gemeente holten Resultaten sv Holten M1MTQNITT Resultaten s.v. Holten CHR. PLATTELANDSVROUWEN HIELDEN BIJEENKOMST Voor'n "Paasbeste" Pasen HOLTENS NIEUWSBLAD IMJMIIfllH volleybalver. holten DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 23 MAART 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. OPHALEN HUISVUIL V00RBEREIDINGSBESLUIT GEDEELTE LIJKE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED BESTEMMINGSPLAN REIN DE HAAR II" „BEDRIJVENTER- WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING VASTSTELLING B0UWREGISTRATIEVER0RDENING GEMEENTELIJK OPENLUCHTZWEMBAD „TWENHAARSVELD" SEIZ0ENAB0NNEMEN- VO0RVERK00P TEN TARIEVEN ABONNEMENTEN ZWEMLESSEN 1 APRIL 1982 - -PAG. 9 Holten Al - Voorwaarts Al 2-3 Ook deze keer weer een teleur stellend resultaat voor Holten. Na een 0-2 achterstand kwamen de Rood-zwarten nog voor de rust op 1-2. Na de pauze liepen de gasten uit naar 1-3. Holten kwam nog terug tot 2-3 maar dat bleef het verder by. G.F.C. Al - Holten A2 5-0. Koploper G.F.C. had niet teveel problemen met de Holtense formatie. De jongens van Heyda en Hondelink deden him best, maar verloren op kwaliteit. Holten A3 - DES A2 2-2. Knap werk van dit derde A-elftal dat het goede spel van de laatste weken deze keer ook beloond zag met een verdienste- Ujk gelijkspel. Rietvogels BI - Holten BI 2-2 De Holtenaren sprongen wat royaal met de geboden kansen om. Na een 1-0 achterstand by de thee moesten ze door een tweede treffer wakker worden geschut. Goed spel leverde toen snel twee Holtense doelpunten op. Met deze gelyke stand wa ren beide teams tevreden. Holten B2 - Enter B2 4-0 De nodige opwinding in deze wedstryd kwam door omstreden beslissingen van arbiter Schip per. Verder beslisten de Holte naren deze wedstryd zonder veel problemen in hun voordeel met doelpunten van Rob Somer (3x) en Harry van Langen. Excelsior B4 - Holten B3 2-1 Holten heeft de stryd om de laatste plaats voorlopig verloren van Excelsior. Excelsior dat over het algemeen iets beter was nam een 1-0 voorsprong waarna Holten via een straf schop terugkwam. Hierna be sliste Excelsior de wedstryd in het voordeel. Holten Cl - Vroomsh. Boys Cl 4-0. Een klasse wedstryd van onze jongens, die zich goed revan cheerden van de smadelyke ne derlaag van vorige week. De doelpuntjes werden door Arno Stukker en Martin Woltman ge scoord. Holten C2 - DES C2 5-0 Dit Holtense team doet het erg goed. Nog zonder puntverlies Voor speciale dagen hebben wij niet alleen feestkleding. Onze kollektie vrije-tijds kleding mag er ook best zijn! Bij ons kunt u alle kanten opl 'n Goed voornemen: u komt een dezer dagen eens op uw gemak bij ons kijken. En vraag ons gerust om een vrijblijvend adviesDan slaagt u beslist! Voor een fijne Pasen I Alvast prettige dagen MODEHUIS werd ook het Nyverdalse DES- team verslagen. Alleen het Hel- lendoomse SOS houdt de race om het kampioenschap nog vol. SWN C4 - Holten C3 0-11 Een monsterzege van het C3- elftal. Deze keer elf goals en vo rige week ook al acht treffers. Schutters van formaat waren deze keer André Deyk, Rob Jaap Martens en Jan Lammers. Rivo - Mintonette 1 (heren) 1-2 Wat wordt het? Een Rioja 1974, een Médoc 1968 (een topjaar), een Chianti Classico 1973, een Prokopac 1975, een Chateauneuf-du-Pape 1970? Het blijft nog even gissen! Maar feit is wel, dat ik door dit setverlies een goedé fles wijn kwijt ben aan Harry. De weddenschap ver loren, dat we na de 3-0 zege op Oni, nog maar één set zouden afstaan! Harry zei minstens twee, en helaas...hij won. Niet voor de wijn, maar voor de kostbare punten. Hoe het komt, komt het, maar één set wil niet bij Mintonette. Sommigen zeg gen: „Er moet peper in de ...