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. ST. VOOR MAATSCH. DIENSTVERLENING MIDDEN OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenver zorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 1814. POLITIE Tel. 1353 en 2665. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3