Expositie batik doeken i Dagschool voor volwassenen te Holten (SG Midden IJsel) Medische diensten Drs. J. Schouten, voor/. Ned. Boeren- en Tuindersbond op persconferentie tg.v. Internationale Levensmiddelenbeurs: „Nederland kan zich beroemen op uitzonderlijke prestaties Jeugddienst Kerkdiensten Koffieconcert met beroepsmusici Opening 't Klavertje W voor Iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA cafetaria NEDERLAND KAN WEER IN EIGEN BLOEDBEHOEFTE VOORZIEN 11 FEBRUARI 1982 -PAG. 3 In de Geref. Kerk zal zondag middag een jeugddienst worden gehouden waarin de bekende dichter-dominé J. Zijlstra uit Vorden zal preken over het thema „De sleutel tot het boek Openbaringen". Aan de dienst die om 15.00 uur zal aanvangen zal medewerking worden ver leend door het jeugdkoor Jubi lation Jubilation Nijverdal. Nederland is op de grote wereldbol niet veel meer dan een klein vlekje en het is daarom te begrijpen dat veel mensen uit de grote landen over Nederland heen kijken. En de verhalen van Afrikanen en Amerikanen, die den ken dat Antwerpen én Nederland allebei ergens in Skan- dinavië liggen, zijn in dat kader niet eens zo verwonder lijk. Maar zulke verhalen komen op de gemiddelde Nederlan der eerder pijnlijk dan koddig over. De meeste landgeno ten snijdt het gewoonweg door de ziel, trots als ze zijn op Neerlands prestaties die overal ter wereld de aandacht hebben getrokken. Eén van deze prestaties is dat ons kleine land, op de grote wereldbol zonder loupe bijna niet te vinden is, de op één na grootste exporteur van agrarische produkten, hoofd zakelijk voedings- en genotmidde len is. De Verenigde Staten gaan met grote voorsprong op kop, maar Nederland is een fraaie tweede vóór Frankrijk. De Nederlandse agrari sche producenten slagen er dus niet alleen in de veertien miljoen inwoners van het merendeel van hun voedingsbehoeften te voor zien, maar om daarnaast een be wonderenswaardig grote uitvoer te verzorgen. In feite is het haast overbodig hier cijfers te noemen: het is immers al uitbundig uitgeba zuind dat de Nederlandse agrari sche uitvoer in 1981 meer dan veer tig miljard gulden heeft opgele verd. Zeer vermeldenswaard is dat de uitvoerwaarde het vorig jaar 12 miljard groter was dan de waarde van de import. Zeer trots zegt de georganiseerde land- en tuinbouw hierover dat met deze twaalf mil jard een deel van de invoer, die industrie en samenleving nodig hebben, kan worden betaald. Spectaculaire groei. Vooral de varkensvleesproductie heeft in ons land een zeer spectacu laire groei doorgemaakt. Binnen twintig jaar is de produktie ver viervoudigd. Momenteel worden jaarlijks meer dan zestien miljoen varkens geslacht tegen 4 miljoen in 1960. Er wordt nogal eens kritiek op de Nederlandse dierlijke productie en op haar exportactiviteiten uitgeoe fend. Zo wordt wel gezegd dat deze uitvoer voornamelijk uit buikpro ducten bestaat en dat ons land niet in staat is om fijnere kwaliteiten en specialiteiten te leveren. Hiertege nover mag worden opgemerkt dat de Ned. agrarische uitvoer zich heeft weten te ontwikkelen in een baaierd van concurrentie en in weerwil van een sterke bevordering van de consumptie in verschillende E.G.-landen. Hierbij moet de kwali teit van het Nederlandse produkt een rol hebben gespeeld. Overigens bestaat de indruk dat in (detail)handelskringen wel eens teveel aandacht wordt besteed aan de betrekkelijk geringe hoeveel heid specialiteiten, die op de markt zijn en dat hierdoor de economi sche betekenis van de „grote" pro dukten wordt onderschat. Mis schien wordt er wel eens over het hoofd gezien dat een „groot" pro dukt op zichzelf, een échte speciali teit kan zijn. Gemakkelijk - él te gemakkelijk - word er dan een ver gelijking getrokken tussen Neder landse en buitenlandse kaassoor ten en tussen Nederlandse en geïmporteerde vleessoorten. Maar men kan ook stellen dat onze kaas op zichzelf een specialiteit is, die niet in luxe en kleine verpak king hoeft te worden gebracht om als specialiteit te worden gezien én gekocht. Trouwens in de interna