Hockev- hoek Holten in doelpuntenfestijn ten onder Handbal Resultaten Blauw Wit M1MTOM TT HOLTENS NIEUWSBLAD Bergruitertjes hielden manegewedstrijd GEMEENTERAAD volleybalver. holten Supportersvereniging s.v. Holten VEEL WAARDERING VOOR 7 WERK VAN DEZE CLUB BEVOLKINGSONDERZOEK NAAR BAARMOEDERHALSKANKER HINDERWET KNIPTIP 18 MAART 1982 -PAG. 5 n de laatste wedstrijd voor de jaalcompetitie kwam Holten in ligen hal uit tegen het op de lerde plaats staande Achilles lit Apeldoorn. De gasten start en goed en namen in het begin ran de wedstrijd een ruime 7-3 roorsprong. Daarna hielden de leide partijen elkaar in even- iricht en bleef het verschil tot rijf minuten voor rust 5 doel- ninten. In de laatste minuten roor rust speelde Holten zeer jevarieerd en werd de voor spring van Achilles ongedaan gemaakt. Rust 15-15. Na rust cwam Holten even voor, maar noest toen toezien hoe Achilles rooral aanvallend de zaken goed ïfrondde. Holten kwam door een >en te zwakke aanvalsopbouw dopte. Ondanks dat bleef het ien voor het publiek aantrekke- ijke wedstrijd. Achilles kwam ;egen het eind nog op een voor sprong van twaalf doelpunten, vaar Holten in de laatste twee lanvallen nog twee van kon af- ïalen. Een verdiende winst voor Achilles in een voor het publiek ittraktieve wedstrijd met veel ioelpunten.:: Doelpunten voor Holten: Jan de Wit 7; Frans v. Uennep 5; Johan Plantinga 3; Vleino v. Beek, Francis Luesink, Frank Neuteboom 2; Nico Vorst, Wim Dalhuisen 1. De damessenioren speelden hun laatste wedstrijd uit tegen W.S.V. In een leuke wedstrijd was W.S.V. duidelijk sterker. Holten speelde niet slecht, maar konden niet voorkomen dat bij rust een achterstand van 14-2 op het bord stond. Na rust een gelijk spelbeeld waarbij Holten de score nog iets kon opvoeren. Eindstand 28-6. Doelpunten: Frida Meilink 3; Rida Krikkink, Miny Kemper, Ineke Groteboer 1. De dames junioren speelden thuis tegen Tyfoon. De gasten waren sterker en stonden bij rust met 4-2 voor. Na rust hiel den de partijen elkaar in even wicht, maar Holten zag geen kans de in de eerste helft opge lopen achterstand goed te ma ken. Eindstand 7-9. Standen: Met dit weekend is een eind gekomen aan het zaal seizoen van 81/82. In de laatste uitslagen zaten nog enkele ver rassingen: Apeldoorn won met 27-23 van Voorwaarts en pro- Zaterdag 27 februari organiseerden de ponyclub „De Bergruitertjes" en de ponyclub „De Oosterhofrui- ters", afkomstig uit Rijssen, een onderlinge manegewedstrijd bij manege Beldman. Prijzen konden worden behaald in verschillende kategorieên. Onderdelen waren verschillende spelletjes en een een voudig springconcours voor begin nelingen. Uitslagen: Categorie A.B.C.: le prijs Silvia Leus met „Kenneth"; 2e prijs Freek Tempelman met „Sonja"; 3e prijs Ema Pluimers met „Santa"; 4e prijs Erik Elferink met „Wendy"; 5e prijs Sandra Reef met „Sidny"; 6e prijs Jolanda v.d. Kolk met „Anjo". Categorie D: le prijs Jolanda Bo- link met „Miss Stella"; 2e prijs Jo- zine v.d. Linde met „Fury"; 3e prijs Bert ter Haar met „Jumper"; 4e prijs Ellen v. Schouwenburg met „Twietie"; 5e prijs Herman ten Brinke met „Sico". Springconcours klasse B, Cat. C en D: le prijs Arnold ter Maat met „Simone Lie"; 2e prijs Hetty Bel dman met „Angin"; 3e prijs Gea^ Nijzink met „Tarnado"; 4e prijs Herman Lodeweges met „Azmon"; 5e prijs Simone Bruggeman met „Ashkar"; 6e prijs Ina Pluimers met „Orinka". Springconcours