Nieuw bestunr D'66 Holten Nieuwe folder Algemene Kinderbijslagwet Afwisselend koffieconcert Plattelandsvrouwen Kandidatenlijst werd vastgesteld VOORBESCHOUWINGEN RAADSVERGADERING MAANDAGAVOND... SCHRIJF AVO ND HOLTENS NIEUWSBLAD f - „DUITSE AVOND" IN J.S. DE SCHURE HOLTENS NIEUWSBLAD KROKUSVAKANTIE FLEVOHOF MET PAULUS DE BOSKABOUTER VVD hield ledenvergadering „Verdwijningen" opgehelderd 18 FEBRUARI 1982 -PAG. 7 Tydens de raadsvergader ing dinsdag 23 februari zul len een aantal voorstellen ter tafel komen die zeker de moeite waard zijn. De Nota gezamenlijke visie voor Hol- terberg/haarlerberg zal aanvaarding moeten vin den ten aanzien van het te voeren beleid. Deze nota is inmiddels uitgebreid onder de loep genomen, onder ver tegenwoordiging van de gemeenten Hellendoom en Holten, Landinrichting, Staatsbosbeheer, de pro vincie, de consulent open lucht recreatie van het Mi nisterie van C.R.M. in het ressort Oost, de A.N.W.B., gespreksgroep De Noetse- lerberg. (landgoedeigena ren) en de recreatiegemeen schap. Namens de ge meente Holten hebben de burgemeester en wethouder Stegeman aan dit overleg deelgenomen. Doel van dit overleg is de te nemen maatregelen voor dit gebied beter op elkaar af te stem men en gezamenlijk een vi sie te ontwikkelen voor de toekomst van dit unieke natuur- en recreatiegebied. In de eerste vergadering van het overlegorgaan werd een relatie gelgd tussen het doel van de ge spreksgroep en het feit dat het ge bied tussen Holten en Nijverdal is aangewezen als een potentieel Na tionaal park. In die vergadering werd besloten, dat de vertegen woordigers van de Recreatiege meenschap Salland een nota zou den opstellen, waarin een gezamen lijke visie voor de Sallandse heu velrug, in het bijzonder voor het gedeelte dat tot het gebied van het potentiële nationale park behoort, zal worden ontwikkeld. Het hier voor genoemde overlegorgaan heeft de nota aanvaard. Daardoor geeft de nota een bredere visie weer dan uitsluitend die van de Recrea tiegemeenschap Salland. Omdat de in het leven geroepen oyerlegstrucktuur zelf geen status heeft wordt de nota aangeboden nis een ontwerp-beleidsvisie van de Recreatiegemeenschap Salland. Aan het algemeen bestuur van de gemeenschap zal worden voorge steld de nota als uitgangspunt te aanvaarden voor het beleid m.b.t. de Sallandse heuvelrug. Ook aan de raden van Hellendoom en Hol ten is voorgesteld de nota als be leidsuitgangspunt te aanvaarden. Als het algemeen bestuur van de recreatiegemeenschap en de beide raden deze beslissing nemen wordt de nota de beleidsvisie van ge meentelijke en intergemeentelijke overheden en kan het beleid waar voor in de nota het raamwerk is gegeven verder uitgewerkt worden. In de nota wordt ook een uitspraak gedaan over de handhaving van de Toeristenweg (Holterbergweg/ny- verdalsebergweg). Nadat de voor- i: en nadelen die aan de handhaving van de weg zijn verbonden tegen elkaar zijn afgewogen komt men tot de conclusie, dat de voordelen van sluiting van deze weg voor ge motoriseerd verkeer niet opwegen tegen de nadelen die ontstaan door het vervallen van deze weg als spe cifiek toeristische weg en als kort ste verbindingsweg tussen Holten en Nijverdal. Stichting Antenne inrichting Holten. Voorgesteld wordt: te besluiten tot het mede- oprichten van en deelnemen in de „Stichting Antenne inrichting Holten" conform het by de stukken liggend concept besluit; Twee leden te benoe men in het te vormen stich tingsbestuur; het college te machtigen de richtige betaling van de rente en aflossing te ga randeren van de door de „Stich ting Antenne-inrichting Hol ten" aan te gane geldeleningen tot een bedrag van maximaal f 100.000.