Ledenvergadering ér. séool in teken van jubileum Het treiterding De Holtense Boerendansers goat noar Stockholm Od busreizen Bijeenkomst C.P.B. Hoge onderscheiding voor OAD-chauffeurs Verloren en gevonden FNV-AKTIVITEITEN AFDELING HOLTEN Drs. Hermans spreekt in Holten Door burgemeester en wethouders op 2 maart 1982 verleende vergunningen ontheffingen e.d. GEMEENTE HOLTEN AANLEGGEN EN ONTSTEKEN VAN PAASVUREN HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 MAART 1982 - PAG. 5 We vergaderen er wat af in Holten en natuurlijk kunt U niet op alle uitnodigingen ingaan en de ene avond zal best wat gezelliger zijn dan de ander. De jaarlijkse ledenver gadering van onze schoolvereniging heeft een aantal verplichte punten, die lang niet iedereen boeiend zal vinden, maar toch, uw bestuur wil met deze uitnodiging de jaarlijkse ledenvergadering toch nog even extra onder uw aandacht brengen. De uitnodiging had tot resultaat dat de recreatieruimte van de school „Het Kompas" donderdagavond 4 maart helemaal was bezet en hierover was voorzitter J.H. Baard, zo bleek uit z'n welkomst woord, na het samen zingen van gezang 409: 1 en 5 en gebed, zeer verheugd. Jaarverslag. De notulen die aan de leden waren toegezonden werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. In het jaarverslag gaf de voorzitter een overzicht van tal van zaken waar mee het bestuur zich in 1981 heeft bezig gehouden. Zorgen waren er als gevolg van terugloop van het aantal leerlingen, met als gevolg minder leerkrachten, leegstand van lokalen en een lager bedrag als gemeentelijke exploitatiekosten vergoeding (bedrag per leerling). Verder waren er „tegenvallers" door lekkages in het dak van „Het Kompas'en de fietsenloods bij „De Schakel" Gelukkig was er een aan tal „vrijwilligers" bereid om gratis een paar uur te werken waardoor de kosten belangrijk werden ge drukt. Wat de financiën betreft zo liet voorzitter Baard weten wordt het steeds moeilijker om de eindjes aan elkaar te „kniepen" en moge lijk zal in de toekomst een beroep op de leden gedaan moeten worden om het ledengeld te verhogen, Ver der deelde de voorzitter nog mede dat de voorbereidingen van de vie ring van het 75-jarig bestaan van de school op volle toeren draaien. De medewerkers(sters) zijn dag en nacht in de weer om er iets groots van te maken. De belangstelling o.a. van de oud-leerlingen is enorm. Voor de reünie op zaterdag 3 april hebben zich van overal uit het land meer dan duizend oud-leerlingen aangemeld. Om allen een plaatsje te kunnen bieden zal er een grote tent worden opgezet op het plein bij „De Schakel". Bestu u rsverkiezing. Bij de gehouden stemming werden als bestuursleden gekozen mevr. D.J. Stam-Campagne, Waarden- borchstraat 26 en de heer G. Bel- dman, mr. G. Vixseboxsestraat 31. Als bestuursleden werden herko zen de heren J.H. Baard en A. El- bersen. Na de pauze met een (jubileum)- drankje en een hartig hapje werd op bijzondere wijze aandacht geschonken aan de ope ning van „De school met de Bijbel" te Holten op 3 januari 1907 en de beginjaren. De secretaris van het jubileumcomité de heer Js. Bel- dman was in de notulenboeken en jaarverslagen gedoken waarin heel veel belangrijke en waardevolle za ken staan opgetekend maar ook veel onzin. Tot de leerlingen die op 1 febr. 1907 op school kwamen behoorde ook Willem Lubberdink (87 jaar) en mevr. Z. Schuppert-Kolkman (87 j.). Beiden waren op de jaarverga dering aanwezig en vertelden nog een en ander uit die jaren. Van z'n „salaris" kon het eerste hoofd der school meester Rutgers bij lange na niet rondkomen en zo moesten de kinderen die van de boerderij kwamen om de beurt een flesje melk voor meester meenemen. Ook kreeg meester gratis aardappelen en in november/december ook een „wöske en 'n stuksken spek" van de slacht. Lubberdink herinnerde zich nog