Medische diensten Klucht „De Zwemkampioen schot in de roos Wolverfdag in Het Paalbnis v Kerkdiensten HOLTENS NIEUWSBLAD Twee uur kijkplezier bij„C.O.C." AGENDA NED. BOND PLATTELANDSVROUWEN HIELD JAARVERGADERING DE4-DEUGE DECENNIUM SERIE RODE KRUIS: RUIM 4 MILJOEN AAN BUITENLANDSE HULP AC RESTAURANT (SU De eerste boeken met geluidspagma s! ^1 Nu te zien I en te horen bij: fa heu/Inkveld - holten vöoï iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft JAARVERGADERING CHR. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN 4 FEBRUARI 1982 -PAG. 3 De Holtense Toneelclub „C.O.C." heeft vrijdag- en zaterdagavond in het Ontmoetingscentrum van „De Kandelaar", dat beide avonden mudvol was, plm. 400 bezoekers twee uurtjes plezier geboden met de door regisseur Erik Zandvliet uit het Duits vertaalde klucht „De Zwemkam pioen". Het kolderi jke gebeuren speelt zich af ten huize van Anton Smit. Modderspat die door Amor uit z'n gewone doen raakt en hele vreemde sprongen maakt op het liefdespad. „De Zwemkampioen" werd door de tonelisten met veel vaart en verve en zonder de minste hapering op de le bedrijf „De ochtend voor de bruiloft" Frederik de huisknecht (Jan Aan stoot) en Emma het dienstmeisje (Helma Beldman) zijn ijverig bezig de woonkamer te versieren van hun baas Anton Smit Modderspat (Erik Zandvliet) een van z'n centjes le vende rentenier - weduwnaar die weer zal gaan trouwen. De huis houdster Therese (Gerry Meijerink-Stam) vindt de hele trouwerij maar onzin, in een afge takelde toestand waarin „meneer" verkeert doe je dat niet meer en vooral niet met zo'n jong schepsel als de aanstaande bruid die door hem tijdens een vakantie uit het water van het Veluwemeer werd gered. Tenminste, dat denkt ze... Terwijl de dochter Klaartje (Hetty Jansen-Landeweerd) en de huis knecht de trouwerij aan het be spreken zijn komt Anton uit z'n kamer omdat hij naar het station moet om zijn bruidje af te halen. Vlak nadat hij weg is komen de getuigen Jan Marsman (Jan Willem Manenschijn) en professor Wer nicke (Jan Stam), twee oude vrien den van de bruidegom. Ze weten echter nog niet dat ze als getuigen voor een bruiloft zijn uitgenodigd maar aangezien was verzocht om in het zwart te verschijnen dachten ze aan een droeve gebeurtenis. De verklaring van Klaartje dat er brui loft zou worden gevierd was voor beide een complete en aangename verrassing. Een verrassing was ook de komst van buurman Walter Meubelstuk (Johan Rietman) die een afspraak wil maken over het laten dekken van z'n hondje Waldi door Tinus, de hond van Anton. Als Anton terug is van het station met z'n bruid Annemarie van Degen hart (Jannie Withaar-Kruithof) en haar moeder Gabrièlle (Jannie Rietman-Jansen) verschijnt plot seling Frits, de ex-verloofde van Annemie (Jerry Prins) aan wie An- nemie vertelt dat ze met Anton gaat trouwen, die haar leven heeft gered. Anton deelt z'n vrienden mee, dat hij helemaal niet zwem men kan en dat Annemie in werke lijkheid is gered door een aan het Veluwemeer wonende boerenjon gen Xavier Kraxendrager (Die- derik Kruimelaar). Voor Anton - die in het diepste geheim zwemlessen neemt - wordt een grote vaas bin nen gebracht met inscriptie „Voor de zwemkampioen" en Gabrièlle die het hele verhaal heeft doorver teld eert Anton door hem te onder scheiden met een medaille. Het eerste bedrijf krijgt een spectacu- leus eind als Anton zwemles krijgt van zwemlerares moeder Jans (Mieke Borghuis-Stukker). De held van het Veluwemeer ervaart dan dat zwemmen op een grote tafel bepaald geen pretje is. Tweede bedrijf: De ochtend van de bruiloft Een erg zenuwachtige bruidegom die plotsklaps z'n stem kwijt is en met huisknecht Frederik