-, onder de in het by de raadsstukken liggend concept-besluit vermelde voorwaarden; het college, voor zover nodig, te machtigen tot het verlenen van toestemming c.q. het vestigen van zakefljke rechten terzake van het gebruik van gemeentegrond en het hebben van voorwerpen in, op of boven deze grond, verband houdende met de exploitatie van een of meer gemèènschap- pefljke of centrale antenne- inrichtingen. De toelichting hierby is zodanig uitgebreid dat deze nauweiyks in het kort is samen te vatten. Reeds geruime tyd werd over de aanleg van een Centrale- Antenneinrichting (verder te noe men C.A.I.) in het noodverband de Haar beraden, primair voor het ap partementengebouw aan de Rei- linksweg en secundair ook voor de particuliere woningen in hetzelfde plan. Er zyn een aantal overwegin gen, die pleiten voor de aanleg van een C.A.I., te weten: Het ligt in de lyn der ontwikkelingen dat er een gestage groei zal zyn van het aantal radio- en t.v.-zenders. Een tech nisch probleem is dat voor het via de ether distribueren van omroep programma's, wat geschiedt door middel van elektromagnetische golven, maar schaars frequentie banden beschikbaar zyn. Bekend is dat zenders, die op dezelfde of na genoeg dezelfde frequentie werken eikaars uitzending kunnen storen, ook al bevinden zy zich op grote onderlinge afstanden. In de toe komst zal er door de schaarste aan frequentie niet te ontkomen zyn om de verschillende zenders op de zelfde frequentie te laten uitzen den. Aan de ontvangstzyde zullen de onderlinge storingen dan nog alleen te onderdrukken zyn door zeer kostbare antennevoorzienin gen. Naar verwachting zullen in de na- bye toekomst ook via zenders in satelieten programma's worden uitgezonden. Voor de ontvangst van deze programma's zyn antenne-voorzieningen nodig, die alleen rendabel zyn wanneer daarop een groot aantal abonnees is aangesloten. Zonder centrale antenne inrichting zal ook het dorpsgezicht nog meer worden ontsierd door al maar hogere masten en meer an tennes, aldus het voorstel we wach ten af. Subsidie sport-jeugd- en cul turele verenigingen. Een voorstel aangaande dit punt, met een toelichting als volgt: Vol gens de thans geldende subsidie verordening voor culturele-, jeugd- en sportverenigingen kan voor een aantal takken van sport jeugd- sportsubsidie worden verkregen. Deze subsidie bedraagt momenteel 50% van de jeugdcontributie met een maximum van f 17.50 per jeugdlid per jaar. Een aantal tak ken van sport, hoewel wél in ver enigingsverband beoefend. worden in de verordening niet genoemd. Dit betreft bijvoorbeeld: schieten, motorcross, wielrennen, otuwtrek- ken. schaatsen en schaken. Schiet vereniging de Zaagmolen heeft thans een verzoek ingediend om de schietsport in de verordening op te nemen. Naar de mening van de Sportcommissie, die hieromtrent Het Voorlichtingscentrum So ciale Verzekering heeft zojuist een geheel herziene versie van Ongeveer gelijktijdig met de presentatie van de kandidaten voor de Gemeenteraadsverkiezingen heeft D'66 in Holten een nieuw bestuur gekozen. Het zittende bestuur, dat twee jaar geleden de afdeling van D'66 in Holten heeft opgericht, bestond uit Joke Pfeffer-Ladiges, voorz., Trudy Koelemay-Abspoel, seer., en Kees Boode, pennm. Als nieuwe voorzitter werd gekozen de op de vierde plaats van de kandidatenlijst staande, 39-jarige Dick Gerdzen. Gerdzen, een geboren en getogen Twentenaar, woont sinds zeven jaar in Dijkerhoek. Na een loopbaan als hoofd opleidingen bij Thomassen Drijver te Deventer en organisatie-adviseur is hij thans directeur van Holbom Computers te Enschede. Als secretaris/penningmeester fungeert Jan Roele. Hij is leraar aan de Scholengemeenschap te Holten en 34 jaar oud. Roele staat bekend als actief lid van de werkgroep Natuur en Milieu. Bemd Pfeffer is het derde lid van het D'66 bestuur. Hij is 35 jaar en van beroep bouwkundig opzichter/tekenaar. In Holten is hij vooral actief als bestuurslid van de hockey-club. Een van de eerste taken, waarvoor dit nieuwe bestuur zich gesteld ziet, is de presentatie van het beleid van D'66 aan de Holtense bevolking. Kenmerkend zal zijn, dat D'66 er naar streeft de mensen, die hun stem aan D'66 gegeven hebben, daadwerkelijk invloed op dit beleid te geven. de folder over de Algemene Kinderbijslagwet op de markt gebracht. Aanpassing was no dig in verband roet verander ingen in de