Kerstboomplantdagen, 3 en 10 januari Is het aanvraagformulier aS op de bus? Doe het nü, 31 december is de laatste dag! Medische diensten it Kerstfeest plattelandsvrouwen afdeling Espelo Varkensoesters op Griekse wijze HOLTENS NIEUWSBLAD PLOTSELING.. ■BOEM. I OBAKKER RENAULT voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft Spanning bij strijd om schaatstitels AGENDA KERSTFEESTVIERING HERV. VROUWENGROEPEN EN CHR. PLATTELANDSVROUWENBOND. Ook in de winter aktiviteiten op Flevohof Eenmalige uitkering voor 'alleenstaanden' Hebt u het formulier met toelichting op het postkantoor gehaald? En denkt u voor de uitkering in aanmerking te komen? Stuur dan nü het formulier in. Aanvragen die na 31 december a.s. worden ingediend, worden niet meer behandeld. w 31 DECEMBER 1981 -PAG. 3 Voor 4 personen. 4 varkensoesters van plm. 125 gram. 1 gehakte ui, salie, een snuifje per oester, broodkruim van 3 sneetjes oud brood. 1 gehakt bosje peterselie. 4 plakken rauwe ham. 1 m dunne plakjes gesneden ui. 1 in plakjes gesneden wortel. 1/4 liter vleesbouillon, koffielepel aardappel- Kruid de oesters met peper en zout en snufje salie en leg de in boter gestoofde gehakte ui, het oude broodkruim en de gehakte peterselie erop. Leg dan op ieder stuk de plak rauwe ham, druk dit goed aan en rol de kalfsoes ters dan op, maak de rolle tjes aan beide uiteinden met een stukje touw vast. Bak ze mooi bruin in de bo ter samen met de plakjes ui en wortel. Leg ze in een ovenvaste schaal en blus de pan met de bouillon, giet dit over het vlees en plaats de schaal in de goed warme oven, stoof ze in plm. 45 minuten gaar on der regelmatig eens overgie ten met de jus. Als ze gaar zijn het vet van de jus af scheppen en licht binden met de aardappelmeel. Bij dit gerecht serveert u rijst waarin u wat doperwtjes, fijn gehakte paprika en fijn gesneden ui en een geplet teentje knoflook meekookt. Een fris slaatje maakt het gerecht compleet. De M.A.C. „De Holterberg" en de M.A.C. „Harle" organiseerden ter afsluiting van het seizoen 1981 een gezinspuzzelrit waarvoor kon worden gestart bij café „De Bies- ter" in Holten en café Vloedgraven in Haarle. De finish was voor beide trace's in.Haarle. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertrui dv J ten Dam en J A Weijers; Kim Gerriëtte Bertien dv J Teeselink en B Scheperboer. Gehuwd: J A Wegstapel, oud 26 jaar, Holten en G W H Krijt, oud 23 jaar, Gorssel; J H M Toren, oud 32 jaar, Neurenberg DL en E E Meier, oud 21 jaar, Neurenberg DL; J Vos, oud 78 jaar, Utrecht enJCM van Wijk, oud 55 jaar, Utrecht. Overleden: H Lubbersen, oud 72 jaar, Holten (overl. te Deventer); G H Stitteler, oud 82 jaar, Holten; J van den Bos-Nijenhuis, oud 67 jaar, Holten; B J Voordes, oud 84 jaar, Holten. Aan de puzzel kon worden deelge nomen door de kinderen die met pa en ma meerijdend een aantal kerstmannetjes moesten opsporen die langs de route verdekt waren opgesteld. De mooie prijzen werden door MAC-voorzitter Dirk J. Schooien uitgereikt bij Vloedgra ven waar gelegenheid was voor een spelletje bingo. De uitslag: M.A.C. Holten: 1. J. Klein Tees elink, 59 strafp.; 2. J.W. Klein Vel- derman, 66 strafp.; 3. M. Veldhuis, Wijhe 81 straft). M.A.C. „Haarle": 1. J. Hannink,1 Raalte 108 straft).; 2. J.A. Cents, Haarle 174 strafp.; 3. G. Meyerink, Haarle 182 straft). Kinderen: 