C.D.A.: Plaatselijk onderwijs heeft baat bij O.B.D. Nieuwji aarpens uitgesproken door Thomasvaer en Pieternel gemeente holten gemeente holten Vierde „Nacht van Blauw Wit" Ook deze WD en Gemeentebelangen toonden bezwaren HOLTENS NIEUWSBLAD J "SPORTCOMMISSIE BIJZONDEREN MACHTIGING ingevolge VUURWAPENWET omdat ze gelezen voorden 7 JANUARI 1982 Raadsaangelegenheden Met een verlenging tot 1 januari 1982 kon vorig jaar de beslissing uitgesteld worden aangaande al of niet uittre den uit de Stichting Onderwijs Begeleidingsdienst (O.B.D.). Op 24 november 1980 is door de raad besloten deze datum als uiterste te handhaven en verwacht werd dan ook dat er een beslissing genomen zou worden De WD in de persoon van de heer Spijker verklaarde tégen het voorstel te zijn. „Een zwak beleid en het functioneren ervan is teveel persoonsgebonden" aldus de heer Spijker. Gemeentebelangen bleek ook niet volmondig achter het begeleidingssysteem te staan zoals dat in het voorstel wordt aangegeven. WD en Gemeentebelangen zorgen er op deze manier voor de woorden van een optimistische heer Nijkamp bijna te ondermijnen: „Eindelijk is het dan zover.Wij zullen de knoop door moeten hakken". Partij v.d. Arbeid en C.D.A. ston den beide achter het voorstel zoals dat op tafel lag. Als argumentatie haalde de P.v.d.A. aan. Uit een enquête (juni 1980) is reeds gebleken dat de Holtense scholen behoefte hebben aan begeleiding bij: A) advisering m.b.t. leerlingen met moeilijkheden b) hulp bij integratie kleuter- en lager onderwijs c) on dersteuning en begeleiding m.b.t. het schoolwerkplan d) het opstel len van remediërende program ma's e) systeembegeleiding f) bege leiding bij de overgang van lager- naar voortgezet onderwijs g) informatie- en dokumentatieqen- trum. Door de financiële beperkingen heeft de O.B.D. geen kans gekregen optimaal te funktioneren; de O.B.D. moet met wat meer finan ciële ruimte in elk geval nog een kans krijgen wanneer Holten uit de O.B.D. zou en dan een remedial teacher aan zou stellen, zou maar één facet van hulpverlening aan bod komen; alle andere behoeften van de scholen zouden niet aan bod komen. En het zou nog meer geld kosten ook. En de rijkssubsidie zou de neus van de gemeenten Holten voorbij gaan. Bij aanstelling van een remedial teacher zou de noodzaak van een o.b.d. alleen maar duidelijker wor den: er zou een ortho-pedagoog be schikbaar moeten zjjn, ter onder steuning van de remedial teacher. Gemeentebelangen wenste wijzi gingen in het voorstel en deed de raad een aantal ideeën aan de hand. Men achtte het zelfs raad zaam in overleg te treden met de inspecteur van het Lager Onder wijs. Als doel hiervan gaf Gemeen tebelangen op de kwaliteitsbewa king weer in handen van de Inspec teur te leggen. Alsof dat nu niet het geval is. Het O.B.D. voorstel werd aangenomen met de stem van de WD tégen. Boekenfonds overgeheveld In de aanbiedingsbrief van de be groting voor het dienstjaar 1982 werd geïnformeerd over een moge lijke nieuwe opzet van het boeken fonds in samenhang met een schoolfonds. De voorbereidingen daartoe zijn inmiddels zover ge vorderd, dat nog deze maand de stichting waarin zowel de leiding van de school als de ouders van de leerlingen zijn vertegenwoordigd, een feit zal worden. De stichtings- Wegens onvoldoende ruimte in het vorige nummer van Holtens Nieuwsblad, in verband met de Oudejaars terugblik, worden als nog enkele raadsaangelegenheden onder de loep genomen. akte werd voor het einde van dit jaar door de notaris verleden, zodat de stichting met ingang van 1 ja nuari 1982 met haar werkzaamhe den kon starten. In de aanbiedingsbrief deelde men mede, dat vooruitlopende op deze nieuwe opzet, in de begroting voor het dienstjaar 1982 het boeken fonds buiten beschouwing is gela ten. Ook de in de loop van de afge lopen jaren gevormde reserve is niet in de begroting 1982 opgeno men. Teneinde het geheel formeel af te ronden resteert nu nog een besluit van de raad om deze reserve per valuta 1 januari 1982 van de algemene dienst over te brengen naar genoemde stichting. Volgens beschikbare gegevens zal de hoogte van deze reserve aan het eind van dit jaar zijn te stellen op rond f200.000.