als de dag van gisteren dat men in het lokaal de meester nauwelijks kon zien als gevolgVan de rook, als de kachel die gestookt werd met turf het niet zo best deed. Een grote verrassing voor allen was de aanwezigheid van de heer Jan Kenemans uit Soest, wiens vader „meester" P. Kenemans van 1909 tot 1943 hoofd van de school in Holten is geweest. Hij gaf graag gevolg aan de uitnodiging om de jaarvergadering bij te wonen en voelde zich helemaal thuis tussen de oud-leerlingen. In een kort „in terview" herinnerde Kenemans aan de Holtense jaren waaraan hij nog steeds met genoegen en dank baarheid terug- denkt. De avond vloog ook voor hem om en zo kon het gebeuren dat de laatste trein naar Amersfoort vertrok zonder Kenemans die toen maar tot het einde (ruim half twaalf) bleef om door de heer Vogely te worden thuisgebracht. De schoolhoofden J.H. van Eng- brink en Ch. Vogely hielden verder nog een gezellig kort interviewtje met mevr. A. Schuppert-Ebrecht. Huize „Kerkemeijer" was vroeger kosthuis voor vele „meesters en juffen". Toen op een bepaalde dag het bestuur er achter kwam dat een meester en een juffrouw in het> zelfde huis in de kost waren, wat onverantwoord was, moest juf ver trekken. Korte gesprekjes hadden ook plaats met oud-onderwijzer H.J. Maag. (Hij was van januari '39 tot 1952 aan de school verbonden en begon als kwekeling met acte voor twintig gulden per maand), met oud-leerling Gerard Kolkman (Beuseberg) Gerhard Landeweerd (het oudste-oud-bestuurslid), oud-onderwijzer Chr. Knijff (hij gaf in het laatste oorlogsjaar o.a. les aan huis bij Schooien op de Bor- Ring, ring, ring, ring, daar gaat het weer dat treiterding. Ik sta met een nat hoofd onder de kraan, de radio staat keihard aan, Een handdoek om mijn hoofd heen slaan, ik druk de radio vlug uit, anders versta ik toch geen fluit. Ik pak de telefoonhaak op, het zeepwater druipt langs mijn kop: Hallo hier Holten met de Haas, verkeerd gedraaid is zijn relaas. En als ik soms eens even moet, waar ook een koning gaat te voet, dan gaat het weer dat treiterding: ring, ring, ring, ring. Hoe moet ik gaan nu nat of droog, 't spul naar beneden of omhoog, och laat maar hangen doodgewoon, er is nog geen beeldtelefoon. Ring, ring, ring, ring, daar gaat al weer dat treiterding, 'k heb net de soeppan aangestoken, die gaat direct toch nog niet koken Hallo ja Hilversum je zus, dan ratelen wij een hele klus. De soeppan op het stel totaal vergeten, nu moet ik van de kookplaat eten. Ring, ring, ring, ring, nu draai ik aan het treiterding. Denk maar niet aan de rekening, voor elk wissewasje hang ik er aan, ben vaak te moe om persoonlijk te gaan. Dat treiterding is toch niet overbodig, we hebben allemaal die telefoon voor wat kontakt zo nodig. De folkloristische boerendans- groep „De Holtense Boerendan sers" gaat op uitnodiging van de staat Stockholm negen dagen naar Zweden tijdens de „midzomer- nachtfeesten" in juni 1982. Begin januari ontvingen de Holte- naren deze uitnodiging voor deze reis en na kort intern overleg werd besloten op deze uitnodiging in te gaan. Circa 21 juni vertrekken de dansers met 30 personen per bus vanuit Holten daarna de boot naar Götenburg en verder weer met de bus naar Stockholm. Woensdag 30 juni worden de dansers weer terug verwacht in Holten. Duitse dansgroep naar Holten. Op uitnodiging van „De Holtense Boerendansers" zal in de week van 16 mei tot 22 mei de Duitse dans groep „Die Neustadter volkstanz- kreis" uit Sleeswijk Holstein een bezoek brengen aan ons dorp Hol ten. Deze dansgroep wordt zonda gavond 16 mei in clubcafé „De Hol- terberg" verwacht en zaterdag 22 mei keren deze dansers dan weer huiswaarts. Er staan optredens/excursies op het programma in en om Holten met als hoogtepunt een .Interna tional Folklorenshow" op Hemel vaartsdag 's morgens op de „Smidtsbelt" in Holten. 