J Ö3 KERST MEUBEL SHOW €11112$ aifdtekeningenaktie lussische joden ïerkoopaktie kerststollen, kerstkransen .en kerstkoekjes HOLTENS NIEUWSBLAD w i Competitie tussenstand kiaverjasciub Holten Bar-Dancing Boode Bathmen „TEAM WORK" Disko met Joepie Paco van Peco Boode, voor sfeer en gezelligheid. Amnesty International vraagt jonge mensen FEESTDAGEN ZIJN VLEESDAGEN SLAGERIJ BRANDS Rattenproblemen door onoordeelkundig bestrijden „Ten"in J.S. de Schure Schoolkring Dijkerhoek hield kegelavond HANDBAL BURGERLIJKE STAND PROFOTQ Woonplaats: REKLAME: GEKOOKTE HAM qc COBURGER qq HAUSMACHER 1 "7K HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden ■HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 DECEMBER 1981 - PAG. 7 presenteert a.s. zondag grote zaai: Raadskelder: Kleine kelder: aanv. 19.45 uur Bezoek deze decembermaand onze meubelshowroom in Hoevelaken COMPLETE WONINGINR. li 15 december tot eind januari in Nederland de actie „1 Miljoen jdtekeningen voor Russische jen" worden gehouden, georga- eerd door het Solidariteitsco- voor joden in de Sovjet-Unie de Stichting tot steun aan joden Arabische en Oosteuropese 1 an ti. Doel van de actie is om één [joen handtekeningen te verza den ten bate van de in Rusland pende joden, die al jarenlang ïgen om een uitreisvisum. It aantal uitreisvisa voor Russi- öe joden is de laatste jaren dra stisch teruggelopen, aldus de or- hisatoren van de actie, namelijk h 4000 per maand in 1979 tot nog en 400 per maand nu. Het aantal Dcessen tegen joden in de |vj et-Unie neemt toe en de inti- idatie van bijvoorbeeld joodse le ren door de KGB, de Russische iheime dienst, groeit. De handte- iningenactie is bedoeld als pro- st tegen deze situatie. Het ligt in bedoeling de 1 miljoen handte- iningen in het voorjaar van 1982 In te bieden aan de commissie lensenrechten van het Europese arlement. Bij de actie wordt sa- lengewerkt met andere Europese tganisaties die zich inzetten voor den in de Sovjet-Unie. bor de actie zullen behalve alle Dodse organisaties in Europa ook e Nederlandse kerken en vakor- anisaties van leraren en onderwij- srs worden benaderd. Medewer ing aan en ondersteuning van de ptie is al toegezegd door de Neder- pidse Hervormde Kerk, de Gere- ttrmeerde Kerken in Nederland, de ïhristelijk Gereformeerde Kerken, Ie Evangelisch Lutherse Kerk en Ie Unie van Baptistengemeenten |i Nederland. Aan de plaatselijke terken en gemeenten van deze kerkgenootschappen zal deze maand een informatieset over de actie worden toegezonden. De actie zal worden ingeluid met een solida- riteitsbijeenkomst op dinsdag 15 december in het Congresgebouw in Den Haag, 's avonds om 8 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal prof. dr. H. Berkhof, voorzitter van de Raad van Kerken in Nederland, het woord voeren. De manifestatie wordt afgesloten met een tocht naar de Russische ambassade. In formatie over de actie geven mevr. A. van Egmond (tel. 071-891160) en mevr. J. Theisens (tel. 08103-6830). (Hervormd Persbureau) Geboren: Jurrien z.v. G.A Heek en J. Heys Ondertrouwd: J.G.M. Koerkamp, oud 23 jaar, Raalte en: G. Haver slag, oud 21 jaar. Holten. Gehuwd: R.A. Leerentveld, oud 25 jaar, Ommen en: A.A. van der Woude, oud 20 jaar, Almelo.; R.G.M. Loohuis, oud 23 jaar, Rijs- sen en: J. Kolkman, oud 22 jaar, Markelo; A.J.M. ten Have, oud 26 jaar, Raalte en: F.R. Rensen, oud 25 jaar, Holten Overleden: J. Brinks-Zweers, oud 74 jaar, Holten; J. Lodeweges- Vrugteveen, oud 65 jaar, Holten; G. Vincent-Holterman, oud 69 jaar, Holten. De weersomstandigheden zijn de Werkgroep van Amnesty Inter nationaal maandagavond niet gunstig gezind geweest. De met smeltsneeuw bedekte straten en de dikke laag sneeuw op de trottoirs, nodigden beslist niet uit tot een bezoek aan café- restaurant Vosman voor de schrijfavond van A.I. in het kader van de actie „Verdwenen maar niet vergeten" Toch werden er nog 27 brieven geschreven, hoofdzakelijk aan de Ambassadeur van Mexi co, welk