(censuur: bibs). Maar of dat helpt? Anderen stellen: „Op de fiets naar de tegenstander, dan zijn jullie alvast warm. Een idee?! (we willen misschien naar een toernooi in België Als we dan niet hoog eindigen...!). De wedstrijd vrijdag gaf een triest begin te zien. Met 15-8 werden we weggespeeld. Er zat geen pit in, De aanval kwam niet door, het blok was nergens. In de tweede set ging het stukken be ter. Met 10-15 wonnen wij, on danks het feit, dat er zeer fel op de scheids werd ingepraat. De derde set was een makkie. Met 5-15 was het snel bekeken. Maar ja, 1-2 winst is wel één verlies- punt. Een zéér kostbaar verlies- punt. Morgenavond thuis. In de sporthal in Holten. Kom eens langs! Jams Juliana - Mintonette 1 (dames) 0-3. Zaterdag togen de Mintonette- dames vol goede moed naar Hengelo. Een ploeg die weinig punten heeft moet vlot inge- Zo langzamerhand komen we in de beslissende fase van de com petitie. Met voor de meeste elf tallen nog 5 wedstryden voor de boeg breken belangrijke weken aan. Tubantia 3-Holten 1 3-1, bete kende de eerste nederlaag van het tweede! Holten 3-PH 4 2-1. Misschien niet geheel verdiend, heeft Hol ten toch de broodnodige punten binnengehaald. Vixseboxse was de matchwinner in dit belang rijke maar op matig peil staande duel. Holten 4-SDOL 2 1-0. Voach Gert Bannink was maar wat biy met de kleine maar niettemin zeer nuttige zege op het veel hoger staande SDOL. In het doel vierde Jan Rietberg zyn rentree alsof hy niet weg ge weest was. Bome 3-Holten 5 2-0. Het vyfde heeft haar laatste kans ver speeld om nog iets verrassends uit te halen. De nederlaag bete kende dat Holten de rest van de competitie vryuit kan afwerken. Haarle 4-Holten 6 1-2. Tegen het zwakke Haarle heeft Holten de volle buit veroverd. Voor Haarle betekende de uitslag vrijwel de gradatie en Holten kreeg een flinke opsteker voor de zware thuiswedstrijd tegen koploper Luctor. Holten 7-Rietvogels 4 1-0. In deze vierpunten-wedstrijd heeft Holten haar tegenstander defini tief van zich afgeschud. De hoofdrol in dit belangrijke ge beuren was weggelegd voor lin kerspits Verveda. Holten 8-Nyverdal 5 3-5. De eer ste helft kon de thuisclub nog hoop hebben een huzarenstukje uit te halen. Der ruststand was op dat moment verdiend (2-1). Na de hervatting bleek duidelijk dat de Nyverdallers niet voor niets ongeslagen koploper zyn. La Première 8-Holten 9 3-2. Tegen 13 tegenstanders bleek Holten moeiiyk tot winst te kunnen komen. Een wedstrijd om maar gauw te vergeten. Holten 10-Enter 9 4-1. Enter was geen party voor een steeds beter draaiend Holten 10. Geen mo ment is de zege in gevaar ge weest. Reeds in de eerste helft was Jan Wegstapel dicht by een gave hattrick. Scheidsrechter Henk Beldman leidde voortreffe- ïyk. Omhoog 4-Holten 11 2-2. Na de successen van de afgelopen we ken was het geiyke spel tegen het laag geplaatste Omhoog wel een lichte tegenvaller. TUBANTIA 3 - HOLTEN 2 3-1 Holten 2 heeft de eerste neder laag van het seizoen geleden tegen een laag geplaatste Tu bantia 3. Holten opende in de twintigste minuut de score toen Gert Paalman keihard in schoot. 0-1. Daama weigerden de Hol tense aanvallers tot vier maal toe goede scorekansen té benut ten. Tubantia kwam nog voor de rust op gelyke hoogte toen de linksbuiten plotseling alleen voor Herman ter Harmsel kwam en beheerst scoorde 1-1. Ook na de rust kreeg Holten nog een paar goede kansen maar het was weer Tubantia die scoorde. Uit een vrije trap waarby Gert Bannink, duideiyk op zy werd gezet waardoor de spits van Tubantia vry kon inkoppen 2-1. Holten gooide alles op de aan val en moest Tubantia met het nodige kunst- en vliegwerk erger voorkomen. In de laatste vyf minuten viel het doek voor Hol ten, toen de scheidsrechter een (buitenspel???) doelpunt