klasse L, Cat. B, C en D: le prijs Rianne Mensink met „Onate"; 2e prijs Hester van Losser met „Rakkertje"; 3e prijs Berdien Paalman met „Mandy"; 4e prijs Inge Nijzink met „Stendy"; 5e prijs Marie Elise Dollekamp met „Akimbo". Springconcours klasse Z, Cat. D: le prijs Erik Vincent met „Mark". De Hockey Club Holten kan met een gerust hart de komende lustrumfeesten t.g.v. het 10-jarig bestaan tegemoet zien. Het 200ste lid is binnen! Marieke Steunenberg, van harte welkom! Het seizoen heeft inmiddels weer pen aanvang genomen en het veld is, hoewel in zwakke kondi- fie, weer in gebruik genomen. Heeft u, leeftijd geen bezwaar, rin om eens te proberen hoe zo'n hockeystick aanvoelt, kom eens langs bij de training. In formatie tel 25 54. Of proef de sfeer bij een van de wedstrijden komend weekend. Ook u bent net zo welkom als onze 200ste. Meisjes A kampioen Onze meisjes kunnen niet meer „kapot". Reeds nu is bekend dat de kampioenstitel hen niet meer kan ontglippen. Proficiat! UITSLAGEN: Meisjes 1-E.H.V. A4 14-0; meisjes B-afgelast; meisjes C-Goor C 6-0; 1. Notulen van de vergadering van 23 februari 1982. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verhuur van het winkelgedeelte in het pand Kerkstraat 11. 4. Voorstel tot herziening van de grondprijzen in het be stemmingsplan „de Haar". 5. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een herzie ning van een gedeelte van het bestemmingsplan „buitenge bied" (betreft perceel Oude Stationsweg 14). 6. Voorstel tot vaststelling van een afvloeiingsregeling voor personeel bij het openbaar kleuter- en gewoon lager onderwijs. 7. Voorstel tot vervanging van de warmwaterinstallatie, pom pen, bedrading en schakelkast in de gymzaal aan de Haar- straat. 8. Voorstel tot het bouwen van een werkkast t.b.v. de scho lengemeenschap. 9. Voorstel tot herziening van de bezoldigingsverordening in verband met invoering van een nieuw gemeentelijk salarissys teem per 1 januari 1981. 10. Beantwoording van ingekomen schriftelijke vragen. moveert naar de le klasse. W.S.V. verloor de laatste wed strijd van Actief met 16-15, terwijl V. en K. Heeten versloeg met 19-16. De eindstand in de 2e klasse A. is: 1. Apeldoorn '80 14-24. 2. W.S.V. 14-20; 3. Achilles 14-18; 4. Holten 14-14; 5. Heeten 14-12; 6. Voorwaarts 14-9; 7 V. en K. 14-9; 8 Actief 14-6. Komend weekend zijn er geen competitiewedstrijden. 27/28 maart start het tweede deel van de veldcompetitie. Zondag 21 maart begint om 14.00 uur in Sporthal 't Mossink het Kem- perkaemptoemooi '82. Dit re- creantentoemooi, met deelname van Achilles, Kwiek, Heeten, Ovenvetering en Holten duurt tot 18.00 uur. De toegang is gratis. Blauw Wit 3-Vesos 6 Het eerste halfuur was er sprake van goed voetbal, waarin Hans Aanstoot en Rinus Bekkemens voor Blauw Wit scoorden. De wedstrijden werd grimmiger toen volgens de Vesos-speler de bal achter de doellijn was geweest voordat Richard Verveda de bal wegwerkte. De scheidsrechter die door Vesos een erg moeilijke middag had- zag het anders en liet doorspelen. Voor rust scoorde gelegenheid rechtsbuiten Jan Bielderman (3-0). Na rust een onrustig spelend Blauw Wit Rac - Mintonette 1 (heren) 1-2. De A was van Aanval, die was twee sets goed De B van Blokken, hetgeen altijd moet De C was van Centrum, in de derde set een zeef De D van Dom, we waren maar twee sets op dreef De E was van Everzwijn, die Asterix graag eet De F van Fluitist, in