ardanta Vermggiingspursus Boeiende lezing over kunst Kerkdiensten Ardanta. De Stijlvolle Uitvaartverzorger. SPORTPERIKELEN FlMprlRrhi Mcir EERSTE EVENEMENTENKALENDER '82 voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen hee&t L ITIlUIuLHI UlcII. HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND Protestrit Filmweekend de Schure AGENDA N füpni rfnn^ - A ~y 11 MAART 1982 -PAG. 3 za. 6 maart 10.00 uur Postzegel ruilbeurs Aula Scholengemeenschap zo. 7 maart 14.30 uur Puzzeldag J.S. de Schure wo. 10 maart 19.00 uur Verwerping e.d. Ver.gebouw Bethanië - Dijkerhoek vr. 12 maart 20.00 uur Lenteconcert H.H.V. Sporthal 't Mossink zo. 14 maart 14.30 uur Film-De Eend en de Cadillac J.S. de Schure vr. 19 maart 20.00 uur Touwtrekwedstrijden Manege Snorrewind za. 20 maart 9.00 uur B-dressuurwedstrijden Borkeldsweg(Paarden en Ponysport za., 20 maart 20.00 uur Oisco-Spedal J.S. de Schure zo. 21 maart 14.30 uur Klootschieten J.S. de Schure zo. 21 maart 14.00 uur Puzzel tocht M.A.C. ma. 22 maart 20.00 uur Verkeerskwis Hotel Vosman vr. 26 maart t/m zo. 28 maart 20.30 uur Zuivelweekend J.S. de Schure wo. 31 maart 19.30 uur Herdenk! ngssamenkonts t De Kandelaar vr. 2 apri1 19.00 uur Reünie De Schakel en Irene za. 3 april 11.00 uur Reünie De Schakel za. 3 april 21.30 uur Smoelavond J.S. de Schure ma. 12 april 14.30 uur Film-De avond dat Holly wood op z'n kop stond J.S. de Schure wo. 14 april vr. 16 april Badhrintontoernooi Sporthal 't Mossink 20.30 uur Holtense Groepenpresentatle J.S. de Schure zo. 18 april 14.00 uur Puzzeltocht M.A.C. vr- 30 april Aktiviteiten Stichting Nationale Feestdagen vr. 30 april 13.00 uur Motorcross Zuurberg De eerste Evenementenkalender voor het seizoen '82 werd onlangs aangeboden aan Burgemeester en wethouders van Holten ten overstaan van pers en genodigden. De vice- voorzitter van de evenementen commissie, de heer BJ. Kraan overhandigde deze nieuwste programmarichtlijn voor de maand maart. De Evenementencommissie is des tijds ontstaan uit een behoefte van plaatselijke verenigin gen, diverse bedrijven en ook particulieren om verschil- lende. dktiviteiten te koördineren. Verschillende Holtense verenigingen en Stichtingen zijn dan ook belanghebben den. Afgelopen zomerseizoen zijn door VW en HMV een evenementenkalender opgezet met als achtergrond het plaatsen van zowel aktieve als passieve aktiviteiten op deze kalender, ten behoeve van de plaatselijke bevolking en ook het toerisme. Het voornemen van de commissie is een zo volledig mogelijke jaarkalender te kunnen aanbieden, met diverse zeker geplande evenementen ter informatie voor bevolking en verenigingen. Zodra er ruimte is in ,JHoltens Nieuwsblad", zal deze jaarkalender zeker worden opgeno men. Geboren: Linda d.v. A. van Beek en J.J. Wassink; Paulus Henricus Z.V. C.A. Brussee en H.J.M.H. van den Hoogen. Overleden: T. Hofman, oud 78 jaar, Holten. Ondertrouwd: G.H.W. Veringa, oud 25 jaar, Goor en: M.J. Willems, oud 20 jaar, Holten. Gehuwd: B.J. Zweverink, oud 23 jaar, Voorsten: G.J. Meilink, oud 23 jaar, Holten. Zaterdag aanstaande zal om tien uur gestart worden met een protestrit vanaf camping „De Holterberg", met2met zo veel mogelijk motoren (men re kent op voldoende respons) over de Holterberg, voorafge gaan door het aanbieden van een petitie aan de burgemees ter, waarin het ongenoegen staat omschreven over het geen doorgang vinden van de tradio- nele „Overijsselrit", een inmid dels bijna magisch begrip in Holten. Organisator MAC ver wacht zeker een opkomst van een kleine 200 rijders deze za terdag de dertiende. Medelingen, ingekomen stukken en slechts één voorstel, vanuit de Nederlandse Tafeltennis bond, betreffende een verzoek om subsidie of beschikbaarstelling van een prijs, afdeling IJsselstreek ten behoeve van de op 24 en 25 april in Twello te houden Usselstreekkampioen- schappen. De heer Luesink vond het een tamelijk ongebruikelijk verzoek en vroeg dan ook terecht af of dit bij dergelijke kampioen schappen meer van toepassing is. Hij stemde wel in met het voorstel en voorzitter Rustebiel gaf te kennen dit alsnog aan de plaatselijke TTV te vragen. Het verzoek werd op papier gemotiveerd met de mededling dat zeer waarschijnlijk ook spelers of