goed keurde van Tubantia 3-1. Holten probeerde het nog wel maar de kracht was gebroken. maakt worden. Coach Leo was weer paraat en gaf de kreet „rustig spelen" mee. In de eer ste set ging het eerst gelijk op: Juliana pakte alle ballen op de juiste manier en blokte nogal wat ballen af. Mintonette kon de draai niet vinden, er werd onrustig gespeeld. Even door- dukken en het ging goed. De Waddenzeeërs kregen de ploeg onder druk en stoomde door naar 15-6. De tweede set begon goed met een 7-0 voorsprong. De klad kwam er echter in: men liep elkaar voor de voeten en in het achterveld had men moeite om door de knieën te gaan. Toch won men (met een diepe zucht) deze set met 15-12. De derde set was weer het oude vertrouwde Mintonette. Alles liep prima, de tegenpartij werd onder druk gehouden en er werd goed gevarieerd gespeeld. Dit blijkt dan ook wel uit de set stand van 15-2. Al weer een stapje dichter bij de kampioen stitel! Mintonette A-Zwaluwen A Zaterdag werd in Almelo tegen de Zwaluwen gespeeld en een slechte openingsset werd geluk kig snel achterhaald. Gewonnen werd deze set met 15-6. Ook de tweede en derde set begonnen niet al te rooskleurig, toch wer den beide sets met respectieve lijk 15-8 en 15-5 gewonnen. Deze overwinning was mede te dan ken aan de prima opslagen van Marianne en Rinda. Een fijne wedstrijd met goed samenspel. Attentie Attentie! Volleybal in 't Mossink Op vrijdagavond 16 april kan Holten getuige zijn van een topwedstrijd volleybal tussen een team van veteranen- topklasse-Mintonetters (heren 3) en een team van aanstormende jeugd (Mintonette 1, heren). Een prestigeslag. Mintonette 3 zal met 11 man verschijnen. Minto nette 1 met 8 man. In een wed strijd die over 5 sets zal gaan! Twee scheidsrechters en vier lijnrechters zullen over de eer lijkheid waken! Al weken lang wordt er binnen de teams over niets anders meer gesproken dan over deze confrontatie! De zenuwen gieren al door de vele kelen. Beide teams zullen com pleet zijn! Wilt u deze wedstrijd meemaken (hetgeen een unieke gebeurtenis zal zijn) dan moet u zorgen, dat u vóór 20.00 uur binnen bent. Er zijn al geruch ten over 300 èt 350 man pubüek! Blijf voor verdere mededelingen elke week vanaf nu tot over twee weken het Holtens Nieuwsblad lezen. En komt dat zien, op deze (nu al) geden kwaardige 16e april 1982. PROGRAMMA Thuiswedstrijden vrijdag 2 april; sporthal 't Mossink. (19.00) meisjes C, team A-Rac, (19.00) meisjes C, team B-Zwaluwen A; (19.00) jongens C-Pollux; (20.00) meisjes B. team B-FIash; (20.00) meisjes hfdkl.-FIash A; (20.00) heren 1-VVA 2; (21.00) dames 2-Zwaluwen 4; (21.00) dames 3-SVVN 1; (21.15) dames 1-Vosta. Uitwedstrijden zaterdag 3 april (12.00) Flash A-Meisjes C, team C Nijverdal, Noetsele; (13.00) Pollux-jongens A Oldenzaal, Vondersweijde. 1. BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer G. Rouwenhorst voor het plaatsen van een garage bij de woning Schepenenstraat 9; aan de heer W. Stevens voor de bouw van een wagen- /werktuigenberging bij de veestal bij het pand Beusebergerweg 41; aan de heer W.H. Markvoort voor uitbreiding van de woonruimte in het pand Oude Stationsweg 8; 2. aan Janse Lichtreklame B.V. te Eindhoven vergunning verleend voor het aanbrengen een lichtreklame t.b.v. Amro-Bank aan het pand Dorpsstraat 24c; 3. aan de Braderie Commissie Holten toestemming verleend voor de organisatie van het 28e Dorpsfeest op 27, 28, 29 en 30 juli 1982; 4. aan M.A.C. „de Holterberg" vergunning verleend voor het houden van een motorcross op 30 april, 30 en 31 oktober 1982; 5. aan de Jubileumcommissie van de School met de Bijbel „de Schakel" ontheffing verleend voor diverse aktiviteiten i.v.m. de viering van het 75-jarig bestaan van