Gouden motorclub Ons Genoegen houdt internationale cross op de „Herikerberg" Holten leed onverdiende nederlaag Moeizame zege Blauw Wit op P.S. I/. Programma Sporthal t Mossink' Resultaten sv Holten De wintercompetitie tennisclub Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Programma „Blauw Wit' Programma s.v. „Holten' Achterhoekcross: zweten en afzien1115 u PUPILLEN 1 APRIL 1982 -PAG. 7 Smith, Drake en Stone- bridge...Eysink, Timmer, Hargeerds: namen die nu op het gebied van de in ternationale motorcross niet zo veel meer zeggen; althans niet zoveel als die van Malherbe, Noyce, Carlquist, Bruno, Rond en Van der Ven. Ze zijn echter wel - met lauwe ren omkransd - te vinden in de annalen van de Markelose Motorclub „Ons Genoegen", want die bestaat dit jaar vijf tig jaar. En zo'n gouden jubileum is altijd weer aanleiding om diep in de oude doos te snuffelen. De Markelose Motorclub „Ons Genoegen", die op 7 september 1932 werd op gericht, viert haar gou den jubileum met een grote internationale mo torcross, op zondag 4 april. De plaats van han deling is traditiegetrouw het prachtige, heuvelach tige circuit „De Heriker berg", waarop al zo vele buitenlandse en Neder landse motorcross histo rie hebben geschreven. De onderlinge naijver „Wie de snelste motor had" vormde de basis voor het ontstaan van de „Twentse Motorvereniging". Toen omstreeks 1930 een weg wedstrijdverbod voor motorfiet sen van kracht werd, groeide de belangstelling voor races op zandwegen en geimproviseerde circuits. De legendarische Piet Nortier was een van de grond leggers van dit antieke „off-the- road-rijden" in wedstrijdverband. -— In Markelo waren drie rijders 11 die zich bijzonder onderscheid den in betrouwbaarheids- en ter- reinritten, Joh. Huiskes, Jaap de Wit en B.W. (Bats) Winkel. We schrijven nu 1932 en dat is precies het jaar van oprichting van de Motorclub „Ons Genoe gen". Het eerste bestuur van de motorclub bestond uit de heren J. Hargeerds, G. Wissink, A. Dollekamp, H.J. Boom en A.J. Wormgoor. In 1934 al nam de later zo bekend geworden jaren werden er voornamelijk „provin ciale terreinritten" georgani seerd, waarbij bekende rijders uit de omgeving J. Huiskes, J. de Wit, H. Florijn, en uit den lande: Geert Timmer, Dick en de latere militair vlieger J. Flin terman tot de vaste gasten be hoorden. Na de oorlog - in 1946 - werd er voor het eerst echt gecrossed. Aanvankelijk nog op de Marke lose berg, later, toen dit prach tige circuit te klein was gewor den, op de Herikerberg, waar de motorclub Ons Genoegen ook nu nog de crosses organiseert. In die tijd legde iedere deelne mer f2.50 in en de kas werd verder gespekt door de verkoop van Rode Kruisspeldjes a raison van een kwartje. Het bestuur van „Ons Genoegen" was zich al snel bewust van het feit dat de naam en faam van Markelo als motorsportgemeente pas echt uitgedragen zou worden, als er internationale crosses zouden worden gehouden. Verzet K.N.M.V. Dit initiatief stuitte nogal op verzet bij de landelijke organisa tie, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, oftewel de K.N.M.V. De bond vond dat „Markelo" met al deze aspiraties ver boven haar macht greep. Maar de Markelose motorclub wist een plaatselijke bank te in teresseren en deze stelde zich garant voor een investering van vijfentwintigduizend gulden, een bedrag waarvoor het circuit werd aangepast aan de eisen van de internationale