Record aantal deelnemers TT kampioenschappen PAALHUUS UNICEF BEDANKT HOLTEN In memoriam Meester A.J. Snijders. HOLTENS NIEUWSBLAD T.T.V. HOLTEN BAKDAG IN J.S. DE SCHURE 'VEEL LIEFS UIT MOSKOU' IN J.S. DE SCHURE VROUWENCABARET "MIENE MUT" MET "DROMEN EN BEDROG" Door burgemeester en wethouders op 5 januari 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. HINDERWET 14 JANUARI 1982 -PAG. 5 Doordat er dit jaar (gelukkig) een enorme belangstelling bestond voor dit Recreanten-toumooi werd er in tegen stelling tot andere jaren, mede in verband met de tijd, ;een verliezersronde gehouden, maar ongetwijfeld zal dit een volgend keer weer gebeuren. Jeugd In deze leeftijdsklasse waren er 21 Inschrijvingen, waaronder 2 meis- |es, t.w. Carolien en Fenneke van Doominck maar helaas waren zij al snel uitgeschakeld. Hopelijk zijn er volgend jaar meerdere meisjes aanwezig zodat er dan een aparte klasse kan worden verspeeld. Eerst werden de poulewedstrijden afge werkt waar als winnaars tevoor schijn kwamen Eric en Dick Ho- vingh, René van Weezup, Erwin Brouwer, Mark v.d. Werf, Andries v.d. Akker en de zeer jeugdige en talentvolle Hans Bekkemens. Van deze spelers wisten de gebroeders Hovingh, René v. Weezup en Hans Bekkemens zich te plaatsen voor de 1/2 finale. In deze halve eind ronde was het een lust voor het tafeltennis oog om te zien dat ook onder de recreantenjeugd verschil lende talenten schuil gaan en zo bleken René v. Weezup te sterk voor Dick Hovingh en moest Hans Bekkemens het onderspit delven tegen Eric Hovingh, zodat in de finale de strijd ontbrandde tussen de winnaar van 1981 Eric Hovingh en René van Weezup, waarbij René door een vrij gemakkelijke zege het - jeugdkampioenschap voor zich opeisde. In de strijd om de 3e en 4e plaats bleek Dick Hovingh nog te sterk voor Hans Bekkemens. Recreanten senior Bij de recreanten waren de 32 deel nemers ook in poules verdeeld waarbij helaas alleen de winnaar over kon gaan naar de volgende ronde. Grote verrassingen deden zich dan ook niet voor en alle als poulewinnaar verwachtte spelers plaatsten zich dan ook voor de vol gende ronde, maar toen ont brandde de sportieve strijd zich pas goed. Van de beide finalisten van 1981, Kees Brussee (kampioen '81) en Henk Warrink, wist alleen de titelverdediger zich zonder kleer scheuren te plaatsen voor de 2e ronde. Henk moest zijn meerdere erkennen in Geert Wagenaar. Ver der plaatsten zich ook voor de kwartfinale de spelers: Frans Ver- wey, Bert Bekkemens, Hendry Bronsvoort, Joost Bogers, Erik v. Weezup en Karei Jol. In de strijd tussen Kees Brusse en Frans Ver- wey duurde het even voordat Kees de spelwijze van zijn tegenstander door had (hij verloor de le game) maar toen versloeg hij Frans toch nog op vrij eenvoudige wijze. In het duel tussen Geert Wagenaar en Bert Bekkemens bleek Geert aan het langste eind te trekken en tij dens de wedstrijd tussen Hendry Bronsvoort en Joost Bogers was de spanning af en toe te snijden en na een gelijk opgaande strijd kwam Hendry uiteindelijk als winnaar uit de strijd te voorschijn. Ook in de laatste 1/4 finale was de strijd zeer de moeite waard tussen Karei Jol en Erik v. Weezup, waarbij laatst genoemde alleen in de le game goed tegenstand kon bieden maar toch nog met 26-24 verloor waarna zijn tegenstand was gebroken en Karei zich vrij gemakkelijk plaats ste voor de 1/2 finale. De halve finales gingen resp. tussen Hendry en Karei enerzijds en de beide col lega's Kees Bmssee en Geert Wa