tffliï i Markt begint op vrijdag 5 maart 3 Scheveningers gehecht aan Holten p riiprrc Plattelandsvrouwen Holten SCHOLENGEMEENSCHAP OLM KRIJGT EIGEN BENAMING Kerkdiensten 7 rMpfi Ijcrh fpn .IIICU I15LU 1S UICIO HOLTENS NIEUWSBLAD Kandidaten emeente elang Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND voor iedereeat die iets te bouwen of te verbouwen beeft X lOlj 25 FEBRUARI 1982 -PAG. De 2de januari 1942 zullen wij nooit verge ten omdat we toen ons huis in Schevenin- gen dat door de Duitse bezetters was ge vorderd moesten verlaten om te evacueren naar het dorpje Holten in Overijssel waar van we nog nooit hadden gehoord zo zij mevr. Toet-Vink die na een lange en ver moeiende reis met haar 7-jarig dochtertje Catharina werd ondergebracht bij de fa milie Visser in de Oranjestraat. De ont vangst was heel hartelijk maar wat was het moeilijk met de taal maar gelukkig ging het na enkele dagen al wat beter en ook de buren van Visser, oom Herman Slettenhaar en tante Jet, waar ik op 4 Mevr. Toet met haar dochtertje Catharine. januari voor de eerste keer op visite ging hebben hun best gedaan om ons het Hóól- tens te leren. Het moest allemaal even wennen maar toen mijn man Krijn, die bij een razzia door de Duitsers was opgepakt om in Frankrijk te werken, waar hij bij een bombarde ment door een granaatscherf zo ernstig aan een knie gewond raakte dat hij niet meer kon werken werd ontslagen en in Holten kwam wonen werd ons verblijf hier een stuk aangenamer temeer daar het met de knie nog al mee viel. Na een verblijf van enkele maanden bij de familie Visser verhuisden mijn dochtertje en ik naar het huis van de familie Cohen in de Dorpsstraat. Dit pand werd later in beslag genomen door de N.S.B.-ers en in het winkelgedeelte kwam een „boekhandel" van de „par tij". We hadden er toen wel kunnen blijven maar dan moest ik de „zaak" waarnemen en daar voelde ik helemaal niks voor en dat betekende dat we er uit moesten. We kwamen toen op kamers bij de dames Stokkers aan de Molenbelterweg. Ook hier konden we niet blijven en verhuisden naar Schuurman in de Dorpsstraat waar we een gedeelte van hethuis kregen. Ook het verblijf bij Schuurman was van korte duur maar het was wel de laatste keer dat we moesten verhuizen nu naar het huis van de familie Gazan in de Burg. v.d. Borchstraat waar we zijn gebleven tot enkele weken na de bevrijding. Sinds ons vertrek zijn we ieder jaar tenminste een keer op bezoek geweest in Holten vele j aren bij Ook Herman en tante Jet en de laatste jaren bij de familie Vincent (Dina en Dieks) die de hechte vriendschapsband van hun ouders hebben voortgezet. Op een dag als deze, eigenlijk een jubileum, denken we in grote dankbaarheid terug aan al die Holtenaren die ons gezin plm. 3 1/2 jaar tot grote steun zijn geweest. Aan boer Baltus (van Holt'n) uit het Neerdorp die zo af en toen een partijtje hout bracht voor het fornuis dat we kregen van smid Willem Maats, aan hen die ons hielpen bij het verhuizen, aan boer Jan Piefiers de overburen van oom Herman die altijd klaar stond met paard en wagen, aan schilder Hendrik Stukker waar mijn man nog heeft gewerkt om z'n vak niet te „verle ren", aan het gemeentebestuur, aan allen met wie wij korter of langer onder één dak woonden. Heeft U er nooit over gedacht om in Holten te blijven wonen? Jawel, maar toen we bij ons eerste bezoek aan Scheveningen tot onze grote vreugde zagen dat ons huis in de Rottumsestraat 68 de oorlog goed was „doorgekomen" zijn we toch maar terug gegaan. Spijt hebben we daar niet van maar ook in Holten hadden we best willen wonen zo zei het echtpaar Toet J.W. V.l.n.r. Mevrouw Vincent-Slettenhaar, de