Nieuwe RABOrekening voor tieners Carnaval op Aruba Resultaten sv Holten MUSTANG KALFSTERMAN Vergadering O.K.IA. Grote en kleine trek Dit blad brengt iedere week een markt bij n thnis VOO Openbare vergadering C.DA GEDEPUTEERDE DBS. LANNING: JN PROVINCIAAL BEIBD VOLLE AANDACHT VOOR DE LANDBOUW" Jaarverg MUSTANG SPECIAAL RIJWIELFABRIEK BV Hordenberg: Voor een goed slagersprodukt naar Oranjestraat en 't Viaduct volleybal HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 MAART 1982 - PAG. 7 Je moet kinderen al op jonge leeftijd met geld leren omgaan. Met behulp van spaarpot en spaarbankboekje wordt geleerd dat het gemakkelijk is om een beetje geld achter de hand te hebben. Bijvoorbeeld voor een cadeautje met Moederdag of voor een extra bezoek aan de speeltuin tijdens de vakantie. Ook veel opvoedkundigen dringen erop aan om kinderen reeds op jonge leeftijd de waarde van geld te leren. Zij menen dat daar door op latere leeftijd het inkomen veel bewuster wordt besteed. Daarom heeft de Rabobank sinds kort een nieuwe spaarrekening waarmee iedere tiener zijn eigen geldzaken kan doen; Jan de Schetteraar is ook weer terug! Zo noemen wij de vink die, al sinds jaren, zich in de lente in onze boom vestigt; 's ochtends vroeg begint hij te schetteren en te snateren alsof het luchtruim hem toebehoort! Maar niet alleen deze kleurige Jan, ook merels en mezen laten zich weer bij zonsopgang horen en melden wellui dend en overtuigend, dat het afgelopen is met de winter! Nu de vogelwereld zo hoorbaar opleeft lijkt het contrast met de winterse rust extra groot. In de Holterberg, bijvoorbeeld, is het in de eerste twee maanden van het jaar stil. In de bomen klinkt soms een schraal, bedeesd mezenpiepje en misschien, in de verte, het geratel van een specht. Maar wie oplet kan worden verrast door een ritmisch gekrijs hoog in de lucht: helder tegen de blauwe hemel is een vlucht ganzen zichtbaar! In V-Vormige for matie vliegen zij vastberaden zuidwaarts, vluchtend voor de win terkou. Een indrukwekkend verschijnsel, die vogels op zo'n vaste koers te zien: honderden kilometers achtereen kunnen ze afleggen. Zelfs 's nachts, in het pikkedonker, hoor je ze wel overvliegen; een wonder, hoe ze hun bestemming vinden. En nu, eerste helft maart, mogen wij ze op hun retourvlucht verwachten. Wat mij deze winter ook is op gevallen, misschien doordat er veel heldere dagen waren: het trekgedrag van een heel andere vogelsoort, de kraaien, nota be ne! Natuurlijk zijn het geen trekvogels; toch lijkt het, of ze er een soort „dagtrek" op na houden. Bijna dagelijks hoor ik ze omstreeks zonsondergang van west naar oost over het dorp vliegen, het luide misbaar ver raadt ze, ondanks de grote hoogte. Treffend was het te zien, dat een forse dwars wind ze niet van hun koers bracht; wel leek het, of ze nog harder schreeuw den. De volgende dag, bij het licht worden, leggen deze zwarte vrinden, ook nu nog, de route in tegengestelde richting af, oost- dus. Zouden ze een dag dienst naar hun fourageergebie- den onderhouden? Maar waarom dan niet daar ook het nachtver blijf opzoeken, vraag je je af. Ook in heel andere streken heb ik hetzelfde gedrag van kraaien kunnen waarnemen, waarbij, dank zij het heuvelachtige ter rein, wij konden zien waarom het begrip „hemelsbreed" in het Engels terecht heet „zoals een kraai vliegt". Ik moet er toch eens op letten, of die beesten hun minitrek ook 's zomers volbrengen. Onverklaarbaar voor mij is ook het gekras en gekrijs tijdens het vliegen, wat trouwens ook voor de ganzen geldt. Je zou zeggen: het is nodeloos verbruik van energie, maar vanzelfsprekend heeft moeder Natuur hiermee een oogmerk, (een teken, om de vogels bijeen te houden?). Veel vragen, maar dit is zeker: er zijn veel verrasssingen voor wie ogen en oren open heeft! Holten