1. Monique Ruiten, Haarle; 2. Ria Mooiweer, Holten; 3. Karei Spoolder, Haarle. Donderdag, 17 december kwamen de dames van de Herv. Vrouwen groepen uit Holten en Dijkerhoek en de Christelijke Plattelands vrouwen Bond uit Holten samen voor de kerstfeestviering in ge bouw „Irene". De zaal was 's mid dags door verschillende dames met kerstgroen versierd en met de meegebrachte kaarsen werd het een feestelijk geheel. De avond begon met ontvangst met koffie. Mevrouw v.d. Voet opende met een kort inleidend woord. Tot de pauze werd een aan de dames uitgereikte liturgie afge werkt. De kerstliturgie bestond uit veel zang, gebed, schriftlezing en declamatie. Na de pauze brachten de dames van de Herv. Vrouwengroep uit Dijkerhoek het kerstspel, „Wj zich al vergelijkbare problemen vrouwen van Bethlehem", ten to- met de tegenwoordige tijd af onder nele. Ook in die tijd, rond de ge- de vrouwen. Alle lof voor de dames boorte van de Messias, speelden uit Dijkerhoek, die zo boeiend het Maandag 21 december vierde de Bond van Plattel, vrouwen afd. Espek hun kerstfeest, in gebouw het Trefpunt, sfeervol versierd met kaarslicht dennengroen. Mevr. Tuitert heette een groot aantal aanwezigen welkom waaronder oudere huisgenoten en mevr. van Egten-Kool uit Zuidwolde. Wolde. Die deze avond verder op een voortreffelijke manier zou verzorgen. Ze droeg een aantal gedichten voor zowel in het Drents dialect als in het Hollands o.a. van Anton van Duinkerken, Roel Reintjes en gedichten en verhalen van haarzelf Zelfs het kerstevangelie vertelde ze in het dialect, hetgeen steeds werd afgewisseld door samenzang, begeleid op het orgel door Ineke Nijenhuis. Tot slot werd.door de presidente die namens allen sprak Mevr. van Egten heel hartelijk bedankt voor haar optreden. „Inéén woord fantastisch"Ze kreeg danook een warm applaus van de hele zaal. Na het zingen van ,£re zij God" loerden de fruitbakjes uitgedeeld aan zieke en bejaarde huisgenoten en bedankte mevr. Tuitert allen voor de aanwezigheid en loenste iedereen prettige kerstdagen en een voorspoedig 1982. spel naar voren wisten te brengen. Voor dat de presidente van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond, Mevrouw Van Iperen- Esseboom, de avond met dankge bed besloot, werd er nog gezongen lied 26:1,3 en 4: Wat heil, een Kind is ons geboren, een Zoon gegeven door Gods kracht! De eerst volgende bijeenkomst in 1982 zal zijn op donderdag 28 ja nuari. Een kras, een lelijke schram of een jammerlijke deuk in uw auto. Voor komen kunnen we 't niet. Vakkundig repareren wel. Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 RUSSEN Tel. 05480-2255 I(L 85470 -2214 SHHusD» 24 Slllli 1(1.15413-1147 V»ivt|1S Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Flevohof is het gehele jaar door dagelijks geopend en zelfs in de winter vinden er op bepaalde da gen speciale aktiviteiten plaats. Het winterse weer hoeft geen be lemmering te vormen voor een be zoek aan Flevohof, want een aan eengesloten overdekte verwarmde wandelroute, strekt zich over een afstand van twee kilometer uit door dit 150 ha grote rekreatiepro- jekt. In deze overdekte wandel route zijn de vele interessante ex posities over onze land- en tuin bouw opgenomen, evenals de kle derdrachtententoonstelling, het nationaal kaasmuseum, de mineralen- en stpnpnpvnnsitie. de Rien Poortvlietexpositie etc. Ook de champignonkwekerij, de tropi sche tuin, de groente- en de plan tenkassen zijn in de overdekte route opgenomen. In deze tuin bouwkassen, gaan ook nu de werk zaamheden gewoon door, net als in de veehouderij met vele honderden koeien en varkens. In het kongre- scentrum, dat vele mogelijkheden biedt voor omvangrijke bijeen komsten, vonden in de december maand nog enkele grote meer daagse kongressen plaats. NED. HERV. KERK Oudejaarsdag: 19.