1981 was succesvol jaar. Het afgelopen jaar is voor de Hol tense dansers een goed jaar ge weest. Er waren 62 optredens in het binnenland en twee buitenlandse reizen tw. naar Neustadt en naar Bensheim b(j Frankfurt. Tijdens de afgelopen jaarvergadering kon dan ook met voldoening teruggekeken worden op het jaar 1981 en met een goed gevulde portefeuille aan op tredens voor het eerste halfjaar ziet het er allemaal weer rooskleurig uit voor deze dansgroep. Startaktiviteiten. Het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd- en Jonge renwerk en het Christelijk Jonge ren Verbond Overijssel organiseren woensdag 24 maart een avond ron dom start- en slotaktiviteiten te Holten. Een avond voor iedereen die bezig is binnen het jeugdwerk. Samen met anderen kun je je wat meer gaan verdiepen in onderwer pen als: wat komt er allemaal kijken bij de organisatie hoe kun je het, het beste financie ren wat kun je doen aan publiciteit enz. Je kunt ook nieuwe ideeën opdoen voor het organiseren van deze akti- viteiten. B.v. musikals voor 8-12 jarigen, het starten van projekten enz. Geef je zo spoedig mogelijk telefonisch of schriftelijk op vóór 22 maart, bij Jeugdwerkburo „Olde Vechte" Zeesserweg 11 7731 BG Ommen tel.: 05291-15 03. Het lijkt wat vroeg om er mee te beginnen, maar voor je het weet staat het nieuwe seizoen al weer voor de deur. De ideeën die je hier opdoet kun je trouwens ook ge bruiken voor andere aktiviteiten binnen het jeugdwerk. Daarom, als jezelf niet kunt, geef het door aan anderen. Tot ziens op woensdaga vond 24 maart in kerkgebouw „de Kandelaar" te Holten. keld, Groteboer in de Beuseberg en Lubbersen in het Neerdorp en liet als de melkrijders door de Statio nsstraat reden en er flink gerammel met melkbussen was bij „De Vrij heid" de kinderen heel zachtjes een couplet van het Wilhelmus zingen of een ander vaderlands lied), met mevr. R. Bolink-Landeweerd, het eerste vrouwelijke bestuurslid, met voorzitter Baard, met onderwijze res mej. Y. Sysling en met de leer lingen Herma Stam en John Mejje- rink. Naast het gewone schoolwerk zo vertelden ze werkten ze graag mee aan acties voor de derde we reld, verkoop van kinderpostze gels, collecteren voor liefdadige in stellingen etc. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan wil de school een bedrag beschikbaar stellen voor een kleine school op het ei landje Anquilla (enkele honderden kilometers van het eiland Sint Maarten), waar men behoefte heeft aan de meest eenvoudige leermid delen als een leesplankje, een tel- raam, schrijfbehoeften enz. De heer C.M. Bartlett van het vergeten ei landje die als administrateur werk zaam is bij de Kon. Landmacht in Amersfoort vertelde over de slechte omstandigheden waaron der de eilandbewoners verkeren. Verschillende eilandbewoners die studeerden in Amerika, Engeland en Nederland blijven hier na ge slaagd te zijn werken en moeten het geld dat ze voor hun eigen leven sonderhoud niet nodig hebben be schikbaar stellen voor Anquilla Wij hebben zo zei ds. J.W. Dragt in een kort slotwoord 75 jaar een christelijke school maar de vraag die zich aan ons opdringt isHeeft die school óns nog wel en zal ze óns hebben in de toekomst?" Ds. Dragt sprak naar aanleiding van deze vragen een opwekkend woord en riep op tot steun aan het christelijk onderwijs. Enige Holtenaar in het gezelschap, de heer HH. Schmets 2e van links. In de maandelijkse bijeenkomst van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond op don derdag 25 februari sprak na een kort inleidend woord en een woord van welkom door de presidente mevr. M. van Engbrink-Ramaker de heer G.J. Nab te Nyverdal over het onderwerp" „De plaats van de bejaarde in onze samenleving". De heer Nap, zelf 65-plusser, deed dit mede uit ervaring bijzonder goed en zeer boeiend. Ernst en humor