gemeente holten Programma Sporthal 't Mossink' BLAUW WIT TRAINERS TEKENEN BIJ Resultaten sv Holten Schalkhaar-Holten BLAUW WIT OP KARAKTER LANGS VESOS Grote deelname klaverjassen „Blauw Wit Verdiende winst voor Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Zaalvoetbalteam Oost-Nederland in Holten Deelnemers zaalvoetbaltoernooi JUNIOREN Bergruiternieuws DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 9 FEBRUAR11982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD. 18 FEBRUARI 1982 -PAG. 5 Week van 20-2-1982 tot en met 26-2-1982 Zaterdag: 09.00-12.00 uur Mintonette; 12.00-14.00 uur z.v.v. Blauw-Wit *66; 14.00-19.30 uur Handbalcompetitie, N.H.V. Zondag: 10.00-11.00 uur S.M.R. de Zessprong; 11.00-12.00 uur s.v. Holten, dames; 12.00-19.00 uur Handbalcompetitie N.H.V.; 19.00-20.00 uur zaal voetbal, hr. Vinkenburg. Maandag: 16.00-18.00 uur s.v. Holten; 19.00-20.00 uur Wegenwacht. Mar- kelo; 20.15-23.30 uur Badmintonclub. Dinsdag: 15.30-22.30 uur Mintonette; 22.30-23.30 uur z.v.v. Blauw Wit 66; 16.00-18.30 uur instructielokaal - St. SoCuWe. Woensdag: 09.30-11.30 uur hr. Evers, tennis; 13.30-14.30 uur zaalvoetbal, hr. Veneman; 16.00-17.00 uur s.v. Holten, afd. handbal; 17.30-18.30 uur Wegenwacht, Markelo; 18.30-23.00 uur Badmintonclub. Donderdag: 13.10-15.30 uur Lager onderwijs; 17.00-22.00 uur s.v. Holten, afd. handbal; 22.00-23.00 uur zaalvoetbal, All Stars. Vrijdag: 08.30-15.20 uur lager onderwijs; 18.30-22.00 uur Mintonette; 22.00-? zaalvoetbal toernooi, mevr. Arends. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerdertsporthal.tel.3180).Overigevoor het „Torendi- gemeentehuis(afd.welzijnszaken,tel. 16 66toestel25),enmcüenmogeHK p|Jia„ m»( ah instructeurs de he_ tussen 08.00-12.00 uur. ren j ^gjg (Unfa op de foto) en D. v.d. Kwaap. Na een extreem lange winterpauze moest Holten de competitie weer opvatten met de uitwedstrijd tegen Schalkhaar, koploper in 3B. Hoewel het zeker geen briljante wedstrijd is geworden, lieten de roodzwarten blijken dat de winterpauze bij hen geen nadelige gevol gen heeft gehad. Er werd zeer gemotiveerd gespeeld en het gevolg daarvan was dat Schalkhaar geen moment in haar spel kon komen. Het werd een spannende partij voetbal, waarbij de Holtenelf zowel voor als na de rust een licht veldoverwicht moesten toestaan aan de gasthe ren. Door de vele foute passes zowel van de kant van Schalkhaar als van Holten, bleef het verrassingselement de gehele wedstrijd op de loer liggen. De eerste scoringsmogelijkheden waren voor Schalkhaar, maar de anders zo trefeekere voorhoede faalde. Na twintig minuten was het Henry Bronsvoórt, die Holten op 1-0 bracht. De goedleidende scheidsrechter had echter gecon stateerd dat hij daarbij zijn hand had gebruikt, zodat het doelpunt werd geannuleerd. Na een half uur spelen kroop Holten door het oog van de naald toen een door Schalk haar ingeschoten bal van de doel lijn werd gekopt door Henk War- rink. In de 40e minuut was het echter raak. Henry werd de diepte ingestuurd en verscheen alleen voor doelman Haarman. De bal carramboleerde voor het doel waar de uitstekend mee opgekomen Evert Dalemans klaar stond om Holten op een 1-0 voorsprong te zetten. Enkele minuten later kopte dezelfde Dalemans nog eens tegen de lat. De rust brak aan met deze 1-0 voorsprong voor Holten. Na de thee zette Schalkhaar een offensief in en toen bleek dat een rustgevende factor in de achter hoede ontbrak. Het gevolg was dat er te paniekerig werd gespeeld. Het duurde echter tot de 75e minuut alvorens Schalkhaar gebruik kon maken van deze situatie. Aanvan kelijk belandde de ingeschoten bal nog op de paal. In tweede instantie wist echter