motor cross, waarvoor een clubgebouw werd neergezet en de MC Ons Genoegen zich als een van de eerste motorclub van ons land erop kon beroepen faciliteiten als douches, toiletten, tijdwaar- nemershuis en pers-en radio ruimte op haar circuit te heb ben. Prachtig was het, in die na oorlogse jaren. Het is duidelijk dat de motorcross toen heel wat anders was, als de motorcross nu. Er waren niet zoveel moto ren en degenen die zich konden permitteren om met zo'n kost baar instrument „in het zand" te gaan rijden, verschenen na tuurlijk voornamelijk met Britse machines aan de start, zoals J „Overdekte tennishal bewijst zijn nut", zo begon een artikel in het Holtens Nieuwsblad van 17 december 1981. Dit naar aanleiding van het feit dat een team, bestaande uit Renee Klijnsma, Ineke Wil- lemsen, Leo Thiele en Martien Willemsen deelnamen aan de win tercompetitie. ZU kwamen uit in de 3e klasse en speelden hun wedstrijden in diverse overdekte tennisbanen buiten Holten. Steeds duidelijker wordt het toch dat het tragisch is dat financiën de oorzaak zijn dat veel mensen in Holten hun tennisplezier in de winter buiten Holten moeten zoeken. In ieder geval „ons" team heeft het voortreffelijk gedaan en naar blijkt, ook met heel veel plezier. Resultaat, 6 gewonnen, 1 gelijke en 2 verloren wedstrijden waarin een vol uur werd gespeeld en de games werden doorgeteld. Volgend jaar zullen zij zeker weer mee doen en dat is voor andere leden misschien een stimulans om er ook over te denken. Eindstop 3, 9 81; 2. Top 4 9 64; 3. Holten 9 58; 4. De Bosbaan 9 57; 5. Ommen 9 56; 6. Overdin- kel 9 34; 7. De Netkloppers 9 32; 8. Olympia '64 2 9 29; 9. Hcllendoom 9 21; 10. 't Stok paardje 9 18. Het openingstoernooi Traditiegetrouw was er weer het „openingstoemooi", nu op zater dag 27 maart j.l. Buitenstaan ders vragen zich wel eens af hoeveel engeltjes de Recrean tencommissie toch boven hun hoofd hebben hangen; de weer goden waren in ieder geval weer op de hand van deze organisa toren. 18 Graden werd het 's middags en men hoorde zelfs de verzuchting „Hadden we maar in de hal gespeeld, dan was het fris geweest". Van 10 tot 16 urn- werden er constant 4 banen ge bruikt waarbij in totaal 44 deel- nemers/sters in 3 poules' waren verdeeld. Na enige kritische op merkingen aan het adres van leden die toch weer op het laat ste moment hadden afgeschre ven, kon een glimmende Peter Arendse om 16.15 uur. het toer nooi afsluiten. Een bijzonder ge slaagde dag mede door het schitterende weer en een goed funktionerende bardienst. Prijzen vallen niet te verdienen, behalve dan een prijs die vroeger „poe- delporys" mee kreeg. Met 7 ga mes kwam daar voor in aan merking Anne Wissink, die ei genlijk met griep op bed be hoorde te liggen, maar door af schrijvingen van anderen toch opgeroepen werd om mee te doen om zodoende een veelvoud van 4 deelnemers te kunnen krijgen. Dat Theo Evers met 25 games als eerste eindigde was een goede prestatie en de belo ning was daar dan ook naar: omdat hij gewonnen had konden alle deelnemers/sters op kosten van de commissie een drankje gebruiken. Op 12 april is het Paastoemooi, inschrijven op lijs ten in het clubhuis met eigen mix-partner. Competitiespelers/sters attentie „Voor" aanvang van de compe titie (17 april) moet het z.g. competitiegeld als team zijn overgemaakt aan de penning meester van de wedstrijdcom missie John v.d. Assem, Kene- manstraat 