-ïtr DAGBLAD TUBANTIA Vottratleswatuuetenmoetenmem- KABELJAUWBALLETJES MET CURRYSAUS PostzegelruIIbeurs 1 >mwsm - Uitslagen BCH Atletiek in den vreemde Wie wordt de Schure Klaverjas-kampioen '82? - 11 jm ;f H* tm De tranen en zoenen zijn opgedroogd. De confetti ver waaid. En de kado's moeten maar tot morgen wachten. Eindelijk alleea Getrouwd. En het eerste wat je doet: Kijken of we in de krant staan! Plus even lezen wat er verder is gebeurd in de wereld. De krant registreert het allemaal. Dagelijks. En geeft er zonodig tekst en uitleg bij. Het wereldnieuws, naast het groot- ste nieuws: geboren, getrouwd, geslaagd, bekroond. Nieuws dat je het liefst leest in je eigen vertrouwde krant. Omdat je er geen letter van wilt missen! -HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 FEBRUARI 1982 - PAü. 9 BCH 1-Diepeveen 1 Winst voor BCH 1 met Frans v. Gennen, Sytze Meinsma, Wil van Gennep en Rikie Dekker. Frans en Sytze wonnen hun enkelspelen overtuigend. In de damesenkel moest Wil na een toch goede partij de winst aan haar tegenstandster laten, maar Riki won gemakkelijk. Zowel in de mixen als de dubbels werden de punten verdeeld. De mix van Wil en Frans ging in 3 games verloren. Riki en Sytze deden het beter en wonnen. De damesdubbel ging verloren maar de herendubbel bracht winst voor Holten. Een 5-3 overwinning voor BCH 1. En Blok 5-BCH 4 In de op één na laatste competitie wedstrijd voor BCH 4 een gelijkspel tegen En Blok 5 in Ommen. De pnk-plsnplpn wprrtpn nn één na pp- wonnen; in de dubbels ging het aanzienlijk moeilijker: ze werden op één na verloren zodat (na 4 drie- zetters en vele verlengingen) zowel Holten als Ommen het moesten doen met 4 punten. Stand 4-4. Reflex 3-BCH 5 Jammer genoeg voor BCH 5 min der goede resultaten. Van de 8 te spelen partijen werd slechts de damesdubbel in winst omgezet. In de damesenkel en in één mixpartij waren ze dicht bij de winst maar kwamen in de derde game toch te kort. Uitslag 7-1' voor Reflex 5. Wedstrijdprogramma: 19-2 Trefzeker 4-BCH1 te Dalfsen; 24-2 BCH 2-ABS 1 thuis; 20-2 BVZ 8-BCH 3 te Zwolle; 22-2 BCH 4-ZBC 5 thuis; 20-2 ABS 3-BCH 5 te Bathmen. 6-pers. 1 kg. kabeljauwfilet 1 middelgrote ui 50 gr. gesmolten roomboter 50 gr. bloem 2 eiwitten zout en peper Voor de saus 4 sjalotten 2 teentjes knoflook 1 kleine banaan 400 gr. moesappelen 50 gr. boter 3 eetlepels kerrie sap van 1 citroen scheutje tabascosaus IJS dl. slagroom 2 eetlepels tomatenpuree 1 theelepel mango-chutTiey zout en peper De vis van alle graten en vel ontr doen en met koud water afspoelen. De vis hakken of in een mixer fijn maken. De ui ook fijrüiakken. Ui, boter, bloem, eidooiers en eiwitten bij de vis doen. Met zout en peper kruiden. Goed mengen en van het mengsel 12 balletjes vormen. De balletjes in kokend water met weinig zout plm. 10 min. laten sud deren. Als ze gaar zijn stijgen ze naar de oppervlakte. Haal ze met een schuimspaan uit het water en houd ze warm in een licht warme oven. Voor de saus: sjalotten en knoflook pellen en fijn hakken. De banaan door een zeef wrijven, de appelen schillen, boren en in partjes snijden en tot het gewenste ogenblik in koud water leggen. In een pannetje op matig vuur de boter smelten. Sjalotten, knoflook en kerrie toe voegen en 10 min. zachtjes fruiten. De stukjes appel bij het kerrie- mengsel doen, de fijngemaakte ba naan toevoegen en het geheel op een laag vuur tot moes laten sudde ren in plm. 10 min., als het mengsel dreigt aan te koken een beetje wa tertoevoegen. Citroensap, tabasco, slagroom, tomatenpuree en man gochutney erdoor roeren, met pe per en zout op smaak brengen en laten sudderen tot ongeveer een vijfde van het vocht is verdampt, de saus moet vrij dik zijn. De saus apart bij de kabeljauwballetjes op dienen. Hierbij serveert u gekookte rijst of aardappelen. Klaverjas-kampioen 1982? Voel je je geroepen voor deze klus, (De naam van de titelhouder wordt doorgegeven aan de Guiness Re cord Organisation. Vermelding in het boek wordt echter, niet gega randeerd) dan kun je het aan staand weekend terecht in js. de Schure. Er zal dan weer een klaver- jaskompetitie gehouden worden. Dit jaar echter is de opzet iets ge wijzigd. Het verloop gaat aldus: Door middel van loting ontstaan er duo's die gedurende 10 „potjes" met elkaar opgescheept zitten. Dan wordt er door loting weer ge wisseld van partner. Heb je de meeste punten; dan mag je je de winnaar van de avond noemen. Er zullen in totaal 4 van deze avonden zijn en diegene die de meeste pun