Medische diensten Milenmoitgive 75 jaar dhr. Onderwijs ^boowoiMlen «r- «pr TOT EN MET ZONDAG KUNSTENAAR J. STUKKER IN „DIESSENPLAS" NOG H. H. Kerkdiensten EEN PLEEGKIND OPNEMEN: EEN STAP WAAR BEIDE PARTIJEN VAN LEREN „Z.C.T." in lucifers voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen feeeSt HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA BURGERLIJKE STAND V y® jeugd onderdek 1 APRIL 1982 PAG. 3 fcpiSvjs' Arts: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. Wijkverpleging Mevr. B. Bloemenkamp, Bathmenseweg 33, Lettele, tel. 05705-4 08 b.g.g. 05700- 2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 u., bureau St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Tandarts: T. van Noort, Scherpenzeel- seweg 13, Goor, tel. 05470- 53 17. Spreekuur spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uOr Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 12 01-165 17. Zuigelingen-consul tatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bej aardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur .bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). voortgezet. De stukken die in de Diessenplas van hem te bezich tigen zijn hebben weinig met zijn vak als huisschilder te ma ken. Al op jonge leeftijd tekende en schilderde hij portretten. „Een gave die hij duidelijk van zijn vader had meegekregen", VRIJDAG 2 APRIL. Ter gelegenheid van de festiviteiten rondom 75 jaar Chr. Onderwijs in Holten, werd door de heer Js. Beldman (werkzaam als boekhou der bij Schuppert Mode) een jubileumuitgave samengesteld waarin tal van anekdotes en foto's van vooral de beginperiode van de school. Notulen van 75 jaar schoolbestuur werden door de heer Beldman doorgelezen en uit deze gegevens werd een boekje sa mengesteld. Als voorzitter van het schoolbestuur schreef de heer J.H. Baard de inleidingswoorden. In het boekje zijn erg veel oude klassefoto's afgebeeld voorzien van toepasselijke teksten en onder schriften. De heer Beldman geeft te kennen: „Laten we ons goed realiseren dat het niet een vanzelfsprekende zaak is een School met de Bijbel te bezitten". De jubileumuitgave is verder voorzien van een lijst van bestuursleden, gedurende de 75 jaren, en een naamlijst van onderwijzend personeel van de beide Chr. scholen. Fotomateriaal werd samengesteld door de heren Veldhuis, H. Schuppert en Js. Schuppert. De festiviteiten zijn inmiddels in volle gang en we komen daar in het volgend nummer van Holtens Nieuwsblad uitgebreid op terug. De oude School met den Bijbel zoals hij er in 1930 bijstond in de Stationsstraat tegenover „De Kandelaar". In 1956 verhuisde men naar „De Schakel". De gevel van het oude pand is nog tot 1970 in tact gebleven. Links op de foto het woonhuis, waar on der andere meester Kenemans en meester Kroon in huisden. De zwem- en poloclub „Twen- haarsveld" houdt vrijdag 2 april de jaarlijkse grote verkoopactie van lucifers waarvan de baten o.a. bestemd zijn voor het train ingsfonds (extra trainingen en wedstrijden voor de jeugd). Huismoe ders, koop een paar pakken ex tra! De Z.C.T." rekent (weer) op u. De verkoop start 's avonds om plm. 6.00 uur. Jaarlijkse „Luciferverkoopactie" t.b.v. Zwem- en poloclub „Twenhaarsveld". ZONDAG 4 APRIL. 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 5 tot zaterdag 10 april: Collecte Ned. Hartstichting (zie ber.). DINSDAG 6 APRIL. 14.30 uur Bejaardensociëteit Holten in geb. „Irene" Diapro gramma OAD. 20.00 uur Paaswijding Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanie". WOENSDAG 7 APRIL. 20.00 uur Informatie avond werkgroep „Jeugd onder dak Holten" in „De Kandelaar". DONDERDAG 8 APRIL. 20.00 uur Ledenvergadering van de afd. Holten FNV (NW en NKV) rest „Vosman". VRIJDAG 9 APRIL (Goede Vrij dag). 20.00 uur Verwerping van Paas- artikelen in „Meermanskamp" door de Supp. Vereniging „S.V. „Holten" (zie adv. en bericht. MAANDAG 5 APRIL. 20.00 uur. Dia-avond imkersver eniging Holten in café Kalfster- man. Toegang vrij. VRIJDAG 16 APRIL. 19.30 uur Vierde Klaverjasavond comp. 1982/'83 en trekking ver loting Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp". ZATERDAG 17 APRIL. 20.00 uur Jaarlijkse Feestavond Hengelsportvereniging „De Riet voorn" in zaal „De Poppe". MAANDAG 19 APRIL. 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". 19.45 uur Discussieavond afd. Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Tref punt" o.l.v. mevr. Smit uit Almelo. Geboren: Rick zv. P.R.M. Keij- ser en T. Lanser; Pieter zv. A. Withaar en G. Stam (geb. te Deventer); Roelof zv. W.A.M. Landeweer (geb. te Deventer). Geboren: Helga dv W.H. Ven eklaas en E.W. Reilink; Danitza Rilana dvA.J. Neuver en H.J. Ebrecht. Ondertrouwd: J.W. Sluiter, oud 55 jaar, Holten en: G.H.J. Bal- tus, oud 50 jaar, Holten. Ondertrouwd: J.W. Haverslag, oud 24 jaar. Holten en: E. Vor- kink, oud 23 jaar, Holten. Gehuwd: G.H.W. Veringa, oud 25 jaar, Goor en: M.J. Willems, oud 21 jaar, Holten; H.H. Krik- kink, oud 24 jaar, Holten en: W.J.A van Schooten, oud 21 jaar, Bathmen; W. Joustra, oud 25 jaar, Haren en: E.V. Forti, oud 21 jaar, Haren. Overleden: E. Krekel, oud 59 jaar, Holten (overl. te Deventer); H. Krikkink, oud 87 jaar, Hol ten; G.J. Rejjlink-Reilink, oud 84 jaar, Holten (overl. te Deventer). Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur ds. C.C. Addink; 10.00 uur ds. C.C. Addink, ds. H.J. Ekker en ds. W. Vons, Openbare be lijdenis en Heilige Doop. M.m.v. Jongerenkoor „Heli con". Uitgangscollecte( Plaat selijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Schoolen-Aanstoot en Irma Jansen. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. A.G. Kornet van Nyverdal. Kindemevendienst klas 1 en 2 o.l.v. mevr. Stam-Slotboom; 15.00 uur ds. G.W.H. Pedde- mors van Beekbergen. Open bare geloofsbelijdenis. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Rietman-Klein Nagelvoort, mevr. Tromop-Prins en Ingrid Stam (res.). Mevr. Stam- Bosschers, mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr. van Wilsum-de Boer (Res.). R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur - zondag 9.30 uur. Dijkerhoek: Geen dienst. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman (openbare geloofsbe lijdenis) gezinsdienst. Uit gangscollecte: plaatselijke daiconie. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 u. en 10.00 u. Zowel landschappen als portret ten getuigen van een tot in details weergeven van beelden, typerend voor de werken van Hendrik Stukker. aldus mevrouw Stukker. Zijn vader deed veel aan portret schilderkunst, maar in zijn „da gen" was het geen „vak" en daardoor werd hij door familie leden geremd door te studeren in deze richting. De schilder stukken die van Hendrik Stuk ker in Diessenplas zijn te be zichtigen zijn allemaal in het bezit van familie's en dus niet te koop. Een kenner, de heer Wim Hoogeland uit Raalte gaf als oordeel ten aanzien van de werkstukken: „De kracht bij de heer Stukker lag duidelijk in het concreet en eerlijk weergeven van mensen en omgeving. Een zo realistisch mogelijke weerga ve, met daarin opgenomen die karaktertrekken die zo typerend waren per persoon, dat is iets wat zo toonaangevend was en is voor zijn werk! Voor mijn gevoel levert hij topkwaliteit ten aan zien van het schilderen van (meestal) oudere mensen, vanaf foto's. Hij had duidelijk een be paalde affiniteit ten aanzien van oudere mensen, waardoor het portretschilderen (van deze men sen) hem bijzonder goed afging. Voor mijn gevoel lag zijn groot ste kwaliteit bij het portret schilderen, gewoon door het ge detailleerd te werk gaan met name vanaf foto's. Zijn gevoel voor details spreekt uiteraard ook in de vele landschappen die hij gemaakt heeft, maar treffend voor mij in de heer Stukker is „zijn oog" voor het schilderen van portretten op een zodanige wijze dat je er niet onderuit kunt. De persoon die door hem wordt weergegeven is het ge woon, zo simpel is dat", aldus de heer Hoogeland. Nog tot en met vier april bent u welkom in Diessenplas. Openingstijden 's middags tussen 14.00 en 17.00 uur en 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur, om werken van de heer H.G.J. Stukker te bekijken. Het is zeker de moeite waard! Nog tot en met zondag 4 april is in de Diessenplas de tentoonstelling te bekijken van de Holtenaar (wij len) H.H.J, Stukker. „Hendrik van de leermeester"; onder deze benaming ging hij ook wel door het le ven, omdat zijn vader Godsdienstonderwijzer was. Hendrik Stukker werd op 13 januari 1913 geboren in Holten en is alleen voor een korte onderbreking, voor zijn vak als huisschilder een jaar naar België vertrokken om beter op de hoogte te raken van het vakonderdeel hout- en marmerdecoraties. We praten dan over de periode '35-'36. Op veertienjarige leeftijd begon hij in Markelo als schildersknecht zijn loopbaan. Later kwam hij