tionale handel is genoegzaam be kend dat het hier om een interna tionale uitwisseling van goederen gaat waaraan Nederland op grote schaal meedoet en het is best mo gelijk dat het ingevoerde produkt te maken heeft met het geëxpor teerde. Het is dan ook een feit dat uitge voerde varkens als buitenlandse specialiteiten terugkomen. Par maham zal uit Parma komen en Ardennenham uit de Ardennen, maar de varkens die de hammen hebben „geleverd" zijn in Neder land geboren en grootgebracht". Concurrentie Aan het slot van zijn interessante lezing wees de heer Schouten op de geweldige concurrentie, om de gunst van de klant, waaruit de verkoper alleen goed tevoorschijn kan komen, wanneer hij goede waar voor een redelijke prijs le vert. Mogelijk gaat hij ook zijn produkten met een (nog) betere service omgeven en gaat hij nog Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. W. Vons m.m.v. Kerkkoor. 19.15 uur ds. H.J. Ekker. Uitgangs- coll. voor Ned. Bijbelgenoot schap. Oppasdienst: mevr. Pettinga- Bolks en Frieda van Zon. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. C. van der Linden van Dieren. 15.00 uur ds. J. Zijlstra van Vorden m.m.v. Jeugdkoor „Jubilation", Nij verdal. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Mevr. Lubberdink-Assink, mevr. Zwiers-Berkel, mevr. Welink- Stam (res.). Dianne Bosschers, Ans Aanstoot, mevr. van Wingerden-Knoester (res.). R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur; zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uitgangscoll. voor Ned. Bijbelgenootschap; Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouwman. Uitgangcoli. Prot. Interk. Thuisfront. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur; zondag 8.00 en 11.00 uur. Van zaterdag 6 februari tot en met woensdag 31 maart 1982 vindt een expositie plaats van batikdoekengemaakt door de heerR. Yudi Sukardjo uit Indonesië. Er zijn zowel traditionele en abstracte als moderne kunst vormen weergegeven op de verschillende doeken. De heer Sukardjo is afkomstig uit Yogyakarta op het eiland Java. Yogyakarta is een kunste- naarsstad bij uitstek waar het batikken en zilversmeedwerk wordt beoefend. De heer Sukardjo vertrok als plattelandsjongen naar de stad om zijn kost te verdienen (schoonmaakwerkzaamheden). Met zijn verdiende geld bekostigde hij zijn studie aan de kunstacademie. Na overdag de school te hebben bezocht, ging hij naar zijn werk en vervolgens ging hij batikken. Na zijn studie heeft hij les gegeven aan zijn familieleden zodat ook zij d.m.v. batikken aan de kost konden komen. Door hard werken beheerst hij de batikkunst volledig. Hij heeft in bekende hotels in Jakarta geëxposeerd o.a. in het Osaka-hotel, het Kartika-hotel en h$t Sheraton-hotél. Als afgevaardigde van Indonesië is hij aanwezig geweest op de vakantiebeurs in Utrecht waar hij het batikken heeft gedemonstreerd. In AC Restaurant Holten houdt hij thans zijn eerste expositie in Nederland. De expositie is dagelijks geopend van 07.00 tot 22.00 uur. De toegang is vrij. Men kan de doeken kopen voor prijzen vanaf f95.- In de aula van de scholengemeenschap Holten vindt op zondag 14 februari een koffieconcert plaats door het Nepomuk-ensemble. Zoals het Amadëus-kwartet zijn naam van Mozart kreeg zo dankt dit ensemble zijn naam aan Johan Nepomuk Hummel. Deze componist schreef muziek voor fluit, fagot en altviool met een belangrijke virtuoze pianopartij. Het ensemble bestaat uit: Martin Cuiper piano Bep Stordian-de Lange - fluit Gregor Stordian - altviool Marieke Stordian - fagot Het programma bevat werken van Bach, Beethoven, Piemé en Benja min Britten. Uiteraard ontbreekt ook Johan Nepomuk Hummel niet op het repertoire. Het Nepomuk-ensemble werd in 1980 opgericht. Alle leden van het ensemble zijn beroepsmusici. Zo speelt Gregor Stordian tevens bij het Gelders Orkest en Marieke Stordian bij het Promenade-orkest van de N.O.S. Door de samenstelling en het afwisselende programma kan het Nepomuk-ensemble veelzijdig genoemd worden goed voor een boeiend concert. Hoewel de naam doet