gemeente holten JOOP STAMAN: „EENZAAMHEID EN ONTBERINGEN SPELEN PARTEN BIJ RIT PARIJS-DAKAR" Door burgemeester en wethouders op 26 januari 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan „Holten 1968" Toepassing artikel 19 W.R.O. en artikel 50, lid 8, woningwet. HINDERWET PLATENRUIL- EN VERKOOPBEURS IN DE SCHURE "ALGEft OULBöOj^LlA1- ,CWADAA*£5 ^iMElAOUiNE, MOPli 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Klein Velderman voor het vernieuwen van de woning Vrijheidslaan 3; - aan de heer B.J. Koedijk voor het gedeeltelijk veranderen van de woning Helhuizerweg 18; - aan de heer J. Deijk voor het bouwen van een woning op het perceél Keizersweg 29; - aan de heer G.H. Huisman voor het bouwen van een woning op het perceel Keizersweg 27; 2. aan de heer H.J. Arfman vergunning verleend voor het kappen van 2 eiken op een perceel grond aan de Helhuizerweg. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 26 januari 1982 heeft besloten: I. te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan „Holten 1968" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in paarse kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven; Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het perceel van Nido-Universal Machines B.V. op de hoek Industriestraat-Weversstraat. II te verklaren, dat dit besluit in werking treedt met Ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 4 februari 1982. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door Nido-Universal Machines B.V. te Holten, Industriestraat 7, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor bouwen, verbouwen en uitbrei den van een kantoor/showroom op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3119, plaatselijk gemerkt Industriestraat 7 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holten 1968", omdat de uitbreiding gedeel telijk is gesitueerd buiten de op de bestemmingsplankaart aangegeven bebouwingsgrens. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is met een in voorberei ding zijnde gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van dit plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 8 februari 1982, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het onderhavige bouwplan bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan „Holten 1968" en het ontwerp van een gedeeltelijke herzie ning van genoemd bestemmingsplan liggen gedurende bovenge noemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 4 februari 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 8 februari 1,982 tot 8 maart 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. A.G. Nijland, Oude Stationsweg 13 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 400 liter) 2. Maatschap W. en H. Rietberg, Schuppertsweg 2 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank (inhoud 2000 liter) en opslag van propaangas in een bovengrondse tank (inhoud 1600 liter). 3. J. Reinaardus, Larenseweg 32 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een viswinkel en een werkplaats voor het verwerken van vis en visprodukten - bakken van vis) 4. G.H. Oosterveld, Vonderschottenweg 6 te Holten, (tot het uitbreiden en wijzigen van het varkensfok- en mestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest.) Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoorbeheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van de onder 1 en 2 vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 8 maart 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvra gen en/of ontwerp-beschikkingen, vermeld onder 1 en 2. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken voor 1 maart 1982, met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Mondelinge bezwaren tegen de aanvragen, vermeld onder 3 en 4 kan een ieder indienen op een openbare zitting op dinsdag 23 februari 1982, respectievelijk om 10.00 en 11.00 uur in het gemeentehuis te Holten. TER INZAGELEGGING BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 26 januari 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan; 1Gebrs. Agterkamp, Lichtenbergerweg 5 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkens bedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank (inhoud 1000 liter) 2. H. Lubbersen, Bijvanksweg 1 te Holten tot het uitbreiden van een rundvee- en varkensbedrijf met een rundveestal en de daaraan verbonden opslag van mest. 3. mevrouw J.W.T. van Coeverden-Nijland, Beusebergerweg 37 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 600 liter) 4. H.J. Nijland, Broekweg 22 te Holten tot het wijzigen van het pluimvee-, rundvee- en varkensbedrijf in een rundvee- en varkens bedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. 5. A.J. Nijkamp, Beusebergerweg 52 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een melkvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 1000 liter) 6. G. Paalman, Maneschijnsweg 19.^ Holten tot het oprichten,'in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie en huisbrandolie in resp. een bovengrondse en een ondergrondse tank (inhoud elk 5000 liter) 7. J.G. Wissink, Doorlopendedijk 3 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. 8. A. Dijkink, Aalpolsweg 7 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en fokvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. 9. B.J. Veneman, Deventerweg 73 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank 10. Gebr. Koopman, Doorlopendedijk 4 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en legkippenbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank. 11.H.J. Overmeen, Kwintenweg 9 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een ondergrondse tank. 12. H. en G.J. Bekkernens, Tolweg 2 te Holten een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensmestbedrijf met daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank) omvattende vergunning. 