Al- Almelo Al (4-1) Holten moest in deze wedstrijd aantreden tegen Almelo. Uit werd nog moeizaam gewonnen (1-2) thuis was het Holten, dat Almelo oprolde met 4-1, waar van twee doelpunten van de nieuwbakken spits Frank Heyda. Hector A2 - Holten A2 (1-3) Holten A2 revancheerde zich prima door uit van Hector met 1-3 te winnen. Deze overwinning was geheel verdiend omdat Hol ten op alle fronten beter was. Door deze overwinning heeft Holten zich genesteld op een plaats vlak achter de koplopers. Holten Cl - SVZW Cl (1-0) In deze bar slechte wedstrijd van Holter zijde, was Holten geen schim meer van de laatste weken. Werden de laatste wed strijden nog overtuigend gewon nen, deze keer was het spel niet om aan te zien. Gelukkig was SVZW ook niet op dreef, zodat Holten nog best tevreden mag zijn met deze overwinning. Sp. Rijssen El-Holten El Na een zeer spannende wedstrijd is het El gelukt om beide pun ten mee naar huis te nemen. Bfj de rust was de stand nog 1-0 voor Sp. Rijssen, maar door de enorme inzet van de jongens werd het uiteindelijk nog 1-3. Een prima resultaat. Dat inzet en teamgeest een be langrijk wapen van dit elftal is, is uit de tot nu toe twee ge speelde wedstrijden weer geble ken. Vorige week werd namelijk met 4-1 van Enter gewonnen. Door een fout in Holtens Nieuwsblad werd dit verslag toen niet opge nomen. De doelpunten in die wedstrijd werden gemaakt door Harald Tuitert lx, een eigen De Rabobank Tienerrekening. worden omgezet in «en Rabo- Iedereen tussen 10 en 14 jaar rekening; kan zo'n rekening openen bij ie dere Rabobank. De Tienerreke ninghouder kan zelf geld op zijn of haar rekening storten of door anderen laten storten. Als de ouders of verzorgers daarvoor toestemming geven kan de be- •zitter van een Tienerrekening zelf de contributies voor bij voorbeeld sportverenigingen of tijdschriften laten overboeken. Over het tegoed op de Rabo bank Tienerrekening wordt een rente gegeven van 81/4% per jaar. Daarbovenop geeft de Ra bobank als men vijftien jaar wordt nóg een premie aan van j 5% over het gespaarde bedrag tot een maximum van f500.- per kalenderjaar dat men spaarde. Als de Tienerrekeninghouder la ter zelf gaat verdienen of een ander eigen inkomen krijgt, kan Een komplete rekening. De bezitter van een Tienerreke ning krijgt zijn eigen rekeningaf schriften en bovendien een eigen Tienerspaarpas. Degene die een Rabobank Tienerrekening opent krijgt een erg fraaie rekeningkof fer met spullen, die hij of zü uitstekend kan gebruiken. Daarin zitten bankgiroformulie ren, enveloppen en pasje. Daar naast is er veel ruimte om fo to's, brieven en andere persoon lijke bezittingen op te bergen. Bovendien bevinden zich in de koffer een schrijfblok, een bal pen en een verjaardagskalender. De koffer is zo gemaakt dat hij gemakkelijk aan de muur kan worden gehangen. Al met al zorgt de Rabobank ervoor dat met een eigen Tie nerrekening een bewuste pas op In het „Voorhuis" van het kerkelijk centrum „De Kandelaar" sprak vrijdagavond in verband met de verkiezing voor de Prov. Staten in een openbare vergadering van de afd. Holten van het C.D.A. over het onderwerp „Landbouw, ruimtelijke ordening en provinciale herindeling" drs. R. Lanning te Zwolle, lid van Ged. Staten voor het C.D.A. de Tienerrekening gemakkelijk weg naar later wordt gezet. Taak Provinciale Staten Provinciale Staten zo zei spreker zegt de massa heel weinig en sommigen weten nauwelijks wat de Provinciale Staten doen. Toch hebben ze er veel mee te maken. Dat de P.S. niet zo be kend zijn is begrijpelijk want ze komen weinig in de publiciteit en halen bij uitzondering de voorpagina van de krant. De laatste 20 jaar is hierin veran dering gekomen door het com plementaire bestuur en decen tralisatie van overheidstaken. Ruimtelijke ordening (R.O.) en indeling provincie, bestem