Ei van Columbus: dakpan-isolatie Wat zit er in onze vuilniszak? ENERGIEBESPARENDE LAMP OP DE MARKT 'i (§eveltje Alles voor uw olielamp altijd op weg met Koperfolie vangt warmte VOORALLE BOUWMATERIALEN &4ntieA en exclusieve verlichting Grotestraat Z 158-160 ('t Winkelerf) Almelo 05490-1 42 22 O.a. kappen glazen, katoen, branders en grote sortering kralen franje Op de energiebeurs In de RAI in Amsterdam was vorige week een nieuw produkt te zien: „Copper- sun". „Copper" slaat op „koper", „sun" uiteraard op „zon". Coppersun is dan ook een soepele bladkoper-folie van onge veer 0.1 mm. dikte die op velerlei wijzen toegepast kan worden. Het vangt daglicht (ook als de zon diffuus is) op en geeft warmte af. Omgekeerd werkt het materiaal als isolator door de warmte te beletten aan de andere kant te ontsnappen. Het materiaal zet elke hoe veelheid opgevangen lich- tenergie om in warm te- energie en wel tot 84%. Natuurlijk ligt het hoogste rendement op het zuiden. Wanneer het materiaal rechtstreeks door de zon wordt beschenen is de warmte voelbaar, als bij een radiator. Men kan Coppersun ge bruiken op rolgordijnen, op vouwbare vensterlui ken, vertikale jaloezieën en voor ramen waarbij er al tijd minstens een ruimte van 2 cm. moet zijn tussen vensterglas en Coppersun. (Voor inlichtingen Pico, tel. 01749-4 59 78). RECAPAN dakisolatie is een isolatiesysteem, waarbij simpel door het verleggen van de be staande dakpannen op Per jaar worat in Nederland zo'n vier miljoen ton huishoudelijk afval aangeboden aan de vuilnis man. Dit huisvuil is samengesteld uit de meest verschillende soorten materialen en produkten. Het grootste gedeelte bestaat uit groenten, fruit en tuinafval, n.l. 49%. De andere uitschieters zijn papier met 20.2% en glas met 13.6%. Kartonnen melkverpakking, die maar één keer gebruikt kan worden, wordt vaak genoemd als een van de grootste aandeelhouders van de afvalberg. In dit licht gezien is het opmerkelijk dat volgens de cij fers, kartonnen melkverpakking slechts 0.5 pro cent van de totale hoeveelheid aan huishoudelijk afval bedraagt. En voor wat betreft de verwerking van ons huisvuil: ongeveer 38% gaat naar de ver brandingsovens en 44% komt op de stortplaats terecht. De rest wordt verwerkt tot produkten zoals bijvoorbeeld compost. RECAPAN een uitstekende isolatie wordt verkregen. RECAPANNEN zijn kleine, lichte elementen van PS- Hardschuim. Zij zijn spe ciaal ontworpen voor thermische isolatie onder de dakpannen, alhoewel metingen hebben uitgewe zen dat ook verbetering optreedt in geluidsisolatie. RECAP AN-dakisolatie munt uit door: 1. de grote energiebespa-: ring (77% t.o.v. een on- geisoleerd dak). 2. de bewoner heeft geen overlast of rommel in huis tijdens het aan brengen. 3. de uitstekende rentabili teit. 4. de voortreffelijke bouw fysische eigenschappen. 5. het dak, waar RECA PAN onder de dakpan nen is verwerkt, lekt niet door kapotte pan nen of stuifsneeuw. 6. met slecht sluitende pannen toch een abso luut waterdicht dak ont staat. 7. de verbetering van het woonkomfort in de ver trekken onder het dak omdat *s winters geen koude-straling optreedt en het 's zomers aan zienlijk koeler blijft. 8. gratis extra isolatie bij lage temperaturen omdat de sneeuw op de pannen blijft liggen zolang het koud is. 9. zeer eenvoudige en snelle methode van het aanbrengen, de pannen blijven boven. 