land aan de Holter Werkgroep was toegewezen. De taak van de werkgroepen zal worden verzwaard, zo is op het internationaal congres van Amnesty in Canada besloten. Zij zullen zich binnen afzienbare tijd ook moeten gaan bezig houden met het inwinnen van informatie over verdwenen personen in een bepaald land, dat aan elke groep wordt toegewezen en waarvan de namen onder andere door de diverse media tot ons komen. Tot nu toe was dat onder meer de taak van de adoptiegroepen. In verband met deze nieuwe opzet, zal de plaatselijke werkgroep, die door diverse mutaties nog maar uit zes personen bestaat, moeten worden versterkt en aangevuld. Daarbij denkt men aan jonge vrijwilligers, die de talen enigszins beheersen en zodoende een bijdrage kunnen leveren aan het meer internationaal gerichte werk van de Werk groep Holten. In het voorjaar van 1982 zullen hierover nadere mededelingen worden gedaan. Nu al reeds wordt de aandacht van de jonge mensen gevestigd op de gedetailleerde oproep, die daarover langs deze weg, zal verschijnen om aan het werk van Amnesty International deel te nemen. De werkgroep hoopt, dat haar oproep straks niet onbeant woord zal blijven ten behoeve van het humane werk, dat A.I. over de gehele wereld verricht. Natuurlijk kan men zich ook nu al aanmel den. Kerst en Oudejaar naderen alweer met rasse schreden en dat betekent dat de altijd actieve Supportersclub van de S,V, „Holten" haar jaar lijkse grote huis aan (ïuisverkoop-aktie organi seert ten bate van alle gele dingen van de „Jeugdafde ling" (voetbal, handbal, at letiek, schaken enz.). Maandagavond 21 decem ber en Dinsdagavond 22 de cember trekt een „leger" van rood-zwarten van huis tot huis om kerststollen, kerstkransen en kerstkoek- pes aan de vrouw evt. de man te brengen. B. en W. hebben in de op 18 november ge houden vergadering spon taan medewerking verleend door het afgeven van de ver eiste vergunning. Het bestuur van de Suppor tersclub biedt de lekker nijen van superkwaliteit ondanks prijsstijgingen voor dezelfde prijs aan als het vorig jaar; kerststol f5.50, kerstkrans f4.50 en kerstkoekjes f 1.50. Door één of meer lekker nijen te kopen draagt U een steentje bij aan de sportieve ontplooiing van de jeugd en een hoogst nuttige vrije tijdsbesteding. Stel de ver kopers en verkoopsters niet teleur! Op maandag 21 december organi seert de fotoclub „Profoto" in het kader van het programma „Holten in winterslaap, kom nou" een avond over ballonvaart. Op die avond komt de heer H.P.O.C. Koning uit Enschede over dit onderwerp spreken. De heer Koning is voor vele Holtenaren geen onbekende, hij gaf les aan de vroegere uloschool alhier. De heer Koning is zelf een enthou siaste ballonvaarder en kan veel uit eigen ervaring vertellen. Aan de hand van dia's laat hij ons zien hoe de wereld wordt ervaren van uit een ballon. Ook horen we via een bandrecorder de gesprekken die tijdens de vlucht worden ge voerd met de mensen op de grond. Bovendien brengt de heer Koning U ontvangt een fraaie/jyf Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam: Adres: Ni el mil Geeft op ais abonnee I fl& f?r H afH op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: I voor het opgeven van een Adres: I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. Enschede. Kerstnachtsamenkomsten. Ook dit jaar weer worden er op 24 dec. 2 Kerstnacht samenkomsten gehouden in de Ned. Hervormde kerk. De le samenkomst begint om 21.00 uur. Hieraan zal meewerken het jongerenkoor „Helicon". De 2e samenkomst begint om 23.00 uur en medewer king wordt verleend door H.M.V. In beide samenkomsten houdt Ds. Vons een meditatie met als thema: „Nacht-Wacht". Wij wensen U gezegende Kerstdagen. Graag tot ziens. De Open Deur groep. Smul met de kerstdagen en met oud en nieuw eens extra lekker! Maak van uw maaltijd een feest met het ALLERFIJNSTE VAN SLAGER BRANDS Runderrollade, Rosbief, Biefstuk, Runderhaas, Varkensrollade, Karbonade, Fricandeau, Varkenshaas, Braadhaantjes