mingsplannen, milieuwetgeving, provinciale milieuverordening, allemaal hoogstbelangrijke en ingrijpende zaken waarmee de staten te maken hebben. Heel veel taken worden op landelijk niveau uitgevoerd en men moet zich afvragen of verschillende hiervan die door de provincie worden uitgevoerd niet gedele geerd moeten worden naar de gemeente. Aan het landbouwbe leid als zodanig kan de provin cie weinig doen maar wel aan dingen die het beleid in ruimere zin raken o.a. de „Ruimtelijke Ordening". De Landbouw met aanverwante bedrijven is voor Overijssel van bijzonder groot belang en het provinciaal beleid zal er voor hebben te zorgen dat de landbouw de volle aandacht krijgt. doelpunt uit een corner van de zelfde speler, terwijl Tonnie Brands 2x scoorde. In de wed strijd tegen Sp. Rijssen was Tonnie Brands een uitstekende vervanger van doelman Marke Meyerman, die wegens ziekte verstek moest laten gaan. Nu werden de doelpunten gescoord door Harald Tuiter 2x en Bart Soer. Ga zo door jongens. Holten 2 - Hoeve- Vooruit 2 Holten en Hoeve Vooruit hebben de punten broedelijk verdeeld 0-0. Beide ploegen maakten er een matige vertoning van. Hol ten speelde duidelijk op twee punten. Hoeve-V mikte op het binnenhalen van één punt en slaagde erin. Aanvallend stelde het niet al te veel voor en moesten beide de fensie blokken het eigenlijke werk opknappen. In de tweede helft startte Hol ten met windvoordeel en hield het doel van Hoeve onderdruk. Na 6 minuten schoot Henk Ven eklaas nog wel tegen de lat maar het bleef bij een schamele 0-0 Op maandag 8 maart kon de heer Diemer, voorzitter van de Vereniging voor Openbaar On derwijs in zaal Vosman ruim 30 belangstellenden welkom heten. Na het welkomstwoord en het nuttigen van het door de ver eniging aangeboden kopje koffie werden de notulen en de jaar verslagen van penningmeester en secretaris voorgelezen. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw Müller en de heer Waakop Reyers herkozen. De heer J.B. Diemer had de wens te kennen gegeven de voorzittershamer te willen over dragen, na twee jaar de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs op goede wijze te hebben ge diend. Het bestuur heeft de heer E.J. Krosshof bereid gevonden de voorzittersplaats in te nemen. Met algemene stemmen werd de heer Krooshof als voorzitter ge kozen. Na de pauze was er een diavertoning, waar problemen aan de orde werden gesteld, die ouders met de school kunnen hebben. Tenslotte werd er na het vertonen van de dia's in groepen gediscussieerd over de aan de orde gekomen proble men. Bij de evaluatie kwam duidelijk naar voren de rol die een oudercommissie kan hebben bij een conflict tussen ouders en school. sp roestvrijstalen velgen ASSA-ANWB veiligheidsslot Michelin banden oersterke kunststof kettingkast messing koplamp, Lepper zadel 1 met torpedo remnaaf355.00 2 met torpedo 3 versnellingen en remnaaf412.50 3 met Sturmey Archer 3 versnellingen en knijpremmen 412.50 4 met Sturmey Archer 3 versnellingen en trommelremmen 475.00 Alles met garantie en service. Let op onze adverten ties, iedere week iets nieuws! _Tol_ GEBR.DE GEETER Tel. 05232-67092 Assen: Paul Krugerstr. 37 Tel. 05920-13055 DINSDAG 500 gr. fijne of grove varkensworst3.95 500 gr. fijne of grove runderworst 4.98 100 gr. boterhamworst0.85 WOENSDAG 500 gr. schouderkarbonade4.30 500 gr. speklappen3.90 100 gr. tangworst0.90 DONDERDAG 500 gr. gehakt half om3.40 500 gr. mager rundergehakt 5.40 100 gr. gek. lever 0.85 VRIJDAG EN ZATERDAG 500 gr. rollette4.75 100 gr. rauwe ham 2.40 100 gr. boerenmetworst1.10 DE HELE WEEK 500 gr. runderlever2.00 2 pak Honig vermicellisoep1.16 fles Adel Rosa3.45 blik llnoxsoep 200 gr2.25 Voor diegene, die al eens op het mooie eiland Aruba mochten vertoeven is het geen geheim dat carnaval de gebeurtenis van