JUBILEUMCROSS Hockey- HalIiRk'st C.J. V. JMMANUEL Resultaten Blauw Wit Plattelands vrouwen Resultaten Blauw Wit Salvador-avond in Holten Goede prestaties tijdens N.C.A.B. kampioenschappen Slagerijen bv HOLTENS NIEUWSBLAD Jenne Boering exposeert in de bibliotheek LIJDENSMEDITATIES IN DE STILLE WEEK (5-10 APRIL 1982) V Geslaagd 6.95 8.97 7.95 7.95 3.95 5.95 1.95 ESsai Doe uw voordeel imÉ JUNIOREN SATIN FEUTRE, GEWAARDEERD KOFFIECONCERT ENSEMBLE 1 APRIL 1982 -PAG. 11 Wij hadden zo zei Ab Hofhuis (Holten), voorzitter van de gouden motorclub „Ons Genoegen" te Markelo, gehoopt dat de K.N.M.V. ons ter gelegenheid van ons jubileum de Grand Prix 500 cc zou toewijzen maar helaas is dat niet gelukt, de motorclub in Norg (Dr.) die 60 jaar bestaat kreeg de Grand Prix toegewezen. Op zondag 4 april dus geen Grand Prix op de Herikerberg maar wel een uitstekend deelnemersveld met alle sterren aan de start. Gerard Rond Nederlands nummer 1, hoopt in M"*-'"1- -- hprsteld te zijn van zijn sleutel beenbreuk dat hij er vol tegenaan kan gaan en waarschijnlijk z'n grand prix machine zal testen. Bij de 500 cc-ers ook Henk Seppenwoolde uit Rijssen die voor het eerst met een H-nummer rijdt. In Markelo zijn ook de buitenlanders sterk vertegenwoordigd en coureurs als de Zweed Ha- kan Carlqvist, Graham Noyce (Eng.), Neil Hudson, wereldkampioen 250 cc (Eng.) en de Finse kam pioen Tappani Pikkarainen zijn garant voor volop strijd en spanning. In de hele rij van Nederlandse top-rijders ook 250 cc specialist Kees van der Ven die dit seizoen reeds duidelijk grote klasse heeft getoond. Hij zou in Markelo wel es voor een ver rassing kunnen zorgen. Op het prachtige circuit in Markelo gaan verder in de slag zijspannen natio naal en de 125 cc junioren. De wedstrijden begin nen om 12.30 uur. Vrijdag 26 maart vierde de C.J.V.heren het jaarfeest. Om 8 uur heette de voorzitter iedereen van harte welkom en vervolgens werd het jaarverslag voorgelezen door de secretaresse. Hieruit bleek dat de C.J.V. een goed seizoen achter de rug had. Met name kwamen naar voren: het bezoek van ds. Ekker, dropping, candlelight en het carnaval. Toen opende men het doek en werd het toneelstuk: „En toen verstuikte ik m'n voet" opgevoerd. Een vrolijk spel in 3 be drijven door Hans van Wijngaarden. Leraar aan de Kolschool en verwoed liefhebber van de na tuur, die hij op fotografische wijze natuurgetrouw weet vast te leggen; dat zijn twee hoeda nigheden die van toepassing zijn op de persoon Jenne Boering (42) die tot en met 23 april een twaalftal stukken in de Holtense bibliotheek tentoonstelling. Hij vertaalt zijn foto's als zijnde landschappen en natuuropna men. Eerder exposeerde hij in Holten samen met Kees Bos in (toen nog) „Dicky Down". An dere expositieplaatsen waren de „Flevohof' en Zelhem (kunstga lerie). Verder zijn zijn foto's te aanschouwen in de vakbladen „De Nederlandse Jager" en „Grasduinen" en in tal van bui tenlandse jachtbladen. Het toneelstuk speelt zich af in het huis van de juwelier Dubois, rond het paasweekend. Twee meisjes en een jongen strandden met hun auto bij de familie Du bois voor de deur. Ze worden uitgenodigd om het paaswee kend bij hen door te brengen. De door mevr. Dubois uitgeno digde oma Steehouwer arriveert ook dezelfde avond. De gestrande jongelui blijken inbrekers te zijn en proberen de juwelen van meneer Dubois te stelen. Met hulp van Sjaan, het dienstmeisje en Billy, haar scharrel, slaagt oma Steehouwer er in dit