wetgeving. Sinds 1 januari j.l. moet immers de ver zorgende ouder de kinderbijs lag aanvragen. In de meeste ge vallen zal dat de vrouw zijn. In de folder wordt hierop gewezen evenals op de verandering in de bepaling van het bedrag aan kinderbijslag waarop men recht heeft: vroeger een bedrag per kind, nu een bedrag per gezin. De folder is gratis te verkrijgen bij het V.S.V., Rhijnspoorplein 1,1091GC Amsterdam, telefoon 020-927474. Alleen als het om wat grotere aantallen gaat, wordt een bescheiden bedrag in rekening gebracht. Bij de foto: v.l.n.r. Bemd Pfeffer, Anneke Ladiges-v.d. Linde (campagne-medewerkster) Dick Gerdezen en Jan Roele. 'Kt P-K een advies aan het college heeft uitgebracht, is het redefljk om aan dit verzoek te voldoen, maar is het evenzeer redely k om de andere nog niet genoemde takken van sport in de verordening op te nemen. Rede nen dat dit by de vaststelling van de verordening niet direkt is ge beurd, kunnen zyn: de betreffende vereniging bestond by de vaststel ling van de verordening nog niet óf de vereniging had toen(nog) geen Jeugdleden óf de vereniging had niet eerder om subsidie gevraagd. Om praktische redenen verdient het de voorkeur om te kiezen voor een algemene omschrijving voor wat onder „sportverenigingen" moet worden verstaan. Het meest voor de hand liggend is dan de omschrijving zoals deze in de ver gadering van 26 januari jl. is vast gesteld om te worden opgenomen in de „Verordening voor de be stuurscommissie voor de lichame lijke opvoeding en de sport". Die omschrijvingluidt: alle ver enigingen die beschikken over goedgekeurde statuten, waarin uit de doelstelling blijkt dat een tak van sport beoefend wordt. De fi nanciële gevolgen van deze ver ruiming zijn vrij gering. Het gaat naar schatting om enkele tiental len jeugdleden. Het in de begro ting van 1982 geraamde bedrag is toereikend om deze uitbreiding op te vangen. Bovendien is er de ver wachting dat de daling van het aantal leerlingen op de lagere scholen én de economische reces sie ingaande dit jaar ook merk baar worden in de aantallen jeugdleden van de sportvereni gingen. In totaal komen 12 agenda punten aan de orde uitslagen hierover in het volgend nummer van Holtens Nieuwsblad. Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot dinsdags 12.00 uur. In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. De koffieconcerten in de aula van de Scholenge meenschap mogen zich in een steeds grotere aantal toehoorders verheugen. Een volle aula was getuige van het optreden van het Ne- pomuk ensemble. Nepomuk is de tweede voornaam van de komponist Hummel, een tijdgenoot en leerling van de grote Weense klassieken. Van hem stond een sonate voor fluit en piano op het programma, waarin duide lijk te merken was dat Hummel van oorsprong pianist was. Voor een ensemble met plano, fluit, altviool en fagot is natuurlijk weinig muziek voorhanden en daarom konden we dit familie- ensemble ook maar één keer in volledige samenstelling beluiste ren. Verder bestond het pro gramma uit sonate's en trios. Dit keer werd er om acoustische rede- _£&n!ITEB» Donderdag 11 februari hielden de plattelandsvrouwen afdeling Dy- kerhoek weer hun maandeiykse byeenkomst. Zoals gebruikeiyk verwelkomde mevrouw A. Kroon- Pasman de leden. (Tevens kon een nieuw lid welkom geheten worden). Er volgden huishoudeiy ke medede lingen, waaronder de uitnodiging van de afdeling Espelo voor maan dag 22 februari, 7.45 uur in het Trefpunt. Verder werd aangegeven dat men van de afdeling Dyker- hoek met 12 merklappen op de ten toonstelling „Merklappen" in boerderij Strunk(Raalte) aanwezig zal zyn. Voor wat betreft de excursie naar een Joodse Synagoge in Enschede; hiervoor kan men zich nog tot 20 februari telefonisch opgeven tel. nummer 33 69. Bekend gemaakt werd dat de kookcursus in de Huishoudschool, onder leiding van Herma Flierman, met 21 deelneemsters van start is gegaan. Voor de verkeersquiz in Holten werden nog vier deelneem sters gevraagd. Mevrouw Leuvensteyn-Breukink afkomstig uit