de school; 6. aan de Almelose Wandelkring te Wierden toestemming verleend voor het organiseren van de Heidewandeltocht op 4 september 1982; 7. aan A.S.C. „Olympia" te Amsterdam een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. de 31e Wielerronde van Nederland op 24 mei 1982; 8. aan Wielervereniging Holten toestemming verleend voor het organiseren van diverse recreatieve fietstochten; 9. aan de heer J.A.M. Kamphuis vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend; 10. aan P.C. „de Bergruitertjes" vergunning verleend voor het houden van een verloting U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een -bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. In verband met de komende feestdagen zal het huisvuil als volgt worden opgehaald: het huisvuil van vrijdag 9 april en maandag 12 april wordt op dinsdag 12 april opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 30 april wordt op maandag 3 mei opgehaald. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 23 maartJ982 heeft besloten: I. te verklaren dat een herziening van een gedeelte van het bestemmings plan „buitengebied" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in gele kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit voorbereidings- besluit heeft betrekking op het perceel" Oude Stationsweg 14 te Holten. II. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerk- treding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 1 april 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat gedepu teerde staten van Overijssel bij hun besluit van 16 maart 1982, nr. 118517, afdeling 2, goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 16 februari 1982, nr. 11/IJm tot vaststelling van het bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II", met dien verstande dat zij goedkeuring hebben onthouden aan het bepaalde „en 4" in artikel 3, lid 1sub a van de voorschriften. Het goedkeuringsbesluit ligt met het bestemmingsplan vanaf 5 april 1982 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen, die zich tijdig op grond van artikel 27, tweede lid, tot gedeputeerde staten hebben gewend met bezwaren tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, en aan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten aan een onder deel van de voorschriften. Beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin, maar dienen - zo mogelijk in tweevoud - te worden ingediend bij de Afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 2513 AA 's-Gravenhage. Holten, 1 april 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard Burgemeester en wethouders maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 200 van de gemeentewet bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 21 december 1981, nr. 386/Vi vastges telde „Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening" (12e wijziging) gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt. De 12e wijziging heeft betrekking op het beperken van de periode van het verkopen en het afsteken van vuurwerk tijdens jaarwisselingen. De wijziging treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging en is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 2 april 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris Burgemeester en wethouders van Holten maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 200 van de Gemeentewet bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 21 december 1981 vastges telde „Bouwregistratieverordening" gedurende drie maanden ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt. Bij hun besluit van 30 maart 1982 hebben burgemeester en wethouders de datum van inwerkingtreding van deze verordening vastgesteld op 15 april 