gaat oe fenen voor het „Ja-woord". Wan neer Annemie als tralende bruid verschijnt is Anton sprakeloos. Zijn schoonmoeder verzoekt hem dringend door extra liefde en te derheid de gedachte aan haar ex- verloofde uit haar hart te bannen. Walter komt weer terug om nog planken gezet en het spontane applaus na elk bedrijf en de langdurige ovatie aan het eind waren een duidelijk bewijs van de waardering van de bezoekers. Dat applaus was ook bestemd voor souffleuse Eline Paalman-Jansen, grimeur Wander Drent sr., gebr. Schuppert (toneel aankleding), Jan Rietman, Johan Rietman en Wim Jansen (decor) en Joop van Engbrink die op electronisch orgel voor passende achter grondmuziek zorgde. eens over zijn hondje te praten. Anton denkt echter dat hij het over zijn dochter heeft en vindt het maar vreemd, dat haar kinderen kromme beentjes en lange oren zul len krijgen. Vervolgens wordt er een brief gebracht van Kraxendra ger, de werkelijke redder van An nemie. Anton raakt in alle staten van opwinding maar wordt door zijn vrienden getroost met de ge dachte, dat het, door een grote som geld te betalen, nog wel los zal lopen. Frits komt nog eenmaal af scheid nemen van Annemie. Daar hij in boerenkleding verschijnt denkt prof. Wemike, dat hij de red der van Annemie is en vertelt hem de hele geschiedenis. Kraxendra ger verschijnt thans ten tonele en komt er nu achter, dat de medaille, die hem toekomt, door Anton is ingepikt. Tegen betaling van zes duizend gulden is hij echter bereid zich terug te trekken. Wanneer het gezelschap zich naar het stadhuis wil begeven komt Frits roet in het eten gooien en de verwarring is compleet als de boerenjongen be kent dat hij Annemie heeft gered uit de woeste golven van het Velu wemeer. Deze „bekentenis" heeft als gevolg dat de bruiloft niet door gaat. Derde bedrijf: De ochtend daarna Wernicke en Marsman komen af scheid van Anton nemen omdat zij nu niet meer als getuigen nodig zijn. Opnieuw verschijnt Walter, ditmaal met zijn hondje. Anton, door zijn dochter ingelicht, dat Walter de vorige dag over de hond jes sprak, denkt dat het gesprek nu weer over honden zal gaan. Walter heeft echter intussen de hand van Klaartje gevraagd en zij wil met hem trouwen. Opnieuw dus een misverstand tussen Anton en Wal ter, dat echter spoedig uit de weg wordt geruimd: Klaartje gaat zich verloven met Walter terwijl de hondjes zich eveneens zullen gaan .verloven". Kraxendrager ver schijnt nog eenmaal om te probe ren het geld, dat hij aan Anton terug had gegeven, terug te krijgen. Hij krijgt dit geld van Gabrièlle, die nog eenmaal afscheid van Anton wil nemen. Dan doet Anton haar het voorstel met elkaar te gaan trouwen omdat zij beiden toch al leen zullen achterblijven. Immers Annemie heeft haar Frits terug en Klaartje zal met Walter trouwen. Gabrièlle stemt hierin toe en zo eindigt deze dwaze klucht toch nog met een happy end. Vijf en twintig jaar lid Clubvoorzitter Diederik Kruime laar sprak na de geslaagde uitvoer ing een woord van dank tot Jan Stam (Bergmanstraat) die onlangs z'n zilveren jubileum vierde als to neelspeler bij „C.O.C.". Als blijk van waardering en herinnering ontving hij een fraaie zilveren pen met inscriptie. Regisseur Erik Zandvliet ontving een geschenk in couvert en aan alle medewerken den werden bloemen aangeboden. Heropvoering? Aangezien beide voorstellingen reeds van tevoren waren uitver kocht en een aantal mensen teleur gesteld moest worden zal een derde opvoering worden gegeven mits hiervoor voldoende belangstelling is. Zij die een heropvoering willen bijwonen worden verzocht dit uit erlijk vrijdag 12 februari a.s. telefo nisch op te geven bij Jannie Rietman-Jansen (tel. 