geloven dat de muziek wat „zwaar" zal zijn, is dit geenszins het geval. „Integendeel", zei Bep Stordian, „onze koffie concerten zijn altijd reuze gezellig". Toegangsprijs incl. een kopje koffie f7,50. Kinderen t.m. 14 jaar, C.J.P. en 65-plus kaarthouders f 2,50. Gratis kindercrèche. Aanvang 11.30 uur (zaU open 11.00 uur). Einde ongeveer 13.00 uur. mooier en aantrekkelijker aan bieden. Als dit met meer kosten gespaard gaat, levert dit nieuwe problemen op, want als de consu ment minder te besteden heeft, zal hij meer naar eenvoudiger, maar toch betrouwbare produkten gaan omzien. Zonder nu te willen zeggen, dat grootmoederstijd zal terugkomen, lijkt het niet gewaagd om te veron derstellen dat er in de branche van bewerking en verpakking van voedings- en genotmiddelen in ie der geval een vertraging in de groei zal ontstaan. Overigens levert elke verandering nieuwe kansen voor ondernemers op. In de voedingsmiddelenbran che is er voor ieder betrokkene in elk geval de zekerheid dat alle mensen blijven consumeren en dat de land- en tuinbouw uit alle wind streken graag en concurrerend wil leveren. Er blijft handel in de han del aldus drs. Schouten. Op de In ternationale Levensmiddelen- beurs „Roka '82", die van zondag 14 tot en met donderdag 18 februari in de Kon. Ned. Jaarbeurs te Utrecht (vlak bij centraal station) wordt gehouden, zullen door 386 expo santen op een netto standopper- vlakte van 20000 m2 produkten ge toond worden van 1136 firma's af komstig uit meer dan 50 landen. J.W. Aktiegroep en kerk In het najaar van 1981 kwamen mensen uit allerlei aktiegroepen in Overijssel een weekend op Den Alerdinck bij elkaar, om te praten over hun ervaringen in relatie tot de kerkten). Hieruit is een nieuw weekend voortgevloeid, dat plaats vindt op 26-27 februari a.s. (vrijda gavond - zaterdagavond), eveneens op Den Alerdinck. Aan de hand van een konkreet ak- tiedoel zal dus met name de strate gie van het aktiveren besproken worden. Deelname aan het wee kend is mogelijk zonder aan het vorige weekend deelgenomen te hebben. De kosten bedragen f44.-. Opgave (met vermelding van ak tiegroep): administratie Den Aler dinck, 8055 PE Laag-Zuthem, tel. 05290-5 41. Vrijdag 12 februari houdt ae Scnoiengemeenscnap (Holten) in haar school aan de Haarstraat „Open Huis" 's avonds van 19.00 uur tot 21.30 uur. Op de eerste verdieping in lokaal C 9 (tegenover het Biologielokaal) kunnen alle gewenste inlichtingen worden verkregen over het Dagon derwijs voor Volwassenen in Holten. Graag tot ziens! Van het Nederlandse Rode Kruis werd vernomen dat Nederland weer in zijn eigen behoefte aan bloed- en bloedbestanddelen kan voorzien. Hierbij wordt tevens voldaan aan beleidsvoornemens van de overheid, zoals die voorjaar 1980 aan de Tweede Kamer kenbaar zijn gemaakt. Dit is met name mogelijk geworden door de enorme inzet van alle betrokke nen, te weten de bloeddonoren, de Nederlandse Rode Kruisafdelingen, de Rode Kruis Bloedbanken en het Centraal Laboratorium van de Bloed transfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis. De grotere schaal van de huidige mogelijkheden heeft inmiddels geleid tot overleg over een nieuwe kostenopzet met het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg te Utrecht. Josen Annemie Kamphuis (naviga- tiespecialist en tandartsassistente) openden dinsdag 9 februari hun cafetaria 't Klavertje. De nodige horecadiploma's behaalde Jos in diensttijd, Annemie liep „stage" in een bistro. Een eigen cafetaria was duidelijk gepland. Het bijbeho rende café zal nog deze maand offi cieel worden geopend. „Een gezellig loopcafé", aldus Jos. Veel hulp en belangstelling kregen Jos en Anne mie van ouders, schoonouders en bedrijven in Holten. Donderdag 11 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" Le zing over het kleinste stadje Bronkhorst door mevr. Leuven- steijn te Steenderen. Vrijdag 12 februari 20.00 uur 3e Klaverjasavond comp. 1981/-*82 Blauw Wit in clubhuis. Zaterdag 13 februari 10.00-17.00 uur Wolverfdag in „Paalhuus" Inl. bij Wil Dijkgraaf, tel. 27 67. Zondag 14 februari 11.30 uur Koffieconcert in aula Scholengemeenschap (zie ber.) Zaal open: 11.00 u. Einde plm. 13.00 uur. 