-. De definitieve af ronding van deze afdracht zal in de loop van 1982 kunnen plaatsvin den. Men ging akkoord en wenste de nieuwe Stichting veel succes! De heer Beekman als Thomasvaer en mejuffrouw Kolk man als Pietemei kondigden oudejaarsavond een Nieuw jaarswens op rijm, over het Diessenplas gebeuren. De heer Beekman maakte dit jaaroverzicht en beide zijn bewoner en bewoonster van de Diesenplas. Wij wilden u deze „rijmelarij" niet onthouden. T.: Het schiet weer lekker op, 't is weer zowat bekeken. Het jaar loopt op z'n end. Hoe heeft het jou geleken? P.: Ja, nou je dat zo vraagt: het viel geweldig mee Want over 't algemeen zijn ze hier dik tevree. T.: Want het begon al goed, die eerste dag van 't jaar Een kerkdienst in de zaal, en niemand vond het raar. P.: Eerst kwam een goede preek, en koffie.later een diner Zoiets maak in Diessenplas en nergens anders mee. T.: En op de vijfde dag deden we het nog eens over Met mensen van 't bestuur, die hadden er wat voor over om mét ons blij te zijn en met ons mee te leven Ze waren erg voldaan om dat eens te beleven, P.: Weetje wat ik noüfïjhvond? Dat was het adopteren van die twee kinderen, die nu beter kunnen leren Ze wonen in Opper-Volta, dat is wel erg ver weg. Ze krijgen waterpompen, en scholen (voor kinderen soms pech). Maar toch: ze worden goed geholpen, zoals ik heb vernomen. Zo zullen ze in 't leven trachten vooruit te komen. T.: Dat had men zonder F.P.P. tevoren nooit verwacht, dat hier in Diessenplas aan hen ook werd gedacht. Daarom: denk aan de bussen, mensen, we brengen ze in dit stuk in uw bijzondere aandacht uw gift brengt hen geluk! P.: Vergeet ook Abal niet, waar we in een dag of zes de spullen uit Noord-Afrika verkochten met succes. T.: Zo hebben we in Diessenplas de derde wereld niet vergeten En ons niet enkel druk gemaakt om wat wij morgen eten. P.: En nu ons koortje, dat moet ook toch eens gezegd: Het kwam voor opluistering zelfs in de kerk terecht. T.: Wat fijn, dat we op 12 mei, de dag van de verpleging, onze dank eens konden tonen, voor hoe men hier met ons omging. P.: De lentetocht naar Diepenheim was ook een fijne dag dat doen we zeker nog eens weer.tenminste als het mag! T.: En dan die donderdag, toen we met groot plezier ons waagden aan 't fonduen. Wat gaf dat een vertier! T.: Zeg, weet je ook nog dat toneel? Hoe was de naam ook weer? De zaterdagvoetbalvereniging „Blauw Wit '66" organi seert in de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 januari voor de vierde maal de inmiddels befaamde „Nacht van Blauw Wit". De vereniging hoopt met dit evenement te bereiken een aantal verenigingen uit hun „winterisolement" te verlossen, zodat weer even van het „voetbal-en wedstrij delement" geproefd kan worden. Er zullen in 't sporthal ,,'t Morsink" van kwart over elf tot plm. half vier weer een aantal bekende clubteams uit de regio de strijd aanbinden en evenals voorgaande jaren zal de spanning weer te snijden zijn. T.: En dan dat andre stuk, met dat aardig Franse meisje. Die verdiende voor haar vlotte spel mijns inziens wel een prijsje. P.: En wat ze nooit vergeten hier, en elk jaar weer herhalen Dat is de Pannekoekentocht, waarvan je nooit gaat balen. T.: Ook kwam een Finse dansgroep hier. 't Is te veel om op te noemen. Want op 't gebied van ons plezier kan je 't enkel roemen voor wat ze voor de mensen doen. Dat is niet uit te leggen! Ik ben blij tenminste dat 'k hier woon, dat wil ik je wel zeggen. P.: En dan de cursussen, die ons hier loerden gegeven over de Bijbel, het Engels, en „In de loop van je leven". T.: De dansgroep „Elegast", die danste niet alleen maar braken ook, bij ongeluk, een direkteurenteen. P.: O, neen, dat deden zij niet, het kwam door het plankier Dat ongeval gaf evenwel de heer Postma geen plezier,. T.: En weet je wat hier ook nog kwam? Dat raadt je niet maar zo. Dat was de maanduitzending van Diessenplas-radw. Dus als je iemand hier plezier wilt doen beleven Vul dan het groene briefje in, je kunt het Minie geven bij de receptie, daar staat dan wel een bus waar al die wensen in gaan; soms is't een hele klus. P.: En kosten doet het niets, dus vraag ik: wat belet je om mee te doen? T.: Ik tik uit dank wel even aan mijn petje. T.: De Schoolgemeenschap, onze buur, zette ons weer in de banken, Die waren voor ons veel te nauw. Ik kon er wél om janken. We werden hier van huis gehaald door een groep jonge