heer en mevrouw Toet en de heer D. Vincent. In Vosman werd 17 febrnari de maandelijkse bijeenkomst gehouden van de Ned. Bond Plattelandsvrouwen afdeling Holten. Deze avond werd geopend door de nieuwe presidente mevrouw J. Legdeur- Magermans. Een speciaal welkomstwoord richtte zij tot de oud presidente, mevrouw v.d. Wijk-Oonkens, die met assistentie van de dames Gerverdink-Nijhuis en Ophof van de Schure de avond zou verzorgen. Vijf nieuwe leden konden worden begroet waaronder het 250ste lid, mevrouw T. Mensink-Scholten; haar werd een bloemetje aangeboden. Met insane van het nieuwe schooljaar zal de fusie tussen fusie is niet eerder sprake geweest de Laglre Landbouwschool „De Gaarden" en de L.H.N.O en deze m^we Schoiengeme, school voor algemeen vormend en beroepsoriënterend ^^de olm Doot de onderwijs. „De Noordenbarg" officieel gestalte knjgen. fusic staan we ten opzichte van Deze samenvoeging heeft in eerste instantie zijn uitwer- nleuwc ontwikkelingen duidelijk king in de onderbouw (het eerste en tweede leerjaar) van sterker", aldus de heer camme- de beide scholen. Onder de naam De Marke zullen voort- raat. itwe hebben meer greep en aan de twee Holtense scholen tot een twee-éénheid worden zeggenschap aangaande l.b.o. gekoppeld, met als doelstelling een sterker Lager Beroep- onderwijszaken", sonderwijs geconcentreerd op één plaats. Zoals gezegd de onderbouw is gemeenschappelijk, de bovenbouw heeft Op2,3en4maartwordentoekom- afstudeerrichtingen voor zowel agrarisch onderwijs, als stige leerlingen, leerkrachten, ou- Huishoud- en Nijverheidsonderwijs of L.D.G.N.O. Be- ders en belangstellenden in de ge- roepsgerichte opleidingen zijn; een agrarische richting een mensverzorgende richting een dienstverlende richting een economisch-administratie richting (kantoor- en winkelpraktijk) een textielverwerkende richting. NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Beves tiging van amtsdragers. Uit gangscollecte, voorjaarscollec te. Oppasdienst: mevr. Van Brüggen-Meesterberends en Berty Veneklaas Slots. 19.15 uur, ds. C. C. Addink. GEREF. KERK 9.30 uur ds. G. Clements van Wierden. 15.00 uur ds. J. H. Len- ters van Apeldoorn. In beide diensten is de eerste collecte voor de zending en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: Jeanette Potman, mevr. Tromop-Imhof.en mevr. Paalman-Verveda (res.). Mevr. SchuppertrHaasjes, mevr. Stam-Compagne, mevr. Stam- Elbrecht (res.). R.K. KERK Zaterdag, 17.00 uur. Zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. C. C. Addink. Col lecte, voorjaarszendingscollec- te. OKKENBROEK 10.00 uur ds. A. van der Lee van Nijverdal. Uitgangscollecte, Kerkvoogdij. NIEUW-HEETEN Zaterdag, 19.00 uur. Zondag, 8.00 en 11.00 uur. legenheid gesteld een kijkje te ko men nemen in de nieuwe Scholen gemeenschap „De Marke". Dins dagmiddag rond 16.00 uur zullen de prijswinnaars bekend worden ge maakt van de inzendingen voor de nieuwe naamsaanduiding. Tijdens de open huis dagen wordt een ten toonstelling ingericht over „Be roepen na L.B.O. en M.A.V.O on derwijs". In „De Gaarden" zal een film worden vertoond over Agra risch onderwijs en in verschillende lokalen kan men getuige zijn van een aantal onderwijsvormen, zoals Natuurkunde. Aardrijkskunde, Geschiedenis en Handvaardigheid. De Marke komt onder leiding te staan van algemeen-directeur de heer P.H. Cammeraat, directeur J. Groenewegen en adjunct-directeur Koelemay. De notulen werden voorgelezen en enkele huishoudelijke mededelin gen volgden. De Interne Commis sie verzorgt een reis naar Zeeland, van 7-11 juni, kosten 475 gulden. De expositie in Raalte is nog gedu rende drie weken te