1982. De verordening is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 1 april 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris. Vanaf zaterdag 1 mei a.s. weer dagelijks geopend tot plm. 15 september. Zaterdag 1 mei en zondag 2 mei GRATIS toegang. OPENINGSTIJDEN zaterdag 9.00 tot 18.00 uur zondag 13.00 tot 18.00 uur maandag t/m vrijdag 7.00 tot 20.00 uur (in mei en september tot 18.30 uur of 19.00 uur Wanneer de weersomstandigheden daartoe aanleiding geven, kan van deze openingstijden worden afgeweken. Aanvragen (uitsluitend schriftelijk) tussen 5 en 22 april a.s. inleveren op het gemeentehuis of zenden aan de Sportcommissie, Postbus 13, 7540 AA Holten. Het verdient aanbeveling gebruik te maken van de deze week huis-aan-huis verspreide aanvraagformulieren. Tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald, tegen gelijktijdige betaling van de kosten, in het gemeentehuis op: 26 april: namen met beginletters A t/m F 27 april: namen met beginletters G t/m L 28 april: namen met beginletters M t/m S 29 april: namen met beginletters T t/m Z Het gemeentehuis is voor dit doel op deze dagen geopend van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. Voor op 29 april nog niet afgehaalde abonnementen vervalt het recht op het voorverkooptarief. INDIVIDUEEL ABONNEMENT: a. personen van 16 jaar en ouder b. personen van 3 t/m 15 jaar en PAS-65 GEZINS-ABONNEMENT: a. één der ouders b. beide ouders c. kinderen 16 jaar en ouder (inwonend ongehuwd) d. kinderen 3 t/m 15 jaar voorverkoop normaal f29.50 f34.- f20.00 f23.- f 29.50 f 53.00 f 20.00 f 8.00 Het onder eend vermelde tarief geldt alleen wanneer gelijktijdig ookvoo tenminste één van de ouders een abonnement wordt aangevraagd. Voo kinderen beneden de leeftijd van 3 jaar is geen toegangsgeld verschul digd. Bepalend is de leeftijd op 1 mei 1982. De zwemlessen voor de diploma's A en B beginnen op 10 mei, zowel voor kinderen als voor volwassenen. De lesdagen zijn maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, voor kinderen naar keuze 's morgens voor schooltijd of's middags na schooltijd en voor volwassenen al naargelang de behoefte overdag of 's avonds. De kosten bedragen f 21.- per periode van 3 weken (is 12 lessen), exclusief bewijs van toegang. Voor kinderen geldt dat zij voor 1 oktober 1982 de leeftijd van 6 jaar moeten hebben bereikt. Plaatsing geschiedt in volgorde van aanmelding. Aanmelding is mogelijk vanaf 26 april a.s. dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur aan de kassa van het zwembad (tel. 16 55) en vanaf 3 mei dagelijks gedurende de openingstijden van het zwembad. Donderdag 25 maart werd in „Het Voorhuis" van „De Kande laar" de maandeiykse byeen- komst gehouden van de afd. Holten van de Chr. Plattelands vrouwen Bond (C.P.B.). De pre sidente mevr. M. van Engbrink-Ramaker sprak een woord van welkom in 't by zon der tot enkele gasten en de spreker de heer J.P. Zeilstra uit Apeldoorn. Het onderwerp voor deze avond was „Grafologie" een wetenschap die tot doel heeft, na grondige studie, ie mands karakter te bepalen uit het handschrift. Zeilstra vertelde hoe men grafologe/grafoloog kan worden en hoe zy of hy te werk gaat. Er werden veel voorbeel den uit de praktyk gegeven. Te vens vertelde spreker over het schrift in de verschillende leven sperioden van kleutertyd tot ouderdom en over o.a. afwykin- gen in het schrift by kinderen, pubers en volwassenen, contac ten met politie en justitie, in vloed van medicynen, drugs, al cohol etc. Na de koffiepauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. De presidente sprak een woord van dank tot de heer Zeilstra en eindigde met dank gebed.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9