2. Rekeningnummer 59.64.38.349 van de Algemene Bank Nederland, Holten. Het gi ronummer van de bank is 800021 (ABN Deventer). Wilt u contact opnemen met uw aan voerder/ster zodat hij/zij voor de inning en afdracht kan zorgdra gen? met Nortons, Matchless, AJS en Velocettes. Ook de Eysink's speelden èen belangrijke rol in de ontwikkeling van de Neder landse motorcross. Het publiek op de Herikerweg in- Markelo isaltijd verrukt ge weest over de sportieve presta ties die op dit fraaie motorcross-circuit in de loop der Jaren zijn geleverd. Flinterman kwam met BSA, Britse rijders als Drake en Stonebridge even eens; later brachten de gebroe ders Veer prachtige Triumphs mee naar Markelo. De Belgen met hun FN's en Sarolea's. „Grand Prix" Twee jaar geleden organiseerde „Markelo" de belangrijkste 500 cc Grand Prix op de Heriker berg. De club heeft nationaal en internationaal een zeer goede naam op organisatorisch terrein. In de loop der jaren werden er negen Grands Prix in Markelo gehouden, twee Trophees des Nations (wereldkampioen- schapswedstrijden 250 cc voor landenteams),, 1 Motorcross des Nations (wereldkampioenschaps cross 500 cc voor landenteams) en 38 grote internationale cros ses. „Broodje van Kootje" Vanzelfsprekend zijn er anekdo tes te over, zoals bijvoorbeeld toen enkele leden van de club naar Amsterdam moesten voor een cross. Na de wedstrijd moesten de magen worden ge vuld en de rijdende leden van „Ons Genoegen" besloten even „aan te leggen" bij een bekende broodjeszaak van Kootje in Am sterdam. Het grootst uitgevallen lid verorberde doodnuchter twaalf broodjes half-om en in formeerde toen langs zijn neus weg bij de verbouwereerde eige naar van de broodjeszaak „waar nog een stevige warme hap te krijgen was". Het bestuur van de motorclub Ons Genoegen wordt nu ge vormd door voorzitter Ab Hof huis (Holten) en zün mede bestuursleden J. Schreurs, Henk Dollekamp, S. Keun, J. Ebbe- kink, J. Harmsch en H.J. Boom. De heer Van der Wolde, die vy- fenveertig jaar voorzitter was, is nu ere-praeses en de heer Gerrit Wissink-van de oprichting af by „Ons Genoegen" betrokken is honorair bestuurslid. Ter gelegenheid van het gouden jubileum zal de Markelose Mo torclub tijdens de internationale cross op zondag 4 april een echte crossmotor, dan wel een off-the-road, van het oer- degeiyke Zweedse merk Husq- vama verloten. Senioren: Blauw Wit 1 - Dene kamp 1 2.30 u. Blauw Wit 2 - SVZW 4 12.45 u. SWN 10 - Blauw Wit 3 12.30 u. V. 11.30 u. Blauw Wit 4 - Excelsior 13, 2.30 30 ËÊ&Lk DES 6 - Blauw Wit 5, 2.30 u. V. 1.45 uur. Excelsior 10 - Blauw Wit 6, 11.00 u. V. 10.00 u. j Junioren: Zaterdag 3 april: WÉ SDOL Al - Blauw Wit Al 2.15 «■«aap mé. uur, v. 1.30 uur Wmptflfffe,#! RKSV A2 - Blauw Wit A2 12. uur. V. 11.45 uur. ;Jf Blauw Wit BI - SWN BI 11.00 uur- Wm Blauw Wit Cl - DES Cl 12.45 uur Blauw Wit C2 - Twenthe C2 12.45 uur. Aan de „Champ" of Overijssel in 1936 te Markelo werd o.a. ook deelgenomen door Geert Timmer uit Dinsdag 6 april: Assen. De Drentse coureur startte ook verschillende malen in de T.T. Blauw Wit A2 - GFC Al 18.30 Blauw Wit BI - Vesos BI 18.30 uur. Pupillen Blauw Wit Dl - Vesos Dl 10.00 uur, Hector D3 - Blauw Wit Dl 10.00 uur, V. 9.15 uur R.K.S.V. D2 - Blauw Wit D3, 10.00. V. 9.30 uur Blauw Wit El - SVZW El 10.00 uur Enter V. F1 - Blauw Wit F1 10.00 uur. V. 9.15 uur Blauw Wit F2 - Markvogels F2 10.00 uur. Hoewel Holten gedurende