in Holten in dienst bij de oud-eigenaar van 't Lösse Hoes de heer Metzger. II1UKM lyiwli g 30_12 00 en 13.30-17 S<®BgÉrsiH SIIHN za. 9.00-12.00 TJÏSr IlllSW-BM IHIS4U-1I» Koopavond Goor StMIItlJM 24 ni|K|IS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen ondereen dak! Erg veel meningen, positieve en negatieve berichtgevingen komen op tafel en in de pers ten aanzien van het opnemen van één of meerdere pleegkinderen in een gezin. Het alles doen om een kind liefdevol op te nemen, middels extra aandacht en meer tijd spen deren aan het kind. Terwijl het juist daardoor het gevoel geeft min of meer buitenstaander te zijn en zich schuldig te voelen door al deze extra aandacht waar in wezen niet om gevraagd wordt. Pleegouders hebben misschien soms teveel het gevoel iets goed te moeten maken ten opzichte van al de ontberingen die het kind al heeft moeten ondergaan. We spraken hierover met een echtpaar dat zelf een pleegkind in haar gezin heeft opgenomen en dit in goed overleg met de eigen kinderen heeft besloten. Het gezin bestaat uit een vader, een moeder en drie kinderen in leeftijd variërend tussen de 16 en 19 jaar. Uit hun verhaal blfjkt dat het wel degelijk van belang is een kind in het gezin op te nemen, dat kwa leeftijd past in de leeftijdsgroep van de eigen kinderen. Zowel de vader als de moeder geeft aan dat je, wanneer het gaat om kinderen die je gezien hun leeftijd kunt aanvoelen, gewoon omdat je ei gen kinderen in dezelfde leef tijdsgroep zitten, je als ouders, maar ook als pleegkind minder in de problemen komt. De kin deren vangen elkaar onderling op, waardoor het aansluitings probleem een stuk kleiner lijkt en meestal ook is. Kinderen kunnen elkaar vaak beter te recht zetten dan wanneer je dit als ouder doet. Reakties van leeftijdgenoten onderling zijn meestal meer' acceptabel. „Daarnaast is het van het grootste belang dat het kind een eigen plaats krijgt in het gezin, een ruimte waar het zich kan terugtrekken op die mo menten dat het moeilijk gaat. Door de vele moeilijkheden die het kind meestal achter de rug heeft is het belangrijk dat zij of hij een vertrouwde omgeving heeft om zich van tijd tot tijd in „op te sluiten", losgekoppeld van het gezin waarin het is op genomen. Dat geldt niet alleen voor een pleeekind maar voor \v5 n»** elk individu. Daarmee zijn we gekomen aan het punt dat je pleegkinderen moet zien en ac cepteren als net zulke losgekop pelde individuen als jezelf en ook je eigen kinderen, dan ook ben je als pleegouders in staat niet steeds iets terug te ver wachten en wat misschien nog wel belangrijker is niet steeds weer de taak van opvoeder res pectievelijk opvoedster op je te nemen. Juist wanneer je er van uit gaat dat geluk van het kind centraal dient te staan en je een meer begeleidende taak hebt dan opvoedkundige, dan ben je ons inziens veel verder. We zijn er tevens van overtuigd dat ook onze kinderen hiertoe bijdragen en wat waarschijnlijk nog veel belangrijker is voor beide par tijen; wederzijds leert men van elkaar. B.elangryk is ook het kind een positieve benadering van zijn huidige maar ook in het verle den opgedane ervaringen te le ren. Depressies vaak voortko mend uit dat verleden worden hierdoor bespreekbaar en daar door beter uitgespraat. Kortom onze ervaringen met een pleeg kind zijn (dacht ik) wederzijds zodanig positief te noemen dat we in onze situatie met z'n allen erg blij zijn dat we dit hebben ondernomen. Nu, na ongeveer een jaar blikken we terug op een wederzijdse leerzame en fijne periode die ons inziens alleen nog maar kan uitgroeien tot een diepere betekenis voor ons alle maal". De werkgroep Jeugd Onder Dak organiseert voor die mensen die geïnteresseerd zijn op zeven april een informatie-avond in „De Kandelaar", met als spreekster Hanneke Schaefïer. De avond begin om 20.00 uur. Hanneke Schaeffer is maat schappelijk werkster in Deven ter en als zodanig verbonden aan de Pleeggezinnencentrale Jeugd Onder Dak, Het contac tadres in Holten is Everdien Spakman telefoon 05731-2 30. - H.H.J. Stukker Na zijn jaar België begon hij aan de Binnenstraat in Holten een eigen bedrijf (1936). In 1940 huurde hy een pand van de firma Wonnink, Oranjestraat 70, waar hy tot 1948 zijn bedrijf in stalleerde. Nog weer enkele ja ren later verhuisde hy naar de Oranjestraat 33 waar zijn oudste zoon Anton het bedrijf heeft

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3