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk. Nieuwjaarsdag: 10.30 uur ds. H. J. Ekker (Dienst in „Diessen- plas". Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk. Zondag 3 januari: 10.00 uur ds. C. C. Addink. Uitgangscoll. Kerkinterieur. Oppasdienst: mevr. Van Bruggen-Traanman en Fennie Lammers. GEREF. KERK Oudejaarsdag: 17.00 uur ds. H. Lenters van Apeldoorn. Nieuwjaarsdag: 10.00 uur ds. Kornet van Nijverdal. In beide diensten is de eerste kollekte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Zondag 3 januari: 9.30 uur en 15.00 uur ds. Clements van Wierden. In beide diensten is de eerste kollekte voor de kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Kindemevendienst (klas 1 en 2) o.l.v. mevr. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst: Ingrid Stam, mevr. Rietman-Klein Nagel voort, mevr. Tromop-Prins (red.). Mevr. Van Wilsum-De Boer, mevr. Stam-Bosschers, mevr. Schreurwater-Potkamp. R.K. KERK (Geb. „Irene") Nieuwjaarsdag: 9.30 uur. Zaterdag 2 jan.: 17.00 uur. Zondag 3 januari: 9.30 uur. DIJKERHOEK Oudejaarsdag: 15.00 uur ds. W. Vons. Uitg.coll. Algemeen Ker kewerk. Zondag 3 januari: 10.00 uur ds. C. C. Addink. Uitg.coll. Alge meen Kerkewerk. OKKENBROEK Oudejaarsdag: 19.30 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll.: Oude jaarsdagcollecte. Zondag 3 jan.: 10.00 uur ds. G. Bouman. Zendingsbussen bij de uitgang. NIEUW-HEETEN Oudejaarsdag: 19.00 uur. Nieuwjaarsdag- 11.00 uur. Zaterdag 2 jan.: 19.00 uur. Zondag 3 jan.: 8.00 uur en 11.00 uur. De Holtense jeugd (leerlin gen van alle basisscholen) heeft op de banen van de IJsclub „De Noordpool" een sportieve en vaak erg spannende strijd geleverd om de titel jeugdkampioen 1981. Kampioen bij de meisjes werd Rineke Stukker en bij de jongens was de titel voor Johan Henk Maats. Voor de finale hadden zich verder geplaatst de meisjes Henny Oool- bekkink en Ans Koopman en de jongens Johan Lammers en Barend Hongman. Ze werden door club voorzitter Wim Bouwhuis gehul digd en kregen resp. een grote be ker, een kleine beker of een pla quette. Alle jongens en meisjes die in de verschillende leeftijd-series op de eerste tot en met de derde plaats eindigden kregen een fraaie herin neringsmedaille. Dit waren: Mo- nuque v.d. Molen, Fleurtje v.d. Kolk, Wilfred v.d. Pluym, Anne- mieke Klijnsma, Jonny Spijker, Erik Beldman, Merel v.d. Sloot, Katina Jannink, Renate v. Ge nnep, Ruben Jol, Edwin Beldman, Anja Beldman, Agnes Broekmaat, Bertina Kramer, Erik Jansen, Mark v.d. Pluym, Bert Poliste, Ri neke Stukker, Henny Oolbekkink, Swenny Vincent, Johan Henk Maats, Herman ter Beest, Gerwin Tom Broers, Ans Koopman, Su- sanne Tuitert, Collette van Ge nnep, Johan Lammers, Barend Jongman en Henk Jan Tom Broers. Afvalrace: Woensdagavond orga niseerde het clubbestuur een af- valwedstrijd voor jongens (12 t.m. 16 jaar) heren en