Steenderen hield een humoristisch verhaal over het kleinste stadje van Nederland; Bronkhorst, gesticht in 1482 en vol ledig door monumentenzorg gere noveerd, viert het dit jaar haar 500- jarig bestaan!! Vice- presidente mevrouw D. Arfman-Huisken be dankte de spreekster met een bos bloemen en besloot hiermee tevens de byeenkomst. Aanstaande zaterdag 20 februari gaat de Schure op de Duitse toer. Na Franse, Griekse en Zweedse avonden, wordt er na een „Duitse avond" georganiseerd. Het inte rieur wordt speciaal aangepast en ook de drank- en spyzenkaart on dergaat een drastische verander ing. Zo wordt het traditionele „Her tog Jan"-bier in de emballage gezet en hiervoor komt het „Dortmun- der" in de plaats. Verder worden de gevulde koeken, de pennywafels en de satéstokken vervangen door bratwurst und sauerkraut. Op de dansvloer kunnen jullie Je op de Duitse manier uitleven op muziek van o.a. Nina Hagen, Udo Linden- berg en Kraftwerk. Heb je zin (zo niet, maak deze dan) kom dan zaterdag 20 februari naar j.s. de Schure. De vrijwilligers (in Lederhose) zyn vanaf 20.00 uur be reid jullie te ontvangen. Auf wie* dersehen und eind herüches will- kommen. Tijdens de krokusvakantie van 20 tot en met 28 februari is er op Flevohof weer veel te beleven. De nieuwe kabouterstad is geheel gewijd aan Paulus, de boskabou ter en zijn vrienden, die hier tot leven komen met het originele handgemaakte meubilair en an dere huisraad, die gébruikt wer den voor de opnamen van de T.V.- serie. Jean Dulieu, de man achter Paulus, gaf de adviezen voor de inrichting van kabouterstad. Tij dens de krokusvakantie zal men voor het eerst dit prachtige 'Pau lus Museum' kunnen bekijken en bewonderen. nostalgisch oude zuivelwinkel uit grootmoederstyd. Niet vergeten moet men de veehouderij met koeien en varkens. Belangrijk is verder, dat het tweede bezoek in hetzelfde jaar aan Flevo hof gratis is. nen opgetreden in de kuil van de aula. Het valt op z'n minst te be- twyfelen of dit een verbetering is. Met het Quartet D-dur van Carl Philip Emanuel Bach, één van de zonen van Johann Sebastian, werd het concert begonnen. In dit werk speelde de fagot de continuoparty. Het begin was niet erg gelukkig qua zuiverheid en samenspel. Ook vereist dit werk een constanter tempo. Opvallend was het dege- ïyke werk van de pianist. In het derde deel had men elkaar gevon den in een homogeen optreden. De sonate voor fluit en piano in A-dur van Hummel bleek een fraaie kom positie te zyn. De fluitiste speelde haar party verdiensteiyk. De toon was wat klein, maar wel mooi van kwaliteit. Hierdoor was de veelei sende pianoparty vaak te sterk tegenover de fluit. Hoogtepunt van dit koffieconcert, zowel qua uitr voering als kompositie was Solo de Concert voor fagot en piano van Gabriël Piemeé. Optimale beheer sing van de techniek ging samen met een doorleefde en zeer muzi kale prestatie. Opvallend raak was het fugatische fragment in dit kos- teUj ke werk. Na de pauze een eigen- tydse schepping van Benjamin Britten, getiteld Lachrymac op. 48 op een lied van Dowland voor alt viool en piano. Dit werk begon naarmate het eind naderde steeds meer te boeien en vooral het ko raalachtige slot was fraai van toon. De pianist zorgde voor een fynzin- nige begeleiding. Als laatste werk had men gekozen voor een trio in G grote terts voor fluit, fagot en pia no. Met veel verve en overtuiging werd Beethoven recht gedaan. Vooral in het middendeel viel veel te genieten. De fagotvariatie klonk mooi en ook de mineurvariatie was erg goed. Een verzorgde klankba lans werkte zeer positief op de uitr voering. De pianist verdient een kompliment voor de verzorgde en muzikale begeleiding tydens het hele concert. H.Fr Nepomuk Ensemble bestaande uit: Martin Cuiper-piano) Bep Stordiau-fluit; Gregor Stordilau- altviool; Marieke Stordiau-fagot. Niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouderen is er volop te doen en te zien op Flevohof. In het 40 ha. grote park kan uren gewandeld worden, maar ook bij minder goed weer biedt