speelsters uit de gemeente Holten aan deze kampioenschappen zullen deelnemen. Dit voor wat betreft het enige voorstel op de Sportcommissieagenda van dinsdagavond Nagekomen voorstellen Nagekomen berichten en voorstel len bleken zeker zo interessant. Het eerste ging om het feit alsnog een ingang te vinden aangaande de problematiek van kleedaccommo- Önder dit motto start op: dinsdag 16 maart 1982 van 9.30-11.00 uur in het Groene Kruisgebouw aan de Gaardenstraat een kursus, die ge geven zal worden door mevr. A.L. van der Wal-Alberts, die als diëtiste werkt bij de Kruisvereniging Over ijssel. De kursus zal dan ook een aantal onderwérpen omvatten zoals: - wat is gezonde voeding? - hoe kunnen we zo'n voeding ver wezenlijken! -het leren omgaan met kilojoules (calorieën) - het inzicht krijgen in eigen voe ding. De kursus bestaat uit 6-10 bijeen komsten. Als u belangstelling hebt voor deze kursus, dan kunt u zich opgeven bij de wijkverpleegkundigen. Tele foon: 05483-14 36. (tussen 13.30 en 14.00 uur) De Holtense kunstschilder Henk Breedveld heeft woensdagvoormid dag (11/2) in „De Kandelaar" een aantal dames, leden van de plaatselijke afdeling van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (C.P.B.), aan de hand van eigen werk, geboeid met een lezing over het onderwerp „Wat is kunst?". Voor ons zo zei hij zijn de bekende dingen vaak minder boeiend dan de onbekende dingen en dat lokt uit om de vraag te stellen, „Wat is kunst?". Zie om je heen en het leven biedt een simpel antwoord. Wij worden omringt door kunstpreparaten, vervangingsmiddelen, kunstmatige toepassingen, kunstgrepen, elkaar de kunst afkijken en zo je het wenst plastickunstbloemen in de tuin het hele jaar door. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 tool III1H M. 9.00-12.00 lil 0H7Ü-JJM ItllMIJ-lll/ koopavond Goor Stllilisliiill nigniis donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Ned. Herv. Kerk 8.30 uur Ds. W. Vons; 10.00 uur ds. A.H. van Pijpen van Wijhe; Uitgangscoll. Plaatselijke Vrouwenverenigingen.; Oppas dienst: mevr. Teeselink- Sche- perboer en Rita Meilink.; 19.15 uur Open Deursamenkomst. Ds. H. Lenters, geref. pred. te Apeldoorn Thema „Wat is de mens waard?" Medewerking Jongerenkoor „Westerwijk" uit Apeldoorn Geref. Kerk 8.30 u.en 10.30 uur (Viering Hei lig Avondmaal) en 15.00 u. (Na betrachting) ds. G. Clements, Wierden. In alle diensten is de coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing; Oppas dienst: Petra Koning, Annemie Tromop, Petra Span (res). Jo- landa Stam en Tiny Stroeve. R.K. Kerk: Zaterdag: 17.00 uur zondag: 9.30 u. Dijkerhoek 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uit gangscoll. Plaatselijke Vrou wenverenigingen Okkcnbrock 10.00 uur ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. Nieuw Hectcn Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 u en 11.00 uur. Dit weekend, een komedie van grote klasse in J.S. de Schure. De hoofdrol wordt vertolkt door nie mand minder dan Louis de Funés. Dit moet al voldoende zeggen. Louis de Funés speelt hier een ge slepen smokkelaar die voor een klusje een smokkelauto met gou den bumpers en een accu vol juwe len van Napels naar Bordeau bren gen, de argeloze Bourvil benadert. Bourvil weet echter nergens van. Voor hem is het een eenvoudige autovakantie. Onderweg verliest Bouwil echter de accu en de bum pers. Als de politie er ook nog hoogte van krijgt dan is de chaos kompleet voor het drukke baasje Funés. We laten het aan Funés, Bourvil en vele andere verrukke lijke figuren over om het verdere verloop van deze kostelijke kome die op zondag (14.30) half drie te vertellen. Dus tot zondag half drie in J.S. „de Schure". KLAVERJASSEN In de reeks van 4 avonden klaver jassen hebben we a.s. vrijdag afle vering 2 van dit gebeuren. Iedereen die de kennis van dit edele kaart spel machtig is is van harte wel kom. Er wordt volgens de officiële klaveijasregels gespeeld. Je wordt op deze avond ingedeeld aan een tafel en speelt dus met elk van de drie anderen één partij. Deelname kosten bedragen 1 gulden. Dit alles eist ervaring, ook creativi teit en vaardigheid. Als gevolg hiervan kan ook een uniform leven spatroon ontstaan bijv. alle auto bezitters berijden