bezichtigen (gedurende de weekends). De commissie wonen organiseert een dag „opknappen van woning en meubelen" en een aantal dames werd gevraagd mee te doen aan de verkeersquiz van het Veilig Ver keer. Het bestuur in zijn huidige samenstelling werd voorgesteld en daarna werd het woord gegeven aan mevrouw v.d. Wijk. Zij vertelde op pad te gaan met de „Bonds- Op de woensdag, 17 februari, ge houden ledenvergadering van de Kiesvereniging Gemeentebelang zijn de eerste vier plaatsen van de kandidatenlijkst voor de komende Gemeenteraadsverkiezingen vast gesteld door de leden. Deze ziet er als volgt uit: 1. J. Warrink, lijstaanvoerder 2. H. Rustebiel 3. E. M. van Schooten 4. A. v.d. Brink Op de volgende d.d. 17 maart te houden ledenvergadering zullen dr nrs. 5 tot en met 15 van de groslijst worden vastgesteld. De huidige wethouder, J. Warrink, is bij de komende verkiezingen niet meer beschikbaar voor een we thouderszetel. Wel zal hij het frak- tievoorzitterschap op zich nemen daar de huidige fraktievoorzitter zich hiervoor niet weer beschik baar stelde. Als kandidaat voor het wethouder schap stelt de heer H. Rustebiel, de huidige voorzitter van de Sport- commissie zich beschikbaar. film"; „50 jaar Plattelandsvrou wenwerk", speciaal samengesteld voor het 50-jarig bestaan van de Bond in Overijssel. 50 jaar reilen en zeilen van de Bond werd onder de loupe genomen. Na afloop een dis cussie waaruit bleek, dat men veel waardering had voor deze film, Met name voor „De Gaarden" brengt de fusie een aantal organisatorisch-technische veran deringen met zich mee. „Het wer ken met vier vaste leerkrachten maakt dat de contacten (door een zo kleine groep) zo direct waren, dat vergaderen nauwelijks nood zakelijk was. In de wandelgangen of tijdens koffiepauzes werden eventuele problemen aangekaart. Door de samenwerking met een „grotere" school. „De Noorden barg" komt dit aspect voor een deel te vervallen", aldus de heer J. Groenewegen. „Dan is het zo dat de Landbouw school direct contacten had met het ministerie van Land bouw en niet zoals nu het geval, het ministerie van Onderwijs en We tenschappen. Communicatie was voorheen directer, de huidige om standigheden vragen om aanpas sing en passen in voor mij ietwat nieuwe structurele aangelegenhe- Qp vrijdag 5 maart zal op Smidsbelt de eerste weekmarkt <Jen" worden gehouden. Vijfentwintig kooplieden-die op een Aanpassingen lagen voor de heer en|;e|c uitzondering na ook al aanwezig waren op de geSeenXcteï vm de» iteuwe eerste seizoenmarkt op 14 mei 1971 - hebben te kennen Scholengemeenschap iets eenvou- gegeven ook dit „marktjaar" (1 maart 1982 -1 maart 1983) diger, gezien zijn ervaringen met weer in aanmerking te willen komen voor een stand- het werken met grotere eenheden, plaats op de markt in Holten. Zowel kwa aantal leerkrachten als leerlingen, is hij een meer doorge- Na een enquête onder de kooplieden en een bespreking winterde organisator voor wat be- met hun afgevaardigde marktkoopman De Bruijn te En- treft het „grotere werk". schede en de heer H. Bönhke, lid van het hoofdbestuur van Beide scholen hebben gezamenlijk centrale Vereniging voor Ambulante handel te En- 100 tai'op^de^De Gaarden "dê schede en de Marktcommissie werd aan het college van B overige maken "deel uit van '„De en W voorgesteld om in plaats van een seizoenm* m Noordenbarg" op „De Gaarden" is Holten elke vnjdag het hele jaar door een wekelijkse de verhouding 70 procent afkom- warenmarkt te houden. Het college heeft op het voorstel stig uit de agrarische sector, 30 gunstig beslist en zo zal er met ingang van 5 maart. 