en verse Braadkuikens, Blank Kalfsvlees Woensdag 23 december en donderdag 24 december 150 gram 100 gram Ie«70 150 gramla# U Smulpapen eisen worst van BRANDS in de pannekoekü! TELEFOON 1379 Let op Mevrouw: Vroegtijdig bestellen (graag voor maandag 21 dec.) voorkomt teleurstelling! Met de film „Ten" haalt de Schure weer een dolkomische film in huis. Niet voor niets is deze film een kassucces geworden in de biosco pen. Een beetje filmliefhebber moet deze film gezien hebben. Het verhaal gaat over een 42-jarige man, George. George voelt zich tot niets meer in staat. Alleen mooie jonge vrouwen kunnen hem nog interesseren en hij geeft ze dan net als vroeger een cijfer. Op een dag ontmoet hij 10. (niemand minder dan Bo Derek) Hü wordt zo gek op haar, dat hij de meest indiote din gen doet om haar te veroveren. Het lukt hem uiteindelijk. Wat er verder gebeurt kunt u vrijdag om 21.30 uur of zondag 14.30 uur zien in j.s. de Schure. een aantal attributen mee die bij de ballonvaart worden gebruikt. Deze interessante avond kan door iedereen worden bezocht voor de toegangsprijs van f2.- De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het instructielokaal van de sporthal 't Mossink, Keizersweg, alhier. De Schoolkring hield ook dit jaar weer een kegelavond en wel 10 dec. Hotel Stegeman te Laren. Door de goede opkomst en de gezelige sfeer was het een leuke avond. Naast het kegelen was er ook een schietbaan en sjoelbak, zodat iedereen aan zijn trekken kon komen. Er waren nog verschillende prijsjes beschikbaar gesteld die na afloop uitgereikt wer den en die als volgt verdeeld waren: Kegelen: Dames: D. Reijlink, M. Stevens. Heren: W. Stevens, J. Arfman. Schieten: Dames: D. Beijlink, T. Kettelarij. Heren: J. Nagel, J. Veneklaas. Sjoelen: Dames: T. Wissink, B. Bode. Heren: J. Wissink, A. Wechstapel. Voorzitter Veneklaas sloot de avond met een dankwoord voor de deelnemers en een wel thuis. In de praktijk van de be strijding van bruine ratten wordt de Afdeling Bestrij ding van Ongedierte vaak geconfronteerd met objec ten waar men de ratten „niet kwijtraakt". Degene die de bestrijding uitvoert zet dan wel lokaas uit, waarvan ook wel wordt ge geten - vaak is het „schoon" op - maar men ziet of hoort ze nog steeds. Er kunnen dan verschillende dingen aan de hand zijn. Een volwassen rat eet ongeveer 50 gram voedsel per dag. Een rat- tenfamilie kan al snel bestaan uit zo'n 40 exemplaren. De bestrij dingsmiddelen die worden ge bruikt zijn langzaam werkend, zodat de eerste resultaten pas na 3 a 4 dagen zijn te verwachten. Dit houdt in dat ter verdelging van 40 ratten dagelijks minimaal 2 kg. lokaas op de diverse voer plaatsen moet worden gedepo neerd op de daarvoor geschikte plaatsen. Als de bewoner van het pand waar zich de ratten bevin den de bestrijding probeert uit te voeren met b.v. één kleinverpak- king lokaas, dan zal dat niet luk ken. De bewoner van een alleenstaand pand laat de ratten door een on- gediertebestrijder verdelgen. Deze heeft aanvankelijk succes, hetgeen is te zien aan een aantal dode ratten. Er wordt goed van het uitgezette lokaas gegeten en er is steeds voldoende aas op de voerplaatsen aanwezig. Doch het aantal ratten schijnt niet te ver minderen, daar steeds ongeveer dezelfde hoeveelheid lokaas wordt verorberd. Nader onder zoek levert op dat er vanuit een gat in de kruipruimte onder de vloer steeds weer ratten tevoor schijn komen. Het gat staat in verbinding met een beschadigde rioolbuis die van het huis naar de straat loopt. Er is dus steeds een aanvoer van nieuwe ratten. Her stel van het riool en de daarop volgende verdelgingsactie doet de hinder verdwijnen. In een derde geval komen de rat ten niet uit een kapot riool. Het huis is er één van een rijtje wo ningen en de ratten hebben zich via kruipruimten onder de vloer en de spouwmuren door het hele blok verspreid. De eerste exem plaren waren via een kapot venti- latierooster in de buitenmuur binnengekomen. Herstel