genaar. Bronsvoort en Jol streden voor wat ze waard waren waarbij Hendry zich wist te plaatsen voor de eindstrijd. In de andere 1/2 finale moesten zoals vermeld 'Kees en Geert het tegen elkander opnemen en mede doordat er een gezonde rivaliteit tussen deze beide spelers bestaat werd hét een zeer span nende aangelegenheid. Kees Brus see moest zich uiteindelijk met het minst mogelijke verschil gewonnen geven (19-21 en 22-24) zodat in de finale Hendry Bronsvoort en Geert Wagenaar uit gingen maken wie Holtens Recreant Kampioen 1982 zou worden. Deze wedstrijd had een wel zeer bijzonder verloop want in de le game had Geert nagenoeg geen tegenstand (21-11) maar Hendry liet zich in de daarop vol gende game geheel niet onbetuigd en droogde zijn tegenstander maar even af met 21-9!!! waarna in de beslissende game de strijd lange tijd gelijk opging maar uiteindelijk wist Geert Wagenaar de finale te winnen, zodat hij een waardig op volger kan worden genoemd van de kampioen van vorig jaar, Kees Brusse. In de strijd om de 3e en 4e plaats lieten ook Karei Jol en Kees zien hoe mooi tafeltennis wel kan zijn met als winnaar van de bron zen plak Kees Brusse. Het dubbelspel Aan dit onderdeel namen dit jaar maar liefst 20 koppels deel, zodat ook hier van alleen afvalsysteem sprake kon zijn. De le ronde gaf weinig tot geen verrassende uitsla gen, want de meer geroutineerde spelers beletten de aanstormende jeugd om door te breken. De strijd in de tweede ronde begon zich al aardig af te tekenen, want de kop pels Robert KI. Wassink/Westerik hadden het niet moeilijk tegen Mark v.d. Werf/Joost Bogers en ook de beide broers Bert Hans Be kkemens waren niet opgewassen tegen het duo Wim Gütlich/Henk Doomeweerd. Henk Hendriks/Di- nant van Beek moesten eveneens het onderspit delven tegen het koppel Nico Valk/Fred Hulleman. En zo bleek ook het NMB-duo Geert Wagenaar/Kees Brusse te sterk voor Hans Welting/Rien Lammertink, terwijl het tweetal Jan Vrugteveen/Gerard Overvelde de meerdere bleef over Wijnand Falk en Erik v. Weezup. In de 1/4 finale bleek weer hoe makkelijk Robert en Henk hun wedstrijd wis ten te winnen van het duo Henk/Wim zodat het jeugdige kop pel zich rechtstreeks had geplaatst voor de finale. Nico Valk en Fred Hulleman bestreden in de andere kwart finale het NMB-duo Kees Geert met succes en moesten het in de 1/2 finale opnemen tegen het gelegenheidskoppel Jan Vrugte veen/Gerard Overvelde hetgeen weinig problemen opleverde, zodat de uiteindelijke finale tussen Ni- co/Fred en Robert/Henk ging. Na een zeer fraaie wedstrijd waarbij de spanning zeer vaak aanwezig was moesten Robert en Henk zich dan toch gewonnen geven en konden Nico Valk en Fred Hulleman zich Holtens Kampioen Dubbelspel 1982 noemen. Kompetitiespelers In deze klasse werd er 2x een vijf kamp gehouden. In poule A liet de kampioen van 1981, Gerard Over velde, al direkt in de eerste wed strijd een grote steek vallen door van Henk Westerik te verliezen, en in poule B stelde Nico Valk zijn kandidatuur door van Wim Gütlich zonder moeite te winnen. Mede- Kandidaat Fred Hulleman re kende verder met favoriet Henk Westerik af en ook Robert KI. Was- sink liet zich niet onbetuigd wat betreft het zich aanmelden als kanshebber op de titel want alleen Nico wist hem in de poule een ne derlaag toe te brengen. Doordat Gerard van zowel Jan Vrugteveen als Fred Hulleman wist te winnen legde hij toch nog beslag op de poulezege. Hierna werden er kruiswedstrijden gehouden om tot de