dezelfde wagen, qua kleur en vorm, kleding en ge bruiksvoorwerpen zonder nuances etc. - Blijft de vraag: wat is kunst? Sim pel gezegd: uiting te geven aan je gemoedstoestand, verwondering en je gedrevenheid daartoe. Bij deze uitingen zien we vaak alleen maar het topje van de ijsberg en is de kunst van het weglaten zeker zo belangrijk door de eenvoud daar van. De opmerking hierbij kan zijn, moeiteloze inspanningen niet ont staan uit een innerlijke gedreven heid of spanning moeten worden beplakt met het etiket van diep creatief vermogen, dat klinkt spij tig en zal niet bijdragen tot verrij king van de geest. vervolgd zijn weg zonder wandel stok in het geloof. Onze tijd manifesteert zich door vormgeving, als objekten, struktu- ren en de naïeven waarvan men kan zeggen: emoties, onder het ni veau van de werkelijkheid ligt een wereld van fantasie. Tom und Jerry verrukkelijke tekenfilms van Walt Disney en anderen je moet ze erva ren, geen herkenning van de vor men en toch herkenning, zoals wij het beleven. Een vlugge schets prikkelt de verbeelding. Zuiverheid in echtheid Gelukkig hebben wij allen het vermogen zuiverheid te ervaren in de echtheid van de creativiteit en al zullen niet zonder reden bij ons ook reakties bovenkomen op negatieve uitingen in de creativiteit, wij we ten dat de schoonheid van elke bloem zijn schaduwzijde heeft, maar dat tevens achter de schoon heid en de tere geur van de bloem, de taaiste kracht van de wereld schuilt, die van het voortbestaan, een schoonheid en oneindigheid in de palm van je hand een eeuwig heid in een uur volgens Blake. Er werden n.a.v. de lezing enkele vra gen gesteld, die Breedveld de gele genheid boden om op enkele din gen nog wat nader in te gaan. De presidente mevr. M. van Engbrink-Ramaker sprak een woord van dank en bood een atten tie aan. Kunstuitingen De prehistorische kunstuitingen dienden als beelden om wille van hun magische kracht. In ons is een overeenkomst te bespeuren, een foto in de krant van onze favoriet zullen we liever bewaren en zeker niet beschadigen, terwijl het over ige uit die krant na gelezen te heb ben wordt weggeworpen. De Egyptenaar beeld uit wat hij weet, de Griekse cultuur berust op godenverering, macht, vrijheid en normbesef. Nomaden kunnen al leen hun creativiteit uiten in hun gebruiksvoorwerpen hun begelei ders op de trek. De eeuwig herhaalde beweging in de versieringskunst is het ritme tussen geboorte en dood. Tot sym bool geworden voorstellingen kun nen snel een hele keten van ge dachten en gevoelens aan zich ver binden. Religie in de kunst tracht te vertolken het mysterie van mens en schepping, de eeuwigheids waarden werden vaak bepaald door buiten de proporsie aandacht te schenken aan ogen, handen en het gelaat in devotie, smart en ver lossing. Ook de voor ons bekende monumentale versieringen in ka thedralen, kapellen, kloosters en door monniken versierde bijbels. Rembrandt laat eenvoudig de wandelstok van de blinde man tegen de muur staan en de blinde Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor bejaarden, zieken en invaliden. datie van de Tennisclub m nonen. Volgens voorzitter Rustebiel ging het erom alsnog gelden beschik baar te vinden voor deze probleem stelling". 't Vletgoor zit ons nog steeds dwars in het keelgat", aldus de voorzitter. Met andere woorden alleen gelden beschikbaar stellen ten behoeve hiervan is zeker niet juist". Berekende exploitatiekos ten, die niet direct nodig zijn zou den gebruikt kunnen worden om deze prioriteit bij de horens te vat ten", aldus de voorzitter. Bezuinigingen ten aanzien van bij voorbeeld een badmeester op Twenhaarsveld, ook een punt waarop B en W gepolst werd om vrijgekomen gelden elders aan te besteden, zodat de destijds onsta- tane prioriteitenlijst ten minste voor een doel zou worden ingewil ligd. De tennisclub beschikt over twee kleedlokalen van elk ongeveer 10 vierkante meter. Gevraagd werd om een bedrag van 36.000 gulden tamelijk laag omdat de uitvoering in eigen beheer zou worden geno men. Een principe uitspraak van B en W was negatief, juist omdat het ging om een vóór financiering waarom werd gevraagd. Datzelfde probleem gold ongeveer voor de Bergruiters en Bergrijders die hun gevraagde onderkomen en op de Borkeld verschoven zagen naar '83, waarop de suggestie van de pony- ruiters luidde: Misschien kunnen we het zelf doen? Een bouwkeet van de firma Voordes zou opge kocht kunnen worden (6 bij 9 me ter) geschikt voor vergaderruimte, keukentje en met een aanbouw, ook voor toilettengelegenheid. De begroting kwam totaal op 13.000 gulden. Grondwerk, timmerwerk, Vrijdag 12 maart: 14.00 uur Opening Evangelische Boekhandel, Kerkstraat 11 (Zie adv.) 20.00 uur Gevarieerd „Lentecon cert" Holtense Muziekvereniging „H.M.V." m.m.v. drumband en ma jorettes in sporthal „Mossink" (zie adv). 