13. G.J. Jansen, Menumsweg 3 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbon den opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een boven grondse tank. 14. A. Kolkman, Fliermatenweg 3 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf (jongvee) met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank. 15. H. Aanstoot, Valkenweg 3 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een varkensbedrijf met de daaraan verbon den opslag van mest. 16. J.D. Holterman, Larenseweg 102 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in twee bovengrondse tanks (inhoud elk 1000 liter) De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 8 februari 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink" ossink" aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde tijden. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door; a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór8 maart 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500. EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. d FFRRIIARI 1PR9 H0LTENS NIEUWSBLAD Hotel restaurant „De Holterberg", anno 1925, met destijds als verantwoordelijke man de heer Mulder. Daarna namen de heren Toren en C. Beekhuis met ober Daams de touwtjes in handen. In de oorlog werd het pand volledig verwoest, de vijand had er een goed onderkomen in gezocht en met name de uitkijktoren was in die dagen voor hen erg aantrekkelijk. Foto uit het archief van J. Smale Op zaterdag 6 februari zullen de vrijwilligers van j.s. de Schure weer een spektakel aan de man proberen te brengen. Die avond bestaat namelijk de mogelijkheid om platen die jij niet meer wilt hebben te verkopen of te ruilen voor andere grammofoonschijven. De opbrengst v.d. verkochte plaat is dan voor Jamarang. Dit is het kind dat wij financieel geadopteerd hebben via het Foster Parentsplan. Het is ook mogelijk een deel (niet te veel van het bedrag te houden: de rest (wel veel) van het bedrag gaat dan naar Jamarang. Heb je platen die je wel kwijt wilt dan kim je deze tot en met 6 februari inleveren bij j.s. de Schure wil je je platenverzameling verrijken of je lp's (de opbrengst) schenken aan Jamarang kom dan 6 februari naar j.s. de Schure. Vanaf 20.00 ben je van harte welkom! Op een door Yahama importeur beschikbaar gestelde speciale XT 500 cc motor reed Joop Staman de bijna 12.000 kilometer lange voor 50 procent uit woestijn bestaande rit Parijs-Dakar. In zijn woonplaats Nijverdal, waar hij een antiekzaak heeft viel hem een warm onthaal ten deel. Ingehaald werd hij door de wethouder van sportzaken en bewoners vormden een erehaag tot aan zijn huis. „Ontberingen, eenzaamheid en vooral de angst dat je verdwaalt, zijn zaken die constant door je hoofd schieten tijdens de ellenlange afstanden, door gebieden waar niets en niemand te bekennen is. Ieder snippertje papier dat je in een dergelijke uitgestrektheid tegen komt zorgt voor een enorme opluchting, gewoon omdat het een teken voor je is dat je nog op het juiste spoor zit", vertelt Joop Staman in stamcafé de Biester, tevens clubhuis van M.A.C. „De Holtenberg", het tèam waarvan Joop Staman deel uit maakt'. „Op sporen van je voorganger rij- plus een aantal aanwijzingen die je den, kun je wel vergeten, deze wor- mee krijgt. Watje verder mee moét den als een zandloper dichtgeslibt. nemen lijkt op het eerste gezicht Je grootste houvast is een kompas ondenkbaar, maar onder barre om- 0/eoj£DJC> BOEhJ O-MéC ÖQ/Si standigheden niet meer. Zo'n pak ket bestaat uit 3 vuurpijlen, 3 rook signalen, een seinspiegel een gra denboog, een meetlat een deken van aluminiumfolie, medicijnen waaronder morfïnespuiten een noodransoen en 5 liter water. Dit allemaal wanneer je de weg kwijt raakt, want pas na drie dagen wor den zoekaktie's op touw gezet". Grootste pech die ik gehad heb was een kapot motorblok daar door duikelde ik van de 9de naar de 83ste plaats na ongeveer een week in het klassement". In totaal startten 400 voertuigen waaronder 140 motoren. Dertig motoren behaalden het einddoel Dakar. Gemiddeld werd 600 kilo meter per dag afgelegd, maar er waren dagen by van 800 kilometer. Dat betekent 's morgens om 8.00 uur starten en tot 's nachts twee uur op je motor doorbrengen, vaak hoestend noodrantsoen het vele zand dat werkeiyk overal tussen door dringt. Aan het einde van een traject kun je je bivak opslaan, maar de accommodatie daarvan valt erg tegen. Iedereen ligt her en der in het zand, meestal niet eens meer in een slaapzak, omdat die tydens de tocht al verloren werd. Het is er stikdonker want de wa gens met aggregaten en proviand komen pas veel later. Je probeert wat te slapen, maar het lawaai van aankomende motoren maakt het byna onmogeiyk. Het ongeluk van teamgenoot Bert Oosterhuis (directeur van een ga ragebedrijf in Groningen, zesvou dig Nederlands Kampioen wegrace 350 en 500 cc) drukt de stemming. Steeds meer gaat het om een afeien van je rit. Grootste zaligheid, de aankomst in Dakar. Dat was werkeiyk prima geregeld. Een goed hotel en schone kleren wachtten op ons en niet te vergeten een zalig bad! Je krijgt volop de gelegenheid om op ver haal te komen alvorens terugge vlogen wordt naar Parys. Van Pa rijs gingen we met bussen van DAF richting Eindhoven en van daaruit haar huis. Ondanks alle ellende die je aanden Ujve ondervindt tydens zo'n Parys-Daker tocht wil ik het toch nog één keertje meenaken en wel volgend jaar. De route zal dan waarschyniyk gewyzigd worden (via Egypte) waardoor ook ver lengd. Ik hoop er tegen die tyd opnieuw klaar voor te zyn". Door het MAC-bestuur loerden uitvoerig de foto's bekeken van de motortocht Parijs-Dakkar, een afstand van 11.000 kilometer die door Joop Staman volledig werd uitgereden. Ontberingen en eenzaamheid, speelden parten.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5