uiteindelijke rangschikking te komen. Gerard Overvelde moest zich wederom gewonnen geven tegen een jeugdspeler, ditmaal Ro bert KI. Wassink, Nico Valk wist de aanval van Fred Hulleman te pare ren. Dezelfde Fred liet ook Gerard weer zijn hielen zien zodat Hulle man beslag legde op de derde plaats. In de finale ging het dus tussen de jeugd en de routine, waarbij tenslotte de ervaring de doorslag zou geven en Nico welver diend zich kampioen mocht noe men. In de strijd om de 5e/6e plaats wist Jan Vrugteveen zeer overtui gend te winnen van Wim Gütlich, en Rien Lammertink zegevierde tenslotte nog over Henk Doome weerd. Henk Westerik was inmid dels met een rugblessure uitgeval len en ook Henk Hendriks had het strijdperk voortijdig verlaten. Eindrangschikking Jeugd: le en kampioen: René van Weezup; 2. Eric Hovingh; 3. Dick Hovingh. Recreanten Senioren le en kam pioen: Geert Wagenaar; 2. Hendry Bronsvoort; 3. Kees Brussee. Dubbelspel le en kampioen: Nico Valk/Fred Hulleman; 2. Robert KI. Wassink/Henk Westerik; 3. Jan Vrugteveen/Gerard Overvelde. Kompetitieklasse le en kampioen: Nico Valk; 2. Robert Klein Was sink; 3. Fred Hulleman. In vroeger tijden bakte men zelf het brood, nu alles wordt teruggedraaid willen wij niet achterblijven en gaan daarom ons eigen brood leren bakken. Ook geven wij op deze dag enige informatie over brood, broden en broodjes. Wij gaan bakken op zaterdag 23 januari. Wilt u hieraan meedoen dan kan dat als u zich maar opgeeft in het weekend van 15-17 januari. In de Schure komt een intekenlijst te hangen, maar u kunt u ook telefonisch opgeven. Nadere informatie kunt u krijgen als u zich opgeeft. Dochters, zonen. Moeders, vaders. Oma's, opa's, iedereen is welkom in J.S. de Schure. Tel. 2755. Op 63-jarige leeftijd is op»2 januari 1982 volkomen onverwachts plotseling overleden de heer A.J. Snij ders, welke van 1947 tot 1951 hoofd was van de openbare lagere school in de buurtschap Espelo en vervolgens tot 1 oktober 1960 hoofd van de lagere landbouwschool te Holten. Ofschoon het reeds twintig jaren geleden is sedert Snijders Holten verliet om leraar te worden aan de middelbare Landbouwschool te Hengelo, zijn de spo ren, die hij met name onder de agrarische bevolking naliet nog duidelijk te onderkennen. Het is dan ook geen wonder, dat zijn heengaan met name onder de Holter agrarische gemeenschap met weemoed is ver nomen. Snijders was een man, die in het Holter landschap bijzonder goed kleurde, die zich thuis gevoelde onder de mensen, waaronder hij tot dienen was geroepen. In Espelo vervulde hij het hoofdschap van de school op de wijze, zoals men dat gewend was van zijn voorgan gers Bos en Pleiter. Hij was daar Espeloër onder de Espeloërs, delende in hun vreugden en hun verdriete lijkheden, helpende waar zijn hulp werd gevraagd tot het invullen van belastingsaangiften toe. Hij was voorts een voortreffelijk onderwijsman, reden, waarom de Overijsselse Landbouwmaatschappij hem op uitnodiging in 1951 benoemde tot hoofd van de juist gestichte Lagere Landbouwschool, zoals hij destijds ook zonder sollicitatie als hoofd van de school naar Espelo werd gehaald. In beide functies heeft hij zich ten volle gegeven aan de taak, waarvoor hij werd gesteld, dienstbaar aan de kring, waarin hij werd geplaatst. Een man met een duidelijke eigen mening, waarvoor hü onbevangen uitkwam, maar mild in zijn oordeel, weloverwogen bij zijn standpuntbepaling. Wij die meester Snijders hebben ontmoet, denken aan het