Minder strooien spaart zout energie en milieu DIRECTEUR H. ROOSINK: "TENDENS WEGBEHEERDER VRAAGT OM AANPASSING APPARATUUR" Bedankt lieve mensen Ut van „Blanw wit" Verdienstelijk (handbal) spelend Holten Bedankt Chauffeurs HOLTENS NIEUWSBLAD DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 15 OF 22 DECEMBER 1981 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN, E.D. i BOUWVERGUNNINGEN: HINDERWETVERGUNNINGEN: SLUITING JACHT TER INZAGELEGGING BESCHIKKING COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN HINDERWET 31 DECEMBER 1981 PAG. 5 Verreweg de grootste verkoop van onze gladheidsbe strijders vindt plaats in Nederland, onderverdeeld in 35 procent Rijkswaterstaat, 25 procent Provinciale water staat, 35 procent Gemeenten en 5 procent elders. België is het tweede verkoopland en de Benelux heeft inmiddels een verzadigingspunt bereikt. In Luik zit vanaf 1970 een importeur. Het aanpassen van verkoop- en serviceorganisatie om je goed te kunnen Dat kunnen kleinigheden ztfn ten aanzien van uiterlijk, maar het kan ook om grotere ingrepen gaan. Technische eisen die per land kun nen verschillen. „We praten over Nido-Universal B.V., Holten waar 85 medewerkers zijn, waarvan 45 in de fabriek en 5 servicemonteurs (gestationeerd in Rijssen, Zwolle, Driebergen, Nieuw Vennep en Dru- ten). „Vooral in de wintermaanden en dan bij zware sneeuwval gaat het om vrij veel landelijke Service- werkzaamheden", aldus de heer J. Nikkels, adjunct directeur. „Aan rijdingen door obstakels, die onder de sneeuw verborgen zijn en ook natuurlijk meer slijtage in verband met barre omstandigheden. Daar voor gaan in hoofdzaak de vijf rij dende servicewagens op pad. Geschiedenis. De voorgeschiedenis van Nido- Universal b.v. is bij vrij veel Holte naren bekend, de naam Herman Klein Velderman die als dorpssmid al dateert van 1939, toen hij zelf standig zijn bedrijf oprichtte, aan de Kolweg, is een ingeburgerd be grip! Via gemeentearchitect Hendrik Jan Holterman kwam de heer Klein Velderman in 1948 door toe vallige omstandigheden in aanra king met Rijkswaterstaat. In dat zelfde jaar was een commissie gladheidsbestrijding ontstaan en kreeg de heer Klein-Velderman opdracht een schuif aan een vrachtwagen van de gemeente te ontwerpen. Dat was de eerste aanraking met „sneeuwruimen". Zijn positieve in stelling ten aanzien van vernieu wingen en ook de durf aan iets nieuws te beginnen waren destijds de grondslag voor een nu interna tionaal opererend bedrijf. Tot 1958 ging het hoofdzakelijk om het produceren van sneeuwschui vers. Begin jaren zestig werd de eerste automatisch aanvoerende sneeuwstrooier ontwikkeld. Dus geen mensen óp de laadbak wat een stuk veiliger werken met zich mee bracht. Het bedrijf aan de Kolweg was in middels verplaatst (1956) naar de Industriestraat en droeg de naam Universal. In 1973 werd Nido in richten op het openbreken van nieuwe markten, zo vindt directeur Roosink is een must. Binnen ons bedrijf ging het om de volgende veranderin gen. Tekenkamer, productievoorbereiding en bedrijfs- buro dienden aangepast aan andere eisen dan die voor uitsluitend binnenlandse verkoop van toepassing zijn. Er zijn duidelijk specifieke wensen per land, waar je aan moet kunnen voldoen alvorens je op deze markt te richten. technische ontwikkelingen", aldus de heer Roosink. „Het huidige streven van de wegbeheerder is bij voorbeeld minder zout strooien, dus vooral een effectievere manier van strooien. Erg veel zout ver waait en komt in de berm terecht, wat schadelijk voor het milieu kan zijn. Gerichter strooien zou een op lossing zijn, vandaar een onderzoek dat momenteel loopt ten aanzien van besparing van zout-gebruik. Zout bijvoorbeeld in combinatie met een bepaalde vloeistof zou een oplossing kunnen zijn. Aanpassing van apparatuur natuurlijk ook. Zo zoek je steeds naar nieuwe wegen en mogelijkheden om aan bepaalde tendensen het hoofd te kunnen bieden". Meer aandacht zal er in de toekomst waarschijnlijk ook be steed gaan worden (door de wegbe heerder) aan fietspaden. Ook dat is een ontwikkeling die door ons ge volgd moet worden. Werden de strooiers tot op heden allemaal aangedreven door een motor, nieuwste gegeven is de strooier aangedreven door een wiel! De motor blijkt vooral onder barre omstandigheden nog wel eens defect te raken, met deze ont wikkeling is dat probleem uit de wereld", aldus de heer Nikkels. Voor wat betreft het openbreken van nieuwe markten in de nabije toekomst, wordt gedacht aan lan den als Engeland, Zweden en Duitsland. „Vooral in het laatst ge noemde land bestaat erg veel con currentie in deze branche, maar toch willen we doelbewust meer aandacht gaan besteden aan het promoten van onze machines", zegt de heer Roosink. De heer Roosink is directeur