Medische diensten STICHTING PAARDRIJDEN GEHANDICAPTEN KREEG PAARD TANJA AANGEBODEN. In de mm; varkenskarbonaden met witte kool SCHILDER LOUIS R. DE VRIES: "PAS IN EEN LATER STADIUM INDRUKKEN VASTLEGGEN" Kerkdiensten O.K.I.A. NIEUWS LM':£v, AGENDA Demonstratie ouderen bonden voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Aktiveren H0LTEWS NIEUWSBLAD Jaarvergadering veefonds nN^pi' («IM ij 'n Album volplak ken met foto's 'n Gezellig werkje en erg leuk voor la ter. Zoals in liet vorige nummer van Holtens Nieuwsblad uitvoerig is gemeld gaan de Bonden van Ouderen op dinsdag, 19 januari, in Den Haag demonstreren tegen de maatregelen van de- rege ring die een belangrijke ver slechtering van hun positie inhouden. „De maat is vol" zeggen de hoofdbesturen van ANBO, Unie van PCOB. De regering moet weten, dat wij niet twee- of driemaal ge pakt willen worden", aldus de aankondiging. Er zullen vanuit Almelo en Enschede bussen rijden en treinreizi gers zouden kunnen denken aan de vrije reisdagen. Wie mee wil demonstreren - men hoeft geen lid van een bond te zijn - leze de aankondi ging in het vorige nummer en kan zich opgeven bij de afdeling Holten van de AN BO; W. Beijers, telefoon 1234, die de nodige inlichtingen verstrekt. Aanmelding zo spoedig mogelijk. Schilder Louis R. de Vries temidden van enkele door hem geschilderde landschappen. „Gevoel voor kleur enlichtinde natuur; een emotionele ervaring vastleggen in een moment opname". De Stichting Paardrijden Gehandicapten kreeg uit han den van de heer Ivo v.d. Voort een 16 jarig Poolse paard met de naam Tanja aangeboden. Het is een geschenk namens de familie en het laatste paard dat eigendom was. Een manege'in Diepenheim eigendom van de familie v.d. Voort is inmiddels verhuurd aan derden. Dan kun je twee dingen doen, het paard overhevelen naar een instelling waar het dier een goede oude dag kan slijten, of deze schenking. Juist een wat ouder dier is uitermate geschikt voor dit laatste doel. Hippisch adviseur de heer H.W.G. Vixseboxse geeft aan dat mede door deze schenking de continuï teit van de Stichting niet op de tocht komt te staan. Zoveel moge lijk zelf supporting is erg belang rijk. We zijn nu in het bezit van drie eigen paarden". Doelstelling van de Stichting is; Paard- en ponyrijden met gehan dicapten in de gemeente Holten en de regio. De Stichting zal zich hierbij laten adviseren door des kundigen, waaronder medische, hippische en pedagogische. Men streeft er naar dat het paard- en De Stichting Paardrijden voor Ge handicapten kreeg zaterdag uit handen van Ivo v.d. Voort een 16- jarig Pools paard aangeboden met de naam Tanja. Links van het paard voorzitter F. Assenberg, rechts van het dier guUe gever de hr. v.d. Voort. ponyrijden met gehandicapten ge schiedt volgens de richtlijnen en normen zoals aangegeven door de landelijke federatie paardrijden gehandicapten. Een hele mond vol, maar misschien toch wel leuk om eens te lezen wat inderdaad letterlijk de achtergron den zijn van deze Stichting. „Er is geen sprake van een wedstrijd ele ment", aldus de heer Vixseboxse. „Het gaat om de contacten tussen mens en dier en het leren zichzelf redden, zonder hulp van derden, met vooraf een medische en thera peutische beoordeling wat de ge handicapte wel of niet aan kan. Met andere woorden er is steeds sprake van volledige begeleiding door deskundigen en vorderingen wor den nauwlettend gevolgd. We gaan nu ons zevende jaar in en oktober '81 zijn we gestart met een LOM groep, bestaande uit 8 mensen. In totaal gaat het om 33 mensen die twee maal per week, woensdag en zaterdag hier bij manege Bêldman komen paardrijden. Daar zijn veel vrijwilligers voor nodig. Tijdens za terdagen zijn meestal wel vol doende mensen beschikbaar maar voor de woensdagmiddag, tussen half drie en half vijf is het moeilij ker. Mensen met een minimale leef tijd van 14 jaar zyn dan ook van harte welkom!". Het veefonds „Ons belang" hield haar jaarlijkse ledenvergadering op 11 januari 1982 die geopend werd door Voorzitter Aanstoot. De vergadering was zeer slecht be zocht. De rekening en verantwoor ding gaf aan dat er een tekort was van f. 738.80. De inkomsten waren f. 42052.96; en de uitgaven f. 42791.76. Er was op 31/12-80 nog in kas f. 4985.24 zodat er op l-l-'82 nog een batig saldo was van f. 4246.44. In 1981 zijn overgenomen 28 koeien waarvan er 13 afgekeurd zijn of rechtstreeks naar de NTF gingen. De bestuursleden Slijkhuis, Espe- lodijk 14 en J.G. Wissink, Doorlo- pendedijk 3, werden met algemene stemmen herkozen en namen on der dankzegging hun benoeming voor 4 jaar aan. De Heren Bekker- nons, Oude Stationstraat 12 en Nijkamp, Beusebergerweg 52 stel den zich wegens hun leeftijd niet herkiesbaar. Beide hadden 28 jaar zitting in het bestuur en hiervoor werd hen dankgebracht door voorzitter Aan stoot die als blijk van waardering 'n geschenk in couvert en een wan delstok aanbood. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 CBDR *111(1 za. 9.00-12.00 THI5I7I-22M Ttl IS4I3-1I47 koopavond Goor Slalluslaai 24 Vnfft|15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! M— Arts: J.F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. J. Roel- vink, Rielerweg 148, Deventer, tel. 05700-2 10 89 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Tandarts: W. Pot, Bilderdijk- straat 3, Goor. tel. 05470-22 79. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th.A- Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 1515. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, 1 Gaarden straat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. Open Bejaardenwerk tafeltje dek je: Inlichtingen tel 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). Geboren in Friesland, gewoond en gewerkt in Rotterdam en sinds 1972 woonachtig in Holten. Hij is 70 jaar heeft een karakterestieke kop, passend bij een kunste naar/schilder, passend bij zichzelf. We hebben het over Louis R. de Vries, cellist, schilder en gepensioneerd verkeersdeskundige gewerkt bij de rijkspolitie in Rot terdam, gedurende 17 jaar, later bij verzekeringsmaat schappij Winterthur, met als werkgebied het Oosten van het land, vandaar de verhuizing naar Holten. Louis de Vries en zijn Rotterdamse vrouw Elizabeth de Vries- Noorlander hebben geen moment spijt gehad van de gemaakte stap van West naar Oost. „Integendeel we zouden niet meer terug willen. De vier kinderen wonen in het Westen dus we komen regelmatig op onze oude stek terug, maar de behoefte om ons in de drukte van de „grote stad" te storten is er beslist niet", zegt Elisabeth de Vries. Zelf was zij werkzaam als cheffin op het ANWB kantoor in Rotterdam. „Druk en gezellig, maar geen heimwee", vertelt ze. Terug naar de schilder Louis de Vries, geaktiveerd en gestimuleerd door zijn vrouw en niet te vergeten zijn woonomgeving. Je hoeft maar naar buiten te kijken om geboeid te raken en de drang te voelen om je penseel te pakken". Hij doelt op een aantal grillig gevormde bomen die op dat moment door een be paalde streling van het zonlicht een uniek beeld geven. „Vaak wordt ik getroffen door bepaalde lichtinval len, maar meestal leg ik het niet direct vast, dat is vaak ook niet mogelijk. Het zijn kleine emotio nele momentopnamen, die je „overkomen" tijdens een fietstocht of een wandeling, of zo maar als je naar buiten kijkt. Ik ben wel erg blij dat dergelijke beelden blijven „hangen", waardoor ik ook in een later stadium deze indrukken kan vastleggen". Ik ben dan ook geen figuur die met een stoeltje en een schildersezel de natuur intrekt om te werken, ik verwerk liever op zol der, die indrukken die eerder zijn opgedaan". Louis de Vries, een ge voelsmatig en emotioneel man, met oog voor licht, kleur, sfeer en natuurlijke beelden. „Ik schilder het liefst de natuur met al zijn boeiende facetten. Dreigende luch ten, maar ook zonnige taferelen". Dat blijkt ook duidelijk uit zijn werk. „Het schilderen kwa sfeer hangt echter niet af van mijn eigen Voor 4 personen plus 77z. 500 gr. fijngeschaafde witte kool 3 grote uien 50 gram boter zout en peper. 4 grote haaskarbonade van elk 225 gram. 3 dl. demi sec. witte wijn of cider. HQ theelepel versgehakte salieblaadjes of anders gedroog de. 1 soeplepel versgehakte peterselie. Snuifje nootmuskaat. Voor de garnering: 2 grote goudreinetten. 25 gr. boter. 25 gr bruine basterdsuiker. De uien in dunne schijven snijden, in een pan de boter smelten en daarin de uien en de witte kool 2 3 minuten fruiten. Goed wat zout en peper kruiden overhevelen in een ruime oudiepe vuurvaste oven schotel. De karbonades op de kool leggen, de wijn of cider erover en be strooien met salie, peterselie en nootmuskaat. Goed dichtmaken met aluminium folie en in de matig warme oven (180 gr. C.) 1 11/Q uur stoven, of zolang tot het vlees zeer zacht is. Intussen het garnituur bereiden. De appelen schillen boren en in dunne schijven snijden. In een koekepan de boter smelten en de appelen niet te zacht bakken. Met suiker bestrooien en voor het opdienen rond de karbonades leg-" gen. U serveert er het best gebakken aardappeltjes bij. Inl. Hans de Bruin chef de cuisine Hotel-restaurant „De Holterberg", tel. 3849. NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. C.C. Addink (Bed. heilige Doop); 19.15 uur ds. H.J. Ekker. Uitgangscoll. Plaatselijk Jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Admiraal-Koenders en Joke Vogely. GEREF. KERK 9.30 uur ds. D.H. Borgers van Den Ham. 15.00 uur ds. H. Len- ters van Apeldoorn. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst klas 4 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: Mevr. Tromp- Nijkamp, Andrea Schipper, mevr. Hulsman-Zwiers (res.) mevr. Aanstoot-Stam, mevr. Beldman-Staman, Johanna Faber (res.) R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur - zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK: 10.00 uur ds. H.J. Ekker. Uit gangscoll. Plaatselijk Jeugd werk. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman, Beves tiging kerkeraadsleden. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur zondag: 8.00 en 11.00 uur. Op de gewichtstouwtrekwedstrij- den in café „de Kemper" te Bel trum heeft de sterke vierman- sploeg van de plaatselijke touw trekvereniging alweer een grote beker behaald. De ploeg bestaande uit de heren W. Boode, H. Nijland, B. Leunk, E. Jansen met als cochs Joh. Marsman, trok een volledig gewicht naar boven van 590 kg. net 3 sec. binnen de tijdsleniet van 1 minuut evenals de ploegen van Penterman, Stoverink, en Halfweg Boys. Hierna moest het gewicht van 615 kg. naar boven waar de ploeg van Penterman helemaal geen moeite mee had, maar de an dere ploegen kregen het maar ter nauwernood naar boven waarvan toch de ploeg van O.K.I.A. het verst kwam. Uitslag: 1. Penter man, 2. O.K.I.A., 3. Stoverink, 4. Halfweg boys. Ook had O.K.I.A. een tweede ploeg ingezet bestaande uit de heren G. Stevens, A. Wansink, H. Meilink en W. Nyenhuis, helaas moest men bij 500 kg, afhaken maar toch is dit een inspiratie om de volgende keer weer een stuk verder te komen. Ondertussen zijn de trainingen weer begonnen elke donderdaga vonden in de gymzaal aan de Haar- straat om de conditie weer wat op te vyzelen voor de eerstvolgende indoortouwtrekwedstryden in de manege „Ruiterkamp", te Bath- men op 22 jan. a.s. waar de vereni ging met twee ploegen deel neemt. Op 19 maart organiseert t.t.v. O.K.I.A. zelf ook een toernooi in manege Snorrewind. Vrijdag 15 januari: 20.00 uur Geva rieerd concert Holtense Muziek vereniging HMV en Tirolerkapel in gebouw „Trefpunt" Espelo. Zaterdag 16 januari: 20.00 uur Ge varieerd concert Holtense Muziek vereniging HMV en Tirolerkapel in zaal „Het Bonte Paard". Zondag 17 januari: 14.00 uur Dan sen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) Dinsdag 19 t.e.m. zaterdag 23 ja nuari: Grote opruiming bij Huzen in Dijkerhoek (zie adv.) Woensdag 20 januari: 20.30 uur Vrouwencabaret „Miene Mut" uit Deventer in zaal „Vosman" (zie ber.) 20.00 uur „For a few dollars more" Timmermanshuis Nieuw Heeten. Zaterdag 23 januari 9.30 uur Aan vang springwedstrijden in manege Teun Beldman, Markeloseweg. Dinsdag 26 januari: 19.30 uur Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. 20.00 uur Jaarvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in café-rest. „Vosman". Donderdag 28 januari: 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in „Dik- kie Down". Vrijdag 29 januari: 20.00 uur To neeluitvoering Chr. Ontspan ningsclub „C.O.C." in „De Kande laar". Zaterdag 30 januari: 20.00 uur To neeluitvoering Chr. Ontspan ningsclub „C.O.C." in „De Kande laar". stemming maar zuiver van wat de natuur op dat moment te bieden heeft, dat probeer ik zo goed en gedetailleerd mogelijk weer te ge ven. Afreageren van eigen gemoed stoestanden doe ik liever op de cello". Hij komt uit een muzikale familie, heeft een broer die pianole raar is geweest en een broer die cineast/fotograaf was. Zijn moeder noemt hij als zijnde destijds de stuwende kracht achter deze muzikale- en kunstontwikkelin gen. „Mijn vrouw heeftdeze taak op voortreffelijke wijze overgenomen. Zij stimuleert me enorm en geeft me net dat duwtje wat ik nodig heb om aan de slag te gaan. Zij is het ook die mijn expositie momenteel in de bibliotheek in Holten heeft georganiseerd en gerealiseerd. Zoiets weetje enkele maanden van te voren en dan wordt je aan het werk gezet, want er moesten 12 werkstukken beschikbaar zijn. Dat soort „drijfveren" heb ik blijkbaar nodig om „goed uit de verf te ko men", vertelt Louis. Zijn werk stukken zijn nog tot eind januari te bekijken in de bibliotheek. Openingstijden: maandag en vrij dag van 14.30-17.00 uur en van 18,30-20.00 uur, woensdag van 10.00-12.30 uur en van 14.30-20.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3