Bijbelse woord: „Uwe vriendelijkheid is allen men sen bekend". Zo zal hij ook blijven voortleven in de gedachten van velen. Nu het nieuwe jaar is aangebroken past een woord van dank aan al die mensen in Holten, die bij het versturen van hun wensen aan vrienden en familie Unicef-wenskaarten hebben gebruikt. Niet alleen is zo'n kaart een lust voor het oog, tegens is het een ondersteuning van zoveel kinderleed in Aziè, Afrika en Z-Amerika, waar zij in de meest armoe dige omstandigheden leven. Door het kopen van kaarten hebben veel mensen aan willen geven, dat de Kerstdagen en de jaarwisseling voor hen geen feestdagen zonder meer zijn, maar dat ook aan anderen wordt gedacht. Ook de agenda, de puzzels en natuurlijk de houten poppetjes vonden hun weg naar menig gezin en er waren deze keer weer mensen die hun geboortekaartjes bij Unicef bestelden. De gehele opbrengst in Holten is uitgekomen op een bedrag van f 9884,45. Dit is een geweldig resultaat, waar we allemaal trots op mogen zijn. 't - Paalhuus aan de Beuseberger- weg 27 heeft, zowel voor volwasse nen als kinderen, nog ruimte voor deelname aan de volgende activi teiten: - Timmerclub, voor meisjes en jon gens. Elke woensdagmiddag van 14.00-15.00 uur in 't Paalhuus. Leeftijd van 8-12 jaar. Kosten f30.- per 10 lessen. - Batikken, voor jongens en meis jes. Elke donderdagmiddag van 15.45-17.15 uur in 't Paalhuus. Leeftijd van 8-13 jaar. Kosten f 30.- per 10 lessen. - Kookclub, voor jongens en meis jes, start in februari, elke maan dagmiddagvan 15.45-17.15 uur in 't Paalhuus. Leeftijd van 8-12 jaar. Kosten f20.- per 10 lessen. - Technoclub, voor volwassenen. Elke maandagavond van 20.00-22.00 uur in 't Paalhuus. Kosten f 40.- per 8 lessen. - Bloemschikken, voor volwasse nen. Elke dinsdagavond van 20.00-22.00 uur in 't Paalhuus. Start in maart. Kosten f 30.- per 8 lessen (exclusief bloemen). Deze activiteiten starten opnieuw bij voldoende deelname. De vol gende activiteiten zijn al gestart maar U kunt zich hiervoor nog wel opgeven. - Handenarbeidclub, voor meisjes en jongens. Elke dinsdagmiddag van 16.00-17.00 uur in 't Kolnus. Leeftijd van 6-8 jaar. Kosten f5.- per maand. Op deze middag kunnen jullie dan knutselen met bijvoorbeeld wasknijpers, ijzerd- raad, e.a. materiaal. - Handenarbeidclub, voor meisjes en jongens. Elke woensdagmid dag van 15.00-16.00 uur in 't Paalhuus. Leeftijd van 6-8 jaar. Kosten f 5.- per maand. Ook hier kunnen jullie knutselen met hout, glas, etc. Verder is er nog een club voor vol wassenen en wel boerenschilder- werk: Hiervoor hebben zich al en kele mensen opgegeven. We zoeken echter nog iemand die aan deze cursus leiding kan geven. De cur sus is lx in de 14 dagen voor gevor derden in 't Paalhuus. Natuurlijk zijn er meerdere activi teiten welke al geruime tijd draaien of al vol zijn. Maar voor meer infor matie of opgave voor één van de bovenstaande activiteiten kunt u/kunnen jullie altijd terecht in 't Paalhuus, Beusebergerweg 27, tel. 05483-2755. Ja, ook dit weekend is de Schure- bios weer open. Ditmaal de film „Veel liefs uit Moskou", met in de hoofdrollen de bekende Sean Con- nery en Daniela Bianchi. Om je wat beter in te kunnen leven in het verhaal, hier even in 't kort de in houd: James Bond, Geheim Agent 007, de koele efficiënte en onover winnelijke kreatie van schrijver Ian Flemming. De superman, voor wie geen opdracht te moeilijk is. Zijn snelle overzicht op situaties, zijn intuïtie en reaktievermogen, zijn trefzekerheid