twee keer drie kwartier de betere ploeg was en ook gedurende langere perioden een veldover- wicht had, moesten de pupillen len van Bert Knapen na een half uur in de tweede helft be tekende een aanzienlyke ver zwakking. Eerst had Holten voor de zoveelste keer pech toen uit van Oude Roelink wel met lege een voorzet van André, Nico handen naar huis keren. K.H.C. compenseerde haar tekortko mingen met hard spel en veel corners. De roodzwarten missen een afmaker in de voorhoede, In de tiende minuut testte KHC de roodzwarte keeper, doch Ba rend redde fraai, daarna was het Holten dat de wedstrijd tot aan de rust dicteerde. Binnen een kwartier werd Wim Tuller het slachtoffer van één der vele ge niepige overtredingen. Hy moest met een vry ernstige hoofdwond het veld verlaten. Henk Jansen volgde hem op en vierde daar door zyn entree na een weken lange afwezigheid. Aanvallend betekende dit een duidelijke versterking. Zyn voorzetten stichtten het nodige gevaar. Het kwam echter niet tot een afron ding door de andere voorwaar- tsen. Ook de goedgenomen vrye trap van André Dekker kon de keeper niet verschalken. Door de diverse blessures duurde de eerste helft 55 minuten. Na de thee een zelfde beeld. In de 4e minuut schoot Nico Labobar op de paal, na uitstekend aangeven van Daniël Saamangun. K.H.C. redde in deze periode tenkoste van veel overtredingen, waarvan speciaal André Dekker het slachtoffer werd. In de twintig ste minuut bood de goed door zettende Anton Labobar een bijna niet te missen kans aan Bert Knapen, doch zijn Labobar hoog in de kruising mikte, maar de keeper middels een katachtige reactie de bal corner wist te stompen. Tien minuten voor afloop sloeg het noodlot toe. Toen in een scrim mage voor hetHolten-doel de bal tot drie keer werd ingescho ten. De beslissende tik kwam van Spaan. Een vrye trap van Holten enkele minuten later ging rakelings over. Een uitval van K.H.C. enkele minuten voor afloop leidde tot de tweede tref fer door Abma. Holten leed hierdoor een on verdiende nederlaag, waardoor de dreiging van degradatie steeds dichter by komt. Don derdagavond wordt uitgespeeld tegen CUPA te Bussloo. Wordt hier verloren dan moeten we helaas vaststellen dat het einde van het derde klasserschap niet meer te voorkomen is, aange zien twee ploegen degraderen. Holten - Roda Zondag a.s. spelen de Holtena ren thuis tegen Roda Deventer. Een tegenstander, waar in de uitwedstrijd met grote cijfers van verloren werd. Hopelyk werkt een overwinning op Cupa zodanig inspirerend op de ploeg, dat ze de smadelyke nederlaag van voor de winterpauze gaan wreken. Mocht dit het geval zyn dan bieden de paasdagen ver dere perspectieven, want het is hoogst waarschynlyk dat een dubbel programma afgewerkt moet worden, met waarschynlyk de bekerwedstrijd tegen Epe op zaterdag voor de Pasen. Zondagmiddag werd in Gaande ren vlakby Doetinchem de jaar lijkse Achterhoekcross georgani seerd, met veel Oosteiyke to patleten. De sfeer was fantas tisch, er kwam veel publiek en ook Radio-Oost was aanwezig. tUd van 36.07. Gerard Mark voort, potentieel lid van onze atletiek-vereniging keek ook niet op een paar zweetdruppels meer of minder en eindigde als goede veertigste in 37.35. De wedstrijd werd gewonnen door Geert Visser van de atlet iekvereniging de Liemers uit Zevenaar. Zyn tijd werd 30.57 min. De eerste 20 van de aan- komers gingen met een in schot grootte variërende standaard ging hoog over. Enkele minuten huiswaarts. Tot deze groep be- later kroop Holten door het oog hoorde ook onze crack Egbert, van de naald, toen aanvoerder die na vele bulten te hebben Knol een meter voor het veria- beklommen als zestiende binnen ten doel staande de bal nog kwam in een tyd van 34.39. Be over wist te lepelen. Het uitval- rtus eingigde als 25ste met een Ongeveer een kwartier vóór het einde van de wedstrijd P.S.V.