het wit gekleed De G van Geluk, hetgeen je afdwingen kunt De H van Jan-Herman, die als coach heeft uitgemunt De I was van inzet, hetgeen aanwezig was De J van Johan, die loopt als korporaal in de pas De K was van „Korte", door Albrecht gemaakt De L van „Lange", door Hien afgemaakt De M was van Moeilijk, hetgeen de derde set ging De N van Nonchalant, waardoor men afging De O was van Opslag, die was nu oké De P van Paul, die kan nog jéóóéren mee De Q was van „Quart", een soort halve steek De R van Rac, dat na twee sets verslagen leek De S van Staffel, door Harry geprobeerd De T van Time-out, waarin veel werd geleerd De U was van Uitslag, die was (maar) 1-2 De V van Vrivo, daar leidden we mee De W was van Wim, die speelde weer gis De X van Xylenol, hetgeen de algemene benaming voor monohyd- roxyxylenen is D Y was van Yell, als altijd keihard De Z tenslotte van Zeker Weten Dat We De Volgende Keer Weer Optimaal Winnen. dat moeite had met het harde spel van de gasten. Vesos kwam door een verdedigingsfout terug tot 3-1 maar Jan Bieleman maakte er vlak voor tijd nog 4-1 van met een prachtige kopbal. Dit was een van de weinige wedstrijden in dit seizoen die het derde maar snel moet verge ten. Zaterdag zal er met een heel andere instelling gespeeld moeten worden om succes te hebben in de uitwedstrijd tegen koploper Enter Vooruit. Vele supporters zijn gewenst! Het derde wenst haar leider Ep Bel dman die in het ziekenhuis ver blijft van harte beterschap. Vesos 7-Blauw Wit 5 In een wedstrijd met boordevol spanning tussen nummer 1 en 2 van de ranglijst (hoezo op z'n kop) wist Blauw Wit de kansen net iets beter te benutten dan de gastheren. Hoewel er de eerste helft tegen de straffe wind in gespeeld moest worden was het toch het sterrenteam van Blauw Wit dat met een 1-0 voorsprong via Johan-o wat was ie blij- ging rusten. De echte spanning kwam pas in de 2e helft toen Vesos maar met 9 man op kwam dra ven. Wat zat er in de thee? De hamvraag was nu. Hoeveel doelpunten worden er gemaakt? Van de 37 kansen (plm. 15 keer alleen voor de keeper) werden er in eerste instantie slechts 3 be nut. Gewoon verschrikkelijk! Zo hier en daar kan er nog wel iets aan de afwerking worden bijge schaafd. Ook Jan Aanstoot vond de afwerking van de aanvallers maar zo, zo. Hij bemoeide zich ook met de aanval en hij knalde er dan ook twee in. Wilde hij z'n vrouw eens verrassen zonder geld uit te geven! meisjes D-Salland D 2-1; Lo- chem Al-Jongens A 8-0; jongens B-afgelast; Almelo C2-jongens C 3-3; Holten 1-vrij; Holten 2-Avanti 2 2-2; Holten 3-Haackey 3 3-4; Zutphen vet.-Holten vet. 1-4. WEDSTRIJDPROGRAMMA: Zaterdag 20 maart: Bully A3-Meisjes A aanvang 13.30 uur. Salland Bl-Meisjes B aanvang 12.00 uur. Almelo C2-Meisjes C aanvang 13.30 uur. Hengelo D-Meisjes D aanvang 12.00 uur. Jongens A-Almelo A2 aanvang 12.00 uur. Jongens B-vrij Jongens C-Nijverdal C aanvang 12.00 uur. Zondag 21 maart: Malburgen-Holten 1 aanvang 14.45 uur. Heren 2, heren 3 en Heren vete ranen vrij. Rac-Mintonette 1 (dames) 1-2 Als was het een middeleeuws gevecht: Om 19.15 vertrokken de ridsters te paard richting Alme lo, alwaar het duel der giganten in het Rémbrandt-kasteel zou worden uitgevochten. Begeleid door verschillende schildknapen bereikten de adellijke dames ongedeerd de vijandelijke veste. Nadat men zich uit de reishar- nasen gehesen had en de slag- veldtenue's had aangedaan, liep men