W\ GARAGE HALTES i*§§§il£ Medische diensten Van het erf der kerk voor iedereen die iets te bouwen oi te verbouwen heeft ^kloiMMeii PLOTSELING. ■BÖEIE VB AKKER RENAULT 7 HOLTENS NIEUWSBLAD Haal 'n heerlijk verse kerststol in huis voor de Feestdagen NIJKAMP bakt ze ook voorü HOLTENS NIEUWSBLAD VOLGENDE WEEK OP WOENSDAG 1 «I j MH ül AGENDA KERSTDINERS BIJ AC f47,50 [l©11 AC RESTAURANTS UIT EN TOCH EEN BEETJE THUIS. 17 DECEMBER 1981 -PAG. 3 aadsaangelegenheden aankomende maandag Er zal weer het één en ander verhapstukt dienen te worden aanstaande maandag tijdens de laatste bijeenkomst van B W en raadslieden. Het programma is uitgebreid en bestaat uit maar liefst 22 agendapunten, waarvan echter in veel gevallen de desbetreffende commissie zich met het voorstel verenigt. Dit geldt bijvoorbeeld voor de verkoop ^an het bouwterrein in het plan „de Haar", aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. 1 Onlangs hebben wij Bouwbedrijf Voordes te Holten enkele perce len bouwterrein in het bestem mingsplan „de Haar" te koop aangeboden. De heer Voordes heeft ons daama medegedeeld er prijs op te stellen voor de realise- f ring van deze woningen het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten bij de plannen te be trekken. Wij hebben er geen be zwaar tegen, dat de realisering van deze woningen op dezelfde wijze geschiedt als de thans in aanbouw zijn de 19 premie A-woningen. Dit betekent dan dat het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de grond koopt, het bouwplan ontwikkelt en voor de verkoop zorgdraagt, terwijl Bouwbedrijf Voordes de wonin gen zal bouwen. 2. Het betreft hier de kavels nrs. 35 t/m 42 en 46 t/m 49. Het Bouw fonds is voornemens op deze ka vels 12 premie A-woningen te bouwen. Krachtens raadsbesluit D.D. 27 oktober 1980, nr. 450/Rij zijn voor deze kavels de kavel- prijzen vastgesteld. De totale koopsom voor deze 12 kavels be draagt f214.752.- exclusief om zetbelasting en de kosten van aansluiting op de openbare nutsbedrijven. Het raadsbesluit waarbij de kavelprijzen zijn vast gesteld is goedgekeurd door ge deputeerde staten dezer provin cie bij besluit van 27 januari 1981, afdeling I, nummer 89287. 3. De verkoop van dé grond kan plaatsvinden aan de N.V. Grond bedrijf van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten of door deze in overeenstemming met ons college op te geven lastheb bers. Bedoelde lasthebbers mo gen slechts zijn kopers, die so ciaal en/of economisch aan Hol ten zijn -gebonden. De verkoop van de grond kan voorts geschie den onder de „Algemene ver koopvoorwaarden" voor bouw terreinen in „de Haar", met dien verstande, dat met betrekking tot de onderhavige verkoop en kele wijzigingen moeten worden aangebracht en voorts onder de bijzondere voorwaarden, waar onder de bewoningsplicht van de koper van 10 jaar en een anti- speculatiebeding, als bedoeld in artikel 10 van het besluit „Wijzi ging beschikking geldelijke steun eigen woningen" van 31 december 1980. Op grond van laatstgenoemde be paling is de eigenaar verplicht de woning 10 jaar na de datum van eerste bewoning te bewonen. In dien doorverkoop plaatsvindt bin nen bedoelde 10 jaar zal een zeker deel van de winst aan de gemeente moeten worden betaald. Dit deel wordt bepaald door het jaar, waarin de woning wordt verkocht, dat wil zeggen, dat voor het tweede jaar en volgende jaren aan de ge meente moet worden terugbetaald 90% van het verschil, 80% van het verschil en zo vervolgens. Wij delen U nog mede, dat opneming van deze voorwaarden is vereist op grond van de door het rijk te verle nen subsidie voor de bouw van premie A-woningen. De commissie gemeentewerken gaat akkoord met dit voorstel. Ook ging deze commissie akkoord met het voor stel om bouwterreinen in ditzelfde plan onderhands te verkopen aan twee kopers die sociaal aan