- Blauw Wit, zette Blauw-Wit middenvelder Jan Verveda ten einde raad een solo in gang, welke hij na enkele magnifieke passeerbewegingen voortreffelyk afrondde met een harde schui ver in de uiterste hoek, waar tegen de P.S.V.-doelman kans loos was. (0-1). Het zou de be slissende aktie én het winnende doelpunt blijken. Dezelfde Jan Verveda was juist enkele minuten ervoor (na een hardnekkige blessure van enkele weken) door trainer Scholten weer voor het eerst ingezet, in de hoop de ploeg aldus de broodnodige „injectie" toe te dienen. Want nadat er gedu rende de gehele eerste helft een soort matheid over de ploeg scheen te hangen (misschien dat de overgang naar zomerse tem peraturen voor sommige te plotsklaps was?) en de beste kansen nog voor hekkesluiter P.S.V. waren geweest, was het tóch Blauw-Wit dat in het laat- ste halfuur van de wedstrijd duidelyk de toon aangaf. Dat kwam het eerst tot uitdrukking toen een door Jan Harbers op rechts genomen vrye schop op de rand van de 15-meteriyn door de goed inlopende wedstryd, en Jan Paalman deze middag door zyn voorbeeldige inzet één van de betere spelers) manifesteerden zich nu nadruk kelijker. De laatste mogelykheid om nog iets aan het doelgemid- delde te doen, kreeg deze mid dag Richard Beldman. De uitlo pende P.S.V.-doelman was ech ter paraat. Trainer Scholten na afloop: „De bedoeling was juist tegen dit P.S.V. het zelfvertrou wen eens op te krikken middels een klinkende prestatie. Want eigenlijk hadden we moe ten doordrukken na die 1-0 voorsprong. De tegenstander was er per slot rekening ryp voor. Ik hou het er maar op dat een aantal jongens hun „kruit" SENIOREN: Holten I-Roda I 14.30 u.; Holten 2 is vry; Riet vogels 3-Holten 3 10.00 u. B. 9.00 u.; Wierden 2-Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 5-Tukkers 4 10.00 u.; Holten 6-Luctor 7 10.00 u.; Luctor 5-Holten 7 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten 8-Almelo 6 10.30 u.; Enter 6-Holten 9 10.00 u. V. ur-wwwTrtuirgnwwF^H^gHanaH»—l 9.00 u.; Holten 10-RKSV 4 10.30 li f_ s u-; RKSV 3-Holten 11 12.15 u. V. JUNIOREN: KOSC Al-Holten Al 2.30 uur vertrek 1.15 uur; Holten A2-Enter V. A2 2.30 uur; Holten Bl-W'school BI 2.30 uur; Holten B3-De Zweef B2 2.30 uur; Excelsior Cl-Holten Cl 11.00 uur vertrek 10.15 uur; SOS Cl- Holten C2 11.30 uur vertrek 10.45 uur; Holten C3-Sp.Ryssen C3 1.00 uur; Holten A3 en B2 zijn vry. PROGRAMMA DINSDAG 6 AP RIL. Holten Al-DETO Al 18.30 uur; Holten A2-Excelsior A2 18.30 uur; RV Bl-Holten B2 18.30 uur vertrek 17.45 uur. WOENSDAG 7 APRIL. Holten Bl-M.V.V. '29 BI 18.30 uur; Holten B3-Sp.Rijssen B2 18.30 uur; Holten Cl-Enter Cl 18.30 uur. PUPILLEN: Excelsior Dl-Holten Dl A. 9.30 u. V. 9.00 u.; Holten D2-D.E.S. D3 A. 12.00 u.; Holten D3.