door de hoofdpoort het strijdperk op. Op de tribunes zat het gepeupel, dat zich zeer vijandig tegen de Holtense da mes Opstelde. Nadat eerst wat spierlosmakende oefeningen wa ren gedaan (waarbij de armen als molenwieken werden rond gedraaid), werden tenslotte wat aanvallende oefeningen gedaan. De strijdrossen moesten voor het kasteel blijven staan, zodat alles te voet moest worden uit gevochten. Slinks duikend en springend probeerde Rac Mintonette te overdonderen. Verschillende da mes werden onaangenaam ge troffen door kanonskogels der tegenpartij. Bij de stand 10-3 in de eerste periode gooide de be geleider even de handdoek in het strijdperk om de dames op te zwepen. Maar helaas, te laat. Met 15-11 kon Mintonette terug keren tot buiten de ring, tot uitzinnige vreugde van het pu bliek. De schilden werden echter weer opgepoetst en de punten der lansen en kettingen der ko gelsslingers bijgeslepen en ge smeerd. Met 3-15 werden de Rac-sters overklast. Vooral het team-werk met verdediging en aanval bleek te veel en te ver rassend. De derde periode gaf een Min tonette te zien, dat snel naar huis wilde. Met 11-15 werden de dames uit Almelo verslagen. Op de tribune ontstond onrust en verschillende toeschouwers zaten al met de duimen omlaag. Min tonette voldeed aan deze wens en binnen 15 minuten stond 9-15 op het bord. Op de schouders en met gepoetst blazoen ver trokken de dames richting Hol ten. Helaas werd de eerste de beste herberg te veel voor onze jongkvrouwen. Pas uren later zag men hen weer. Maar toen was de muziekvereniging, die hen had willen ontvangen al lang naar huis. Dit alles kwam ter ore van Jams. Mintonette asp. B.A.-Rivo B 3-0. Rond het middaguur vertrokken we per fiets richting Rijssen. Onderweg legden we bij de Reggehal aan, waar we een par tijtje volleybal speelden. We moesten wel een half uur wach ten op onze each die met de auto kwam, maar dat gaf niks want we waren toch te vroeg. In de kleedkamer aangeland, ont dekte onze aanvoerster (Ven eman), dat ze haar shirt verge ten was. Desondanks wonnen we de eerste set met gemak. 15-6. De tweede set ging er zo achte raan en wonnen we dan ook met 15-12 (iets minder). Toen kregen we de derde set. Jolanda moest nu voor het eerst spel- verdelen, wat ze al gauw onder de knie had. Door de goede opslag van één van ons werd de tussenstand 10-0 maar Rivo kwam terug. Toch wonnen we met 15-8. Na een drankje ge dronken te hebben, stapten we op ons stalen ros. Ondanks de tegenwind, kwamen we in een feestelijke stemming thuis. Programma thuiswedstrijden vrijdag 19 maart (19.00) dames 2-Nieuwland; (19.00) meisjes C, team B-meisjes C, team A; (19.00) jongens C-Zwaluwen; (20.00) heren 1-Volley 3; (20.00) heren 2-Volley 5; (20.00) meisjes hfdkl.-Tomado; (21.15) heren 3-Volley 4; (21-15) dames 1-Pollux 3. uitwedstrijden vrijdag 19 maart (19.00) Volley-meisjes B, team A Wierden, Dikkenshal; (20.30) Eversberg-dames 3 Nijverdal, Noetsele; (20.30) Rivo 2-dames 4 Rijssen, gymzaal Haarzijde, hoek Huttenwal. uitwedstrijden zaterdag 20 maart (14.00) Flash B-meisjes C, team C Nijverdal, Noetsele; (15.30) Devoc-jongens A. Het beroep op de leden om ac tief mee te kunnen denken heeft tot gevolg gehad, dat er meer belangstelling bestond voor de vorige week maandag in „Meermanskamp" gehouden ledenvergadering van de Sup portersvereniging van S.V. Hol ten, onder voorzitterschap van de heer H. Pieters. Uit