de ge meente Holten zijn gebonden. De commissie vleeskeuringsdienst ging alvast akkoord met het voor stel van U-Holding B.V. te Holten een gedeelte van het pand Slach thuisstraat 2 te huren, te weten een kantoorruimte voor de huisvesting van de tweede keuringsdierenarts van de vleeskeuringsdienst. Bij besluit van de raad D.D. 28 januari 1980, zijn een kantoorruim te, laboratorium en een ruimte voor de keurmeesters in gebruik bij de Vleeskeuringsdienst „Holten- Hellendoom" gehuurd van U-Holding B.V. te Holten. Het per soneel van de vleeskeuringsdienst is onlangs uitgebreid door benoe ming van een tweede keuringsdie renarts. Om in de huisvesting van de tweede keuringsdierenarts te voorzien is het noodzakelijk dat de vleeskeuringsdienst de beschik king krijgt over meer kantoorruim te. De gelegenheid doet zich voor om een kantoorruimte, aanslui- INLEVERING KOPIJ In de week vóór Kerst verschijnt het Holtens Nieuwsblad op woensdag in plaats van donderdag. In verband hiermee wordt u verzocht kopij voor dit nummer uiterlijk vrijdag 18 december 12.00 uur op het redactie-acres Smidsbelt 37 in te leveren. 1 v.(. ;v?K KRENTEN-R0ZIJNENBR00D KERSTTIMPEN STOKBROOD, 00K TARWE HARDE EN ZACHTE BROODJES STAAFJES - KERSTKRANSEN KERSTKRANSJES - THEEKOEKJES DIJKERHOEKSEWEG 2 - TEL. 1301 ENZ. DORPSSTRAAT 16 - TELEFOON 3703 Volgende week zal het Holtens Nieuwsblad een dag eerder dan normaal, dus op woensdag 23 dec. verschijnen Advertenties voor dit nummer kunnen tot uiter lijk vrijdag 18 dec. 15.00 uur opgegeven worden (Aan ons kantoor in Almelo tot uiterlijk 17.00 uur) DE ADVERTENTIE-AFDELING EBBI TiLIHTI-SM StallBsslaaii 24 SBLTiK MKAM-1H7 ffugsil 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Voordelig een ECHTE FRIESE KLOK zie dan advertentie elders in dit blad. Ned. Herv. kerk 10.00 Ds. C.C. Addink. 19.15 u. Ds. W. Vons. Oppas dienst: Mevr. van Bruggen- Meesterberends en Berty Ven eklaas Slots. Uitgangscollecte voor „Solidaridad". 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene" Geref. kerk 9.30 uur Drs. Otten van Alte- veer. 15.00 uur Ds. Lenters van Apel doorn. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindeme- vendienst klas 3 en 4 o.l.v. Jan- nie Marsman en H. Beltman. Oppasdienst: Mevr. Rietman- Jansen, mevr. Beldman-' Beltman, mevr. Kruimelaar- Kistemaker (Res) Mevr. Meyerink-Stam, mevr. Beukenkamp-Offringa, Anny Getkate (Res). R.K. kerk Zaterdag; 17.00 uur R.K. kerk zondag; 9.30 uur. Dijkerhoek 10.00 uur Ds. W. Vons. Uit gangscollecte voor „Solidari dad". Okkenbroek 10.00 uur Ds. G. Bouman. Zen- dingsbusseri by de uitgang. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur zondag 8.00 u. en 11.00 uur. tend aan de thans bij de vleeskeu ringsdienst in gebruik zijnde ruim ten in het pand Slachthuisstraat 2, te huren van U-Holding B.V. te Holten. De direktie van U-Holding B.V. heeft zich bereid verklaard de ge nodigde kantoorruimte aan de ge meente Holten te verhuren voor een huurprijs die gelijk is aan de prijs, die thans wordt betaald voor de reeds bij de vleeskeuringsdienst in gebruik zijnde ruimten van het pand Slachthuisstraat 2. Het is noodzakelijk in de te huren kan toorruimte enkele voorzieningen te treffen. De verhuurder is bereid de nodige voorzieningen aan te bren gen. Vuurwerk Nog een commissie die akkoord ging met bepalingen ten aanzien van vuurwerk en wel de commissie Algemene- en Bestuurlijke Zaken. Gebleken is, dat in de gemeenten Deventer, Diepenveen en Olst de regeling, waarop door de Minister wordt aangedrongen, inmiddels is overgenomen, dat wil zeggen, dat in die gemeenten bij de jaarwisse ling 1981/1982 en volgende jaren de 2-daagse verkoop van vuurwerk wordt toegestaan. Teneinde in deze te komen tot een uniforme regeling acht men het gewenst de door de Minister voorgestelde regeling van 2 dagen verkoop