1236)., Die derik Kruimelaar (tel. 3454) of Erik Zandvliet (tel. 2327). Mocht er vol doende belangstelling bestaan voor een derde opvoering dan zal Scène uit de klucht „De Zwemkam pioen" van links naar rechts: regis seur Erik Zandvliet, Jan Willem Manenschijnen jubilaris Jan Stam. dit d.m.v. een advertentie in dit blad worden bekend gemaakt. „De Zwemkampioen" zal dit seizoen door „C.O.C." nog worden opge voerd in Elim (Dr.) Epe, Steende ren, Witharen en Toldijk. J.W. Het Nederlandse Rode Kruis heeft in het laatste kwartaal van 1981 ruim f4 miljoen gestoken in de hulpverlening aan buitenlandse slachtoffers. Ruim f 1 miljoen ging naar de slachtoffers van aardbe vingen, overstromingen, storm rampen e.d. in Algerije, Italië, Peru, Zuid-Korea, Nepal, en de Filippij nen. Een gedeelte hiervan werd be steed voor de aanvulling van ram penmagazijnen. Verder werd aan de slachtoffers,van droogte, honger en epidemieën directe voedselhulp gezonden ter waarde van f 338.00.-. Zo ontvingen Kenya, Guyana en Turkije voor f 106.500.- aan melk poeder, biscuits en glucose. Ook aan Senegal, Mozambique en Soe dan werd een ruim bedrag ter be schikking gesteld voor voedse- laankoop. Bovendien ging er voor f75.000.- aan medische en voedsel hulp naar de bootvluchtelingen in Zuid-Oost Azië en vluchtelingen in Angola, als. aanvulling op eerdere financiële steun. Conflicten en andere omstandig heden in Polen, Nicaraqua, Cam bodja en Iran vroegen ook om di recte hulp. Hieraan werd door het Nederlandse Rode Kruis voor ruim f 1,5 miljoen bijdragen. Hieronder vielen een aantal zendingen naar Polen van medicamenten, voedsel en zeep ter waarde van f358.000.-. De financiële hulp aan Polen over 1981 overschreed hiermee de fl miljoen. Eveneens werd in Nicara qua en een reeks andere landen een bijdrage van f 100.00.- geleverd aan de noodzakelijke kosten van be schermingsprogramma's ten bate van slachtoffers van conflicten. Tenslotte werd tot een bedrag van ca. f 1.5 miljoen financiële steun gegeven aan Rode Kruiszusterver- enigingen in Soedan, El Salvador, Zimbabwe, Vietnam, de Philippy- nen, Fiji, Nicaraqua, Peru, Bots wana, een Oost- en West Africa. Dit ZATERDAG 6 FEBRUARI 20.00 uur Grandioos „Prinsenbal* Camavalsver. „De Fienpreuvers' in „Het Bonte Paard". ZONDAG 7 FEBRUARI 10.00 en 17.00 uur Postzegelruil beurs in Huishoudschool Kenne- dyl., Raalte. 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). MAANDAG 8 FEBRUARI 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. ..Vosman". WOENSDAG 10 FEBRUARI 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië". Lezing over bijen door de heer en mevr. Derksen uit Almen. DONDERDAG 11 FEBRUARI 9.00 uur Vertrek vanaf „De Kande laar". Holten Chr. Bond van Platte landsvrouwen naar jaarvergader ing in IJsselhal te Zwolle. 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard". Le zing over het kleinste stadje Bronkhorst door mevr. Leuven- steijn te Steenderen. VRIJDAG 12 FEBRUARI 20.00 uur 3e Klaverjaswedstrfid comp. 1981/'82 „Blauw Wit" in clubhuis (zie bericht). ZATERDAG 13 FEBRUARI 10.00-17.00 uur Wolverfdag in „Paalhuus". Inl. by Wil Dykgraaf, tel. 27 67 (zie ber.). ZONDAG 14 FEBRUARI 11.30 uur Koffieconcert in aula Scholengemeenschap (zie ber.). WOENSDAG 17 FEBRUARI 20.00 uur Maandeiykse byeen- komst Ned. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Holten in zaal „Vosman". Vertoning van film „50 jaar plattelandsvrouwenwerk, hoe het was, hoe het is, hoe het wordt". MAANDAG 22 FEBRUARI 19.45 uur Byeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Lezing door huidarts Bakker. WOENSDAG 24 FEBRUARI 20.00 uur Zendingsavond in ge bouw „Irene". De heer Zigterman uit Almelo vertelt aan de hand van dia's over het bezoek aan Celebes. met de bedoeling om de eigen werkzaamheden uit te kunnen breiden op verschillende gebieden. Zo ontving het Filippynse Rode Kruis een bydrage van f204.912.