het jaar op Aruba is. Om u te beschrijven wat 2 Holtenaren meemaakten op Aruba volgt hieronder een verslag. Dit ver slag werd geschreven door Frits Bouwman, kok op de mari- nierskazeme Savaneta en Hans Heyda, lid van de raad van eld van de marinierskazeme Sa vaneta. Donderdag 18 februari werd in een plaatselijk voetbalstadion te Aruba de Miss Camavalverkie- zing gehouden. De Miss Carna val is de begeleidster van de Prins en Pancho tijdens de car naval. Op dit jaarlijkse gebeuren werden de mariniers natuurlijk vertegenwoordigd door hun ei gen Miss. Twee weken daarvoor hadden wij een plaatselijke schone, Natalie Carlo, tot Miss Marinier gekozen, 's Avonds tij dens de Miss Camavalverkiezing werd zij ruim gesteund door de mariniers; iedereen droeg een T-shirt met daarop de beeltenis van Natalie en we hadden onze eigen steelband op een trailer het stadion binnengereden. Helaas werd onze Miss niet schoon genoeg bevonden om als Miss Carnaval te fungeren, maar er werd niet getreurd onder de mariniers, want onder leding van onze eigen miss hebben we nog tot in de kleine uurtjes doorgefeest. Dit alles onder de lustige tumba-klanken van de steelband. Na de Miss-verkiezing kwamen de optochten in San Nicolaas en in Oranjestad. De voorbereidingen daarvoor zijn gewoon niet te geloven, want 3 weken van tevoren was men al begonnen met het bouwen van stands langs de route. Deze stands bouwt men om op de dag zelf het camavalsgebeuren goed te kunnen zien, dan staat ook de helft van de Arubaanse bevolking langs de route en de andere helft doet mee aan de optocht. We waren zelf al in de cember begonnen met bouwen van de praalwagen, een leven sgrote schorpioen. Tijdens de grote optocht in Oranjestad deden er 21 groepen mee (allemaal bestaande uit meer dan 100 man) Het was een ontzettend mooi gezicht om de hele stoet aan te zien komen rollen; grote trailers met daarop brass- en steelbands, grote glimmende praalwagens en jumpgroepen van over de hon derd man. Onze eigen groep be stond uit een truck met daarop de nar op ouderwetse fiets. De truck trok de praalwagen met de levensgrote schorpioen en de Miss Marinier, zij stond voor de schorpioen naar de mensen langs de kant te zwaaien. Achter de praalwagen reed een trailer met daarop onze steelband, die heerlijk swingende tumba-muziek uit haar luidspre kers liet komen. Als dan zo'n steel- of brass-band passeert beginnen ook alle men sen langs de kant mee te dan sen. Achter onze „bandwagen" kwam een wagen met de raad van elf en de prins met zijn beide adjudanten en het einde van onze groep werd gevormd door de drankwagen, want er gaan wat litertjes door heen als je 6 uur lang in de gloeiend hete zon staat te jumpen, zoals ze dat hier noemen. Tussen al deze wagens liep een jump-groep van plm. 70 man, allemaal in hetzelfde kostuum, een soort zeeroverkostuum met op het hoofd een pet met een klein schorpioentje. Om 7 uur 's avonds was de parade afgelopen en aanvaardde iedereen met blaren onder de voeten de te rugtocht. In San Nicolaas won onze praalwagen een 2e prijs en de raad van elf een speciale prijs en in Oranjestad won de raad van elf ook een prijs. Tot zover de camavalsperikelen van ons. We hopen dat iedereen een idee heeft gekregen hoe het er toe gaat op Aruba met carnaval. Tot ziens in Nederland. Voorzitter Joh. Marsman opende de voorjaarsvergadering van de touwtrekvereniging O.K.I.A. en verwelkomde in het bijzonder de vier nieuwe leden; H. Nijkamp, J.H. Markvoort, Joh. Meilink en G.J. Paalman. Secretaris de heer A. Wansink merkte op dat het jaar 1981 minder succesvol was dan 1980. In dat j aar werd men met twee teams respectievelijk eerste en tweede. Toch wisten de twee ploe gen zich redelijk staande te houden in de 640A en 640C Klasse en beide eindigden in de middenmoot. Pen ningmeester Herman Schorfhaar las het financiële jaarverslag en de kascommissie bestaande uit de he ren J. Vos en G. Lubbersen gingen met boeken en bescheiden ak koord. Tijdens de jaarvergadering vond een bestuurswisseling plaats en aftredend en niet herkiesbaar stelden zich J. Pieffers en G.J. Markvoort. De heer J. Pieffers werd gekozen als secretaris en de heer G.J. Markvoort, voorheen be stuurslid werd benoemd tot pen ningmeester. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer H. Pekkeriet. De voorzitter dankte de beide scheidende bestuursleden en be nadrukte even dat de heer A. Wan sink al vanaf de oprichting van de vereniging 1970 in het bestuur heeft gezeten. De scheidende secretaris bood een vlag aan met daarop het clubembleem. Agenda Belangrijk agendapunt tijdens de vergadering was ongetwijfeld het voorstel tot ingebruikneming van een nieuw huishoudelijk regle ment. Een voorstel overigens wat met algemene stemmen werd aan genomen. Na de pauze werd de komende zomercompetitie be sproken. Besloten werd om hieraan minimaal met twee teams deel te nemen. Een derde team is nog niet volledig, omdat men een aantal le den te kort komt. Trainer Herman Schorfhaar benadrukte nog eens, dat een goede opkomst op de train ingen gewenst is omdat anders een goed resultaat zou uitblijven. Op de vergadering was de opkomst 90 procent. Belangstellenden voor de touwtreksport kunnen iedere don derdagavond komen kijken of meetrainen in manege Beldman. De trainingen beginnen om half negen. Mintonette 1-Oni 1 (heren) 3-0. Zelden nog dit seizoen heeft Min tonette zö sterk en zo goed ge speeld als tegen de oude rivaal Oni! Al dagen voor de wedstrijd had ik persoonlijk de kriebels in mijn maag. Het was namelijk een zeer belangrijke wedstrijd. Oni is altijd een gevaarlijke tegenstander ge weest, lastig te verslaan. Boven dien hebben ze een fanatieke en •aanzienlijke supportersschare, die ook in Holten aanwezig was. Veel geschreeuw, maar vaak effectief genoeg om de tegenstanders uit het ritme te halen. Zonder Jan- Herman, die in Purmerend zat, werd de eerste set begonnen met Wim en Paul als setuppers. Hoewel de eerste drie punten voor Oni wa ren, bleven we rustig. Er werd zeer bekeken aangevallen, goed geblokt en goed verdedigd. Enkele Oni- supporters en -spelers raakten door het dolle heen en begonnen te schelden en te roepen. Het hielp niet meer. Met 15-8 werden ze ver slagen. Met bloeddoorlopen ogen liepen ze naar water te zoeken. Het werd alleen een koude douche. De tweede set werd net zo gecon centreerd gespeeld als de eerste. Johan, die zeer snel carrière schijnt te maken in dienst, sloeg ballen weer loodrecht omlaag en bleek dus nog lang niet afgestompt te zijn. Albrecht bleek ongevoelig voor touchés, alhoewel hij soms dacht dat achterin het veld geen bal kon komen. (Hoe schoon stond hij daar te staren naar de ballen die langzaam naast hem op de grond vielen!) En Wim bedacht aanvals- variaties waarop we nog niet eens getraind hadden. Paul was gewel dig in vorm en gaf alles op maat. En maar scoren onze aanval. Tegen standers vielen van machteloze woede op de grond. Blijde waanzin maakte zich van een Oni-supporter meester en hij kon met grote moeite in bedwang gehouden wor den. Met 15-7 werd de vloer met hen aangeveegd. 2-0 vóór tegen Oni (vierde plaats), wie had dat durven hopen! Harry kreeg het op zijn heupen en sloeg een korte bal zo hard naar beneden, dat de bal de snelheid van het geluid bijna doorbrak! Hien blokte in zijn eentje twee smashes af en het verzet was gebroken. Met 15-4 werd Oni het veld weer inge stuurd. Wanneer we zo geconcen treerd blijven spelen, zal geen tegenstander nog een kans maken. Daar ben ik zeker van! Maar ja, laten we hopen: geen woorden, maar daden! Jams.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7