ook voor de ge meente Holten van toepassing te doen zijn. Daartoe is het noodzake lijk de bepalingen in de A.P.V. met betrekking tot het afleveren en af steken van vuurwerk te wijzigen. Voorgesteld wordt: I. het verbod tot het afleveren van vuurwerk niet geldt op 30 en 31 december of indien 30 of 31 de cember op een zondag valt op 29 en 30 of 31 december; n. het verbod tot het bezigen (af steken) van vuurwerk niet geldt op: 30 december van 08.00-20.00 uur, 31 december nó 08.00 uur, 1 januari vóór 12.00 uur. Het afsteken van vuurwerk werd onder de huidige bepalingen vrij gesteld op 31 december van 08.00 tot en met 1 januari tot 24.00 uur. Woningbouw '81-'85 Volgens de nota „Eerste aanzet op lossing knelpunten" liggen de knelpunten in de gemeente Holten op het punt van onvoldoende bou wrijpe grond en onvoldoende bouwplannen. Om het eerste knel punt op te lossen is het gewenst aan het begin van ieder jaar 1 1/2 x zoveel grond bouwrijp te hebben dan de noodzakelijke woning- bouwproduktie van dat jaar. Voor Holten betekent dit dat voor ca. 100 woningen grond bouwrijp zal moe ten zijn. Inmiddels is door het bou- wrijpmaken van het bestem mingsplan „de Haar", partieel plan 1976 (voormalig industrieterrein) de achterstand in bouwrijpe grond grotendeels weggewerkt. Voor de oplossing van het tweede knelpunt is de gemeente groten deels afhankelijk van particuliere initiatieven, omdat de gronden in het bestemmingsplan „de Haar", partieel plan 1976, voor het meren deel bestemd zijn voor particuliere bouw. Een belangrijke rol bij het achterblijven van deze particuliere initiatieven speelt momenteel zeer zeker de minder gunstige economi sche situatie. Een agendapunt waar woningbouwzaken het mee eens is. Boekenfonds Eerder aan de orde was het voorstel de reserve boekenfonds per 1 ja nuari 1982 over te brengen naar de op te richten stichting „Boeken- en Schoolfonds" van de openbare scholengemeenschap te Holten. In de aanbiedingsbrief van de be groting voor het jaar 1982 werd geïnformeerd over een mogelijke nieuwe opzet van het boekenfonds in samenhang met een school fonds. De voorbereidingen daartoe zijn inmiddels zover gevorderd, dat nog deze maand de stichting waarin zowel de leiding van de school als de ouders van de leerlin gen zijn vertegenwoordigd, een feit zal worden. De stichtingsakte zal voor het einde van dit jaar door de notaris worden verleden, zodat de stichting met ingang van 1 januari 1982 met haar werkzaamheden kan starten. In de aanbiedingsbrief werd meegedeeld, dat, vooruitlo pende op de nieuwe opzet, in de begroting voor het jaar 1982 het boekenfonds al buiten beschou wing is gelaten. Ook de in de loop van de afgelopen jaren gevormde reserve is niet in de begroting 1982 opgenomen. Teneinde het geheel formeel af te ronden resteert nu nog een besluit van de raad om deze reserve per valuta 1 januari 1982 van de algemene dienst over te „Kerk en Wereld" in Driebergen organiseert ook dit jaar weer een aantal „kerstgastendagen". Evenals vorig jaar staan deze dagen in het teken van de vrede en de vredesbeweging. In twee groepen zal met dit thema gewerkt worden. De eerste groep zal bestaan uit mensen die willen werken aan de vraag „hoe kom ik over de drempel, zodat ik actie! aan de vredesbeweging) mee kan doen?", de tweede groep is bedoeld voor mensen die al actief zijn in de vrede(sbeweging). Het thema van de dagen is: „Mijn deelname aan de vrede(sbeweging)". S»[S1 i a In de eerste groep komen vragen aan de orde als: wat doe je aan vredesactiviteiten, wat zou je wil len doen en wat zou je verder nog kunnen doen? In de tweede groep wordt o.a. gesproken over: ben ik tevreden over mijn aandeel in de vredesbeweging, hoe schep ik voorwaarden om mijn aandeel waar te maken en wat levert mijn aan deel voor mij persoonlijk op? Tijdens deze dagen is er ook tijd en ruimte voor ontspanning en gezel ligheid. Voor kinderen is er een apart programma. De kerstgastendagen zijn van 24 t.m. 28 december, de kosten bedra gen fl. 160.