kwamen beide ruimschoots aan bod. Na de koffiepauze, deze keer in het ontmoetingscentrum van het kerkelijk centrum „De Kandelaar", maakten de dames druk gebruik van de gelegenheid om vragen te stellen. Mevr. van Engbrink dankte de heer Nab die de druk bezochte bijeenkomst beëindigde met dank gebed. Door de IRU (Internationale Weg vervoer Unie) te Geneve, waarbij organisaties uit 49 landen over de gehele wereld zijn aangesloten zijn de OAD-chauffeurs G.J. Bennink, A. Boswinkel, R. Burggraaf, T.G. Hendriks, J.H. Karsenberg en H.H. Schmets onderscheiden met de hoge beroepsonderscheiding de Iru-oorkonde met bijbehorende gouden speld. Om voor deze onderscheiding in aanmerking te komen moet aan de volgende zeer zware eisen worden voldaan: - tenminste 20 jaar moet hij zijn vak op vrachtwagen of autobus hebben uitgeoefend, waarvan tenminste 10 jaar in het interna tionale verkeer; minimaal moet hij 10 jaar bij de zelfde werkgever in dienst zijn; tenminste dient hij een half mil joen kilometers als internatio naal chauffeur te hebben afge legd; hij mag niet door eigen schuld be trokken zijn geweest bij een ern stig ongeval; hij moet zich hebben onderschei den door een beschaafd gedrag zowel als deelnemer aan het ver keer als t.o.v. werkgever, cliënt, enz. enz. Verloren: Bos sleutels: portefeuil le; portemonnee, inh. fl. 10.00; bus- kaart; blauwe handschoen, rech ter; Gevonden: Volkswagensleutel met leertje; twee in elkaar gevouwen bb. van fl. 10.00. Evenals voorgaande jaren is de afd. Holten van de FNV ook dit jaar haar leden weer behulpzaam bij het invullen van het Inkomstenbelas tingformulier. De invulavond wordt gehouden op 29-3-82 in Hotel Vosman. Om wachttijden te voor komen worden de leden verzocht zich voor de tijd telefonisch op te geven bij J. Foks tel. 31 19. G. Lu- nenborg tel. 35 44 of G. Hogendom tel. 30 60. Er volgt in deze krant nog nader bericht over mee te nemen stukken. Spreekuur De afd. Holten van de FNV wil starten met een spreekuur. De le den kunnen hier terecht met ar beidsproblemen, uitkeringspro blemen enz. Het is niet de bedoe ling dat de afdeling adviezen geeft, maar zorgt dat de diverse klachten op de plaats van bestemming ko men. De eerste spreekuuravond is op 15-3-82 van 19.00 uur tot 20.00 uur in 't Kolnus aan de Hoffes- straat. Indien blijkt dat er behoefte bestaat aan een dergelijk spreek uur zal dit een maandelijks gebeu ren worden. Voorlopig zal dit ech ter beperkt blijven tot de maanden maart t/m juni elke 3e maandag van de maand. Drs. Hermans spreekt in Holten op uitnodiging van de afdeling Holten van de WD komt drs. L.M.L.H. Hermans, lid van de Tweede Ka mer voor de WD, in hotel „De Holterberg" spreken over verschil lende actuele politieke zaken. Dit gebeurt op maandag 15 maart a.s. Aanvang 's avonds om 8 uur. 1 BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer J.W. Stevens voor het veranderen van de woning Schapendijk 1; - aan de heer J.W. Huzen voor het vergroten van de woning Deventerweg 24; - aan de heer N. de Goyer voor het vergroten van de woning Deventerweg 22; - aan de heer L. Rietman voor het plaatsen van een erfafscheiding bij het zomerhuis Vianenweg 218; - aan de heer J. Assink voor het plaatsen van een volière bij de woning Aaltinksweg 14a; - aan de heer G.H. Oosterveld voor de bouw van een veestal bij het pand Vonderschottenweg 6; - aan de heer J.A.M. Kamphuis voor het plaatsen van een toiletten- groep in het café-restaurant Dorpsstraat 20; 2. KAPVERGUNNINGEN: - aan de maatschap Bronsvoort voor het kappen van 5 dode eiken aan de Oude Deventerweg; - aan de heer J.H. Kemper voor het kappen van een houtwal langs de Haarlerweg; - aan de heer J. Jansen voor het kappen van een houtwal langs de Koordesweg; - aan de heer H.W.H. Vruwink voor het kappen van een houtwal langs de Sprengenweg; 3. aan