ten uit 3 avonden haalt wordt Schure Klaverjas-kampioen 1982. Kun je niet klaveijassen; geen pa niek. Voor deze mensen organise ren we vrijdag 26 februari een kla- verjascursus (aanvang 21.30 uur) onder leiding van een superexpert. Op klaveijasgebied zal hen de kleine kneepjes van het spel bijge bracht worden. Zaterdagavond (de 27e) zal er al om 20.00 uur gestart worden met de kompetitie met aansluitend een „disco-speciaal". Het onderwerp of de stijl blijft voor lopig nog een verrassing. Wil je kaarten, praten, luisteren, dansen en /of drinken kom dan naar j.s. de Schure. Vrijdag en zaterdag zijn we vanaf 20.00 uur en zondag vanaf 14.30 uur geopend. Even kort en zakelijk: vorige week liepen in Apeldoorn heel wat Hol tenaren mee op de midwinter Ma rathon en Mini Marathon. Op de hele Marathon, die ook in Apel doorn ruim 42 km. lang is en vele heuvels kent, startten Appie, Ge rard Beltman, Jan Woltering uit Nijverdal en natuurlijk Marinus Baltus, die een thuiswedstrijd liep. Het weer was ideaal, al vond Mari nus het te warm: hij stapte er na 25 km. uit en zocht zijn heil in de kantine. De anderen gingen door, en met goede resultaten, want Ge rard Beltman liep zijn eerste Mara thon uit en kwam moe, maar onge schonden uit de strijd, terwijl Jan Wolterink één van zijn scherpste tijden neerzette. En Appie? Appie verbeterde zijn record met maar liefst 35 minuten. Dit is een presta tie van regionaal formaat en het belooft veel voor zijn veteranen tijd. Voorts een zeer goede prestatie van Meindert Koopman, die op de Mi- nimarathon als 8e finishte in een scherpe tijd van 1.00.20 (18.6 km.). Afgelopen zaterdag werd er in Bathmen alweer gelopen, en ook hier weer veel Holtense gezichten: op de 5 km., 10 en 20 kon men verschillende Zwartroden ontwa ren. We zullen geen namen noemen, maar enkele goede prestaties moe ten worden vermeld. Op de 10 km. zagen we op de 2e plaats Egbert Veneklaas, zeer ontspannen lo pend, en Frekie „Guitar" Beekman als 3e. Verder de onverwoestbare Marinus Baltus als 5e en Bertus Stevens als 6e. Prima jongens! Middelink liep, door een overwin ning op Henk van Beek, iets in op Rietman, die niet verder kwam dan remise tegen Gervedink Nijhuis. Eijzinga lijkt over zijn inzinking heen; Van Rijssen werd zijn slach toffer. De uitslagen waren: E.J. Ge rvedink Nijhuis-W. Rietman 1/2-1/2, J.W. Middelink-H. van Beek 1-0, J.E. Scheperman-M. Hage 1-0, D.A. van der Knaap-T. van Oijen 1-0, J. ten Velde-J. Schipper 1-0, J.C. Roele-J. de Vries 0-1, T. van Lindenberg-B. van Beek 1/2-1/2, W.K. van Rijssen-P. Eijzinga 0-1, W. van Oijen-H.G. ten Brinke 1-0. Een achttal jonge schakers ging naar een groot toernooi in Harden- berg, waar 274 jeugdspelers bene den 16 jaar aan deelnamen. Gerrit Luggenhorst, Anko Beldsnijder en Jan Erik Janssen haalden in hun groep een tweede plaats, terwijl Floortje Driessen een derde prijs pakte. Pie ter Aarsen, Gerard van Calcar, Gerke Stam en Petra van der Knaap vielen helaas buiten de prijzen, maar hadden ook een ge zellige middag. De Holtense Postzegelclub „H.P.C." organiseert op zaterdag 6 maart in de aula van de Holtense Scholengemeenschap haar jaar- lijkse grote ruilbeurs. De y00r_ gaande tien beurzen mochten zich altijd in een telkenjare toenemende belangstelling verheugen en het actieve bestuur van de club heeft er alle vertrouwen in dat ook deze keer de belangstelling van de ver zamelaars uit de regio en ver daar buiten weer heel groot zal zijn. Ter beurze zullen koffie, thee, frisdran ken, soep, belegde broodjes voor een redelijke prijs te koop zijn. Zfj die per auto komen worden ver zocht gebruik te maken van de ruime parkeergelegenheid bij spor thal ,,'t Mossink" aan de Keizers- weg. LEZENmUEHmRAL mm missen m je mimem. 'n Balie-medewerkster. De beste manier om Dagblad Tlibantia niet te missen is natuurlijk abonnee worden. Als u de bon instuurt ontvangt u voortaan een goede krant met veel rubrieksadvertenties. Daar zor gen mijn collega's en ik voor. Want, wie het kleine niet eert Tl T Invullen, uitknippen en opsturen in rnWB Jf/§g open enveloppe aan BÉSBIW Dagblad Tubantia ff Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede. Een postzegel plakken is niet nodig. Stuur mij twee weken gratis op proef uw krant Naam: Adres: Postcode: Plaats: Als ik mij daarna abonneer: hoort u niets meer van mij en betaal ik mijn abonnement: per maand per kwartaal per jaar zal ik u nader berichten. .-S aangeven wat u wenst)

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9