20.00 uur Openbare vergadering C.D.A. afd. Holten in „De Kande laar". Spreker drs. R. Lanning van Zwolle, lid. Ged. Staten. Zaterdag 13 maart: 17.30 uur Receptie Veteranen S.V. Holten in clubhuis „Meermans-" kamp" (zie ber.) Zondag 14 maart: 14.00 uur Dansen in Bar-dancing „De Wippert" (zie adv). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv). Maandag 15 maart: 19.00-20.00 uur Spreekuur afd. Hol ten F.N.V. in 't Kolnus (Hoffes- straat) 20.00 uur Maandelijkse bijeen komst Ned. Bond van Plattelands vrouwen Holten in zaal „Vosman" De heer Prins van het Psychia trisch Centrum Franciscushof, Raai te, houdt een lezing over deze stichting. Dinsdag 16 maart: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" Spr. mevr. G. Smit-Noteboom Onderwerp: „Kies ik, kies jij, kie- zen wij verantwoordelijkheid" 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten O.L.M. in rest. „Vosman" Woensdag 17 maart: 20.00-21.00 uur Verzilvering vakan tiezegels etc. bij G. Kruimelaar, Smidsbelt 6. Woensdag 17 maart: 19.45 uur Voorjaarsmodeshow Herv. Vrouwengroep Okkenbroek in zaal „Visser" m.m.v. gebr. Schuppert B.V. te Holten Donderdag 18 maart: 20.30 uur Ledenvergadering Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis. Vrijdag 19 maart: 20.00 uur Regionale Touwtrekwed strijden in manege „Snorrewind" org. T.T.V. „O.K.I.A." Maandag 22 maart: 19.30 uur Vergadering leiders „Straatvoetbaltoumooi 1982" in clubhuis van „Blauw Wit" Maandag 29 maart: 20.00 uur Invulavond formulier Ink. Belasting 1981 door F.N.V. in rest „Vosman" Dinsdag 30 maart: 9.30 uur Koffie-ochtend afd. Espelo N.B. van Plattelandsvrouwen in „Trefpunt" Woensdag 31 maart: 19.30 uur Herdenkingssamen komst i.v.m. 75 jaar Chr. onderwijs in Holten in „De Kandelaar" schilderwerk, het plaatsen van een geiser etc. zou voor eigen rekening worden genomen De sportcommissie ging akkoord Rest nog de bouw! De heer Muller opperde nog eens extra zijn bezwaren tegen het niet doorgaan van de Overijsselrit. Mis schien zinloos, gezien het uit gangspunt van B en W. Geruststel lend voor de heer Müller waren de woorden van voorzitter Rustebiel dat ook deze het een trieste zaak vond; sporttechnisch jammer dat deze rit geen doorgang kon vinden: Wie niet? Gedane zaken nemen geen keer. IX verzekert én verzorgt de uitvaart HOLTEN: Uitvaartleider: H. Koopman, Deventerweg 4, tel. 05483 -1920. Aula "Memento Mori", Reilinksweg, tel. 05483 - 3237. RIJSSEN: Uitvaartleider: R. Vriesema, Schapendijk 30, tel. 05480 - 13481. Aula "Het tentfert", tel. 05480 -13481. Arts J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. Wijkverpleging: M.H. Honig van 't Spijker, Fliermatenweg 13, tel. 0573- 1-4 45 b.g.g. 05700-2 27 00 U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur. bureau St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36 Tandarts: A. J. Boerman, zuiderstraat 27a, Rijssen, tel. 05480-25 35 Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur Dierenarts Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15 Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat 31. Ziekcnvervoer: Alarmnummer 0011 of dienst doende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01-1 65 17 Zuigelingen- Consultatiebu reau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat Fisiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk Gaarden straat. St. voor maatsch. dienstverle ning midden Overijssel. Gaardenstraat 29, tel. 0548- 3-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gas- voorziening tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34 Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3