dames/meisjes. Uitslagen: Jongens: 1. E. Roelvink; 2. M.E. Lukkien; 3. A. Stukker; 4. E. Dikkers; 5. E. Wissink; 6. H. Slijk huis. Heren: 1. B. Bekking; 2.H. Vasters; 3. J. Krieger; 4. W. Reilink; 5. H. Kevelam. Dames/meisjes: 1. Marietje Brink; 2. Jannie Ooolbekkink; 3. Johanna Koopman; 4. Anke Rensen; 5. Jea- nette Brinks. Kerstbomenplantdagen Op zondag 3 en 10 januari vindt er op Flevohof het kerstbomen plan ten plaats. Deze kerstbomen met kluit, sierden eerst de huiskamers van vele gezinnen en worden ver volgens op deze dagen in de tuinen van Flevohof weer teruggeplant. Op het enorme projekt Flevohof, dat in totaal 150 ha omvat, is men bezig met de afronding van Wereld- tuinen. Deze Wereldtuinen zullen een oppervlakte van ruim 40 ha omvatten en in april 1982 geheel gerealiseerd zijn. Een projekt van wereldformaat met o.a. een Ja panse tuin, een Romeinse tuin, een Alpentuin, tropische plantenkas sen, watervallen en fonteinen. In de uitgestrekte grasstroken en be rmen rond de Wereldtuinen zullen de kerstbomen geplant worden. Vrijdag 1 januari 15.00 uur Overdracht Bar-dancing „De Waag" (Miek en Mol v.d. Werf) aan Peter en Marian Janssen. Zaterdag 2 januari 10.00 uur „Nieuwjaarsinstuif" pu pillen en junioren B en C „Blauw Wit" in het clubgebouw. Zondag 3 januari 9.30 uur Aanvang Elfde „Oliebol lencross S.V. „Holten" rond sport park „Meermanskamp". 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) Donderdag 7 januari Dia-avond en discussie zending naar Polen in gebouw Irene. Aan vang 20.00 uur. Vrijdag 8 januari 20.00 uur Motorsportfilmavond M.A.C. „De Holterberg" in gebouw „Irene". 23.15 uur Aanvang zaalvoetbal- toumooi .Nacht van Blauw Wit" in sporthal Mossink (zie bericht). Maandag 11 januari 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in café-rest. „Vos man". Maandag 18 januari 19.45 uur Jaarvergadering afd. Es pelo N.B. van Plattelandsvrouwen in „Trefpunt". Dinsdag 26 januari 19.30 uur Openbare raadsvergader ing ten gemeentehuize. Donderdag 28 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Hol ten van de Chr Plattelandsvrou wenbond in „De Kandelaar" De jeugd schaatskampioenen voor Holten met De Noordpool bestuursleden Wim Bouwhuis (links) en Herman Maats. Dit is een publikatie van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. 'I I -■ I llll'll III' ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 3553 van donderdag 31 ja nuari 17.00 uur tot maandag 4 januari 8.00 uur. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. M. Schenk, Nagelhoutstraat 51, tel. 05483-3377, b.g.g. 05700- 22700. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 1436. TANDARTS L. G. Dekker, Marcus Samuël- straat 3, Enter, tel. 05478-1653. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, telefoon 05483- 1515. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts. OPEN BEJAARDENWERK TAFELTJE DEKJE Inlichtingen tel. 1201 of 16517. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FISIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat. STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING MIDDEN OVERIJSSEL Gaardenstraat 29, tel. 05483- 2784. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 1814. Tel. 1353 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. BRANDWEER Tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3