- voor het verder ontwikkelen van vormingswerk, eerstelyns gezond heidszorg en trainings projekten. Het Rode Kruis in Botswana kreeg een bydrage van f250.000.- voor de bouw van een hoofdbureau en het Indonesische Rode Kruis ontving voor f51.000.- aan materiële steun voor de ontwikkeling van zyn Bloedtransfusiedienst. In het totaal besteedde het Neder landse Rode Kruis in 1981 ruim f 12 miljoen aan hulp in vele situaties, waar financiële of materiële steun een uitkomst bood in acute nood gevallen of uitermate moeilijke omstandigheden. Dinsdagavond 26 januari j.l. waren de leden van de Ned. Bond Platte landvrouwen uitgenodigd voor de jaarvergadering in zaal „Vosman". De Presidente mevr. F. v.d. Wijk-Oomkens, opende de vergadering met iedereen hartelijk welkom te heten, in het bijzonder de nieuwe leden. Zij dankte alle medewerksters, die het afgelopen jaar hun medewer king hebben verleend, tot het doen welslagen van alle avonden en aktiviteiten. Na de ingekomen stukken en mededelingen te hebben gedaan, las mevr, R.F. Veltkamp-Lievestro het jaarverslag voor. De vereniging telde op 31 december 1981 242 leden. 16 nieuwe leden hadden zich aangemeld. Gemiddeld 136 leden bezochten de avonden, terwijl 22 dames trouw elke bijeenkomst hadden bijgewoond, als attentie kregen zij een stuk zeep. Als lid van de kascommissie deelde mevr. v.d. Graaf-Verwaal mede, dat kas en bescheiden in orde waren bevonden. Als nieuw lid van de kascommissie werd gekozen mevr. de Laat. toe. Na ue rondvraag en de pauze, hield mevr. Ladiges van de Werk groep Natuur en Milieu een inlei ding over „Afval, onze zorg". Na de dia-serie, die hierna vertoond werd, hield mevr. Terborg een aanvul lend praatje en beantwoordde en kele vragen. De avond werd beslo ten met een spel in de trant van „Babbelonië". Mevr. Beltman- Wegstapel dankte alle aanwezigen hartelijk voor hun komst en wenste welthuis. Zomaar met wal vrienden of familie dineren in het sfeervolle bedieningsrestaurant van AC Restaurant Holten DE CHEF CREËERDE DITSPEOALE AC-DINER: FRANSE UIENSOEP rijk gegratineerd met Parmezaanse kaas. VARKENSHAAS IN PEPERROOMSAUS geserveerd met twee soorten groente en gebakken aardappeltjes of pommes frites. MOEDERS MOOISTE een schitterend roomijsdessert met perzik, ananas, sorbetsaus, slagfopping en feestelijke garnituur. TIJDELUK 25 GULDEN PER PERSOON EN DE 4e GAST EET GRATIS. Geldig t/m 31 maart 1982. AC RESTAURANT HOLTEN Langstraat 22, E8/A1 Deventer - Hengelo. Tel. 05483-2680. UIT EN TOCH EEN BEETJE THUIS. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. C.C. Addink; 19.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte: We- relddiaconaat. Oppasdienst: mevr. Teeselink-Scheperboer en Rita Meilink; 10.00 uur Jon- gerendienst in gebouw „Irene". Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. E. Wamink van Nijverdal. In beide diensten is de le collecte voor het Werelddiaconaat en de 2e voor rente en aflossing. Kin- demevendienst: klas 1 en 2 o.l.v. de heer H. Beltman. Oppas dienst: Herma Tromop, Jenny Aanstoot, mevr. Samson (res.), R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur en zondag 9.30 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte: We relddiaconaat. Okkenbroek: 10.00 uur ds. H.J. Ekker. Uitgangscoll.: Plaatse lijke diaconie. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur en zondag 8.00 en 11.00 uur. Wereldprimeur >an Oosthoek èn de jaren 40 In woord, beeld en... geluid! Kjgifgm boekhandel/kantoorboekhandel Dorpsstraat 62-64, 7451 BW Holten Tel. 05483-14 00 Als agrarisch kontaktpersoon, deed mevr. Tempelman enkele mededelingen. Mevr. E.W. Spakman-Stevens hield vervol gens een praatje over: „Jeugd on der dak" werkgroep Holten.Mevr. L. Steenhuis gaf hierna een toelich ting op de tentoongestelde werk stukken, gemaakt volgens de tech niek „Quilten". Van oude lapjes en stropdassen waren prachtige kussens en lap pendekens gemaakt. Het volgende agendapunt was bestuursverkie zing. De presidente mevr. F. v.d. Wijk-Oomkens was aftredend en niet herkiesbaar. Het besuur be dankte de aftredende presidente in dichtvorm en bood namens het be stuur een bondsspeld en bloemen aan, alsmede een plant namens de leden. Mevr. v.d. Wijk, dankte allen hartelijk voor de goede gaven en de fijne contacten, die zij al die jaren had ondervonden. Kandidate voor Presidente was mevr. J. Legdeur- Magermans, die met een hartelijk applaus werd begroet. Zij dankte voor het vertrouwen en wenste de vereniging en haarzelf goede jaren >4Minr (lil Tel 15471-2211 SUIImlaa 24 mui Iel 15(13-1147 V»|R|tS Openingstijden; <ma. t/m vr. '8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! mmrnm J.l. donderdag, 28 januari kwamen een groot aantal dames byeen om bij Dikkie Down haar jaarvergader ing te houden. Na het inleidende gedeelte verzorgd door mevrouw Van Iperen, werd het jaarverslag gelezen door de secretaresse en konden er vragen gesteld worden n.a.v. het financieel verslag. Me vrouw v. Iperen nam op deze avond na acht jaar „presidentschap" af scheid en overhandigde de voorzit tershamer aan de nieuwe presi dente voor de komende drie jaar, mevrouw M. v. Engbrink-Ramaker. Mevr. v.d. Meulen bedankte me vrouw Van Iperen voor het vele werk door haar verricht t.b.v. de C.P.B. en zette haar in de bloeme tjes. Het tweede gedeelte van de avond was in handen van de heer Dikkers en zijn medewerkers. Na het voorstellen van zijn team, legde hij het één en ander uit over het „Gourmetten". Op de keurig ver zorgde tafels stond alles al voor gebruik gereed. Terwijl de dames druk doende waren het één en an der te kokkerellen, zong slager Bern Hill uit Twello verschillende zeemansliederen. Halverwege de avond werden nog een tiental ca- deau's verloot. Al met al werd het een bijzonder gezellige avond. Me vrouw v. Engbrink beëindigde de avond met dankgebed. Zaterdag 13 februari wordt op nieuw door Wil Dijkgraaf een wol verfdag georganiseerd van 's mor gens 10.00 uur tot 's middags 17.00 uur. Plaats: Het Paalhuus, kosten 35 gulden, inclusief materiaal, lunch, koffie etc. Gewerkt wordt met kleurechte synthetische ver fstof die toch milieuvriendelijk is. Met de gemengde kleuren worden verschillende stalen geverfd. Wel graag pen en papier meenemen. Opgave vóór 9 februari bij Wil Dijkgraaf, telefoon 2967. MNÜÉlHM Arts: W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32. tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groene- weg 20, Gorssel, tel. 05759-22 85, b.g.g. 57000-2 27 00. U kunt de wykverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Tandarts: H.F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, tel. 05483- 14 33. Ziekenfonds: Spreekuur vry- dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts. Open Bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie: Alle werkdagen wykgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening raidden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappe- lyk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrydag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur beüen 05200-7 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3