te verhinderen. De jon gen slaat op de vlucht en de 2 meisjes, die ondertussen van ge dachten zijn veranderd, blijven bij de fam. Dubois. Het geheel werd vlot op de gie in handen was van H. Jans sen en D. Luggenhorst. De grime werd verzorgd door de heer H.W.C. Göbel. Het geluid werd verzorgd door W. Wechsta- pel en W. Rensen. De rolverde ling was als volgt: Eugene Du bois - Herman Mikkels; Emmy - zijn vrouw - Ineke Bosman; Sjaan - hun dienstbode - Thea Luggenhorst; Monique - schoon heidsspecialiste - Henny Nijland; Kitty - Monique's zuster - Erna Broekhuis; Johnny - een gentleman-inbreker - Riny Ulf- man; Billy - de „scharrel" van Sjaan - Erik Rensen; Oma Steehouwer - logee. - Marian Haverslag. Men kon terug zien op een ge- nVpn pphracht. waarbij de re- slaagde avond. Woensdagavond, 7 april a.s. wordt in hotel Vosman een informa tieve bijeenkomst gehouden over El Salvador. Zowel van het „El Salvador Komitee Nederland" als van „Amnesty International" zullen vertegenwoordigers aanwezig zijn. Directe aanleiding is de moord Nederlandse „midden-Amerika- op de vier Nederlandse verslag- correspondent" wordt nu nog gevers twee weken geleden. Na toegelaten tot El Salvador. De hun arrestatie en een week voor nog aanwezigen worden met de hun dood zei Koos Koster tegen dood bedreigd. IKON-verslaggever Hans van Op de avond van 7 april wordt Gerven: in ruime mate aandacht besteed „De meeste journalisten, onge veer tweehonderd zijn het er nu, komen hier voor de oorlog en houden zich niet bezig met langdradige, vervelende achter grondartikelen om dit ingewik kelde probleem van El Salvador uit te leggen. De mensen die hier komen zijn oorlogsjoumalis- ten, die niet zozeer een gevaar voor de militairen betekenen. Zodra ze achtergronden gaan blootleggen en gaan onderzoe ken wat de achtergronden zijn van dit conflict, dan wordt het ze aanzienlijk moeilijk er ge maakt. Pakweg tien tot twintig buitenlandse journalisten zijn uitgewezen, zeven tot tien uit het land vermoord, een aantal mensen bedreigd met de dood, zodat ze het land hebben moe ten verlaten. Dit is de zoveelste manier van de militairen om ons te intimideren, om niet door te gaan met de berichtgeving over El Salvador". Geen enkele aan de achtergronden van de si tuatie in El Salvador, achter gronden die niet genoeg in de openbaarheid kunnen komen. Een taak, waaraan Koos Koster zich tot zijn dood heeft gewijd. Het informatieve deel van de avond bestaat uit de vertoning van de Amerikaanse documen taire „El Salvador, een nieuw Vietnam?" en uit een inleiding door een lid van het „El Salva dor Komitee Nederland". De avond begint om 20.00 uur, de toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. Goede prestaties van de atleten tijdens de N.C.A.B.- kampioenschappen. Op 20 maart j.l. zijn de jaarlijkse N.C.A.B.- kampioenschapopen gehouden te Dieren. Het weer was prima, en er namen 18 leden van S.V. Holten-afd. Atletiek deel. De parcour- sen waren voor alle categorieën zeer zwaar. Deze waren uitgezet op de Jutberg. Bij de junioren D wist Guido Groot-Obbink beslag te leggen op de 5e plaats en debutant Han Schippers wist zijn clubgenoot Gertie Lunenborg voor zich te houden. Gerwin Lep pink werd als junior C verrassend 2e. Een opvallende come-back was die van Diny ter Harmsel. Ze wist zich goed staande te houden tussen het sterke deelnemersveld en werd 3e bij de meis jes A. Nieuweling Jeroen van der Ree plaatste zich zeer goed op de 6e plaats. Bij de