1982 procent van de leerlingen afkom- elke vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.30 uur markt zijn op Smidsbelt in het hart van het dorp. De eerste markt zal een feestelijk karakter dragen. De kramen zullen versierd worden en er is een groot aantal mooie prijzen te winnen voor de marktbezoekers. In het Holtens Nieuwsblad van de volgende week zullen wij u hierover nader informeren. Vrijdagmiddag 25 febr. zal er een „proefinarkt" worden gehouden. De kramen zullen telt in zijn gebied 6 Huishoudscho- dan worden geplaatst maar er zal geen verkoop van waren lenen3agrarischescholen. Vaneen plaats hebben. stig uit gezinnen met ouders van andere komaf, dan de landbouw sector. Voor „De Noorderbarg" geldt een verhouding op basis van 50/50. Voordeel teneinde tot een goede fundering te komen was het uitgangspunt van één hoofdbes tuur, de OLM in Zwolle. Deze OLM hoewel sommige leden iets meer hadden willen horen betreffende cursussen, en vorming. Men was het er wel unaniem over eens, dat door het werk van de Bond de plat- telandsvrouw zich meer ontwik kelde dan vroeger het geval was. Het door de Bond ontstane onder linge contact tussen vrouwen geeft aanleiding tot samen praten en denken over andere onderwerpen dan alleen het huishouden. Na de pauze werd de film vertoond die destijds werd gemaakt naar aan leiding van he130-j arig bestaan van de Provinciale Bond in Overijssel, zoals dat toen gevierd werd. Dank na afloop van de avond aan de mensen die zorg droegen voor het welslagen ervan. Met een „Tot ziens" op de koffieochtend op vier maart, met als onderwerp „Vrou wen in de Overgang" werd de bij eenkomst gesloten. Gevonden: Donker blauwe wan ten, staat ,SKT in; Handzaag van het merk Sandvik; Rood/wit/blauwe rechter hand schoen; Rekenmachine T125; Sleu telmapje met 3 sleutels; Honden- riem van leer; Bruine hond, stalen riem (bastaard kees); Sleutelhan ger met sleutels van Ford; Bruine/witte kinderhandschoe nen; Portemonnee; Rechtervin- gerhandschoen. Gevonden: Wit/zwart peosje, met grijze vlek; Groen gestreepte, plas tic boodschappentas; Eén zwarte heren glacé (links); Bankbiljet van fl. 25.-; Zilveren schakelarmband; Bastaard herder/terrier; geslacht reu; Knikkerzak, kleur blauw/rood/wit; Floating ball point, zilverkleurig; Rode knippor- temonnee, inh. fi. 210.- plus bood- schappenpapier; Sleutelbos met daaraan 6 sleutels; Ford autosleu tels. Verloren: Zilveren armbandje; Dameshorloge .Zentra'; Ketting, gevarieerd groen; Plastic tas met gymkledding erin; Verlovingsring van wit goud, Herm 31-5-'81; Tank- dopsleutel; Meisjeshorloge, met rode wijzerplaat en rode polsband; Bruine jas (winterjas); Bruine her- enporrtemonnee en hoed; Hangs lot met 4 of 5 sleutels; Kenteken plaat 14-EE-01; Spijkerstoffentas met gymspullen erin (naam staat erin); Gouden kettinkje met han ger, één bloedkoraal, twee kralen een weerszijde; Eén sleutel; Grijs/zwarte kater (gecastreerd); Blauwe tas met diverse goederen erin; Gouden broche, langwerpig met antraciet kleurige steen; Blauwe grasparkiet .Jimmy', man netje; Gouden halsketting; Zwart hondenfluitje; Bruine portemon nee inh. giropas en sleutels en klein geld; Zwarte leren vingerhand schoen, gevoerd en maat 9; Sleutel met koperen ketting en ring, bruine damesbril met dubbele glazen; Bril met bruin montuur; Groene parka, kindermaat 134; Sportschoen geel met zwart; Licht bruine damespor temonnee met sleutels en geld. Verloren: Beige portemonnee met rits inh. kleingeld plus 1 bb fl. 10.- en 1 bb. fl. 5.