de heer J. Haverslag vergunning verleend voor de verkoop van ijs bij het pand.Burg. van der Borchstraat 16; 4. aan P.C. „de Bergruitertjes" vergunning verleend voor het houden van enkele concoursen en het houden van een verloting; 5. aan Zwemclub Twenhaarsveld toestemming verleend voor het houden van een luciferverkoopactie op 2 april 1982; 6. aan Ronde-Comité Overijssel toestemming verleend voor het orga niseren van de 31e ronde van Overijssel op 1 mei 1982; 7. aan Gymnastiekvereniging Laren vergunning verleend voor het houden van een fietstocht op 12 juni 1982; 8. aan Cycle Club '75 te Nijverdai vergunning verleend voor het houden van de 7e Caraco-omloop op 28 augustus 1982. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SUBSIDIEREGELING BRANDVEILIGHEIDSVOORZIENINGEN LOGIESBEDRIJVEN Hierbij wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat op de begroting van het Ministerie van Economische Zaken voor het dienstjaar 1982 fondsen beschikbaar zijn gesteld voor een tegemoetkoming in de kosten van het meer brandveilig maken van logiesbedrijven. De finan ciële steun zal volgens de bepalingen van een daartoe vastgestelde subsidie-regeling plaatsvinden. De hiervoor vastgestelde subsidieregeling is van toepassing op een sinds 1 januari 1975 onafgebroken gevestigd hotel-of toeristenpensionbedrijf, dat inschrijfplichting is bij het Bedrijfschap voor het hotel-, het restaurant-, het café- en het pension- en kamerverhuurbedrijf en aanver wante bedrijven (Bedrijfschap Horeca) te 's-Gravenhage. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de direkteur gemeen tewerken, Dorpsstraat 24b, tel. 1471Formulieren voor het aanvragen van subsidie zijn ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, of op het kantoor gemeentewerken verkrijgbaar. VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN STEMMING/OPROEPKAARTEN De burgemeester van de geméente Holten brengt ingevolge artikel 18 der Kieswet ter openbare kennis, dat op woensdag, 24 maart 1982 van des morgens acht (8) tot des avonds zeven (7) uur de stemming ter verkiezing van de leden van provinciale staten zal plaats hebben. Hij wijst op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Holten, 8 maart 1982 De burgemeester voornoemd W.L.F.C. van Rappard. De oproepkaarten voor de stemming ter verkiezing van de leden van provinciale staten zijn inmiddels ter post bezorgd. Zij die niet in het bezit zijn van oproepkaarten kunnen zich in verbinding stellen met de gemeentesecretarie, afdeling verkiezingen. Dorpsstraat 27, Holten. VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD INLICHTINGEN KIEZERSREGISTER. De burgemeester van Holten brengt op grond van Artikel D 5 der Kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der Kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Holten, 8 maart 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. In voorgaande jaren is bij herhaling gebleken, dat met het aanleggen van paasvuren reeds een aanvang was gemaakt, voordat de daartoe vereiste ontheffing van het verbod tot het ontsteken van het vuur was verkregen. Dit heeft een enkele keer tot gevolg gehad, dat een paasvuur, wegens een niet gewenste ligging, niet mocht worden ontstoken. Burgemeester en wethouders van Holten willen belanghebbenden er op wijzen, dat, alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, ontheffing van hun college moet zijn verkregen voor een daartoe door de commandant brandweer goed bevonden plaats. Verzoeken tot het ontsteken van paasvuren dienen daarom zeer tijdig, doch uiterlijk vóór 25 maart a.s. bij burgemeester en wethouders van Holten, Dorpsstraat 27, 7451 BR Holten te worden ingediend. Door tijdig aan te vragen kunnen teleurstellingen worden voorkomen. Holten, 8 maart 1982

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5