10. erg gemakkelijk pas te maken bij dakdoorbre kingen. Bouwfysisch wordt het dak sterk verbeterd. Ten opzichte van bestaande isolatiesystemen, waar vochtproblemen aantasting van het dakbeschot kun nen veroorzaken, zal bij gebruik van RECAPAN het houtwerk droger wor den. Daarbij zullen de dakpan nen minder snel stukvrie- zen. De besparing per M2 dak- vlak per jaar ligt tussen 10 en 25 m3 aardgas, af hankelijk van de be staande situatie en het gebruik van de ruimten onder de kap. Gezien de stijgende aard- gasprijzen en de nog te verwachten ontwikkelingen zal isolatie alleen nog maar interessanter worden. De rentabiliteit is zo gun stig, dat men bjj een an- nulteitsfinanciering over 15 jaar, het eerste jaar reeds geld overhoudt. Het aanbrengen van het RECAPAN-systeem ge schiedt door vakkundige dealers. (Verdere informa tie kan worden verkregen bij: Regtuit^ten Cate b.v. Enschedesestraat 6 7575 AB OLDENZAAL. Tele foon: 05410-2 11 11). waar u ook bouwt, alle bouwmaterialen op de juiste tijd. en op de juiste plaats van fundering tot en met de dakpan! HVIV.BIVIIWIV1I asbestmaterialen betonstaal beton-tegelsen -vloeren dakpannen/ dakramen dakdoorvoeren deurenen kozijnen gipskartonplaten houtwolcement- platen isolatiemateriaal keukenseninbouw- apparatuur kunststofartikelen lijmenen kitten lichtkoepels metselsteen openhaarden scheidingswanden sierpleisters tegels EGDR «DUIN Tel D547D-2264 Tel.05483-1847 Sialtnnslaan 24 Waagweg 15 Openingstijden: ma. t.m. vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 do. koopavond Goor 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 APRIL 1982 - PAG. 10 Al vele jaren produceert HUNTER een range van hout- en kolen- kachels met hoogwaardige eigenschappen. De Hunterkachel is zoda nig aangepast en verbeterd op basis van de eeuwenoude principes van het houtstoken, dat er een hoogst efficiënte en technisch geavan ceerde kachel is ontstaan, die redelijk geprijsd is en er bijzonder attraktief uitziet. Hij kan het hele huis verwarmen, de centrale ver warming kompleteren of vervangen en het hele huis voorzien van konstant warm water. Voor energiezuinige open haarden houtkachels en allesbranders naar Vrijdagsavonds koop avond tot 9 uur. Te vens uw adres voor schoorsteenvegen. Kerkstraat 7/Reutum Tel. 05417-208 CV - Gas en Sanitair Techn. Installatiebedrijf Kachelsmederij De Si-lamp is een nieuwe lichtbron, waarin de meest recente ontwikkelingen zijn gerealiseerd. De lamp com bineert de sfeer en het gemak van gloeilampverlichting met veel energiebesparende eigenschappen en de lange levensduur van „TL"-verlichting. De kleur van het licht is warm en vriendelijk, die ongeveer overeenkomt met die van gloeilamplicht. De SL-lamp past normaal in iedere gloeilampfitting, is kostenbesparend en heeft een aanmerkelijk langere levensduur. Daar door verdient deze SL- lamp zichzelf ruimschoots terug. Kostenvergeüjking van een gloeilamp van 75 W en SL-lamp van 18 W levert een besparing op van ca. f25.- gerekend over een periode van 5000 branduren en een stroom- tarief van 20 cent KWh. SL-lampen zijn uitstekend geschikt voor alle soorten verlichting. Ze kunnen worden gebruikt in wonin gen en winkels, in gangen, hotelkamers en spreekka mers. Ook ideaal voor pluimveebedrijven en kwe kerijen. Wilt u nadere informatie? Neem dan even kontakt op met de Fa. Idema AGI, Nieuwstr. 49, Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 10