van het rooster en een verdelgingsactie in het hele blok woningen lossen het probleem op Dit is een greep uit de vele prak tijksituaties die de ongediertebe- strijder op zijn pad kan ontmoeten. Daarom vestigt de Afdeling Be strijding van Ongedierte te Wage- ningen steeds weer opnieuw de aandacht op de noodzaak de be strijding van ondermeer bruine ratten te laten uitvoeren door een terzake deskundige ongediertebe- strijder. Voorts propageert zij in de winterperiode de „Bruine-Ratr Actie" te houden. De jaarlijkse win- teractie waarbij de Afdeling Be strijding van Ongedierte te ,Wage- ningen van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne de aandacht vestigt op het bruine ratprobleem wordt thans weer in gezet. Aan alle Colleges van Bur gemeester en Wethouders in Neder land is het verzoek gedaan de dienst, die belast is met de bestrij ding van ongedierte, toe te staan een z.g. „Bruine-RatrActie" te or ganiseren. Ook al worden er het gehele jaar door ratten bestreden, dan heeft het toch zin in de winter maanden deze actie te houden. Als na de oogst de hoeveelheid aanwe zig voedsel op het veld minder wordt, breiden de ratten hun zwerf tochten op zoek naar voedsel steeds verder uit Zo komen ze ook in de buurt van gebouwen en pro beren zich daarin toegang te ver schaffen via elke opening die groot genoeg is. De mogelijkheid dat men 's winters last van ratten krijgt wordt dus vergroot Natuurlijk moet een goed opge leide bestrijder aan iemand die daarmee problemen heeft, techni sche adviezen geven ten aanzien van ratwering; „Hoe houd ik de ratten buiten". Van gebreken ten aanzien van ratwering die van bouwtechnische aard zijn, dienst de huiseigenaar op de hoogte te worden gesteld om de terzake no dige maatregelen te Gaten) treffen. Desgewenst kan dit contact plaatsvinden door de Gemeente lijke Dienst Bouw- en Woningtoe zicht. Meldingen omtrent hinder door bruine ratten kunnen worden ge daan bij Gemeentewerken, Dorps straat 24b, tel. 14 71. 1. J.J. van Langen 1712 p.; 2. mevr H. Klunder 1578 p.; 3. G. J. van Aefet Advertentie-adviseur W. FREDERHCS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur 1574 p.; 4. J. Klunder 1566 p.; 5 KI ass ten Veen 15.50 p. 6. H. Theyn 1548 p.; 7. J. Spenkelink 1546 p.; 8. H.J. Prins 1544 p.; 9. G.H. Efftink 1536 p.; 10. J. Bruinsma 1531 p.; 11 e.e. J.W. Manenschijn en Ant. Aan stoot 1529 p.; 12 D. Beldman 1522 p.; 13 M. Bruggeman 1517 p.; 14 B. Prinsen 1511 p.; 15. P. Pasman 1491 p.; 16 Nijkamp 1490 p.; 17 mevt Prins 1482 p.; 18 mevr. Wessels 1471 p.; 19 H. Paalman 1465 p.; 20. J.W van Langen 1451 p.; 21 H.J. van Langen 1440 22. F. Voskes 1426 p.; 23. D. v.d. velde 1417 p.; 24 H. Kappért 1409 p. Aigeiopen weekend werd er niet door Holtense teams gespeeld. In de 2e klasse A won Apeldoorn '80 met 25-11 van Actief en verloor V. en K. in eigen huis met 14-21 van Voorwaarts. In de stand veran derde niets. Programma komend weekend:" za 19 dec. Al uit tegen Apeldoorn '80 om 10.30. Vertrek 9.15. C1 uit tegen W.S.V. '38 om 15.00. Vertrek 14.00. Zo 20 dec. Ingelaste wedstrijd da mes junioren!! uit tegen Overwete- ring om 12.50. Vertrek 12.00. Dames senioren tegen Lettele om 17.30. De heren senioren spelen vanavond om 9 uur een oefenwedstrijd tegen A.B.S. De toegang is gratis. Gevonden: Bruine herenportemo- nee; Eén paar geel/beige schoenen plus 1 zwarte handschoen; Zwarte leren, rechter, vingerhandschoen; Eén linker gebreide want, kleur donkerblauw; Bankbilhet van f 10.00; Autosleutels van de heer Dokter te Vaassen; Chromen scha kel armband; Digital quartz hor loge merk „Betron". Verloren: Dameshorloge, merk „Audio Sonic"; Regenpak kleur groen; Dameshorloge; Trouwring met inscriptie „Freek 2-10-'81; Zwarte, knipportemonnee inh. f 250.-plus bankpasje; Grijze kater; Zwart/bruin/witte Rotweiler, plm. 2 jaar oud; Houten slee; Quartz herenhorloge, no. LCD 107-207; Sneeuwketting.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7