- per persoon, fl. 310.- per echtpaar, fl. 105.- voor kinderen van 5 tot en met 15 jaar en fl. 55.- voor kinderen t.m. 4 jaar. Inlichtingen geeft „Kerk en We reld", Postbus 19,3970 AA Drieber gen, tel. 03438-1 22 41 brengen naar genoemde stichting. Volgens de huidige beschikbare gegevens zal de hoogte van deze reserve aan het eind van dit jaar zijn te stellen op rond f 200.000.-. De definitieve afronding van deze af dracht zal in de loop van 1982 kun nen plaatsvinden. Het wachten is op een uitspraak aanstaande maandag. Verder staan een aantal wijzigingen op het programma be treffende boiler- en gijserverhuur, gastarieven en Algemeen Ambte narenreglement. Uitspraken van al deze en ook andere raadsaangele- genheden komen ter tafel maandag 21 december. Een kras, een lelijke schram of een jammerlijke deuk in uw auto. Voor komen kunnen we 't niet. Vakkundig repareren v/el. Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 RUSSEN Tel. 05480-2255 Donderdag 17 december 20.00 uur Kerstviering afd. Holten Chr. Plattelandsbrouwen Bond (CPB) in „De Kandelaar". Vrijdag 18 december 19.30 uur Jaarvergadering IJsclub „De Noordpool" in rest. „Vosman". 19.30 uur Potstoten biljartclub café Jansen (zie adv.). Zondag 20 december 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 21 december 18.00 uur Start „huis aan huisver koop" van kerststollen enz. t.b.v. „Jeugdafdeling" S.V. „Holten" (zie ber.en adv.). Dinsdag 22 december 18.00 uur Start „huis aan huisver koop" van kerststollen enz. t.b.v. „Jeugdafdeling" S.V. „Holten" zie adv. en ber.). Donderdag 24 december 21.00 uur le Kerstnacht samen komst in Ned. Herv. kerk (zie ber.). 23.00 2e Kerstnacht samenkomst in Ned. Herv. kerk. Zondag 27 december 13.00 uur „Holtenberg-crossloop". Org. „Jovemi" Nieuw Heeten. In schrijving, start en finish bij het „Timmermanshuis" in Nieuw Heeten. De heer D.J. Nijland aannemer uit Espelo bleek vorige iveek de 10.000-ste bezoeker te zijn van garage Baltes voor wat betreft de autowasserette. Uit handen van Bert Baltes kreeg de heer Nijland een boeket bloemen aangeboden plus een kaart, goed voor tien gratis wasbeurten ter waarde van 75 gulden. De wasserette van garage Baltes is er vanaf september '79 en de laatste weken is volop aandacht besteed aan deze op handen zijnde 10.000ste bezoeker. „We zijn drie weken geleden overgestapt op de verkoop van vrije merk benzine voorheen Shell) met als gevolg meer klanten ook voor de wasserette", aldus Bert Baltes. Op de foto van links naar rechts Hennie Baltes, de heer D.J. Nijland, Bert Baltus en Rose Federico. „Gemiddeld worden per week zo'n 100 auto's in de wasserette van een schoonheidsbeurtje voorzien". Kerstspecialiteiten voor AC vriendenprijzen in ons sfeervol bedieningsrestaurant. Menusuggestie Chefkok Wine Kerstcocktail Heldere Kervelbouillon Varkenshaas op Hongaarse wijze Kerstijs Serviesje Koffie met likeur AL Holten E8/A1 Deventer-Hengelo Langstraat 22 Tel 05483-2680 Arts: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. Wijkverpleging: Zr. H. Assis, Maasstraat 280, Deventer, tel. 05700-3 01 90 bgg. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 31 tel. 14 36. Tandarts: A.J. Boerman, Zuid erstraat 27a, Ryssen, tel. 05480- 25 35. Spreekuur spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 15 15. Ziekenfonds: Spreekuur vry- ■dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting vpor maatschappe lijke dienstverl. Midden Over ijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenver zorging. Spreekuren maandag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 urn en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3