Joop Schinz het net te vinden. Schalkhaar wekte daarna de indruk tevreden te zijn met dit éne punt. Het drong niet meer meer zo fel aan en het gevolg was dat het spel zich verplaatste naar het mid denveld. Ook Holten wist zich geen kansen meer te scheppen, zodat de wedstrijd eindigde in voor beide partijen verdiende 1-1 stand. Voet ballend met eenzelfde motivatie als in deze wedstrijd dan zullen de roodzwarten binnenkort de laatste plaats overdragen aan één van de andere ploegen. Holten-Union S.V. In tegenstelling tot eerdere berich ten wordt zondag a.s. niet de be kerwedstrijd gespeeld, maar vindt er een inhaalwedstrijd voor de competitie plaats. U.S.V. uit Nieuwleusen komt dan naar Hol ten. In de uitwedstrijd destijds heeft Holten toen heel duidelijk een punt laten liggen. U.S.V. is een stugge tegenstander, die nooit van opgeven weet. Spelend met een in zet en een motivatie als tegen Schalkhaar dan moeten de rood zwarten zondag hun eerste over winning kunnen boeken. De wed strijd begint om 14.30 uur. Als voorwedstrijd zullen de Fienpreu- vers laten zien hoe het voetbal ook gespeeld kan worden. We hopen dat de supporters door hun aanwe zigheid zullen laten blijken hoe be langrijk de wedstrijd van a.s. zon dag is. Het bestuur van de zaterdagvoet balvereniging „Blauw Wit" heeft liet contract met de beide trainers met een jaar verlengd. Zowel Theo Scholten uit Zutphen als Gerard Willems uit Holten zijn bij Blauw Wit aan hun eerste seizoen bezig resp. als trainer senioren-selectie en jeugdtrainer. Op een goed bespeelbaar veld heeft Blauw-Wit in Hellen- doorn een verdiende 3-1 overwinning weten te behalen op VESOS. Blauw-Wit ging met aanvallend voetbal direkt in de slag en met bij tijd en wijle goede combinaties werd het doel van VESOS meteen onder druk gezet. Succes leverde dit echter nog niet op in het begin. Het succes kwam in tegendeel zelfs onverwacht aan de andere kant, toen VESOS tegen de verhouding in in de 20e minuut middels een solo van Horstink de leiding nam. (1-0). Hoewel Blauw Wit het betere van het spel bleef houden, had het countervoetbal van VESOS bijna wederom succes. De kruising van paal en lat kwamen Blauw-Wit ge lukkig te hulp. Nadat schoten van zowel Richard Beldman als Gerard Aanstoot hun doel gemist hadden, moest in de 26e minuut Henk Bo- llnk (die zich ongelukkig gebles- iff Voor de 3e klaverjaswedstrijd comp. 1981-'82 van de ZW „Blauw Wit" was de belangstelling groter als ooit tevoren. Voor maar liefst 15 viertallen moest een plaatsje worden gevonden in het clubhuis en dat lukte na veel „passen en meten". Rond elf uur maakte de voorzitter van de „Aktiviteiten- commissie" Dick Beldman de uit slag bekend en werden de mooie en nuttige prijzen uitgereikt. Beldman sprak tevens een woord van dank tot de serveersters de dames Hovenkamp en Thalen, die zorgden voor een gratis koffie en hartige hapjes by een drankje en de fa. Van Bruggen voor de geluidsin stallatie. De uitslag (totaal 3 partijen van 12 keer geven): 1. Henny Paalman 4659 p.; 2. Jan Paalman (Rtjss.wegj 4251 p.; 3. Johan Stam 4055 p.; 4. H. Kappert 3994 p.; 5. Job Struik 3955 p.; 6. W. Alberts 3911 p.; 7. Joop Klunder 3753 p.; 8. mevr. Prinsen 3721 p.; 9. G. Aanstoot (Holte- renkstr.) 