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Woensdag 17 februari 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten C.D.A. in gebouw „Irene" 20.00 uur Maandelijkse bijeen komst Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Holten in zaal „Vos man" Vertoning van film „Vijftig jaar Plattelandsvrouwenwerk, hoe het was, hoe het wordt" Zaterdag 20 februari 20.00 uur Groot carnaval „De Fien- preuvers" bij „De Poppe" (zie ber.) Maandag 22 februari 19.45 uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt" Lezing door hui- darts Bakker. Woensdag 24 februari 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten C.D.A. in gebouw „Irene" Bespreking van evt. binnengeko men amendementen en vaststel ling van het gemeenteprogram 1982-1986. 20.00 uur Zendingsavond in ge bouw „Irene" De heer Zigterman uit Almelo vertelt aan de hand van dia's over het bezoek aan Celebes. Maandag 1 maart 20.00 uur Ledenvergadering Ten nisclub „Holten" in bovenzaal rest. „Vosman". G ras/and bemesting In de rundveehouderij begint de temperatuursom een begrip te worden. Bij T-200 begint de gras- groei op de vroegste percelen. Dat is het goede moment voor de eerste stikstofgift. Voor goed gras is ech ter meer nodig dan alleen stikstof. Ook de fosfaatr en kablibesmetting moeten niet worden vergeten. Voor beide elementen moet de gift wor den afgestemd op besmettingstoe stand en grasland gebruik. Ook moet rekening worden gehouden met via organische mest gegeven fosfaat en kali. Als stikstofrnest verdient op het zandgTasland Magnesamon de voorkeur. Met deze meststof worden tegelijkertijd kalk en magnesium toegevoegd. Naast 22% stikstof bevat Magne samon 7% magnesium (MG0) en heeft 4% zuurbindende waarde. Een goed advies voor weiden is 350 kg. Magnesamon per ha. Voor maaien kan 500 kg Magnesamon worden gegeven. Openingstijden: ma. t.m. vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 till IIIIII za. 9.00-12.00 11115(71-1111 ïtl 15113-11(7 Koopavond Goor Slllllisluill *U|lt|l5 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Programma Radio Oost donderdag 11 februari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Knelpunten in de regio met als onderwerp de problemen rondom de hasjwinkel in Enschede. Vrijdag 12 februari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, regio naal weerbericht. „Met Radio Oost het weekend in", een programma waarip o.m. uitgaanstips en de film- en t.v.-rubriek. Zaterdag 13 februari 1982 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het sportprogramma van Ra dio Oost. Zondag 14 februari 1982 11.00-12.00 uur: ANP. Het verzoek- platenprogramma van Radio Oost, waarin o.m. agenda en evt. korte sportnabeschouwingen. 18.uu-iy.U0 uur: ANP. Het sport programma van Radio Oost. Maandag 15 februari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland agen da, regionaal weerbericht, de groente- en fruitprijzen door Jan Rietveld. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het Boerenprogramma, waarin o.m. het boerenweerbericht en de rubriek „De groene overall", daarna de consumentenrubriek „Op de koop toe". Dinsdag 16 februari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het programma „Mensen ma ken nieuws/muziek". Woensdag 17 februari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. Het pro gramma „Midweek". Arts: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: zr. H. Aanstoot-Lensink, Hexelseweg 22a, Wierden, tel. 05496-1566 b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 1436. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 1515. Tandarts;. J.A. Groot, Aal- tinksweg 6, tel. 05483-2884. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. Open Bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 1201 of 16517. Zuigelingen-consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: Tel. 1353 en 2665. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3