mensen die voorbeeld waren voor de jeugd, zoals wij die graag wensen De Sportcommissie vergadert weer op maandag 11 januari a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen tot: - het uitbrengen van een advies aan het college van burgemeester en wethouders, betreffende wijziging van de „Verordening regelende de subsidiëring van plaatselijke culturele-, jeugd- en sportverenigin gen"; - het in gebruik geven van een voetbalveld van Meermanskamp aan de kynologenclub Deventer, ten behoeve van een cursus „gedrag en gehoorzaamheid"; - het uitbrengen van een advies aan het college van burgemeester en wethouders, betreffende een verzoek om subsidie van V.D.H. Be- rgspeurders Holten; - het vaststellen van het vergaderschema van 1982 De vergadering is openbaar Met het oog op de afloop van de geldigheidsduur van de verleende bijzondere machtiging ingevolge de Vuurwapenwet 1919 worden de machtiginghouders verzocht deze machtiging vóór 15 januari 1982 in te leveren ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Onderzocht zal worden öf de geldigheidsduur kan worden verlengd. P.: Je doelt de meneer. „Scheve springen in de Zevensprong", P.: En denk eens aan de Greenpeace-aktie, die mocht er ook wel ivezen Ik meen: het gaat de goede kant, al zullen we wel eens vrezen. T.: En Holtens O.A.D.-bedrijf bracht kost'loos ons terecht. •T Zijn fijne mensen inonsdorp, dat moet maar eens gezegd. P.: Ook gingen we nog op bezoek in andere tehuizen. Toch staat het voor als een paal: wij willen niet verhuizen T.: Naar Avegoor zijn w'ook geweest, door Leuvenihk opgewacht. Die man uierdonlangs ineen doosonsnetjes thuisgebracht. P.: Zo waser dus van alles wat, het schijnt niet op te kunnen Maar denk niet dat wij dat de mensen hier niet gunnen. Dia's, muziek, toneel en zang, en nog een drankje toe. Ze worden hier, zo lijkt het wel, het organiseren lang niet moe. T.: Denk ook eens aan de keuken, waar ze zorgen voor ons eten. Welk restaurant kent drie menu's? Dat zou ik wel willen weten. P.: En dan de ziekenboeg waar de zwakken worden opge nomen, om door de zusters, goed verpleegd, gesterkt weer bij te komen. T.: Wat zeker ook nog dient vermeld, dat zijn een tweetal palen, die aangeven: hier stopt de bus, hier komen wij u halen. P.: En als er nu nog abri's komen, dan is de zaak kompleet En sturen we de O.A.D. bedankjes bij de vleet. T.: Maar als we alles van dit jaar hier zouden laten horen, dan lopen we den grote kans dat ze onze uitzending storen want er is zeker eens zoveel dat het vermelden waard is. P.: Zodat ik nu verder zwijgen zal, ofschoon dat niet mijn aard is. T.: Maar Pieternel, het doel waarvoor we hier toch zijn gekomen moet nog gezegd, anders gaan we er straks van dromen. P.: En al behoefje natuurlijk niet alles aan mij uit te leggen Ik weet wel zeker wat je nu de mensen wilt gaan zeggen. bij het nemen van strafschoppen als toumooiwinnaar 1981 uit de bus kwam is er erg op gebrand om dit succes te herhalen maar zo zei ons een van de MW-bestuurderen dat het moeilijk zal worden is wel zeker. In zo'n sterk bezet toumooi moetje van goede (voetbal) huize komen om op het ere-schavotje te komen. Als alles volgens plan verloopt zal de flonkerende grote bokaal om half vier worden uitgereikt door de voorzitter van de Sportcommissie de heer H. Rustebiel. Wedstrijdprogramma: 23.15 uur: S.O.S. (H'doom-Nieuw Heeten. 23.30 uur: Witkampers (Laren)- G.F.C. (Goor) 23.45 uur: S.V. Holten-Blauw Wit 00.00 uur: MW'29-CJV-ers (Deven ter) 00.15 uur: S.O.S.-SV. Holten 00.30 uur: Witkampers-MW'29 00.45 uur: Nieuw Heeten-Blauw Wit 01.00 uur: GFC-CJV-ers 01.15 uur: S.O.S.-Blauw Wit 01.30 uur: Witkampers-C.J.V.-ers 01.45 uur: Pauze. 02.00 uur: Nieuw Heeten-SV Holten 02.15 uur: G.F.C.-M.V.V.'29 02.35 uur: Finale nrs. 2 om 3e en 4e plaat 03.00 uur: Finale nrs. 1 om le en 2e plaats. Het sporthal restaurant is tot vier uur geopend. Supporters zijn van harte welkom!!!. T.: Laten we het dan maar samen doen, dan doe ik mee voor mijn fatsoen. P en T.: Lieve mensen, allemaal, heel veel vreugde, weinig zorgen mogen uw deel zijn in een heel gelukkig nieuw jaar. Hartelijk dank voor het goede dat u voor elkander hebt gedaan. Laten we bij leven en welzijn, zo in 1982 verder gaan.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5