de aaneen gesloten overdekte wandelroute vele mogeiykheden, zoals o.a.: een klederdrachtenexpositie, de pas geopend tropische kas, het natio naal kaasmuseum met een antieke kaasmakerij, botermakerij en een De ledenvergadering besloot op de kandidatenlijst 22 namen te plaatsen. Na stemming namen de volgende kandidaten de eerste 6 plaatsen van de lijst in: 1. M.F. Spijker, 2. H J. Robers, 3. mevr. M.G. Eggink-Ten Velde, 4. mevr. M.L.J. Dieben-Wouters, 5. A J.E. Christophersen, 6. L J. Aaftink. Op 10 februari j.l. hield de Afdeling Holten van de WD een goed bezochte ledenvergadering in Restaurant Vosman. Op de agenda stonden o.m. een bestuursverkiezing en de kandidaatstelling voor de gemeenteraadsver kiezingen van 2 juni as. In het bestuur waren aan de beurt van aftreden mevrouw T. Oostenbrug-Bongenaar en de heer Joh. van Bruggen. Me vrouw Oostenbrug ,die herkiesbaar was, aanvaardde haar herbenoeming in het bestuur. Als opvolger van de heer Van Bruggen, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer F.T. Redéker. Tijdens de vergadering maakte voorzitter Van den Berg gewag van de enorme belantsteliing, die op 8 februari j.l. het Tweedekamerlid, mevrouw Neelie Smit-Kroes kreeg. Zij werd in het afgeladen hotel „De Holterberg" beluisterd door ruim 250 mensen, onder wie vele niet- WDers. Binnenkort zullen nóg 3 liberale sprekers naar Overijssel komen. Op 1 maart a s. spreekt Hans Wiegel in Delden in „Het Wa pen van Delden" en op 15 maart komt het Tweedekamerlid drs. L.M.L.H.A. Hermans naar Holten om in hotel „De Holterberg" een spreekbeurt te vervullen. Op 23 maart komt ir. G.C. Dogterom, lid Provinciale Staten Overijssel, spreken in Restaurant „De Pop- pe", ter gelegenheid van een Libe raal Café, georganiseerd in samen werking met de Afdeling Markelo van de WD. Alle bijeenkomsten beginnen om 8 uur 's avonds. De Werkgroep Holten van Amnesty In ternational wil met de lezers van onze plaatselijke krant nog eens graag weer iets doen voor de „verdwenen" mensen in tal van landen met totalitaire regimes in de wereld. Daarvoor belegt zij op maandag 22 februari, om 20.00 uur, weer een schrijfavond in café-restaurant Vosman. De groepenkrant van Amnesty meldt: „De 18 men sen uit de campagne voor opheldering der verdwy- ningen die ook in de tweede helft centraal staan zyn nog steeds „verdwenen", daarover kan helaas geen positief bericht gemeld worden. Wel is de verblijf plaats van de vrouw van Dominee Tunsma uit Ethiopië inmiddels bekend en werkt Amnesty nu voor haar vrijlating. Er zijn wel berichten ontvan gen van opheldering van een vyftal „verdwynin- gen" in Argentinië, Honduras en Guatemala. Dit. maakt duidelijk dat het geen hopeloze strijd is die we voeren, en hopeUjk inspireert ons dit tot veel activiteiten in de resterende maanden van de cam pagne". Er heeft een advertentie in de kranten gestaan waarin meer dan 130 organisaties en instellingen zich achter de doelstelling van de campagne scha ren. Doormiddel van voorbedrukte kaarten (vak bonden, kerken, vrouwen, juristen, boeren- en tuindersorganisaties, scholen, enz. enz.) kunnen alle groepen (490) in ons land aan het werk deelne men. Het onderdeel scholenwerk binnen de „verdwijningen"-campagne is nu al een succes ge worden. Op dit moment doen honderden scholen mee aan de campagne. Ook de Holter scholenge meenschap heeft kaarten verzonden. Er zijn meer dan 3000 z.g. vierkaarten verkocht, zowel aan de groepen als ook aan de leerkrachten. Scholen die met de „verdwyningen"-campagne willen mee doen, kunnen, via de werkgroep, een actiepakket alsnog bestellen. Niet iedere brief zal een slachtoffer in de maatschappij terugvoeren, maar de mach thebbers worden door al die brieven steeds weer met de neus op de feiten gedrukt, dat de mensen rechten in hun land op infame wijze worden ge schonden. Daaraan kan ieder meewerken die maandagavond bij Vosman één of meer brieven komt schrijven. De Werkgroep doet een dringend beroep op u. W.B.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7