junioren A zag Dinant Schippers het ere metaal aan zijn neus voorbijgaan, door in de eindspurt te verlie zen. Ex-kampioen Egbert Veneklaas moest na een val genoegen nemen met een 3e plaats. De uitslagen zijn: Jongens D: 1000 m. 5 - G. Groot-Obbink; 7 - H. Schippers; 8 - G. Lunenborg. Meisjes B: 1800 m. 4 - I. Rech terschot. Jongens C: 1000 m. 2 - G. Lep pink, 4 - E. Bakker, 7 - E. Dik kers, 9 - J. Koetsier. Blauw Wit 2 heeft met het pak ken van de beide punten in de uitwedstrijd tegen het sterkste Eversberg 2 een verdienstelijke prestatie verricht. Eversberg be gon sterk en vooral de aanval len over de vleugels waren erg gevaarlijk. Na plm. een kwartier kwamen de gastheren op 1-0 door een misverstand in de ver dediging tussen Jerry en Gerrit. Blauw Wit kreeg na deze treffer wat meer vat op h et spel van Eversberg maar de goed opge zette aanvallen liepen keer op keer stuk op de buitenspelval. Na plm. 40 minuten soleerde in valler W. Klein Nagelvoort door de E'berg verdediging en de doelman wist een doelpunt te voorkomen door onreglementair in te „grijpen". Eric Mondeel liet de doelman kansloos by de strafschop. Na de thee kwam Gerard Schalk in het veld voor Jongens B: 2750 m. 6 - J. v.d. Ree, 12 - H. Markvoort. Meisjes A: 2750 m. 3 - D. ter Harmsel. Jongens A: 3500 m. 4 - D. Schippers. Heren: 3500 m. 7 - B. Stevens, 11 - G. Beltman, 16 - H. Louws (vet.). Heren: 12000 m. 3 - E. Ven eklaas, 26 - A. Koetsier. Jongens C kampioen! Onze club blijft kampioenen kweken. Dank zy een spannend be vochten 2-2 gefijkspel tegen Ommen werd het benodigde punt in de wacht gesleept. Stralend weer, stralende gezichten en voorjaars bloemen. Wie volgt? Uitslagen Jongens A-Hengelo A2 3-3 Jongens B-Nyverdal BI 2-3 Jongens C-Ommen Cl 2-2 D.K.S. A3-Meisjes A 1-3 Meisjes B-D.K.S. B4 9-0 Lochem Cl-Meisjes C 1-2 Meisjes D-P.W. Dl 0-5 Holten 1-Epe 1 3-3 Hengelo 3-Holten 2 6-0 Bully 4-Holten 3 3-0 Avanti A-Holten vet. 3-2. Vooral de heren senioren hebben nog wat extra aanmoediging no dig zo te zien. Wedstrijdprogramma zaterdag 3 april Hengelo A2-Jongens A aanvang 12.30 uur vertrek 11.30 uur, vervoer W essels/Louwerenburg. Nyverdal BI-Jongens B aanvang 12.30 uur vertrek 11.45 uur, ver voer Beekers/de Jong. D.K.S. B4-Meisjes B aanvang 11.30 uur vertrek 10.30 uur, vervoer Willemink/Admiraal. Hengelo C4-Jongens C aanvang 12.45 uur vertrek 11.45 uur, vervoer Steur/Staudt. E.H.V. Dl-Meisjes D aanvang 11.30 uur vertrek 10.30 uur, vervoer Biesters/Bruins. Meisjes A en C vrij. Zondag 4 april Heren 1-Dieren 1 aanvang 14.45 uur veld 1 Heren 2-Goor 3 aanvang 11.45 uur veld 1 Heren 3-Almelo 5 aanvang 12.30 uur veld 2 Heren vet.-Ares ,A aanvang 11.00 uur veld 2. Ook dit jaar zullen in de Hervormde Kerk in de Stille Week (tussen Palmzondag en Pasen) weer lijdensmeditaties worden gehouden. Aanvang 19.30 uur. De samenkomsten zijn op maandag 5, dinsdag 6 en woensdag 7 april en duren onge veer een half uur. Maandag 5 april zal pastor C. Pouw spreken naar aanleiding van Matth. 26 vers 36-46. Het Holtens Gemengd Koor ver leent medewerking. Dinsdag 6 april zal ds. L. de Vrijer spreken naar aanleiding van Matth. 26 vers 62-64. Het Hervormd Kerkkoor verleent medewerking. Woensdag 7 april zal ds. C.C. Addink spreken naar aanleiding van Matth. 