vanaf mei 1979. Voorheen had hij al zitting in de commissie. Vanaf 1 januari 1980 is het bedrijf ondergebracht by T.B.E. een Holding in Amstelveen. Dit gebeurde zonder beduidende veranderingen. Men kon zelf eer» aantal criteria aangeven, waarorR der het zelfstandig kunnen blijven opereren en ook de sociale gevolg gen bleven uit. „Het toetreden tó^ een dergelijke Holding was eert must om het bedrijf ook voor dfj toekomst te waarborgen", aldus de heer Roosink. Rhenen opgekocht, een soortgelijk bedrijf. Beide bedrijven hadden ongeveer 45 procent van de markt in handen. In Rhenen is men in middels overgestapt op het maken van kleine landbouwattributen. Vanaf 1973 dus draagt het bedrijf de naam Nido-Universal. „Het bedrijf blijft in ontwikkeling en inbreng van wegbeheerders is hier zeker debet aan". Deze zijn het die aanpassingen wensen, afge stemd op economische- of milieu- Bedankt alle lieve lieve mensen, voor rozen, kerststukjes met goede wensen. Bedankt zo maar die anonieme mens op aarde, Heeft dan mijn leven toch nog waarde? Bedankt alle dieren die niet kunnen spreken, waardering is uit jullie rozengift- gebleken Ik was de Kerstdagen alleen, niet eenzaam met zoveel grote liefde om mij heen. Holten, 28 dec. '81 B.C. de Haas-Boekbinder. Voor de competitie kwamen alleen de dames senioren en junioren en 2 jeugdteams in actie. De dames speelden tegen de senioren van Lettele 3. In een leuke wedstrijd hadden de gasten het betere van het spel. Dit resulteerde in een 5-1 voorsprong bij rust. Na rust liep Lettele zelfs uit naar een 9-2 voorsprong. Toen kon Holten enkele malen iets terug doen, doordat er goed vanuit de 2e lijn werd geschoten. Holten kwam terug tot 9-6, maar moest daarna toezien dat Lettele de eindstand op 11-6 bepaalde. Doelpunten: Alberta Markvoort 2; Ida Moeliker, Miny Kem per, Gerdien Ophof, Ineke Groteboer 1. De dames junioren moesten met enkele invalsters uit de A adspiranten aantreden tegen de koploper in hun klasse. Overwetering scoorde al snel, maar Holten maakte gelijk. Daarna nam Overwetering een voor- „v_ «Prong die bij rust was opgelopen tot 9-5. Na rust werd het 10-5 waarna meentelyke Sportcommissic de Holten in een sterke periode terug wist te komen met goed spel tot 10-8. Daarna lieten de krachten het afweten. Overwetering liep uit tot 18-10 en hield daarmee de winst in eigen huis tegen een qua samenstelling zeer verdienstelijk spelend Holten. De ZW „Blauw wit ,66" organi seert in de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 januari in sporthal,; 't Mossink" aan de Keizersweg het inmiddels traditioneel geworden voetbaltoumooi „Nacht van Blauw Wit". Er zal aan worden deelgeno men door de C.J.V-ers (Deventer), G.F.C. (Goor) Nieuw Heeten, S.V. „Holten", „MW29 „Maria Paro chie (winnaar toumooi '81), „S.O.S." (Hellendoom) „Witkam pers" Laren (G) en de organise rende vereniging „Blauw Wit". Het toumooi dat begint om 23.15 uur zal, als alles volgens plan ver loopt, om 03.25 uur afgelopen zijn. Om 03.00 uur zullen de poule win naars de strijd aanbinden om de hoofdprijs, die zal worden uitge reikt door de voorzitter van de Ge- heer H. Rustebiel. Ook tijdens vorige „winterstops" organiseerde „Blauw Wit" dit nachtelijk sportgebeuren waarvoor altijd enorme belangstelling be stond. Als scheidsrechters zullen fungeren de h.h. H. Timmerman, Nijverdal. Ben van Doom en Jan Avezaat te Holten. Jeugd: A 1 speelde uit tegen Apeldoorn '80. De nieuwkomer in deze compe titie had weinig kans tegen Holten. Verdiend werd na een 2-7 ruststand Bedankt grote Nederlandse ambassadeurs Bedankt duizendmaal, geweldige chauffeurs, die koude, vermoeidheid en afstanden trotseerden, de Poolse machthebbers met „dan maar de fik er in" negeerden. Bedankt heel het Nederlandse volk. Ik voel me trots dat ik zijn mag uw aller tolk, te schrijven over het goede wat U deed, ter verzachting van het grote Poolse leed. Bedankt Wim Woudenberg met je cowboy hoed, ik zal blijven zien die tranen op je snoet, in Tv-privé bij Henk van der Meijden, geloof me dat er velen met jou schreiden. Ik ben er trots op dat ik in dit land mag wonen, waar mensen zoveel naastenliefde tonen, waar Hollanders die soms zo kunnen muggeziften, spontaan klaar stonden met hun giften. Holten, Oudejaarsdag 1981 B.C. de Haas Boekbinder. de winst met de ruime cijfers 4-13 mee naar huis genomen. C 1 moest uit tegen W.S.V. '38 spelen. Al snel stonden de Holtënse meisjes met 2-0 achter. Voor de rust werd dit echter omgezet in een 5-4 voor sprong. Na de rust bleef Holten in een rommelige wedstrijd de betere. Met 11-6 werd voor de 6e achte reenvolgende maal een wedstrijd winnend afgesloten. Programma: za. 2 januari: B1 thuis tegen Heeten om 18.15! B 2 thuis tegen Achilles om 16.45. D1 thuis tegen