en kennis van karate en nog een aantal eigenschappen, hebben hem een internationale re putatie bezorgd. Geen wonder dat vele figuren Bond graag onder de groene zoden zien. De aanslagen op zijn leven zijn dan ook legio. Dit keer hebben leden van de geheime organisatie Spectre het op hem voorzien, omdat Bond een meisje uit Rusland wil ontvoeren. Via het schilderachtige, mysterieuze Is- tanboel eindigt Bond's opdracht in een explosieve climax te Venetië. Wil je getuige zijn van Bond's akti- viteiten kom dan zondag 17 januari (14.30 uur) naar j.s. de Schure. Je bent van harte welkom. Op woensdag 20 januari a.s. zal in de grote zaal van Holten „Vosman" in Holten een optreden plaatsvinden van het vrouwencabaret „Miene Mut" uit Deventer. Op de avond, die georganiseerd wordt door de vrouwen groep van de pvda in Holten, zijn zowel vrouwen als mannen welkom. Vrouwencabaret „MieneMut" bestaat uit zeven vrouwen die door een toevalligheid bij elkaar zijn gekomen. Vrouwen die willen meedenken, meepraten en meevoelen met andere vrouwen, en die proberen datgene waarover ze praten en denken in cabaretvorm te gieten. Vrouwen die met ongelooflijk veel plezier en werklust een klein cabaretprogramma heb ben opgebouwd. Het programma heet „Dromen en bedrog", en gaat over dromen die ze allemaal hadden en hebben: Dagdromen, verwachtingen, toekomstdro men. Wat is daarvan terecht gekomen, waar schuilt het bedrog, en wat verwachten zij nu nog? Hierover filosofeert „Miene Mut" al zingend en pratend. De avond begint om 20.30 uur en de entree is uiterst laag: f 3.50. Beslist de moeite waard! Voorverkoopadres: Verzetsstraat 6, Holten, Tel. 05483-24 55. 1. aan J. Klein Teeselink, Beumersteeg 5 bouwvergunning verleend voor de bouw van een woning aan de veestalling bij het perceel Beumersteeg 5; 2. aan S. Lohuis, Kenemansstraat 10 vergunning verleend voor het maken van een rookafvoerkanaal in de woning Kenemansstraat 10; 3. aan de Vrouwengroep van de P.v.d.A,, afd. Holten ontheffing verleend voor de openbare voorstelling van het vrouwencabaret „Miene Mut" op 20 januari a.s.; 4. aan de onderstaande instellingen is voor de daarbij vermelde periode een collectevergunning verleend: Periode: Leger des Heils 22-2-1982 t.m. 7-3-1982 Nationaal Rheumafonds8-3-1982 t.m. 14-3-1982 SIMAVI15-3-1982 t.m. 21-3-1982 SAKOR29-3-1982 t.m. 4-4-1982 Nederlandse Hartstichting5-4-1982 t.m. 13-4-1982 Nederlands Astmafonds19-4-1982 t.m. 25-4-1982 Prov. Anjerfonds Overijssel7-6-1982 t.m. 20-6-1932 Koningin Wilhelmina Fonds23-8-1982 t.m. 5-9-1982 Protestants Interkerkelijk Thuisfront6-9-1982 t.m. 12-9-1982 Prinses Beatrix Fonds13-9-1982 t.m. 19-9-1982 Nierstichting Nederland20-9-1982 t.m. 26-9-1982 Landelijk Kollektebureau 11-10-1982 t.m. 17-10-1982 Christelijke Blindenhulp25-10-1982 t.m. 31-10-1982 Nationaal Jeugdfonds1-11-1982 t.m. 7-11-1982 Nationaal Fonds Sport Gehandicapten 15-11-1982 t.m. 21-11-1982 TERINZAGELEGGING AANVRAGEN MET ONTWERP-BESCHIKKINGEN Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 18 januari 1982 tot 18 februari 1982, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. G.J. Jansen, Jourlinksweg 18 te Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 1000 liter) 2. H.J. Stoevenbelt, Beusebergerweg 35 te Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 200 liter). 3. J. Boode, Okkenbroekseweg 1 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, (inhoud 1200 liter).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5