27 vers 1-2. Het kinderkoor „Mozaïek" verleent medewerking. Donderdag 8 april zal in een hervormd kerkdienst het Heilig Avondmaal worden gevierd. Voorganger ds. W. Vons, Aan vang eveneens 19.30 uur. Vrijdag 9 april zal, als afsluiting van de samenkomsten, het jongerenkoor „Helicon" een uitvoering geven van Passiemu ziek naar het Evangelie van Johannes. Deze uitvoering zal ook om 19.30 uur beginnen en ongeveer een uur duren. Wij hopen dat deze avonden, die een goede gewoonte zyn geworden, weer vele belangstellenden bijeen zullen brengen. De Liturgiecommissie van de Hervormde Gemeente Holten in samenwerking met vertegenwoordigers van de Gereformeerde Kerk en de R.K. Parochie. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde de heer W.G. Koopman Gzn., Dorpsstraat 32 voor het doctoraal examen eco nomie. Proficiat! al jaren onbetwist de voordeligste vers-vleesspecialist Bij aankoop van 1 kilo lekker gekruide fijne verse worst a 7.95 ontvangt u: 1 KILO SCHOUDERKARBONADE voor verse malse LENDE (zonder vet) 500 gram mager H.O.H. GEHAKT en gratis kruiden 1 kilo voor een heerlijke soep: 0SSESTAART SLAVINKEN 4 stuks BIEFTARTAAR 5 stuks bij besteding van minimaal f 15.- ontvang u: 5 GROTE FRIKANOELLEN van 2.45 voor I NIJVERDAL (Industrieterrein) Geopend vrijdags van 9 tot 6. I uur en zaterdags van 8 tot 12 uur. I DEN HAM in Micro markt van Henk Jansen. Dorpsstraat 44. I LAREN Holterweg 3, geopend iedere vrijdag van 9 tot 8 uur. Bij ons volop parkeergelegenheid H. Mekenkamp. Hy nam na 10 minuten een scherpe hoekschop die in de eerste instantie door de verdediging werd weggewerkt maar Klein Nagelvoort ver schalkte de doelman met een fraaie lob (1-2). Eversberg was aangeslagen en Blauw Wit kreeg goede kansen maar die werden door Anton Beldsnyder en Teun Schuppert niet benut. Vlak voor tyd kreeg G. Stam nog een prachtige kans om op 1-3 te komen maar ook hy schoot naast. Al met al een verdiende zege. Blauw Wit 5 verloor Het vyfde heeft het tegen kop loper Enter Vooruit niet kunnen redden. De Blauw Witten deden hun uiterste best om de schade te beperken en gezien de 3-0 nederlaag lukte dit. By vlagen, helaas by vlagen werd Enter V. weggespeeld maar geode kansen te benutten was voor de Blauw Witten toch een te zware opga ve. By de thuisclub stond deze keer Jan Stam onder de lat. Hy verrichtte enkele fraaie staaltjes en de manier waarop hy soms keepte waren goed voor veel hi lariteit. Vorige week hebben de platte landsvrouwen uit Dijkerhoek hun maandelijkse byeenkomst gehouden in het Bonte Paard. De avond werd geopend door de presidente mevr. A. Kroon- Pasman. Na enkele mededelin gen werden de notulen voorgele zen door mevr. G. Oplaat- Vruggink. Daarna werd het woord gegeven aan de discussie leidster mevr. G. Smit-Noteboom uit Almelo met als onderwerp: Kies ik, kies jij, kiezen wij? Voor veranwoordelijkheid. Na een korte inleiding werden de dames in groepjes verdeeld om zich te verdiepen over een aantal vragen. Het onderwerp sprak iedereen wel aan omdat we steeds weer kiezen moeten. Rond 10 uur sloot de presidente de byeenkomst, bedankte mevr. Smit-Noteboom voor de leer zame avond en bood haar een boeket bloemen aan. Verder nog enkele mededelingen van het bestuur. De handwerken die naar de tentoonstelling in Zwolle gaan, wilt u die inleveren tot 15 april by Z. Roeterdink of D. Arfman. A2 thuis kansloos tegen koploper Koploper Excelsior A2 had aan Blauw Wit A2 een „makkie". In de eerste helft speelde de thuis club een goede party. Dikkie en Gerrit Aanstoot kregen goede kansen en René Kolkman was heel dicht by een treffer op goed aangeven van John Lan- deweerd. De gasten stonden met rust zeer