de jaarverslagen van secre taris, W. Beijers, en penning meester, J. Beltman, kwam on der meer naar voren, dat het bestuur belangrijke bijdragen heeft kunnen verlenen aan de S.V. Holten. Er is een batig saldo maar er staan nog tal van uitgaven op het programma, zo dat het bestuur genoodzaakt is naar nieuwe middelen uit te zien. Daarbij gaan de gedachten uit naar een ledenwerving en nieuwe activiteiten om de kas weer aan te vullen. De vereni ging telt ruim honderd leden, maar dat is gezien het feit, dat veel meer mensen „Holten" een goed hart toedragen, veel te weinig. Gevraagd werd om meer aan de weg te timmeren, het geen door het bestuur werd toe gezegd. De beide samenstellers van de verslagen kregen behalve een dankwoord van de voorzit ter een applausje van de verga dering. De kascontrolecommissie bestaande uit de heren M. Da lemans en J.B. Veneklaas had boeken en kas keurig in orde bevonden. Dick Bekkemens werd het nieuwe lid van de commissie in de plaats van de heer Dalemans. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren M. van Avesaath, J. Beltman en J. Witten bij enkele kandidaatstel ling herkozen. Voor de heer H. Bouwman, die bedankte, werd gekozen de heer H. Menkhorst. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Dalemans het bestuur voor het bijzonder be langrijk werk dat het in 't be lang van de sportvereniging ver richt. Verwerping Na afloop van de ledenvergader ing werd door het bestuur een financiële bijdrage verleend aan de afdeling handbal ter bestrij ding van de kosten van het 3e dames-recreantentoemooi - het z.g. Kemperkaemptoemooi- op zondag 21 maart in de Sporthal ,,'t Mossink waaraan deelnemen teams van heeten, Overwetering, Kiek en Achilles. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. De sup portersvereniging zal er een kleine verloting houden. Voorts werd besloten op vrijdag 9 april (Goede vrijdag) een verwerping te houden van artikelen die met de paasdagen goed van pas ko men, zoals eieren, braadhaantjes, krentenbrood en dergelijke. De verwerping wordt gehouden in het ontmoetingscentrum „Meer manskamp" en begint 20.00 uur. Op 29 en 30 maart a.s. zal in deze gemeente de 3e ronde (2e cyclus) van het baarmoederhalskankeronderzoek worden gehouden. Dit onderzoek wordt door het rijk en de gemeente gesubsidieerd en zal worden verricht bij vrouwen van 35 tot 55 jaar met een herhalingsonderzoek om de drie jaar. Het onderzoek omvat dit jaar de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1947, 1944, 1941, 1938, 1935, 1932 en 1929. Iedere vrouwelijke inwoner van deze leefstijdsklasse krijgt een persoon lijke uitnodiging door middel van een oproepkaart voorzien van de nodige inlichtingen (o.a. datum, tijd, plaats van onderzoek). Het onderzoek zal dit jaar plaatsvinden in een ruimte in het Groene Kruisgebouw. Uit statische gegevens blijkt dat in Nederland ongeveer 400 vrouwen per jaar overlijden van deze vorm van kanker. Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klachten heeft, ontdekt worden door middel van het maken van een uitstrijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een afwijking wordt gevonden, kan een behandeling volledige genezing brengen. Voor vrouwen die aan de baarmoeder geopereerd zijn is het toch raadzaam aan de oproep gehoor te geven. De uitstrijkjes zullen worden afgenomen door een daarvoor speciaal opgeleid team. Het afnemen van het uitstrijkje duurt slechts enkele minuten. Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het streeklaborato- rium te Deventer. Dit onderzoek neemt enige tijd in beslag. De uitslag van elk onderzoek wordt aan de huisarts medegedeeld. Mocht er aanleiding zijn voor een nader medisch onderzoek dan ontvangt betrokkene bericht van de huisarts of een verzoek van het laboratorium zich op grond van het onderzoek met de huisarts in verbinding te stellen. Aan de onderzochte vrouw wordt een stencil uitgereikt waarop staat vermeld binnen hoeveel weken de uitslag bekend is. Degene die vóór die tijd geen bericht van de huisarts heeft ontvangen kan in het algemeen aannemen dat het onderzoek gunstig verlopen is. De deelneemster zal ondanks de subsidie ook aan het onderzoek financieel moeten bijdragen, namelijk f 20.-. Een grote opkomst zal een stimulans zijn om van overheidswege een bevolkingsonderzoek naar kanker aan de baarmoederhals te blijven subsidiëren. Voor vragen van persoonlijke aard kan men bellen, zonder dat men zich bekend hoeft te maken, naar nummer 1436 op maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 14.00 uur. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 22 maart 1982 tot 22 april 1982 op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. L.G. Haverslag.. Tromopsweg 3 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen, enz. van een rundvee- en varkensmestbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 600 liter) 2. de fa. Rietberg, Broekweg 24 te Holten, (tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee-, fokvarkens- en pluimveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 1200 liter) 3. H.J. Ebrecht, Sangeldijk 20 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen enz. van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een ondergrondse tank, inhoud 3000 liter) 4. G. J. Meijerman, Tolweg 10 te Holten, (tot het uitbreiden van de veestal en fokschuur met de daaraan verbonden opslag van mest) 5. F.J. Vorkink, Langstraat 18 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf, annex opslag van mest, bestrijdingsmiddelen en dieselolie - bovengrondse tank inhoud 1000 liter) 6. U-Holding /U-Vlees B.V., Pannenbakkersstraat 1-3, Holten, (tot het uitbreiden van de bestaande inrichting (exportslachterij) met een afvalwaterzuiveringsinstallatie zgn. T.P.F.-Unit) 7. de Schietvereniging „de Zaagmolen", p/a Oude Stationsweg 7 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen enz., van een schietin- richting voor het beoefenen van de schietsport met vuurbuksen en windbuksen in het perceel Maatmansweg 3 te Holten). Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van de onder 1 t/m 5 vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 22 april 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvra gen en/of ontwerp-beschikkingen, vermeld onder 1 t/m 5. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 15 april 1982, met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Mondelinge bezwaren tegen de aanvragen, vermeld onder 6 en 7 kan een ieder indienen op een openbare zitting op woensdag, 7 april 1982, respectievelijk om 10.00 uur en 11.00 uur in het gemeentehuis te Holten. Vermijd "springers" bij het filmen. Deze storende beeldovergangen voorkomt u door na elke stop een ander standpunt of beelduitsnede te kiezen.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5