3709 p.; 10. Eddy van Dijk 3705 p. De z.g.n. „poedelprijs" was met 2606 punten voor de heer B. Prin sen. Bij de gratis verloting waren de prijzen voor mevr. Stam-Jansen, mevr. Prinsen en Renger G. Veld huis. Winnaars van de vierde party (niet meetellend voor het kam pioenschap) én de dagprys was met 1527 punten het koppel H. Smit/H. Theyn. Voorafgaand aan het nachtelijk zaalvoetbaltoumooi om de Truus- bokaal zal op vrijdagavond 26 februari a.s. om 22.00 uur in Sporthal 't Mossink het zaalvoetbalteam van Oost-Nederland met onder meer balkunstenaar André v.d. Leij, Theo Pahlplatz, Ruud Geest man, Henk Wamas en uiteraard plaatsgenoot Gerard Somer een wedstrijd spelen tegen een team dat is samengesteld uit de eerste- elftal selecties van S.V. Holten en Blauw-Wit. Deze voor Holten unieke happening is mogelijk geworden dankzij het recent door de Sportcommissie afgegeven advies reclame in de sporthal toe te staan en daarna mogelijk gemaakt door de plaatse lijke sponsors Kledinghuis Beltman, Centra Markt Dikkers, Euros- par Wansink, Drukkerij Heusinkveld, Krekel Wegenbouw, Speel goedmagazijn v.d. Maat, Bloemenmagazijn Maijo, de Mengunie, de O AD, de RABO-bank, Gebr. Schuppert, Schoenenspeciaalzaak Steunenberg en Foto Jan ten Velde. Kaartverkoop start zaterdag 20 februari a.s. bij de foyer van Sporthal 't Mossink en bij Speelgoedmagazijn v.d. Maat op de Smidsbelt. Dankzy de sponsoring bedraagt de toegansprijs slechts f 1.50. seerd had) zich laten vervangen door André Schuppert. De aan valsdrift van de Blauw-Witters werd er niet minder om! En nadat een loeier van een afstandschot van Jan Verveda rakelinks over de lat vloog, kwam de beloning uiteinde- ïyk in de 35e minuut. Een inzet van Harry ten Wolthuis werd door de VESOS-doelman weggestompt, doch door de attente Richard Bel dman hoog en hard geretourneerd waarna de bal onbereikbaar voor de VESOS-keeper in het doel ver- dweei. -1). Ondanks enkele kan sen aan beide zijden kwam hierin voor de thee geen verandering meer. Dat Blauw-Wit echter méér wilde bleek alras in de 4e minuut na de hervatting toen een voorzet van Jan Harbers het voorhoofd van Harry ten Wolthuis schampte en juist naast ging. De „herkansing" verzilverde Harry enkele minuten later, toen hy een lob van dezelfde Jan Harbers over de uitlopende VESOS-doelman, koppend tot over de doellijn verlengde. (1-2). Nadat zowel aan Blauw-Wit als VESOS-zyde nog enkele kansen om zeep waren geholpen, was het in de 33e minuut wederom Harry ten Wolthuis die goed voorbereidend werk van Jan Harbers en André Schuppert professioneel afrondde door beheerst de uitgelopen VESOS-doelman te omspelen. (1- 3). Enkele minuten later mocht Jerry Prins het veld in voor de moegestreden Richard Beldman. Blauw-Wit hield het hierna een beetje voor gezien en ondanks en kele (haast gebruikeiyke!) noncha lante akties in de Blauw-Wit ach terhoede, veranderde er niets meer in de stand. In de nacht van 26 op 27 februari wordt weer gezaalvoetbald om de „Truusbokaal". Voor de deelne mende verenigingen gelden de vol gende aanvangstyden; 23.00 uur Reilinksweg-Tafeltennis; 23.15 uur Borkeld I-Zaagmolen; 23.30 uur Larenseweg-Borkeld II; 23.45 uur O.K.I.A. I-O.K.I.A. II; 24.00 uur Carnaval H-Beuseberg I; 00.15 uur Carnaval I-Mintohette; 00.30 uur B.C. Jansen-Gaarden; 00.45 uur Beuseberg II-S.A.M.; 01.00 uur Reilinksweg-Beuselberg Reilinksweg-Beuseberg 01.15 uur Borkeld I-Camaval I; 01.30 uur In de thuiswedstrijd tegen Actief heeft Holten, na het verlies tegen V. en K. en W.S.V., zeer overtuigend de winst behaald. Actief dat op volle sterkte naar Holten was ge komen in ccn poging door middel van winst een mogelijke degradatie te kunnen ontlopen hield Holten in de eerste minuten nog redeiyk by. Via de standen 2-1 en 4-3 duurde het tot halverwege de eerste helft voor Holten het betere spel in een ruimere voorsprong kon omzetten. Door goed opgebouwde aanvallen zag Holten kans een voorsprong van 9-5 by rust op te bouwen. Na rust begon Holten nog beter te draaien. Met fraaie combinaties en zeer snelle Break Outs werd Actief dat daar weinig