Nw Heeten om 13.00. zo. 3 januari: Dames junioren thuis tegen Dalfsen om 17.00. Dames se nioren thuis tegen A.B.S. om 11.00. Heren senioren thuis tegen Apel doorn '80 om 14.50. Standen! Voor de competitie werd alleen Voorwaarts - W.S.V. gespeeld. De gasten wonnen met 14-11. Door deze uitslag blijft Holten op de 3e plaats. Op 3 januari wacht voor Holten de krachtmeting tegen on geslagen koploper Apeldoorn '80. Uit speelde Holten een erg goede wedstrijd, maar moest tegen de veel fysieke kracht spelende Apel- doomers met 21-18 het onderspit delven, stand; 1. Apeldoorn 7-14 2. W.S.V. 8-14 3. Holten 8-8 4. Achilles 7-6 5. Voorwaarts 8-6 6. Heeten 8-6 7. Actief 7-4 8. V. en K. 6-0. Zondag 3 januari Holten - Apel doorn 80 om 14.50 uur!! - aan de heer W. H. F. Haan voor het vergroten van het hotel-café- restaurant Forthaarsweg 1; - aan de heer J. H. Niasthoven voor de verbouw van de wc Flisweg 8; - aan J. H. Maats Zn. B.V. voor de uitbreiding van de winkel Dorpsstraat 51; -aan de heer H. Heusinkveld voor het uitbreiden van de winkel Dorpsstraat 62-64; 2. - aan de heer H. ten Dam voor het oprichten etc. van een rundvee bedrijf met opslag van mest en olie in een bovengrondse tank op het perceel Vijfhuizenweg 1: -aan de heer F. W. Veltkamp voor het oprichten etc. van een rundveebedrijf met opslag van mest en olie in een bovengrondse tank op het perceel Doorlopendedijk 6; - aan de maatschap Krikkink-Volkerink voor het oprichten etc. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest en olie in een bovengrondse tank op het perceel Liezenweg 7; 3. aan de heer B. Paalman vergunning verleend voor het kappen van een boom bij de woning H. J. Wansinkstraat 8; 4. aan het Organisatiecomité Oliebollencross ontheffing verleend voor het houden van de jaarlijkse „Oliebollencross" op 3 januari 1982; 5. aan Z.V.V. Blauw-Wit vergunning verleend voor het houden van een verloting. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. De Minister van Landbouw en Visserij heeft in verband met de huidige weersomstandigheden besloten om gedurende het seizoen 1981-1982 de jacht op patrijzen, fazanten, houtsnippen, hazen, goudplevieren en alle soorten waterwild met ingang van 22 december 1981 te sluiten. Afhanke lijk van hettemperatuursverloop zal nader worden bezien of heropening van de jacht op de daarvoor in aanmerking komende wildsoorten mogelijk is. 1. J. Rensen, Meutgeertsweg 4 te Holten, (voor een nieuwe, de gehele inrichting (rundveebedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in ondergrondse tank -»inhoud 3000 liter -) omvattende vergunning) 2. H. J. Kemper, Valeweg 5 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een varkensmestbedrijf en rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van huisbrand olie in een ondergrondse tank - inhoud 3000 liter); 3. B. J. Boode, Okkenbroekseweg 4 te Holten, (tot het wijzigen en uitbreiden van een rundvee- en varkensmestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in drie bovengrondse tanks - 2 met een inhoud van 1200 liter elk en 1 tank met een inhoud van 100 liter -); 4. H. Agterkamp,Menumsweg 1 te Holten, (tot het oprichten, inwerking brengen en houden van een rundvee-, varkens- en pluimveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 200 liter -). Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Kejzersweg 22 te Holten. Van de hierboven vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunningen. Schriftelijk kunnen tot 4 februari 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft i, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvra gen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 28 januari 1982 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden om gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen, op 15 december 1981 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de heer H. ten Dam, Vijfhuizenweg 1 te Holten, voor het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een boven grondse tank (inhoud 1200 liter) op het perceel Vijfhuizenweg 1 te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 4 januari 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de Sporthal ,,'t Mossink" aan de Kei zersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde periode en tijden. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór 4 februari 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De commissie houdt zitting op dinsdag 5 januari 1982 des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning, alsmede de opge maakte ontwerp-beschikkingen. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 4 januari 1982 tot 4 februari 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van:

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5