-; Zwarte Labrador, teef, nr. 1140998; Plastic mapje, kleur blauw met daarin 1 europas/1 postgiropas en diëtistenpas; Zwarte vulpen, merk Parker, zil verkleurige dop; Gouden dames horloge; Quartz horloge, rood, wit blauw bandje; Postcheque, girobe- taalpas t.n.v. M.J.B. de Vijer, nr. 1666338; Kleine soort Collie hond, geslacht reu; Leren gymschoen, wit/blauw maat 35; Twee gouden ringen aan elkaar gebonden, voor zien van tekst: 2 december plm. 1952 C.O. J. Cs; Jutetas tas met gymspullen; Twee briefjes van fl. 10.-; Zentra herenhorloge, chroomkleurig met witte wijzer plaat. Rode damesportemonnee inh. fl. 50.000 plus sleutels (2). Behoren: Henrieke Beryl dv L. Bronsvoort en A.H. Baltes. Bndertrouwd: J. Aanstoot, oud 27 aar, Holten en A.J. Brunnekreef, )ud 23 jaar, Wierden; E.A. Klok, )ud 26 jaar, Katwijk en D.J. Aan stoot, oud 20 jaar, Holten. Betrouwd: A.H. Jansen, oud 25 aar, Lelystad en H. Pasop, oud 22 iaar, Lelystad. Donderdag 25 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in „De Kandelaar". Spr. de heer Nab uit Nijverdal over het onderwerp „De Plaats van de bejaarden in de samenkomst". Zondag 28 februari 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 u. Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (Zie adv.). Maandag 1 maart 20.00 uur Ledenvergadering Ten- nisclubn „Holten" in bovenzaal rest. „Vosman". 20.00 uur Algemene Ledenverga dering M.A.C. „De Holterberg" in clubshuis „De Biester". Woensdag 3 maart 13.00-16.30 uur „Open-Huis". Lag. Agrarische School „De Gaarden", Vrijheidslaan 1 en „De Noorden barg" (L.H.N.O.) Oranjestraat (zie adv.). Donderdag 4 maart 9.30 uur Koffieochtend Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hol ten in zaal „Vosman". Onderw. „Vrouwen in de overgang". 19.45 uur Jaarlijkse Ledenverga dering Vereniging „Een school met de bijbel" in crea school „Het Kompas", Hoffesstraat. Vrijdag 5 maart 13.30-17.30 uur Feestelijke opening weekmarkt op Smidsbelt (zie adv. en ber.) 19.30 uur Wereldgebedssamen- komst in Geref. Kerk „De Kande laar" (zie ber.) Zaterdag 6 maart 10.00-17.00 uur Grote ruilbeurs Holtense Postzegelclub in aula Scholengemeenschap (zie bericht). 20.00 uur Heropvoeding klucht „De Zwemkampioen" door C.O.C. in „De Kandelaar" (Zie adv.) Maandag 8 t/m zaterdag 13 maart Collecte t.b.v. Nat. Rheumafonds (zie ber.) Vrijdag 12 maart 20.00 uur Lenteconcert Holtense Muziekvereniging in sporthal 't Mossink. Dinsdag 16 maart 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard". Spr. mevr. G. Smit- Noteboom. Onderwerp: „Kies ik, kies jij, kiezen wij verantwoorde lijkheid". Openingstijden: ma. t.m. vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 [HI MITER za. 9.00-12.00 IlIJSITO-HM MISIIJ-IH? Koopavond Goor Sllllldaill R!!|Z!|1S donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onrieréén dak MIWiftMII j Arts: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur Wijkverpleging: Zr. M. Schenk, Nagelhoutstraat 51, tel. 3377. b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur, bureau St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 04383-15 15 Tandarts: J. Webbink, de Ruyterstraat 19, Rijssen, tel. 05480-41 40. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur Ziekenfonds: Spreekuur vijrdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31 Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje Inlichtingen tel. 1201 of 1 65 17. Zuigclingenconsultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat St. voor maatsch. dienstverle ning midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 0548- 3-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gem. energiebedrijf Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14 Politie Tel. 1353 en 2665. Na 18.00 uur bellen 05200-712 Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3