tegenover kon stel len in vlot tempo op een 18-8 ach terstand gespeeld. Opvallend vas dat alle veldspelers tot scoren kwamen, terwyl ook de Holtense keeper enkele fraaie reddingen ver richtte. Ook in de laatste 10 minu ten kreeg Actief geen kans om de achterstand te verkleinen en ver loor kansloos met de ruime cyfers 23-12. Doelpunten; Meino v. Beek 4; Francis Luesink, Frans v. Gennep; Nico Vorst 3; Johan Plantinga; John Lamping, Rudi v.d. Voet en Jan Victor Dorlas 2; Jan de Wit en Frank Neuteboom 1. De dames senioren speelden uit tegen V. en K. Na thuis verloren te hebben met 2-14 geen makkelyke opgaaf. In deze uitwedstrijd werd duideiyk beter party gegeven. Toch was Holten niet tegen de gastvrouwen opgewassen. De score van V. en K. bleef echter steken op 8 terwyl Holten daar alleen de ere- treffer tegenover kon stellen Eind stand 8-1. De wedstrijd tegen H.H.Z.D. van de dames junioren werd een span nende strijd. Holten speelde goed Onder een stralend winterzonnetje speelden de junioren van de s.v. Holten hun eerste competitie wedstrijd van dit jaar alleen voor Holten A3 ging dit niet op want haar wedstrijd was afgelast. De Zweef Al - Holten Al 0-2 Het is jammer dat Holten Al heter in het begin zo bij heeft laten zitten, want men boekte nu reeds haar 5e achtereenvolgende overwinning. By rust was de stand nog 0-0, maar na de thee was het Tonnie W. die 2 maal raak schoot voor het goed spelende Holten Al. Holten A2 - Excelsior A3 2-2 In deze merkwaardige wedstrijd van de gemiste strafschoppen deelden Holten en Excelsior broe derlijk de punten. Ofschoon het er 2 minuten voor het einde nog niet naar uitzag want Excelsior kreeg een strafschop bij de stand 2-2, maar deze werd echter gemist. Hetr zelfde had Holten al eerder in de wedstrijd gedaan. Holten BI - Enter BI 0-3 Door enkele ongelukkige doelpun ten verloor Holten - overigens te recht - de strijd van de koploper in de hoofdklasse B3. Door deze ne derlaag is Holten BI in de degrada tiezone terechtgekomen waar het eigenlijk helemaal niet hoort te staan. Holten B2 - Rijssen Vooruit BI 0-1 Door goed keeperswerk van de RV doelman behielden de Rijssenaren de in de 2e helft verkregen voor sprong vast ondanks de voortdu rende stormlopen van de jongens van Wissink en Meester. Sp. Rijssen B2 - Holten B3 6-0 Ondanks een goede le helft (1-0) kreeg Holten toch nog een half do- zyn treffers tegen. Helaas zit er voor de jongens van Ter Harmsel niet meer in dan de onderste plaatsen. Deto Cl - Holten Cl 1-3 Dit was de wedstrijd van Amo J. die maar liefst alle drie doelpunten voor zyn rekening nam. Het was echter niet alleen Amo die goed voetbalde maar het hele team zette een prachtig resultaat neer. Tijdens het springconcours dat te Ambt-Delden in het ruitersport centrum „de Hofmeyer" werd georganiseerd door de senioren club Twente won Theo van Dijk met Ponette de le prijs in het jacht- springen klasse L en de 2e prijs bij het springen klassiek klasse L. In- grid Dieperink plaatste zich met Sander 4e bij het springen klassiek. In het jachtspringen klasse B be haalde v. Dijk de 5e prijs met Jas per. Bij de dressuurwedstrijden te Heeten won Iepie Bij ma met Landa de 6e prijs in de klasse B. Lareuseweg-B.C. Jansen; 01.45 O.K.I.A. I-Beuseberg II; 02.00 uur Tafeltennis-Beuseberg I; 02.15 uur Zaagmolen-Minotonette; 02.30 uur Borkeld II-Gaarden; 02.45 uur O.K.I.A. H-S.A.M.; 03.00 uur Reilinksweg-Beuseberg I; 03.15 uur Borkeld I-Mintonette; 03.30 uur Larenseweg-Gaarden; 03.45 uur O.K.I.A. I-S.A.M.; 04.00 uur Tafeltennis-Camaval II; 04.15 uur Zaagmolen-Carnaval I; 04.30 uur Borkeld II-B.C. Jansen; 04.45 uur O.K.I.A. II-Beuseberg II; 05.15 urn- Halve