verdiend met 2-0 voor. Toen Bekkemens in de 2e helft uit moest vallen werd Blauw Wit totaal weggespeeld en ging met 12-0 ten onder. SD0L Cl - Blauw Wit Cl Voor Cl was in Luttenberg tegen SDOL geen succes wegge legd. De gastheren waren over alle linies beter en het is beslist geen schande als je van zo'n ploeg met slechts 2-0 verliest. In het Blauw Wit team zat weinig fijn en behoudens een paar kleine kansjes voor Jan N. "was het wel bekeken. Om succes te behalen zal er tegen DES zal er zaterdag uit een heel ander (voetbal) vaatje getapt moeten worden. Blauw Wit 01 - Omhoog 01 Dl speelde een goede party tegen Omhoog. De inzet was erg goed maar de Wierdense jonge lui waren technisch en tactisch beter en wonnen verdiend met 4-0. Zaterdag thuis tegen Vesos Dl zal het met dezelfde inzet wel lukken. Doe je best jongens! Blauw Wit D3 won royaal D3 heeft het tegen SDOL D2 niet moeifijk gehad, maar toch is de 6-0 zege geen feit om de vlag uit te steken. De beide puntjes werden behaald omdat SDOL bar slecht was. Wil D3 in de race om het kampioenschap by biyven dan zal het zaterdag in Goor tegen Hector D3 heel anders moeten. Blauw Wit F1 - S.C. Rijssen F1 Blauw Wit F1 heeft Ryssen prima tegenstand geboden maar kon niet voorkomen dat de gas ten met 3-2 wonnen. De gasten waren beter en kwamen ver diend met 2-0 voor. Daarna speelde Blauw Wit sterker en kwam uit snelle en gevaarlyke uitvallen door Hans Blok lang- szy (2-2). In de gevaarfijkste mi nuut kreeg de aanvoerder (de beste man van het veld) van Ryssen een droomkans en dat betekende 2-3. Jongens zaterdag tegen Enter Vooruit F1 meer succes! Ondanks het mooie weer had toch een groot aantal bezoekers de weg naar de Scholengemeenschap gevonden om te luisteren naar het vijfde koffieconcert in dit seizoen. Het salonorkest „Satin Feutre" verzorgde een sfeervol concert waarvan de toehoorders getuige de bijval met volle teugen genoten. Gezellige muziek uit de jaren 30 vulde de ruimte en de nostalgie vierde hoogtij. Deze muziek werd in de dertiger jaren met z'n oorlogsdreiging gespeeld voor een elitair publiek. In een sjiek restaurant zorgde de „Steh geiger" met z'n viool meestal wandelend tussen het publiek en flirtend met diverse dames voor een gezellig uitgaansavondje, waarin alles rozegeur en maneschijn leek te zijn. De rol van aanvoerder en „Stehgeiger" is André Kokos op het lijf geschreven en hij weet zijn muziek te „verkopen" op een bijzon dere manier. Daarbij wordt hij aangevuld door een ensemble, dat een grote homogeniteit laat horen en qua klankverhouding en zuiverheid optimaal musiceert. Muziek uit de „Czardasfürstin", de Serenade van Tocelli, Schwarze Augen, Liebesfreud van Kreisler, Wienerlieder met een vocale bijdrage van Cor Tosseram en „Sag beim Abscheid, leise Servus" waren o.a. te horen in prima arran gementen. In de meeslepende Roemeense muziek was soms in de begeleiding even de concentratie* minder, waardoor wel eens wat oneffenhe den vielen op te merken. In deze muziek kon André Kokos zich ten volle uitleven met grote virtuositeit en vrijheid. Verder mag de degelijke begeleiding van de harpiste niet onver meld blijven. De cellist liet horen over een fraai toon te beschik ken in de diverse soli. In de muziek van Valentin speelde de fluitiste een opvallend muzikale rol. De enthousiaste bijval van het publiek had een toegift tot gevolg, een besluit van een zeer gewaardeerd ensemble.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 11