-Hector D4. A. 12.00 u.; Sp.Rijssen D2-Holten D4 A 10.00 u. V. 9.15 u.; De Zweef EL- Holten El A 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten E2-Enter E2 A. 11.00 u.; Holten E3-D.E.S. E2 A. 11.00 u.; Holten Fl-Excelsior F1 A. 11.00 u.; Haarle F3-Holten F2 A. 11.00 u. V. 10.15 u.; G.F.C. F2-Holten F3 A. 11.00 u. V. 10.15 u. Meisjes voetbal: Holten-P.H. A. 12.00 u. heuuen bewaara voor de ko mende twee thuiswedstrijden deze week". Thuis tegen Denekamp Zaterdag ontvangt Blauw Wit Sportclub Denekamp. Gezien het gedrag in de middelste re gionen van de ranglyst, staat by eventuele winst de zaak er weer heel wat rooskleuriger voor. Hopelyk geeft het thuis front de juiste inspiratie. Dit zal beslist nodig zyn want door de jaren heen was Denekamp voor Blauw Wit een zeer lastige tegenstander. Steun van een groot aantal supporters kan heel nuttig zyn. De wedstryd begint om half drie. Appie die dit nieuwe jaar goed loopt kwam binnen als 73ste in 41.18. Na de prijsuitreiking in de culturele zaal (in tegenstelling tot Holtense atletiekbegrippen was dit niet de kantine) werd de intrek genomen in de kantine, waar het verloren vocht op peil werd gebracht met gerstenat. Opvallend het gegeven dat het merendeel van onze afvaardiging werd herkend door de aanwezi gen aldaar. Dit in verband met het wanged rag van de Holtense afvaardi ging vorig jaar. Zeer binnenkort kan een verslag verwacht wor den van de stand in de PJGO- crossloopcompetitie. De vierde loop eindigde afgelopen zaterdag in een totale chaos voor de tien en twintig kilometerlopers. Tot de atleten die te weinig kilome ters hebben gevreten behoorde onze Appie. In een zeer spannende wedstryd is het El wederom gelukt om beide punten te veroveren. Toen het na enkele minuten al 2-0 was voor El, geloofden de jon gens het verder wel, zodat VE SOS dan ook verdiend tegen André scoorde. De doelpunten werden Schuppert juist werd naast ge- gemaakt door Bart Soer en Ha- Een prima resultaat jongens. kopt. Evenzo verging het raid Tuitert, terwijl Tjerk van Gerrit der Mei door 3-1 te scoren aan Kolkman, die zijn inzet door de a^e spanning een einde maakte. P.S.V.-goalie gekeerd zag. Ook de beide vleugelverdedigers (Al- lm de achterhoede speelde Ge- rwin Paalman en Erwin Sluiter bert Kolkman voor het eerst een gedegen party. El heeft nu sinds maanden weer een hele zes punten uit drie wedstrijden. Na twee achtereenvolgende ne derlagen. werd zaterdag extra gemotiveerd aangetreden tegen Enter Fl. Na een gefijk opgaande stryd in het begin gingen de jongens de rust in met toch een achter stand vsan 0-3. Na rust scoorde Enter nog 2x, maar onze jon gens lieten het er niet by zitten, wat dan ook resulteerde in 2 doelpunten van Henk Jan, zodat de eindstand 2-5 werd. Volgende keer beter jongens. Voor de week van 03-04-1982 tot en met 09-04-1982 Zaterdag 09.00-12.00 zaalvoetbal, Sallandse Bank 19.00-20.00 zaalvoetbal, hr. Ge rritsen 20.00-21.00 zaalvoetbal, hr. Hie- thaar ZONDAG 11.00-12.00 S.M.R. de Zessprong 19.00-20.00 ^zaalvoetbal, hr. Broekman MAANDAG 17.00-18.00 zaalvoetbal, gemeen- tepersoneel 18.00-22.30 badmintonclub DINSDAG 16:15-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw Wit '66 16.00-18.30 instructielokaal - St. SoCuWe WOENSDAG 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. handbal 18.30-23.00 badmintonclub DONDERDAG 17.00-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 All Stars Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzynszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelyk tussen 08.00-12.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7