Finale; 05.30 uur Halve Fina le; 05.45 uur 3-4 plaats; 06.00 uur 1-2 plaats. en wist by rust een 2-0 voorsprong te nemen. Na de rust werd het spannend. De gasten kwamen te rug tot 2-2, waarna Holten uitliep naar 4-2. H.H.Z.D. kwam nogmaals terug tot 4-4. Nadat Holten vlak voor tyd op 5-4 kwam. leek winst mogelyk. In de laatste minuten wist H.H.Z.D. met een fraaie com binatie in de hoek de gelykmaker te scoren. Eindstand 5-5. Holten B 1 speelde de belangryke wedstrijd tegen een van de mede koplopers Nw. Heeten. Holten kwam in het begin met 0-2 achter, maar wist dit voor rust al om te zetten in een 5-2 voorsprong. Na rust gaven beide teams elkaar ge- lyke kansen die aan beide zyden 3 maal werden benut. De winst met 8-5 voor Holten was echter ver diend. B 2 speelde thuis een leuke wed strijd tegen C.V.O. By rust stond Holten met 4-3 voor, maar zag C.V.O. in de 2e helft gelyk komen en zelfs een 6-5 voorsprong nemen. Holten zag echter in de laatste mi nuten nog kans de verdiende ge lykmaker te scoren. (6-6). Pro gramma; Ook in het carnavals weekend wordt gespeeld, za. 20-2: A 1 thuis tegen C.V.O. om 17.25; B 1 thuis tegen IJsselstars om 18.05; B 2 thuis tegen Voor waarts om 16.45; D 1 thuis tegen A.B.S. om 14.00. zo. 21-2: C1 thuis tegen Nw. Heeten om 12.42!!!; Dames senioren uit tegen Z.A.C. om 17.12. Vertrek 16.00. Standen: Naast de ruime winst van Holten op Actief met 23-12, werd alleen nog Voorwaarts tegen V. en K. gespeeld. In deze wedstrijd pakte V. en K. wederom een punt na byna de gehele wedstryd te heb ben voor gestaan. Door de winst van Holten heeft Holten weer het zelfde aantal punten als Heeten en Achilles, met een wedstrijd meer gespeeld. 1. aan de heer H.J. Dikkers vergunning verleend voor het gedeeltelijk vergroten van een schuur met pergola en duivenhok bij het pand Houtweg 14; 2. aan de heer J. Verweij vergunning verleend voor het kappen van 3 berkebomen bij de woning Holterenkstraat 30; 3. aan de heer T. van Dijk/mevr. J. Douwes vergunning verleend voor het kappen van een houtwal aan de Oude Diepenveenseweg/Katten- steeg; 4. aandeheerG.H.M. Nijenhuis te Twello vergunning verleend voor het venten met bloemen en planten in 1982 gedurende 1 dag per week; 5. aan U-Vlees B.V. vergunning verleend voor de bouw van een ruimte t.b.v. plaatsing zuiveringsinstallatie bij het pand Pannenbakkersstraat 1-3; 6. aan H. en J. Koopman vergunning verleend voor het verbouwen van een kantoor/bergplaats bij het pand Boerendanssteeg 25. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene zaken ter gemeentesecretarie. INSCHRIJVING NAAM POLITIEKE GROEPERING De burgemeester van Holten brengt op grond van het bepaalde in artikel G 3 lid 1 van de kieswet ter openbare kennis dat politieke groeperingen kunnen verzoeken ten behoeve van de op 2 juni 1982 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente, waarvoor de kandidaatstelling zal plaatshebben op 20 april 1982, hun naam, een aanduiding daarvan of beide in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schriftelijk worden gericht tot het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente, gevestigd ter secretarie van deze gemeente, binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de dag der kandiaatstelling (dus nè 23 februari 1982 en vóór 9 maart 1982). Wanneer een politieke groepering de inschrijving verzoekt van een naam of aanduiding welke bij de kiesraad is geregistreerd, moet bij haar verzoek een verklaring worden overgelegd vanwege de rechthebbende groepering, dat de eerstgenoemde groepering gemachtigd is, de in schrijving aan te vragen. 12 februari 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5